Zábavné odpoledne pro děti a dospělé

Každoroční zábavná akce, kterou zahajujeme náš podzimní týdenní celorepublikový sbírkový projekt tzv. Srdíčkové dny.

Tato krásná akce se koná za podpory mnoha známých osobností, které přijdou potěšit širokou veřejnost svým hereckým či pěveckým vystoupením a tím pomoci a podpořit následující sbírkový projekt. V rámci této akce čekají děti i dospělé různá milá překvapení, dárky, vystoupení, hry, soutěže a mají také možnost seznámit se s novými sbírkovými předměty naší o.p.s. Život dětem.

Program aktuálního ročníku, 19. září 2022 připravujeme ke stažení (PDF soubor)

Přehled jednotlivých ročníků

 10. ročník
19. září 2022
nám. Míru, Praha
 9. ročník
20. září 2021
nám. Míru, Praha
 8. ročník
21. září 2020
nám. Míru, Praha 
7. ročník
23. září 2019
nám. Míru, Praha
blank
Prohlédnout všechny ročníky

 


 

Srdíčkové dny (sbírka)

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení. Veřejnosti jsou známy jako „Srdíčkové dny“.

Osvědčení o povolení konání sbírky (formát PDF, otevře se v novém okně)
Transparentní účet k veřejné sbírce – vyjádření Magistrátu (formát PDF, otevře se v novém okně)

Srdíčkové dny už dneska široká veřejnost dobře zná jako veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Pořádáme je vždycky na jaře, na podzim a v zimě. Snažíme se, aby se naše sbírkové předměty, které kolemjdoucím na ulicích nabízejí studenti středních škol a učilišť, lidem nejen líbily, ale byly také užitečné. Na sbírkových předmětech najdete  často naše usměvavé sluníčko v srdíčku, které je jednak symbolem pro štěstí, ale také naším logem.

Aktuální sbírka

Podzimní Srdíčkové dny od 19. až 23. 9. 2022

Sledujte náš web pro případné změny z důvodu omezení a koronaviru.

Seznam zapojených měst – podzim 2022
Tisková zpráva v aktualitách

Pokud zrovna ve vašem městě sbírka neprobíhá nebo se Vám nepodařilo ji v ulicích potkat, můžete také pomoci, a to jednoduše zakoupením některého z předmětů přímo v našem e-shopu.

 

PŘÍBĚHY DĚTÍ, kterým můžete aktuálně pomoci si můžete přečíst ZDE.

Seznam měst zapojených do projektu (za poslední rok, formát PDF):

Seznam zapojených měst – jaro 2022
Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2021-leden 2022 (prodlouženo do 28.2.2022 z důvodu koronaviru)
Podzimní Srdíčkové dny – září 2021
Zimní Srdíčkové dny – listopad/prosinec 2021 (z důvodu koronaviru proběhly nestandardně)
Jarní/Podzimní Srdíčkové dny – září 2020 (původně jarní, z důvodu koronaviru přesunuty na září)
Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2019

Náhledy vizuálů posledních sbírek

       

Výtěžek sbírek používáme z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

sd-sbirka-projekt-nahledy

 


 

Online Srdíčkové dny

Obecně prospěšná společnost Život dětem zahájila v červnu 2020 nový projekt online Srdíčkové dny. Nyní se lidé do sbírky na pomoc nemocným dětem v rámci celé ČR mohou zapojit i přímo na internetu.

Stačí otevřít webovou stránku www.srdickovedny.cz a zakoupit si virtuální srdíčko nebo obrázek se zvířátky za 30 Kč. V nabídce online Srdíčkových dnů jsou také virtuální obrázky „dávám srdce dětem“ za 100 Kč, 300 Kč nebo 500 Kč. Každý měsíc lidé mohou pomoci jinému dítěti.


Aktuální sbírka

Online Srdíčkové dny patří nyní Adámkovi

Prosíme Vás, zapojte se do online Srdíčkových dnů a dejte o nich vědět svým blízkým, přátelům a známým.

Chci se zapojit a pomoci

Příběh Adámka si můžete přečíst na webu projektu

Srdečně děkujeme za Vaši laskavou pomoc.

 


 

Srdce dětem (sbírka)

Sbírka Srdce dětem pomáhá vážně nemocným dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života.

V rámci sbírky Srdce dětem probíhají velká a tradiční stejnojmenná sbírka ve všech prodejnách společnosti Lidl a zároveň Vánoční strom Srdce dětem na našem webu.

Sbírka Srdce dětem v Lidlu


Od pondělka 1.11. do neděle 14.11. se konala ve všech prodejnách společnosti Lidl už tradiční celorepubliková sbírka Srdce dětem na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Jsme nesmírně vděčni oblíbenému obchodní řetězci Lidl za úžasnou spolupráci a velké nasazení při uspořádání sbírky, která se stala pevnou součástí charitativního zaměření této společnosti.

I letos si mohli zákazníci společnosti Lidl zakoupit u pokladen samolepku s drobnou grafickou úpravou za minimální cenu 30 Kč, kterou si buď odnesli domů nebo ji nalepili na velké srdce ve výloze a tím symbolicky darovali své srdce dětem, které trpí vážnými a v mnoha případech i velmi vzácnými chorobami. Péče o ně je hodně náročná, a to nejen po psychické, ale i finanční stránce, protože potřebují mnoho různých pomůcek či rehabilitací a ozdravných pobytů, na které rodiny prostě nemají a zdravotní pojišťovny toto vše hradí buď částečně, anebo vůbec.

V loňském roce sbírka Srdce dětem vynesla pro nemocné děti 39 miliónů korun a o.p.s. Život dětem za tyto finanční prostředky pomohla 1 159 rodinám. Některé z nich jsme spolu s Eliškou Froschovou ze společnosti Lidl navštívily, abychom zjistily, jak jim dar ze sbírky Srdce dětem 2020 pomohl. Tak například malá Grétka se spinální svalovou atrofií mohla úspěšně rehabilitovat a my jsme viděly její první krůčky, malá Sofinka s cystickou fibrózou absolvovala ozdravný pobyt u moře, které takto nemocným dětem nesmírně pomáhá a Adámek s kombinovaným postižením se taky pohybově zlepšil zásluhou rehabilitací.

Pevně věříme, že další rok už nebude poznamenaný coronavirem, i když to nikdo neví. Doufáme, že všichni návštěvníci obchodního řetězce Lidl vědí, jak moc je jejich podpora důležitá, že na jejich pomoc čeká opět více než tisícovka rodin, která se bez laskavých lidí neobejde.

Všem dárcům i společnosti Lidl spolu s obětavými zaměstnanci patří velký dík.

Do sbírky Srdce dětem se můžete zapojit také online. Stačí otevřít webové stránky www.srdcedetem.cz a charitativní srdíčko zakoupit online. Přitom si můžete prohlédnout osm reportáží o vážně nemocných dětech. Dozvíte se, jak těžký život mají nejen ony, ale i jejich rodiče, kteří v sobě mají hodně energie, síly, osobní statečnosti a naděje. Jejich odhodlání udělat vše pro své dítě je skutečně obdivuhodné. A my děkujeme všem, kteří nám už řadu let pomáhají pomáhat.

Jsme rádi, že jsou stále platná slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

A ještě Vás chceme informovat, že společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty, takže peníze od zákazníků v plné výši míří k nemocným dětem! Všem laskavým zákazníkům i prodavačům Lidlu patří velké „děkujeme“.

V roce 2021 se podařilo vybrat 43 miliónů. Tyto peníze pomohou mnoha dětem:


Příběhy dětí

Projekt „Příběhy dětí“ přináší konkrétní příběhy dětí, kterým se snažíme pomoci. Můžete si buď přečíst co je trápí a jak se snažíme jejich situaci řešit a nebo se podívat na video medailonek některých dětí.


Reportáže za rok 2021
video medialonky dětí

Reportáže za rok 2020
video medialonky dětí

Reportáže za rok 2019
video medialonky dětí

 

Další příběhy dětí a videa najdete také na youtube kanále Život dětem.

 

 


 

Vánoční strom

vanocni-strom-00S prosbou o pomoc oslovujeme celou řadu společností, aby dle svých možností před vánočními svátky otevřely svá srdce a obdarovaly ty, ke kterým osud nebyl příliš laskavý.

Přispět je možné jakoukoliv částkou

číslo účtu: 87971319/0800
variabilní symbol: 1234 (je určen projektu Srdce dětem)
specifický symbol: IČO dárcovské společnosti

Více informací o Vánočním stromu Srdce dětem, kdo přispívá a jak

Srdečně děkujeme všem laskavým společnostem za pomoc nemocným dětem, mezi které patří i malá Grétka.

Více o Vánočním stromu Srdce dětem

 


 

Zaměstnanecká sbírka ve Škoda Auto, a.s.

Život dětem, o.p.s. je od roku 2014 vybrána zaměstnanci výrobních závodů Škoda Auto, a.s. jako partner pro Zaměstnanecké sbírky.

Celkový výnos sbírek, který organizuje Škoda Auto, a.s. spolu s Odbory KOVO od roku 2014, probíhá měsíční srážkou ze mzdy zaměstnanců a je věnován na dobročinné účely. Společnost Škoda Auto navyšuje částku darovanou zaměstnanci o dalších 80 %.

 sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1aHP-banner145x100skodaodborykovomb-logo  sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1b

V roce 2015 nominovali zaměstnanci Škoda Auto do 2. kola sbírek 92 neziskových organizací, z nichž bylo následně vybráno 6 vítězných. Také o nich rozhodovali samotní zaměstnanci hlasováním, do kterého se jich zapojilo 13 368.

Nejvíce hlasů získala naše o.p.s. Život dětem spolu s organizací Helppes a Bezpečně na silnicích. Tyto organizace se projektu účastnily již v minulých 2 letech. Nově je do sbírek zařazena Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, regionální o.s. Orion a místní organizace Českého svazu ochránců přírody.

Velice si vážíme důvěry, kterou v naši organizaci zaměstnanci společnosti Škoda Auto vložili a moc nás těší, že můžeme společně pomáhat desítkám vážně nemocným dětem.

Mezi tyto děti patří i Karolínka a Lara

 

 

 

Pomáhám za života, budu i po něm

Život dětem o.p.s. se symbolicky připojuje k mottu kampaně Závěť pomáhá Koalice za snadné dárcovství.

Pokaždé, když se dozvíme, že někdo odešel z tohoto světa sám, je to velmi smutné. Mnoho lidí za sebou nezanechá žádné dědice a jejich majetek tak bohužel propadne státu, protože po sobě nezanechali závěť. Ročně se jedná o více než 250 miliónů korun. Velmi nás mrzí, že tak vysoká částka nepomůže těm, kteří pomoc opravdu potřebují. Ať se jedná o seniory, opuštěné domácí mazlíčky nebo nemocné děti.

Bohužel, všichni tady jednou nebudeme. Proto je dobře, že stále více lidí sepisuje závěť. Předchází tak dědickým sporům, zajistí své potomky, pokud nějaké má a pokud je zvyklý pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují, může podpořit také neziskovou organizaci, která zajistí, aby se darované finanční prostředky dostaly k potřebným. Pokud žádné příbuzné nemá, je velmi laskavé, když svým majetkem udělá dobrý skutek.

Závěť je možné sepsat:

  • Notářským zápisem a zapsáním do elektronické Evidence právních jednání. To může stát od 2 do 8 tisíc korun.
  • Vlastnoručně doma. Je třeba závěť napsat, podepsat vlastní rukou a uložit ji někde doma. V případě, že bude mít právní chyby, snadno může být prohlášena za neplatnou.
  • Online sepsaná žádost pomocí webové aplikace stránky Goodbye.cz. Taková závěť projde odbornou kontrolou, bude tedy právně v pořádku. Jediné, co je pro její platnost potřeba udělat, je podepsání za přítomnosti dvou svědků. Více si o postupu sepsání závěti online můžete přečíst tady. V rámci spolupráce s Goodbye.cz může využít referenční kód „zivotdetem“ a svou závěť si tak vytvořit zdarma. Není nutné, abyste nám v takové závěti něco odkazovali.

Pokud se rozhodnete, že je pro Vás dobré mít závět sepsanou a chcete se zapojit do našeho projektu „Dar ze závěti“ a tím pomoci vážně nemocným dětem, budeme Vám nesmírně vděčni. Už nyní někteří darují těm nejpotřebnějším třeba jen malý obnos s dobrým pocitem, že pomohli.

Těm, kteří žijí sami, rádi pomůžeme nejen se závětí, ale také v situaci, kdy si nevědí rady a potřebují pomocnou ruku od ostatních.

Stačí napsat na mail: zivotdetem@zivotdetem.cz

Všem laskavým lidem, kteří nezůstávají lhostejní, srdečně děkujeme za pomoc.

Více možností jak pomoci najdete v samostatné části Chci pomoci.

 

 

 

 


 

VolšoHEC RUN 2021

Běháš? Běhání ti dělá radost, ale chtěl bys mu dát širší smysl?
Tak se HECni, oběhni spolu se třemi přáteli rybník Olšovec
a pomoz tak vážně nemocným dětem

VolšoHec Run je už tradiční charitativní akcí, kterou pořádají nadšenci ze společnosti PHOENIX CONTACT, s. r. o. Během uplynulých let vybrali pro nemocné děti celkem 603 501 Kč, pomohli osmi rodinám s vážně nemocnými dětmi a akcí se zúčastnilo celkem 1000 běžců. To všechno jsou nádherná čísla. I letos se všichni sejdou v kempu u rybníka Olšovec v Jedovnici, aby pomohli třem dětem s dětskou mozkovou obrnou, které se narodily předčasně – Marušce, Klárce a Fabiánkovi.

VolšoHec Run se po dvojím odložení koná
v sobotu 26. září 2021 u rybníka Olšovec v Jedovnici.

Běžci se mohou ještě stále přihlásit. Startovné je 350 Kč na osobu, tedy 1.400 Kč za štafetu čtyř běžců 4×5,5 km nebo 700 Kč za Double štafetu 2×11 km. Mohou (ale nemusí) si také objednat originální běžecký dres se svým jménem za 300 Kč.  Veškeré peníze za startovné i za dresy posílají účastníci přímo na konto o.p.s. Život dětem, www.zivotdetem.cz. Tento finanční dar lze uplatnit jako tzv. odčitatelnou položku od základu daně v rámci daňového přiznání či ročního zúčtovaní daně u zaměstnanců. Stačí si požádat o vystavení potvrzení o převzetí daru.

Registrovat se můžete na https://www.volsohec.cz/pro-zavodniky/

Život dětem děkuje všem, kteří tuto akci s velkým nasazením a nadšením připravují, a taky těm, kteří ji už tradičně podporují. Potěší nás, když se najdou další nadšenci se sportovním duchem a srdcem na pravém místě.

Více informací je na www.volsohec.cz nebo na www.facebook.com/volsohecrun

Přehled všech ročníku projektu VolšoHEC RUN

 


 

Pomáhejme si navzájem

Předvánoční celonárodní sbírkový projekt na pomoc 2 000 vážně nemocným dětem a jejich rodičům.

Projekt, který stmeluje celou Českou republiku, laskavé lidi, známé osobnosti, herce, zpěváky, moderátory, umělce, sportovce a společnosti pro dobrou věc.

Cíl projektu

Cílem je obdarovat a tím ochránit 2000 vážně nemocných dětí a jejich rodiče speciálními nanorouškami české výroby.

Nemocné děti s nejrůznějšími onemocněními jsou bohužel v té nejrizikovější skupině, mají sníženou imunitu a již tak každý den bojují s velkými problémy, které jim jejich onemocnění přináší. Proto bychom je velmi rádi společně s laskavými lidmi a společnostmi obdarovali zdravotnickými nanovlákennými rouškami, které je po celý den na 99,9% ochrání před onemocněním COVID-19 a dalšími virovými onemocněními, bakteriemi, prachovými částicemi a smogem, aby se jejich zdravotní stav ještě nezhoršil. Nanovlákenné roušky mají navíc vysokou prodyšnost a nemocným dětem se v nich bude lépe dýchat.

Abychom zajistili roušky pro 2 000 rodin s vážně nemocnými dětmi na následných 6 měsíců roku 2021, potřebujeme na jejich výrobu částku v celkové výši 29 646 000 Kč.

Podporují nás

Známé osobnosti se již k podpoře sbírky připojily a stále přibývají. Jejich fotografie s rouškami a videa se vzkazy, které šíří po svých sociálních sítích, můžete shlédnout na webové stránce projektu www.zivotdetem.cz/pomahejme.

Zapojte se také

Udělejme společně před Vánocemi dobrý skutek, zapojme se všichni do celonárodní sbírky „Pomáhejme si navzájem“ a pomozme tak vážně nemocné děti ochránit a překonat jim tak náročné období, které v naší zemi a celém světě bohužel panuje.

Stačí odeslat dle Vašich možností jakoukoliv částku
na transparentní číslo účtu:

1117771700/5500

variabilní symbol: 1111

 

Další způsoby pomoci

Pomoci můžete také na webové stránce www.breegy.com nebo si přímo do mobilu stáhnete novou aplikaci breegy, kterou najdete na App Store a Google Play.

Po jednoduché registraci si dárci vyberou projekt “Pomáhejme si navzájem”. Aplikace navíc používá i kameru a samotní uživatelé mohou natáčet videa a inspirovat tak ostatní k podpoře projektu. Poté dárci mohou kromě klasické platby kartou nebo převodem přispívat i přes pohodlnější ApplePay nebo GooglePay.

Více informací naleznete přímo na stránce projektu Pomáhejme si navzájem.

 

 


 

Darovací certifikát

Dovolujeme si Vám nabídnout naše darovací certifikáty. Mezi Vámi je mnoho našich příznivců, kteří organizaci Život dětem podporují již od samotného založení v roce 2 000.

Věříme, že někteří z Vás rádi přivítají možnost zakoupit sobě nebo svým blízkým darovací certifikát v hodnotě 500 Kč. Jeho zakoupením přispějete na jednu hodinu speciálních neurorehabilitací, které vážně nemocným dětem nesmírně prospívají. Známe mnoho dětí, které jejich zásluhou udělaly své první krůčky a jejich rodiče věří, že pravidelné cvičení dětem postupně pomůže k samostatnosti a my se jim v tom snažíme pomoci, protože zdravotní pojišťovny je hradí částečně nebo vůbec..

Darovací certifikát můžete koupit jako dárek pro sebe, ale taky třeba jako mimořádný vánoční dárek, dárek k narozeninám či svátku pro své blízké, příbuzné, kamarády či známé. Americký spisovatel, učitel a kazatel Robert Fulghum říká: „Dej a bude Ti dáno, neboť dary kolují“   a my věříme, že i Vás tato možnost obdarování obohatí.

Darovací certifikát můžete objednat na našich webových stránkách v e-shopu nebo na adrese: zivotdetem@zivotdetem.cz, a to buď ve verzi pro někoho nebo pro sebe. Můžeme Vám ho zaslat poštou (jako pohlednici) nebo mailem k vytištění.

Srdečně děkujeme všem, kteří prostřednictvím darovacího certifikátu pomohou vážně nemocným dětem.

 


 

Ozdravné pobyty

S potěšením Vám oznamujeme, že v roce 2021 začíná nová sezóna ozdravných pobytů, o které můžete pro své děti požádat, ale POUZE V LEDNU, tedy do 25.1. do 8 hodin ráno.

Přímořské ozdravné pobyty jsou určeny pro nemocné děti, které si prošly nebo procházejí naročnou léčbou nebo jsou vážně nemocné a ozdravný pobyt potřebují ke svému zotavení. Jedná se o děti s pohybovým nebo svalovým onemocněním, respiračním, kožním onemocněním, autismem, cystickou fibrózou, DMO a kombinovaným onemocněním.

Mořská voda a přímořský vzduch mají na děti blahodárný léčivý účinek. Po ozdravném pobytu se děti cítí mnohem lépe jak po zdravotní stránce, kdy se jim zvýší imunita, ale také po stránce sociální, kdy jsou šťastnější a získají u moře také mnoho nových kamarádů a nezapomenutelných zážitků, které jsou pro ně vzácností.

Ozdravný pobyt vždy hradíme pro nemocné dítě a jeho doprovod, kterým je jeden z rodičů. Ve výjimečných případech, kdy nemocné dítě potřebuje péči obou rodičů, hradíme ozdravný pobyt pro oba rodiče.

Pro ozdravné pobyty jsme vybrali krásné místo ve Středním Řecku – destinaci Velika.

Krátce o Velice

Velika je malé městečko, které se nachází na pobřeží Egejského moře. Je prázdninovou oblastí především pro místní obyvatele, a proto se vyhnula výstavbě velkých hotelových rezortů, vlnám turistů a zachovala si tak svou původní řeckou přátelskou mentalitu, kde se neplatí za slunečníky a lehátka, nepospíchá se a vždy se usmívá. Skládá se ze tří samostatných částí: Velika, Kato Sotiritsa a Agiokampos, které obepínají celou délku pláže, která má bezmála 12 km a poskytuje tedy více než dost místa a osobního prostoru.

Proč jsme ale pro ozdravné pobyty vybrali zrovna Veliku?
Prvním důvodem je čistota moře. Na rozdíl od celé řady oblíbených a hojně navštěvovaných destinací je tady moře čisté, a to nejen na oko, ale i pod mikroskopem – to díky čističce odpadních vod a přísnému zákazu průmyslové námořní dopravy v pásu širokém desítky mil.

Druhou velikou předností je infrastruktura, která například na mnohých ostrovech chybí. Přímo ve Velice najdete lékařskou pohotovost, minimarkety, lékárny, řeznictví, pekárny, restaurace apod. Hlavní ale je to, co chybí – totiž veliké hotely a zástupy turistů. Díky tomu je zde tolik potřebný klid a pohoda.

Třetí a možná nejdůležitější předností je, že celá oblast, v níž se Velika nachází, je již od dávných dob využívána k léčení různých neduhů, jež lidi trápí. První dochované záznamy o tom, že se sem lidé přicházeli léčit, pochází až z dob byzantské říše!

Penzion Zoi

Tento penzion je co by kamenem dohodil od moře a blízko od centra Veliky. Krásné místo mezi olivovými a třešňovými sady přináší tolik potřebný klid a přitom jste u moře a v centru Veliky za 3 minuty pomalé chůze. V tomto penzionu bude ubytována většina účastníků našich ozdravných pobytů.

Penzion Katalin

Tento penzion je stejně jako Igiea pár minut od moře a centra Veliky. Disponuje čtyřmi dvojlůžkovými apartmány s terasami, jedním studiem a jedním čtyřlůžkovým apartmánem.

Lázně Kokkino Nero

Celá oblast, ve které se Velika nachází, je silně magnetickou zónou s minerálními prameny, kterými místní obyvatelé a poutníci od pradávna uzdravovali mnohé ze svých neduhů. Tato skutečnost dala vzniknout i nově vybudovaným veřejným lázním v místě zvaném v překladu „červená voda“ (díky bohatému obsahu železa a dalších minerálů). Tyto lázně pod širým nebem jsou otevřené pro všechny návštěvníky zdarma.

Disponují minerálním bahnem, sérií minerálních koupelí, minerálním pramenem a samozřejmě hygienickým zázemím. Několik set metrů od lázní se nachází také přírodní horská tůně napájená minerální vodou ze stejných pramenů jako níže položené lázně. Hned vedle lázní je také taverna, kde můžete svlažit svojí žízeň, případně zahnat hlad třeba pečenou paprikou, řeckým salátem nebo jehněčími souvlaki.

Meteory

Z rozlehlé thessalské roviny se vynořují majestátní skalní vrchy, kamenný les a holé skály – jeden z nejobdivuhodnějších a největších geologických fenoménů naší planety. V severozápadní části Thessálie, jedné z řeckých oblastí, se poblíž města Kalambaka tyčí k nebi úchvatné skalní útvary a na nich, jako podivná ptačí hnízda, kláštery dodnes obývané mnichy. Celá podivuhodná oblast dnes tvoří mnišský stát Svaté Meteory – po Svaté hoře Athos největší pravoslavné mnišské centrum v Řecku.
Meteory jsou jedním z výletů, které máme naplánované pro účastníky ozdravných pobytů a jak se můžete přesvědčit z fotografií, opravdu stojí za to je vidět osobně.

 

 


 

Troška navíc na pomoc stačí

Troška navíc na pomoc stačí aneb i malými činy jdou dělat velké skutky

Originální projekt na pomoc těžce nemocným dětem, který osloví každého z nás.

Patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška.

Tento projekt vyjadřuje, že opravdu stačí jen „troška“ k tomu,
abychom pomohli, že nemusíme dávat tisíce a statisíce, ale naopak…

Podrobné informace o projektu si můžete přečíst ZDE.
troska-vizualy

 

 

BIP vydavatelství

BIP vydavatelství spolupracuje s naší organizací už od roku 2014. Projekt s názvem Prevence v tajence  je zaměřen na prevenci proti internetové kriminalitě, když je dítě o samotě doma a také proti nehodám v silničním provozu. Celá publikace je tvořena pomocí luštění křížovek, vždy s preventivní tajenkou a čtení pohádkového příběhu, rovněž s preventivní tématikou. Výtisky jsou pravidelně šířeny prostřednictvím nemocničních oddělení, základních škol a dětských domovů. Vždy jednou za čtvrtletí navíc Bip vydavatelství losuje výherce tabletu.
bip-vydavatelstvi-logo-web-small

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte