Zábavné odpoledne pro děti a dospělé

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé je každoroční zábavná akce, kterou zahajujeme náš podzimní týdenní celorepublikový sbírkový projekt tzv. Srdíčkové dny.

Tato krásná akce se koná za podpory mnoha známých osobností, které přijdou potěšit širokou veřejnost svým hereckým či pěveckým vystoupením a tím pomoci a podpořit následující sbírkový projekt. V rámci této akce čekají děti i dospělé různá milá překvapení, dárky, vystoupení, hry, soutěže a mají také možnost seznámit se s novými sbírkovými předměty naší o.p.s. Život dětem.

Přehled jednotlivých ročníků

7. ročník
23. září 2019
nám. Míru, Praha
 6. ročník
17. září 2018
nám. Míru, Praha
srdicka-herci210x297-201709-MAIL 5. ročník
13. září 2017
nám. Míru, Praha
4. ročník
14. září 2016
nám. Míru, Praha
blank
Prohlédnout všechny ročníky

 


 

Srdíčkové dny (sbírka)

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení a jsou prezentovány a medializovány jako „Srdíčkové dny“.

Osvědčení o povolení konání sbírky (formát PDF, otevře se v novém okně)

Srdíčkové dny se dostaly do povědomí široké veřejnosti a představují pro lidi dobročinnou akci, která probíhá třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě. Pokaždé v sobě skýtá překvapení pro lidi, kteří jsou na ulicích oslovováni studenty středních škol. Ti jim nabízejí drobné předměty s usměvavým sluníčkem, které je naším symbolem pro štěstí a současně logem.


Aktuální sbírka
Podzimní Srdíčkové dny
23.-27. září 2019

Tisková zpráva v aktualitách
Seznam měst

 

Příběhy dětí, kterým můžete aktuálně pomoci si můžete přečíst ZDE.

Seznam měst zapojených do projektu Srdíčkových dnů (za poslední rok):

Podzimní Srdířkové dny – září 2019
Jarní Srdíčkové dny – březen 2019
Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2018
Podzimní Srdíčkové dny – září 2018

Náhledy vizuálů posledních sbírek
srdicka210x297-201803-WEB

Výtěžek sbírek používáme z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

sd-sbirka-projekt-nahledy

 

 


 

VolšoHEC RUN

Běháš? Běhání ti dělá radost, ale chtěl bys mu dát širší smysl? Tak se HECni, oběhni spolu se třemi přáteli rybník Olšovec a pomoz tak vážně nemocným dětem

25. května se konal druhý ročník štafetového půlmaratonu VolšoHEC RUN 2019 u rybníka Olšovec v Jedovnicích. Zúčastnili se ho všichni, kteří rádi sportují, a navíc jim není lhostejný osud vážně nemocných dětí, kterým Život dětem o.p.s. pomáhá už 19. let.

Pro Filípka, Emilku a Julinku se podařilo získat krásnou částku 234 309 Kč.

Tento nádherný šek přijala k rybníku Olšovec převzít za Život dětem Miroslava Kostková. Moc děkujeme organizátorům úžasné akce a ovšem, kteří se zapojili. Prostě velký dík!

Třetí ročník půlmaratonu VolšoHEC se koná 23.5.2020. Registrovat se můžete od 1.12.2019. Děkujeme!

Již podruhé se bude konat štafetový půlmaraton pro dobrou věc s názvem VolšoHEC RUN 2019. Zúčastní se ho všichni, kteří rádi sportují a současně chtějí pomoci rodinám Filípka, Emilky a Julinky. VolšoHEC RUN 2019 se koná v sobotu 25.5.2019 u rybníka Olšovce v Jedovnicích. Zaregistruj se se svými přáteli už nyní na www.volsohec.cz.

  • Startovné 350 Kč na osobu, tedy 1 400 Kč za štafetu (je určeno na pomoc nemocným dětem).
  • Můžeš získat originální běžecký dres z kvalitního materiálu se svým jménem.
  • Závod podpoří svou účastí také Petr Švancara a další známé sportovní osobnosti.

Veškeré peníze za startovné i za dresy posíláte přímo na konto o.p.s. Život dětem. Tento finanční dar lze uplatnit jako tzv. odčitatelnou položku od základu daně v rámci daňového přiznání či ročního zúčtovaní daně u zaměstnanců. Rádi Vám vystavíme Potvrzení o přijetí daru.

Závod organizuje tým společnosti Phoenix Contact spol. s r.o. ve spolupráci s Život dětem, o.p.s.

Plakát VolšoHEC RUN 2019 
(kliknutím na náhled si plakát zvětšíte)

 

Komu svým startem pomůžeš?

Julinka

Julinka má vzácný Bartterův syndrom – I.typ, který zapříčinil předčasný císařský řez a vyhlídky s ním jsou ve hvězdách….Aby toho neměla málo, po pár dnech na světě u ní propukl pozdě zjištěný zánět mozkových blan, který zapříčinil krvácení do mozku, poškození mozkové tkáně, hydrocephalus, záchvaty a při čtvrté operaci byl Julince voperován VP shunt ( hadička, co odvádí přebytečný mozkomíšní mok do dutiny břišní). Domů jsme si ji odvezli po, pro nás neskutečně dlouhých, 3 a půl měsících. Nyní má Julča 15 měsíců a konečně pomalu pokořuje váhovou hranici 6-ti kg a díky dřině, odříkání a skvělým fyzioterapeutům se začala sama přetáčet na bříško. I přes těžké neprospívání, svalovou hypotonii, pomalý psychomotorický vývoj a spousta dalších „drobností“ je to naše usměvavá Bojovnice, kterou budeme vždy milovat, jako jejího zdravého brášku, a podporovat jak nejvíce budeme umět a moct….
Na co by moji rodiče dar použili: Cvičení v oblečku TheraTogs v ARCADA NeuroMedical Center v Ostravě, hiporehabilitační pobyt v Centru hiporehabilitace Mirákl v Bohuslavicích

Filípek

Filípek desátý den po porodu prodělal již v domácím prostředí srdeční kolaps a zástavu srdce kvůli mnohačetné skryté srdeční vadě. Vzhledem k několika desítek minut trvající resuscitaci tatíkem a následně záchrannou službou, kdy nebyl zcela zásoben mozek kyslíkem, je i po úspěšných operacích srdce Filípek zatím omezen ve fyzickém i duševním vývoji. I přes veškerou celodenní péči od maminky je třeba jej rozvíjet hlavně nákladnými fyzickými terapiemi a logopedickým a dalším cvičením a nákupem speciálních pomůcek na podporu při sezení, držení těla apod.
Na co by byl dar použit: Terapie THERASUIT v SAREMA Liberec, nákup spec. opory při sezení + fixace těla.

Emilka očima její maminky

Emilka se narodila v dubnu 2016 jako naprosto zdravé miminko. Již od prvních chvil se však nechovala standardně s častým pláčem, apnoickými pauzami a nechutí pít. Přišla na řadu spousta vyšetření, která neprokázala žádné onemocnění, a proto jsme byly v termínu propuštěny z porodnice.
Její nestandardní chování se naplno projevilo i doma, stejně tak špatné pití, které nakonec vedlo k nálepce neprospívající kojenec a hospitalizaci v nemocnici. Emilce byly dva měsíce. V nemocnici dostala nasogastrickou sondu a prošla další spoustou různých vyšetření, včetně genetických a rozšířených metabolických, jejichž výsledky jsou v naprostém pořádku. Emilčina nechuť pít nakonec vedla k zavedení PEGU a ihned poté k hospitalizace ve VFN Ke Karlovu k dovyšetření dědičných metabolických poruch. Všechna tato vyšetření opět neprokázala žádné onemocnění. Domů jsme se dostaly, když bylo Emilce pět měsíců. Z jejího ranného dětství si pamatuji jen bílé pláště a hroznou bezmoc. Nerada na to vzpomínám. Od té doby pravidelně cvičíme Vojtovu metodu, chodíme na zrakovou stimulaci a snažíme se Emilku posunout alespoň o centimetr. U Emilky se postupem času zvýraznila svalová hypotonie, centrální zraková vada a samozřejmě těžká psychomotorická retardace na úrovni I. trimenomu. Dnes, tj. ve dvou letech se umí s obtížemi otočit na bříško, nehraje si, v ručičkách nic neudrží, předměty ani obličeje nefixuje, samozřejmě nemluví, nechodí, nesedí. Prognóza není příliš příznivá, už i s ohledem na to, že její vývoj stagnuje. Přesto přese všechno jsme šťastni, že ji máme. Emilka je dar, který nám ukázal život ve své surovosti, bezohlednosti a nespravedlnosti. Na druhou stranu nás Emilka přesvědčila o tom, že když se chce, všechno jde a že handicapem život nekončí. Bylo nám odkryto, co rodičům zdravých dětí zůstane navždy utajeno a život s ní je, zdá se, daleko bohatší. Do dnešního dne nemáme informaci, co Emilku trápí. Ale znát podstatu jejího problému není pro nás to nejdůležitější. Za důležitější považujeme její spokojený život!
Na co bychom případný finanční dar využili? Na nákup nového vozu s dostatečně velkým zavazadlovým prostorem pro převoz zdravotních pomůcek a na jeho úpravy, které nám co nejvíce usnadní každodenní život s handicapovanou dcerou.

Více informací je na www.volsohec.cz nebo na www.facebook.com/volsohecrun

Přehled všech ročníku projektu VolšoHEC RUN

 

 


 

Dávám srdce dětem s Českou poštou

Dávám srdce dětem je celoroční projekt, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Byl zahájen 1.8.2012 a probíhá na 3 000 pobočkách České pošty formou prodeje samolepek a CD.

Na přepážkách jsou k zakoupení charitativní samolepky označené názvem projektu „dávám srdce dětem“ za 30 Kč, různobarevná plastová srdíčka s usměvavým sluníčkem za 30 Kč a vánoční vánoční CD „Srdci blíž“ za 50 Kč. Výtěžek z prodeje je věnován na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů v celé České republice v podobě potřebných léků, přístrojů, zdravotních pomůcek a služeb.

Díky České poště, jejím laskavým zaměstnancům a všem jejím štědrým klientům se v roce 2018 podařilo získat finanční částku 1 127 354 Kč. Děkujeme!

Anetka
8 let
(03/2019)
zd-letak210x297-ceskaposta-Jachym-WEBJáchymek
3 roky
(09/2017)
zd-letak210x297-ceskaposta-ADAMEK-MAILAdámek
6 let
zd-letak210x297-ceskaposta-eliska-mail
Eliška
2 roky
zd-letak210x297-ceskaposta-davidek-mailDavid
8 let
Terezka
4 roky

 


 

Rock v srdci

Dovolujeme si Vás pozvat na charitativní rockový koncert Rock v srdci, určený pro všechny příznivce rockové hudby. Jsme velmi rádi, že se jeho pořadatelé rozhodli věnovat celý výtěžek z tohoto koncertu na pomoc rodinám s vážně nemocným dětem.

Koncert se koná 13. dubna 2019 v Řevnicích v hotelu Liďák s největší pravděpodobností od 16 hodin, ale začátek jeho pořadatelé včas upřesní.

Na koncertu vystoupí kapely: Morčata na útěku, Tragedis, Vosí hnízdo, Curlies, Honem a Daily Coffee.

Kromě hudebního programu se ti, kteří dorazí, mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Vstupné na koncert je 200 Kč.

Život dětem o.p.s. děkuje pořadatelům, kapelám i návštěvníkům za tolik potřebnou pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.

Celý výtěžek akce bude věnován na konto organizace Život dětem.

 

 


 

Srdce dětem (sbírka)

Sbírka Srdce dětem pomáhá vážně nemocným dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života.

srdcedetem-logo201609-srgb

V rámci sbírky Srdce dětem probíhají samostatné akce Život dětem a Lidl společně dětem a Vánoční strom Srdce dětem.

Život dětem a Lidl společně dětem

Již osm let spolupracuje Život dětem s obchodním řetězcem Lidl. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 2 756 nemocných dětí. Jsme skutečně nesmírně vděčni vedení společnosti, všem jejím zaměstnancům a obdivuhodně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli celý rok nemocným dětem pomáhat.

samolepka-lidl-spolecne-detemSpolečnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 131 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2018 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 30 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 28 557 850 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 30 miliónů korun. Co nejsrdečněji děkujeme.

Velice nás těší slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

 

 


 

Vánoční strom

vanocni-strom-00S prosbou o pomoc oslovujeme celou řadu společností, aby dle svých možností před vánočními svátky otevřely svá srdce a obdarovaly ty, ke kterým osud nebyl příliš laskavý.

Přispět je možné jakoukoliv částkou na konto 87971319/0800 pod variabilním symbolem 1234, který je určen projektu Srdce dětem a pod specifickým symbolem, kterým je IČ dárcovské společnosti.
Dárcům rádi vystavíme Potvrzení o přijetí daru

Srdečně děkujeme všem laskavým společnostem za pomoc nemocným dětem, mezi které patří i Matýsek.

 


 

Darovací certifikát

Dovolujeme si Vám nabídnout naše darovací certifikáty. Mezi Vámi je mnoho našich příznivců, kteří organizaci Život dětem podporují již od samotného založení v roce 2 000.

Věříme, že někteří z Vás rádi přivítají možnost zakoupit sobě nebo svým blízkým darovací certifikát v hodnotě 500 Kč. Jeho zakoupením přispějete na jednu hodinu speciálních neurorehabilitací, které vážně nemocným dětem nesmírně prospívají. Známe mnoho dětí, které jejich zásluhou udělaly své první krůčky a jejich rodiče věří, že pravidelné cvičení dětem postupně pomůže k samostatnosti a my se jim v tom snažíme pomoci, protože zdravotní pojišťovny je hradí částečně nebo vůbec..

Darovací certifikát můžete koupit jako dárek pro sebe, ale taky třeba jako mimořádný vánoční dárek, dárek k narozeninám či svátku pro své blízké, příbuzné, kamarády či známé. Americký spisovatel, učitel a kazatel Robert Fulghum říká: „Dej a bude Ti dáno, neboť dary kolují“   a my věříme, že i Vás tato možnost obdarování obohatí.

Darovací certifikát můžete objednat na našich webových stránkách v e-shopu nebo na adrese: zivotdetem@zivotdetem.cz, a to buď ve verzi pro někoho nebo pro sebe. Můžeme Vám ho zaslat poštou (jako pohlednici) nebo mailem k vytištění.

Srdečně děkujeme všem, kteří prostřednictvím darovacího certifikátu pomohou vážně nemocným dětem.

 


 

Kolin Beach Soccer

Akci jsme se rozhodli uspořádat, protože žijeme šťastný život. Můžeme poznávat okolí, zajímavé lidi, nechávat se inspirovat, vracet se domů a dělit se o všechny zážitky. Přesně takto vzniknul i nápad sportovně kulturní akce Kolín Beach Soccer. Jen tentokrát se nevrátíme domů, ale přímo na Karlovo náměstí, kde bude mít příležitost každý sportovec, či fanoušek sdílet svoje pocity a energii.

Rádi bychom rok co rok připravovali uprostřed prázdnin podívanou, která bude v kontrastu historického centra města a atraktivních plážových sportu oblíbená pro všechny věkové kategorie.

Tento rok jsme si připravili turnaj pro 16 týmů z blízkého okolí, kteří si zahrají o poháry, ale i zajímavý zájezd do ciziny na fotbalový zápas jedné z evropských lig. Dvoudenní turnaj přinese hodně zápasů a ještě více gólů. S podporou asociace plážové kopané postavíme hřiště oficiálních rozměrů, které po odehrání všech zápasů jistě obsadí všechny děti a stane se největším pískovištěm široko daleko. Díky výborné partnerské spolupráci budeme mít možnost vidět v sobotu v 17:30 zápas hokejistů bez bruslí a helem, kteří určitě ukáží svým fanynkám pěkné letní sestřihy. Následovat bude přátelský zápas výběru České reprezentace proti prozatím utajovanému soupeři. Tady už budou všichni jistě fandit jako jeden muž.

Dětské atrakce budou mít zelenou na druhé půlce náměstí a ti nejmenší i větší se můžou těšit na řádně posílený tým malování na obličej, horolezeckou stěnu, skákací hrad, trampolínu a pro soutěživé bude připravena fotbalová klec. Všechny atrakce budou přístupné v sobotu v průběhu celého dne.

Celá akce neoficiálně odstartuje již v pátek 2.8. podvečer, kdy bude hřiště přístupné veřejnosti. Doprovázet je bude pohodový doprovodný program v podobě menšího koncertu, nebo zábavné stand-up commedy show. V sobotu startuje od rána skupinová fáze turnaje a zároveň mnoho atrakcí, včetně bohatého výběru občerstvení.

V průběhu celé akce se budeme snažit sdílet naše štěstí s o.p.s. Život dětem, díky které budeme moci podpořit veřejnou sbírkou našeho kamaráda Lukáše, kterého nemoc upoutala na invalidní vozík a dopřát mu něco, co si přeje nebo potřebuje, aby byl ještě více veselý než je doteď. Večer završíme analýzami u elektronické tužky s doprovodem melodické místní kapely.

Zakončení turnaje spojené se zahájením „velkého letního úklidu“ je naplánované na neděli v 16:00. Těšíme se na tuto výjimečnou společenskou událost v srdci našeho města a tímto zveme všechny, aby se přišli podívat a prověřit, že o této akci platí „ větší než byste čekali“

 

 


 

ECMO

Mimotělní pumpa ECMO už může zachraňovat děti.

Ve středu 21.11.2018 jsme spolu s Nadačním fondem Kapka naděje předali ve VFN v Praze na Klinice dětského a dorostového lékařství předali mimotělní pumpu ECMO, která dokáže zachránit dětí, u kterých dochází k selhání srdce a plic.

Nákup pumpy ECMO byl financován z peněz, darovaných laskavými dárci v rámci sbírky, kterou o.p.s. Život dětem zahájila v únoru letošního roku. Do sbírky se celkem zapojilo 1 100 jednotlivých dárců z řad široké veřejnosti a 15 dárcovských společností. Jejich zásluhou o.p.s. Život dětem poskytla na pumpu ECMO částku 1 037 053,35 Kč. Chybějící částku ve výši 600 000 Kč se rozhodl uhradit Nadační fond Kapka naděje poté, co Česká televize v pořadu Reportéři odvysílala reportáž o nezbytnosti této mimotělní pumpy.

O.p.s. Život dětem děkuje všem laskavým dárcům, kteří se do sbírky zapojili a dali tak šanci vážně nemocným dětem na život.

Přístroj ECMO je pumpa pro mimotělní oběh, která společně s lékařskými odborníky dokáže zachránit život téměř 75 % dětí, u kterých dojde k selhání srdce nebo plic z různých příčin, např. virový a bakteriální zánět plic, těžké postižení plic, vznikající při jiném onemocnění, vdechnutí toxické nebo jiné cizí látky, záněty srdečního svalu, těžké infekce vedoucí k septickému šoku nebo stavy po tonutí. To znamená, že sedm až osm dětí z deseti, u kterých byla stoprocentní pravděpodobnost smrti, se vrací zpět do života. Jediné pracoviště, které dokáže s pomocí pumpy ECMO děti zachránit, je Jednotka intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. I když se jedná o pražské pracoviště, pomoc se dostane dětem z celé České republiky. Tým odborníků přiletí kamkoliv speciálním vojenským vrtulníkem a dítě ihned na pumpu napojí. Do Prahy ho již odvážejí sanitkou.

Pro více informací o přístroji a sbírce navštivte web www.nadejeprodeti.cz

 

 


 

Buen camino dětem

David Dominigue Dvořák se vydal 28.července 2018 na 3 131 km dlouhou pouť z malé vesnice Sv.Jakub u Kutné Hory do nejznámějšího poutního místa Santiago de Compostella ve Španělsku.

Jeho pouť má jediný cíl – ukázat kolemjdoucím, jak důležitá je pomoc těm nejslabším, získat pro ně v Santiagu duchovní podporu a také ve spolupráci s charitativní organizací Život dětem vybrat peníze na léčbu tří vážně nemocných dětí (Elišky, Mikuláše a Karolínky). Tyto penízhe umožní další, tolik potřebné rehabilitace, které zdravotní pojišťovny nehradí.


Z jeho pouti budeme pravidelně přinášet informace v aktualitách i s fotografiemi. Pouť Davida Dominigua Dvořáka můžete také sledovat facebook, kde zveřejňuje videa a postřehy ze své cesty: https://www.facebook.com/buencaminodetem/

20.11.2018 – Poutník David Dominik dorazil koncem října do Santiaga de Compostela. Celou cestu šířil myšlenku potřeby pomoci dětem, které v životě neměly stejné štěstí jako ostatní, zcela zdravé děti. Byla to dlouhá, tříměsíční pěší cesta, na které Dominik potkal mnoho nejrůznějších lidí a informoval je o nutnosti těmto nemocným dětem, které prezentovali Mikulášek, Eliška a Karolínka, pomáhat.

Celou cestu na sociální sítích informoval o svých zážitcích, až své poselství a prosby o požehnání nemocným dětem donesl do Santiaga.

Život dětem děkuje Davidu Dominikovi a všem, kterým není osud nemocných dětí lhostejný a kteří děti podpořili nebo ještě podpoří na transparentní účet 1117771700/5500, VS 5252.

 


 

Příběhy dětí

Projekt „Příběhy dětí“ přináší konkrétní příběhy dětí, kterým se snažíme pomoci. Můžete si buď přečíst co je trápí a jak se snažíme jejich situaci řešit a nebo se podívat na video medailonek některých dětí.

pribehy-deti-zdenecek-dmo-video
Zdeněček, 3 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-deti-misa-vvv-video
Míša, 2 roky,
vrozená vývojová vada
pribehy-thumb-terezkaTerezka, 4 roky,
dětská mozková obrna

 

Další příběhy dětí a videa najdete také na youtube kanále Život dětem.

 

 


 

Rádio Srdcem pro Život dětem

Rádio Srdcem pro Život dětem je charitativní projekt na pomoc vážně nemocným dětem, který vyvrcholí pravidelným koncertem na Staroměstském náměstí v Praze vždy v prosinci. Jsme velmi rádi, že si dvě prestižní rozhlasové stanice, a to Evropa 2 a Frekvence 1, vybraly právě naši organizaci, aby spolu s naší organizací podpořily rodiny s vážně nemocnými dětmi, o které Život dětem o.p.s. pečuje již devatenáctým rokem.

Na koncertě vystoupí vždy řada našich předních zpěváků spolu s moderátory rozhlasových stanic. V letošním roce se koncert koná 8. prosince 2018 opět na Staroměstském náměstí. Podrobný program bude upřesněn do konce října.

Koncert se v odpoledních hodinách věnuje programu pro děti, a to od 14:00 do 16:30. Později, od 17:00 do 19:30, nastupuje program pro ty větší.

Kromě toho právě na koncertě Rádio Srdcem pro Život dětem předá společnost Lidl neziskové organizaci Život dětem šek s částkou, získanou sbírkou ve všech prodejnách Lidl během listopadové sbírky Srdce dětem. Částka bude vždy překvapením pro všechny, protože do té doby ji společnost Lidl tají. Za tuto sbírku patří společnosti Lidl a jejich laskavým zákazníkům skutečně velký dík. Je to obrovská pomoc pro nemocné děti.

Lidl je také generálním partnerem koncertu, čehož si Život dětem o.p.s. velmi váží. Šeky pro nemocné děti už pravidelně na koncertě předávají i další společnosti, které se rozhodnou nemocným dětem pomoci.

Rádio Srdcem pro Život dětem má za cíl nejen získat finanční prostředky pro rodiny s vážně nemocnými dětmi, ale také seznámit širokou veřejnost i posluchače rádií s činností naší obecně prospěšné společnosti Život dětem a s osudy některých nemocných dětí, které naši pomoc velmi potřebují.

Komu letos pomáháme

Štěpánek,4 roky – kombinované onemocnění

Rodiče malého Štěpánka se od neurologa dozvěděli, mu chybí corpus callosum, tedy spojení mezi pravou a levou hemisférou. Proto má problémy s pohybem, se zrakem, má časté epileptické záchvaty a trpí mentální retardací. Ve čtyřech letech nechodí, nemluví, neumí kousat a příliš neprojevuje emoce. Velmi mu pomáhají speciální rehabilitace, které však zdravotní pojišťovny nehradí.

 

Filípek,11 let – mukolopysacharidóza

Filípek byl do dvou let úplně normální kluk. Ve dvou letech začal divně chodit a tak se rodiče po mnoha vyšetřeních dozvěděli, že jejich syn trpí vzácným genetickým onemocněním – mukopolysacharidózou IV. typu. Jeho tělo není schopné odbourávat látky zvané mukopolysacharidy, které jsou v těle běžně přítomny. Staré se odbourávají a nové vytvářejí. Jenže nemocní mukopolysacharidózou je odbourávat neumějí. A tak se postupně hromadí v buňkách a zhoršují příznaky. Z dítěte, které bylo zcela v pořádku, se stává ležící miminko.

Viktorka, 2,5 let – spinální muskulární atrofie

Viktorka se už jako miminko chovala prostě jinak. Proto s ní zašla maminka na neurologii, kde mamince nakonec sdělili, že její dcera trpí spinální muskulární atrofií I. typu. Při této nemoci postupně odcházejí všechny svaly a dítě postupně vypadá jako hadrová panenka. Nakonec mu selžou taky plíce i srdce…. S myšlenkou, že ji Viktorka navždy opustí, se maminka nikdy nesmířila. Štěstí v neštěstí se na obě usmálo v podobě nového, velmi drahého léku.

Více na www.srdcedetem.cz

 

Jak se můžete do pomoci zapojit

Sbírkový účet

Můžete poslat jakoukoliv částku na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 7777

Dárcovská DMS

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS ZIVOTDETEM 30 nebo
DMS ZIVOTDETEM 60 nebo
DMS ZIVOTDETEM 90
na telefonní číslo 87 777

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, Život dětem, o.p.s. obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.

 

Přes DMS lze pravidelně přispívat automaticky každý měsíc.
Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS TRV ZIVOTDETEM 30 nebo
DMS TRV ZIVOTDETEM 60 nebo
DMS TRV ZIVOTDETEM 90
na telefonní číslo 87 777

Svoji trvalou podporu můžete kdykoliv bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP ZIVOTDETEM na 87 777.

 

Více informací na www.darcovskasms.cz

Přehled posledních ročníků

Radio Srdcem (2017)
Evropa2 srdcem (2016)

 

 


 

Zaměstnanecká sbírka ve Škoda Auto, a.s.

Život dětem, o.p.s. je od roku 2014 vybrána zaměstnanci výrobních závodů Škoda Auto, a.s. jako partner pro Zaměstnanecké sbírky.

Celkový výnos sbírek, který organizuje Škoda Auto, a.s. spolu s Odbory KOVO od roku 2014, probíhá měsíční srážkou ze mzdy zaměstnanců a je věnován na dobročinné účely. Společnost Škoda Auto navyšuje částku darovanou zaměstnanci o dalších 80 %.

 sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1aHP-banner145x100skodaodborykovomb-logo  sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1b

V roce 2015 nominovali zaměstnanci Škoda Auto do 2. kola sbírek 92 neziskových organizací, z nichž bylo následně vybráno 6 vítězných. Také o nich rozhodovali samotní zaměstnanci hlasováním, do kterého se jich zapojilo 13 368.

Nejvíce hlasů získala naše o.p.s. Život dětem spolu s organizací Helppes a Bezpečně na silnicích. Tyto organizace se projektu účastnily již v minulých 2 letech. Nově je do sbírek zařazena Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, regionální o.s. Orion a místní organizace Českého svazu ochránců přírody.

Velice si vážíme důvěry, kterou v naši organizaci zaměstnanci společnosti Škoda Auto vložili a moc nás těší, že můžeme společně pomáhat desítkám vážně nemocným dětem.

Mezi tyto děti patří i Karolínka a Lara

 

 

 

Troška navíc na pomoc stačí

Troška navíc na pomoc stačí aneb i malými činy jdou dělat velké skutky

Originální projekt na pomoc těžce nemocným dětem, který osloví každého z nás.

Patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška.

Tento projekt vyjadřuje, že opravdu stačí jen „troška“ k tomu,
abychom pomohli, že nemusíme dávat tisíce a statisíce, ale naopak…

Podrobné informace o projektu si můžete přečíst ZDE.
troska-vizualy

 

 

BIP vydavatelství

BIP vydavatelství spolupracuje s naší organizací už třetím rokem. Projekt s názvem Prevence v tajence  je zaměřen na prevenci proti internetové kriminalitě, když je dítě o samotě doma a také proti nehodám v silničním provozu. Celá publikace je tvořena pomocí luštění křížovek, vždy s preventivní tajenkou a čtení pohádkového příběhu, rovněž s preventivní tématikou. Výtisky jsou pravidelně šířeny prostřednictvím nemocničních oddělení, základních škol a dětských domovů. Vždy jednou za čtvrtletí navíc Bip vydavatelství losuje výherce tabletu.
bip-vydavatelstvi-logo-web-small

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte