Zprávy 2014

29.12.2014

Večer Srdce pro děti na TV Prima přinesl dětem 23 828 850 korun

Benefiční večer Srdce pro děti na TV Prima přinesl nemocným dětem 23 828 850 korun. Máme obrovskou radost kolik laskavých a hodných lidí se do pomoci před vstupem do nového roku zapojilo a velmi nás těší, že každým rokem těchto lidí s dobrým srdcem přibývá. I když je naše republika poměrně malá země, má obrovské množství lidí, kteří s láskou a radostí pomohou těm, kteří pomoc potřebují. ... celý článek
19.12.2014

Milióntý vůz, který v letošním roce vyrobila Mladoboleslavská Škodovka, získala díky laskavým zaměstnancům společnosti Škoda Auto naše o.p.s. Život dětem.

Škoda je letos milionová. Mladoboleslavská značka vyrobila v letošním roce více než milión aut. Tohle se ještě nikdy v historii nestalo. Přesně řečeno se to nestalo ani jednou za 119 let existence automobilky Škoda. 10. prosince tato značka překročila hranici jednoho milionu aut vyrobených během jednoho kalendářního roku. ... celý článek
17.12.2014

Tisková konference k benefičnímu večeru Srdce pro děti proběhla 16.12. ve Francouzské restauraci Obecního domu v Praze za velmi milé a přátelské atmosféry.

Srdečně děkujeme všem novinářům a dalším médiím za podporu, která je pro naši činnost nesmírně důležitá. S Vaší pomocí se podaří o projektu Srdce pro děti a přímém přenosu informovat velké množství lidí a dotáhnout tak celý projekt do krásného konce, na kterém jsou obdarované vážně nemocné děti. ... celý článek
12.12.2014

Agentura Hullabaloo pomohla vážně nemocným dětem

Srdečně děkujeme agentuře Hullabalo a jejím klientům za finanční dary naší o.p.s. Život dětem, kterých si nesmírně vážíme. Do pomoci se zapojilo 63 klientů a každý z nich daroval částku ve výši 300 Kč. Celkem jsme obdrželi 18 900 korun, které použijeme pro nemocné děti v domácí péči svých rodičů jako příspěvek k zakoupení zdravotních pomůcek. ... celý článek
21.11.2014

Čtvrtý ročník sbírky Srdce pro děti v 227 prodejnách LIDL zahájen

Od 17.11. do 30.11. ve všech prodejnách Lidl probíhá 4. ročník sbírky Srdce pro děti. Můžete pomoci vážně nemocným dětem zakoupením samolepky ve tvaru srdíčka za 30 Kč. U každé pokladny je umístěna kasička, kam můžete vhazovat své příspěvky. Samolepku lze zaplatit na pokladně v hotovosti nebo platební kartou spolu s nákupem. ... celý článek
7.11.2014

Projekt Dávám srdce dětem na pobočkách České pošty stále pokračuje ……..

Dávám srdce dětem je projekt o.s. Život dětem, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Cílem tohoto krásného projektu je získat finanční prostředky na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů. Projekt byl zahájen 1.8.2012 a probíhá na 3 000 pobočkách České pošty formou prodeje charitativních samolepek v ceně 30 korun.

Do konce měsíce září letošního roku 2014 se podařilo prodejem samolepek získat krásnou částku ve výši 3 929 865 Kč, která je využita na pomoc vážně nemocným dětem s onkologickým onemocněním, dětskou mozkovou obrnou a dalšími závažnými onemocněními. Díky laskavé pomoci pracovníků České pošty a laskavých lidí, kteří si samolepku zakoupili, jsme mohli v srpnu roku 2013 a v červenci tohoto roku vyslat celkem 65 dětí, které jsou po náročné léčbě chemoterapií na ozdravný pobyt k moři a pomoci dalším stovkám vážně nemocných dětí v domácí péči svých rodičů, kteří obdrželi nejrůznější zdravotní pomůcky (invalidní vozíčky, zdravotní kočárky, autosedačky, chodítka, rehabilitační přístroje….), léky, speciální výživu … k usnadnění každodenního života dětí.

Prodej samolepek na pobočkách České pošty stále pokračuje a od 10.11. do 24.11. je ještě intenzivnější. Pokud vás pracovníci u přepážek osloví s prosbou (žádostí) o zakoupení samolepky v ceně 30 korun nebo CD s vánočními písničkami a koledami za 50 Kč velmi vás prosíme, pokud je to ve vašich možnostech, přispějte …..  K dispozici máme tři druhy samolepek, na kterých je vyobrazeno miminko, které drží červené srdíčko s logem naší obecně prospěšné společnosti, miminko které drží žluté srdíčko, růžové srdíčko, zelené srdíčko, modré srdíčko. Zakoupit si můžete také samolepku s barevnými srdíčka a s logem naší obecně prospěšné společnosti – usměvavým sluníčkem nebo CD s vánočními písničkami a koledami. Samolepky jsou označeny názvem projektu „Dávám srdce dětem“.

 

... celý článek
19.9.2014

Zábavné odpoledne pro děti i dospělé na nám. Míru v Praze podpořilo mnoho známých osobností

Srdečně děkujeme všem návštěvníkům středečního Zábavného odpoledne pro děti i dospělé, kteří za námi přišli na náměstí Míru v Praze. Věříme, že jste se s Vašimi dětmi dobře bavili! :) Současně moc a moc děkujeme všem osobnostem, které přijeli na zahájení Srdíčkových dnů. I všem médiím za publicitu, která je pro nás velmi důležitá. Prodejem našich sbírkových předmětů, čerstvích koláčů a kávy jsme pro vážně nemocné děti získali 10 216 Kč.

 

... celý článek
16.9.2014

Podzimní Srdíčkové dny jsou za dveřmi

V týdnu od 22. do 26. září pořádáme naši tradiční veřejnou sbírku známou pod názvem Srdíčkové dny. Tentokrát se do sbírky můžete zapojit zakoupením nových magnetek se zvířátky v ceně 30 Kč, přívěsku ke klíčům se srdíčkem za 35 Kč, a také zakoupením reflexního přívěsku ve tvaru čtyřlístku za 35 Kč, které vám budou na ulicích nabízet laskaví a milí studenti středních škol a učilišť po celé České republice. Všichni studenti budou mít u sebe kasičku a igelitovou tašku s logem naší o.p.s. Život dětem, visačku se jménem prodávajících i názvem školy a také sbírkové povolení. ... celý článek
4.9.2014

Zábavné odpoledne 17.9. od 13 hod. na nám. Míru v Praze 2

Srdečně vás zveme na Zábavné odpoledne pro děti i rodiče, které se koná ve středu 17.9. 2014 od 13:00 do 16:30 hodin na nám. Míru v Praze 2 u příležitosti zahájení podzimních Srdíčkových dnů.

Připravili jsme pro vás bohatý program, který zahájí Mažoretky Zlaté Prahy. Akci podporuje celá řada známých osobností, např. Bára Basiková, Petra Černocká, Monika Absolonová, Hana Křížková, Míša Dolinová, Diana Kalashová, Standa Hložek, Petr Ševčík, Pavel Trávníček s Monikou Fialkovou, Kamila Špráchalová, Veronika Jeníková, Otakar Brousek ml., Martin Zounar, Martin Písařík,  Jan Révai, Gábina Partyšová, Eva Decastelo.

Budete mít možnost se všemi umělci se ve fotostánku společnosti Canon vyfotit a odnést si domů fotografii s jejich podpisem. Na děti se těší klaun Ferda s  balónkovou show a nafukovacím hradem, chybět nebude ani malování dětských obličejů, pohádková Sněhurka a dětská soutěž v malování.

Navíc jsme pro vás připravili preventivní vyšetření zdarma. Dětem změří zrak speciálním přístrojem oftalmologové z dětského očního centra Kukátko a dospělým zkontrolují mateřská znaménka a pihy dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

 

... celý článek
29.8.2014

Benefiční motosraz MOTOHELP pomáhá malému Šimkovi

29.8. začíná benefiční motosraz MOTOHELP v areálu „POHODA“ v Březové nad Svitavou, který pořádá skvělá parta motorkářů z různých koutů ČR, aby pomohli malému Šimonkovi, který bojuje s velmi závažnou nemocí. Jsme moc rádi, že tuto akci můžeme zaštítit, abychom se k pomoci Šimonkovi také připojili. Motosraz trvá dva dny 29.9. až 30.8., všechny vybrané korunky putují na zakoupení zdravotního kočárku pro Šimonka. Celková cena kočárku činí 64.453 Kč, pojišťovna přispívá částkou ve výši 32.029 Kč, zbývající částku se snaží motorkáři se srdcem na správním místě pro chlapce tímto srazem nasbírat a to je opravdu úžasné.


... celý článek
5.8.2014

Lidl se svými zákazníky pomohl Dominikovi s nemocí motýlích křídel.

Dominik ráno jen s námahou rozlepuje víčka. Může jen mixovanou stravu. Srůstá mu kůže mezi prsty, zatímco na jiných částech těla praská a tvoří se na ní boláky. Chlapci vadí přímé světlo natož sluneční svit. Tak těžký úděl si nese Dominik Jašek.

Tyto problémy má Dominik od narození, jedná se o vrozené onemocnění. Nemoc zasahuje nejen kůži, ale i sliznice. Už prodělal operaci jícnu a řadu dalších zákroků,“ konstatoval tatínek chlapce.
„Dokud mohl, byl nesmírně živé dítě. Neuvěřitelně upovídané a navzdory nemoci pořád na nohách,“ prozradila Dominikova maminka s tím, že svůj těžký osud snáší chlapec neuvěřitelně dobře. „Je s tím sžitý. Paní doktorce dokonce na dotaz stran bolesti řekl, že už si zvykl,“ dodala maminka.

Navzdory nemoci, je Dominik velmi inteligentní chlapec. Do osmé třídy chodil do normální školy, v pololetí osmé třídy však musel kvůli zdravotním problémům přejít na domácí individuální výuku.

Snem chlapce je studovat a najít v životě nějaké uplatnění. „Moc mě mrzí, že už do školy chodit nešlo. Co bude dál, zatím nevíme, ale baví mě dělat s počítači a myslím, že právě to je cesta, kde bych mohl i při svém onemocnění najít uplatnění,“ řekl Dominik.

Pro chlapce je důležité v jakém prostředí se pohybuje. Jeho kůže je velmi citlivá na jakékoliv změny v ovzduší. Proto bylo jeho dlouholetým přáním mít v pokoji klimatizační jednotku, která by v něm udržovala stále stejné ovzduší.

Tento sen se mu nyní splnil díky společnosti Lidl, která se svými laskavými zákazníky poskytla v rámci benefičního galavečera Srdce pro děti 2013 pro Dominika na klimatizaci částku ve výši 43. 220 Kč. Na pomoc vážně nemocným dětem Lidl v rámci galavečera Srdce ro děti 2013 celkem poskytl částku ve výši 8mil. korun. Díky Lidlu a jeho zákazníkům můžeme každý rok obdarovat stovky vážně nemocných dětí a to je úžasné.

 

... celý článek
15.7.2014

53 dětí nemocných cystickou fibrózou jsme obdarovali speciálními mobilními inhalátory eFlow Rapid v celkové hodnotě 1.346.686 Kč.

Cystická fibróza je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávící systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život.


Cystická fibróza není nakažlivá, nemocný se s ní narodí a většinou během krátké doby (první měsíce či roky) se objeví její příznaky.


CF se projevuje opakovanými infekcemi dýchacích cest, které postupně způsobují poškození plic..
V současnosti je CF na celém světě léčitelná, ale zatím ne vyléčitelná. Cílem nejmodernější léčby je především zmenšení obtíží, které toto onemocnění přináší.


Léčba CF zahrnuje každodenní inhalace, následnou dechovou fyzioterapii a další cvičení, časté braní léků (zejména antibiotik) a vysokokalorickou stravu. Darované inhalátory umožňují dětem kdekoliv inhalátor dle potřeby použít a nejsou odkázány pouze na připojení inhalátoru do elektrické zásuvky.


Dále jsme  zakoupili  pro Klub nemocných cystickou fibrozou  1 ks koncentrátoru kyslíku EverFlo/1020006 a 1  koncentrátu SimplyGo/1069058 vč. příslušenství  za 136.203,- Kč.


Nemocní  členové Klubu cystické  fibrózy tak mají možnost do Klubu CF docházet a předmětné koncentrátory používat pro zlepšení svého zdravotního stavu.

 

... celý článek
6.6.2014

Hudební festival v Riegrových sadech pomohl vážně nemocným dětem částkou ve výši 8 574 Kč

Srdečně děkujeme všem úžasným lidem, kteří přišli v sobotu 31.5. do Riegrových sadů na 3. ročník festivalu „Riegráče 2014“. Bylo krásné počasí, spousty výborné muziky a skvělá atmosféra. Ze vstupného se vybrala na pomoc dětem částka 7464,- Kč, kterou do rukou naší předsedkyně správní rady Anny Strnadové předala místostarostka Prahy 2 Jana Duchková společně s pořadatelem Karlem Vavřínkem. Návštěvníci si mohli u našeho stánku zakoupit také drobné sbírkové předměty, kterými přispěli částkou ve výši 1 110 Kč. Tento úžasný festival tak vážně nemocné děti podpořil částkou ve výši 8 574 Kč, kterou jsme věnovali na pomoc malému Honzíkovi Dvořáčkovi, který trpí spinální muskulární atrofií a to konkrétně jako příspěvek ke speciálnímu zdravotnímu kočárku Stingray, ze kterého se bude Honzík se svou maminkou zanedlouho těšit.

 

... celý článek
23.5.2014

Hudební festival uprostřed Prahy 2 – v Riegrových sadech pomáhá vážně nemocným dětem

Třetí ročník teď již tradičního jarního open air festivalu RIEGRÁČE – JIŤA MÁ NAROZKY se uskuteční v sobotu 31.května 2014 od 12.hod. v zahradní restauraci PARK CAFE V RIEGROVÝCH SADECH V PRAZE 2.

Na festivalu vystupují kapely: JANA KRATOCHVÍLOVÁ&ILLUMINATICA, ABRAXAS, GARAGE&TONY DUCHÁČEK, VILÉM ČOK&BYPASS, NATURAL, JOLLY JOKER C.M.U., BOOTERS, ADOLF „BAUDE“ VITÁČEK & A.V.BAND, SAGITARIUS A, EXCELENCE, PARADOXY A DALŠÍ.

Výtěžek z festivalu je věnován na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů.Konkrétně se jedná o 10 % z ceny každé vstupenky ve prospěch naší o.p.s. ŽIVOT DĚTEM.

FESTIVAL ZAČÍNÁ VE 12.00 hod., VSTUP DO AREÁLU OD 11.00 hod.. DĚTI DO 130 CM V DOPROVODU DOSPĚLÉ OSOBY MAJÍ VSTUP ZDARMA.

Předprodej: TICKETSTREAM za 180,-Kč, pozor - kapacita areálu omezena.

 

... celý článek
7.4.2014

Poděkování

Život dětem srdečně děkuje všem laskavým a milým lidem, kteří se zapojili do jarních Srdíčkových dní.

... celý článek
21.3.2014

24.653.912,20 Kč pomává vážně nemocným dětem po celé naší České republice

Těší nás, že jsme mohli díky velmi laskavé přízni a podpoře od milých dárců z široké veřejnosti a společností, kterých si nesmírně vážíme, v roce 2012 a 2013 zakoupit pro vážně nemocné děti dary v celkové výši  24.653.913,20 Kč. K těmto darům patří nejrůznější přístroje, invalidní vozíčky, zdravotní kočárky, ošetřovací materiál, ozdravné a rehabilitační pobyty a další pomůcky, které pomáhají k jejich uzdravení a které usnadňují jejich každodenní život.

Jsme velmi šťastní, že jsou v naší poměrně malé zemi lidé se srdíčkem na správném místě, kterým není lhostejný nepříznivý osud druhých v našem případě bezbranných dětí.

 

... celý článek
18.3.2014

24. – 28. března probíhají Jarní Srdíčkové dny

Prodejními sbírkovými předměty jsou NOVÉ reflexní čtyřlístky pro štěstí za 35 Kč a tradiční srdíčka za 20 Kč. Výtěžek sbírky bude použit na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů.

Jarní Srdíčkové dny jsou tradičním sbírkovým projektem naší o.p.s. Život dětem, do kterého se i v letošním roce zapojuje celá řada laskavých studentů středních škol za podpory svých profesorů a učitelé po celé naší republice.

Budeme velice rádi, pokud se do Srdíčkových dnů také zapojíte a zakoupíte si od milých studentů na ulicích čtyřlístek pro štěstí nebo naše tradiční plastové srdíčko v různých barvách. Pomůžete tak vážně nemocným dětem, které na pomoc se svými rodiči čekají.

Studenty poznáte podle látkových kasiček, na kterých je vyobrazeno logo naší o.p.s. Život dětem – usměvavé sluníčko a dále podle PE tašek taktéž s naším logem, ve kterých studenti nosí sbírkové předměty k prodeji. Studenti mají dále visačky se svým jménem a kontakty na školu a současné sbírkové povolení a letáčky s informacemi ke sbírce.

... celý článek
17.3.2014

Pulsní oxymetry, ultrazvukové zvlhčovače, digitální váhy …. pomáhají v Dětském centru v Praze 4 – Krči

Díky projektu Rozsviťte s námi Prahu 2013 jsme mohli zakoupit pro Dětské centrum v Praze 4 – Krči pulsní oxymetry, ultrazvukové zvlhčovače, inhalátory, digitální váhy a ušní snímače v celkové hodnotě 184.138 Kč, které pomáhají malým dětem. Pulsní oxymetr je malý přístroj ve tvaru kolíčku, který se nasadí na prst dítěte nebo jeho ušní lalůček. Umožňuje během několika sekund zjistit, zda je organismus dobře okysličován a jaká je jeho tepová frekvence. Pulsní oxymetrie je jednoduché, neinvazivní a nebolestivé vyšetření, které umožňuje jak jednorázová měření, tak krátkodobou kontinuální monitoraci SO2 a tepové frekvence již od nejranějšího věku. Vyhodnocení těchto parametrů je využíváno k diagnostice při akutních i chronických onemocnění srdce a plic. Pulsní oxymetr je nepostradatelným pomocníkem při monitoraci těchto parametrů také u rizikových dětí s vrozenými nebo získanými vadami kardiopulmonálního systému. U všech těchto onemocnění, v koleraci s klinickým stavem dítěte, je možné pak co možná co nejdříve zahájit včasnou adekvátní terapii všude tam, kde hrozící hypoxie může ohrozit život dítěte nebo být příčinou jeho doživotního těžkého poškození.

Rozsviťte s námi Prahu je každoroční charitativní projekt Rádia City a nás nesmírně těší, že jsme mohli být opětovně jeho součástí. Tentokrát v trošičku odlišné roli, pomoc se netýkala přímo nás a našich aktivit, ale pomoci Nadačnímu fondu Dětský úsměv, který byl založen na podporu Dětského centra v Praze 4, které potřebovalo zakoupit výše uvedené pulsní oxymetry a další pomůcky. Máme radost, že jsme mohli pomoci a pro tento bohulibý projekt propůjčit naši dárcovskou sms a tím Nadačnímu fondu a Dětskému centru pomoci.

... celý článek
16.3.2014

1.512. 697 Kč pomohlo dětem s dětskou mozkovou obrnou

Od počátku roku jsme obdarovali desítky dětí s dětskou mozkovou obrnou, kterým jsme mohli díky laskavým lidem a společnostem, které se zapojily do benefičního galavečera Srdce pro děti 2013 zakoupit nejrůznější zdravotní a kompenzační pomůcky, ale také zajistit ozdravné a rehabilitační pobyty v celkové výši 1 512 697 Kč. Nesmírně nás těší, že jsme těmto dětem společně s vámi a dalšími našimi podporovateli mohli pomoci a tím přispět ke zlepšení úrovně jejich každodenního života a současně ke zlepšení jejich zdravotního stavu. ... celý článek
10.3.2014

933 267,90 Kč na pomoc dětem se spinální svalovou atrofií a dystrofií.

Děti se spinální svalovou atrofií a dystrofií obdržely díky benefičnímu galavečeru Srdce pro děti 2013 od počátku roku dary v celkové výši 933 267,90 Kč a obdarování dalších dětí pokračuje.  Pomoci dětem s tím závažným onemocněním se věnujeme již čtvrtým rokem a těší nás, že díky laskavým lidem a společnostem, které nám pomáhají, můžeme dětem se spinální svalovou atrofií a dystrofií a jejich rodičům, alespoň částečně usnadnit život.

K obdarovaným dětem patří například dvojčátka Šarlotka a Ester, kterým jsme zakoupili zdravotní kočárky a koupelnová lehátka v celkové výši 91 578,50 Kč. Dovolujeme si s vámi podělit o poděkování maminky a fotečky dvojčátek.

Poděkování rodičů holčiček: Chceme ze srdce poděkovat za zdravotní kočárky a lehátka, které jste pro naše holčičky poskytli. Ze srdce mnohokrát děkujeme maminka a tatínek od Šarlotky a Esterky Kleinových

... celý článek
18.2.2014

Klárce a dalším dětem pomohl speciální léčebný program

Jedna z důležitých věcí pro děti s handicapem je kvalitní rehabilitace. Bohužel není kompletně hrazena zdavotními pojišťovnami, proto se na ni snažíme dětem přispívat. Přímo se jedná o speciální léčebný program tzv. Klimtherapy, který probíhá v Sanatoriu Klimkovice. Těší nás, že jsme od počátku roku mohli tento speciální léčebný program dopřát deseti dětem v celkové výši téměř 500 000 korun.  Že to má smysl, potvrzuje Klárčina maminka:

... celý článek
4.2.2014

Novým partnerem Života dětem je Škoda Auto

Zaměstnanci výrobních závodů Škoda Auto vybírali koncem loňského roku 5 neziskových organizací, kterým budou prostřednictvím měsíční srážky ze mzdy v následujících letech pomáhat. Společnost Škoda Auto navýší částku darovanou zaměstnanci o dalších 80%. Hlasování se zúčastnilo 12.166 zaměstnanců a nominováno bylo celkem 244 projektů.

... celý článek