Zprávy 2013

16.12.2013

Pro vážně nemocné děti jsme vybrali rekordní částku, téměř 19 miliónů korun

Největší vánoční koncert letošního roku, který pomohl dobré věci, proběhl ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.  Naše obecně prospěšná společnost Život dětem ve spolupráci s deníkem Bleskem a TV Prima zde uspořádala velkou charitativní akci, nazvanou Srdce pro děti. Na ní se za pomoci největších českých celebrit v čele s Karlem Gottem vybíraly finanční prostředky pro těžce nemocné a postižené děti. Díky laskavým lidem se srdíčkem na správném místě se podařilo vybrat úctyhodnou částku ve výši 18 890 000,- Kč a to je opravdu úžasné.

Nejvyšší částkou ve výši 8 miliónů korun přispěla na pomoc vážně nemocným dětem společnost Lidl se svými zákazníky.

Pořadem provázel moderátor Libor Bouček, který diváky postupně seznámil s osudy osmi nemocných dětí, jejichž patrony byly známé osobnosti: Lucie Bílá, Martin Dejdar, Tereza Pergnerová, Iva Kubelková, Klára Doležalová a Karel Voříšek, Libor Bouček, Tereza Kašparovská a Tomáš Hauptvogel a Leoš Mareš.

Benefiční galavečer Srdce pro děti byl koncipován jako zábavný předvánoční večer, na kterém vystoupili přední čeští umělci.

Přestože Karel Gott (74) zápasil s vysokými teplotami, včerejší charitativní akci Srdce pro děti si nemohl odpustit. „Pro děti všechno, dokud mám síly, chci a rád je budu podporovat. Nevím, co už by pro nás na tom světě mělo být cennější,“ řekl Karel.

Galavečer dále svým vystoupením podpořili: Tomáš Klus, 4TET, Petr Kolář, Miroslav Žbirka, Vilém Čok, Petra Janů, Štefan Margita, Eddie Stoilow, Pavel Šporcl, Diana Kalashova a Adam Mišík.

 

... celý článek
14.12.2013

Karel Gott, Pavel Šporcl či Tomáš Klus v neděli podpoří benefiční galavečer Srdce pro děti

Galavečer Srdce pro děti, který se uskuteční v neděli 15. prosince 2013 od 20.00 hod., uvidíte v přímém přenosu z prostor Smetanovy síně Obecního domu na obrazovkách TV Prima. Diváci se mohou těšit na zcela ojedinělou koncepci v režii Michaela Čecha.

Benefiční galavečer Srdce pro děti je koncipován jako zábavný předvánoční večer, na kterém vystoupí řada špičkových zpěváků a hudebníků: Karel Gott, Tomáš Klus, 4TET, Petr Kolář, Miroslav Žbirka, Vilém Čok, Petra Janů, Štefan Margita, Eddie Stoilow, Pavel Šporcl, Diana Kalashova a Adam Mišík.

Součástí celého projektu je živé call centrum, do kterého TV Prima vybrala nejoblíbenější herce, herečky, moderátory a další známé tváře, ke kterým patří: Jaro Slávik, Markéta Krajčovičová, Iva Pazderková, Iva Kubelková, Karel Voříšek, Klára Doležalová, Veronika Jeníková, Markéta Hrubešová, Pavel Kříž, Marie Doležalová, Filip Čapka, Eva Decastelo, Jan Vlasák, Kamila Špráchalová, Jana Švandová, Sabina Laurinová, Viktor Limr, Sandra Parmová, Roman Fojta, Zdeněk Troška, Taťána Kovaříková, Terezie Kašparovská, Tomáš Hauptvogel. Ti se pro slavnostní večer společně s Karlem Gottem, Tomášem Klusem, Pavlem Šporclem, Petrem Kolářem, Eddie Stoilowem, Vilémem Čokem, Petrou Janů, Adamem Mišíkem, Štefanem Margitou a Milošem Dodo Doležalem stanou v přímém přenosu operátory v call centru, odkud povedou přes telefonní spojení dialogy s telefonujícími dárci finančních prostředků. Galavečerem televizní diváky provede Libor Bouček.

 

... celý článek
10.12.2013

Rosvítili jste Prahu s rekordní částkou 247.811,50 Kč

Děkujeme všem, kteří nás podpořili DMS se žárovkami na stromku Rádia City. Rozsvítili jste Prahu s rekordní částkou 247.811,50 Kč, za kterou zakoupíme 10 pulsních oxymetrů pro Dětské centrum Thomayerovy nemocnice v Praze! Je to neuvěřitelný výsledek, jste skvělí!

Srdečné poděkování patří Rádiu City, které tento krásný projekt každoročně organizuje a je nám ctí, že jsme mohli být již po druhé jeho součástí a naším prostřednictvím v letšním ročníku pomoci Dětskému centru Thomayerovy nemocnice v Praze.

... celý článek
9.12.2013

Dražba krásných srdcí vyzdobených známými osobnostmi pomůže vážně nemocným dětem

Zapojte se do dražby dřevěných soch srdcí, které svým osobitým pojetím výtvarně ztvárnili Lucie Bílá, Tomáš Klus, Štefan Margita, Tatiana Kovaříková, Tereza Kostková se svým synem, Vilém Čok a Martin Dejdar.

Dražbu pořádá naše o.p.s. Život dětem ve spolupráci s portálem Aukro.

Výtěžek charitativních aukcí, které budou ukončeny v přímém přenosu galavečera Srdce pro děti 15.12 na Prima je určen na nákup zdravotních pomůcek pro děti nemocné mukopolysacharidózou, nemocí EB - tzv. „motýlích křídel“, dětskou mozkovou obrnou, autismem, svalovou atrofií a dystrofií, dětem s onkologickým onemocněním, kombinovaným onemocněním a cystickou fibrózou, které jsou v domácí péči svých rodičů.

... celý článek
1.12.2013

Tisková konference k přímému přenosu benefičního galavečera Srdce pro děti

Tisková konference ke čtvrtému ročníku, přímého přenosu zábavné předvánoční show Srdce pro děti se uskuteční v úterý 3.12. od 10hod. v prostorách Francouzské restaurace Art Nouveau v Obecním domě nám. Republiky 5, Praha 1.

Samotný přímý přenos se koná v neděli 15. prosince 2013 od 20.00 hod. v přímém přenosu na obrazovkách TV Prima z prostor Smetanovy síně Obecního domu.

Diváci se mohou těšit na zcela novou koncepci v režii Michaela Čecha

Benefiční galavečer Srdce pro děti je koncipován jako zábavná předvánoční show, do které se zapojí více než 50 známých osobností, a na kterém vystoupí přední čeští umělci: Karel Gott, Tomáš Klus, 4TET, Petr Kolář, Miroslav Žbirka, Vilém Čok, Petra Janů, Štefan Margita, Eddie Stoilow, Pavel Šporcl, Diana Kalashova a Adam Mišík.

Součástí celého projektu je živé call centrum, do kterého TV Prima vybrala nejoblíbenější herce, herečky, moderátory a další známé tváře, ke kterým patří: Jaro Slávik, Markéta Krajčovičová, Iva Pazderková, Iva Kubelková, Karel Voříšek, Klára Doležalová, Veronika Jeníková, Markéta Hrubešová, Pavel Kříž, Marie Doležalová, Dilip Čapka, Eva Decastelo, Jan Vlasák, Kamila Špráchalová, Jana Švandová, Sabina Laurinová, Viktor Limr, Sandra Parmová, Roman Fojta, Zdeněk Troška, Taťána Kovaříková, Terezie Kašparovská, Tomáš Hauptvogel. Ti se pro slavnostní večer společně se zpěváky Karlem Gottem, Tomášem Klusem, Pavlem Šporclem, Petrem Kolářem, Eddie Stoilowem,  Vilémem Čokem, Petrou Janů, Adamem Mišíkem, Štefanem Margitou a Milošem Dodo Doležalem stanou v přímém přenosu operátory v call centru, odkud povedou přes telefonní spojení dialogy s telefonujícími dárci finančních prostředků.

Galavečerem televizní diváky provede Libor Bouček

Výtěžek benefičního galavečera Srdce pro děti je přímo určen na nákup zdravotních pomůcek pro děti nemocné  mukopolysacharidózou, nemocí EB  tzv. „motýlích křídel“, dětskou mozkovou obrnou, autismem, svalovou atrofií a dystrofií, dětem s onkologickým onemocněním, kombinovaným onemocněním a cystickou fybrózou, které jsou v domácí péči svých rodičů.

 

 

... celý článek
22.11.2013

Nové album Srdci blíž je slavnostně a s láskou k pomoci dětem pokřtěné

Jsme nesmírně šťastní, nové album „Srdci blíž“ s vánočními písněmi a koledami, které jsme vydali na pomoc vážně nemocným dětem je slavnostně pokřtěné.

Křest proběhl v Hotelu Hilton Clou9 Sky Bar&Lounge za velmi krásné a příjemné atmosféry, kterou po celý večer vytvářeli úžasně naladění zpěváci a muzikanti, hosté a novináři. Všem těmto lidem, kteří mají srdíčko na správném místě, patří srdečné poděkování.

Album „Srdci blíž“ pokřtila velmi nadaná mlaďounká zpěvačka Dianka Kalashová, která s námi dlouhodobě spolupracuje, společně s předsedkyní správní rady o.p.s. Život dětem Annou Strnadovou, ředitelkou Mariou Křepelkovou a samozřejmě zpěváky a muzikanty, kteří pro album vánoční písně od srdce a s láskou nazpívali.

Součástí křtu byla živá vystoupení slavných českých zpěváků. V záři reflektorů Cloud9 vystoupili: Petr Kolář, Vilém Čok, Petra Janů, Miloš Dodo Doležal, Lešek Semelka, Tomáš Hajíček – Krucipϋsk, Eddie Stoilow, Diana Kalashová, Jana Kratochvílová a Jiří Hrubeš, Booters a Adolf Vitáček.

Všechna vystoupení byla úchvatná a plná neuvěřitelně pozitivní energie, která doslova čišela ze všech zpěváků.

Na křtu nechyběla ani "vesmírná" Jana Kratochvílová, která nejenže na křtu zazpívala a předvedla neskutečnou show, ale také přinesla "dobrou energii". "Chtěla jsem, aby na všechny lidi tady zapůsobila pozitivní dobrá energie. Pozitivní myšlení je totiž strašně důležité. Proto vysílám pozitivní energii do vesmíru každý den, aby se vrátila sem k nám," prozradila zpěvačka.

Celým večerem provázel velmi pohotový a vtipný Tomáš Kraus, který profesionálním a srdečným moderováním dotvářel velmi krásnou atmosféru celého večera, která se nesla v duchu srdečních záležitostí.

Do pomoci dětem se mohli zapojit hosté i přímo na večeru a to nejen zakoupením nového alba, ale také pitím speciálně připravených drinků nebo zapojením do tomboly, kdy veškerý výtěžek putoval pro nemocné děti.

K pomoci se připojil i Hotel Hilton, který na pomoc dětem předal krásnou částku ve výši 52 000 korun.

Více o albu „Srdci blíž“

Nové album obsahuje celkem 15 krásných vánočních písní a koled, které nazpívali a nahráli na pomoc vážně nemocným dětem: Bára Basiková s Michalem Pavlíčkem, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Kamil Střihavka, Vilém Čok, Petra Janů, Lešek Semelka, Tomáš Hájíček – Krucipüsk, Jana Kratochvílová a Jiří Hrubeš, Miloš Dodo Doležal, Eddie Stoilow, Booters, Josef Melen, Diana Kalashova a Petr Hošek s Adolfem Vitáčkem.

Nové album „Srdci blíž“, které bylo vydáno v nákladu 150 000 ks, je velikým dárkem pro vážně nemocné a postižené děti, ke kterým, díky laskavosti lidí, kteří si album v hodnotě 50 korun zakoupí, putuje společně s krásnou hudbou i celá řada potřebných léků, přístrojů, zdravotních pomůcek a služeb.

Album je možné zakoupit od 22.11. na e-shopu o.p.s. Život dětem www.zivotdetem.cz , dále od 26.11. na 200 pobočkách České pošty, od 2 do 6.12.  od laskavých studentů středních škol v rámci  celorepublikového sbírkového projektu tzv. Srdíčkových dnů“, které naše o.p.s. Život dětem v uvedeném termínu pořádá a na dalších prodejních místech, především v knihkupectvích, o kterých vás budeme podrobně informovat na našich webových stránkách www.zivotdetem.cz  a facebooku.

Vydání alba „Srdci blíž“ je pro nás zcela novou a krásnou zkušeností. Tento projekt vzešel ze spontánní myšlenky a je neuvěřitelné, že se našel tak velký počet laskavých lidí se srdíčkem na správném místě, kteří se rozhodli počáteční myšlenku rozvinout a projekt podpořit. Ať se jedná o úžasné zpěváky a muzikanty, kteří s radostí a láskou připravili zcela nové nahrávky nebo přezpívali lidové koledy tak i celý realizační tým s obrovskou podporou pana Miloše Dodo Doležala. Všichni odvedli velký kus práce a je úžasné, že se album na pomoc vážně nemocným dětem podařilo během dvou měsíců vydat.

Na každém dni je něco krásného. Jen je potřeba to najít. Věříme, že společně s námi a albem „Srdci blíž“ se vám to podaří.

... celý článek
20.11.2013

Křest nového alba „Srdci blíž“ – hudební novinky roku

Křest nového alba „Srdci blíž“s vánočními písněmi a koledami, které vydala naše o.p.s. Život dětem a které nazpívali naši přední především rockoví zpěváci se uskuteční 21.11. od 19.30 hod. v Hotelu Hilton Clou9 Sky Bar&Lounge.

Součástí křtu jsou živá vystoupení slavných českých zpěváků. V záři reflektorů Cloud9 vystoupí mimo jiné Petr Kolář, Vilém Čok, Petra Janů, Lešek Semelka,  Edie Stoilow, Tomáš Hajíček - Krusipusk, Jana Kratochvílová a Jiří Hrubeš, Miloš Dodo Doležal, Diana Kalashová a další zpěváci.

Celým večerem provází Tomáš Kraus.

Nové album obsahuje celkem 15 krásných vánočních písní a koled, které nazpívali a nahráli na pomoc vážně nemocným dětem s radostí a láskou: Bára Basiková s Michalem Pavlíčkem, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Kamil Střihavka, Vilém Čok, Petra Janů, Lešek Semelka, Tomáš Hájíček – Krucipüsk, Jana Kratochvílová a Jiří Hrubeš, Miloš Dodo Doležal, Eddie Stoilow, Booters, Josef Melen, Diana Kalashova a Petr Hošek s Adolfem Vitáčkem.

Vánoční písně jsou jiné nejen osobitým a netradičním zpracováním, ale také jsou vytvořeny od srdce a s láskou.

Nové album „Srdci blíž“, které vydala naše o.p.s. Život dětem v nákladu 150 000 ks, je velikým dárkem pro vážně nemocné a postižené děti, ke kterým, díky laskavosti lidí, kteří si album v hodnotě 50 korun zakoupí, putuje společně s krásnou hudbou i celá řada potřebných léků, přístrojů, zdravotních pomůcek a služeb.

Album si můžete zakoupit od 22.11. na našem e-shopu, dále od 26.11. na 200 pobočkách České pošty, od 2 do 6.12.  od laskavých studentů středních škol v rámci našeho celorepublikového sbírkového projektu tzv. Srdíčkových dnů“ a na dalších prodejních místech, především v knihkupectvích, o kterých vás budeme podrobně informovat na našich webových stránkách a facebooku.

 

... celý článek
7.11.2013

ROZSVIŤTE S NÁMI PRAHU aneb každý má svou žárovku.

Každoroční charitativní projekt radia City si dal v tomto roce za cíl nákup oxymetrů pro Dětské centrum Thomayerovy nemocnice v Praze. Cena jednoho oximetru je 15 000 Kč, čím více se jich podaří zakoupit, tím lépe.

Pulsní oximetr je malý přístroj, který se nasadí na prst dítěte nebo jeho ušní lalůček. Umožňuje během několika sekund zjistit, zda je organismus správně okysličován a jaká je jeho tepová frekvence. Jedná se o jednoduché, neinvazivní, tedy nebolestivé vyšetření, které lze aplikovat od nejranějšího věku. Je využíváno k diagnostice onemocnění srdce a plic. Na základě výsledků je pak možné zahájit adekvátní terapii a předejít celoživotnímu těžkému postižení dítěte.

Jak sponzorovat žárovku?Sponzorovat žárovku může každý, kdo vlastní mobilní telefon.

Stačí napsat DMS, tedy dárcovskou SMS ve tvaru: DMS ZAROVKA a odeslat ji na číslo 87777.

Cena DMS činí 30 Kč, Život dětem obdrží 28,50 Kč.

Každý, kdo odešle tuto dárcovskou SMS, si může svoji žárovku rozsvítit na http://strom.radiocity.cz.

Jednoduchý návod na to, jak rozsvítit sponzorovanou žárovku, obdržíte krátce po odeslání DMS na svůj mobilní telefon jako SMS zprávu. Poté už jenom stačí zapsat na určené místo příslušný kód a sponzorovaná žárovka se rozsvítí. Také se zde můžete zapsat do seznamu všech dárců.
Pokud se k nám přidáte i Vy a pomůžete nám před Vánoci rozsvítit Prahu, děkujeme Vám. Budeme se na Vás těšit v sobotu 30. listopadu v 18:00 na Staroměstském náměstí při rozsvěcení pražského vánočního stromu. Rozsvítí jej pražský primátor a moderátoři radia City Iva Lecká a Vojta Efler.

O projektu

Rozsviťte s námi Prahu! aneb Každý má svou žárovku.

I letos můžete s radiem City rozsvítit Prahu! Radio City pokračuje v pražské tradici, kterou se podařilo před šesti lety založit.

V roce 2007 jsme měli nápad, jak spojit celou Prahu v předvánočním charitativním projektu. A daří se to rok co rok, už 6 let! I proto se k němu s Vámi, našimi posluchači, letos opět vracíme. Výtěžek z akce Rozsviťte s námi Prahu! letos půjde na podporu Nadačního fondu Dětský úsměv na nákup oxymetrů. Právě takto můžete prostřednictvím Občanského sdružení Život dětem pomoci.

Stejně jako v minulých letech si i letos s laskavým souhlasem hlavního města Prahy vypůjčíme tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí a jeho žárovky. Každý tak má možnost „sponzorovat“ svou žárovku za cenu jedné DMS. A následně si může svou žárovku symbolicky rozsvítit na této webové stránce a zapsat se do seznamu dárců.

V uplynulých letech se do projektu zapojily tisíce Pražanů. Věříme, že letos jich bude díky Vám ještě více!

Celý charitativní projekt vyvrcholí o prvním adventním víkendu, kdy se bude na Staroměstském náměstí rozsvěcet vánoční strom. Na pódiu vystoupí za radio City moderátoři ranního programu Dobré ráno, Praho! Vojta Efler a Iva Lecká a slavnostně předají šek s částkou, kterou se podařilo vybrat díky všem, kteří zaslali DMS.

I za Nadační fond Dětský úsměv a obecně prospěšná společnost Život dětem děkujeme. Vaše radio City.

Patroni

I v letošním roce má projekt Rozsviťte s námi Prahu! své patrony z řad známých osobností. Moc nás těší, že se předvánoční charitativní projekt radia City rozhodli podpořit Martha Issová, Jana Stryková, Kryštof Hádek, Vojta Dyk a Jan Potměšil.

Všichni zmínění už mají na letošním pražském vánočním stromě rozsvícené své žárovky, a tak je následujte, ať společně získáme pro Nadační fond Dětský úsměv co možná nejvíce finančních prostředků.

Děkujeme Martě Issové, Janě Strykové, Kryštofu Hádkovi, Vojtovi Dykovi a Janu Potměšilovi.

... celý článek
7.11.2013

Děkujeme – jste báječní, usnadnili jste Honzíkovi život!

SKRZ.cz pomohl s Vámi malému Honzíkovi, který má ochablé svaly a není schopen žádného pohybu. Díky laskavým lidem se pro Honzíka podařilo získat 130 000 korun na rehabilitační pobyt tzv. klimtherapy v sanatoriu Klimkovice a na rehabilitační pobyt formou delfinoteraie v Oděse, které Honzíkovi velmi pomohou. ... celý článek
3.11.2013

SKRZ.cz pomáhá s Vámi malému Honzíkovi, který má ochablé svaly a není schopen žádného pohybu.

Prosíme vás, zapojte se společně s námi a s portálem Skrz.cz do pomoci malému Honzíkovi, který trpí těžkou svalovou hypotonií a potřebuje finanční prostředky na dvě terapie. Za každou návštěvu na Skrz.cz http://skrz.cz/honzík bude Honzíkovi na terapie připsáno 0,25 korun. Investujte vteřinu svého času……… a šiřte pomoc mezi svými přáteli…. ... celý článek
15.10.2013

Malý Samuelek má novou postýlku

Poděkování za příspěvek na postýlku do bytu, který byl vytopený:)
Samuelek trpí onkologickým onemocním a rádi jsme pomohli aspoň takto.

Více už maminka:
chtěla bych Vám z celého srdce moc poděkovat za koupi postele pro mého Samuelka. Po vytopení bytu jsme museli skoro všechen nábytek vystěhovat kvůli plísním. A bez Vaší ohromné pomoci bych nezvládla takovou postel koupit. Samik nejen, že na ní velmi rád spi, ale tráví na ní veškerý čas. Moc Vám děkujeme, slovy se radost nedá popsat.Jste skvělí a myjsme moc vdě

... celý článek
15.10.2013

Projekt Dávám srdce dětem na pobočkách České pošty stále pokračuje ……..

Dávám srdce dětem je projekt o.s. Život dětem, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Cílem tohoto krásného projektu je získat finanční prostředky na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů. Projekt byl zahájen 1.8.2012 a probíhá na 3 000 pobočkách České pošty formou prodeje charitativních samolepek v ceně 30 korun.

Do konce měsíce září letošního roku 2013 se podařilo prodejem samolepek získat krásnou částku ve výši 2 242 235 Kč, která je využita na pomoc vážně nemocným dětem s onkologickým onemocněním, dětskou mozkovou obrnou a dalšími závažnými onemocněními. Díky laskavé pomoci pracovníků České pošty a laskavých lidí, kteří si samolepku zakoupili, jsme mohli v srpnu tohoto roku vyslat 30 dětí, které jsou po náročné léčbě chemoterapií na ozdravný pobyt k moři a pomoci dalším stovkám vážně nemocných dětí v domácí péči svých rodičů, kteří obdrželi nejrůznější zdravotní pomůcky (invalidní vozíčky, zdravotní kočárky, autosedačky, chodítka, rehabilitační přístroje….), léky, speciální výživu … k usnadnění každodenního života dětí.

Prodej samolepek na pobočkách České pošty stále pokračuje a v průběhu následných 14 dnů tzn. od 14.10. do 25.10. je ještě intenzivnější. Pokud vás pracovníci u přepážek osloví s prosbou (žádostí) o zakoupení samolepky v ceně 30 korun, velmi vás prosíme, pokud je to ve vašich možnostech, přispějte …..  K dispozici máme tři druhy samolepek, na kterých je vyobrazeno miminko, které drží červené srdíčko s logem naší obecně prospěšné společnosti, miminko které drží žluté srdíčko, růžové srdíčko, zelené srdíčko a dětská ručička, která má na dlani červené srdíčko s logem naší obecně prospěšné společnosti – usměvavým sluníčkem. Samolepky jsou označeny názvem projektu „Dávám srdce dětem“.

Samolepky jsou na pobočkách České pošty k dispozici u přepážek, kde uvidíte také letáček s anoncí projektu. Letáčky mohou být umístěny i na jiných místech v prostorách jednotlivých poboček. Z výtěžku čekají na pomoc děti s mukopolysacharidózou, svalovou atrofií a dystrofií, autismem, syndromem krátkého střeva, atrézií jicnu, EB –nemocí tzv. motýlích křídel a děti s onkologickým onemocněním a kombinovanými vadami.

... celý článek
24.9.2013

Sbírka na vozíček pro Terezku

Ve spolupráci se slevovým portálem slevopoly.cz jsme zahájili sbírku pro Terezku, která potřebuje invalidní vozíček.

Prosíme, přispějte a pomozte Terezce usnadnit její život

Vyjádření rodičů:

Obracíme se na vás s obrovskou prosbou o pomoc. Máme 11letou holčičku Terezku trpící DMO spastickou diparesou. Terezka se nám v posledním roce vytáhla hodně do výšky a tak vyrostla prakticky ze všech kompenzačních pomůcek.

V tuto chvíli je naší největší starostí pořízení nového invalidního vozíku. Stávající vozík sloužil Terezce celých 5 let, nyní už je jí malý ve všech směrech a musíme pořídit nový. Zvolili jsme již dospěláckou velikost, jedná se o aktivní vozík Avantagrde CS od firmy Ottobock. Celková cena vozíku je 50 202 Kč, cena, kterou hradí pojišťovna je 36 745 Kč a doplatek na vozík je 13 745 Kč. Bohužel není v našich silách tento vozík pro Terezku pořídit. Měsíční finanční náklady máme vysoké, Terezka navštěvuje centrum Arpida (měsíčně 5 500 Kč), doprava k lékaři nás stojí 2 000 Kč a máme půlroční miminko.

Moc moc moc prosíme o pomoc.

Srdečně děkujeme, rodiče Terezky

Na vozíček pro Terezku potřebujeme získat 13 745 Kč 

... celý článek
23.9.2013

Festival mladých talentů v Břeclavi pomáhá

Život dětem má řadu mladých a šikovných podporovatelů! Pokud jste od Břeclavi, zveme vás příští víkend na další super akci, která nám svým výtěžkem pomůže!
V Břeclavi se 27.9. pořádá parádní festival mladých umělců a kapel spíše nekomerčního zaměření. Určtitě stojí za to podívat se na mladé talenty a nás těší, že dobrovolné vstupné věnují Životu dětem na podporu těžce nemockého dítěte v domácí péči svých rodičů.

Více o festivalu:

ROCK, HIPHOP, METAL a PUNK na jednom pódiu!!!

Mladé nadějné kapely těchto různých alternativních žánrů vám předvedou co je v nich! A to už od 17 hodin na Zámeckém nádvoří v Břeclavi na jedinečném open-air festivalu SHOW UP FEST!
________________________________________________________________

LINE UP:

DALŠÍ STÁDIUM CHAOSU (Moravský Žižkov)

R.A.K. (SVK)

7D (Valtice)

NECHCE SE NÁM (Břeclav)

Rude&Rytmo (SVK)
________________________________________________________________

O DOPROVODNÝ PROGRAM se postará špičkový umělec ze Slovenska PiOTR se svou Graffiti Show.

SPECIAL GUEST: SUVERENO (SVK)

VSTUPNÉ je dobrovolné a celý výtěžek bude věnován občanskému sdružení ŽIVOT DĚTEM.

Přijďte podpořit tyto mladé talenty a užít si festival, který v našich končinách nemá obdoby!

... celý článek
23.9.2013

Kubíček má nový pokojíček

Máme radost, že jsme mohli pomoci Kuíčkovi, chlapci nemocnému spinální svalovou atrofií. Kubíček má díky laskavým dárcům nový bezbariérový pokojíček. Přečtěte si krásné poděkování maminky, které nás nesmírně potěšilo.

Se synem Kubíčkem (9 let) bychom Vám hrozně rádi poděkovali za spoznorský dar 87 000 na úpravu celého pokojíčku. Já i syn jsme neskutečně šťastní a moc vděční za to, co jste pro nás udělali.

... celý článek
16.9.2013

Tradiční Srdíčkové dny po celé ČR 16. – 20. září!

V týdnu od 16. do 20. září probíhá na celém území České republiky tradiční charitativní sbírka občanského sdružení Život dětem - SRDÍČKOVÉ DNY. Těšit se můžete na novou kolekci oblíbených magnetek se zvířátky za 30 Kč a tradiční symbolická srdíčka za 20 Kč. Zakoupením těchto drobných předmětů s logem o.s. Život dětem pomůžete vážně nemocným dětem, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů.

Přemýšlíte, zda se Vaše pomoc opravdu dostane na správné místo?
Přečtěte si poděkování některých rodičů vážně nemocných dětí, kterým naše organizace již pomohla: http://bit.ly/137HPgj

Výtěžek sbírky bude použit zejména na pomoc vážně nemocným dětem, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, a to na zakoupení různých rehabilitačních a zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, dále např. na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních pobytů apod. k usnadnění jejich nezbytné celodenní péče, kterou si jejich stav vyžaduje.

 

... celý článek
12.9.2013

Máme pro vás super program na neděli! Akce pro děti a spousta známých osobností!

V neděli 15.září 2013 od 13 do 16 hodin na nám. Republiky v Praze pořádáme Srdíčkový den pro děti, veselé odpoledne plné písniček, her a soutěží. Tím zahájíme tradiční podzimní celorepublikovou sbírku Srdíčkové dny, které se budou konat od 16. do 20. 9. 2013. Na nedělní odpoledne je připraven bohatý program s Michaelou Dolinovou, Zorou Jandovou, Petrem Vackem, Dádou Patrasovou, návštěvníci se seznámí s Rádiem Junior a rozesměje je například klaun Ferda. Celý pořad zahájí Mažoretky Zlaté Prahy.

Známé osobnosti jako např. Simona Stašová, Tereza Kostková, Dana Syslová, Petr Ševčík, Veronika Jeníková, Kamila Špráchalová, Miroslava Pleštilová, Vladimír Trojan, Igor Bareš, Vilém Udatný, David Novotný a mnoho dalších všem návštěvníkům namalují barvami na tělo srdíčka, symbol lásky a porozumění. Známý karikaturista Štěpán Mareš vytvoří karikatury přítomných známých tváří a vyhodnotí dětskou malířskou soutěž o nejveselejší sluníčko. Příjemným nedělním odpolednem bude provázet moderátor Vlasta Korec.

Představíme zcela novou kolekci oblíbených magnetek se zvířátky za 30 Kč, které pak budou dobrovolníci v následujícím týdnu prodávat při Srdíčkových dnech spolu s barevnými plastovými srdíčky za 20 Kč. Jejich zakoupením lidé pomohou zlepšit život těžce nemocným dětem a umožní zakoupení invalidních vozíčků, různých rehabilitačních a kompenzačních pomůcek nebo např. speciální výživy.... celý článek
3.9.2013

Honzíček má nového dálkového asistenta

Honzíček je dvouletý chlapeček, který se narodil s těžkou infekcí, se kterou bojoval a život si vybojoval, ale s následkem ztráty sluchu.

Dnes je po implantaci a je nositelem kochleárního implantátu. Protože je malinký, potřeboval dálkového asistenta, kterým se procesor nastavuje a ukazuje stav baterie a procesoru. Velmi nás těší, že jsme mu ho mohli díky laskavým lidem, kteří podpořili benefiční galavečer Srdce pro děti 2012  v hodnotě 12 350 Kč zakoupit.

... celý článek
1.9.2013

Postižený Míša překonává mozkovou obrnu

Šestiletý Míša Tereska od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Jeho láska ke sportu je však tak veliká, že přemáhá nemoc. Míšovi pomohli zákazníci společnosti Lidl v rámci benefičního galavečera Srdce pro děti.

Chlapec v zimě bruslí ve speciální sedačce a v létě jezdí na tříkolce. A s tou se o víkendu vydal na svůj velký závod! Přestože dojel poslední, je to pro něj ta největší výhra.

„Na závod jsem trénoval a už se na něj moc těším. Dám do toho všechno. Minule to bylo docela rychlý, tak uvidíme dneska,“ nemohl se před začátkem dočkat Míša a po celou dobu se jen usmíval. Za jak dlouhou dobu zvládne malý cyklista trasu odjet, nikdo nechtěl tipnout. „O tom to není, my jsme rádi, že je vůbec Míša na startu a že dojede. To je náš cíl. Největší odměnou je pro nás jeho úsměv v cíli, kdy je na něm vidět, že je šťastný, i kdyby to jel půl hodiny,“ přidal se jeho tatínek Michal.

Podle očekávání Míša dojel jako poslední, v cíli už na něj ale čekali jeho soupeři, kteří ho podporovali a volali: Míšo, pojeď! „Při slavnostním vyhlašování dostal Míša od pořadatelů medaili a pozvali ho nahoru na focení s vítězi,“ dodal hrdý otec.

 

... celý článek
27.8.2013

1 400 000 Kč pomohlo dětem s onkologickým onemocněním

Díky benefičnímu galavečeru Srdce pro děti, laskavým zákazníkům společnosti Lidl a dalším milým dárcům prožilo téměř  70 dětí s onkologickým onemocněním krásný ozdravný pobyt v Turecku v destinaci Alanie.

Musely si hodně přivstat, ale i tak v úterý  23.7. ve tři ráno na pražském letišti zářily radostí.

Kvůli laskavým lidem, kterým není lhostejný osud nemocných dětí, mohly na letišti rozdávat úsměvy Klárka (9), Verunka (8) nebo třeba Rozárka (14). „Zabalila jsem si s sebou plyšáka Štístko, kterého mám od tety,“ chlubila se malá Veronika. „Já mám zase medvídka Míšu. Beru si ho všude s sebou,“ doplňovala ji Klára, která se prý moc těšila na moře i opalování.

Stejně jako Klárka, tak i několik dalších dětí poprvé sedly do letadla a odletěly po náročné onkologické léčbě na ozdravný pobyt, kde je čekal výlet do delfinária, karneval, diskotéka a hlavně každý den cvičení s fyzioterapeuty a další aktivity.

Velmi si vážíme společnosti Lidl a jejich zákazníků, díky kterým můžeme každým rokem rozdávat radost a lásku velkému počtu vážně nemocných dětí. Společnost Lidl v letošním roce na ozdravný pobyt pro děti s onkologickým onemocněním se svými zákazníky přispěla částkou ve výši 712 500 Kč, v loňském roce přispěla na ozdravný pobyt částkou ve výši 356 250 Kč a to je opravdu úžasné.

... celý článek
27.8.2013

Přístroj CoaguChek pomáhá Vojtíškovi

Vojtíšek je krásný 18ti měsíční chlapeček s těžkou vadou srdíčka, kterému jsme zakoupili díky lidem se srdíčkem na správném místě přístroj CoaguChek v hodnotě 29 040 Kč.  Vojtíšek musel chodit na velmi časté náběry krve, často každý den a náběry ze žíly jsou pro tak maličké děti velmi problematické a také bolestivé. Tento přístroj slouží k šetrnému měření INR z kapilární krve při doživotní léčbě warfarinem, který musí užívat, aby se mu nezanesla chlopeň sraženinami. Proto je důležité hlídat, hladinu, aby nebyla nízká a naopak, aby nebyla vysoká, kdy by opačně hrozilo krvácení.

... celý článek
19.8.2013

10 000 fanoušků na facebooku Život dětem

Děkujeme všem našim laskavým fanouškům za podporu na naší facebookové stránce Život dětem. Již se k nám připojilo více než 10 000 fanoušků a to je úžasné. Jsme upřímně překvapení, kolik lidí není lhostejných a podporuje naši snahu ulehčit mnohdy velmi těžké osudy dětí.

... celý článek
19.8.2013

Na focení nové kampaně hledáme děti i dospěláky

Pro mediální prezentaci krásného projektu Srdce pro děti v TV Prima, deníku Blesk a na další doprovodné kampani hledáme děti od 4 let do 8 let s velkýma výtaznýma očima a také zajímavé typ mužů a žen s výraznou tváří všech věkových kategorií, teeneagery a děti od 9 do 100 let.

 

... celý článek
6.8.2013

Tenisový turnaj společnosti CENTRUM Moravia Sever pomohl nemocným dětem

Čtvrtý ročník tenisového turnaje, který uspořádala společnost CENTRUM Moravia Sever, s.r.o., která se zabývá prodejem a servisem vozidel Mercedes-Benz, Jeep, Smart a MF přinesl na pomoc vážně nemocným dětem krásnou částku ve výši 23 000 Kč.

Sportovní setkání proběhlo v nádherném zázemí tenisového areálu společnosti Lama v Hradci nad Moravicí.  Srdečně děkujeme všem laskavým organizátorům a účastníkům turnaje, díky kterým můžeme vážně nemocným dětem pomoci.

Troškou navíc (2 057 korunami) přispěli také milí lidé do kasiček umístěných v autosalónu společnosti v rámci projektu „Troška navíc na pomoc stačí“.


... celý článek
6.8.2013

Transportní monitor za bezmála 40 tisíc korun pomáhá na dětském oddělení Krajské nemocnice v Liberci

Nesmírně nás těší, že jsme mohli dětskému oddělení Krajské nemocnice v Liberci zakoupit transportní monitor za bezmála 40 tisíc korun. Tento přístroj sleduje a zajišťuje životní funkce malých pacientů.

Přístroj, který v transportní podobě na dětském oddělení dosud chyběl, použijí lékaři a sestřičky zhruba u třetiny dětských pacientů především po operaci. Transportní monitor slouží k zajištění monitorace dětských pacientů  během převozů z operačního sálu na oddělení a dalšímu sledování v  pooperačním období na standardním lůžku. Monitor vitálních funkcí bude využit všemi stanicemi dětského oddělení.

Ročně pečují zdravotníci na největším dětském oddělení v Libereckém kraji o více než šest tisíc pacientů, z nichž je v péči neonatologického oddělení zhruba 1500 dětí, dalších 2400 lékaři hospitalizují na pediatrickém oddělení a zhruba stejný počet malých pacientů projde ambulancemi.  V rámci pohotovostní služby pak lékaři ošetří zhruba dalších šest tisíc dětských pacientů za rok.

... celý článek
5.8.2013

Nadace společnosti Swiss Life Select Česká republika pomohla Gábince.

Díky nadaci společnosti Swiss Life Select Česká republika (dříve AWD Česká republika) jsme mohli Gábince zakoupit speciální polohovací systém v hodnotě 75 500 Kč. Tento systém holčice pomáhá ke správnému držení těla při sedu, tak aby měla oporu ve všech směrech. Gábinka se cítí velmi spokojeně, protože v židličce může trávit hodně času, aniž by se rodiče museli obávat špatného držení tělíčka při sedu.

... celý článek
1.8.2013

Lucinka má nový zdravotní kočárek

Lucinka je skoro dvouletá holčička, která to nemá v životě jednoduché. Je z dvojčátek, narodila se v 37. týdnu těhotenství císařským řezem. Porod byl velmi akutní, protože Lucinka již nějakou dobu nedýchala. Ihned po porodu ji 40 minut resuscitovali. Druhý den po porodu ji otekl mozeček a museli jí ho operovat. Selhávali jí ledviny i plíce …… Následně byla Lucince diagnostikována těžká psychomotorická retardace, dětská mozková obrna, epilepsie…….. Lucinka nesedí, nestojí, nechodí a je odkázána na 24. hodinou péči své maminky.

Velmi nás těší, že jsme mohli díky laskavým dárcům Lucince a její mamince alespoň částečně pomoci a doplatit pro ni zdravotní kočárek částkou ve výši 22 424 Kč.
Lucince i její mamince přejeme mnoho sil a vše jen dobré do dalšího života.

 

... celý článek
31.7.2013

Poděkování za darovanou koloběžku přímo od Daliborka

Daliborek je chlapec, který trpí autismes, máme velikou radost, že jsme ho mohli potěšit novou koloběžkou. Dovolujeme se s Vámi podělit o krásné poděkování přímo od Daliborka:)

Milé tety a strejdové v Praze,

chtěl bych vám moc poděkovat za krásnou zelenou koloběžku se sedátkem. Udělala mi velkou radost! Ze začátku jsem se bál na ni posadit, ale maminka mě přesvědčila, že řidítka drží pevně a že určitě nespadnu. Když dám nožky na stupátko, maminka mě veze a někdy jí pomáhám a sám se odrážím. Moc se mi líbí, když se mnou maminka jede rychle, to se směju na celé kolo, tedy spíš na celou koloběžku:).
Jsem ale moc šikovný a stále se na koloběžce učím něco nového. Dokonce už sám koloběžku udržím a předevčírem se mi poprvé podařilo ujet vsedě kousíček bez pomoci. Sám jsem z toho byl překvapený :). Maminka mě moc pochválila…... celý článek
22.7.2013

Pomohli jsme Kubíčkovi s Aspergerových syndromem

Kubíčkovi jsme pomohli doplatit zbývající finanční prostředky ve výši 30.173 Kč, které mamince chyběly k pořízení automobilu Škoda Rapid, který potřebuje na každodenní převážení syna. Od maminky nemocného chlapce jsme obdrželi velmi krásné poděkování spojené s velmi emotivním vyjádřením, se kterým se s vámi dovolíme podělit.

Dobrý den,

tento dopis píši se slzami v očích,ale plná radosti.Se synem jsme se na Vaši nadaci obrátili s prosbou o finanční pomoc,která by sloužila k zakoupení osobního automobilu,který je upraven přesně podle potřeb syna.Nebudu Vám lhát žádostí jsme odeslali zhruba třicet,ale převážně s negativní reakcí nebo nám neodepsali vůbec.To co cítím v těchto chvílích se nedá slovy popsat .Moc se omlouvám za dnešní reakci při našem telefonickém rozhovoru ,ale byla jsem úplně zaskočena Vaším rozhodnutím a jednoduše mi došly slova( a to se stává velmi vzácněJ)Po strašně dlouhé době mám pocit vítězství a odhodlanosti.Teď máme náročnější období co se financí týká,neustále jsem musela myslet na to jak dáme všechny potřebné finance dohromady(jak na zakoupení automobilu tak i běžné výdaje).V poslední době jsem byla dosti podrážděná a tyto myšlenky mě velice tížily.To co jste pro nás udělali mi dodalo sílu bojovat a dodalo odhodlání jít osudu vstříc se vzpřímenou hlavou.

Někdy je to opravdu těžké (jsou dny kdy nic nevychází ,Kubík zlobí a mě přijde ,že už to nemůžu zvládnout).

Někdy mám chuť zalézt si do kouta a tam plakat a plakat a někdy zase se mi chce křičet do světa proč se tohle vše muselo stát?je to trest za něco co jsem provedla?...
Nechci si stěžovat ,moc dobře jsem si vědoma ,že je spousta maminek co je na tom ještě hůře,ale nebudu sobě ani Vám nic nalhávat -stárnu a občas je toho na mě víc jak dost.
I po šesti letech mne trápí myšlenka toho,co vše by Kubík uměl kdyby tehdy neonemocněl.V našem okolí je spousta dětí,kteří jsou stejně staré s naším Kubíkem.Vidím ty děti jak si hrají,jezdí na kole,čtou  a spousta dalších věcí a přijde mi vše strašně líto .Tohle bohužel asi pochopí málokdo. Já jsem přeci také měla zdravé miminko,ale bohužel osud tento fakt změnil.Když vidím ty děti,tak mě polije takové horko,sevře se mi žaludek a chce se mi plakat.Přepadne mě zoufalství a pocit strašné beznaděje,který se stupňuje  když si vzpomenu jaký je Kubík andílek a v průběhu několika minut se dokáže proměnit v človíčka,který sprostě nadává a mlátí do mě.Ale nejhůř mi je ,když záchvat vzteku a agrese přejde a on ke mně přijde a omlouvá se mi,“maminko promiň já nechtěl“.Co si o tom mám myslet já a natož takový človíček.Pak se mi do hlavy hrne myšlenka jak to budeme zvládat ,až bude starší(ubráním se mu) a celkově jak to s ním bude dál vypadat.Svět mi v této chvíli přijde strašně nespravedlivý.Vždy bych si přála ,aby vedle mě stál pan primář z dětské JIP a teď mě přesvědčoval o tom,že je to jen běžná viróza a já jsem jen hysterická.V ten okamžik,kdy Kubíka popadne záchvat cítím nenávist vůči všem v té nemocnici.Vím není dobře cítit nenávist,ale nemohu si pomoci tento pocit ve mně je a nejspíš bude do konce života.Kdyby tenkrát nám věřili a potřebná vyšetření udělali dříve nemusel takto skončit.Ale na druhou stranu taková zkušenost Vás v mnohem změní .Kubíkovo onemocnění změnilo mne i mé děti.Kubíkovi sourozenci by za Kubíka dýchali a nikdy mi nevyčetli,že vše se zařizuje tak ,aby to vyhovovalo Kubíkovi.Vždy na něj myslí ba naopak mě ještě upozorňují.Teď se na vše kolem sebe dívám úplně jinak.Dokáži se radovat z maličkostí a každého pokroku,i když je malinkatý.

Momentálně se radujeme z toho,že se Kubík umí podepsat(i když každé písmenko je jinak veliké,ale i přesto krásné).Naši radost bychom chtěli ventilovat do okolí,ale bohužel jsme se opakovaně setkali s takovou reakcí,“jako že mu bude 10let a tohle už měl dávno umět,atd…“.Vím sama nejlíp,že tohle děti umí mnohem dříve,ale také by si měli lidé v okolí uvědomit,že mne to dost bolí ,a tuhle radost by mi mohli přeci dopřát.Chtěla bych někdy slyšet,“Jééé ,vy jste ale udělali pokroky….Taky jsem vysnila,když jsem byla těhotná,že můj syn bude doktor a bude všem pomáhat.I po těch letech to bolí,když si člověk musí přiznat ,že nikdy nebude doktor a třeba se nenaučí ani psát.
Po takových názorech se naučíte pak raději mlčet,uzavřít se do sebe a radovat se uvnitř sebe.
Náš Kubík zřejmě nikdy nebude mistr ve čtení,expert na počty či malíř,ale má jiné nadání –umí si získat lidi i když mu mnohdy nerozumí.A tohle jsme ho učit nemuseli to má v sobě.Kubík má rád lidi,chce rozdávat lásku,radost a pohlazení.Kubík dojíždí každý den do Speciální školy v Hradci Králové a vždy když vidím jak se k němu děti hrnou a objímají ho,tak nejen ,že mám slzy v očích z dojetí,ale hlavně si v duchu řeknu“ I když bude spousta věcí ,které nebude umět tak mám důvod být na něj neuvěřitelně pyšná!!“Lidé z okolí ,kteří si zvykli na to ,že je odlišný ho mají totiž hrozně rádi.Je to naše zlatíčko,můj smysl života i moje naděje.Moje láska k němu také nese oprávněné obavy.Mám totiž strach ,aby ho někdo nezneužil či jinak neublížil.Bohužel ho nedokážu ochránit před vším zlým, i když bych si to nade vše přála.

Doufám,že  nikdy nebudu litovat toho jak jsem syna vychovala.

Každý den se setkáváme s nepochopením,odsouzením ,ale i závistí(závidí mi ,že jsem se synem na takové dovolené a při tom mu vlastně podle nich nic není).Lidská hloupost bohužel nezná mezí.Z počátku jsem chtěla všem vše vysvětlovat jak co je,že je autista ,ale teď už na to nemám síly.Hlavně jsem se naučila ,kdo chce danou situaci pochopit tak jí pochopí srdíčkem,aniž by k tomu potřeboval tisíce slov.Mnohdy jsou totiž slova zbytečná.
Snažím se dát Kubíkovi první poslední přeci to je moje dítě ,kus mě,ale v dnešní době významnou roli hrají zmiňované finance.Jediné co vím a jsem si tím jistá na 100%  je to ,že Kubík dostává tolik lásky kolik jen dostat může.

Přál by si chodit do kina,ZOO,jezdit na výlety a další jako ostatní děti,ale bohužel nejsem schopna mu toto dát,je to pro nás dost drahé.Tak se snažím  ušetřit a alespoň k svátku či k narozeninám mu tuto touhu splnit.Vždy po takové uskutečněné akci je tak šťastný,má jiskřičku v očích a je plný zážitků,že kdyby mohl tak to nechá vyhlásit rozhlasemJ.
Příští týden má svátek,přál si  koloběžku a výlet do aquaparku,ale letos bude mít díky Vám ten nejkrásnější dárek ,který bych mu já sama nemohla nikdy dopřát a to je nové auto.Moc rád cestuje autem ,uklidňuje ho ,poslouchá písničky a relaxuje.Je to takový náš velký malý cestovatel.(to cestování má nejspíš po své sestře,také je to taková cestovatelka).
Stále nemohu uvěřit tomu co jste pro nás udělali,jsme pro vás úplně cizí a Vy jste nám takhle pomohli.Vážím si toho strašně moc také z toho důvodu ,že jsem s dětmi sama a jsme zvyklý ,že nám nikdo nepomáhá.

... celý článek
9.7.2013

Vanessce pomáhá nový zdravotní kočárek

Jsme moc rádi, že jsme mohli pomoci Vanessce získat nový zdravotní kočárek, který nutně potřebovala.

Základní škola v Čeladné z okresu Frýdek-Místek nedávno oslovila naši nadaci s žádostí o spolupráci. V této základní škole každoročně děti sbírají starý papír a letošní výtěžek ze sběru chtěli věnovat některému potřebnému dítěti z Ostravska, kterým se stala devítiletá Vanesska z Ostravy.
Vanesska trpí vážným kombinovaným postižením a naléhavě potřebovala speciální zdravotní polohovací kočárek. Stávající golfky byly pro Vanessku malé a po zdravotní stránce dlouhodobě nevyhovující. Celková cena speciálního zdravotního kočárku, který bohužel pojišťovna neproplácí, činí 77 173 Kč. Tato částka je pro rodinu Vanessky příliš vysoká, aby na ni mohli se svými příjmy dosáhnout.

Dětem ze základní školy v Čeladné se podařilo nasbírat cca 3 tuny starého papíru a tím bylo získáno 3 868 Kč. Maminka Vanessky získala pomoc i od dalších dvou nadací, Konto Bariéry poskytlo 10 000 Kč a Nadace Olgy Havlové 5 000 Kč. Naše sdružení Život dětem doplatilo zbývající částku, tedy 58 305 Kč.

Za naše občanské sdružení srdečně děkujeme dětem a učitelům ŽŠ v Čeladné za jejich ochotu pomoci Vanessce a za jejich úsilí se sběrem starého papíru.

... celý článek
7.7.2013

Kubík je spokojenější díky novému ovladači ke kochleárnímu implantátu

Máme velikou radost, že jsme díky našim laskavým dárcům pomohli Kubíkovi a zakoupili jsme pro něj ovladač ke kochleárnímu implantátu Nucleus Freedom v ceně 32 600 Kč. Stávající ovladač, bez kterého implantát není funkční, byl na hranici životnosti.

Jakub se narodil předčasně ve 27. týdnu těhotenství a dále ho provázely velké zdravotní komplikace. Prodělal nekrotickou enterokolitidu tenkého střeva, rozvinula se retinopatie až na stupeň V., tzn., že je nevidomý a nemá zachován světlocit. Má těžkou nedoslýchavost, je tedy hluchoslepý a má DMO diparetickou formu. Ztrátu sluchu má Kubík částečně kompenzovanou kochleárním implantátem, který využívá celodenně, je na něm závislý a implantát mu zprostředkovává kontakt s okolím. Na podněty z okolí reaguje pozitivně a i přes všechna tato omezení je Kubík veselý a společenský chlapec.... celý článek
1.7.2013

Žáci Základní a mateřské školy Štěpánkovice darovaly nemocným dětem 6.972 Kč.

Dne 27.6.2013 proběhlo v kulturním domě v Štěpánkovicích, slavnostní předání šeku v hodnotě 6 972kč pro naše občanské sdružení Život dětem. Žáci ZŠ a MŠ Štěpánkovice, Zahradní 408/10, každý rok losují jednu neziskovou charitativní organizaci, které pak věnují finanční částku, vybranou při různých školních akcích. Velmi nás těší, že pro letošní rok bylo vylosováno  naše  o.s. Život dětem. Tímto milým a hodným žákům ZŠ a MŠ Štěpánkovice srdečně děkujeme za pomoc, které si nesmírně vážíme.

... celý článek
26.6.2013

Společenské a přátelské setkání v krčském zámku Chateau St. Havel pomohlo Honzíčkovi a Filípkovi

Dne 20.6.2013 se uskutečnilo v prostorách krásného areálu krčského zámku Chateau St. Havel v Praze Společenské a přátelské setkání významných partnerů našeho sdružení společně s váženými partnery advokátní kanceláře Glatzová & Co. a společnosti Akont Trust Companny, se kterými jsme tuto společenskou událost pořádali.

Příjemný letní podvečer a večer, který svým krásným vystoupením podpořili: Pavel Šporcl, David Kraus, Dianka Kalashová a skupina Pyroterra pomohl vážně nemocným chlapcům, Honzíčkovi se spinální svalovou atrofií  a Filípkovi, který prodělal zástavu srdce a je po těžkém poškození mozku v apatickém stavu.

Nesmírně nás těší, že jsou mezi námi tak srdeční a laskaví lidé, díky kterým se nám podařilo pro chlapce získat z dražby, doprovodných charitativních aktivit a daru od paní malířky Petry Šmídové krásnou částku ve výši 99 480 Kč.

K těmto laskavým lidem patří partneři a hosté večera, ale také srdečný Vlasta Korec, který celý podvečer a večer moderoval, dále milí účinkující, personál krčského zámku a všichni, kteří se o konání této krásné akce zasloužili.

Hosté dětem pomáhali v rámci soutěže o nejlepší „Trouble shot“, zakoupením speciálních míchaných drinků a velmi chutných vín Vinařství VAJBAR s odborným výkladem nebo mohli vyzkoušet své štěstí v casinu a tím pomoci.

Na přání partnerů jsme na závěr programu zařadili také dražbu dřevěné plastiky "Slunce", jehož autorem je řezbář Jiří Soubusta, obrazu „Orloj“ od malíře Dominika Mareše a zapůjčení vozu Volvo – model XC60 na jeden měsíc, který si hosté před dražbou mohli vyzkoušet v rámci testovací jízdy.

Dřevěnou plastika Slunce od řezbáře Jiřího Soubusty vydražil za krásnou částku ve výši 15 000 Kč pan Mgr. Karel Pluhař, který reprezentoval společnost Akont trust Company, která byla spolupořadatelem Setkání.

Obraz  „Orloj“ od malíře Dominika Mareše vydražil za krásnou částku ve výši 20 000 Kč pan Petr Burcal, který reprezentoval společnost Netretail Holding Group, která je vlastníkem internetového obchodu MALL.cz

Zapůjčení vozu Volvo - model XC60 na jeden měsíc vydražil za krásnou částku ve výši 20 000 Kč pan Mgr. Jiří Sixta, který reprezentoval advokátní kancelář Glatzová & Co., která byla taktéž spolupořadatelem Setkání.

... celý článek
24.6.2013

3. ročník akademie Karvinské děti pomáhají 2013 přinesl úžasných 33 524 Kč pro 8 letou Elinku s dětskou mozkovou obrnou!

Srdečně a s úctou děkujeme organizátorovi akce Mgr. Pavlu Wojnarovi a všem karvinským dětem i dospělým, kteří se do této krásné akce letos zapojili.

Získané finance budou pro Elinku použity na částečnou úhradu Klim-Therapy – 14 denní intenzivní individuální rehabilitace, kterou zdravotní pojišťovna nehradí. Celková cena Klim-Therapy je 46 000 Kč.

Karvinské děti předvedly opravdu řadu vynikajících vystoupení - můžete se podívat na reportáž místní televize http://bit.ly/19UGviU

 

... celý článek
18.6.2013

Benefiční koncert přinesl Lindičce, Jakoubkovi a Terezce 204 943 Kč.

Benefiční koncert pod názvem "Koncert nejen pro Lindu", který se uskutečnil 13.6. v litvínovské Citadele přinesl na pomoc dětem 204.943 Kč. Koncert svým vystoupením podpořili: Martin Maxa, David Deyl, Marek Ztracený, Eddie Stoilow, Dianka Kalashová a další umělci.

Moderace se zhostila pan Josef Laufer.

Koncert se již po druhé konal především díky paní Hrabákové, mamince nemocné Lindičky, která se velkou měrou zasloužila, že se podařilo uskutečnit druhý ročník. Tentokráte nejen na pomoc Lindičce. V letošním roce k organizaci přispěly také dvě další maminky nemocných dětí a především slečna Alena Najmanová a pan Martin Láter.

Velmi nás těší, že jsme mohli tento krásný projekt podpořit a přispět na zakoupení potřebných zdravotních pomůcek a léčby pro děti.

Výtěžek v celkové výši 204.943 Kč byl konkrétně věnován na pomoc 6 leté Lindičce Hrabákové a 5 letému Jakoubkovi Minárovi, kteří trpí autismem, a 10 leté Terezce Hocké s dětskou mozkovou obrnou.

Naše o.s. Život dětem poskytlo celkem 150 000 Kč, každému z dětí 50 000 Kč. Zaměstnanci společnosti Bohemia Energy poskytli 16.750 Kč, společnost Klimamont – Jasolav Fišek darovala 4 000 Kč, společnost Dopharma s.r.o. 5 000 Kč, Koberce Martin Blažek z Horního Litvínova 9 000 Kč, pan Oto Otépka 10 000 Kč, paní Vendula Knížová 2 000 Kč, David Novák 1 500 Kč a Mgr. Lucie Nikelová 1 000 Kč.Výtěžek z prodeje sbírkový předmětů činil 5 693 Kč.

Všem dárcům patří srdečné poděkování za pomoc.

 

... celý článek
18.6.2013

Prodejní výstava kouzelných obrazů Petry Šmídové pomohla nemocnému Jeníčkovi

Vážení a milí přátelé, dovolujeme si vám oznámit krásnou zprávu, prodejní výstava překrásných obrazů autorky Petr Šmídové, která se konala od 14. do 15. června na nádvoří obchodu Mystigue v Plzni přinesla na pomoc dětem částku ve výši 21 000 korun. Laskavá paní Šmídová se rozhodla 50% z výtěžku prodejní výstavy věnovat dětem, za tento velmi laskavý a milý počin, kterého si nesmírně vážíme, paní Šmídové patří srdečné poděkování.

Darovaná částka ve výši 21tis. korun bude použita jako příspěvek k pomoci malému Jeníčkovi Řezníčkovi, který trpí spinální svalovou atrofií a potřebuje speciální polohovací židličku v celkové výši téměř 80tis. korun. Zbývající částku se pokusíme pro Jeníčka získat z další krásné akce, kterou pořádáme 20.6. v krčském zámku Chatea St. Havel v Praze.

 

... celý článek
13.6.2013

Prodejní výstava kouzelných obrazů Petry Šmídové pomáhá dětem

Vážení a milí přátelé, dovolujeme si vás srdečně pozvat na prodejní výstavu nádherných obrazů autorky Petry Šmídové, která se koná  od 14. do 15. června v Plzni na nádvoří obchodu Mystigue, Roosveltova 15, společně s akcí „Plzeňské čarování“

Petra Šmídová maluje od dětství, malování se stalo její láskou, radostí, potěšením, odpoutáním od tohoto světa a proniknutím do světa tam nahoře, do světa andělů a lásky a Boha (takto vidí svou tvorbu paní Šmídová).

Obrazy jsou úchvatné a my máme velikou radost, že se paní Šmídová rozhodla část výtěžku z prodeje obrazů darovat našemu o.s. Život dětem na pomoc těžce nemocným dětem, o které rodiče pečují v domácím prostředí.

... celý článek
12.6.2013

Benefiční koncert nejen pro Lindu 13.6. v Litvínově

Srdečně Vás zveme do Litvínova na benefiční koncert pod názvem "Koncert nejen pro Lindu", který se uskuteční 13.6. v litvínovské Citadele. Koncert podpoří od 18:00 hod. hvězdná sestava: Martin Maxa, Leona Machálková, David Deyl, Marek Ztracený, Eddie Stoilow, Dianka Kalashová a další umělci.

Vstupenky na koncert, kterým Vás provede Josef Laufer, zakoupíte v Citadele Litvínov, v INTUS Litvínov a v Městském divadle v Mostě.

Výtěžek koncertu bude věnován na pomoc 6 leté Lindičce Hrabákové a 5 letému Jakoubkovi Minárovi, kteří trpí autismem, a 10 leté Terezce Hocké s dětskou mozkovou obrnou.

Děkujeme všem, kteří na pomoc těmto dětem již finančně přispěli, a to zaměstnancům společnosti Bohemia Energy, společnostem Klimamont a Dopharma z Litvínova, Inselv z Mostu a firmě Koberce Martin Blažek z Horního Litvínova!

Naše občanské sdružení Život dětem se rozhodlo tento krásný projekt také podpořit a přispět každému z dětí částkou ve výši 50 000 korun na zakoupení potřebných pomůcek.

Přijďte se potěšit poslechem skvělé muziky, užijte si úžasná představení a darujte srdce dětem… Těšíme se na Vás! :o)

... celý článek
10.6.2013

Fenečka Maggie pomáhá Štěpánkovi

Štěpánek je chlapec, který trpí aspergerovým syndromem. Máme obrovskou radost, že jsme mu mohli pomoci. Velkou zásluhu na tom má společnost Lidl Česká republika a její laskaví zákazníci, díky kterým jsme mohli Štěpánkovi pořídit úžasného canisterapeutického pejska Maggie, přímo se jedná o fenečku Border kolie. Kromě pejska jsme Štěpánka za dva roky obdarovali plenami, stabilizačními pásy do auta, týdenní respitním pobyt v Agrocentru Ohrada a iPadem  v celkové hodnotě 46 795 Kč. I za tyto předchozí dary vděčíme Lidlu, který nám poskytuje finanční prostředky pro stovky vážně nemocných dětí a za to mu patří obrovské a srdečné poděkování.

Vyjádření maminky k pomoci Štěpánkovi:


Milá paní ředitelko, nadace a všichni, kteří pomáháte,

chtěli bychom vám jménem naší rodiny a z celého srdce poděkovat za veškerou vaší pomoc pro našeho syna Štěpánka. Zejména a hlavně za naší novou členku rodiny fenku Border Collie Maggie , která je Štěpánkovým věrným přítelem a canisterapeutickým psem. Śtěpánek se k Maggie může kdykoliv přitulit a sklidnit se a zrelaxovat. Rád jí dává piškotek nebo ji i kartáčuje. Maggie ho pak na oplátku rozhoupe na houpačce. Štěpánek a Maggie jsou prostě správná dvojka. Pro Štěpánka ( jehož postižení je dětský autismus, těžká mentální retardace a ADHD s těžkou hyperaktivitou) je každý kontakt s jeho pejskem velmi přínosný. Je šťastný a spokojený. A to je pro nás jako rodinu strašně moc.

... celý článek
6.6.2013

Deniska může být díky novému plicnímu ventilátoru a speciálnímu lůžku v celkové hodnotě 369.282 Kč doma s rodiči.

Velmi nás těší, že jsme mohli díky společnosti AWD Česká republika a.s., která je naším dlouholetým partnerem a laskavým divákům TV Prima family, kteří v rámci benefičního galavečera Srdce pro děti zasílali dárcovské SMS, pomoci těžce nemocné Denisce. Deniska je vážně nemocná holčička odkázaná na umělou plicní ventilaci.

Proto, aby mohli rodiče o svou milou dcerku pečovat v domácím prostředí, potřebovali pomoci se zakoupením ventilátoru pro domácí plicní ventilaci a pediatrického lůžka Elegenza. Tento přístroj (339 521 Kč) i lůžko (doplatek 29 761 Kč) jsou velmi nákladné a obnáší částky, které si rodina na jejich zakoupení bohužel nemohla dovolit a požádala nás o pomoc.

Máme obrovskou radost, že se k pomoci přihlásila s částečným financováním ventilátoru společnost AWD Česká republika, a.s. (150.000 Kč), zbývající částku k celkové ceně ventilátoru jsme doplnili díky laskavým divákům TV Prima family, kteří na pomoc dětem zasílali dárcovské sms.

Doplatek na zakoupení pediatrického lůžka Eleganza uhradil soukromý dárce pan Miloš Obrtel, kterému tímto také co nejsrdečněji za Denisku děkujeme.

... celý článek
6.6.2013

Společnost Travelex Czech Republic poskytla se svými zákazníky na pomoc dětem první krásnou částku ve výši 134.245 Kč

Za spolupráci se společností Travel Czech Republic a.s., která spočívá v umístění sběrných plexi kasiček v prostorách Havlova Letiště v Praze a na Rozvadově jsme nesmírně vděční. Je opravdu úžasné, že se 3 zapečené kasičky podařilo od února tohoto roku, kdy byla spolupráce započata naplnit. Jedna kasička byla zcela plná a druhé dvě byly naplněné zhruba do poloviny, zbývajících pět kasiček se také postupně plní.

Jsme nesmírně vděční laskavým zákazníkům Travelexu za poskytnuté příspěvky, ale také samotné společnosti, která nám umístění kasiček umožnila.

Cílem tohoto projektu je přinést radost a světlo do života dětem s těžkými onemocněními. Jsme nesmírně šťastní, že se nám daří tento cíl postupně s Travelexem naplňovat. Poskytnutá částka ve výši 134 245 Kč pomůže prvním třem vážně nemocným dětem, se kterými vás v průběhu následného měsíce seznámíme, jakmile budou mít zakoupené pomůcky k dispozici.

... celý článek
28.5.2013

Meggie – fenka labradorského retrívra pomáhá osmiletému Marečkovi

Nesmírně nás těší, že jsme mohli Marečkovi, který trpí autismem a těžkou mentální retardací přispět na pořízení terapeutického pejska Meggie. Mareček nemluví, mluvenému slovu bohužel nerozumí jen naučeným povelům a úkonům. S rodiči Mareček komunikuje pouze pomocí předmětů, nechápe nebezpečí, při chůzi venku ho rodiče musí vodit za bundu, protože nemá rád vodění za ruku a má tendence utíkat. Díky těmto a dalším problémům je Meggie pro Marečka obrovským pomocníkem a kamarádem, pomáhá mu se zklidnit, uvolnit se a zaměstnat ho při procházkách.

Částku ve výši 20 000 korun, která byla poskytnuta jako příspěvek k pořízení pejska – fenečky labradorského retrívra nám poskytla společnost PD Future s.r.o. v rámci benefičního galavečera Srdce pro děti. PD Future s.r.o. pomohla Marečkovi, ale také dalším dětem s autismem. Společnosti PD Future s.r.o. tímto co nejsrdečněji děkujeme za poskytnutou pomoc.


... celý článek
24.5.2013

Tomáškovi pomáhá nový ventilátor a pulzní oxymetr v hodnotě 88.972 Kč

Dvouletý Tomášek Bártík z Bavorova v Jižních Čechách je dalším vážně nemocným chlapečkem, kterému pomohla společnost LIDL Česká republika v.o.s. v rámci projektu Srdce pro děti deníku Blesk a našeho o.s. Život dětem. Tomášek trpí spinální muskulární atrofií. Choroba mu ničí svaly a nemůže se hýbat. Lékaři mu nedokážou a nemohou pomoci…

Dva týdny po narození Tomáška si prý jeho babička všimla, že s hošíkem není něco v pořádku. „Malé děti kopou nožičkama, hází ručičkama a to Tomášek nedělal,“ říká maminka Lucie Bártíková ( 29). Lékaři zjistili, že chlapec trpí svalovou atrofií. „Rovnou řekli, že se budeme dívat na to, jak nám syn bude umírat. Žít prý bude maximálně dva roky,“ vzpomíná maminka Lucie.

Prognózy lékařů se zatím nesplnily. Už půl roku měl podle nich být Tomášek mrtvý, ale chlapec žije. Doma leží na lůžku, dýchá za pomoci plicní ventilace a jídlo mu maminka podává sondou přímo do žaludku. Těžce zkoušené rodině tak velmi pomůže nový pulzní oxymetr za 11 620 Kč k monitorování srdeční činnosti a přenosný ventilátor za 77 352 Kč, které získal díky společnosti Lidl Česká republika a jejím laskavým zákazníkům.

Těžce nemocný chlapec se tak díky darům dostane i ven z domu. Maminka už se těší, jak s ním pojede na výlet. „Bude to na chalupu k mým rodičům u Prachatic. Ráda bych také Tomáška vzala do Prahy,“ svěřila se maminka. Ta je moc vděčná, že dary od Lidlu a laskavých lidí pomohou právě jejímu nemocnému synkovi.

 

... celý článek
23.5.2013

Od počátku roku 2013 jsme obdarovali děti v celkové výši 7.956 512,78 Kč

Díky benefičnímu galavečeru Srdce pro děti, který jsme pořádali společně s deníkem Blesk a TV Prima family v prosinci loňského roku jsme od počátku roku 2013 obdarovali téměř 300 dětí v celkové výši 7 956 512,78 Kč.

Jsme nesmírně vděční, že v dnešní ekonomicky nelehké době laskaví lidé a společnosti pomohli ulehčit těžkou situaci rodinám, které se o vážně nemocné děti starají a potýkají se skutečně s velkými finančními problémy.

Finanční prostředky byly využity na nákup nejrůznějších zdravotních pomůcek a ozdravných a rehabilitačních pobytů pro konkrétní děti s velmi vážnými onemocněními, jedná se o děti s nemocí EB tzv. „motýlích křídel", děti postižené svalovou atrofií a dystrofií, mozkovou obrnou, austismem, mukopolysacharidózou, děti s celiakií, s onkologickým onemocněním a děti s kombinovaným postižením.

 

... celý článek
18.5.2013

Pomozte nemocnému Filípkovi, dražte kraslice od celebrit

Unikátní kraslice, které malovaly naše celebrity, se vrátily z výstavy a za rok už můžou zdobit váš velikonoční stůl. A hlavně, když si je v dražbě deníku Blesk koupíte, pomůžete nemocnému sedmiletému Filípkovi!

Celý výtěžek aukce, která začala 17.května, půjde na jeho náročnou péči. Co se vlastně Filípkovi Kněžourkovi stalo?

Filípek zkolaboval, když Kněžourkovi jeli na dovolenou. „Z ničeho nic se náš malý zhroutil. Nedýchal a nebilo mu srdce!“ vzpomíná na děsivou chvíli chlapcova maminka. Sanitka přijela až za tři čtvrtě hodiny. Doktoři u chlapce zjistili masivní otok mozku a další potíže. „Ani v literatuře nevím o případu, že by někdo v tomto stavu přežil!“ řekl rodičům rakouský primář. „To by musel být zázrak.“

Filípek přežil, po nemoci byl ale zcela nehybný. Paní Tereza však nikdy nepřestala věřit v jeho uzdravení. Filípkově rehabilitaci věnovala celý svůj čas. Dnes už s maminčinou pomocí umí dojít ke dveřím a kreslí obrázky. Maminka mu však musí stále vést ruku a projevovat absolutní trpělivost. Filípkův mozek je totiž třeba znova naučit každý pohyb.

Chlapeček nemluví, komunikovat dokáže jen s maminkou několika gesty. V krku má tracheostomii, takže nemůže normálně jíst, tělíčko zatím nezvládá udržet moč, Filípek musí mít pleny. Mysl má v pořádku – tím více si však uvědomuje, co ho potkalo.

Cesta k Filípkovu zdraví bude ještě dlouhá – a drahá. Jen rehabilitace či speciální hygienické potřeby stojí 22 tisíc měsíčně! Hodně peněz spolkne také doprava k lékařům a na rehabilitaci. Filípek potřebuje i speciální rehabilitační pomůcky. Hodně by mu pomohlo speciální kolo Loped. Nebo počítač. Speciální program na PC by mu mohl pomoci zlepšit zrak. Onemocnění mu totiž zničilo i oči, chlapec dnes vidí jen obrysy. Ale i to se prý může obrátit k lepšímu. Pomozte i vy!

... celý článek
17.5.2013

Karvínské děti pomáhají Elince

Karvinské děti letos pomáhají 8 leté Elince! U příležitosti Dne dětí proběhne v pátek 7. 6. 2013 v MěDK v Karviné charitativní akademie na podporu Elinky Wawrzosové, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Jedná se o 3. ročník projektu Karvinské děti pomáhají, jehož motto zní „Nečekejme, kdo obdaruje nás, pojďme sami obdarovávat“. Po dvou dopoledních vystoupeních pro školy se uskuteční hlavní koncert pro veřejnost od 17 hodin. Proč se karvinské děti rozhodly pomoci právě Elince? Její maminka nám o Elince napsala: Elince je 8 let a narodila se předčasně ve 28. týdnu. Kvůli krvácení do mozku trpí těžkou formou dětské mozkové obrny. Elinka nechodí, sama nesedí ani neleze. Mentálně je na úrovni 1,5 - 2 roky starého dítěte. Nemluví, ale učí se s námi komunikovat pomocí obrázků (takzvaný VOKS). Elinka prvním rokem navštěvuje Speciální školu v Karviné Vydmuchově, kde se jí moc líbí. Má moc ráda děti a když se kolem ní něco děje. Jediným problémem je, že ve škole není možná rehabilitace a Elinka musí denně cvičit. Cvičíme proto doma, 2 x týdně cvičí s rehabilitační sestrou, přes léto absolvujeme 1x týdně hipoterapie, občas canisterapie. Elinka na jaře 2012 absolvovala pobyt v lázních Klimkovice spojený s unikátní metodou pohybové terapie pro děti KLIM-THERAPY. Cvičení i lázeňské procedury zvládala velice dobře a po měsíci u ní došlo k výraznému zlepšení sedu, kleku na čtyřech, vzpřímenému kleku, zlepšila oporu o ruce. Proto bychom rádi tuto terapii, kterou pojišťovna nehradí, zopakovali.

... celý článek
17.5.2013

15 053 Kč pro Sárinku od Yusen Logistic

Upřímně děkujeme zaměstnancům společnosti Yusen Logistics s.r.o z Kolína, kteří se v rámci své firemní akce rozhodli věnovat výtěžek na dobrou věc. Naše sdružení Život dětem obdrželo částku ve výši 15 053 Kč a mohlo tak zakoupit malé čtyřleté holčičce Sárince z Frymburku speciální sedací jednotku Kimba. Sárinka má Rettův syndrom, tzn., že ztratila úchopové vlastnosti rukou, sama se nenají, nenapije. Nemůže sedět na běžné židli. Sedací jednotka Sárinku stabilizuje, bez potíží ji lze krmit a pracovat s ní na zlepšení jejího rozvoje.

... celý článek
8.4.2013

Polohovací pomůcky v hodnotě 50.000 korun pomáhají vážně nemocným dětem

Polohovací pomůcky v hodnotě 50 000 korun pomáhají v Centru Bazalka, které se stará o děti s nejrůznějšími formami těžkých  středně těžkých kombinovaných postižení -  tedy kombinace smyslových, tělesných a mentálních postižení, včetně různých syndromů (např.Westův syndrom). Většina z těchto dětí má ještě navíc epilepsii. Řada dětí je ležících a potřebuje 24 hodinou péči. Některé děti mají sondu do žaludku či tracheostomii. Další skupinou dětí, kterým polohovací pomůcky pomáhají  jsou děti s autismem a přidruženým mentálním postižením. Většina dětí je postižena od narození  v důsledku předčasných porodů, komplikací při porodu, genetických vad či z neznámé příčiny. Některé děti mají vážné zdravotní komplikace po nemoci (zejména po meningitidě či v důsledku očkování).

Darované polohovací pomůcky pomáhají především u ležících pacientů, protože u nich hrozí riziko bolestivých dekubitů (proleženin). Děti se polohují nejen ve spánku, ale i při řadě činností během dne (krmení, školní výuka). V Centru Bazalka s polohovacími pomůckami také intenzivně pracují dle konceptu Bazální stimulace. Díky Bazální stimulaci si děti lépe uvědomují své tělo, sami sebe a tím se vytváří podmínky pro komunikaci s okolím. Také má velký účinek pro uvolnění odpočinek, pocit bezpečí.

Nesmírně nás těší, že jsme dětem díky výtěžku z benefičního galavečera Srdce pro děti mohli pomoci a polohovací pomůcky zakoupit.

... celý článek
7.4.2013

Projekt Dávám srdce dětem na pobočkách České pošty stále pokračuje ……..

Dávám srdce dětem je projekt o.s. Život dětem, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Cílem tohoto krásného projektu je získat finanční prostředky na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů. Projekt byl zahájen 1.8.2012 a probíhá na 3 000 pobočkách České pošty formou prodeje charitativních samolepek v ceně 30 korun.  <strong>Do konce měsíce března letošního roku 2013 se podařilo prodejem samolepek získat krásnou částku ve výši 864. 915 Kč</strong>, která je využita na pomoc vážně nemocným dětem s onkologickým onemocněním a dětskou mozkovou obrnou.<strong> Díky laskavé pomoci pracovníků České pošty a laskavých lidí, kteří si samolepku zakoupili,</strong> můžeme v srpnu tohoto roku vyslat 30 dětí, které jsou po náročné léčbě chemoterapií na ozdravný pobyt k moři. Další finanční prostředky byly použity na nákup zdravotních pomůcek, léků, speciální výživy … k usnadnění každodenního života dětí.

Prodej samolepek na pobočkách České pošty stále pokračuje a<strong> v průběhu následných 14 dnů tzn. od 8.4. do 21.4.</strong> je ještě intenzivnější. Pokud vás pracovníci u přepážek osloví s prosbou (žádostí) o zakoupení samolepky v ceně 30 korun, velmi vás prosíme, pokud je to ve vašich možnostech, přispějte …..  K dispozici máme tři druhy samolepek, na kterých je vyobrazeno miminko, které drží červené srdíčko s logem našeho sdružení, miminko které drží žluté srdíčko s logem našeho sdružení a dětská ručička, která má na dlani červené srdíčko s logem našeho sdružení – usměvavým sluníčkem. Samolepky jsou označeny názvem projektu „Dávám srdce dětem“.  Samolepky jsou na pobočkách České pošty k dispozici u přepážek, kde uvidíte také letáček s anoncí projektu. Letáčky mohou být umístěny i na jiných místech v prostorách jednotlivých poboček. <strong>Z výtěžku čekají na pomoc děti s mukopolysacharidózou, svalovou atrofií a dystrofií, autismem, </strong>syndromem krátkého střeva, atrézií jicnu, EB –nemocí tzv. motýlích křídel a děti s onkologickým onemocněním a kombinovanými vadami.

 

... celý článek
3.4.2013

Danečkovi pomohla speciální terapie v rehabilitačním Sanatoriu Klimkovice

Daneček je úžasný chlapeček, který je nemocný dětskou mozkovou obrnou. Nesmírně nás těší, že jsme mu mohli díky benefičnímu galavečeru Srdce pro děti 2012 pomoci a zaplatit mu speciální terapii v hodnotě <strong>46.060 Kč,</strong> která byla součástí rehabilitačního pobytu v Sanatoriu Klimkovice. Rodina Danečka byla tak moc hodná, že nám umožnila v prostředí jejich domova natočit pro benefiční galavečer reportáž a tím přiblížit divákům TV Prima family  a laskavým dárcům co vše obnáší každodenní život rodičů, kteří pečují o nemocné dítě. Touto reportáží rodina pomohla nejen Danečkovi, ale dalším desítkám nemocných dětí dětskou mozkovou obrnou a to je úžasné. Ještě jednou tímto srdečně a s úctou rodině Danečka děkujeme.

Z každodenního kontaktu s rodiči vážně nemocných dětí máme krásný pocit. Jsou to úžasní a silní lidé, kteří přesto, že to v životě se svými dětmi nemají snadné, jsou nesmírně srdeční, laskavý, přející a to nám přináší obrovskou radost a sílu do naší další činnosti. Níže si můžete přečíst krásné vyjádření milující maminky obdarovaného Danečka, které mluví za vše…….

Pár slov závěrem:

I když pro mnohé z nás není lehké období, protože se potýkáme s nejrůznějšími problémy, musíme se přestat bát, musíme si vzájemně pomáhat, stát se jedním národem, protože potřebujeme jeden druhého …… Tohle je doba změny, všechno není o materiálních věcech, lidé hledají smysl života a smyslem života je žít, to je jedna z nejdůležitějších věcí ……………. Rodiče nemocných dětí a děti samotné jsou toho důkazem……….

... celý článek
26.3.2013

Kubík se těší z nového elektrického vozíčku

Kubík je devítiletý chlapec, který od narození trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Máme obrovskou radost, že jsme mu mohli díky AWD Nadaci pomoc dětem, která ja naším dlouholetým laskavým dárcem pomoci a zakoupit mu elektrický vozíček v hodnotě 138.780 Kč. Kubík má z vozíčku velikou radost a spokojeně jezdí na vozíčku venku. Dovolte, abychom  vám prezentovali poděkování jeho maminky, které nás zahřálo u srdíčka.

... celý článek
18.3.2013

Lidl pomohl šestiletému Míšovi

Míša z hlavy vyjmenuje všechny členy týmu HC Pardubice, pravidelně sleduje jejich zápasy, patří mezi nejvěrnější fanoušky. To je šestiletý  Míša Tereska . Kluk, který celým svým srdcem miluje hokej. Jeho největším snem je jednou se sám projet na bruslích. Má totiž dětskou mozkovou obrnu a nedokáže se sám postavit na nohy…   Společnost Lidl, která byla generálním partnerem benefičního galavečera Srdce pro děti 2012 a navíc na pomoc dětem poskytla krásnou částku ve výši 6mil. korun však Míšovi pomohla. Díky laskavému Lidlu a jeho srdečným zákazníkům jsme Míšovi mohli zakoupit speciální termoakupresurní přístroj CERAGEM v ceně 75.000 korun.  Tento přístroj provádí aktivní terapie, kde je postupně stimulován celý organismus prostřednictvím aktivních bodů, dochází  také k prokrvení celého organismu a k uvolnění spastického napětí a to je u dětí s mozkovou obrnou nesmírně důležité.


Že bude Míša ochrnutý zjistili rodiče pět dní po porodu. Dodnes nevědí, kde se stal problém. Těhotenství bylo do 30. týdne bezproblémové, pak přišel předčasný porod a Míša se narodil o dva měsíce dříve.


"Ze začátku jsem to tajila, nemohla jsem tomu uvěřit, proč my, proč já, proč zrovna Míša. Styděla jsem se za to. Brala jsem to jako sebeselhání. Časem jsem pochopila, že já za to nemůžu a že s tím začneme bojovat," vzpomíná Míši maminka Iva (36). Bojovat v rodině Teresků pak znamená pravidelně - třikrát denně - cvičit. A to i přes velké bolesti. Rodina Míši však nic nevzdává, chlapci se věnuje na 100% a věří, že se jednou stane zázrak a Míša bude chodit ……..

 

... celý článek
18.3.2013

Neslyšící Anetka má nový zvukový procesor, který jí pomáhá obnovit sluch

Anička je holčička, která se narodila s vrozenou oboustrannou hluchotou. Nesmírně nás těší, že jsme mohli díky laskavým dárcům benefičního galavečera Srdce pro děti 2012 Anetce pomoci a přispět jí k zakoupení nového zvukového závěsného procesoru NUCLEUS 5 částkou ve výši 57.883 korun. Jedná se o špičkové zařízení, které užívá více než 250 000 lidí ve více než 100 temích světa, z toho více než polovina je právě dětí.

... celý článek
26.2.2013

Obdarovali jsme 111 vážně nemocných dětí od počátku roku 2013 v celkové výši téměř 2.500.000 korun.

Díky výjimečnému a kouzelnému benefičnímu galavečeru Srdce pro děti, který se konal 16.12.2012 v přímém přenosu na TV Prima z prostor Obecního domu jsme mohli od počátku tohoto roku obdarovat prvních 111 vážně nemocných dětí s dětskou mozkovou obrnou, autismem a se středním a těžkým kombinovaným postižením. Obdarované děti čekají ozdravné a léčebné pobyty, dalším dětem pomáhají nejrůznější zdravotní a kompenzační pomůcky, které jim usnadňují život.

Prozatím dochází k obdarovaní dětí z finančních prostředků od laskavé společnosti Lidl, která v rámci benefičního galavečera vážně nemocným dětem poskytla krásnu částku ve výši 6 miliónů korun.  Jakmile bude tato částka vyčerpána budou obdarovány děti z výtěžku od dalších renomovaných společností a laskavé veřejnosti, která v rámci přímého přenosu přispívala formou dárcovské sms a prostřednictvím živého call centra.

 

... celý článek
26.2.2013

S loutkami v nemocnicích jsme přinesli dětem lék…

Na podporu krásného projektu „Loutky v nemocnici“, který má v České republice tradici a je velmi oblíbený u malých pacientů, kteří tráví dlouhý čas při hospitalizaci v nemocnicích, jsme darovali 50. 000 korun.

Tímto darem jsme umožnili organizátorům projektu i nadále přinášet dětem, pobývajících v nemocnicích po celé naší republice úsměv na tvář, a alespoň na chvíli jim pomohli zapomenout na jejich trápení.

Tento hezký projekt je založen na bezprostřední komunikaci s dětmi prostřednictvím loutky a odpoutání dětského pacienta od prožívané reality nemoci. Loutka se stává médiem, přes které se dá komunikovat i nonverbálně, vytváří prostor pro hru, odbourává bariéry studu a strachu, přináší smích a uvolnění. Organizátoři spolupracují s ošetřujícími lékaři, zdravotnickým personálem i rodiči, čímž se projekt stává formou arteterapie s diferencovaným přístupem k různě nemocným dětem. Sledují trendy v oblasti dramaterapie a psychosociální péče a snaží se je reflektovat při realizaci jejich návštěv i přípravě nových projektů. Přináší za dětmi do nemocnice spoustu loutek – malých i velkých, přináší pohádky a písničky, přináší možnost si hrát a povídat. Jevištěm se může stát třeba nemocniční postýlka. Není to jen obyčejné představení. Hrají s dětmi a pro děti. Děti se samy zapojují do hry: napovídají, pomáhají, vymýšlejí příběhy, hrají s loutkami a často se svěřují.

... celý článek
25.2.2013

Jitušce pomáhá a dělá radost nový tablet Apple iPad

Jituška je holčička, která trpí postižením dětského mentálního vývoje – poruchou autistického spektra, žije si ve svém světě víl a princezen nerozlišuje rozdílnost lidí a tím je přátelská úplně ke všem, i když musí mít v blízkosti vždy někoho z rodičů, což je pro ni i pro rodiče občas dost komplikované, protože ne každý člověk reaguje přívětivě. Jituška nedokáže správně reagovat na přijímané informace, komunikuje jen minimálně. Ipad ji pomůže v navázání většího kontaktu se svými rodiči a okolím, aby uměla vyjádřit svá přání, pocity a potřeby. Tablet holčičce současně poslouží ke snadnějšímu rozvoji rozumových schopností.

Tato kompenzační pomůcka v ceně 14.370,94 Kč byla Jitušce zakoupena z výtěžku nedávného benefičního galavečera Srdce pro děti 2012, ze kterého jsou postupně obdarovány desítky dalších vážně nemocných dětí.

Dovolte, abychom se s Vámi podělili o milé poděkování maminky Jitušky, které nás velmi potěšilo.

... celý článek
13.2.2013

Travelex Czech Republic pomáhá se svými zákazníky vážně nemocným dětem

Občanské sdružení Život dětem navázalo novou spolupráci se společností Travelex Czech Republik a.s., která poskytuje směnárenské služby a nebankovní nákup. Spolupráce spočívá v umístíní sběrných plexi kasiček sdružení v prostorách Havlova Letiště v Praze a na Rozvadově. Celkem došlo k umístění 8 zapečetěných kasiček, do kterých mohou zákazníci Travelexu vhazovat příspěvky v libovolné hodnotě a tím pomoci vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů, pro které je výtěžek určen.

... celý článek
13.2.2013

Filípek dostal speciální vozíček

Filípek je čtrnáctiletý chlapec, který trpí dětskou mozkovou obrnou, epilepsií, centrální slepotou a dalšími závažnými zdravotními problémy. Jsme velmi šťastní, že jsme mu mohli díky benefičními galavečeru Srdce pro děti pomoci a zakoupitmu tak potřebný vozíček Handi turist v celkové hodnotě 34 070 Kč, který mu umožní výlety s rodinou, protože se dá umístit za kolo, ale také samotné procházky. Tento vozíček může sloužit také jako kočárek a to je pro maminku výborná kombinace.

... celý článek