Zprávy 2011

20.12.2011

Poděkování laskavým dárcům, kteří se připojili k benefičnímu projektu Srdce pro děti

Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje laskavým lidem, kteří se zapojili do sobotního přímého přenosu benefičního galavečera Srdce pro děti na TV Prima formou zaslaných dárcovských sms zpráv, současně laskavým společnostem za hodnotné finanční dary a také milým lidem, kteří přispívali přes call centrum. Jsme moc rádi, že se vám náš projekt na pomoc těm nejmenším líbil a vzbudil ve vás zájem pomoci. Příprava trvala téměř rok a byla to velmi náročná práce celého týmu pod vedením pana režiséra Jiřího Adamce, herců i zpěváků, kteří se zúčastnili vystoupeni a zasedli také do call centra. Benefiční galavečer byl velmi úspěšný, svědčí o tom i vybraná částka, téměř deset miliónů korun. Společnosti přispěly částkou ve výši 5.185.970 korun, dárcovskou sms zprávou přispěli laskaví dárci částkou ve výši 3.133.215 korun, přes call centrum lidé pomohli krásnou částkou ve výši 1.192.815 korun a závěrečná dražba uměleckých děl přinesla částku ve výši 265.000 korun. Je to fantastické, že i v dnešní krizové době se našli úžasní dárci a to ať už firmy či jednotlivý sponzoři.

Pro ty, co neměli možnost sledovat náš pořad malé vysvětlení.
Měli jsme vybráno osm těžkých  nemocí a každou nemoc zastupovalo jedno děcko,které mělo svého patrona v podobě známé celebrity. Samozřejmě , že pomoc nepůjde jen jednomu dítěti,které v medailonku vystupovalo,ale dalším dětem ,které sdílí toto onemocněni, tímto odpovídáme na dotazy, zda pouze jedno dítko dostane přes milion korun. Rádi bychom, ale nejde to, pod každou diagnózou je skryto neskutečné číslo dětí, které potřebují naši pomoc. Každé dítě má jisté potřeby pro existenci svého života a těmto dětem jsme hledali sponzory, prostřednictvím nich se dětem nakoupí pomůcky, léky či jiné věci, které pojišťovny nehradí.

Bohužel se stalo i to, že děti čekající na naši pomoc se již večera nedožily, tak krutý byl jejich osud. Děkujeme Vám všem, kteří jste poslali darcovské sms, a nebo si popovídali s celebritkou na telefonu, díky našemu call centru. Stále můžete pomáhat formou dárcovské sms zprávy nebo zaslání jakékoliv částky na sbírkové číslo účtu 83297339/0800 pod VS: 1234. Vaše pomoc, ať už sebemenší se ve spojení s ostatními stává velkou.

Vzhledem k tomu, že se blíži Vánoce, přejeme Vám všem klidné
prožití svátků, rodinnou pohodu a v novém roce, který bude asi plný změn, přejeme, ať jsou ty změny jen pozitivní. Přejeme pevné zdraví, protože to je v dnešní době hodně vzácné a drahé. Pokud Vás přepadnou chmury k vůli nevydařeným partnerským vztahům, práci či hádce v rodině, podívejte se na ty vaše ratolesti, a stejně jako my si řekněte "Díky bohu, že je zdravé. "
Pohledy na nemocné dítka Vám připomenou, jaké štěstí máte, jak je k vám osud milosrdný, a pak už se stávají vaše problémy banalitami všedních dnů.

Naději, kterou jsme všichni dali v sobotu malým cvrčkům, jejichž život nemůžeme zachránit, ale můžeme zpříjemnit. Proměnili jsme dětské slzy v krásný úsměv a to je úžasné…
... celý článek
19.12.2011

Největší vánoční koncert letošního roku pomohl dobré věci

Největší vánoční koncert letošního roku, který pomohl dobré věci, proběhl v Goja Music Hall na pražském Výstavišti. Občanské sdružení Život dětem ve spolupráci s deníkem Bleskem a TV Prima zde uspořádali velkou charitativní akci, nazvanou Srdce pro děti. Na ní se za pomoci největších českých celebrit v čele s Karlem Gottem vybírali finanční prostředky pro těžce nemocné a postižené děti. Díky laskavým lidem se podařilo vybrat úctyhodnou částku ve výši 9.777.000,- Kč.

Pořadem provázela herečka a moderátorka Tereza Kostková společně s moderátorem Rádia Impuls Vlastou Korcem, kteří diváky postupně seznámili s osudy osmi nemocných dětí, jejichž patrony byli známé osobnosti. Program zahájil duet Karla Gotta a Michala Davida, kteří zazpívali píseň právě z dílny druhého zmiňovaného.

Finanční prostředky mohli diváci věnovat nejen prostřednictvím dárcovských DMS zpráv, ale poprvé u nás i za pomoci call centra. To vzniklo v dekoracích populárního seriálu Cesty domů. Zasedli do něj tři desítky osobností, které po celý večer přijímali telefonické hovory a zapisovali si darované částky. Diváci tak měli možnost popovídat si například s Michalem Davidem, Jitkou Zelenkovou, Martou Jandovou, Simonou Postlerovou, Aloisem Švehlíkem nebo s Ladislavem Potměšilem.

Jako první byl divákům představen příběh Márinky, která trpí svalovou atrofií. Jejím patronem byla jedna z hlavních hvězd večera, Karel Gott. „Naše pomoc není jen finanční, ale zároveň psychická,“ řekl zpěvák. „Setkání s holčičkou, které jsem patronem, bylo velmi smutné a dojemné. Sám mám malé děti a představa, že by se jim stalo něco podobného, je šílená,“ dodal pan Gott.

Patronkou další nemocné holčičky Nikolky, která trpí nemocí motýlích křídel, byla Jitka Zelenková. Ta Nikolčin den zpestřila návštěvou zoologické zahrady.

Podpořit vážně nemocné děti a přinést jim trochu radosti přišla i zpěvačka Ewa Farna, která zazpívala píseň Déšť.

Petříka, kterému byla kvůli rakovině kostí amputována nožička, přišel podpořit jeho patron herec Miroslav Etzler. Oba si velice rozuměli a zapálili svíčku na Péťově dortu.

Desetiletý Tomášek Doubrava prodělal dětskou obrnu, toto onemocnění bohužel stále není léčitelné. Jeho patronem byl Martin Chodúr. Ten Tomáškovi při setkání dokonce přinesl dáreček - červené autíčko.

Vánoční atmosféru přišlo podpořit i hudební seskupení 4tet Jiřího Korna, zazpívali koledu Chtíc, aby spal. Právě šéf toho uskupení byl patronem malého Mattea, který trpí velmi těžkou formou autismu. "O autismu se mi velmi těžko hovoří, mám s ním totiž osobní zkušenost, proto jsem rád, že můžu malého Mattea a jeho rodiče podpořit. Děkuji moc všem, kdo pomáháte druhým," řekl zpěvák, jehož jediný syn trpí právě touto chorobou.

Další zpěvačkou, která v Goja Music Hall vystoupila, je Marta Jandová s romantickou písní Nedýchám. Tu po krátkém vstupu z call centra, kde neustále drnčely telefony, vystřídala Ilona Csáková, která zazpívala píseň Kouzelná noc.

Tříletá Terezka musí být vyživována i nitrožilně, protože jí nepracují střeva. Její patronkou byla Kamila Špráchalová, která se do projektu zapojila, protože má postiženou neteř a ví, jak se tedy Terezčini nejbližší cítí.

Liduška je studentkou střední zdravotnické školy. V pěti letech s ní a její sestřičkou vybuchl automobil, Lída byla vážně popálená, až dostuduje chce se dostat právě na popáleninové centrum. Jejím patronem byl herec Petr Konáš. "Vedle nás žijí lidé, kteří si prošli peklem a přitom si nestěžují. Na to jsem přišel, když jsem se setkal s Lídou," řekl.

Sárinka a její bráška Jakoubek také potřebovali pomoc, protože trpí vrozenou mukopolysacharidózou. Děti s jejich nemocí se dožívají v průměru deseti let. Jindříšek, který trpěl stejnou nemocí se bohužel galavečera nedožil. Patronem dětí s touto nemocí byl Alois Švehlík.

 

... celý článek
19.12.2011

Benefiční galavečer Srdce pro děti přinesl na pomoc vážně nemocným dětem krásnou částkou ve výši 9.777.000,- Kč

Během slavnostního galavečera Srdce pro děti, na kterém zazpívala celá řada hvězd českého hudebního nebe, se díky laskavým divákům televize Prima, čtenářům deníku Blesk a laskavým společnostem podařilo vybrat krásnou částku ve výši 9 777 000,- Kč, která pomůže vážně nemocným dětem.

Televizní diváci mohli v průběhu večera, který moderovala Tereza Kostková s Vlastou Korcem, sledovat příběhy osmi nemocných dětí, kdy každé z těchto dětí zastupovalo onemocnění jako takové ,  např. Liduška, která prodělala v útlém dětství těžké popáleniny, zastupovala svým příběhem i další popálené děti, kterým bude z výtěžku benefičního večera pomoženo. Stejné to bylo také u ostatních medailonků: Matteo Liluashvili chlapec postižený autismem, svým příběhem pomohl také dalším autistickým dětem, Sárinka a Jakoubek, děti postižené mukopolasachyridózou pomohly rovněž dalším dětem s tímto onemocněním. Nikolka, holčička, která onemocněla nemocí „motýlích křídel“ svým příběhem pomohla desítkám dětí se stejným onemocněním. Stejný princip byl u ostatních čtyřech onemocnění.

Občanské sdružení Život dětem tímto srdečně děkuje rodinám dětí, které pro benefiční galavečer medailonky natočili, zveřejnili svá trápení a tím pomohli dalším rodinám.

Celým galavečerem se prolínaly dvě linie. Tou první byl přenos vánočního koncertu z Goja Music Hall, na kterém vystoupily hvězdy jako Karel Gott, Lucie Bílá, Michal David, Ewa Farna, Petr Kolář, Jitka Zelenková, Monika Absolonová, Ilona Csaková, Dara Rolins , 5Angels a mnoho dalších. Hudební vystoupení pak doplňovaly živé vstupy z call-centra, které vzniklo v dekoracích seriálu TV Prima Cesty domů. Zasedly do něj tři desítky osobností, které po celý večer přijímaly telefonické hovory a zapisovaly si darované částky. A všichni měli velmi napilno, díky laskavým lidem a sponzorujícím společnostem se podařilo vybrat neuvěřitelných 9 777 000,- Kč.

 

 

... celý článek
12.12.2011

Šestiletá Mariánka trpí svalovou atrofií, nemůže chodit, panu Gottovi na vozíčku ale zatančila!

Benefiční galavečer Srdce pro děti pomáhá také dětem se svalovou atrofií, jedním z těchto dětí je také roztomilá Marínka.

Když se Marii Vaněčkové (35) ze Zlína narodila Mariánka (6), měla představu, že stejně jako ona bude jednou i její dcera tanečnice. Zvlášť když později poznala, že holčička má pohybové nadání. Snům ale udělalo konec zákeřné onemocnění – svalová atrofie. Mariánka skončila na invalidním vozíčku. Matka s dcerou se ale nevzdaly. Dívka proti nemoci bojuje tancem a její snahu chce podpořit i společný projekt  deníku Blesku a  občanského sdružení Život dětem Srdce pro děti.

Mariánka se narodila úplně zdravá. Když jí byl rok, začala mít maminka tušení, že něco není v pořádku. Dcerka začala být méně pohyblivá. Následovala řada vyšetření. V nemocnici v Brně se pak dozvěděla diagnózu. „Když jsem zjistila, co to svalová atrofie je, že ve většině případů končí smrtí, nechtělo se mi ten moment žít. Ale hned druhý den jsem si řekla NE! Musím jí zajistit kvalitní život a budeme se s nemocí rvát,“ svěřila se maminka Blesku.

Nožky holčičku zcela zradily ve třech letech. Zaútočila na ni chřipka s vysokými teplotami a od té doby se už nepostavila. A i když nemoc o sobě dává stále více vědět, Mariánka s maminkou proti ní zarputile bojují pohybem. „Věřím, že se jednou najde na její nemoc lék. Tanec je pro ni podpůrný lék. Trénujeme doma a každý čtvrtek chodí do tanečního kroužku. Umí pohybovat bříškem, dokáže zvednout ruce nad hlavu. Zvládne s nimi indické »mudry« – znakovou řeč prsty. Posiluje tak svaly,“ vysvětlovala.

Na vertikalizátor bohužel nejsou peníze

Dívenka ale většinu dne sedí. Aby se dostalo její tělo do přirozené polohy, potřebovala by vertikalizátor. Zařízení, které by tělíčko drželo ve vzpřímené poloze. „Jinak jí hrozí zažívací potíže a velká skolióza. Jenže jsem samoživitelka a cena 80 tisíc je pro mě nereálná,“ říká smutně žena.

Maminka pracuje kvůli péči o holčičku už jen dvě hodiny denně. Platí byt, jen za potravinové doplňky dává měsíčně tři tisíce a vychovává ještě syna (16). Mariánce se snaží dávat to nejlepší a ta si zatím život užívá. „Nejvíc se mi teď líbí zumba. Mamka mi ji musí pouštět doma i v autě. Hraju i na klavír, maluji a na počítači si vybarvuji oblečení pro panenky,“ chlubila se Mariánka, která byla nadšena z návštěvy patrona Karla Gotta.

„Přivezl mi krásný pokojíček pro panenky. Přála jsem si ho od Ježíška. Umím Kájovy písničky – Včelka Mája a Kdyby sis oči vyplakala. Ale nezazpívala jsem mu je, styděla jsem se,“ řekla s úsměvem a začervenala se.

Karel Gott patron nejen Marínky, ale také dalších dětí s onemocněním svalové atrofie

„U Mariánky a její maminky jsem byl ve Zlíně několik hodin. Mariánka je šikovná holčička, na které byste zprvu nepoznali, jak vážně je nemocná. Setkání s ní ve mně vyvolalo zásadní pocit. Všichni, co jsme zdraví, bychom měli denně myslet na to, že vlastně máme obrovské štěstí. A mělo by být naší povinností pomáhat lidem, kteří to štěstí neměli a jsou vážně nemocní. Přál bych si, aby se našel na svalovou atrofii lék. Aby se Mariánka a další takto nemocní mohli zapojit do normálního života,“ řekl zpěvák.

Spinální svalová atrofie

Spinální svalová atrofie je onemocnění buněk míchy postihující svaly. Dochází k úbytku svalů ovládaných vůlí, ovlivňující lezení, kontrolu hlavy, krku a někdy i polykání. Takto postižené děti umírají vinou častých zápalů plic a udušení. Lék na toto smrtelné onemocnění stále neexistuje.

... celý článek
12.12.2011

Liduška (15 let): Se sestrou hořely v autě, přežila jen ona

Liduška patří k dalšímu dítěti (mladé slečně), které bude benefiční galavečer  17.12. od 20hod. na TV Prima pomáhat. Pomoc bude směřovat nejen Lidušce, ale také dalším dětem s těžkými popáleninami.

Radostný úsměv z tváře studentky střední zdravotnické školy Lidušky Pětíkové (15) z Nové Cerekve na Pelhřimovsku se prý vytrácí jen málokdy. Přitom v minulosti její dětská dušička utrpěla obrovské množství bolesti. Před deseti lety utrpěla popáleniny téměř celého těla. Její statečný boj podporuje i společný projekt deníku  Blesku a  občanského sdružení Život dětem Srdce pro děti.

Je to už více než deset let, co ze škodovky manželů Pětíkových vyšlehly několikametrové plameny. „Tankoval jsem krátce předtím plyn a ten se nějak dostal do kabiny,“ vzpomíná na tragédii otec rodiny Jindřich.

V mžiku oheň zachvátil celé auto. „S manželkou jsme stačili vyskočit, ale na zadním sedadle zůstala mladší dcera Evička s tehdy pětiletou Liduškou,“ vypráví zdrceně Jindřich.
Otec neváhal a vrhl se zpět do plamenů. Manželka Ludmila mu pomáhala. Z hořícího vozidla stačil ještě vytáhnout už strašlivě popálenou Lidušku.

Její mladší sestra Evička (3,5) v autě uhořela! Ještě dnes je z hlasu pana Jindřicha slyšet zoufalství a bezmoc. Marně pobíhal kolem hořícího auta a kopal a mlátil do zablokovaných dveří. Ty nepovolily.

Tři měsíce rodina Pětíkova strávila společně na popáleninovém centru pražské vinohradské fakultní nemocnice. „Čtrnáct dnů nikdo z nás nevěděl o životě. Byli jsme s manželem na JIP drženi v umělém spánku,“ líčila průběh léčby Ludmila Pětíková.
Chce být lékařkou na popáleninách
Tušila jen někde v hlubokém podvědomí, že jejich dcera Liduška je na tom daleko hůře. „Když jsem ji vytahoval tehdy z auta, hořely na ní nejen vlásky, ale i oblečení,“ doplňuje manželčino smutné vzpomínání Jindřich.
Operace střídala operaci, lékaři týdny bojovali o Liduščin holý život. Když dívenku vrátili zpět do tohoto světa, vážila pouhých 13 kilogramů a musela se znovu učit chodit.

„Zpočátku jsme se báli, co bude, až se na sebe podívá do zrcadla, ale ona to vzala tak nějak normálně,“ dodala matka.

„Já si všechno pamatuji snad až od svých devíti let,“ říká nyní sama Liduška. Ta studuje první rok střední zdravotní školu a chtěla by být jednou lékařkou.

O tom, kde chce pak pracovat, má¨prý jasno. „Přece na popáleninovém centru vinohradské nemocnice,“ usmívá se mladá studentka.

Herec Petr Konáš, Liduščin patron:
Stal jsem se Liduščiným patronem proto, že když už je můj obličej znám z televizní obrazovky, tak aby to posloužilo k něčemu, co má smysl. Jinak Lidušce bych popřál, aby si dokázala udržet tu obrovskou vnitřní životní sílu a ta aby ji dovedla k jejímu cíli. A na své cestě, aby potkala co nejméně hlupáků,“ zdůraznil Petr Konáš.
Vyjádření odborníka na popáleniny:
MUDr. Robert Zajíček, předseda občanského sdružení Bolíto – pomoc popáleným dětem a lékař Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Jeden z týmu lékařů, kteří vrátili malou Lidušku zpět do života: „Liduška utrpěla popáleniny třetího stupně na více než padesáti procentech těla. Obličej, horní končetiny a trup,“ popsal rozsah těžkého zranění Robert Zajíček.

„Je po řadě rekonstrukčních operací a je to úžasná holčička, i když dnes už slečna. Jednou chce pracovat ve zdravotnictví a pomáhat lidem. Já bych jí přál, aby byla spokojená ve svém životě. To je totiž asi to nejdůležitější,“ dodal lékař.


... celý článek
28.11.2011

Mladý redaktor se zapojil do podpory nemocných dětí

Právě jsme navázali spolupráci s šestnáctiletým Michalem Jindrou z Jihlavy, který se již od 11 let věnuje sportovní novinařině. Naše spolupráce začala probíhat prostřednictvím jeho internetových stránek (www.michaljindra.cz), kam bude mladý novinář pravidelně vkládat všechny novinky a informace. Navíc si na svoje webové stránky vložil banner našeho občanského sdružení. „Myslím si, že podpora mladých dětí je nezbytná, neboť to je naše budoucnost. Věřím, že moje podpora alespoň trochu pomůže a bude užitečná,“ zmínil Michal Jindra.

... celý článek
26.11.2011

Společnost Lidl a občanské sdružení Život dětem poprvé společně pomohou těžce nemocným dětem

Lidl se letos poprvé zapojí do tradiční celorepublikové sbírky pořádané občanským sdružením Život dětem, která se koná pod názvem Srdíčkové dny a tím také do benefičního projektu Srdce pro děti.  V týdnu od 5. do 11. prosince 2011 budou moci zákazníci obchodního řetězce Lidl přispět na pomoc těžce nemocným dětem. Výtěžek sbírky bude oznámen v přímém přenosu galavečera Srdce pro děti  17. prosince od 20.00 hod. na TV Prima.

Občanské sdružení Život dětem je nesmírně vděčné, že se společnost Lidl rozhodla podpořit jeho činnost a zapojit do celorepublikové sbírky všech svých 225 prodejen. Každý finanční příspěvek umožní alespoň na chvíli proměnit „dětské slzy v úsměv“.

Výtěžek sbírky je v rámci benefičního galavečera Srdce pro děti určen na pomoc konkrétně nemocným dětem:

•    s EB nemocí tzv. "motýlích křídel"
•    se svalovou atrofií a dystrofií
•    s mozkovou obrnou
•    s mukopolysacharidózou
•    s autismem
•    pro děti po těžkých popáleninách
•    pro děti postižené  onkologickým onemocněním
•    dětem bez střeva

U každé pokladny v prodejně Lidl bude k dispozici pokladnička. Přispěje-li zákazník částkou alespoň 30 Kč, získá pro štěstí unikátní samolepku s logem vzájemné spolupráce občanského sdružení Život dětem a společnosti Lidl. Při zakoupení samolepky u pokladny zákazník obdrží slosovatelný letáček o 50 vstupenek  pro dvě osoby na benefiční koncert, jímž sbírka vyvrcholí.
Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje všem dárcům, kteří se rozhodnou vážně nemocným dětem v prodejnách Lidl přispět. Vítána je každá pomoc, která sdružení pomůže byť o sebemenší krůček se posunout dále ve splnění přání a potřeb těžce nemocných dětí a jejich rodičů.

„Společnost Lidl působí po celé Evropě a je známá svým odpovědným přístupem ke svému okolí – jak lidem, tak k přírodě. Je proto zcela samozřejmé, že jsme se rozhodli podpořit charitativní projekt, který pomůže těžce nemocným dětem,“ řekl Pavel Stratil, generální ředitel společnosti Lidl, a doplnil: „Věřím, že tento náš záměr přijde podpořit řada lidí a výsledná částka pomůže mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život.“... celý článek
25.11.2011

Benefiční galavečer Srdce pro děti 17.12. od 20hod. na TV Prima

Nenechte si ujít večer plný oslnivých hvězd. Večer, který je věnován nemocným dětem.

Originální benefiční projekt, navazující na předchozí úspěšné ročníky o.s. Život dětem, podpoří svým vystoupením

Karel Gott, Lucie Bílá, Petr Kolář, Ewa Farna, Michal David, Josef Vojtek, Bohouš Josef, Jiří Korn 4TET, Dara Rollins, Martin Chodúr,, Jitka Zelenková, Monika Absolonová, Leona Machálková, Marta Jandová, Ilona Csáková, 5Angels, Alois Ševčík, Miroslav Etzler, Kamila Špráchalová, Iva Kubelková a další umělci.

Moderují Tereza Kostková a Vlasta Korec.

V call centru na telefonním čísle 848 400 400 se na vás v přímém přenosu těší velmi oblíbené tváře ze seriálů TV Prima Tomáš Etzler, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Pavel Soukup, ale i další umělci, zpěváci a významné osobnosti.

Výtěžek benefičního galavečera Srdce pro děti je určen na pomoc vážně nemocným dětem, které trpí mukopolysacharidózou, EB – „nemocí motýlích křídel“, svalovou atrofií a dystrofií, autismem, dětskou mozkovou obrnou, děti bez střeva, s onkologickým onemocněním a dětem po těžkých popáleninách.

V předtočených vstupech se budete moci seznámit s příběhy jednotlivých dětí, které onemocněly uvedenými vzácnými onemocněními a které budou tento večer symbolizovat všechny takto vážně postižené děti v naší republice.

... celý článek
25.11.2011

Benefiční galavečer Srdce pro děti pomáhá také dětem s onkologickým onemocněním

Péťa Januš (9) z Teplic nad Metují bude jedním z dětí, jimž se snaží pomoci společný projekt Srdce pro děti deníku Blesk a občanského sdružení Život dětem. Loni na podzim mu osud uštědřil ránu v podobě zákeřné nemoci – nádor v koleni. Lékaři rakovinu bohužel nerozpoznali včas. Chlapec si prožil peklo, ale boj s nemocí a svůj handicap přijal statečně a s neuvěřitelnou pokorou říká: „Jsou lidi, kteří nemají obě nohy, a ti jsou na tom hůř než já!“

Nemoc se u Péti, který má dvojvaječné dvojče Ondru, objevila náhle a rychle se začala rozšiřovat. Loni na začátku listopadu upadl při hodině tělocviku a doma si stěžoval na bolest nohy. „Pokulhával, a stále se to zhoršovalo. Noha mu začala otékat. Proto jsme asi po čtyřech dnech šli k lékaři. Na rentgenu tehdy nic neviděli, takže doporučili ibalgin, ledování a chůzi o berlích,“ říká chlapcova maminka Vlasta Janušová.

V té době prý nic neukazovalo na to, že by za otokem a špatnou hybností nohy mohl být nádor. „Když jsme jeli na kontrolu, vypadalo to s nohou lépe, takže pan doktor usoudil, že Péťa už berle nepotřebuje a postupně se může začít noha zatěžovat,“ vzpomíná matka samoživitelka.

Místo zlepšení špatná zpráva

Asi po týdnu se stav dítěte opět zhoršil. Lékař naordinoval znovu ibalgin a berle. Později dokonce doporučil chůzi bez opory. V druhé polovině prosince pak ale kontrolní rentgen odhalil v kolenu nález a den před Štědrým večerem se Péťova maminka dozvěděla, že je to nádor, který musí hned ven. „Byl velký 9,4 centimetru,“ vypráví a pláče.

V motolské nemocnici se pak navíc zjistilo, že kost v noze je prasklá. Hoch musel ležet tři měsíce s nohou v sádře Mezitím přišla další krutá zpráva. Objevily se metastáze, nohu nešlo zachránit. „Ty začátky léčby byly strašné. Péťa moc zhubnul, prodělal 18 chemoterapií. Co je ale doma, tak už je na tom lépe,“ uzavírá chlapcova maminka.

Chlapec se nyní vrátil do školy. Učí se prý výborně. „Baví mě čtení. Chtěl bych být saniťákem jako můj kamarád Péťa v Motole,“ říká rozhodně.

Dříve s bráškou rád sportoval. Bez nohy se teď pohybuje pomocí vozíčku nebo berlí, protézu dostane až po zahojení nohy. Velkou oporou mu je i jeho dvojče Ondra a hlavně maminka. „Žijeme v bytovce bez výtahu úplně nahoře, takže každý den ho nosím a zdolávám 54 schodů,“ stěžuje si Péťova maminka na největší potíže, které přinesl chlapcův handicap. Bohužel se jí byt v přízemí nedaří sehnat.

 

... celý článek
25.11.2011

Nikolka (8) trpí nemocí motýlích křídel: Bolí mě i jíst!

Hned po porodu bylo jasné, že s Nikolkou Souškovou (dnes 8) ze severočeských Chabařovic není vše v pořádku. Už při otírání miminka se jeho kůže drolila jako slaboučký papír. „Doktoři si s ní nejdříve vůbec nevěděli rady. Nemoc jí byla diagnostikována až po nějakém čase, domů jsme si ji přivezli z porodnice až po třech měsících,“ vyprávěla maminka Dana (34). Verdikt lékařů byl pro rodinu šokující. Holčička trpí nemocí motýlích křídel (Epidermolysis bullosa), zkráceně EB.

Nemoc je genetického původu, v současné době je nevyléčitelná. V celé republice jí trpí zhruba 200 lidí. Choroba je to velmi zákeřná a nemilosrdná, příznaků má velké množství. Nikolčina kůže i sliznice v ústech je velmi jemná a každý sebemenší tlak na ni jí způsobuje bolestivé otlaky, puchýře a oděrky. Jízda na kole, dovádění s kamarády? To a dalších tisíc věcí zůstane Nikolce bohužel navždy odepřeno.

Holčičce způsobuje velké problémy i obyčejné podrbání, šev oblečení, zip na bundě, nemůže polykat ani tuhou stravu. I obyčejný krajíc chleba může Nikolce způsobit vážné problémy. „Jsme tak odkázáni pouze na speciální mixované jídlo. Denně musíme měnit obvazy, velice obtížná je i hygiena, koupání nám trvá i čtyři hodiny,“ popisovala nelehkou péči maminka Dana.

Nikolka má první kamarády

Pacienty s touto nemocí navíc trápí i řídnutí vlasů, kazí se jim zuby, srůstají jim prsty na rukou. Nikolka tak už musela podstoupit dvě plastické operace a na prstech musí nosit dlahy, na pažích speciální návleky. Nemoc je i velkou zátěží pro rodinný rozpočet, péče stojí rodinu bezmála 10 tisíc korun měsíčně.

I přes nelehký osud a každodenní bolest zůstala Nikolka veselou dívenkou, která se dokáže radovat z každé maličkosti. Malá jedničkářka nyní chodí do druhé třídy, k dispozici má svou vlastní asistentku a především si ve škole konečně našla své první kamarády.

Chcete i vy Nikolce pomoci? Přispějte pomocí DMS už teď nebo během sbírkového benefičního galavečera Srdce pro děti, který proběhne 17. Prosince od 20.00 hod. na Primě.

Jak můžete přispět i vy? Pošlete jakoukoliv částku na účet 83297339/0800 pod var. symbolem 1234, či můžete přispět dárcovskou SMS ve tvaru: DMS ZIVOTDETEM na 87777 (cena dárcovské SMS činí 30 Kč).

Občanské sdružení Život dětem tímto srdečně děkuje Jitce Zelenkové, která se pro benefiční galavečer Srdce pro děti stala patronkou dětí s onemocněním EB - "motýlích křídel". Patří jí srdečné poděkování nejen za patronaci, ale také za návštěvu Nikolky a natočení reportáže, která pomůže v přímém přenosu benefičního galavečera Srdce pro děti velkému množství dětí s EB onemocněním.

 

... celý článek
20.11.2011

Tomášek Doubrava bojuje s mozkovou obrnou

Vážení a milí, dovolujeme si Vás seznámit s dalším příběhem těžce nemocného dítěte, tentokráte jím je Tomášek Doubrava (10) z Ostravy,  kterému můžete pomoci i Vy,  stačí se jen dívat v sobotu 17.prosince od 20.00 hod. na TV Prima. V přímém přenosu budete moci sledovat benefiční galavečer Srdce pro děti, který pořádá naše o.s. Život dětem s deníkem Blesk a TV Prima. Výtěžek galavečera poputuje nejen na pomoc Tomáškovi, ale také dalším těžce nemocným dětem z celé České republiky. Stačí zaslat dárcovskou sms ve tvaru DMS SRDCEPRODETI na číslo 87777 v ceně 30ti korun.

Patronem Tomáška a dalších dětí s mozkovou obrnou je pro benefiční galavečer Srdce pro děti,  zpěvák a hudebně velmi talentovaný Martin Chodúr, kterému tímto srdečně děkujeme za podporu a pomoc.

Benefiční galavečer svým vystoupením dále podporují: Karel Gott, Lucie, Bílá, Petr Kolář, Ewa Farna, Josef Vojtek, Jitka Zelenková, Michal David, Marta Jandová, Ilona Csaková, Jiří Korn, 4 TET, Dara Rolins, 5angels a další zpěváci a herci ze seriálu Cesty domů. Celkem 50 umělců.

Příběh Tomáška:

Tomášek, který svým neustálým úsměvem na tvář připomíná usměvavé sluníčko, miluje svoji rodinu, je kamarádský k dětem a ve škole má samé jedničky. Neuvěřitelně rád se mazlí a tulí ke své mamince. Nedokáže ale sám chodit ani jíst, neumí mluvit a ve spánku ho provázejí těžké epileptické záchvaty končící až bezvědomím. Tomášek trpí kvadruspastickou formou dětské mozkové obrny.

Tomášek se narodil jako třetí dítě ve 38. týdnu. „Těhotenství jsem měla normální, porod bez komplikací. Tři měsíce jsme žili s tím, že syn je v pořádku. Pak ale neurolog potvrdil u Tomáška opožděný vývoj,“ vzpomíná máma Jana.  Dítě trpí kvadruspastickou formou dětské mozkové obrny, jejíž následky jsou nezvratné. Podle lékařů to mohla zavinit třeba chřipka v těhotenství.

Jana Doubravová musela opustit práci zdravotní sestry. Vozí syna každý den do stacionáře v Porubě, na rehabilitace i na hipoterapii na Dětský ranč v Hlučíně. Jízdu na koni, která pomáhá trénovat a udržovat rovnováhu, Tomášek zbožňuje.

„Strašně nás také trápí, že Tomášek nemůže chodit. Plazil se po zemi nebo s dětským odrážedlem. Pak začal hopsat jako žabka po kolínkách, až je měl odřená do krve,“ říká máma Jana.  Teprve v sedmi letech udělal Tomášek první krůčky, ovšem pouze za pevné podpěry dospělé osoby.

 

... celý článek
9.11.2011

Poděkování dívčí skupině 5Angels, aneb zdravé děti pomáhají dětem nemocným ..

Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje 5Angels - oblíbené dívčí skupině, která se velmi aktivně zapojuje do pomoci vážně nemocným dětem. Zdravé dívky Nikola, Vendy, Míša, Tereza a Angee koncertují po celé České republice a v každém místě jejich vystoupení pomáhají jednomu postiženému dítěti. Pomoc spočívá nejen v tom, že se svým vystoupením snaží nemocné děti rozveselit, ale také zajišťují prodej srdíček o.s. Život dětem, kdy výtěžek z prodeje putuje právě na pomoc konkrétním dětem v místě vystoupení.

 

... celý článek
2.11.2011

Křest Charitativního kalednáře – Svět dětské fantazie 2012 a nového CD 5Angels – Na dosah

<!-- [if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:TrackMoves /> <w:TrackFormatting /> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning /> <w:ValidateAgainstSchemas /> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:DoNotPromoteQF /> <w:LidThemeOther>CS</w:LidThemeOther> <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian> <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables /> <w:SnapToGridInCell /> <w:WrapTextWithPunct /> <w:UseAsianBreakRules /> <w:DontGrowAutofit /> <w:SplitPgBreakAndParaMark /> <w:DontVertAlignCellWithSp /> <w:DontBreakConstrainedForcedTables /> <w:DontVertAlignInTxbx /> <w:Word11KerningPairs /> <w:CachedColBalance /> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> <m:mathPr> <m:mathFont m:val="Cambria Math" /> <m:brkBin m:val="before" /> <m:brkBinSub m:val="&#45;-" /> <m:smallFrac m:val="off" /> <m:dispDef /> <m:lMargin m:val="0" /> <m:rMargin m:val="0" /> <m:defJc m:val="centerGroup" /> <m:wrapIndent m:val="1440" /> <m:intLim m:val="subSup" /> <m:naryLim m:val="undOvr" /> </m:mathPr></w:WordDocument> </xml><![endif]--><!-- [if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99" LatentStyleCount="267"> <w:LsdException Locked="false" Priority="0" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 7" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 8" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 9" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 7" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 8" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 9" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="35" QFormat="true" Name="caption" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="10" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" Name="Default Paragraph Font" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="11" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="22" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="20" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="59" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid" /> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Placeholder Text" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Revision" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="34" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="29" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="30" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="19" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="21" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="31" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="32" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="33" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="37" Name="Bibliography" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" QFormat="true" Name="TOC Heading" /> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!-- [if gte mso 10]> <mce:style><! /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} --> <!-- [endif]-->

Včerejší křest kalendáře - Svět dětské fantazie a nového CD dívčí skupiny 5Angels, proběhl ve velmi milé a přátelské atmosféře. Celým programem provázel Vlasta Korec, který tvořil s aktéry křtu a hosty skvělý tým plný smíchu a zábavy.  Kalendář pokřtil veselý a srdečný Michal David. Nové CD 5Angels – Na dosah pokřtila krásná a srdečná Lucie Bílá, která rozdávala úsměvy na všechny strany. Významní hosté, novináři a fotografové,  přišli v hojném počtu, příjemná atmosféra ovládla prostory Hotelu Iron Gate v Michalské ul. v Praze 1. Všichni protagonisté postav v kalendáři spolupracovali bez nároku na honorář.

... celý článek
2.11.2011

Terezce nepracují střeva. Denně riskuje život

Vážení a milí, dovolujeme si Vás seznámit s příběhem malé Terezky, které můžete společně s námi pomoci i Vy. Stačí se jen dívat v sobotu 17.prosince od 20.00 hod. na TV Prima. V přímém přenosu budete moci sledovat benefiční galavečer Srdce pro děti, který pořádá naše o.s. Život dětem s deníkem Blesk a TV Prima. Výtěžek galavečera poputuje nejen na pomoc Terezce, ale také dalším těžce nemocným dětem z celé České republiky. Stačí zaslat dárcovskou sms ve tvaru DMS SRDCEPRODETI na číslo 87777 v ceně 30ti korun. Díky Vaší pomoci můžeme proměnit slzy v úsměv nejen Terezce, ale také dalším dětem …… Benefiční galavečer svým vystoupením podporují: Karel Gott, Lucie, Bílá, Petr Kolář, Ewa Farna, Josef Vojtek, Jitka Zelenková, Marta Jandová, Ilona Csaková, Jiří Korn, 4 TET, Dara Rolins, Martin Chodúr, 5angels a další zpěváci a herci ze seriálu Cesty domů. O benefičním galavečeru Vás budeme průběžně informovat a nyní k příběhu Terezky.

Příběh Terezky:

Říká se, že když žena porodí dítě a pak ho dostane do náruče, je to ta nejkrásnější chvíle v jejím životě. Stejně tak to bylo u Andrey Nejezchlebové (39). Štěstí, které v tu chvíli zažívala, se ale rychle proměnilo v nejistotu a strach. Po pár dnech lékaři u Terezky (dnes jsou jí 3 roky) zjistili, že její střeva nefungují... Jak sama říká, do té doby si myslela, že pokud nemá dítě rakovinu, dokáže si dnešní medicína poradit se vším. Realita je bohužel jiná...

„Každý den riskujeme Terezky smrt. Má dva vývody z tělíčka, jeden z tenkého střeva, a pak má centrální žilní katetr přímo do srdíčka. Stačilo by sáhnout na něj rukou, a už by měla otravu krve,“ smutně popisuje nebezpečí, které každý den hrozí, když Terezku koupe nebo napojuje na výživu, její maminka Andrea Nejezchlebová. Když se pak jakkoliv manipuluje s katetrem, musí být všude sterilní prostředí. Navíc jeden člověk by to v tu chvíli nezvládl. Vždy jeden musí mít sterilní rukavice a druhý držet holčičku...

Terezka se přitom narodila jako naprosto normální miminko. Vážila 3390 g a měřila 52 cm. „Všechna předporodní vyšetření byla v naprostém pořádku. Doktorka mi pak říkala, že dítě je živené z placenty a problémy se střevem se odhalí až po porodu. Zjistili jsme, že něco není v pořádku, když Terezka po každém krmení zvracela a nikdy se nepokakala,“ pokračuje maminka.

Pak už začal jeden velký kolotoč plný nejistoty. Doktoři, přesto, že dělají maximum, totiž dodnes sami nevědí, co vlastně holčičce je. Starosti o holčičky život rodině Nejezchlebových stěžují tahanice se sociálním odborem. „Řekli nám, že Terezka není zdravotně postižená a že žádnou podporu navíc nedostaneme. Takže teď nedostávám od nich nic. Když jsem brala mateřskou, tak mi ze základu 7600, které dostává každá mamina, odečetli tři tisíce, které jsem předtím dostala za péči o osobu blízkou,“ nechápe maminka Terezky.

Paní Nejezchlebové – mamince Terezky by prý stačila alespoň invalidní značka, aby se jim lépe parkovalo před nemocnicí, když vyzvedávají Terezce věci a nebo když potřebuje její dcera okamžitou pomoc.

Sama však přiznává, že jsou dny, kdy na Terezce není poznat, že má nějaké problémy. „To ji dáváme jen přes noc na výživu. Bohužel jsou ale i dny, kdy musí ležet i 16 hodin na posteli a být připojená na umělé výživě,“ dodává maminka s tím, že nejvíce by nyní potřebovali přenosnou pumpu, která stojí 70 tisíc. Ta, co nyní mají půjčenou z nemocnice, dosáhne jen na 2 metry. S tou novou by mohla Terezka chodit a hrát si.


... celý článek
1.11.2011

Křest kalendáře – Svět dětské fantazie 1.11.2011 Hotel Iron Gate, Praha 1

1. listopadu 2011 v Hotelu Iron Gate, Michalská 19, Praha 1 se koná krásná akce, křest kalendáře o.s. Život dětem – Svět dětské fantazie s Michalem Davidem
a křtu nového CD 5Angels – Na dosah s Lucií Bílou

Křest kalendáře o.s. Život dětem Svět dětské fantazie se uskuteční na podporu projektu SRDCE PRO DĚTI, na kterém o.s. Život dětem spolupracuje s deníkem Blesk.  Významné role křtitele se zhostil skvělý zpěvák a skladatel Michal David.

V návaznosti na křest kalendáře se koná ve stejných prostorách křest nového CD dívčí skupiny 5Angels s Lucií Bílou, která se stejně jako Michal David ujala velmi významné a důležité role křtitelky. Dívčí skupina 5Angel je dívčí pěvecká a taneční skupina, která úzce spolupracuje s o.s. Život dětem.

Kalendář otevírá úžasný svět dětské fantazie. Děti dostaly možnost, aby v kalendáři ztvárnily své představy o pohádkách a pohádkových bytostech. Z kalendáře je patrné, do jakého světa se děti ubírají -je to svět dobra, splněných přání a to je krásné zjištění.

V kalendáři se setkáte s dětmi na kouzelném koberci, Alenkou v říši divů, Popelkou, vílou, kouzelníkem a dalšími pohádkovými postavami. Občanské sdružení Život dětem je nesmírně vděčné zdravým dětem, které se se svými rodiči rozhodly touto formou přispět a pomoci těžce nemocným dětem, pro které je výtěžek z prodeje kalendáře určen.

Autorem fotografií je fotograf Petr Šebl, který s dětmi strávil spoustu času a podle dětských představ a přání vybíral pro nafocení jednotlivých scén ta nejrůznější  místa, zákoutí a prostředí, aby se co nejvíce přiblížil dětským představám. S dětmi se pracovalo na Boskovickém zámku, Zámku Židlochovice, řece Svratce, v prostředí Moravského krasu,  v Botanické zahradě v Praze a na dalších krásných místech České republiky.  Konečné, ale také velmi náročné úpravy fotografií zpracoval grafik Richard Waldhans, kterému se podařilo fotografie převést do „skutečného“ pohádkového prostředí.

Usměvavé sluníčko o.s. Život dětem rozdává lásku a radost v nemocnicích, dětských domovech a jednotlivým handicapovaným dětem po celé naší republice již po dobu dvanácti let. Za tuto dobu pomohlo v celkové výši 100 413 116 Kč. Občanské sdružení Život dětem věří, že díky výtěžku z prodeje nového kalendáře pomůže proměnit dětské slzy v úsměv dalším dětem…
Kalendář je možné od 1.11. zakoupit přes online objednávkou na webových stránkách www.zivotdetem.cz nebo osobně v kanceláři o.s. Život dětem: Lindnerova 6, Praha 8 - Libeň
Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje  dětem a rodičům a v neposlední řadě partnerům, kteří podpořili vznik kalendáře a současně panu fotografovi Petru Šeblovi a grafikovi Richardovi Waldhansovi. Poděkování patří také našemu milému kmotrovi Michalovi Davidovi.

Nové CD 5Angels je z autorské dílny skladatele Stano Šimora na CD svou tvorbou přispěl také Michal David, který v současné době píše velký rodinný muzikál, kde 5Angel získaly hlavní role vedle stávajících již známých muzikálových hvězd. Veškeré české texty napsal Petr Šiška,  texty anglických písní dodal Esteban Fernandez, který píše texty např. pro Justina Biebera a toto CD 5Angel posouvá dívky do vyšších hudebních sfér a začíná oslovovat jak dětské tak i starší posluchače. Po duetu s Karlem Gottem mají dívky nabídky i ze zahraničí a díky tomuto CD začínají pronikat i na zahraniční trhy.

 

... celý článek
3.10.2011

Sbor dobrovolných hasičů Všechlapy pomohl nemocným dětem

V sobotu 24. září pořádal Sbor dobrovolných hasičů Všechlapy 4. ročník Memoriálu Vladimíra Škvora a zároveň VII. kolo Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem. Při této příležitosti za krásného slunečného počasí si mohli účastníci soutěže zakoupit drobné předměty s logem o.s. Život dětem – usměvavým sluníčkem. Prodejem byla získána finanční částka 5.940 Kč pro handicapované děti.

... celý článek
11.9.2011

Srdíčkový den 19. a 20. září se blíží, pomoci můžete i Vy

Občanské sdružení Život dětem pořádá <strong>ve dnech 19. – 20. září 2011</strong> svou tradiční již 32 celorepublikovou sbírku tzv. Srdíčkový den. Sbírkovými předměty je nová krásná kolekce oblíbených magnetek se zvířátky s logem OSŽD v prodejní ceně 30 Kč za jednu magnetku.

Výtěžek sbírky bude použit ve prospěch těžce handicapovaných dětí, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, konkrétně na hrazení příspěvků na pořízení invalidních vozíčků, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek – zdravotních kočárků, chodítek, polohovacích zařízení, dále např. na úhradu obvazového materiálu, speciální výživy apod..

<strong>Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje všem laskavým lidem, kteří si od dobrovolníků - studentů středních škol magnetky zakoupí.</strong> Potkáte je 19 a 20.září ve více než 230 městech naší republiky. Dobrovolníci mají k dispozici látkové zapečené kasičky s logem usměvavého sluníčka o.s. Život dětem, dále PE tašky na sbírkové předměty, taktéž označené logem sdružení a samozřejmě průkaz dobrovolníka, sbírkové povolení a letáčky s popisem projektu.

Sbírkový projekt – Srdíčkový den, kdy společně s o.s. Život dětem široká veřejnost rozdává radost a lásku vážně nemocným dětem po celé České republice se koná již 12 rokem. Díky milému přístupu středních škol, laskavých studentů a dárců se sdružení podařilo uspořádat celkem 32 sbírkových projektů, následně obdarovat 56 nemocnic, pomoci stovkám jednotlivě postižených dětí, obdarovat děti v dětských domovech a pomoci dalším dětem s handicapem.

Kromě 19. a 20. září se můžete s dobrovolníky a brigádníky potkat také při různých pouličních doprovodných akcích a v některých velkých obchodních centrech. Buďte k nim prosím schovívaví, protože se nemocným dětem snaží pomoci i mimo vyhlášené sbírkové akce.

... celý článek
11.9.2011

Bohemia Energy Vám nabízí zaručeně nízkou cenu energií a současně pomáhá těžce nemocným dětem

Občanské sdružení Život dětem a Bohemia Energy entity s.r.o.  si Vám dovolují představit nový projekt „Pomáhejme společně dětem“.


Cílem tohoto krásného projektu je pomoci <strong>jednotlivě postiženým dětem </strong>v domácí péči svých rodičů z celé České republiky, ale současně i těm, kteří se do projektu zapojí, protože od <strong>Bohemia Energy získají zaručeně nízkou cenu energií  - elektřiny a plynu pro svou domácnost nebo firmu až na 10 let.</strong>


Pokud se rozhodnete s Bohemia Energy entity s.r.o. zlevnit své náklady na domácnost nebo pro svou společnost, Bohemia Energy za Vás přispěje <strong>100 Kč </strong>na projekt Srdce pro děti, který pomáhá těžce postiženým dětem.


<strong>Stačí zavolat na infolinku 844 10 11 12, sdělit operátorovi heslo „Srdce pro děti“ a na základě vaší dosavadní faktury za energie se dozvíte, kolik ušetříte.</strong>

 

Příspěvek bude poukázán občanskému sdružení Život dětem za každou uzavřenou smlouvu na dodávku elektřiny a nebo plynu v případě uvedení hesla „Srdce pro děti“ na přepážce zákaznického centra, operátorovi call centra a nebo v poli pro poznámky formuláře smlouvy uzavřené na internetu. Příspěvek nebude poukázán v případě zrušení smlouvy ve lhůtě 30 dnů od jejího uzavření. Akce probíhá od 1.9.2011 do 31.12.2011.

 

... celý článek
9.8.2011

Poděkování ochrannému svazu autorskému

Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje ochrannému svazu autorskému za partnerství na benefičním projektu Magická noc Srdce pro děti, který se konal v prosinci roku 2010 v Tesla aréně  v přímém přenosu na TV Prima.

OSA - Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, o. s.

Byl založen samotnými autory již v roce 1919. První ustavující schůze OSA se konala 9. října 1919. Jedním ze zakladatelů OSA byl populární skladatel Karel Hašler a jedním z prvních ředitelů OSA byl syn skladatele Antonína Dvořáka.

V současné době je občanským sdružením zastupujícím více než 7.000 domácích a více než 1.000.000 zahraničních nositelů autorských práv (skladatelů, textařů, nakladatelů). Posláním OSA je správa autorských majetkových práv zastupovaných a členů. Je důležitým mostem mezi autory a uživateli jejich děl. Autorům poskytuje služby spojené s výběrem a následným rozúčtováním autorských odměn, včetně zpracování dat od uživatelů a právních služeb. Uživatelům usnadňuje přístup k legálnímu užití hudby všech žánrů z celého světa.

... celý článek
1.8.2011

Pomohli jsme Štěpánkovi, který trpí vzácným onemocněním

Občanské sdružení Život dětem se s vámi dovoluje podělit o krásné poděkování maminky malého Štěpánka, který trpí nejtěžší a smrtelnou fází – mukopolysacharidózy. Štěpánek od o.s. Život dětem obdržel pulzní oxymetr v hodnotě 10 000,- Kč, který slouží k měření kyslíku v krvi a hlídání srdíčka a alarmování při dušení. Štěpánek nedokáže chodit ani sedět, stravuje se žaludeční sondou zavedenou přímo přes břišní stěnu, dýchá tracheostomickou kanylou, plíce má chronicky zahleněné, potřebuje ředit hleny léky i inhalacemi, často desaturuje. Z tohoto důvodu je pro něj pulzní oxymetr k měření saturace (kyslíku v krvi) tak důležitý, aby maminka věděla, kdy mu přidat kyslík oxygenátorem, případně volat záchranou službu.
Finanční prostředky na pulzní oxymetr a jiné pomůcky pro další děti se stejným onemocněním – mukopolysacharidózy o.s. Život dětem získalo díky podnikatelské sbírce a laskavosti společností, které se do sbírky zapojily.

 

... celý článek
11.7.2011

Péťa a Barborka Haráskovi mají nový vertikalizační stojan

Péťa a Barborka Haráskovi mají díky přispění AWD Nadace pomoci - společnosti AWD Česká republika, s.r.o. vertikalizační zařízení, které jim velmi pomáhá v jejich postižení. Díky tomuto zařízení v hodnotě 70.000 Kč mohou stát a to je pro děti úžasné. Změna polohy je velmi důležitá a dětem přispívá jako rehabilitační prostředek pro zlepšení jejich tělesných funkcí jako je dýchání, stabilizace krevního oběhu, trávícího traktu a jako prevence zhoršení zdravotního stavu.

... celý článek
11.7.2011

Karvinské děti pomohly také Petrovi

Z peněz získaných na krásné akci Karvinské děti pomáhají o.s. Život dětem zakoupilo pro 13 letého Petra notebook se speciálním softwarem (17.490 Kč), zvukové pexeso (950 Kč), Člověče nezlob se pro nevidové (680 Kč) a uhradilo poplatek za 4 týdenní rehabilitační pobyt v Jánských Lázních, který zdravotní pojišťovna nehradí (3.360 Kč). Objednané má Petr také podpěrky na ruce k vozíku a speciální saně – vlčky. Díky akci Karvinských dětí se podařilo získat celkem 38 034 Kč. Část výtěžku již směřovala k šestileté Elince na doplatek vozíčku ve výši 6 995 Kč.
Karvinským dětem posíláme spolu s rodiči Petra veliké poděkování!

Proč se děti rozhodly pomoci právě Petrovi?

Petr je úplně obyčejný kluk. Chodí do šesté třídy Základní školy Cihelní v Karviné. Slovo „chodí“ je však v jeho případě užito nepatřičně, Petr totiž nechodí, je vozíčkář. Trpí osteoporózou s pseudoglyomem optici - lámavostí kostí. Ve třídě je velmi oblíbený, děti ho mají rády. Jeho výraznou vlastností je pravdomluvnost, Petr prostě nelže a nepodvádí. Výborně si rozumí i s dospělými, je citlivý, přátelský, komunikativní, má smysl pro humor. Zajímá se o spoustu věcí a je soutěživý. Patří k nejlepším žákům, letos vyhrál soutěž v anglickém jazyce. Nádherně hraje na klávesy, dokonce skládá své vlastní skladby a vystupuje nejen na školních akcích, ale jezdí i do pražské Archy a Státní Opery, kde před časem navázal spolupráci se skupinou The Tap Tap. Hraní mu dává veliké uspokojení a moc pro něj znamená.
Je plno věcí, které jsou mu nedostupné a on se přesto nevzdává a pere se se životem statečně jako správný kluk. Ve škole mu všichni pomáhají, jak jen to jde. Možná i to je jeden z důvodů, proč ho maminka nepřihlásila do speciální školy pro tělesně postižené. Děti, které jsou na tom podobně jako on, často najdete ve škole pro zrakově postižené. Petr je totiž nevidomý.

... celý článek
30.6.2011

Karvinské děti pomohly malé Elince

Děti ze základní školy Mendelova v Karviné se rozhodly u příležitosti Dne dětí pomoci svým kamarádům, kterým osud nenadělil plné zdraví, jako většině dětí. Spolu s dětmi z 15 dalších škol z Karviné a okolí připravily krásnou akci „Karvinské děti pomáhají“, kterou organizačně zajišťoval Mgr. Pavel Wojnar, zástupce ředitele Základní školy Mendelova spolu s o.s. Život dětem, organizátorem veřejné sbírky.

Celá akce byla zaměřena na dva cíle – učit děti „mimo školní lavice“ dívat se kolem sebe, nebýt lhostejným a podílet se na něčem užitečném a pomoc 6 leté Elince a 13 letému Petrovi z Karviné.

31. května proběhlo ve velkém sále MěDK v Karviné krásné odpoledne plné zábavy a zajímavých vystoupení dětí ze zapojených škol, kterým diváky provedla úžasná moderátorská dvojice – čtvrťačka Hanka Seberová a šesťák Ondřej Franek.

Díky této krásné akci Karvinských dětí se podařilo získat celkem 38 034 Kč. Část výtěžku již směřovala k šestileté Elince na doplatek vozíčku ve výši 6 995 Kč.

Proč se děti rozhodly pomoci právě Elince?

Elinka se narodila zcela nečekaně 20.12.2004 ve 28.týdnu těhotenství, které do té chvíle probíhalo zcela bez komplikací. Při narození vážila 1220 g a měřila 37 cm. Byla umístěna do inkubátoru, napojena na dýchací přístroje a spoustu dalších hadiček.
První dny bojovala o život a lékaři rodičům nedávali moc naděje, protože Elinka měla krvácení do mozku a prognóza u takto zasaženého mozku nebyla moc dobrá. V podstatě je připravovali na to, že Elinka bude jen ležet, nic nebude vnímat a diagnostikovali jí těžkou formu dětské mozkové obrny.
V únoru Elinka prodělal operaci hlavy, kdy jí lékaři museli zavést shunt (stroječek, který jí odvádí mozkomíšní mok). Po operaci se Elinka začala pomalu zotavovat a přibírat na váze a koncem března ji konečně pustili domů. Ještě v nemocnici začala Elinka cvičit 4x denně podle Vojtovy metody, tuto metodu musela zvládnout i maminka a pokračovat ve cvičení 4x denně i doma.
Elinka dělala malinké pokroky a rodiče se učili žít s jejím postižením a se vším, co s tím souvisí. Jezdili na různé rehabilitační pobyty, do lázní, k různým lékařům a snažili se udělat vše pro zmírnění Elinčina postižení.

V lednu 2008 začala navštěvovat Dětský rehabilitační stacionář v Ostravě, kde v rámci jejího dopoledního pobytu rehabilituje, pracuje s paní učitelkou, s ergoterapeutkou, s logopedkou, s psycholožkou a samozřejmě si hraje s ostatními dětmi.
V listopadu 2008 se narodila Emička a Elinka získala ve své sestřičce skvělého parťáka. Je až dojemné sledovat jakým způsobem spolu komunikují a vzájemně si prokazují lásku. Elinka se umí přetočit na bříško, ale nesedí, neleze a mentálně je na úrovni zhruba dvouletého dítěte. Má hrozně ráda zvířata a děti a strašně touží dělat všechno co dělají děti kolem ní.

Rodiče se snaží Elinku co nejvíce zapojovat do běžného života, ale ne všechno je možné. Elinka jim všechno vynahrazuje svou milou, usměvavou, klidnou a trpělivou povahou. Jediné co si pro Elinku v jejím těžkém životě přejí je, aby byla co nejvíce šťastná.
V současné době by Elinka potřebovala doplatit mechanický vozík, na který zdravotní pojišťovna přispívá pouze částečně. Doplatek činí 6 922 Kč.


... celý článek
30.6.2011

Děti z dětských domovů v Olomouckém a Moravskoslezském kraji obdržely mobilní telefony

V rámci projektů Věnuj mobil a Recyklohraní, které organizuje společnost Asekol zabývající se zpětným odběrem elektroodpadu byly ve spolupráci s o.s. Život dětem předány ve středu 22.6. mobilní telefony dětem z dětských domovů v Olomouci a v Hranicích, o den později pak také dětem dětských domovů v Miloticích nad Opavou, Budišově nad Budišovkou, Melči a Vrbnu pod Pradědem.

... celý článek
3.6.2011

Davídkovi pomáhá rehabilitační stůl a zdravotní kočárek

Sotva Davídek (21 měsíců) přišel na svět, musel začít bojovat o život. Lékaři mu totiž zjistili krvácení do mozku. Nyní přežívá jen díky hadičce, která mu z hlavičky odvádí přebytečný mozkomíšní mok. Chlapeček se v téměř dvou letech neumí posadit a jen se plazí. Jeho maminka zoufale sháněla finanční prostředky na speciální polohovací rehabilitační stůl, který by Davídkovi pomohl zpevnit ochablé svalstvo a současně finanční prostředky na zdravotní kočárek. Díky čtenářům deníku Blesku a projektu Srdce pro děti Davídkovi rehabilitační stůl i zdravotní kočárek již pomáhá.

Lenka Součková (29) měla téměř ukázkové těhotenství. Umělé oplodnění se podařilo na jedničku a maminka se nemohla dočkat dvojčátek. „Rodila jsem ve 30. týdnu. Předčasný porod se nepodařilo oddálit. Týden před porodem mi lékaři tvrdili, že děti jsou naprosto v pořádku,“ popsala.
O to větší šok žena zažila, když jí doktoři po narození chlapečků oznámili zdrcují zprávu – jedno z dvojčátek – Davídek, krvácí do mozku! Děťátku museli lékaři ihned zavést pod kůži na hlavičce hadičku, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok do střev. Davídkovi je teď 21 měsíců a na rozdíl od svého čilého brášky Martínka se jen plazí. „Do pravé ručičky neuchopí žádnou hračku,“. Naději na zlepšení zdravotního stavu Davídka jí přináší darovaný speciální polohovací rehabilitační stůl. „Na něm může maminka s Davídkem cvičit, aby mohl nabrat nějaké svalstvo a později by se dokázal sám i posadit. Neuroložka mamince řekla, že by Davídek mohl po čase začít i chodit. Nikdy to ale nebude ta zdravá chůze. Myšlení bude mít podle všeho normální. Zakoupený zdravotní kočárek je pro maminku i Davídka také obrovskou pomocí.

 

 

... celý článek
12.5.2011

Krásná akce – Pečení pro děti v Brně pomohla týranému Tomáškovi

Krásná akce o.s. Malý strom "Pečení pro děti v Brně" pomohla malému Tomáškovi, jenž byl od malička týrnáný a nyní se léčí z následků popálenin 3. stupně. Pečení proběhlo 10. dubna 2011 v Galerii Vaňkovka a 16. dubna na Farmářských trzích v Medlánkách. Pro Tomáška se podařilo získat krásnou částku ve výši 12 581,- Kč, která byla použita na zakoupení speciálních ponožek (návleků) na popálené nožičky Tomáška.

... celý článek
10.5.2011

Moničku zachránil před virem chřipky H1N1 urgentní box

Blanka Polášková (33) z Roštění u Kroměříže má za sebou drama, ve kterém šlo o život její malé dcery Moničky (nyní 9 měsíců). Lékaři už skoro ztráceli naději. Poslední možností na záchranu byl unikátní urgentní box. Jeho vybavení dětské klinice Všeobecné fakultní nemocnice darovalo občanské sdružení Život dětem. Velkou část peněz se podařilo sehnat díky laskavým dárcům benefičního koncertu Magická noc – Srdce pro děti

Maminka Moničky nedávno prožila nejhorší týdny svého života. „V době, kdy jsme sem přijeli, jsem se bála, že Monička umře,“ prozradila. Do pražské Všeobecné fakultní nemocnice byla holčička převezena z Brna, kde jí přes veškerou snahu nedokázali pomoci. Vše přitom začalo jen několik dní předtím, do té doby bylo dítě zcela zdravé. Holčička byla nemocná, ale neměla teplotu. Dětská lékařka jí předepsala antibiotika. Až po náhlém zhoršení stavu a převezení do nemocnice se zjistilo, že původem všeho je virus chřipky H1N1. Zanedlouho byl její stav kritický a v nemocnici začal boj o život.

„Po převozu do Prahy mi lékaři řekli, že přístroj je poslední možnost, která by moji dceru mohla zachránit. Nic jiného prý už není,“ uvedla Blanka Plášková. Holčička byla na urgentní box připojena celé tři týdny. Přístroj nahrazoval její krevní oběh a staral se i o její dýchání. Poté se její stav začal pomalu, ale jistě zlepšovat. Nyní již je mimo nebezpečí. „Teď nás čeká rehabilitace, protože Monička nehýbá nohama. Také pojedeme do lázní. Musí se naučit jíst, zatím totiž dostává tekutou stravu sondou přímo do žaludku. Pomalu to už ale zkoušíme i lžičkou,“ dodala šťastná maminka.

Monička za život vděčí pečlivé péči lékařů i sester Jednotky intenzivní péče na dětské klinice pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Ani ta by však v tomto případě sama o sobě nestačila. Pomohl »zázračný« urgentní box. Jeho vybavení stojí skoro 1,8 milionu korun. To je částka, kterou by si nemocnice sama rozhodně nemohla dovolit zaplatit. Pomohlo občanské sdružení Život dětem, které na přístroj sehnalo peníze. „Bez laskavé pomoci našich sponzorů, společnosti Penam, a.s., Kostelecké uzeniny, a.s., Alza.cz a.s., Olma Olomouc, a.s., GPA, s.r.o., Glatzova &amp; Co. s.r.o., Noesis, s.r.o., Tempus Libri s.r.o., portálu Aukro a posluchačům Radia City by se to nepodařilo. Opravdu srdečně děkujeme,“ okomentovala to ředitelka sdružení  Anna Strnadová. Velká část potřebných peněz, skoro 1,5 milionu, se vybrala během koncertu Magická noc, na které se podílel  také deník Blesk. Další finanční prostředky sdružení získalo z krásného projektu „Rozsviťte s námi Prahu 2010“, GPA GOLF TOUR 2010 a z dražby unikátní Faksimile Knihy starého zemského, městského a jiného práva českého.

Urgentní box je v nemocnici od začátku roku a pracovníci nemocnice říkají, že za tu dobu »ještě nevychladl«. Je to samostatná místnost určena pro  kriticky nemocné děti, kde je možnost okamžitého zásahu v případě, že selhávají základní životní funkce.  Součástí urgentního boxu je resuscitační lůžko,  přístroj pro umělou plicní ventilaci, jsou zde  infuzní pumpy, pomocí kterých je dítěti podávána  nitrožilní výživa  a potřebné léky. Je zde i moderní monitorovací technika, díky které mohou lékaři životní funkce sledovat. 

„O takovémto vybavení jsme dlouho snili, je to pro nás obrovská pomoc. Díky tomuto přístroji už jsme zachránili děti, které by jinak neměly šanci na přežití. Ráda bych poděkovala sdružení Život dětem, které poskytlo potřebné finanční prostředky,“ uvedla lékařka JIP Olga Černá.

 

... celý článek
4.5.2011

Moderní technika v hodnotě 1.762.378,- Kč pomůže kriticky nemocným dětem

Kriticky nemocným novorozencům s nízkou porodní hmotností, donošeným novorozencům, kojencům a dětem pomůže zachraňovat životy špičková zdravotní technika, urgentní box složený z resuscitačního lůžka Eleganza 3XC, lékařského světla Sola 300 a zdrojového mostu, hemodynamický monitor Lidco, dokovací stanice Alaris Docking Station 6+2, resuscitační lůžko TotalCare Sp02RT Connent a infúzní technika – lineární dávkovače Alaris GH. Tyto přístroje slavnostně daruje občanské sdružení  Život dětem Jednotce intenzivní a resuscitační péče z Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice  a 1. lékařské fakulty UK v Praze na Karlově dne 5. května 2011 od 10.30 hod. přímo v prostorách kliniky (Ke Karlovu 2, Praha 2)

Celková hodnota darů činí 1.762.378,- Kč. Dary byly zakoupeny z výtěžku nedávného benefičního koncertu Magická noc – Srdce pro děti, který se uskutečnil na podporu projektu SRDCE PRO DĚTI o.s. Život dětem a deníku Blesk 15.12.2010 v Tesla aréně v Praze a v přímém přenosu na TV Prima. Patronem této kliniky byl pro benefiční večer Karel Gott. Dále z výtěžku krásného projektu rádia City „Rozsviťte s námi Prahu 2010“ a z dražby unikátní Faksimile Knihy starého zemského, městského a jiného práva českého.


Urgentní box v celkové výši 624.000,- Kč uhradila v rámci Magické noci – Srdce pro děti společnost Penam a.s. a společnost Kostelecké uzeniny a.s.:


Jde o vybavení boxu pro příjem kriticky nemocného dítěte. Urgentní box musí mít nezbytné technologické zázemí, ke kterému patří darovaný zdrojový tubus (most) pro rozvod medicinálních plynů a elektřiny, světelný zdroj  Sola 300 odpovídající lékařským potřebám a speciální resuscitační lůžko Eleganza.

Urgentní box je určený pro děti trpící tzv. invazivními infekčními onemocněními, kdy se dítě může z plného zdraví dostat během několika hodin do stavu, kdy mu začínají selhávat všechny životně důležité orgány. Má poruchy vědomí, nereaguje na okolí, přestává dýchat, klesá krevní tlak, přestávají fungovat ledviny i játra, dochází k těžkému rozvratu vnitřního prostředí. V tuto chvíli jen velmi rychlý a bezchybný zásah může zachránit život dítěte. Je třeba dítě připojit k dýchacímu přístroji, do několika žil zavést katétry k podání léků a nitrožilní výživy, je třeba podávat léky k podpoře srdeční činnosti. Jednou z nejmodernějších metod je připojení dítěte k mimotělnímu oběhu, který může nahradit činnost ledvin, jater či plic. Umělá plicní ventilace, podpora oběhového systému, nitrožilní léčba, sledování všech životních funkcí, mimotělní oběh – to vše jsou metody velice náročné i nákladné. A hlavně je třeba, aby všechny přístroje byly trvale dostupné na jednom místě. Aby je v případě nutnosti bylo možné ihned použít.  Pro lékaře není nic strašnějšího, než pohled na umírající dítě, kterému by možná mohl pomoci, kdyby mu nechyběl nějaký přístroj.

Hemodynamický monitor Lidco v hodnotě 415 965,- Kč uhradila v rámci Magické noci – Srdce pro děti společnost ALZA.cz a.s.

Hemodynamický monitor  slouží ke sledování  řady důležitých  hemodynamických  parametrů (tepový objem, srdeční výdej, odpor cévního řečiště), podle kterých je pak možné  řídit léčbu  oběhového selhání. Co tato  věta vlastně v praxi znamená a co to je oběhové selhání?


Oběhové selhání je stav, kdy srdce není schopné zajistit dostatečnou dodávku kyslíku a živin do jednotlivých orgánů a tkání. Příčinou může být nedostatek cirkulujícího objemu ( ztráta krve, ztráta tekutin), porušená kontraktilita srdečního svalu nebo porucha funkce cév.   Pokud se nepodaří stav terapeuticky vládnout, dochází k nevratnému poškození a ke smrti organizmu. Oběhové selhání může vzniknout z řady příčin, z nichž nejčastější jsou těžké celkové infekce organizmu (sepse), nedostatek kyslíku nebo dechová nedostatečnost.
Řadu příznaků oběhového selhání pozná zkušený  lékař  běžným vyšetření, avšak pro správnou léčbu musí znát co nejvíce  podrobných  údajů  o funkci srdce,  funkci  cév a detailní informace o cirkulujícím objemu.

Monitor LIDCO Plus umožňuje měření a sledování hemodynamických parametrů relativně malým  invazivním  přístupem,  tj. kanylací jakékoliv tepny a kanylací periferní žíly. To je invazivita, která se běžně používá u závažně nemocných pacientů.Sledování  hemodynamických parametrů  u dětí  uvedenou metodou  patří k relativně  novým metodám. V ČR se používá  pouze na 2 pracovištích.

Dokovací stanici Alaris Docking Station 6+2  v hodnotě 237.600,- Kč uhradila v rámci Magické noci – Srdce pro děti společnost Olma a.s.

Dokovací stanice pro infúzní  pumpy Alaris. Je to zařízení, do kterého jsou umístěny jednotlivé infúzní pumpy. Tato stanice je pak jedním kabelem připojená k elektrické síti. Výhodou  zařízení  je jednoduché a rychlé seřazení infúzních pump do jedné základny, výrazná redukce přívodních  kabelů ( odpadá tzv. spaghetti syndrom – mnoho nepřehledných kabelů)  a výborný přehled  o podávaných infúzních roztocích.

Speciální resuscitační lůžko TotalCare Sp02RT Connect s vibračním modulem bylo uhrazeno
z unikátního charitativního projektu radia City „Rozsviťte s námi Prahu 2010“ , na nákup lůžka byla poskytnuta částka ve výši 183 843,- Kč.


Z výtěžku GPA GOLF TOUR 2010, kterou pořádá společnost GPA, s.r.o. byla k nákupu lůžka poskytnuta částka ve výši 77 000,- Kč.


Advokátní kancelář Glatzova &amp; Co., v.o.s  v rámci Magické noci – Srdce pro děti na nákup lůžka poskytla částku ve výši 50 000,- Kč.


Z dražby unikátní Faksimile Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého, které darovala společnost Tempus Libri, spol. s.r.o. mohl být k lůžku zakoupen speciální vibrační modul Perkusne v hodnotě 140 700,- Kč. Dražba proběhla ve spolupráci s Rádiem Impuls a portálem Aukro.


Nemocniční lůžko TotalCare Connect  je určené pro resuscitační a intenzivní péči o velmi kritické pacienty. Toto lůžko má unikátní hydraulickou konstrukci, disponuje vlastnostmi nabízejícími osvědčené výhody pro rizikové pacienty a v neposlední řadě i pro personál, který se o tyto pacienty stará.


Infúzní techniku – 2ks lineárního dávkovače Alaris GH v hodnotě 50 000,- uhradila v rámci Magické noci – Srdce pro děti společnost Noesis s.r.o.
Lineární dávkovače slouží k naprosto přesnému dávkování medikamentů. Vzhledem k tomu, že u kriticky nemocného dítěte je potřeba použít 10 až 12 infúzních pump vč. lineárních dávkovačů, je dar neocenitelný a velmi přínosný ke zlepšení kvality poskytované péče.


... celý článek
28.4.2011

Těžce nemocný Kája děkoval za krásný počítač

Nevyléčitelná svalová atrofie sužuje Káju Vaculíka (9) ze Zlínska od dvou let. Nemůže chodit, je odkázán na vozíček. Jeho osud Blesk s občanským sdružením Život dětem sleduje už od mateřské školy a nyní ho potěšil velikonočním dárkem. Novým počítačem za 28 tisíc. Dostal ho v rámci projektu Srdce pro děti.

Kája pobýval měsíc v léčebně v Košumberku, kde rehabilitoval. Domů se vrátil v závěru uplynulého týdne. „Když mi mamka zavolala, že mi přivezli nový počítač, tak poslední den v lázních jsem nemohl vůbec dospat. Tak jsem se těšil,“ svěřil se.

„Měl jsem šest let starý notebook, ale když jsem si chtěl pustit třeba film, tak vypnul. Byl už moc slabý,“ vysvětloval. Počítač za 28 tisíc hned vybalil a s technikem ho zprovoznil. „Je to paráda, jsem nadšený! Velký monitor, hraju hry, stahuji si věci do školy, dělám diktáty, vyplňovačky a hlavně se mohu dívat na filmy,“ pochvaloval si.

Na Facebooku komunikuje se 67 přáteli a baví ho vytvářet barevné kombinace – návrhy tenisek pro jednu sportovní firmu. U počítače ale rozhodně stále nesedí. Protože má nadváhu, rodiče se snaží, aby se pohyboval. Jezdí plavat a každý týden ho tatínek vozí do Zlína na trénink fl orbalu. „Tam si mohu aspoň trochu zadivočit. Rozjet to. Jezdíme na turnaje, mám alespoň změnu. Rád bych hrál sledge hokej, bohužel mám slabé ruce,“ řekl smutně. Kája bojuje s osudem odmalička.

Musí užívat lék Ammonaps, jehož měsíční dávka přijde na 22 tisíc a pojišťovny ji nehradí. Pouze jedna mateřská škola ho byla ochotna přijmout. Absolvoval ji na jezdicí židličce. Když chtěl s kamarády pokračovat v první třídě, nastal další problém. Základní škola nebyla bezbariérová a na plošinu za 370 tisíc korun neměla peníze. Kája se ale školákem stal! Od čtenáře Blesku dostal do začátku zdarma schodolez. Později byla i plošina!

Jak přicházela nemoc
duben 2007 – na výzvu Blesku uspořádala jeho čtenářka sbírku a Kájovi poslala na léky více než 6 tisíc korun
březen 2008 – po článku v Blesku nabídli čtenáři zdarma schodolezy; Vaculíkovi si jeden přivezli z Třebíče
listopad 2008 – Blesk přesvědčil magistrát ve Zlíně, aby dodal chybějící částku na nákup plošiny

... celý článek
28.4.2011

Centrum popálenin FN Ostrava dostalo špičkové přístroje v hodnotě 380.298,- Kč

Občanské sdružení Život dětem darovalo centru popálenin Fakultní nemocnice Ostrava Cutometr 580 MPA v hodnotě 255.310,- Kč, 2ks Bioptronu a 1ks Therapy Air On v hodnotě 124.988,- Kč.

Celková hodnota darů činí 380.298,- Kč. Dary byly zakoupeny z výtěžku nedávného benefičního koncertu Magická noc – Srdce pro děti, který se uskutečnil na podporu projektu SRDCE PRO DĚTI o.s. Život dětem a deníku Blesk 15.12.2010 v Tesla aréně v Praze a v přímém přenosu na TV Prima. Převážnou část přístroje - Cutometru ve výši 245.500,- Kč uhradila přímo AWD nadace Pomoc dětem. Doplatek k zakoupení Cutometru ve výši 9.810,- Kč byl uhrazen z dárcovské SMS, kterou zasílali laskaví diváci TV Prima a 2ks Bioptronu a 1ks Therapy Air on darovala společnost Zepter International s.r.o.. Obě tyto významné společnosti benefiční koncert podpořily právě finančními dary na pomoc centru popálenin FN Ostrava.

Slavnostního předání se uskutečnilo za velmi příjemné atmosféry dne 12. dubna 2011 v 11:00 hodin v prostorách centra popálenin Fakultní nemocnice Ostrava (17.listopadu 1790/5, Ostrava - Poruba) za laskavé účasti Petra Bendeho, který byl patronem centra popálenin v rámci benefičního projektu Magická noc – Srdce pro děti. Za společnost AWD Česká republika se předání zúčastnila Jitka Káňová , za společnost Zepter International s.r.o. pan Michal Hosteša, MUDr. Iva Zámečníková, primářka centra popálenin a další významní hosté, vedení FN Ostrava  a milí novináři.


Více informací o Cutometru 580 MPA:
Cutometr MPA představuje absolutní špičku v oblasti přístrojů pro měření viskoelastických vlastností kůže. Německá firma Courage+Khazaka z Kolína nad Rýnem se tímto zdravotnickým zařízením stala světově uznávanou společností v oblasti biomedicínských metod stanovení parametrů pokožky.

Cutometr MPA je všeobecně akceptovaným standardem pro dermatologické ambulance, oddělení pracovního lékařství nebo medicíny akutních traumatických stavů spojených s narušením integrity kůže.

Cutometr MPA pracuje na principu vytvoření negativního tlaku, který působí na kožní povrch. Na základě světelného měření hloubky se porovná čas relaxace kůže, který je úměrný jejím viskoelastickým vlastnostem. Zařízení lze dále doplňovat o další sondy například pro měření transepidermální ztráty vody, hydratace kůže, stanovení povrchového mazu nebo obsahu melaninu.
K výhodám Kutometru MPA náleží snadná obsluha, standardní propojení s PC a rychlá reprodukovatelnost výsledků.


Bioptron Pro 1:
Revoluční systém světelné terapie BIOPTRON využívá polarizované polychromatické světlo, které neobsahuje škodlivé ultrafialové záření, a pomáhá tak mírnit řadu zdravotních problémů. Patentované a klinicky testované světlo BIOPTRON stimuluje regeneraci buněk, zlepšuje mikrocirkulaci, přináší úlevu od bolesti, podporuje proces hojení a pomáhá mírnit kožní problémy.  Bioptronové lampy Bioptron od společnosti ZEPTER jsou vhodné pro dospělé, děti i novorozence.


Thetapy Air iOn:
Vzduch  bez  prachu  a  bakterií  je  důležitý  zejména  pro děti a  alergiky.  Zdravý vzduch  pomáhají zajistit čističky vzduchu. Therapy Air iOn od ZEPTER vzduch nejen dokonale čistí, ale navíc ho obohacuje o velmi prospěšné záporné ionty. Účinný pětiúrovňový   filtrační   systém a  speciální   filtry (antistatický,    antibakteriální,    antialergický,    HEPA    filtr,  a  filtr  s  aktivním  uhlíkem)  působí  při  čištění  vzduchu  jako neprůchodná bariéra pro nečistoty. Čističky  vzduchu  jsou  vhodné  nejen  alergiky,  ale  doporučují  se  i  zdravým  lidem  k  trvalému celoročnímu použití.... celý článek
29.3.2011

Sárinka má díky čtenářům a laskavým dárcům deníku Blesk nový kočárek

Občanské sdružení Život dětem přispělo společně s deníkem Blesk sedmileté Sárince Prachové částkou ve výši 28 630,- Kč na zakoupení zdravotního kočárku.

Sárinka se narodila jako naprosto zdravá holčička, ale v šesti měsících se její vývoj najednou zastavil. Dnes nechodí, nemluví a je na úrovni půlročního kojence. Protože holčička každý den s maminkou jezdí na procházky nebo po úřadech a lékařích, je pro ni nový kočárek obrovskou pomocí. Dovolte, abychom se s vámi podělili o krásné poděkovaní a radost maminky i Sárinky.

... celý článek
27.3.2011

Pomohli jsme lékařům, maminkám a novorozeným miminkům ve Vsetínské nemocnici

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:TrackMoves /> <w:TrackFormatting /> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning /> <w:ValidateAgainstSchemas /> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:DoNotPromoteQF /> <w:LidThemeOther>CS</w:LidThemeOther> <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian> <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables /> <w:SnapToGridInCell /> <w:WrapTextWithPunct /> <w:UseAsianBreakRules /> <w:DontGrowAutofit /> <w:SplitPgBreakAndParaMark /> <w:DontVertAlignCellWithSp /> <w:DontBreakConstrainedForcedTables /> <w:DontVertAlignInTxbx /> <w:Word11KerningPairs /> <w:CachedColBalance /> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> <m:mathPr> <m:mathFont m:val="Cambria Math" /> <m:brkBin m:val="before" /> <m:brkBinSub m:val="&#45;-" /> <m:smallFrac m:val="off" /> <m:dispDef /> <m:lMargin m:val="0" /> <m:rMargin m:val="0" /> <m:defJc m:val="centerGroup" /> <m:wrapIndent m:val="1440" /> <m:intLim m:val="subSup" /> <m:naryLim m:val="undOvr" /> </m:mathPr></w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99" LatentStyleCount="267"> <w:LsdException Locked="false" Priority="0" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 7" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 8" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 9" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 7" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 8" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 9" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="35" QFormat="true" Name="caption" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="10" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" Name="Default Paragraph Font" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="11" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="22" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="20" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="59" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid" /> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Placeholder Text" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Revision" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="34" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="29" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="30" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="19" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="21" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="31" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="32" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="33" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="37" Name="Bibliography" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" QFormat="true" Name="TOC Heading" /> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <mce:style><! /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} --><!--[endif]-->

Občanské sdružení Život dětem potěšilo gynekologicko-porodnické oddělení Vsetínské nemocnice a.s. krásnými dary, ze kterých se radovali lékaři a také maminky čerstvě narozených miminek. Slavnostní předání darované zdravotní techniky v celkové hodnotě 209 000,- Kč proběhlo 23.3.2011 za velmi příjemné a milé atmosféry přímo v prostorách gynekologicko-porodnického oddělení.

... celý článek
18.3.2011

JIP Kliniky dětského a dorostového lékařství v Praze zachránila malou Terezku

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:TrackMoves /> <w:TrackFormatting /> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning /> <w:ValidateAgainstSchemas /> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:DoNotPromoteQF /> <w:LidThemeOther>CS</w:LidThemeOther> <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian> <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables /> <w:SnapToGridInCell /> <w:WrapTextWithPunct /> <w:UseAsianBreakRules /> <w:DontGrowAutofit /> <w:SplitPgBreakAndParaMark /> <w:DontVertAlignCellWithSp /> <w:DontBreakConstrainedForcedTables /> <w:DontVertAlignInTxbx /> <w:Word11KerningPairs /> <w:CachedColBalance /> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> <m:mathPr> <m:mathFont m:val="Cambria Math" /> <m:brkBin m:val="before" /> <m:brkBinSub m:val="&#45;-" /> <m:smallFrac m:val="off" /> <m:dispDef /> <m:lMargin m:val="0" /> <m:rMargin m:val="0" /> <m:defJc m:val="centerGroup" /> <m:wrapIndent m:val="1440" /> <m:intLim m:val="subSup" /> <m:naryLim m:val="undOvr" /> </m:mathPr></w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99" LatentStyleCount="267"> <w:LsdException Locked="false" Priority="0" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 7" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 8" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 9" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 7" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 8" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 9" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="35" QFormat="true" Name="caption" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="10" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" Name="Default Paragraph Font" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="11" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="22" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="20" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="59" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid" /> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Placeholder Text" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Revision" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="34" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="29" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="30" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="19" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="21" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="31" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="32" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="33" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="37" Name="Bibliography" /> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" QFormat="true" Name="TOC Heading" /> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <mce:style><! /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} --> <!--[endif]-->

Špičkové pracoviště JIP Kliniky dětského a dorostového lékařství v Praze, kterému o.s. Život dětem zakoupilo zdravotní techniku v hodnotě 20mil. korun zachránilo šestiletou Terezku.

Krkavčí matka Veronika S. (27) ji otrávila fridexem. Terezka (6) ale přežila svou vlastní smrt. Lékař, který dítě zachránil, říká: „Byl to zázrak, že přežila.“

Umírající Terezku převezl osudný den z nemocnice v Karlových Varech do pražské Všeobecné nemocnice vrtulník. „Holčička byla v kritickém stavu. Měla tu nejtěžší poruchu vědomí a nastal u ní metabolický rozvrat organismu. Měla výrazně zvýšený krevní tlak. Hrozilo, že dojde k selhání srdce nebo k vnitrolebečnímu krvácení,“ popsal u soudu první setkání s Terezkou vedoucí lékař jednotky intenzivní péče MUDr. Václav Vobruba.

Čistili Terezce krev.

„Děvčátku jsme zavedli hadičky do plic a připojili ji na řízenou ventilaci. Zároveň jsme jí začali odváděl krev z těla do přístroje, kde se čistila a vracela se zpět,“ popsal první snahy o záchranu Terezky pan doktor Vobruba.

Holčička měla jen malou šanci, že přežije. Doktoři totiž pořád nevěděli, na co jí mají vlastně léčit. Stanovili tři diagnózy – otravu, virové onemocnění a dědičnou chorobu poruchy metabolismu. Udělali odběry a museli čekat na výsledky. „Matka nám pořád tvrdila, že to nemůže být otrava, i když jsme se jí na to ptali. Zarazilo mne, jak byla klidná. Nikdy jsem se nesetkal s matkou, které řekneme, že její dítě může každou chvíli zemřít, aby se takto chovala,“ vzpomínal pan doktor Vobruba.


Teprve po dlouhých pěti hodinách rozbory jasně ukázaly, že Terezka byla otrávena fridexem. Lékaři jí tak mohli konečně začít léčit. „Začala dostávat alkohol přímo do žaludku. Alkoholový roztok jsme jí zavedli i do žil. Musela mít totiž v krvi nejméně 1,5 promile. Dostávala výživu do žil, brala léky na snížení tlaku a proti bolesti a museli jsme jí stále zavodňovat,“ popsal léčbu MUDr. VáclavVobruba.


Za 36 hodin začala Terezka sama dýchat a po pěti dnech intenzivní léčby byla z nejhoršího venku. Podruhé se tak narodila. Její matce Veronice S. hrozí teď u soudu až dvacet let vězení nebo doživotí.


Co Terezka prožila?
Holčička strašně moc trpěla nejméně pět hodin. „Fridex je sladký a děvčátko nemohlo poznat, že pije něco špatného. Měla pak veliké bolesti břicha, které se projevovaly obzvláště silnými křečemi. Také zvracela krev. Jak jí postupně stoupal tlak, zvětšovala se i bolest hlavy. Ta byla ke konci už tak příšerná a nesnesitelná, že se to nedá ani popsat. Tohle všechno musela Terezka prožít,“ řekl lékař Václav Vobruba.

 

... celý článek
18.3.2011

Poděkování maminky postižené Evičky Zajíčkové


Dovolujeme se s vámi podělit o další krásný děkovný dopis maminky postižené holčičky, které jsme s deníkem Blesk díky projektu Srdce pro děti mohli pomoci.


Dobrý den,
píši Vám, abych Vám mockrát poděkovala za dárky, které od Vás Kačka dostala.
Jedná se o rehabilitační lehátko,bez kterého by nešlo pokračovat v opravdu
důležité rehabilitaci a o stoleček k lůžku, bez kterého Kačka mohla číst pouze
když jí knihu někdo držel.


Od té doby co má stoleček přečetla už úplně sama dvě celé knížky, je nadšená a
my samozřejmě také. Díky Vám má Kačka život zase o trochu jednodušší. Moc si
Vaší pomoci vážíme a jsme opravdu velmi velmi vděční. Děkujeme samozřejmě i
dárcům, bez kterých by to asi vůbec nešlo.

 

... celý článek
15.3.2011

Dětské oddělení Nemocnice Cheb obdrželo zdravotnickou techniku v hodnotě 110.167,- Kč

Občanské sdružení Život dětem darovalo dětskému oddělení Nemocnice Cheb resuscitátor NEOPUFF, 5ks infúzních stojanů, vyšetřovací lehátko a přebalovací pulty v celkové hodnotě 110. 167,- Kč.

Dary byly zakoupeny z výtěžku nedávného benefičního koncertu Magická noc - Srdce pro děti, který se uskutečnil na podporu projektu SRDCE PRO DĚTI o.s. Život dětem a deníku Blesk 15.12.2010 v Tesla aréně v Praze a v přímém přenosu na TV Prima. Zdravotní techniku, lůžko a přebalovací pulty uhradila přímo POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA, a.s., která benefiční koncert podpořila právě finančním darem na pomoc dětskému oddělení Nemocnice Cheb.

Resuscitátor a další zdravotnické vybavení bylo slavnostně předáno za velmi příjemné a milé atmosféry 15.3. přímo v prostorách dětského oddělení Nemocnice Cheb. Slavnostního předání se zúčastnil primář dětského oddělení MUDr. Ondřej Čapek, generální ředitel Pojišťovny CARDIF PRO VITA, a.s. Ing. Zdeněk Jaroš, skupina Turbo, která byla patronem dětského oddělení v rámci benefičního projektu Magická noc - Srdce pro děti, za o.s. Život dětem Anna Strnadová - ředitelka a paní Zdenka Hollerová a samozřejmě milé zdravotní sestřičky a novináři.... celý článek
15.3.2011

Dvouletý Tomášek má pomůcky za 300 000 korun

Nechodí, nemluví a přijímat potravu může jen díky speciální pumpě. Tak těžce je postižen Tomášek Feitl (2) ze Sokolova, který se narodil bez jícnu. Chlapeček má z bříška vyveden umělý vývod. Občanské sdružení Život dětem s deníkem Blesk darovalo rodině Tomáška sterilní zdravotní materiál za 300 tisíc korun, jehož se při chlapcově ošetřování spotřebuje velké množství. To především díky  čtenářům deníku Blesk, kteří přispívají do projektu Srdce pro děti!

Malý Tomášek má za sebou šest těžkých operací. „Syn může pozřít pouze tekutou stravu, kterou mu přes speciální pumpu dávkuji přímo do tenkého střeva,“ popsala maminka Lenka Feitlová (32).

Vývod z bříška se musí několikrát denně dezinfikovat. I přes neustálé čištění se snadno zanítí. „Sterilní materiál a dezinfekční prostředky velmi rychle spotřebujeme. Navíc jsou tyto věci hodně drahé, a ne každý lékař je ochotný mi materiál předepisovat,“ postěžovala si maminka.

Problémy má Tomášek i s dýcháním. Nedávno mu lékaři do průdušnice zavedli kanylu, přes kterou dýchá. Kvůli tomu nemluví a jen chrčí. „Kanyla na dýchání mu ale zachránila život. Předtím denně kolaboval a já ho musela oživovat. Chrčení je sice jediný zvuk, který vydává, ale i za to jsem vděčná,“ svěřila se Feitlová.

... celý článek
2.3.2011

Těhulkám v Šumperku slouží za čtvrt milionu nový ultrazvukový přístroj

Občanské sdružení Život dětem darovalo gynekologicko-porodnickému oddělení Šumperské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, ultrazvukový přístroj  LOGIQ C3.

Hodnota daru činí 249 000,- Kč. Sonograf byl zakoupen z výtěžku nedávného benefičního koncertu Magická noc – Srdce pro děti, který se uskutečnil na podporu projektu SRDCE PRO DĚTI o.s. Život dětem a deníku Blesk 15.12.2010 v Tesla aréně v Praze a v přímém přenosu na TV Prima. Ultrazvukový systém uhradila přímo AWD nadace Pomoc dětem, která benefiční koncert podpořila právě finančním darem na pomoc gynekologicko-porodnickému oddělení Šumperské nemocnice.
Ultrazvukový přístroj bude sloužit pro potřebu porodního sálu a přilehlé porodnické ambulance. Pomůže porodníkům monitorovat připravenost rodičky, průběh porodu i časné poporodní období. Speciální doplerovský modul pomůže sledovat před porodem a v jeho průběhu zásobení plodu kyslíkem a živinami.


Slavnostní předání sonografu proběhlo za velmi příjemné atmosféry v prostorách gynekologicko-porodnického oddělení 1. března. Předání se za o.s. Život dětem zúčastnila jeho ředitelka a spoluzakladatelka – Anna Strnadová, za management o.s. Život dětem-  Zdenka Hollerová, za AWD Nadaci pomoci – Jitka Káňová, manažer marketingu a PR Šumperské nemocnice, a.s. Mgr. Marek Pavliš, primář gynekologicko-porodnického oddělení – MUDr. Miloš Vysloužil a primář urologického oddělení – MUDr. Dušan Fugner.

 

... celý článek
24.2.2011

Kristiánek se raduje ze svého nového vozíčku

Občanské sdružení Život dětem zakoupilo díky přispění internetového časopisu Žena in a jeho čtenářů Kristiánkovi Havlíkovi, který trpí nevyléčitelnou nemocí - svalovou dystrofií speciální sportovní vozík BeneCYKL handi turist v hodnotě 35 390,- Kč.

Jsme moc a moc rádi, že jsme mohli díky laskavým čtenářům Kristiánkovi pomoci. Tento vozíček tzv. Kozlík mu umožní trávit čas společně s rodiči v přírodě a to je opravdu úžasné. Vozík je možné používat celé roční období, protože kola se dají vyměnit také za speciální lyžiny.

Kristiánkovi přejeme mnoho radosti s novým vozíčkem a rodiči.

 

 

... celý článek
22.2.2011

Pomáháme Sárince, která je v sedmi letech na úrovni kojence …

Narodila se jako naprosto zdravá holčička, ale v šesti měsících se její vývoj najednou zastavil. Dnes sedmiletá Sára nechodí, nemluví a je na úrovní půlročního kojence. Matka zoufale shání finanční prostředky na speciální kočárek, který by její dceři výrazně pomohl.  Deník Blesk s o.s. Život dětem proto dívenku zařadil do projektu Srdce pro děti.


Sára Prachová z Lysé nad Labem na Nymbursku se narodila v roce 2003 jako donošené děťátko a porod proběhl bez nejmenších komplikací. Její matku by v tu chvíli ani ve snu nenapadlo, že o několik měsíců později přijde krutá rána. „Když bylo Sáře půl roku, měla epileptický záchvat. Upadla do bezvědomí a dostala křeče do celého tělíčka,“ vyprávěla maminka holčičky Stanislava Prachová.


Rodiče dcerku odvezli do mladoboleslavské nemocnice. Tam ji dostali z nejhoršího, ale přišel další silný záchvat, takže ji sanita okamžitě vezla do nemocnice v Praze-Motole. „Doktoři po mnoha vyšetřeních zjistili nejen to, že má epilepsii, ale že se Sára navíc zastavila ve vývoji. Normálně roste, ale po mentální stránce je na úrovni půlročního dítěte,“ řekla její maminka. S dcerou jezdí na pravidelná vyšetření celého organismu, ale zdravotní stav Sáry se nijak nelepší. Do dnešního dne u ní prý lékaři neznají přesnou diagnózu.

Protože holčička každý den s maminkou jezdí na procházky nebo po úřadech, je pro ni naprostou nutností speciální kočárek. Ten starý dosluhuje, Sára už v něm vůbec nesedí zdravě a je nutné ji pokaždé do něj složitě fixovat. Potřebuje proto kočárek se speciálními opěrkami, který je navíc polohovací. Stojí ale desítky tisíc korun, které Stanislava Prachová nemá. Po rozvodu se totiž jako samoživitelka stará o dvě děti.

... celý článek
22.2.2011

Pomáháme neslyšící Elišce

Obyčejná předškolní prohlídka změnila rodině Písařových z Přelouče život. Lékaři zjistili, že jejich dcera Eliška má oboustrannou nedoslýchavost. Do té chvíle to nikdo netušil. Holčička se totiž naučila tak dobře odezírat, že si toho do jejích šesti let nikdo nevšiml.


Deník Blesk a o.s.  Život dětem Elišku zařadily do projektu Srdce pro děti, který pomáhá jednotlivým postiženým dětem v domácí péči svých rodičů.


Dnes Eliška (8) chodí do třetí třídy základní školy a různé pomůcky jí vylepšují sluch. Může díky nim navštěvovat běžnou třídu. Eliška slyší jen na 42,8 % a její stav se podle lékařů nemůže zlepšit, ale naopak se může zhoršovat. Je proto důležité, aby si zbytky sluchu šetřila. A v tom by jí pomohl mobilní telefon s indukční smyčkou.


„Eliška by chtěla chodit do hodně kroužků. Bez telefonu bychom o ní ale neměli přehled. Indukční smyčka jí pomůže řídit zvuk tak, aby slyšela z telefonu co nejlépe,“ popsala funkci přístroje Eliščina maminka Petra Písařová. Za každou pomoc je vděčná, neboť zdravotní pojišťovna je nechala na holičkách. „Pomohl nám sociální odbor města Přelouč. Zakoupil přístroj, který dceři pomáhá ve škole. Učitelky mají na krku zavěšený mikrofon a ten vysílá zvuk přímo do sluchátek. Eliška tak slyší bez problémů celý výklad,“ dodává otec Josef.

... celý článek
26.1.2011

Dětské a novorozenecké oddělení Svitavské nemonice, a.s. má nový přístroj – bilirubinometr

Občanské sdružení Život dětem zakoupilo dětskému a novorozeneckému oddělení Svitavské nemonice bilirubinometr v hodnotě 174 900,- Kč.

Bilirubinometr JM - 103 umožňuje rychlé měření novorozenecké žloutenky přes kůži, které vede k minimalizaci traumatizace novorozenců při sledování vývoje novorozenecké žloutenky. Měření probíhá automaticky přiložením a jemným přitisknutím měřící sondy k místu měření na těle dítěte s následným zobrazením naměřené hodnoty. Měří se žluté zbarvení podkožní tkáně novorozenců. Bilirubinometr slouží především na oddělení fyziologických novorozenců a velmi ulehčí ošetřovatelskou a diagnostickou činnost především v péči o ohrožené a předčasně narozené děti.

 

 

... celý článek
25.1.2011

Unikátní dražba Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého byla úspěšně ukončena

<strong>Unikátní Faksimile Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého bylo vydraženo ve spolupráci s Rádiem Impuls a portálem Aukro za krásnou částku ve výši 140 700,- Kč, která poputuje k zakoupení  vibračního modulu Perkusne ke speciálnímu resuscitačnímu lůžku Hill rom.</strong>

Toto lůžko bude umístěno v prostorách Jednotky intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského a dorostového lékařství v Praze 2 (Ke Karlovu 2) a bude tvořit součást specálního boxu pro příjem kriticky nemocných dětí.

Knihu do dražby na pomoc dětem věnovalo nakladatelství Tempus Libri, spol. s.r.o.

Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje nakladatelství Tempus Libri za darování Faksimile a současně Rádiu Impuls a portálu Aukro za zajištění a prezentaci dražby.

Vydražiteli gratulujeme k získání unikátního "kousku" do sbírky.

Záznam z tiskové konference po ukončení dražby:

http://www.impuls.cz/clanek/video-historicka-faksimile-vydrazena-za-140-700-korun/229420

 

... celý článek
25.1.2011

Pomáháme dvouletému Tomáškovi, který jí pomocí pumpy a dýchá pomocí trubičky

Nemilosrdný byl osud k mamince Lence Feitlové (32) ze Sokolova a hlavně k jejímu synku dvouletému Tomáškovi. Narodil se s těžkou atrézií jícnu. Potravu může přijímat pouze přes speciální sondu, která vede přímo z bříška. Nemalé problémy má Tomášek i s dýcháním. Neustálá péče o syna je psychicky, fyzicky i finančně velmi náročná. Projekt Blesk srdce pro děti, na kterém naše o.s. Život dětem spolupracuje s deníkem Blesk se proto rozhodl nabídnout mamince pomocnou ruku.


Tomášek se narodil bez velké části jícnu. Ihned po narození absolvoval první operaci. Další životně důležité zákroky následovaly. Dodnes není v pořádku. Nechodí, nemluví a potravu není schopen přijímat přirozeným způsobem.


„Tomášek může pozřít pouze tekutou stravu, kterou mu přes speciální pumpu dávkuji přímo do tenkého střeva,“ popisuje maminka. Vývod z bříška se musí několikrát denně dezinfikovat. I přes neustálé čištění se snadno zanítí.


Problémy má Tomášek i s dýcháním. Nedávno mu lékaři do průdušnice zavedli kanylu, přes kterou může dýchat. „Nejhorší bylo období před touto operací. Když mu byl rok, téměř denně kolaboval a já ho pořád musela oživovat,“ popsala maminka své hrůzné zážitky.


Chlapeček má silně oslabenou imunitu. Každá byť sebemenší rýma může jeho zdravotní stav velmi zkomplikovat. Rodina má proto problémy i s obstaráváním sterilních injekcí, obvazovým materiálem nebo umělým mlékem.


Tomáškova maminka je samoživitelka s nízkým měsíčním příjmem. Výdaje jen za mléko se měsíčně vyšplhají až k 7 tisícům. Z těchto důvodů se snažíme prostřednictvím projektu Blesk Srdce pro děti mamince v těžké finanční situaci pomáhat. „Za každou pomoc jsem velmi vděčná a moc všem děkuji. Maminek s podobným osudem znám spoustu. Škoda že jim nějak nemohu pomoci i já sama,“ dodává maminka Lenka.


V současné době pro Tomáška zajišťujeme polohovací autosedačku, zdravotní kočárek, lůžko a zdravotní materiál nezbytný k péči o Tomáška, na který nepřispívá zdravotní pojišťovna nebo hradí jen jeho část. S pomocí laskavých dárců přispíváme také nákup mléka (tekuté stravy), kterou mu maminka dávkuje pomocí specální pumpy přímo do tenkého střeva.


„Kvalita života dětí s takto těžkou atrézií bývá velmi špatná. Následky si nesou do dospělosti. Tomášek bude muset zřejmě podstoupit další operativní zákroky, které ale nemusí zaručit, že někdy v budoucnu začne přijímat potravu přirozeným způsobem,“ řekla lékařka Michaela Půhoná.

... celý článek
9.1.2011

Unikátní dražba Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého, výtěžek poputuje na pomoc dětem

Rádio Impuls ve spolupráci s portálem Aukro.cz pořádá dobročinnou dražbu faksimile Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého. Výtěžek dražby poputuje na konto občanského sdružení Život dětem, které pomáhá nemocným dětem v rámci celé České republiky.

Knihu věnovalo nakladatelství Tempus Libri spol. s r.o.

Dražba

Začátek dražby: 13.1.2011 od 16 hodin. Konec dražby: 20.1.2011 v 16.hodin.

Stránky dražby:

Cena předmětu: 140.000,- Kč Vyvolávací cena: 1,- Kč

Stránky dražitele:

<span style="color: black;"><span style="font-family: &quot;Verdana&quot;,&quot;sans-serif&quot;;">http://aukro.cz/item1372469594_kniha_stareho_zemskeho_mestskeho_a_jineho_prava.html

Co se vlastně draží

Číslované faksimile Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého. Cena faksimile činí 140.000,- Kč. Vydávané faksimile je vydána nákladem 199 kusů pro celý svět.

Faksimile

Faksimile je věrná umělecká kopie, má bohatě zdobené zlacené iniciály. Některé iniciály jsou velkých rozměrů a přesahují polovinu folia. Navíc jsou listy zdobeny barevnými bordurami. Ke zdobení bylo použito plátkové zlato.

Součástí faksimile je doprovodná publikace vysvětlující historické souvislosti vzniku knihy, její význam, obsah jednotlivých kapitol a také informace o použitých technologiích při výrobě faksimile.

Originál Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého

Rukopis označený v Archivu hlavního města Prahy signaturou 1864 a jinak zvaný též Kniha zemského práva, městského práva a dalších práv je v podstatě velmi rozsáhlou příručkou středověkého zákonodárství užívaného v Čechách před husitskými bouřemi.

Právní příručka sloužila jednoduše k orientaci během soudních pří. Středověké soudnictví bylo totiž odlišné od našeho současného. Právo bylo tak zvaně nalézáno – tedy rozsudek byl vynesen na základě podobnosti s předcházejícími výnosy pro daný delikt. Za konkrétní přestupek nebo zločin tedy nebyl direktivně stanoven trest v rozmezí „od-do“.

Důvodem je mino jiné i to, že ve středověkých Čechách v podstatě neexistoval jediný právoplatný a závazný zákoník vydaný centrální mocí, podle něhož by se všechny soudy (městské, zemské i další) v zemi řídily.

Hned úvodní část knihy je věnována právu zemskému – Práva zemská Ondřeje z Dubé, Kniha Rožmberská, obě verze

Řádu práva zemského. Následují práva manská, český překlad části tzv. Švábského zrcadla. Nejrozsáhlejší část textu je však věnována otázkám městského práva. Obsahuje Jihlavská práva, Brněnská práva dále soupisy daní, poplatků a pokut odváděných králi a jeho úředníkům. Stejně tak jsou zde přiloženy opisy význačných královských listin a dekretů - například židovské výsady, viniční řády apod.

Rukopis vznikl mezi léty 1413-1419 na popud městské rady Starého města pražského a v jejím vlastnictví zřejmě zůstal po staletí až do dnešních dnů. Vzhledem k častým poznámkám na okraji textu je zřejmé, že kniha byla často používána i v následujícím období a stala se tak neodmyslitelnou pomůckou při řešení sporů. Na svou dobu je velmi unikátní. Žádné obdobné knihy z přelomu 14. a 15. století dochované v Čechách a na Moravě neobsahují tak pestrou směsici různých právních textů. Naopak kompilace podobného obsahu se v českých městech objevují teprve až po husitských válkách, nejčastěji až v druhé polovině 15. století. Tím pražský rukopis předběhl svou dobu o nejméně dvacet až třicet let!

... celý článek
7.1.2011

Velmi krásné poděkování od rodičů Vojtíška ……

OS Život dětem zakoupilo zdravotní kočárek za 34 459 Kč, který nyní každodenně využívá na procházky, při cestách do Brna za lék...aři, na rehabilitace, do centra ranné péče, ale také do školičky a za kamarády.
Vojtíšek trpí mj. epilepsií, výraznou svalovou hypotonií a opožděným psychomotorických vývojem, jehož důsledkem je např. to, že ve svých 3 letech neumí samostatně sedět, lézt či mluvit. Proti své diagnóze Vojtíšek bojuje spolu s rodiči pravidelným cvičením a včestrannou stimulací pomaličku postupuje ve vývoji kupředu.

 

Poděkování:

Vážená paní Strnadová, vážená paní Faktorová, milé občanské sdružení Život dětem,

v prosinci jste celou naši tříčlennou rodinu potěšili informací, že jste se rozhodli pomoci nám financovat rehabilitační kočárek KIWI od společnosti Otto Bock pro našeho Vojtíška, 3letého chlapečka se speciálními potřebami. Vašeho rozhodnutí si velmi vážíme nejen z finančního hlediska, ale také proto, že Vaše gesto pro nás znamená mj. také velké uznání naší snahy a vyjádření podpory do další trpělivé každodenní práce. Kočárek KIWI byl pro naši rodinu jedním z nejkrásnějších dárků pod vánočním stromečkem. Je úžasné cítit, že i v době, kdy je častější brát než dávat, nacházíme kolem sebe lidi a organizace, kterým záleží na druhých a umí se podělit o to, co mají, s těmi, kteří neměli v životě tolik štěstí. Zdraví si sice za peníze koupit neumíme, můžeme ale pořídit našemu malému princi kvalitní zdravotní a rehabilitační pomůcky, které mu umožní vnímat svět z perspektiv, které nezná, a prožívat každodenní radosti stejně jako ostatní  děti.

Uvědomujeme si, že Vámi poskytnuté prostředky pro našeho synka, byly předmětem zvažování mezi mnoha dalšími, neméně potřebnými žádostmi, o to více nás dojímá Váš dar. Velmi děkujeme Vám za Vaše rozhodnutí, Vašim dárcům a sponzorům pak za jejich velkorysost.

... celý článek
7.1.2011

Kalendář 2011

I pro tento rok 2011 pro Vás o.s. Život dětem nachystalo zakoupení krásného kalendáře s dětskými srdíčky věnované dětem. Kalendář stojí pouze 200 Kč, koupí pomůžete vážně nemocným dětem a zakoupit ho můžete přímo na těchto stránkách v e-schopu, kde naleznete také náhledy jednotlivých stran.

 

... celý článek