Zprávy 2012

18.12.2012

Laskaví zákazníci prodejen Lidl dali již podruhé \\\“srdce dětem\\\“, pomohli 6 000 000 korunami

Zákazníci prodejen Lidl již podruhé ukázali, že český národ je opravdu velmi srdečný. Společnost Lidl, která je velmi váženým partnerem občanského sdružení Život dětem se i v letošním roce zapojila do pomoci a to skutečně královsky. Nejen, že se stala prvním generálním partnerem benefičního galavečera Srdce pro děti,  ale již podruhé zorganizovala ve spolupráci se sdružením krásný 14ti denní sbírkové projekt na pomoc těm nejmenším. Od 26.11. do 9.12. si zákazníci Lidlu mohli v prodejnách zakoupit krásnou srdíčkovou samolepku v ceně 30ti korun a tím pomoci. Celkem se podařila vybrat úctyhodná částka ve výši  5 080 125 Kč. Vzhledem k tomu, že i vedení Lidlu má dobré srdce, částku doplnilo o dalších 919 875 Kč, aby mohlo celkem předat 6 000 000 Kč.

Ke slavnostnímu předání této krásné částky došlo 16.12. v přímém přenosu benefičního galavečera Srdce pro děti, který se konal od 20hod, na TV Prima family z prostor Smetanovy síně Obecního domu v Praze na pomoc váženě nemocným dětem v domácí péči svých rodičů.

Tuto úžasnou částku předal osobně pan Michal Farník, jednatel společnosti. Z jeho usměvavého výrazu bylo patrné, že je velmi hrdý na zákazníky Lidlu a společnost, kterou zastupuje.
Lidl udělal maximum pro to, aby co nejvíce pomohl, připravil masivní letákovou kampaň, vyzdobil prodejny plakáty, na kterých se zákazníci mohli seznámit s možností dobrovolného zapojení do pomoci dětem.  Připravil krásný televizní spot, který byl vysílán napříč televizními stanicemi a co je důležité, srdečně poděkoval všem zákazníkům za pomoc v loňském roce, kdy společnost Lidl předala se svými zákazníky na pomoc dětem 3mil. korun. Z této částky bylo obdarováno 100 vážně nemocných dětí a to je opravdu úctyhodné.  Sdružení se velmi těší, že díky letošním 6mil. korun pomůže dalším minimálně 200 nemocným dětem, které podporu a pomoc potřebují. Přímo se jedná o děti s onkologickým onemocněním, mukopolysacharidózou, spinální svalovou atrofií a dystrofií, dětem s celiakií, nemocí EB tzv. motýlích křídel, kombinovaným postižením, mozkovou obrnou a autismem.

 

... celý článek
18.12.2012

Děti z Vidče darovaly nemocným dětem 1 700 Kč

V základní škole ve Vidči se připravoval tradiční vánoční jarmark. Třeťáci ze třídy paní učitelky Mgr. Dagmar Hladké se rozhodli, že výtěžek, který se prodejem jejich výrobků na jarmarku podaří získat neutratí, ale že ho věnují vážně nemocným dětem. Paní učitelka se s námi spojila a již dnes máme na kontě pro vážně nemocné děti 1 700 Kč! :o)

... celý článek
18.12.2012

Benefiční galavečer Srdce pro děti pomohl také desetileté Terezce, která statečně bojuje s rakovinou

Terezce je teprve deset let, ale prožila si už více než jiní za celý svůj život. Terezka Švagrová už od pěti let bojuje s rakovinou. V září skončila s poslední chemoterapií. Terezka má v hlavičce dva nádory. Jeden vzadu, který jí tlačil na mozkomíšní mok. „Lékaři jí dali do hlavy čip a hadičku, která vede do bříška. Tam jí odvádí přebytečný mozkomíšní mok, aby mohl mozek správně pracovat“. Druhý nádor má za pravým okem. ... celý článek
17.12.2012

Autistická Lindička má svůj svět: I pro ni byl galavečer Srdce pro děti

Děvčátko s velkýma hnědýma očima z Mostu je jako zakletá princezna. Trpí autismem a psychomotorickou retardací, má svůj zvláštní svět.

Lindičce a dětem s podobným osudem pomáhal nedělní benefiční galavečer Srdce pro děti. Díky laskavým a štědrým dárcům přinesl na pomoc dětem s autismem a dalšími sedmi onemocněními neuvěřitelnou částku ve výši 13 785 229 Kč.

Lindička miluje pohádky a má ráda, když zpívá Karel Gott. Na benefičním večeru Srdce pro děti si proto přála, aby jí zazpíval písničku „Kdepak ty ptáčku hnízdo máš“ z filmu Tři oříšky pro Popelku. „Má je naposlouchaný. Když jsem byla s Lindičkou těhotná, často jsem Karla Gotta poslouchala. Ústřední píseň z Popelky dcera miluje,“ řekla její maminka Jarmila Kateřina. Pan Gott nakonec zazpíval jinou písničku, ale přesto byla Lindička i její maminka moc ráda, že mohly být v ústředním dění a prožít společně s ostatními krásný předvánoční večer na pomoc těm nejmenším.
Lindičce, její sestřičce a mamince patří srdečné poděkování za to, že umožnily divákům TV Prima family nahlédnout do jejich soukromí a seznámit je s tím jak žijí děti s autismem, co vše obnáší péče o děti, které žijí v úplně jiném světě než ostatní……

... celý článek
17.12.2012

Benefiční galavečer Srdce pro děti, nemocným dětem přinesl unikátní částku 13 785 229 Kč

Benefiční galavečer Srdce pro děti, který odstartoval v neděli v krásných prostorách Obecního domu v Praze, přinesl díky laskavým a velmi štědrým divákům a společnostem krásnou částku ve výši 13 785 229 Kč, která pomůže usnadnit život vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů.

V přímém přenosu vystoupily takové hvězdy jako Karel Gott, Marie Rottrová , Miro Žbirka, Ewa Farna,  Josef Vojtek, Petr Kolář, Jitka Zelenková, Hana Zagorová, Dianka Kalashova a Kateřina Marie Tichá.

Zpěváci nejen zpívali, ale také společně s tvářemi TV Prima family Terezou Kostkovou, Davidem Matáskem, Oldřichem Navrátilem, Marikou Procházkovou, Olgou Lounovou, Jitkou Ježkovou, Radkou Stupkovou, Jitkou Sedláčkovou, Martinou Gavriely, Igorem Chmelou, Dominikem Haškem, Vavřincem Hradílkem a dalšími významnými osobnostmi zvedali telefony laskavých diváků, kteří se rozhodli zavolat svým oblíbeným hvězdám a pomoci.

Nejvyšší darovanou částku, neuvěřitelných 6 000 000 Kč poskytla společnost Lidl prostřednictvím pana Michala Farníka jednatele společnosti, který se zhostil tohoto krásného úkolu slavnostního předání.  Částku ve výši  5 083 125 Kč poskytli srdeční zákazníci prodejen Lidl, kteří si v průběhu sbírky, která probíhala v prodejnách Lidl po dobu 14dnů zakoupili na pomoc dětem krásnou samolepku označenou logem o.s. Život dětem a logem společnosti Lidl. Částku ve výši 919 875 Kč, která zbývala k neuvěřitelným 6mil. doplnila přímo společnost Lidl Česká republika v.o.s., která byla současně prvním generálním partnerem.

Do pomoci dětem se zapojilo dalších 24 společností, které předávaly velmi krásné částky v rozmezí od 100 000 Kč až po 700 000 Kč. K těmto společnostem patří AWD Česká republika a.s., PNS a.s., FRENSCH - REST spol. s.r.o., S9 Company s.r.o., PD Future s.r.o., LevelRadio, BNP Parabis Cardif Pojišťovna a.s., Radeton s.r.o., Zepter International CZ, Skrz.cz s.r.o., CK Aventour s.r.o., Stannah s.r.o., SPEDICA s.r.o., AUSTIN DETONATOR s.r.o., RD Rýmařov s.r.o., Lomax & Co s.r.o., PSK Group spol. s.r.o., Aukro.cz, DE NOVO s.r.o., Česká pošta s.p., Halomedica a.s., GTS Czech a GEBRUDER WEISS spol. s.r.o.. Velký podíl na výsledné částce mají laskavý a srdeční diváci, kteří zasílali dárcovské sms a přispívali prostřednictvím call centra.

K výsledné částce přispěla také dražba dřevěných soch andělů, která probíhala po dobu jednoho týdne na portálu Aukro.cz. Dražba nádherných andělů vyzdobených Karlem Gottem, Lucií Bílou, Dagmar Havlovou, Petrem Jadnou, Jitkou Zelenkovou, Květou Fialovou a Veronikou Žilkovou přinesla krásnou částku ve výši 292 900 Kč.

Benefiční galavečer Srdce pro děti mohl být uspořádán díky generálním partnerům, společnosti Lidl Česká republika v.o.s. a Bohemia Energy enetity s.r.o.  a díky hlavnímu partnerovi společnosti Unio s.r.o.. Velkou měrou přispěli i mediální partneři, deník Blesk a Český Rozhlas 2, kteří poskytli intenzivní dvouměsíční kampaň.

 

... celý článek
15.12.2012

Studenti Anglo-Americké Univerzity udělali hezké Vánoce vážně nemocným dětem

Studenti Anglo-Americké University v centru Prahy pro děti vybrali od laskavých lidí 8 837 Kč, každému, kdo přispěl třiceti korunami, na ruku namalovali červené srdce, které je symbolem života a lásky. Současně uspořádali v MUSIC CLUBU OČKO v Praze velkolepou kulturní událost – benefiční akci, na které vystoupila řada umělců různého zaměření. Po sečtení všech peněz (ze vstupného, benefiční koktejly, dobrovolné příspěvky),  na pomoc nemocným dětem vybrali NEUVĚŘITELNÝCH 40.250 Kč ! WOW ....  všechny studenty teď může hřát u srdíčka, protože  udělali krásnou věc, dali dětem z OS "Život dětem" krásný dárek k Vánocům :)

... celý článek
15.12.2012

Dražba krásných soch andělů pomůže dětem

Zapojte se do dražby dřevěných soch andělů, které svým osobitým pojetím výtvarně ztvárnili Karel Gott, Lucie Bílá, Dagmar Havlová, Petr Janda, Jitka Zelenková, Veronika Žilková a Květa Fialová.

Dražba na Aukro.cz končí již tuto neděli!

Výtěžek charitativních aukcí, které budou ukončeny v přímém přenosu galavečera Srdce pro děti zítra od 20 hod. na Prima family je určen na nákup zdravotních pomůcek pro děti nemocné mukopolysacharidózou, nemocí EB - tzv. „motýlích křídel“, dětskou mozkovou obrnou, autismem, svalovou atrofií a dystrofií, dětem s onkologickým onemocněním, kombinovaným onemocněním a celiakií, které jsou v domácí péči svých rodičů.

... celý článek
4.12.2012

Samuelkovi dávali lékaři pouze rok života, dnes jsou mu 3 roky

Samík se narodil s genetickou chorobou, kterou je spinální svalová atrofie.
Samík je nepohyblivý, nemluví a nedokáže dýchat bez přístroje. Když se narodil, vypadal jako zdravé dítě. Ve třech měsících jeho života však lékaři sdělili rodičům krutou diagnózu a to, že trpí smrtelnou genetickou nemocí a nedožije se jednoho roku. „Samuelkovi táhne už na čtvrtý rok. Nemůže se hýbat a sám dýchat, ale vnímá dobře. Chce být tady s námi a taky ví proč. Uvědomuje si, jak ho máme strašně moc rádi“, říká maminka Blanka (30).

V deseti měsících přišel první velký kolaps a Samuelkovi totálně selhaly plíce. Byl mnoho dní v umělém spánku a už se sám nenadechl. Od té doby dýchá díky tracheostomii. Potravu přijímá injekční stříkačkou přes sondu zavedenou přímo do žaludku.

Jeho stav se, bohužel, postupně zhoršuje. Zatímco před rokem dokázal udržet v ruce lehkou hračku a usmát se, dnes je zcela bez pohybu. „Komunikujeme spolu jen pohledem. Musím přemýšlet a dopátrat se, co chce a potřebuje“, posteskla si paní Blanka.

Maminka Samuelka je velmi vděčná za plynovou elektrocentrálu, kterou jsme pro Samíka pořídili za 27 700 korun díky loňské benefiční akci Srdce pro děti. Ve vesnici, kde rodina žije, totiž často vypadává elektrický proud, na kterém je závislý i Samuelkův život, neboť je napojený na přístroje.

Samuelek většinu času leží, a aby neměl proleženiny a bolesti, maminka ho podkládá plyšovými zvířátky. Nyní jsme mu proto pořídili 12 nových plyšových kamarádů.

Aby rodina vůbec mohla opustit byt, který připomíná nemocniční pokoj, potřeboval malý Samuel speciální zdravotní kočárek, do něhož se všechny přístroje vejdou. Z projektu Srdce pro děti jsme ho Samíkovi zakoupili v loňském roce za 78 254 korun. Kočárek je i odpružený, takže Samík, který se vůbec nemůže hýbat, netrpí a může s rodiči i na výlet, protože ventilace s baterií vydrží v provozu osm hodin.

Obrovskou radost však dělá Samíkovi koupání. Voda mu nadlehčuje tělo a on se dokáže aspoň trochu pohybovat. Je to pro něj jedinečná rehabilitace. A proto jsme mu zakoupili také bazén s příslušenstvím. Moc se těšíme na léto, až ho Samuelek bude moci využít. O fotografie se s Vámi pochopitelně podělíme :o)

... celý článek
30.11.2012

Zahraniční studenti pomáhají vážně nemocným dětem v České republice

Charitativní kampaň na pomoc českým dětem připravili studenti ze zahraničí, kteří studují v České republice. Svou akci, která bude zahájena v centru Prahy v sobotu 1. prosince a její výtěžek bude předán občanskému sdružení Život dětem, pojmenovali „Darujte srdce dětem“. Tato charitativní organizace pomáhá vážně nemocným dětem usnadnit jejich život již po dobu 13ti let.

„Každý víkendový den až do Vánoc mezi 12. a 16. hodinou budeme vybírat na tento bohulibý projekt finanční prostředky v Praze na Můstku, Staroměstském náměstí a u obchodního centra Palladium na náměstí Republiky. Pražané i turisti budou mít možnost podpořit tuto akci 30 korunami. Každému, kdo přispěje, studenti na ruku namalují červené srdce. Srdce je symbolem života, lásky, ale také reprezentuje činnost občanského sdružení Život dětem,“ uvedla Kamila Sapaševová, jedna z členek studentského týmu.

Kromě kreseb srdce budou studenti na všech sbírkových místech nabízet kresbu hennou, pletení ozdobných copánků, rozdávat malé drinky a budou hledat i další způsoby, jak zabavit a potěšit děti na vánočních nákupech.

„Americký novinář Sam Levenson řekl, že máme dvě ruce: jednu pro sebe a druhou pro pomoc ostatním. Pomáhat potřebným je pro naši skupinu studentů velmi důležité. S akcí „Darujte srdce dětem“ se chceme zapojit do pomoci těm nejmenším v České republice. Myslíme si, že si vážně nemocné děti zaslouží, aby se smály a byly šťastné,“ řekla další členka dýmu Gulsana Karbajevová. Studenti se dali dohromady během semináře o marketingu na Anglo-americké vysoké škole a vyhráli třídní soutěž o nejlepší charitativní projekt. Občanské sdružení Život dětem pomáhalo hodnotit, kteří studenti se nejlépe vypořádali se zadáním „úkolu“, získat finanční prostředky pro sbírku „Daruj srdce dětem“.

Kampaň v ulicích bude v půlce prosince zakončena charitativní party pro pražské vysokoškoláky a  bude pokračovat i v lednu 2013 v prostředcích MHD.

... celý článek
29.11.2012

Malému Samuelkovi jsme splnili jeho přání

Mezi děti, které onemocněly EB, tzv. nemocí "motýlích křídel", patří také malý Samuel. Přes všechna omezení, která mu jeho onemocnění, bohužel, přináší, má své touhy, sny a přání, mezi které patřili také postavičky ze stavebnice Lego Hero Factory.

Jsme moc rádi, že jsme mu toto přání mohli splnit a to díky obchodu MALL.cz, který hračky pro Samíka daroval.

Příběh Sameulka uvidíte v rámci benefičního galavečera Srdce pro děti 16.12. od 20.00 hod, na Prima family.

 

... celý článek
26.11.2012

Společně s Vámi pomůžeme také Jarušce

Blížící se benefiční galavečer Srdce pro děti pomůže desítkám vážně nemocných dětí, ke kterým patří také šestiletá Jaruška z Náchoda, která trpí nevyléčitelnou nemocí - mukopolysacharidózou.

Jedná se o poruchu metabolismu, která brzdí její růst, omezuje pohyb a napadá tkáně a negativně působí i na zrak a sluch.Kvůli zákeřné nemoci je takřka sedmiletá holčička svojí výškou nyní na úrovni asi tříletého dítěte a svému dvojčeti sahá sotva po ramena. Na rozdíl od Marušky nemůže tak rychle běhat a unavená je už po ujití asi půl kilometru.

Jarušce proto již v létě pomohl projekt Srdce pro děti příspěvkem na zakoupení mechanického vozíku.„Ještě bychom potřebovali kočárek, se kterým bych s ní mohla vyrazit i do terénu“, řekla Jaruščina maminka Míša Ježková. Těžko se vyrovnává s tím, že jednou nebude moci udělat už ani krok a nemoc jí nakonec dceru předčasně vezme. Jaruščino postižení má přitom nejlehčí formu, která nezasahuje i intelekt, takže dívenka je vnímavé, chytré a zvídavé děvče. Krutý osud stále usměvavé temperamentní holčičky o to více bolí.

... celý článek
26.11.2012

Bnefiční galavečer Srdce pro děti v neděli 16.12. od 20hod. na Prima family

Nenechte si ujít večer plný oslnivých hvězd. Večer, který je věnován vážně nemocným dětem.

Originální benefiční projekt Srdce pro děti, navazující na předchozí úspěšné ročníky, podpoří svým vystoupením:

Karel Gott, Petr Kolář, Marie Rottrová, Miroslav Žbirka, Ewa Farna, Josef Vojtek, Jitka Zelenková, Gabriela Gunčíková, Hana Zagorová, Tereza Černochová, Dianka Kalashova, Kateřina Marie Tichá a další umělci.

Moderuje Libor Bouček.

V call centru se na vás v přímém přenosu těší velmi oblíbené tváře Prima family Tereza Kostková, David Matásek, Taťjana Medvecká, Oldřich Navrátil, Marika Procházková, Olga Lounová, Jitka Ježková, Radka Stupková, Jitka Sedláčková, Martina Gavriely, Igor Chmela, Vavřinec Hradílek, ale i další umělci, zpěváci a významné osobnosti.

Výtěžek benefičního galavečera Srdce pro děti je určen na pomoc vážně nemocným dětem, které onemocněly mukopolysacharidózou, EB – „nemocí motýlích křídel“, svalovou atrofií a dystrofií, autismem, dětskou mozkovou obrnou, celiakií, onkologickým a kombinovaným onemocněním.

... celý článek
19.11.2012

Těšíme se na pomoc šestileté Karolínce, která je po těžké autonehodě …………

Karolínka má oči bojovnice, úsměv šťastného dítěte... K absolutnímu štěstí jí ale něco chybí. Pohyb! Po těžké autonehodě je totiž Karolínka už tři roky na vozíčku.

„Když byly Karolínce tři roky, měli jsme na Vánoce autonehodu. Od té doby je na vozíčku a stále se mě ptá, kdy se uzdraví,“ začíná se slzami v očích vyprávět příběh své dcery maminka Karolínky Veronika Šplíchalová.

Karolínka z Chrastavy je naprosto závislá na pomoci druhých lidí. Maminka ji každé dvě hodiny musí kontrolovat, přebalovat a cévkovat a obstarávat ji i ve školce.

Do projektu Srdce pro děti se přihlásili, protože potřebují speciální terénní vozíček za skoro 80 tisíc, aby mohli jezdit do přírody a na výlety, které Karolínka tak miluje. Právě kvůli problémům s močovým měchýřem se totiž holčička nemůže koupat. Odpadá tedy možnost vyrazit na koupaliště, či k bazénu. Okamžitě by dostala zánět močových cest. Proto se ji snaží rodiče vymýšlet jiný program. Chtějí, aby si Karolínka uvědomila co nejpozději, že je jiná než ostatní děti. „Bojím se okamžiku, kdy jí to všechno dojde,“ prozrazuje maminka.

Karolínka pravidelně jezdí každý půl rok na šest týdnů do Jánských Lázních. „Je zde nejšťastnější. Dělá neskutečné pokroky. Po té nehodě půl roku jen ležela a nehýbala se, bylo to strašné. Moje přání je, aby měla za vozíčkem berle, které by i využívala,“ pláče při vzpomínce paní Šplíchalová.

Karolínka má v září nastoupit na integrovanou základní školu. „Moc se tam těším. Strašně ráda maluju, fotím, hraju si s plyšákama a také spím,“ pochlubila se. Na otázku, co by jednou chtěla dělat prozradila, že by se chtěla stát herečkou.

 

... celý článek
19.11.2012

Tomášek bude mít zdravotní asistentu – DĚKUJEME !!

Srdečně děkujeme Skrz.cz za pomoc malému Tomáškovi a vám všem, kteří jste se do pomoci šíření myšlenek a poslání občanského sdružení Život dětem zapojili! Je úžasné vědět, že jste s námi a že vám osud vážně nemocných dětí není lhostejný. Moc si vážíme každého z vás! Přečtěte si děkovný dopis od Tomáškovy maminky, která je šťastná za to, že jí laskaví lidé pomohli….

Díky Skrz.cz bude mít Tomášek zdravotní asistentku, díky vaší pomoci jsme získali nové dárce z řad jednotlivců, firem i společností. Přímo pro Tomáška jsme otevřeli konto č. 83297339/0800 s VS 1212, kam můžete zaslat libovolný příspěvek.
Kromě zdravotní asistentky Tomášek stále potřebuje ovocné přesnídávky, speciální mléčnou výživu, léky a další ošetřovací materiál jako desinfekci, injekční stříkačky apod..

... celý článek
9.11.2012

Daliborkovi dělá radost nová zdravotní houpačka

Daliborek Janout je krásný chlapec, který je bohužel postižený autismem. Máme velikou radost, že jsme mu mohli zakoupit zdravotní houpačku, která se mu líbí nejen na pohupování, ale také mu pomáhá klidně sedět, kdy se cítí ještě příjemněni. Není mnoho míst, kde v klidu posedí ..... Rodiče jsou velmi rádi, že pro něj mají konečně místečko a sezení, ve kterém sedí hezky rovně a které mu způsobuje tak potřebné zklidnění ........

... celý článek
9.11.2012

Malé Lucince pomáhá mobilní odsávačka

Velmi nás těší, že jsme mohli díky dalším laskavým lidem pomoci dvouleté Lucince, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Pro Lucinku jsme zakoupili mobilní odsávačku v hodnotě 10.562,- Kč, která Lucince umožní opět klidný a volný pobyt venku v kočárku. Lucinka se musí velmi často z tracheostomické kanyly odsávat, protože je velmi zahleněná a bez mobilní odsávačky by pobyt venku s holčičkou nebyl možný .......

... celý článek
2.11.2012

Naše činnost je díky Vám naší každodenní radostí….

Tentokráte si Vám dovolujeme představit chlapečka Viktora, který trpí závažným onemocněním - mukopolysacharidósou. Díky Vám jsme Viktorkovi  mohli pomoci a zakoupit mu zdravotní kočárek v hodnotě 28.000,- Kč.

Velmi nás těší, že se s Vámi můžeme podělit o krásné poděkování od maminky chlapce, ke kterému není co dodat, snad je to, že nás nesmírně těší společně s Vámi pomáhat….

 

... celý článek
1.11.2012

Chyba

článek neexistuje

Pokračujte zde <a href="http://www.zivotdetem.cz/" target="_self">www.zivotdetem.cz</a>

... celý článek
1.11.2012

249 obdarovaných vážně nemocných dětí od počátku roku 2012

Od počátku roku 2012 jsme obdarovali díky výtěžku z benefičního galavečera Srdce pro děti 2011 a dalším laskavým dárcům 249 dětí v celkové výši 5 048 692,-  Kč. Pomoc dalším dětem stále pokračuje. Obdarovány byly děti se svalovou spinální atrofií a dystrofií, děti s nemocí EB „motýlích křídel“, mozkovou obrnou, syndromem krátkého střeva, autismem, mukopolysacharidósou, děti po těžkých popáleninách a děti s onkologickým onemocněním.

K výše uvedené částce musíme připojit 1 000 000,- korun. Za tuto krásnou částku jsme mohli poslat desítky dětí po náročné onkologické léčbě se Slunečním paprskem na ozdravný pobyt do Turecka. Centrum popáleninové medicíny, které pečuje o děti s těžkými popáleninami obdrželo přístroje, lůžka, ošetřovací materiál ..... ve výši 1 000 000,- Kč.

 

... celý článek
1.11.2012

Daliborka těší nová kompenzační pomůcka

Daliborek je chlapec, který trpí autismem. Velmi nás těší, že jsme mu mohli díky laskavým dárcům pomoci a darovat mu iPad, který je výbornou kompenzační pomůckou především pro děti s autismem, mozkovou obrnou a dalšími kombinovanými postiženími.

Daliborkovi iPad pomáhá v rozvoji jemné motoriky a především v psychickém vývoji. Nyní dovolte, abychom se s Vámi podělili o krásné psaní od Daliborka prostřednictvím jeho maminky.

... celý článek
9.9.2012

Laskaví dárci pomohli Štěpánkovi dary v hodnotě 31.727,60 Kč

Štěpánek z Mikulova je moc milý a hodný chlapec, který trpí autismem. Nesmírně nás těší, že jsme mu mohli díky vám pomoci. Dovolte, abychom se s vámi podělili o milé poděkování jeho maminky a celé jeho rodiny.

Milá paní ředitelko a všem kteří pomáhájí,

z celého srdce a s velkou vděčností Vám děkujeme za poskytnutou pomoc. Velice si jí vážíme a moc nás potěšila. Zejména pak našeho syna Štěpánka. Stabilizační pásy do auta pomáhají Štěpánka při jízdě udržet v klidu a podporují tak bezpečnost Štěpánka včetně celé rodiny v autě. Což byl dříve velký problém, protože se nám Štěpánek za jízdy vyvlékal z pásů a sedačky a snažil se lézt po celém autě. A samozřejmě se Štěpánek snažil také zasahovat i do řízení, což bylo velmi nebezpečné. Mít stabilizační pasy je pro nás velká úleva a pomoc.
Dále pak také velmi děkujeme za zakoupené plenky, které nám u Štěpánka pomohou udržet hygienu, nebot je plně inkontinentní a spotřeba plenek je u něj opravdu velmi vysoká. A v neposlední řadě chceme velmi poděkovat za příspěvek na respitní pobyt pro Štěpánka. Během těchto pěti dnů si synek užil krásný pobyt ve Vískách u Letovic. S jeho tetami a učitelkami si užil pár dnů plných dobrodružství za hledáním pokladu Ropuštníků. Z pobytu  přijel odpočatý a s velkým radostným úsměvem na tváři. A za toto všechno vám všem a zejména moc milé a laskavé paní ředitelce Anně Strnadové patří náš velký dík. S přáním krásných podzimních dnů. Lucie, Daniel , David, Štěpánek a Julinka Ramšákovi

... celý článek
7.9.2012

Jaruška má nový mechanický vozíček ……….

Pomohli jsme malé Jarušce, které jsme díky laskavým lidem mohli zakoupit nový mechanický vozíček v hodnotě 52.893,- Kč. Jaruška šla do první třídy a nový vozíček je pro ní obrovským pomocníkem. Holčička trpí velmi závažným onemocněním tzv. mukopolysacharidózou, bohužel se jedná o nevyléčitelné onemocnění. Jaruška má však štěstí, protože trpí tou nejnižší formou, se kterou může s pohybovým a růstovým omezením žít .....

... celý článek
4.9.2012

Pomohli jsme Terezce, které nepracují střeva dary v hodnotě 133.557 ,- Kč

Říká se, že když žena porodí dítě a pak ho dostane do náruče, je to ta nejkrásnější chvíle v jejím životě. Stejně tak to bylo u maminky Terezky, Andrey Nejezchlebové . Štěstí, které v tu chvíli zažívala, se ale rychle proměnilo v nejistotu a strach. Po pár dnech lékaři u Terezky (dnes jsou jí 3 roky) zjistili, že její střeva nefungují... Jak sama říká, do té doby si myslela, že pokud nemá dítě rakovinu, dokáže si dnešní medicína poradit se vším. Realita je bohužel jiná.. ... celý článek
4.9.2012

Markétka bojuje s nemocí motýlích křídel, společnost Lidl pomohla částkou ve výši téměř 50.000 korun.

Pětiletá Markétka Svobodová z Tuhaně na Mělnicku je vážně nemocná. Kvůli zákeřné epidermolýze neboli nemoci motýlích křídel má tělíčko poseté boláky. Z peněz, které na dobročinné účely věnovala společnost Lidl, nyní získala téměř 50 000 Kč na speciální obvazový materiál, který jí alespoň částečně zlepší život. ... celý článek
4.9.2012

1.139.808,- Kč na pomoc dětem se svalovou spinální atrofií a dystrofií

Na pomoc dětem se svalovou atrofií a dystrofií putovala od počátku tohoto roku krásná částka ve výši 1.139.808,- Kč, za kterou jsme dětem zakoupili invalidní vozíčky, autosedačky, lůžka, léky, zdravotní kočárky, vertikalizační stojany a další nezbytně důležité pomůcky, které jim usnadňují jejich nelehký život. Finanční prostředky na pomoc těmto dětem jsme získali díky laskavým a milým dárcům benefičního galavečera Srdce pro děti, který jsme pořádali společně s deníkem Blesk a TV Prima family v závěru roku 2011.

... celý článek
2.9.2012

Dávám srdce dětem…

Dávám srdce dětem je nový projekt o.s. Život dětem, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Cílem tohoto krásného projektu je získat finanční prostředky na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů. Projekt byl zahájen 1.8.2012 a probíhá na 3 000 pobočkách České pošty. Zakoupením samolepky na přepážkách České pošty v hodnotě 30 korun pomůžete i Vy. ... celý článek
2.9.2012

Anetce pomůže nová infúzní pumpa

Anetka je krásná holčička, která se narodila s vážným onemocněním - syndromem krátkého střeva a je 18 hodin denně závislá na nitrožilní výživě. S novou infúzní pumpou v hodnotě 46 866,- Kč, kterou jsme mohli díky laskavým lidem zakoupit bude Anetka mobilnější než doposud a lépe se bude přepravovat autem, aniž by musela být odpojená. ... celý článek
2.9.2012

Evičce pomáhá nový notebook

Evička je šestiletá holčička, která trpí spinální muskulární atrofií, jejím velkým přáním byl nový notebook, který využije nejen při školní výuce, protože v září nastupuje do školy, ale také na hraní. Velmi nás těší, že jsme mohli Evičce a dalším desítkám dětí se svalovou atrofií a dystrofií díky projektu Srdce pro děti pomoci a současně splnit jejich přání. ... celý článek
16.7.2012

Šedesát čtyři dětí s onkologickým onemocněním odcestovalo na ozdravný pobyt do Turecka

Říká se, že rakovina si nevybírá... Šedesát čtyři dětí s onkologickým onemocněním ..... Díky benefičnímu galavečeru Srdce pro děti, společnému projektu deníku Blesk, našeho občanského sdružení Život dětem a společnosti Lidl, která v rámci benefice významně vážně nemocným dětem pomohla, ale mohou na svůj těžký osud aslespoň na chvilku zapomenout. Všechny tyto děti totiž včera odletěly na 14 dní do Turecka.

„Hlavně nezapomeňte lékárnu. Je to ta největší taška,“ ozvalo se včera v 10:30 na srazu v odletové hale pražského letiště. Není se čemu divit, ošetřovatelé museli mít s sebou všechno a pro všechny případy. Kromě dostatku léků s dětmi odletěli i dva lékaři, čtyři fyzioterapeuti a jedna zdravotní sestra. Některé děti měly s sebou dokonce rodiče. Počet lidí ve skupině se tak vyšplhal na 200.

Aby vše probíhalo v pořádku, děti jsou rozděleny do skupin po sedmi až devíti a dohlížet na ně bude vždy jeden ošetřovatel. „Rozhodně se nejedná o dovolenou, děti budou mít program, kde základem bude rehabilitace. Už takto jezdíme 14 let, “ popsala Blesku Jana Bašeová (47), vedoucí turnusu, s tím, že letos se nemocné děti vydaly do tureckého Izmiru do hotelu Atlantique Holiday Club. Vrátit by se měly 27. července. „Podle toho, co jsem vyzvídala, tak nejvíce se těší do akvaparku, kam vyrazíme. Je zde největší tobogan v Evropě, pak mají děti také rády nakupování,“ pokračovala.

... celý článek
16.7.2012

Nikolce se splnil její velký sen ………..

Krásný projekt „Karvinské děti pomáhají“, který zorganizoval pan Mgr. Pavel Wojnar pomohl další holčičce, tentokráte malé Nikolce, která trpí mukopolysacharidózou.

Nikolka Niesytová se narodila v listopadu 1999. Vše probíhalo bez komplikací, až do jejího třetího roku života. Za rok nic neporostla. A tak se „rozjelo“ dlouhé vyšetření a zjišťování, co se s Niki děje. Lékaři zjistili u Nikolky vzácné vrozené dědičné podmíněné onemocnění látkové výměny.

Mukopolysacharidosa je choroba způsobená absencí životně důležitého enzymu v buňkách.
Nikča je úplně obyčejná holka, s tím rozdílem, že měří pouze 90 centimetrů. Chodí do 6. třídy Základní školy K. Dvořáčka v Orlové. No „chodí“ spíše jezdí na kočárku. V současné době čeká na elektrický vozíček, který jí pomůže k větší samostatnosti. V září 2011 Nikolka podstoupila závažnou operaci páteře a míchy. Doma se zotavila za čtyři měsíce. Svou pílí učivo ve škole dohnala a i nadále prospívá výborně. Ve třídě je oblíbená, děti ji mají rádi.

Je velmi pečlivá, ctižádostivá a ráda, když je to v jejích silách, pomůže. Pěkně maluje, zpívá a čte. Miluje zvířata a nejvíce asi svého psa Bonitu. Svůj volný čas tráví především u počítače, hraje hlavně hry a brouzdá na internetu. Kdyby se na ní usmálo štěstí, v podobě finanční podpory, rozhodně by věděla, jak penízky použít.

 

... celý článek
10.7.2012

Charitativní akce Karvinské děti pomáhají pomohla veselé, ale bohužel závažně nemocné Anežce

Krásná charitativní akce Karvinské děti pomáhají pomohla Anežce, která trpí spinální svalovou dystrofií. Anežka obdržela milý a vysněný dárek, nový notebook v hodnotě 12.781,- Kč, který potřebuje k učení a současně také k zábavě :). Práce na počítači je snad jediná aktivita, kterou zvládá sama a nepotřebuje k ní asisteci. Je to pro Anežku i velká zábava, protože díky svému onemocnění nemůže sportovat, tak se jí s novým notebookem dostává adrenalinu alespoň u počítačových her.

Anežka Sztwiertniová je jedenáctiletá úplně normální holka z Dětmarovic. Jen má život již od narození trochu komplikovanější než její vrstevníci. Anežka má těžké tělesné postižení, trpí progresivní svalovou dystrofií. Její svaly jsou velmi slabé a neunesou váhu jejího těla. Je upoutána na invalidní vozík a zcela odkázána na pomoc blízkých. Nechodí, samostatně jezdí jen na elektrickém invalidním vozíku, protože na mechaničák nemá dostatek sil. Musí denně rozcvičovat své ztuhlé tělo a hlavně posilovat oslabené svaly.

Avšak… Anežka je veselá, společenská, přátelská, trpělivá. Umí se poprat se životem po svém. Velmi ráda chodí do školy, patří mezi nejlepší žáky. Je vášnivou čtenářkou.  Mezi její zájmy patří i kultura. Velmi často navštěvuje divadelní představení, miluje balet. Sama je členkou dramatického souboru Zatímnijak v Ostravě. Snaží se zapojovat do všech aktivit, ale vždy to není možné. I přes to bojuje a těší se z každého pěkného dne.

... celý článek
9.7.2012

956.266,- Kč na pomoc dětem se syndromem krátkého střeva

Od počátku letošního roku jsme obdarovali 15 vážně nemocných dětí se syndromem krátkého střeva. Dětem a rodinám, které o děti pečují jsme zakoupili infúzní pumpy, lůžka, ortopedické matrace, výživu, protialergické pomůcky, bílé zboží, antidekubitní matrace, lehátka ...... v celkové výši 956.266,- Kč.

Co obnáší toto závažné onemocnění:

Děti mají velmi vážné a ojedinělé poruchy trávení, které souvisejí s různým stupněm postižení střev. Nejčastěji tzv. syndrom krátkého střeva , převážná většina z nich je odkázána na tzv. parenterální (nitrožilní) výživu. Jejich tenké střevo, které je životně důležitým orgánem, je buď krátké, nebo nefunguje tak jako u zdravých lidí. (Bývá to následkem nemoci, úrazu u dětí předčasným narozením a nezralostí, vrozenými vadami apod.) Díky tomu špatně vstřebávají živiny, vitamíny, minerály, soli a další důležité prvky potravy, které nám všem zaručují správný vývoj a růst . Aby přežily musí být vyživování ještě jinou cestou a to nitrožilně. Mají zavedeny tzv.centrální žilní katetry, (hadička, která je zavedená do žíly u srdce ) jejichž prostřednictvím si kapou infuze s výživou do krve. Většina z nich „jen“v noci, jako doplněk k běžné stravě, aby nebyly podvyživení a tím ohroženi na životě. Jsou bohužel i tací, kteří jsou výhradně na parenterální výživě, protože běžnou stravu jejich střeva nezvládají a ti jsou na infuzích denně 16 – 20 hodin.

Centrální žilní katetr se musí udržovat v přísných sterilních podmínkách, protože je to přímý vstup do krevního řečiště a vždy hrozí riziko tzv. sepse, což je vlastně otrava krve. Když nejsou okamžitě podána antibiotika pacientovi hrozí smrt. Velká část pacientů má stomie - vývody střev a přísná dietní opatření.

 

 

 

 

 

... celý článek
9.7.2012

Lucince, těžce postižené holčičce pomáhá lůžko a nebulizátor

Lucinka je těžce zdravotně postižená holčička svalovou spinální atrofií, které jsme díky laskavým dárcům benefičního galavečera Srdce pro děti zakoupili polohovací lůžko a tepelný nebulizátor (zvlhčovač). Lucinka se bez zvlhčování neobejde, usnadňuje jí dýchání. Lehátko je celé polohovatelné a Lucinka na něm leží celý den, mamince současně umožňuje lepší manipulaci s ní a i pro Lucinku je vše pohodlnější.

... celý článek
9.7.2012

Téměř 50 000 korun na pomoc dětem s kombinovaným postižením

Díky laskavým dárcům jsme zakoupili 3ks Apple iPady 2 64GB pro Centrum Arpida v Českých Budějovicích, které poskytuje pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením. IPady jsou pro děti obrovským pomocníkem v rozvoji jemné motoriky a především v psychickém vývoji.

Velmi nás těší, že tímto darem můžeme pomoci velkému množství vážně nemocných dětí, kteří Centrum Arpida v Českých Budějovicích pravidelně navštěvují.

 

 

... celý článek
9.7.2012

Společně s Vámi jsme pomohli Radušce

Raduška je holčička, která je vážně nemocná mukopolysacharidózou. Jsme moc a moc rádi, že jsme mohli Radušce díky výtěžku z benefičního večera Srdce pro děti pomoci a splnit jí její velké přání. Raduška dostala krásný notebook, který jí bude velkým pomocníkem a kamarádem při pobytu v nemocnici, doma i ve škole.

Co je to mukopolysacharidóza:

Jedná se o vrozené, dědičně podmíněné onemocnění látkové výměny, které je způsobeno chyběním konkrétního životně důležitého enzymu. Následkem toho dochází k hromadění produktů metabolismu, jež se usazují ve tkáních četných orgánů (játra, slezina, srdce, mozek ap.) s následující poruchou jejich funkce. Z toho poté vyplývají četné závažné patoogické projevy onemocnění.

Vlivem narůstajícího hromadění meziproduktů látkové výměny dochází k neustále postupujícímu poškození buněk napadených orgánů a tím i narůstajícím projevům onemocnění s postupujícím věkem. Většina mukopolysacharidos se dědí tzv. recesivně, nositelé recesivních genů jsou zdraví přenašeči. Projevy nemoci jsou rozličné v závislosti na typu. Většinou nastupují postupující duševní a tělesné poruchy. Dítě jakoby se vracelo ve vývoji zpět. Intelekt se postupně snižuje, dítě je inkontinentní, poruchy hybnosti je odkážou na invalidní vozík, dochází k poruše a ztrátě polykacího reflexu, poruchám dýchacím ap. a následně ke smrti. Nelze přesně odhadnout jak je mukopolysacharidosa četným onemocněním. Počet nemocných dětí v ČR se odhaduje maximálně na několik desítek. Dále uváděná statistická frekvence výskytu je jen orientační, liší se zřejmě i podle jednotlivých zemí. Bohužel, účinná léčba t.č. neexistuje, ač výzkum pokračuje stále dopředu. Všechno vyjadřuje motto - "Není naděje, zbývá láska".

... celý článek
28.6.2012

Společnost Lidl Česká republika, v.o.s. darovala na pomoc dětem s mozkovou obrnou 200.000,- Kč

Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje společnosti Lidl Česká republika, v.o.s. za darovanou částku ve výši 200.000,- Kč, která putuje na pomoc vážně nemocným dětem s dětskou mozkovou obrnou. Lidl totiž daroval nemocným dětem 50.000,- Kč za každý gól, který dal český tým na šampionátu UEFA EURO 2012. Lidl je velmi významným dárcem ... celý článek
20.6.2012

Terezce s kombinovaným postižením pomáhá nový iPad

Terezka je holčička z Krnova, která trpí kombinovaným postižením (opožděným PMV a centrální hypotonií), iPad je pro ni obrovským pomocníkem v rozvoji jemné motoriky a především v psychickém vývoji. Velmi nás těší, že jsme mohli díky laskavým dárcům benefičního galavečera Srdce pro děti pomoci Terezce s darováním iPadu a současně také dalším dětem s autismem.... ... celý článek
18.6.2012

Letošní ročník charitativní akce Karvinské děti pomáhají přinesl celkem 27.082,- Kč pro Anežku (11) a Nikolku (12)

Srdečně a s úctou děkujeme organizátorovi akce Karvinské děti pomáhají 2012 Mgr. Pavlu Wojnarovi a všem karvinským dětem i dospělým, kteří se do akce zapojili. Jejich pomoc jedenáctileté Anežce, která trpí progresivní svalovou dystrofií a dvanáctileté Nikolce, vážně nemocné mukopolysacharidózou, představuje finanční částku 27 082 Kč.

... celý článek
13.6.2012

Křest nového CD Žár skupiny Turbo společně s o.s. Život dětem

Vážení a milí přátelé, 14. června od 21hod. se koná v Clubu Limonádový Joe křest nového CD "Žár" skupiny Turbo. Velmi nás těší, že se naše o.s. Život dětem stává společně s Daliborem Jandou, Petrem Šiškou, Petrem Bendem, Vladimírem Mertlíkem, Vilémem Čokem a Leonou Machálkovou jeho kmotrem :). V pořadí se jedná již o deváté CD skupiny TURBO, které má 3D obal vyrobený v USA nejmodernější technologií.

Hudba složil: M. Chrástka a Martin Laul.
Texty: Petr Šiška, Vladimír Mertlík, Petr Čejka, Henriette a Thomas Landers.

 

... celý článek
7.6.2012

Největší párty dvou luxusních značek na pomoc nemocným dětem …

Dovolujeme si Vás pozvat na největší párty v souboji dvou luxusních značek Playboy vs. Hello Kitty! RESTAURANT ŽELENICE, okr. Kladno 15.6. od 21.00 hod.

Užijte si skvělý večer, každým zakoupeným vstupným a nápojem navíc přispějete 1 Kč na pomoc vážně nemocným dětem. U hostesek si budete moci zakoupit také symbolické srdíč...ko za 20 Kč. Výtěžek z prodeje srdíček bude směřovat opět k nemocným dětem!

Co Vás čeká?
Profesionální Playboy hostesky Vás přivítají přímo u vstupu !
Hello Kitty Welcome drinky od hostesek pro prvních 50 osob !
Soutěž o předplatné Playboye pro pány a pro slečny originální, luxusní povlečení od Hello Kitty !!!
Profi fotograf a focení s Playboy hosteskami pro Vás
Laser Show
Hrát bude DJ J&amp;S !
A třešnička žhavé párty bude... (nechte se překvapit :o))

Na akci Vás přiveze speciální „Playboy Speed Car“ !!!
- v okolí akce do 10km/20,-Kč/osoba
- Kladno 50,-/osoba
- Praha 70,-/osoba

... celý článek
7.6.2012

Lidl daruje nemocným dětem 50.000 Kč za každý gól na UEFA EURO 2012

Koukejte se na UEFA EURO 2012, podpořte českou výpravu a počítejte góly. Lidl totiž daruje nemocným dětem 50 000 Kč za každý gól, který dá český tým na šampionátu.

Dívejte se již v pátek 8.6., kdy se utká náš tým s Ruskem, 12.6. se můžete těšit na utkání s Řeckem a 16.6. s Polskem.

Módní přehlídku licencovaných produktů pro české fotbalové fanoušky představila společnost Lidl na nedávné tiskové konferenci. Zahájení šampionátu se kvapem blíží a stylový outfit by žádnému správnému fanouškovi či fanynce neměl chybět. Pro fanoušky je v prodejnách Lidl připravena kolekce jedinečného oblečení a doplňků v národních barvách, které se vyznačují vysokou kvalitou materiálu i provedení.

Kolekci EURO 2012 představila Leona Machálková, Eva Decastelo, Míra Chrástka a Jiří Lang z kapely Turbo se svými syny, Kateřina Kristelová a moderátor Petr Vojnar. Po skončení módní přehlídky se uskutečnil stolní fotbalový turnaj děti versus dospělí, kdy za každý vstřelený gól dětí do branky dospělých darovala společnost Lidl 1 000 Kč občanskému sdružení Život dětem. Malí fotbalisté vstřelili celkem 14 gólů, pro vážně nemocné děti bylo tedy získáno 14 000 Kč.

... celý článek
6.6.2012

Lukáškovi pomáhá nová infúzní pumpa

Lukášek je krásný chlapeček, který se bohužel narodil se syndromem krátkého střeva. Jedná se o velmi vážnou a ojedinělou poruchu trávení, která souvisí s různým stupněm postižení střev. Převážná část z těchto dětí je odkázána na tzv. parenterální (nitrožilní) výživu. Jejich tenké střevo, které je životně důležitým orgánem, je buď krátké, nebo nefunguje tak jako u zdravých lidí. Díky tomu špatně vstřebávají živiny, vitamíny, minerály, soli a další důležité prvky potravy, které nám všem zaručují správný vývoj a růst. Aby přežili, musí být vyživováni ještě jinou cestou a to nitrožilně. Mají zavedený tzv. centrální žilní katetr (hadička, která je zavedená do žíly u srdce) jejichž prostřednictvím jim rodiče kapou infúze s výživou do srdce.

Většině z nich „jen“v noci, jako doplněk k běžné stravě, aby nebyli podvyživení a tím ohroženi na životě. Jsou bohužel i tací, kteří jsou výhradně na parenterální výživě, protože běžnou stravu jejich střeva nezvládají a ti jsou na infuzích denně 16 – 20 hodin.
Centrální žilní katetr se musí udržovat v přísných sterilních podmínkách, protože je to přímý vstup do krevního řečiště a vždy hrozí riziko tzv. sepse, což je vlastně otrava krve. Když nejsou okamžitě podána antibiotika, pacientovi hrozí smrt.

Jsme moc a moc rádi, že jsme mohli Lukáškovi z výtěžku benefičního večera Srdce pro děti pomoci a infúzní pumpu v hodnotě téměř 47.000 korun zakoupit.

... celý článek
6.6.2012

Marečkovi a jeho mamince usnadňuje stravování a učení nová terapeutická židlička

Mareček je sedmiletý chlapeček, který trpí autismem. Velni nás těší, že jsme mohli díky laskavým dárcům Marečkovi zakoupit terapeutickou židličku Tobi v hodnotě 49.000 korun, která je velkým pomocníkem nejen pro něj, ale také pro maminku. Autismus je jednou z nejzávažnější poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Porucha vzniká na neurobiologickém podkladě. Důsledkem poruchy je, že dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Duševní vývoj dítěte je díky tomuto handicapu narušen hlavně v oblasti komunikace, sociální interakce a představivosti. Autismus doprovází specifické vzorce chování.


Motto: "Když se Mareček narodil, byla jsem ta nejpyšnější a nejšťastnější maminka na světě. Byl krásné a zdravé dítě. Začal mluvit jednotlivá slova, prohlížel si knížky, smál se. Ve dvou a půl letech nastal zlom - slova vystřídaly zvuky, smích křik  a pláč, knížky, které si dříve prohlížel, ležely na zemi roztrhané. Byli jsme zoufalí."


... celý článek
6.6.2012

856.996 Kč na pomoc popáleným dětem

Klinika popáleninové medicíny FN Královské Vinohrady v Praze obdržela od občanského sdružení Život dětem dary v celkové hodnotě 856 996 Kč, které byly získány z benefičního galavečera Srdce pro děti od laskavé veřejnosti a společností Lidl Česká republika a Zepter.

Slavnostní předání darů proběhlo symbolicky na Den dětí v pátek 1.6. přímo v prostorách Kliniky za účasti MUDr. Roberta Zajíčka - vedoucího lékaře dětského odd., Mgr. Lenky Šetelíkové - vrchní sestry, Lucie Borovičkové - PR manažerky a mluvčí společnosti Lidl Česká republika a zástupců o.s. Život dětem.

Významným dárcem se stala společnost Lidl, jejíž pomoc Klinice představuje celkovou finanční částku 356 250 Kč.
Společnost darovala Klinice přístroj k měření hladiny krevního barviva z kapky krve (14 965 Kč), speciální krycí pláty Epiderm (29 000 Kč), 3 transportní lehátka na operační sál (71 400 Kč), 3 výhřevné podložky (91 307 Kč) a popáleným dětem uhradila také rehabilitační a ozdravný pobyt v Bulharsku (149 578 Kč). Do Primorska odletí 16 dětí ve věku 8 – 16 let již v neděli 10. června.


Od drobných dárců, kteří se zapojili do benefičního galavečera Srdce pro děti Klinika získala pro popálené děti pomoc v celkové hodnotě 344 776 Kč. Konkrétně se jedná o 5 výhřevných podložek (182 757 Kč), 13 televizí s flash diskem na filmy a pohádky pro děti + 7 otočných držáků k TV (152 014 Kč) a notebook Acer s příslušenstvím (10 005 Kč).

Společnost Zepter Klinice darovala 3 bioptronové lampy v hodnotě 155 970 Kč.


Při prohlídce dětského oddělení a JIP se mohli všichni přítomní přesvědčit o tom, jak je pomoc Klinice popáleninové medicíny důležitá a potřebná. Při absenci transportních lehátek byly popálené děti převáženy na operační sál v nevyhovujících kočárcích, které neměly např. držáky na nezbytnou infuzi. Velmi kladně přijala Klinika mj. také 13 televizorů, které zajišťují klid dětí na lůžku po operačních zákrocích a v podstatě jediné rozptýlení dětí umístěných na jednotce intenzivní péče, které se pro kritický nebo velmi vážný zdravotní stav nemohou vůbec pohybovat. Díky pohádkám a dětským filmům mohou děti alespoň na chvilku zapomenout na bolest, pohybové omezení a velmi drastické prožitky spojené s popálením, kterými si prošly. Díky darovaným speciálním plátům Epiderm, které zdravotní pojišťovna nehradí, se jim jejich zranění hojí rychleji, s pomocí bioptronových lamp se pak malí pacienti mohou doléčovat již v domácí péči svých rodičů.

... celý článek
3.5.2012

Resuscitační sada v hodnotě 67.895,55 korun pomáhá dětem v Nemocnici s poliklinikou v České Lípě

Dětské oddělení Nemocnice s poliklinikou v České Lípě získalo díky První novinové společnosti a.s. a milým dárcům o.s. Život dětem resuscitační sadu Sechrist s příslušenstvím v celkové hodnotě 67.895,55 Kč. Částku ve výši 50.000,- Kč poskytla PNS a.s., zbývající část uhradili jednotlivý dárci sdružení.

Občanské sdružení Život dětem si velmi váží dlouhodobé spolupráce s První novinovou společností a.s., díky které může učinit vážně nemocné děti a jejich rodiče šťastnějšími …..


... celý článek
3.5.2012

148 obdarovaných vážně nemocných dětí od počátku roku 2012

Od počátku roku 2012 jsme obdarovali díky výtěžku z benefičního galavečera Srdce pro děti 148 dětí v celkové hodnotě 4.137.692,23 Kč. Pomoc dalším dětem stále pokračuje. V první fázi jsme se zaměřili především na děti s mozkovou obrnou, děti se spinální svalovou atrofií, částečně byly obdarovány děti s autismem, děti se syndromem krátkého střeva, děti po těžkých popáleninách a děti s onkologickým onemocněním. V následných dvou měsících bude pomoc směřována dětem s mukopolysacharidózou s nemocí tzv. motýlích křídel a současně budou doobdarovány děti s výše uvedenými nemocemi.

... celý článek
3.5.2012

Vojtíškovi pomáhá nová zdravotní autosečka

Vojtíšek Č. je další chlapec s dětskou mozkovou obrnou, kterému jsme měli možnost pomoci. Na cestách k lékaři, do denního stacionáře, který návštěvuje a na výlety s rodinou mu bude pomáhat nová speciálně upravená, zdravotní autosedačka v ceně 73 040,- Kč. I tento krásný den byl financován z výtěžku benefičního galavečera Srdce pro děti 2011.

 

 

... celý článek
2.5.2012

Křehounká Adélka má nový iPad a lůžko

Adélka, je křehounká holčička, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Díky této nemoci bohužel nemluví, ale jinak je to velmi veselé děvčátko, které dělá i přes závažné onemocnění DMO velké pokroky. Jsme moc a moc rádi, že jsme mohli Adélce díky benefičnímu galavečeru pomoci, holčička dostala iPad, který je jejím každodenním pomocníkem a současně rehabilitační lůžko Ceragem, které přispívá... ... celý článek
2.5.2012

Tobiášek je šťastný díky nové autosedačce

Tobiášek V. je roztomilý kluk, který trpí dětskou mozkovou obrnou a patří k dalším obdarovaným dětem z výtěžku benefičního galavečera Srdce pro děti. Velmi nás těší, že můžeme díky laskavým lidem a společnostem pomáhat velkému množství vážně nemocných dětí. Tobiášek si pomoc také velmi zasloužil a nás nesmírně těší, že jsme mu a jeho mamince mohli udělat s novou autosedačkou v hodnotě 5 140,- Kč radost a alespoň částečně jim pomoci.

 

... celý článek
2.5.2012

Davídek s novým chodítkem už doběhne kamarády

Nelíčenou radost zažil jedenáctiletý Davídek Š. z Lounska. Dostal totiž speciální chodítko, které mu umožní lepší pohyb. Chlapec v důsledku mozkové obrny nemůže stát na nohou, aniž by ho někdo podpíral. Chodítko v rámci projektu Blesk Srdce pro děti, který organizuje deník Blesk a naše občanské sdružení Život dětem, zaplatili zákazníci obchodního řetězce Lidl. ... celý článek
11.4.2012

Ríša září štěstím díky novému chodítku

Ríša je velmi roztomilý chlapec, který byl díky svému tělesnému postižení odkázán trávit většinu času na invalidním vozíčku. Vše se však změnilo ve cvhíli, kdy dostal díky laskavým dárcům benefičního galavečera Srdce pro děti chodítko .... Více vám sdělí v krásném, opravdu moc krásném vyjádření, ze kterého sálá láska a radost, maminka Rýši.

... celý článek
10.4.2012

Společnost Home Credit pomohla Jednotce intenzivní péče FN Brno

Společnost Home Credit se zapojila do pomoci kriticky nemocným dětem s částkou ve výši 108.600,- Kč, která byla získána z projektu "Home Credit - partner na financování vašeho auta". Z každé uzavřené smlouvy společnost poskytla 30,- Kč na pomoc dětem. Celkem se podařilo získat krásnou částku na nákup 4ks lineárních dávkovačů Perfusor Compact pro  Jednotku intenzivní péče FN Brno.

... celý článek
10.4.2012

Téměř 1 000 000 korun putuje na pomoc dětem s onkologickým onemocněním

Na ozdravný pobyt do Turecka vycestuje 50 dětí s prodělaným hemato-onkologickým onemocněním. Pobyt dětem umožnili dárci benefičního galavečera Srdce pro děti, ke kterým patří společnost Lidl Česká republika v.o.s., která poskytla částku ve výši 356 250,- Kč, zbývají finanční prostředky byly získány díky laskavým lidem, kteří zaslali dárcovskou sms nebo volali zpěvákům a hercům do call centra seriálu "Cesty domů".

... celý článek
5.4.2012

Martínek má novou autosedačku

Martínek, chlapeček se syndromem krátkého střeva dostal díky laskavým a milým lidem novou autosedačku, kterou potřebuje k bezpečným převozům a častým návštěvám nemocnice v Hradci Králové. Díky láskyplné péči Martínkovi maminky a tatínka se chlapci daří lépe, i když prvotní prognózy lekářů mu nedávaly příliš velké naděje. Je to opravdu neskutečné co vše láska rodičů dokáže ...... Velký podíl na zlepšení zdravotního stavu Martínka má samozřejmě také vynikající péče pana docenta Pozlera z gastroenterální péče Fakultní nemocnice v Hradci Králové, ale přesto je velmi důležité prostředí, ve kterém nemocné dítě vyrůstá a péče rodičů ....... Martínek má v tomto směru opravdu štěstí.
 

... celý článek
5.4.2012

Nikolku a Kristýnku těší polohovací slunečnice

Nikolce a Kristýnce, dívenkám s dětskou mozkovou obrnou pomáhá polohovací slunečnice, kterou jsme mohli zakoupit díky výtěžku z benefičního galavečera Srdce pro děti. Dívenky jsou dvojčátka, která se narodila předčasně s velkými trvalými následky. Jsme moc a moc rádi, že jsme mohli alespoň částečně pomoci.

Maminka děvčátek nám napsala moc krásné poděkování, o které se s vámi dovolujeme podělit.

 


... celý článek
5.4.2012

Daneček Stryka má nové chodítko a může docházet do rehabilitačního centra

Daneček, tříletý chlapeček s dětskou mozkovou obrnou může navštěvovat za doprovodu svého osobního asistenta Dětské rehabilitační centrum Lentilka. Z výtěžku benefičního galavečera Srdce pro děti mu byla poskytnuta částka ve výši 58 tis. korun, která vystačí na roční návštěvu zmíněného centra. V Lentilce byl Danečkovi vypracován individuální program a je mu zde poskytnuta speciálně pedagogická péče, rehabilitace s fyzioterapeutem, ergoterapie, logopedie a doprovodné programy hipoterapie a canisterapie. Pro Danečka je návštěva Lentilky přínosná i z toho důvodu, že se zde dostane do dětského kolektivu, kterého se mu v místě bydliště moc nedostává, protože žije na malé vesnici, kde není moc dětí a nástup do běžné mateřské školky vzhledem k jeho postižení není možný.

... celý článek
27.3.2012

Zaměstnanci společnosti Eurest opětovně pomáhají …

I v letošním roce se zaměstnanci společnosti Eurest rozhodli pomoci, tentokráte bylo obdarováno dětské oddělení Městské nemocnice Ostrava p.o., které díky zaměstnancům společnosti Eurest získalo kojenecké váhy v hodnotě 41.431,- Kč a tlakoměr Cycle-SunTech BP Stress Monitor v hodnotě 47.857,- Kč. Dětské oddělení přijalo tak potřebné dary v celkové hodnotě 89 288,- Kč s velkou vděčností a radostí.

... celý článek
27.3.2012

Simonce se v nové autosedačce moc líbí

Simonka je holčička nemocná spinální muskulární atrofií, jedná se o onemocnění motoneuronu, tj. onemocnění neuronů, které odpovídají za vědomé pohyby svalů, jako např. běhání, pohyby hlavy a polykání. Postihuje zejména proximální svaly neboli svaly bližší trupu nebo hlavě. U akutního typu onemocnění jsou často postiženy polykací svaly a to velmi ztěžuje krmení a polykání. Dýchání je často namáhavé, protože síla svalů hrudníku je omezená, a lze ho většinou pozorovat v břišní oblasti, přičemž hrudník je propadlý. Z důvodu rostoucí celkové slabosti nebo opakovaných infekcí dýchacího ústrojí je prognóza nejistá.

Vzhledem k tomuto velmi závažnému onemocnění jsme se rozhodli Simonce pomoci a na základě prosby maminky jsme pro Simnku zakoupili autosedačku MONERY SAM v hodnotě 34.958,- Kč, která jí umožní sedět se správným držením tělíčka. Finanční prostředky na její zakoupení byly z výtěžku nedávného benefičního galavečera Srdce pro děti, který jsme pořádali s deníkem Blesk a TV Prima.

... celý článek
27.3.2012

1000 korun na pomoc stačí

Dne 27.3. jsme zahájili nový projekt na pomoc těžce nemocným dětem s názvem "1000 korun na pomoc stačí". Celkem jsme oslovili 5.136 společností s laskavou prosbou o pomoc. Výtěžek je směřován na pomoc těžce nemocným dětem, o které rodiče pečují v domácím prostředí. Věříme, že se nám podaří získat částku ve výši 5.135.690,- Kč, kterou tak moc pro děti na nákup pomůcek, léků, potravinových doplňků, výživy, léčby ...... potřebujeme. Projekt byl zahájen souběžně s naším celotýdenním sbírkovým projektem Srdíčkových dnů, do kterého se zapojuje laskavá veřejnost formou zakoupení drobného předmětu v hodnotě 20 až 35ti korun na území celé naší republiky. Budeme vděční všem společnost, které se do nového projektu zapojí. Stejně tak jsme vděční všem laskavým lidem z řad široké veřejnosti, kteří pomohou formou zakoupení drobného předmětu od milých studentů střední škol.

... celý článek
27.3.2012

Terezka Meixnerová má nový vozíček

Pomohli jsme další Terezce, tentokráte holčičce nemocné spinální svalovou atrofií. Terezka dostala nový invalidní vozíček Cheetah v celkové hodnotě 45.149,70 Kč. Za pomoc Terezka a její maminka vděčí opětovně benefičnímu galavečeru Srdce pro děti, který pomoc umožnil nejen Terezce, ale desítkám dalších vážně nemocných dětí, kteří bojují se svým nelehkým osudem.

... celý článek
27.3.2012

Terezka se těší z nového motomedu

Terezka, holčička nemocná dětskou mozkovou obrnou má radost z nového rehabilitačního přístroje, který jí umožní rozvičování její nedávné odoperované nožičky. K zakoupení tohoto přístroje jsme přispěli z výtěžku benefičního galavečera Srdce pro děti částkou ve výši 51.843,- Kč. Přímým dárcem byla společnost Radeton, která Terezce pomohla v rámci již zmíněné benefičního galavečera. Jsme moc a moc rádi, že holčičce přístroj pomůže a že jsme jí mohli alespoň částečně pomoci v nelehké nemoci.

... celý článek
27.3.2012

Lukášek se těší na výlety do přírody a zdolávání terénu

Lukášek Molnár se raduje z nového speciálního vozíčku Benecykl, se kterým nyní může společně s maminkou zdolávat i těžší terén. Lukášek má před sebou velké množství výletů, které dříve bez vozíčku nebyly možné. An nevíte, jak nás těší, že mohl být z výtěžku beneifčního galavečera Srdce pro děti obdarován také Lukášek.

 

... celý článek
27.3.2012

Davídkovi pomáhá nové chodítko, může dělat první krůčky.

Davídek Štefanides, chlapec nemocný mozkovou obrnou se raduje z nového chodítka Meywalk v hodnotě 46.200,- Kč, které jsme mu mohli zakoupit z výtěžku benefičního galavečera Srdce pro děti. Davídek byl dříve odkázán pouze na invalidní vozíček, ale v současné době je vše jinak, chodítko je pro něj obrovskou radostí a pomocí, může se pohybovat ve zcela jiné poloze a to je pro něj úžasný pokrok a vítaná změna.

... celý článek
27.3.2012

Kubíčkovi, který bojuje s autismem pomáhá nový notebook a výukové programy

Kubíček je dalším chlapečkem, kterému pomohl benefiční projekt Srdce pro děti. Kubíčkovi je nyní 3,5 roku. Ve dvou letech a třech měsících byl u něho diagnostikován autismus. Kubíček v  té době vůbec neslyšel  na jméno a nereagoval  na hlasy lidí, působil jako neslyšící. Nezřízeně běhal, byl hodně hyperaktivní, stáčel oči a měl přitom moc zkroucené dlaně a prsty. Vůbec nemluvil a jen celý den nahlas křičel, vydával  jekavé zvuky. Nebyl  mezi  ním a rodiči žádný oční kontakt, vůbec neměl zájem o hru, knížky a papírové věci jen trhal, ničil, nechtěl se vůbec  mazlit a neustále nás od sebe odstrkoval.  A to je pro milující rodiče něco strašného.

Rodičům se zhroutil celý svět o to víc, že maminka Kubíčka je sama nemocná. Má 25 let cukrovku, je na inzulínové pumpě a na Kubíčka čekali moc dlouho. Po vyřčení diagnózy se pomoci v klasickém zdravotnictví  nedočkali . Pouze  rady, aby dali Kubíčka do ústavu.  Vlastně s ním dodnes nikdo nic nedělá. Jednou za 3 měsíce jedou na neurologii,  tam Kubíčka ani nevyšetří, protože se vyšetřit nenechá, a je po péči.

Po dlouhém a usilovném hledání na internetu rodiče  objevili  jméno pana  RNDr.  Josefa Šmardy a přečetli si odkazy rodičů, kteří dosáhli  úžasných  výsledků u autistických dětí. Hned se spojili s panem Šmardou a započali s léčbou -  s aplikovanou imunologií.

V současné době rodiče u Kubíčka zaznamenávají díky této léčbě jeden pokrok za druhým. Naše o.s. Život dětem je moc rádo, že může Kubíčkovi také alespoň částečně pomoci a současně je nesmírně vděčné všem lidem, kteří podpořili benefiční galavečer v závěru loňského roku, protože pomohli i Kubíčkovi, který z výtěžku obdržel notebook a speciální programy v celkové hodnotě 51.518,- Kč. I tyto krásné dary Kubíčkovi pomáhají v boji s autismem.

 

... celý článek
27.3.2012

Jarní Srdíčkové dny pomáhají dalším těžce nemocným dětem

Ve dnech 26.3. až 30.3. se budete setkávat na území naší republiky se studenty středních škol, kteří vám budou nabízet k prodeji roztomilé drobné předměty. Ano, opět je tu další sbírkový projekt občanské sdružení Život dětem, který je znám pod názvem "Srdíčkový den". Tentokráte se jedná o celotýdenní projekt. Celkem je do sbírky zapojeno více než 4000 studentů. Můžete si zakoupit krásné plastové srdíčko v hodnotě 20ti korun v různém barevném provedení nebo krásný přívěsek se žetonkem do vozíčku v hodnotě 35,- Kč.

... celý článek
26.3.2012

Lindička může navštěvovat školku a být mez svými kamarády

Lindička patří k dalšímu děvčátku, kterému pomohl benefiční galavečer Srdce pro děti. Díky zpěvákům, hercům a všem laskavým lidem, kteří se do benefičního projektu v závěru loňského roku zapojili, může Lidnička chodit do školky a hrát si dětmi. Lindička trpí autismem s psychomotorickou retardací a dětský kolektiv je pro ni a její další vývoj nesmírně důležitý. ... celý článek
28.2.2012

Benefiční galavečer Srdce pro děti pomohl také Marcelce

Marcelka je jedenáctiletá holčička nemocná dětskou mozkovou obrnou, je nechodící a ovládá pouze omezeně jednu ruku. Marcelka se narodila předčasně jako dvojče, její bráška má také, naštěstí, lehčí formu mozkové obrny. Pro holčičku jsme nakoupili polohovací elektrické lůžko v hodnotě 21.350,- Kč a na zakoupení  tříkolky Loped, kterou si tak moc přála jsme doplatili částku ve výš 14.430,- Kč. Vzhledem k tomu, že je Marcelka po těžké operaci, polohovací lůžko je pro ni, ale také maminku obrovskou pomocí. Tříkolku si vyzkoušela krátce před termínem operace a už se moc těší, až bude moci na tříkolce optovně jezdit :).

 

... celý článek
28.2.2012

Deselitá Terezka má nové lehátko a iPad

Terezka dostala díky benefičnímu galavečeru Srdce pro děti speciální rehabilitační lehátko a nový iPad v celkové hodnotě 86.058,- Kč. Terezka s diagnózou dětská mozková obrna chodí do třetí třídy speciální školy v centru Arpida v Českých Budějovicích. Terezka je velmi šikovná holčička, která začíná pomalu číst celá slova, počítá, avšak s grafomotorikou ještě hodně bojuje. Velkým snem rodiny bylo pořízení iPadu, který by Terezce výrazně pomohl, jak ve výuce počítání, čtení, rozvoji intelektových schopností, ale i grafomotoriky. Sen rodiny se splnil, jsme moc a moc šťastní, že jsme Terezce mohli pomoci. Z výuky na iPadu je holčička nadšená a z rehabilitačního lehátka Ceragem, které ji pomáhá také. Rodina se snaží pro Terezku udělat maximum, díky vytrvalosti rodičů se z děvčátka na vozíčku mění v chodící holčičku plnou života, je krásné, že toho můžeme být alespoň částečně součástí.

Dovolte, abychom se s Vámi podělili o milá poděkování maminky.

... celý článek
23.2.2012

Benefiční galavečer Srdce pro děti pomohl také Dominičkovi, který prošel náročnou protinádorovou léčbou

Dominiček je dvouletý chlapeček, kterému byla zjištěna závažná diagnóza – Maligní rhabdoidní nádor. Dominiček prošel velmi náročnou a intenzivní protinádorovou léčbou, prodělal mozkový infarkt způsobený embolií přívodních mozkových tepen a je po náhradě mitrální chlopně. Snažili jsme se Dominičkovi a mamince alespoň částečně z výtěžku benefičního galavečera pomoci, zakoupili jsme přístroj na měření INR – srážlivosti krve v hodnotě 22 386,- Kč, která se musí u takto závažného onemocnění neustále sledovat. Díky nutnosti častého měření INR musela maminka velmi často s Dominičkem chodit na odběry krve, tento přístroj umožňuje měření z kapky krve z prstíku a je pro Dominička téměř nebolestivé, odběry může maminka provádět sama doma a nemusí s Dominičkem neustále na velmi nepříjemné a časté odběry do nemocnice.

Výsledky musí samozřejmě konzultovat s lékaři, ale přesto je toto měření pro Dominička šetrnější a maminka má neustále zdravotní strav týkající se sledování srážlivosti krve pod kontrolou.

Vzhledem k tomu, že je maminka Dominička samoživitelkou a velmi často je s chlapečkem v nemocnici, pomohli jsme také s úhradou regulačních poplatků za pobyt v nemocnici v celkové výši 4 000,- Kč. Maminka Dominička stejně jako další maminky vážně nemocných dětí přišla od počátku tohoto roku o část příspěvku na péči o chlapce, její finanční situace je velmi tíživá, z těchto důvodů jsme se rozhodli pomoci i s nákupem výživy, vitamínů a dalšího potřebného ke speciálnímu stravování. Poskytli jsme částku ve výši 15 000,- Kč, která by měla mamince a Dominičkovi do konce tohoto roku také částečně pomoci.
V současné době je Dominiček s maminkou doma, prosíme, držte mu palečky, ať vše zvládne, vyléčí se a může být neustále jen se svojí maminkou a starší 13tiletou sestřičkou doma …………

Domičkovi pomohla v rámci benefičního večera Srdce pro děti laskavá společnost Veba textilní závody, a.s.

... celý článek
21.2.2012

Benefiční galavečer Srdce pro děti pomohl také krásné, ale vážně nemocné holčičce – Terezce

Terezka získala díky benefičnímu galavečeru Srdce pro děti a společnosti PNS a.s. volumetrickou infúzní pumpu v hodnotě 69 900,- Kč, která je pro její zdravotní stav tak velmi důležitá. Terezka má tzv.chronickou střevní pseudoobstrukci. Znamená to, že má celé střevo, které je na pohled a podle vyšetření normální, ale z nějakého důvodu nepracuje tak jak má (Terezce nepracuje vůbec). Neví se proč a léčba neexistuje. Dětí s touto diagnózou je u nás v ČR velmi málo, dají se spočítat na jedné ruce. Je to velmi vzácná vrozená vada a u každého z těch mála případů má navíc trochu jiný průběh. Prognóza  nejistá, dospělí pacienti nejsou, dříve na to děti umíraly …………

Poděkováním maminky a celý příběh Terezky:

Dobrý den,
posíláme foto Terezky a její nové infuzní pumpy od firmy BBraun, kterou jsme díky Vašemu sdružení Život dětem dostali. Chceme velice poděkovat, je to pro nás obrovské  ulehčení. Pumpa je malinká a lehounká, Terezka ji dokonce unese. Bez sítě vydrží až 15 hod, což u pumpy, kterou jsme měli zapůjčenou z nemocnice z vyřazených zásob bylo nemyslitelné. Terezka je na infuze připojena každý den 12 až 16 hodin denně.
Teď s novou pumpou i když kape, nemusí už jen ležet v postýlce. Díky velikosti a  lehkosti nové pumpy se může pohybovat po bytě. To je pro ni i pro nás veliký luxus.Také všechny bezpečnostní a ostatní funkce této pumpy jsou nesrovnatelně lepší . Vzhledem k tomu, že je na ní Terezka životně závislá, je to pro nás i velká úleva, že má to nejlepší, co na trhu existuje. Kdybych to měla přirovnat, je to, jako když z 20 let starého,poruchového Favorita přesednete do nového BMW s nejlepší výbavou…tomu také odpovídá cena, na kterou my, jako rodina, bychom opravdu neměli šanci dosáhnout.

Ještě jednou veliký dík Vám všem, jste úžasní!

Rodina Nejezchlebová.

Příběh Terezky:

Terezka se narodila jako naprosto normální miminko. Vážila 3390 g a měřila 52cm. Těhotenství bylo pohodové, všechna vyšetření i výsledky z odběru plodové vody byly v pořádku, přímo vzorové. Šla jsem na odběr protože jsem rodila v 36 letech a chtěla jsem mít jistotu, že miminko bude zdravé. Rodila jsem v nemocnici v Podolí, v Praze. Porod byl velmi rychlý a bezproblémový. Terezka na nás vykoukla ve 20 hod večer. Přinesli mi jí až ráno a měla na tvářičce veliký červený flek. Prý v noci blinkala a spala v tom…to už byla předzvěst všech problémů, to jsme ještě nic netušili a radovali se ze zdravého miminka.

Ale malá blinkala stále, kdykoli se napila, potom už ani pít moc nechtěla, blinkání mělo úplně zelenou barvu. Po dvou dnech jí vzali na vyšetření a už mi jí nevrátili. Převezli jí ihned do Motola pro podezření na diagnózu Hirchsprung. Podívala jsem se hned večer na internet, psali tam, že se musí většinou udělat vývod střeva! Nedokázala jsem si představit, že by měla moje dcera vývod, hrozně jsem se vyděsila. Když jsme šli další den za Terezkou do Motola na JIP a viděli tam všechna ta miminka s hadičkama, bylo to jako zlý sen.

Připadalo mi, že to přece není možné, aby moje dcera byla vážně nemocná, všichni v rodině nikdy neměli vážné zdravotní problémy, jako by si ten NĚKDO nahoře prostě lusknul, ukázal a řekl „tihle to budou“. A BUM PRÁSK život se obrátí naruby a jste úplně jinde. PROČ ZROVNA MY? Za co? (To si říká asi každý). Kde se stala chyba, je to naše chyba, proč se rodí všem zdravé děti a nám ne atd. atd. Prostě se to stalo nám, protože se to mohlo stát komukoliv. Dost dlouho mi trvalo než jsem se s tím trochu smířila….

Terezku poprvé operovali, aby zjistili zda má buňky v nejspodnější části střeva. Kdyby tam nebyly potvrdila by se diagnoza Hirsprungova choroba. Byl to menší operační zákrok. Ale Terka tam buňky měla, když nám to oznámili hrozně se mi ulevilo. Ale zároveň jsme zase nevěděli co jí vlastně je. Poté proběhlo vyšetření na Cystickou fibrózu, což je vzácná a strašná genetická nemoc, tu  také vyloučili. Opět velká úleva a zase strašná nejistota – co se tedy děje? Proč jí je pořád tak špatně?

Terka nemohla vůbec přijímat potravu, ani kakat, byla stále napojená  na infuze, kterými dostávala  výživu přímo do krve i tak hubla, pořád zvracela. Měla stále zavedenou sondu (hadičku) nosíkem do žaludku, tou jí vytékal obsah ze střev, do sběrného sáčku. Poprvé jsem někomu něco silně záviděla, všem maminkám co tam byly s dětmi a mohli je nakojit. Měla jsem plná prsa mlíka a nemohla jsem dát Terce ani napít, protože by jí z toho bylo špatně. Nemohla jsem jí ani pořádně pochovat, protože jak se s ní víc manipulovalo okamžitě zvracela. Hrůza.
Po dalším vyšetření  zjistili, že má neúplnou překážku v duodenální části střeva, přechod dvanáctníku a tenkého střeva. 15.10. 2008 šla na druhou operaci, ta proběhla bez komplikací. Zúžené střevo rozšířili a čekali jsme až se vzpamatuje, vypadalo to slibně. Terce se po malých dávkách, které se postupně navyšovaly podávalo mléko sondou do žaludku. Ale jak se střeva naplnila, začala Terka zase masivně zvracet. Pan doktor, který jí operoval nám řekl, že v určitých místech střeva viděl rozšířená místa a pokud jí tato operace nepomůže, tak  má "něco hrozně vzácného“, tato slova mi zní do teď v uších…..

Další měsíc jsme čekali zda se střívko "chytne", ta nejistota byla hrozná. Byla jsem naprosto nepopsaný list papíru, do té doby jsem si myslela, že pokud nemá dítě rakovinu, dokáže si dnešní medicína poradit se vším. A že tenké střevo je orgán bez kterého nelze žít, jsem také nevěděla. Nikdy jsem se tím nezabývala, říkala jsem si, tak udělají ještě nějaká vyšetření, to se určitě vyřeší, chtěla jsem jít konečně domů. Mám ještě syna, po kterém se mi velmi stýskalo.
Postupně mi ale docházelo, že je to hodně hodně vážné a začala jsem se strašně bát, takový strach, který mně úplně paralyzoval… Nakonec nám řekli, že Terka má tzv.chronickou střevní pseudoobstrukci. Znamená to, že má celé střevo, které je na pohled a podle vyšetření normální, ale z nějakého důvodu nepracuje tak jak má (Terce nepracovalo vůbec). Neví se proč a léčba neexistuje. Dětí s touto diagnózou je u nás v ČR velmi málo, dají se spočítat na jedné ruce. Je to velmi vzácná vrozená vada a u každého z těch mála případů má navíc trochu jiný průběh. Prognóza  nejistá, dospělí pacienti nejsou, dříve na to děti umíraly. Byli jsme v šoku.
Navrhli nám, že se pokusí Terce pomoci tím, že jí udělají vývod a tím zkrátí délku trávicího traktu, aby střevo mělo kratší cestu na posunování potravy. Operoval jí pan profesor Škába, když s námi před operací mluvil, říkal že operace může pomoci a střevo se chytne, ale že viděl takový případ jeden. Jinak, že by musela být výhradně na parenterální, nitrožilní výživě napojená na infuze až 2O hodin denně .A další varianta transplantace. Ale to by se musela „dožít“ školního věku a dost dětí po ní umírá! Poslouchali jsme to, přikyvovali jako ve snu, že tomu rozumíme a vedle v postýlce se na nás usmívala malá, byla to nepopsatelná HRUZA.
18.11.2008 šla Terka na třetí o hodně složitější operaci, byla 8 hodin na sále, vůbec si nevybavuji co jsem v té době dělala. Operace nám naštěstí pomohla a vývod, kterého jsem se zpočátku tolik děsila nás zachránil a já jsem za to neskonale vděčná. Zkrácené střívko se chytlo a začalo fungovat, Terezka mohla po dvou měsících konečně začít trochu pít. Bohužel jsem mezi tím měla zánět prsou a ztratila j mléko. Postupně nás začali odpojovat od infuzí, zpočátku na hodinu, postupně až na 4 hodiny. Obrovský luxus, nebýt připojeni na hadičky a jen tak se projít po pokoji, nebo chodbě. Jakou radost jsme měli, když jsme poprvé mohli ven, to si nikdo nedokáže představit, kromě nás, co jsme to prožili.

Musím se do teď smát, když si vzpomenu jak moje tchýně, která je vždy šik dáma, oblečená podle poslední módy, utíkala přes motolské parkoviště s příšerným předpotopním kočárkem bez střechy, který nám půjčili z JIPu a vejskala a skákala radostí, že je konečně poprvé s malou venku na procházce. Lidi po ní koukali a nevěřili…. :o))

16.12.2008 Terce zavedli domácí žilní katetr Broviac, s manželem jsme se postupně učili napojovat a odpojovat infuze, ředit vaky s výživou atd . Musí to být provedeno sterilně a je to životně důležité, protože vždy hrozí infekce do krve, tzv. sepse. Vlastně otrava krve, když se
ihned nepodají antibiotika pacient může zemřít na selhání organismu. Terka dvě sepse prodělala v nemocnici.

23.12.2008  po 75 ti dnech v nemocnici nás konečně pustili domů a byl to ten nejkrásnější Štědrý večer, který jsme zažili….

Uvědomila jsem si jak neuvěřitelně důležitá je podpora celé rodiny, kterou  jsem já měla a mám maximální. Manžel, který za mnou a Terkou po práci každý den s železnou pravidelností  jezdil a byl s námi až do pozdních večerních hodin. Jedna babička, která  jak mohla za námi jezdila do Motola, vařila mi a chodila s námi ven, nebo mě střídala u malé. Druhá babička, která každý den hlídala doma našeho syna, vařila mu a připravovala ho do školy. (Obě při tom chodili do práce !). Moje sestra, která mně odvezla z Motola domů, potom co nám potvrdili diagnozu a já jsem skoro zkolabovala. Sama bych tu cestu na Jižní město asi nezvládla a možná někde nabourala. A všichni ostatní příbuzní a kamarádi se snažili pomáhat jak to šlo, volali a navštěvovali nás. Bez této podpory a pomoci bych to neustála a určitě bych na nějakou dobu skončila u psychiatra. Jestli je mezi Vámi některá maminka, která to zvládla a zvládá sama, tak se hluboko skláním.

V současné době po dalších komplikacích a hospitalizacích v nemocnici je Terky stav  stabilizovaný. Má stále vývod i centrál, někdy je úplně v pohodě, někdy je jí hůře, papá s menším dietním opatřením, infuze kapeme 5x týdně 12 hodin v noci a vše je zatím na dobré cestě. Je s ní o hodně víc práce, než se zdravým dítětem, někdy nám to „leze na mozek“. Ne kvůli té práci, ale je malinká a zatím jí nevysvětlíme proč musí ležet svázaná při převazu centrálu, aby nám do něj nešáhla a nezpůsobila si sepsi, proč po koupání nemůže běhat nahatá, ale musí ležet a nechat si přilepit stomický pytlík, proč si nemůže tahat za tu zajímavou hadičku (centrál), která jí jde z těla atd. atd.

Jednou mi sestřička Zuzka na JIPu řekla ať si dávám krátkodobé cíle, tak se o to snažím, snažím se nepřemýšlet o tom jak to bude do budoucna, protože to stejně neovlivním i kdybych se rozkrájela a užívám si přítomnost. Terka je velmi živoučká, pozitivní, usměvavá a přátelská. Je to velká bojovnice. Je jí rok, chodí, žvatlá, včera poprvé vědomě řekla "táta" když přišel manžel domů. Dělá nám velkou radost.

Motol je takové „miniměsto“ ve městě a tady jsem zjistila kolik dětí a rodin je na tom hůře než my, tak jsem vděčná za to, jak to zatím je. Všichni doufáme a věříme, že Terezky stav se zlepší a v budoucnu bude zdravá, bez vývodu i centrálu.

Měli jsme a máme velké štěstí, že jsme se hned dostali do Motola. Uklidňuje nás vědomí, že jsme v těch nejlepších rukou. Chci moc poděkovat celému motolskému týmu na oddělení 7C, sestřičkám, lékařům, hlavně naší zlaté paní doktorce Kalousové za vstřícnost, trpělivost a lidskost. Bez toho by pro nás bylo vše o hodně složitější.
DÍKY MOC !

... celý článek
21.2.2012

Čtyřletý velmi roztomilý chlapeček Matteo se raduje s iPadu a patrové postýlky


Malý Matteo se raduje z dárků, které dostal díky benefičnímu galavečeru Srdce pro děti. Matteo stejně jako Tomášek Doubrava a dalších šest dětí natočil milou, ale také smutnou reportáž o svém onemocnění a tím pomohl nejen sobě, ale také velkému množství dalších vážně nemocných dětí.

Díky laskavým lidem a společnostem Matteo dostal krásnou patrovou postel, kterou si moc přál a kompenzační pomůcku iPad, díky které se může lépe dorozumívat s rodiči a učit se na nejrůznějších výukových programech pro děti s autismem.

Matteo vypadá na první pohled  jako každý jiný kluk, když ho ale chvilku pozorujete, zjistíte, že něco není v pořádku. Čtyřletý Matteo z Pňova-Předhradí u Kolína trpí dětským autismem v nejtěžším stadiu. Žije si ve svých myšlenkách, představách a okolní svět v podstatě nevnímá. Své mamince dal první pusu, až když mu byly tři roky. Nesmírné úsilí mladé maminky v boji s krutou nemocí jejího syna podpořil projekt Blesku a sdružení Život dětem Srdce pro děti.

Matteo se Martině Kločko (38) narodil jako třetí syn. „Porod proběhl vzhledem k rizikovému těhotenství císařským řezem, Matteo i přesto měřil 51 centimetrů, vážil 3,5 kila a všechno nasvědčovalo tomu, že to bude normální zdravé děťátko,“ Když byl Matýskovi rok a půl, najednou se začal měnit. Střídaly se u něj nálady, čím dál víc byl apatičtější a na mámu a brášky nereagoval. Vůbec nepotřeboval spát, v noci se vydržel dlouhé hodiny jen pohupovat v křesle. Ostatní děti ho vůbec nezajímaly, utíkal od nich a chtěl být sám.

Když se svěřila dětské lékařce, že asi něco není v pořádku, prý jen odpověděla, že kluci jsou prostě línější. To paní Martině vyrazilo dech a začala pátrat sama. Na internetu objevila psycholožku Ilonu Špaňhelovou a té jela Matýska ukázat. Okamžitě doporučila vyšetření v pražské motolské nemocnici. Tam lékaři matce sdělili zdrcující zprávu. Matteo trpí dětským autismem v pásmu těžkého autismu.

Dnes jsou Matýskovi čtyři roky. Jeho mamince se podařilo téměř nemožné. Díky ní se začal usmívat, reaguje na zavolání, rozumí několika příkazům a věcem, naučil se chodit do schodů, maluje, poslouchá muziku a dívá se na pohádky v televizi. Ve 2,5 letech ještě nemluvil, teď už vyluzuje zvuky a sám se snaží najít způsob, jak s mámou komunikovat. Někdy ji pohladí po ruce, jindy donese nějakou věc. První pusu od něj dostala, až když mu byly tři roky. Byl to pro ni tehdy skoro zázrak.

 

... celý článek
21.2.2012

Dětské oddělení Nemocnice Děčín dostalo zdravotní techniku v hodnotě 186.046,60 Kč

Občanské sdružení Život dětem zakoupilo pro dětské oddělení Nemocnice Děčín fototerapeutickou lampu pro léčbu novorozenecké žloutenky, dále injekční pumpu - Perfusor Compact, jedná se o přístroj k přesnému dávkování léků, bez nějž se moderní intenzivní medicína dnes takřka neobejde. Dětské oddělení obdrželo také digitální pulsní oxymetr Spectro 1020 s příslušenstvím, Sechrist resuscitační sadu s příslušenstvím a stojanem a infúzní pumpu Argus 707 v celkové hodnotě 186.046, 60 Kč.

Sechrist resuscitační sada s příslušenstvím: Moderní neonatální resuscitace vyžaduje v praxi okamžitě po porodu přesné řízení prvních dechů. Moderní metody resuscitace novorozenců se snaží o maximální ochranu nezralých plic ventilační technikou předcházející volutraumatu. Obyčejný resuscitační vak je v takovém případě nedostačující. Darovaná resuscitační sada obsahuje jednoduchý, ale bezpečný T‐resuscitátor a směšovač kyslíku, společně připevněné na praktickém pojízdném stojanu. NeoPuff T‐resuscitátor má jasně čitelný manometr, PEEP ventil a nastavitelný maximální tlak. Tímto způsobem lze krátkou dobu efektivně ventilovat při dodržení maximální bezpečnosti.

... celý článek
21.2.2012

Desetiletý klouček Tomášek má nový vozíček a iPad

Desetiletý klouček, Tomášek Doubrava z Ostravy, který neustále připomíná usměvavé sluníčko, získal z výtěžku benefičního galavečera Srdce pro děti invalidní vozíček a iPad v celkové hodnotě 50 279,- Kč.  Tomášek  je úžasný chlapeček, který v rámci benefičního večera pomohl také dalším dětem s mozkovou obrnou a to díky zveřejnění svého příběhu formou velmi hezké reportáže popisující každodenní život Tomáška a jeho rodiny.

Tomášek miluje svoji rodinu, je kamarádský k dětem a ve škole má samé jedničky. Neuvěřitelně rád se mazlí a tulí se ke své mamince. Nedokáže ale sám chodit ani jíst, neumí mluvit a ve spánku ho provázejí těžké epileptické záchvaty končící až bezvědomím. Tomášek trpí kvadruspastickou formou dětské mozkové obrny.....

Láskyplnou oporou je Tomáškovi nejen jeho maminka, ale také sestřička Nela (18) a bráška Dan (20), kteří se svým nemocným bráškou tráví každou možnou chvíli.

Jsme moc a moc rádi, že jsme mohli Tomáška učinit díky darovanému vozíčku a iPadu alespoň částečně šťastnějšího a radostnějšího. Vozíček měl pět let zapůjčený ze stacionáře, ale rodina ho musela vrátit. Ze zákona má nárok co pět let na nový mechanický vozíček, avšak pojišťovna na něj hradí náklady jen z poloviny, z tohoto důvodu byla maminka moc ráda, že jsme druhou část vozíčku ve výši 37 590,- Kč z výtěžku benefičního koncertu uhradili. Tomášek byl nadšený také z iPadu, díky kterému se může snadno dorozumívat se svou rodinou a to je úžasné.

 

... celý článek
11.1.2012

Pan Karel Gott dnes zahájil krásnou a ojedinělou expozici.

Dnes 11.1. v 10:30 hod. byla slavnostně zahájena výstava 40ti uměleckých děl hudebních velikánů, ke kterým patří např. Frank Zappa, Lou Reed, Ringo Starr, Elton John, Alice Cooper či Iron Maiden a mnoha dalších.

Výstavu zahájil náš největší český hudební velikán Karel Gott, který do unikátní expozice připojil i své umělecké dílo – obraz s názvem „Extáze sv. Terezie“

Návštěvníci pražské Dvorak Sec Contemporary v Dlouhé ul. 5, Praha 1 si mohou od 11.1. do 17.2.2012 zdarma prohlédnout kresbu Jimiho Morrisoba, masku z dílny Iron Maiden nebo kombinovanou techniku od Ringo Starra. Expozice s názvem The Art od Hard Rock: Pocta Praze představuje čtyřicet uměleckých děl od známých hudebníků.

V loňském roce Hard Rock Cafe slavilo čtyřicáté výročí otevření první restaurace, a protože společnost vlastní velkou uměleckou sbírku, vznikl nápad poskládat dohromady soubor předmětů vizuálního umění a doslova s ní objet celý svět. Česká republika je teprve druhou zastávkou výstavy.

Hard Rock Cafe je proslaveno rozsáhlou sbírkou předmětů slavných hudebníků, která dohromady čítá více než 73 tisíc kusů. Mezi nejcennější patří například Harley Davidson Elvise Presleyho z roku 1976 v modrém a zlatém provedení, kytara Jimiho Hendrixe, se kterou nahrál album Rainbow Bridge, autobus, ve kterém Beatles absolvovali svou Magical Mystery Tour nebo diplom Stevieho Wondera z Xavier University vytištěný v Braillově písmu.

Nic z toho ale návštěvníci pražské výstavy čekat nemají, vystaveny jsou obrazy, skici, tisky a lepty. Kromě už zmíněných jsou k vidění díla od Michaela Jacksona, Franka Zappy, Alice Coopera, Lou Reeda a skupin Marillion či Ugly Kid Joe.Rozhovor s Ondřejem Lukášem a Oliverem McGillickem. Některá nebyla vytvořena jako umělecké dílo, mají za sebou příběh, který je mnohdy hodnotnější a zajímavější než samotná kresba. Ale některá dosahují vysokých kvalit. Zatímco například kresba od Jima Morrisona pochází z jeho studijních let na střední škole a vznikla bez ambic, Freddie Mercury z Queen, Ronnie Wood z Rolling Stones nebo Peter Townshendem z The Who mají i výtvarné vzdělání.

"Nejsou to všechno jenom muzikanti, jsou tu také umělci, kteří svůj život strávili malováním muzikantů," "Například George Underwood, který tady má studii Buddyho Hollyho, začínal hudbou, nahrával mimo jiné s Davidem Bowiem, ale pak ho to přestalo bavit a začal malovat. Spousta hudebníků ho vyhledávalo, aby si od něj nechali udělat portrét".

Mezi vystavovanými díly je také zatím poslední obraz Karla Gotta s názvem Extáze sv. Terezie. "Jsem rád, že mě sem pozvali jako výtvarníka," uvedl Gott, který se v žertu označil jako "metafyzický malíř absurdo-konkrétista". "Když se tak podívám na obrázek od Jima Morrisona, jsem rád, že tady nejsem jediný blázen," podotkl.

Prostor výstavy také nabídne bohatý, rockem inspirovaný doprovodný program, například malbu uměleckých děl "naživo", konferenci rockových bloggerů o budoucnosti českého hudebního průmyslu, projekce legendárních rockových koncertů nebo interaktivní zeď umění, která dá návštěvníkům prostor pro vlastní umělecké vyjádření.


... celý článek
10.1.2012

Zprávičky, které Vás potěší…

Vážení a milí, v novém roce 2012 pro Vás máme krásné zprávy. Jak jsme Vás již informovali, benefiční galavečer Srdce pro děti byl velmi úspěšný. Díky Vám, laskavým společnostem, laskavým čtenářům deníku Blesk a laskavým divákům TV Prima se nám podařilo na pomoc těžce nemocným dětem v domácí péči svých rodičů získat krásnou částku ve výši 9 790 308,- Kč. ... ... celý článek
9.1.2012

Pocta Praze – putovní výstava 40ti uměleckých děl hudebních velikánů, která pomůže i dětem

Vážení a milí novináři,
dovolujeme si Vám společně s Hard Rock Cafe Prague pozvat na tiskovou konferenci k zahájení  krásné akce  - putovní výstavy 40ti uměleckých děl hudebních velikánů, ke kterým patří např. Frank Zappa, Lou Reed, Ringo Starr, Elton John, Alice Cooper či Iron Maiden a mnoha dalších.

Tuto krásnou a ojedinělou výstavu zahájí náš největší český hudebník a velikán pan Karel Gott.

Výstava začala v roce 2011 v Benátkách v rámci oslav 40. výročí Hard Rock Cafe a jako druhým místem výstavy je naše hlavní město Praha což je úžasné.

Termín tiskové konference: 11.prosince od 10.30 hod.
Místo: GALERII SEC DVORAK, Dlouhá ul. 5, Praha 1
Budeme se na Vás těšit.

... celý článek
9.1.2012

Novorozenecké oddělení FN Hradec Králové má na pomoc novorozeným miminkům nový přístroj

Občanské sdružení Život dětem zakoupilo novorozeneckému oddělení FN Hradec Králové nový přístroj Infant Flow SiPAP PlusTM Driver v hodnotě 200 056,- Kč.

Infant Flow(R) SiPAP je určen pro ventilační podporu spontánně dýchajících novorozenců a novorozenců s nízkou porodní hmotností s projevy dechové nedostatečnosti. Přístroj má několik předností, pro které je nyní stále ve větším měřítku používán. Hlavním důvodem je neinvazivnost. Pacient, který je v dechové nedostatečnosti nemusí být intubován, tzn. není mu zavedena kanyla do průdušnice, ale požadovaný přetlak je aplikován přes nosní kanylky nebo přes nosní masku. Jeho použitím se snižuje riziko vzniku chronického plicního postižení. Speciální systém průtoku plynů umožňuje významné snížení dechové práce, což je pro novorozence velmi významné.

... celý článek