Zprávy 2009

16.12.2009

Postižená Eliška bude mít nový pokojíček

Malá Eliška Bočanová (4) z Bohumína na Karvinsku bude mít nový pokojíček. Přestože se narodila bez části páteře a lékaři jí prorokovali doživotní nehybnost, je velmi čiperná a potřebuje stále více prostoru.

Deník Blesk, který osud děvčátka už delší dobu sleduje, mu vyšel vstříc. Přestavbu panelákového pokojíčku finančně zaštítí společně s občanským sdružením Život dětem v rámci projektu Srdce pro děti. Nejedná se jen o přestavbu pokojčíku, ale také úpravu dveří tak, aby se Eliška mohla doma pohybovat na invalidním vozíčku.

Prvním krůčkem k přestavbě byla návštěva architektky Miroslavy Vaverkové. Ta pokojík proměřila a zanedlouho navrhne řešení. „Pokoj je malý a je tam hodně věcí. Především musíme vyřešit úložné prostory,“ vysvětlila. Už nyní počítá s tím, že Eliška bude mít novou rozkládací válendu a skříňky s nízkými dvířky, aby na ně dosáhla.

Proměnu svého království si Eliška nechtěla nechat ujít a okamžitě přispěchala s vlastními dekoratérskými nápady. „Chtěla bych to mít pruhované jako zebra,“ prohlásila. Pak jí ale padl do ruky vzorník nábytku a měla jasno. Pokojíček bude bleděmodrý. Eliška se narodila s velmi vzácným postižením. Chybí jí kus páteře, dva obratle, kostrč, křížové i stydké kosti. Lékaři však na ultrazvuku nic z toho nepostřehli. Z dalšího omylu je vyvedla sama dívenka. Po jejím narození tvrdili, že bude doživotní ležák. Malá bojovnice však dokonale ovládla pohyb po rukou a nyní umí »běhat«, bravurně vyleze na křeslo a udělá i stojku!

... celý článek
9.12.2009

Markétka dostala speciální přívěsný vozíček za kolo, aby mohla s rodinou na výlety

Je jako loutková panenka… To smutně říká o dceři Markétce (5,5) maminka Renata Kyvířová (31). Díky projektu Blesk Srdce pro děti teď ale může s rodinou na výlety.

Markétka se při porodu přidusila a od té doby by bez pomoci druhých nebyla schopna přežít. Od monotónního života na sídlišťi je osvobodí přívěsný vozík za kolo zvaný Kozlík. Darovalo jim ho občanské sdružení Život dětem díky krásnému projektu Blesk Srdce pro děti.

„Jezdíme rádi na kole a na kolečkových bruslích. Díky vozíku s námi bude moct Markétka konečně i do přírody,“ pochvaluje si Kozlík v hodnotě 26 tisíc korun Renata Kyvířová. Kyvířovi už mají pro Markétku speciální, velmi drahý kočárek, ten se ale kvůli malým kolečkům na výlety do terénu nehodí.

Kozlík je navíc nezmar. Je vhodný pro děti od pěti do čtrnácti let. „To je ohromná věc, dlouho nám vydrží,“ neskrývá svoji radost Renata Kyvířová. Vozík bude mít pro holčičku také tu výhodu, že jí občas umožní zaujmout jinou polohu. Doma většinou jen sedí připoutaná do stabilizační židličky, případně si vleže hoví v houpací síti nebo v ohromném naducaném vaku.

... celý článek
9.12.2009

Slavné maminky zapózovaly pro projekt Blesk Srdce pro děti

Slavné maminky zapózovaly pro Blesk se svými ratolestmi, stylizované do podoby Madony. Jedinečné snímky můžete mít doma i vy. Stačí se zapojit do dobročinné aukce, jejíž výtěžek půjde na konto projektu Blesk Srdce pro děti.

Ve vánoční aukci Blesk draží 7 fotografií „Madon s Ježíškem“, otištěných v aktuálním vydání Blesk magazínu. Vítěz získá vždy jednu ze 7 originálních fotografií ve formátu A3, s podpisem vyfocené celebrity. Výtěžek z aukce je věnován na konto projektu Blesk Srdce pro děti, na kterém o.s. Život dětem již dva roky spolupracuje a bude použitý na pomoc nemocným či jinak postiženým dětem.

Jsou to snímky plné lásky, něhy, obdivu, pokory i štěstí. Snímky sedmi slavných maminek a jejich dětí objektivem uznávaných fotografů. Spojili síly, vzdali se honoráře a vytvořili jedinečné záběry Madon 2009, které poslouží dobré věci. Všechny totiž můžete koupit v SMS aukci.

... celý článek
2.12.2009

Smile Party stomatologické kliniky Elite Dental Czech Republic pomáhá vážně nemocným dětem

Stomatologická klinika Elite Dental Czech Republic přizvala občanské sdružení Život dětem na krásnou Mikulášskou párty, která se koná 2.12.2009 v LS Clubu Prague. Výtěžek z celé akce je věnován právě dětem, jak by o správných vánocích mělo být. Finanční prostředky poputují na nákup špičkového inkubátoru Giraffe Omnibed pro JIP Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty UK v Praze 2.

 

 

... celý článek
1.12.2009

Daneček má předvánoční dárek, úžasné chodítko Crocodile

Pětiletý Daneček, který prodělal mozkovou obrnu, nechodí, nesedí a stojí pouze s oporou dostal úžasné chodítko Crocodile v hodnotě 21.157,- Kč, které mu umožní nácvik samostatné chůze a především samostatný pohyb.

Doposud byl Daneček plně závislý na mamince, ale díky chodítko se mu výrazně změnil život. Chodítko mu umožňuje pohybovat se nejen doma, ale také mimo domov, a to je naprosto úžasné. Danešek je z chodítka velmi nadšený :)

... celý článek
1.12.2009

Šestiletá Elisabeth má vysněný mechanický vozíček

Šestiletá Elinka dostala od o.s. Život dětem mechanický vozíček v hodnotě 41.468,- Kč. Elinka má ještě tři starší sestřičky, které jsou zdravé, ale ona sama se narodila s velkým postižením a je od pasu dolu ochrnuta. Už druhým rokem chodí do mateřské školky, ale bohužel je to díky jejímu zhoršenému pohybu velice těžké. Vozíček, který dostala jí umožní snadné přenusuny nejen do školky, ale také na výlety a za dalšími aktivitami. Pro její maminku je tento odlehčený vozíček také obrovskou pomocí.

 

... celý článek
1.12.2009

Dětské oddělení Nemocnice Strakonice a.s. dostalo vánoční dárek, inkubátor SI v hodnotě 190.172,- Kč

Občanské sdružení Život dětem darovalo dětskému oddělení Nemocnice Strakonice inkubátor standartní a intermediální péče SI - 600 v hodnotě 190.172,- Kč, který bude slavnostně předán 1.prosince 2009 přímo v prostorách dětského oddělení.

Dětské oddělení Nemocnice Strakonice pečuje o dětskou populaci z širšího  okolí prácheňského regionu (Strakonice, Horažďovice, Blatná, Vodňany, Sušice a Vimperk).
K dětskému odd. patří novorozenecké odd. s 20 lůžky. Počet narozených dětí byl v roce 2006 868, v roce 2007  889 a v roce 2008: 884 dětí.
Novorozenecký stacionární inkubátor pro standardní a intermediární péči SI-600 významně zajistí  péči o nezralého novorozence, při složité poporodní adaptaci a před případným transportem do perinatologického centra a zlepší   kvalitu ošetření novorozenců, neboť současné inkubátory jsou  na oddělení  v provozu  již delší dobu (14 let).

... celý článek
1.12.2009

Předvánoční Srdíčkový den pomáhá dalším dětem

Občanské sdružení Život dětem již deset let pomáhá nemocným, postiženým a opuštěným dětem v celé naší republice. Ve dnech 7. a 8. prosince 2009 pořádá tradiční,  již v pořadí 28. předvánoční Srdíčkový den.

V těchto dnech bude přes  5.000 studentů a studentek z 255ti středních škol  ve 180ti městech republiky nabízet veřejnosti sbírkové předměty  s logem sdružení, jako jsou oblíbené magnetky s motivy zvířátek za 25 Kč/ks, samolepicí bločky a krásné dekorativní srdíčkové odznáčky za 30Kč/ks.

Studenti budou mít zapečetěné lákové kasičky s logem občanského sdružení Život dětem a letáčky, informující o této akci.

Výtěžek ze Srdíčkového dne je určen na nákup inkubátorů a Giraffe Omnibed pro tři neonatologická centra: FN Olomouc, Nemocnice České Budějovice a FN Hradec Králové a
pro další dětská zařízení pečující o nemocné děti, ale i na podporu vzdělání

 

 

... celý článek
1.12.2009

Děti z Dětského domova v Krompachu dostaly další krásný pokojíček

Občanské sdružení Život dětem zakoupilo pro děti z DD v Krompachu další krásný barevný pokojíček v hodnotě 50.465,- Kč.

V pokojíčku spinkají čtyři děti a jsou moc rádi, že mají nový pokojíček s palandami. Dětskému domovu v Krompachu se sdružení věnuje již třetím rokem. Dětem pořizuje oblečení, hračky, zajišťuje prázdniny, nakupuje nábytek do pokojíčků a domova jako takového. Sdružení také velmi rádo děti navštěvuje a snaží se plnit jejich tajná přáníčka.

... celý článek
31.10.2009

Občanské sdružení Život dětem oslavilo 29.října v divadle Hybernia v Praze své desáté jubilejní výročí.

Na krásném galavečeru  Bona Mente – dobrý úmysl v divadle Hybernia a současně v přímém přenosu na TV Barrandov, který o.s. Život dětem uspořádalo na oslavu svých desátých narozenin se nejen slavilo, ale především pomáhalo dalším nemocným a opuštěným dětem.

Diváci v sále i u obrazovek TV Barrandov mohli posílat DMS v hodnotě 30 korun a v průběhu pořadu tak sami rozhodnout, jak velkou pomoc tento večer dětem v nemocnicích a dětských domovech přinese. Do pomoci se zapojily také významné společnosti, ke kterým patří AWD Česká republika, s.r.o., Seznam CZ, a.s., advokátní kancelář Glatzová & Co, První novinová společnost a a.s., Kurýr-taxi.

Ve prospěch vážně nemocných a opuštěných dětí vystoupili přední umělci české hudební scény Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Petr Janda, Milan Drobný, Vlasta Horváth, Petr Bende. Taneční vystoupení dětských skupin 5angels,  AT Studio Domino a In Dance publikum nadšením roztleskala, a tak bylo jasné, komu tento večer především patří ...... dětem.Na jevišti se také několikrát vystřídaly samy děti z dětských domovů, když s klaunskými nosy během písniček malovaly na prkna, která znamenají svět, svá sluníčka nebo domky s kytkami.

Zpestřením byla módní show návrháře Petra Lakrona, jehož modely předvedly Lucie Váchová, Zuzana Jandová, Zuzana Štěpanovská, Martina Dvořáková, Veronika Chmelířová, Veronika Pompeová, Libuška Vojtková a Lilian Sarah Fischerová.

Celým večerem provázelo duo Saša Rašilov a Jitka Schneiderová.

Benefiční večer vyvrcholil aukcí diamantu, fotografií Jana Saudka a Sáry Saudkové, obrazu Dominika Mareše, grafického listu Fr. Ringo Čecha, šatů návrháře Petra Lakrona a víkendu stráveného ve luxusním voze Ferrari 360 Modena F1.

... celý článek
22.10.2009

Společnost Autobenex spol. s.r.o. pomáhá Davídkovi, kterému se během jednoho dne úplně změnil život, o.s. Život dětem se připojilo k pomoci

Občanské sdružení Život dětem se rozhodlo připojit k pomoci Davídkovi, který se ve svých třinácti letech stal během pouhého jednoho dne plně závislým na svém okolí.Tuto pomoc zaktivovala společnost Autobenex spol.s.r.o., která zaměstnává maminku Davídka.

 

Přečtěte si vyjádření MUDr. Petra Munzara z neurologické ambulance dětského odd.
Pardubické krajská nemocnice, a.s. a připojte se také k pomoci Davídkovi.

 

Dovolte mi, abych Vám vyprávěl příběh jednoho z nás.Je o jedné dlouholeté člence
týmu společnosti Autobenex,spol. s r.o., která si prožila a stále prožívá něco, nad čím
se nám ostatním jen tají dech a o čem také říkáme, byťs trochou uspokojení, že jsme
rádi, že tato situace nepostihla právě nás.Chci Vám vyprávět o člověku a jeho trnité cestě, které se my ostatní pouze obáváme a někdy se jí snažíme, kolikrát i záměrně, nevidět či dokonce přehlížet. Přiznám se ale, že v zájmu pomoci naší dlouholeté kolegyni a jejímu synovi, ani ona sama neví, že její příběh spatřuje světlo světa. Po letech vzájemné komunikace s ní věřím, že mi následující řádky nebude mít za zlé. Tento článek je jen nepatrná pomoc v tomto životním údělu a podanou pomocnou rukou společnosti Autobenex, spol. s r.o. Před třemi lety jsem si dokončoval středoškolské vzdělání, které jsem zakončoval maturitní zkouškou.V té době už na jedné z poboček pracovala kolegyně, od které jsem se dozvěděl, že je ve stejné situaci jako já. Dokončuje si středoškolské vzdělání závěrečnou maturitní zkouškou.

To jsme však ještě ani jeden netušili, že během několika týdnů se chystaná maturitní zkouška pro ni stane procházkou v růžové zahradě oproti tomu, co se stane jejímu, tehdy třináctiletému synovi Davidovi. Stačil jeden zcela běžný obyčejný den, kterých naše děti prožívají stovky a z veselého chlapce se zásluhou jedné malé cévky v mozku stalo dítě, kterému se od základu změnil celý jeho život. Po čtyřech a půl měsících v komatickém stavu mu tak život předurčil pouze jeho postel. Při jeho velké snaze a nasazení jeho nejbližších i vozík, na který mu musí vždy někdo pomoci. Jedna z cévek, kterých máme každý z nás v těle stovky, mu způsobila vážnou nemoc zvanou aneurysma, tedy ochrnutí celého těla a David je dnes trvale připoután na lůžko. Paní Šímová, která v Autobenexu pracuje již několik let, se stará o finanční stránku rodiny. Její maminka, Davidova babička, se během celého dne spolu s odbornými terapeuty stará o dnes šestnáctiletého Davida, se kterým musí pravidelně cvičit, polohovat ho, krmit, pečovat o hygienu, až do doby příchodu své dcery. Jejich společná dovolená je omezena na léčebné pobyty v lázních. O víkendech se role mění a celodenní péči o Davida zajišťuje jeho máma. Paní Šímová je natolik silná osobnost, že i při takovémto handicapu svého syna se o daném postižení dokáže s kýmkoliv bavit a zároveň také dávat rady těm, kteří o ně požádají. Nedávno mi mezi řečí řekla, že se zrovna připravuje na nutný nákup speciálního rotopedu, který má Davidovi pomoci zlepšit jeho motorické schopnosti. Musím říct, že bez sebemenší potřeby sipostěžovat, či prosby o jakoukoli pomoc i sebemenší známky smutku nebo obavy, jak na kolo peníze poskládá, jsem cítil, že tato investice není jediná nutnost, kterou David v tuto chvíli potřebuje.
Přesto jsem z jejích úst slyšel obrovskou radost a chuť takovéto zařízení Davidovi koupit. Toto kolo, které stojí v rozmezí mezi 70.000,- až 140. 000,- Kč, může totiž Davidovi pomoci udržovat pohyblivost, zmírnit poškození vyvolaná nedostatkem pohybu, redukovat křeče, mobilizovat zbytkové síly svalů a mnoho dalšího.

... celý článek
21.10.2009

Občanské sdružení Život dětem vydalo krásný kalendář pro rok 2010

Občanské sdružení Život dětem má další překvapení. Na pomoc vážně nemocným dětem, vydalo krásný kalendář pro rok 2010, který si můžete zakoupit v internetovém obchodu těchto stránek od 1.11.09 v ceně 199,- Kč a tím pomoci dalším vážně nemocným dětem. Výtěžk z prodeje kalendáře poputuje přímo na nákup speciálného boxu pro Jednotku intenzivní péče Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1.lékařské fakulty UK v Praze.

Srdečné poděkování patří autorovi kalendáře fotografovi Petru Šeblovi, který nafotil jedinečné snímky roztomilých dětí. Další uctivé poděkování patří advokátní kanceláři Glatzová and Co., v.o.s., která uhradila jeho vytištění a celkovou výrobu. Hračky a rekvizity potřebné k focení dětí poskytla společnost Daneco a Chemoplast Bec, které byly použité k focení a v současné době již dělají radost v nemocnicích a dětských domovech.

 

... celý článek
19.10.2009

Pomáháme dětskému domovu Pyšely

Pyšelský dětský domov funguje od roku 1913. Za tu dobu vychoval tisíce dětí, víc, než kolik je obyvatel Pyšel. Teď ho ale chce Středočeský kraj bohužel zavřít a děti přemístit do léčebny v Choceradech.

„Je to absolutní nesmysl! Děcka tady chodí do školy, mají zde zázemí a kamarády. V Choceradech přitom není ani dětský lékař a místní základní škola nemá dostatečnou kapacitu. Hrozí také, že by děti přišly o své milované tety vychovatelky,“ tvrdí zakladatel sdružení na záchranu domova Jan Kružík (38).

Vzhledem k tomu, že dětský domov potřebuje projít rozsáhlou rekonstrukcí a chybí mu finanční prostředky, rozhodli jsme se DD Pyšely a především dětem pomoci domov alespoň částečně zrekonstruovat a tím podpořit jeho zachování dětem, kteří jsou zde rádi a bojí se, že o svůj domov přijdou.

 

... celý článek
19.10.2009

Mareček Förster dostal speciální chodítko Lojzík

Mareček Förster z Nové Vsi u Kolína trpí vzácnou genetickou poruchou. Robinowův syndrom mu nedovoluje vzpřímit se ani postavit se na vlastní nožičky.

Alespoň částečnou možnost pohybu mu nyní umožňuje speciální chodítko Lojzík. A na to přispěli čtenáři, kteří posílají peníze do projektu Blesk Srdce pro děti.


Jitka Försterová (34) přišla do jiného stavu v červnu 2003. Celé těhotenství probíhalo naprosto normálně, Mareček přišel na svět v řádném termínu, vážil 3,85 kilogramu a měřil 51 centimetrů. Krátce po porodu ale začalo být zřejmé, že něco není v pořádku. Mareček neprospíval, ubýval na váze a po prvním měsíci života musel přejít na umělou výživu.

Následovala nejrůznější neurologická, genetická a mnohá další vyšetření, až lékaři sdělili rodičům chlapce zdrcující zprávu. „Kromě toho, že trpí mentálním postižením a je na úrovni ani ne ročního dítěte, má Mareček navíc Robinowův syndrom. Nedokáže vůbec ovládat své tělíčko a kvůli nedostatečnému svalovému napětí nemůže vstát ani se pohybovat,“ řekla Blesku chlapečkova maminka.

Försterovi se ale s krutým osudem nehodlají smířit. „Synka jsme přihlásili do speciální školy pro hendikepované děti v Poděbradech, denně s ním rehabilituje odborník a navíc s ním cvičíme i doma. Vidíme velké zlepšení, protože už se sám posadí, což předtím nepřipadalo v úvahu,“ tvrdí Jiří Förster (36).

... celý článek
14.10.2009

Kubíček Lederer, který trpí nevyléčitelnou chorobou dostal invalidní vozíček

Krásný projekt Blesk Srdce pro děti opět pomáhal. Tentokráte Jakoubkovi Ledererovi, kterému jsou tři roky a stejně jako ostatní kluci v jeho věku si nejraději hraje s autíčky... Když Jakoubek  sedí na zemi a pouští hračky na zem nebo hladí křečka, pořád se usmívá.

Nikdo by nepoznal, že Kubík nikdy nebude jako ostatní! Je nevyléčitelně nemocný. Diagnóza? Chlapeček trpí muskulární atrofií druhého typu, svalstvo mu nevratně ochabuje. Lékaři s tím nemohou nic dělat, chlapci dávají už jen několik let života…

Lékaři chlapci diagnostikovali nemoc v jeho jedenácti měsících. Do té doby vypadal jako všechny zdravé děti, jen nechtěl lézt ani stát. „Nebyl líný, jak zprvu mysleli. Genetické vyšetření ukázalo, že má muskulární atrofii.

Už to bude jen horší. V pěti letech prý bude potřebovat plicní ventilátor, aby mohl dýchat. Takto nemocné děti se dožívají tak deseti let,“ popsala zdrcující verdikt lékařů maminka Renata Křížová (29).

Blesk společně s občanským sdružením Život dětem se snažili chlapečkovi z Bavorova na Strakonicku v rámci projektu Srdce pro děti, do kterého přispívájí čtenáři Blesku, alespoň trochu ulehčit život… Nožičky totiž Jakoubka neposlouchají, a když třeba leze po zemi, má co dělat, aby se rychle dostal třeba z jednoho konce pokoje na druhý.

Občas zoufale napíná ručky. I proto jsme mu díky projektu Blesk Srdce pro děti koupili nový vozík! Kubík se v něm teď prohání po dětském pokoji a škádlí se s osmiletými sestrami Aničkou a Sylvou. Dárek udělal radost jemu i jeho mamince. „První den z něj byl Jakoubek tak nadšený, že nechtěl jít spát. Vozík je lehký, dá se složit. Jezdí se mi s ním dobře. Teď můžeme i do obchodu,“ děkovala Renata Křížová.

... celý článek
10.10.2009

Dívčí skupina 5angels strávila příjemné odpoledne v Dětské domově Dubá-Deštná

Pět andílků pěvecké a taneční skupiny 5angels Angelina, Míša, Nikola, Tereza a Vendy se rozhodlo pomáhat vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v České republice, a to ve spojení s o.s. Život dětem.

Usměvavé sluníčko o.s. Život dětem a logo projektu Blesk Srdce pro děti zdobí mola koncertů, kde dívky vystupují, fanoušci se mohou zapojit zasílám dárcovských sms ve prospěch projektu a část výtěžků z aktivit skupiny poputuje na pomoc vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem.

... celý článek
29.9.2009

Klinika dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice v Praze obdržela další dětská lůžka v hodnotě 246.945,- Kč

Občanské sdružení Život dětem zakoupilo pro Kliniku dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice v Praze 4 - Krči další dětská lůžka. Tentokráte se jedná o 11ks nemocničních lůžek Calma v celkové hodnotě 246.945,- Kč. Klinika od sdružení v květnu tohoto roku získala již 17 dětských postýlek Buddy a 13 nemocničních lůžek Calma s matracemi a stolečky. Celková hodnota dosavadní pomoci v tomto roce činí 804.248,- Kč.

... celý článek
29.9.2009

Statečná Eliška poprvé stála rovně :-)

Eliška Bočanová (4) z Bohumína, které o.s. Život dětem s deníkem Blesk pomáhá, se v pátek poprvé ve svém životě alespoň na malou chvíli postavila zpříma.

Umožnila jí to ortézka vyrobená na míru v brněnské firmě Ortea.

Elišce Bočanové chybí od narození dolní část páteře. Holčička se dnes má čile k světu. „Celý den se hýbe, pořád musí něco dělat. Kdyby byla zdravá, tak by to snad byl malý čertík,“ říká o ní její maminka Božena Wijová (46).

Chodit může Eliška jen po čtyřech, »kopýtka« mívá na rozdíl od čertíků nikoliv na nohou, ale naopak na rukou. Stát mohla až do včerejška jedině v předklonu. „To je poprvé, kdy stojí rovně,“ říkala dojatě maminka ve chvíli, kdy protetici Vladislav Vedral (54) a Petra Pivoňková (41) Elišku postavili do jejího pestrobarevného umělohmotného krunýřku. Elišce se na něm líbí berušky a kytičky, stát v něm ale nechtěla. „Sundejte mi to, maminko, prosím, už mi to sundejte,“ žadonila v dojemné chvíli Eliška.

Takzvaná hipkafo ortézka by jí měla vydržet asi rok a půl. Kromě toho, že v ní bude moci stát a pohodlně sedět, by ji měla připravit na RGO neboli »kráčející« ortézu. V té už by se Eliška v budoucnu mohla sama i projít.

... celý článek
25.9.2009

Talentovaná dívčí skupina 5angels pokračuje v pomoci nemocným a opuštěným dětem s novým minibusem

<p style="margin-bottom: 0cm;">Pět andílků pěvecké a taneční skupiny 5angels Angelina, Míša, Nikola, Tereza a Vendy, kteří od září tohoto roku pomáhají společně s o.s. Život dětem a Deníkem Blesk vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v České republice jezdí novým minibusem. Minibus bude děvčata vozit na koncertní a muzikálová turné po celé Evropě. Vzhledem k tomu, že se jedná o náročná turné je vybaven veškerým komfortem, které děvčata potřebují.

 

... celý článek
25.9.2009

Společnost Cummins Czech Republic, s.r.o. pomohla opuštěným dětem

Společnost Cummins Czech Republik, s.r.o. se na jaře tohoto roku obrátila na občanské sdružení Život dětem s nabídkou přímé pomoci dětem v dětských domovech. Sdružení tuto nabídku velmi uvítalo a se společností se domluvilo na pomoci dětem v Dětském domově Dubá-Deštná. Krásné a obdivohudné je, že se jednalo o přímou pomoc zaměstnanců společnosti, kteří se v pátek 18.září vydali do domova a společně s dětmi vymalovali prostory domova veselými barvami, dále také natřeli dveře a okna :). Děti byly nadšené a některé se také k práci připojily. V podvečer si společně u táboráku všichni opekli buřtíky.

... celý článek
10.9.2009

Tradiční, již 26. Srdíčkový den na pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem

Občanské sdružení Život dětem pořádá ve dnech 14. a 15. září 2009 svou tradiční celorepublikovou sbírku - Srdíčkový den. Sbírkovými předměty jsou oblíbené magnetky v hodnotě 25 Kč s logem OSŽD. Projekt je opět zaměřen na pomoc vážně nemocným, postiženým a opuštěným dětem v České republice.


Výtěžek sbírky je určen na nákup zdravotnické a přístrojové techniky v Praze pro Pediatrickou kliniku UK 2. LF FN Motol, JIRP Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK, Ke Karlovu 2, v Brně pro FN Brno Bohunice, pracoviště dětské medicíny, Černopolní ul. a v rámci České republiky pro další dětská oddělení a zařízení pečující o nemocné, postižené a opuštěné děti.

Občanské sdružení Život dětem v tomto roce vstoupilo do 10. výročí své činnosti a celorepublikově poskytlo pomoc již ve výši 86,504.314 Kč.

... celý článek
2.9.2009

Benefiční večer Bona Mente – Dobrý úmysl, Divadlo Hybernia, 29.října od 20.00hod.

Občanské sdružení Život dětem si vás dovoluje pozvat na benefiční večer Bona Mente - Dobrý úmysl, který se uskuteční k 10.výročí jeho založení pod záštitou primátora hl.města Prahy Pavla Béma dne 29.října 2009 od 20.00 hod. v atraktivních prostorách Divadla Hybernia v Praze, v přímém přenosu na TV Barrandov.

Celým večerem provází příjemný tandem ve složení Jitky Schneiderové a Saši Rašilova. Ve prospěch vážně nemocných a opuštěných dětí vystoupí přední umělci české hudební scény (Helena Vondráčková, Monika Absolonová, Petr Janda, Vlasta Horváth, Petr Bende a Milan Drobný), společně s vystoupením dětských hvězd, skupiny 5angels a dětí z dětských domovů. Celá myšlenka večera je koncipována jako přenesení diváků do různých světů (nemocnic a dětských domovů), kdy mají možnost alespoň na pár okamžiků poznat opravdový svět dětí, které procházejí náročnou léčbou a současně dětí opuštěných v dětských domovech. Program večera je zpestřen několika minutovou módní přehlídkou našeho velmi úspěšného návrháře Petra Lakrona, která je opětovně propojena s dětmi a je součástí netradičního pojetí večera, jehož autorem a současně režisérem je pan Petr Burian.

 

 

 

 

... celý článek
1.9.2009

Věnujte svůj mobilní telefon dětem z dětských domovů

Zapojte se do sběrové akce neziskového kolektivního systému Asekol a občanského sdružení Život dětem, podpořte znovuvyužití nebo recyklaci starých mobilních telefonů. Pomůžete tím dětem z dětských domovů, které se chystají vykročit do samostatného života i k ochraně životního prostředí. Zapojením do soutěže můžete navíc vyhrát zajímavé ceny.


Pro děti, které vyrůstají v dětských domovech se stává vstup do samostatného života jedním z největších úskalí, kterým musí projít. V Domovech se o děti starají laskavé tety a strýčkové, v 18 letech nebo po ukončení vzdělání však musí tyto děti odejít. Musí si najít bydlení, práci, zajistit spoustu věcí, které jsou pro ně nové, které je mnohdy zaskočí a neví si s nimi rady. Mobilní telefon kterým by mohly zavolat svým tetám do Domova a poradit se s nimi, by jim velmi pomohl v řešení jejich problémů, při hledání zaměstnání, ale i ve spojení s jejich kamarády z Domova, se spolužáky. Nepropadaly by beznaději a pocitu opuštěnosti.
Zatímco v běžných rodinách dostane často dítě mobilní telefon při vstupu do základní školy, v dětských domovech chybí finanční prostředky jak na pořízení telefonů, tak následně na jejich provoz a telefon proto nevlastní ani větší děti.
Pomoci dětem, které opouští dětské domovy na jejich další nelehké cestě životem je nyní velmi snadné. Zašlete zdarma svůj starý mobilní telefon pomocí <a href="http://www.venujmobil.cz/chci_dalsi_obalku.php" target="_blank">této zasílací obálky</a> společnosti Asekol, která zajistí jejich kontrolu, případně repasi. Občanské sdružení Život dětem následně předá telefony dospívajícím dětem.


Nevyhazujte do popelnice ani nefunkční mobilní telefon! Telefon odhozený do popelnice skončí bez užitku na skládce odpadů. Předáním telefonů k recyklaci však pomůžete znovuvyužití cenných surovin a tím omezení těžby jejich primárních zdrojů.
Mobilní telefony a další elektrospotřebiče se staly nedílnou součástí našeho života. Počet nově prodaných telefonů stále narůstá. Nebývale tak vzrůstá i množství vysloužilých mobilních telefonů, které mají lidé obvykle uloženy bez užitku v šuplíku nebo které byly vyhozeny do popelnice. I vysloužilé mobily však mají svou hodnotu, a to zejména díky plastům a vzácným kovům, které jsou v nich obsaženy.

 

... celý článek
27.8.2009

Dívčí skupina 5angels se stala od 1.září 2009 tváří občanského sdružení Život dětem a projektu Blesk Srdce pro děti

Pět andílků pěvecké a taneční skupiny 5angels Angelina, Míša, Nikola, Tereza a Vendy se rozhodlo pomáhat vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v České republice. Jedná se o krásné spojení, kdy se velmi talentované dívky rozhodly nejen těšit své fanoušky, ale také pomáhat.

Usměvavé sluníčko o.s. Život dětem a logo projektu Blesk Srdce pro děti bude zdobit mola koncertů, kde dívky vystupují, fanoušci se mohou zapojit zasílám dárcovských sms ve prospěch projektu a část výtěžků z aktivit skupiny poputuje na pomoc vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem. V současné době dívky připravují návštěvu nemocných děti v nemocnici a dětí v dětském domově. Součástí návštěvy v domově bude také vystoupení andílků, kteří chtějí opuštěné děti rozveselit a dodat jim svým vystoupením elán a chuť do života. V přípravě je muzikálové show, výroba sbírkových předmětů pro projekt Blesk Srdce pro děti a spoustu dalších aktivit, které velmi potěší  nejen rodiče dětí, kteří se o pomoc na projekt Blesk Srdce pro děti obracejí, ale také nemocnice a dětské domovy spolupracující s o.s. Život dětem, které s deníkem Blesk na projektu pro děti pracuje již druhým rokem.

... celý článek
14.8.2009

Postižená Ivanka dostala díky projektu Blesk Srdce pro děti notebook

Ivanka Ševčíková (16) z Postoloprt na Lounsku se pere se svým postižením ze všech sil. V důsledku dětské mozkové obrny neměla slyšel, vidět ani mluvit. To vše sice zvládla, ale nemoc ji upoutala na lůžko.

Dívkenka má sny svých vrstevnic, ale nechodí. Většinu prázdninového času kvůli tomu tráví v pokoji odříznutá od okolního světa. Projekt Blesk Srdce pro děti ji udělal radost a koupil ji z příspěvků čtenářů deníku Blesk notebook za téměř 28 tisíc korun. Je pro ni cestou ke komunikaci s okolím a kamarády.

... celý článek
3.8.2009

Projekt Blesk Srdce pro děti pomáhá dalším dětem

Krásný projekt Blesk Srdce pro děti, který pomáhá od března roku 2008 handicapovaným dětem a nemocnicím podpoří další děti. Tentokráte bude pomáhat v Uherské Brodu - Prokůpkovi Pospíšilovi, který dostane dětskou židličku PANDA, dále v Nove Vsi - Marečkovi Forsterovi, který obdrží chodítko Lojzík, Denisce Jančurové pořídí polohovací zařízení a Ivance Ševčíkové z Postoloprt pořídí notebook.

 

... celý článek
3.8.2009

občanské sdružení Život dětem přijelo potěšit děti z Dětského domova Krompach

Občanské sdružení Život dětem navštívilo jeden ze svých velmi oblíbených dětských domovů. Jedná se o DD v Krompachu, kterému sdružení pomáhá již po dobu dvou let. Tentokráte děti potěšilo krásným oblečením, které mělo opravdu velký úspěch. Děti byly nadšené a hned si oblečení začaly zkoušet :). Sdružení se snaží dětem v dětských domovech zajišťovat různé zábavné programy, do domovů pořizuje nábytek a další potřebné vybavení.  Dětem se snaží zajistit také krásné prázdniny, ale i oblečení, kola, lyže, hračky a vše co dětem pomůže rozveselit jejich složitý a mnohdy velmi smutný život.

... celý článek
3.8.2009

Jičín – město pohádky 8. – 13.9 2009

Občanské sdružení Život dětem si vás dovoluje pozvat na krásnou akci Jičín - město pohádky, která se koná ve dnech 8. - 13. září 2009. Generálním sponzorem tohoto krásného projektu je společnost Seco GROUP, a.s.. V letošním roce se Jičín stane již podevatenácté pohádkovým městem, tentokráte na téma Pohádka v krajině - krajina v pohádce. Každý den je velmi krásný, 8.září je Dnem kouzelníků a tajemných poselství, 9.září - Dnem malířství, fotografie a hrnčířství, 10.září - Dnem poezie, hudby a divadla, 11.září - Dnem zeměměřičství a kartografie, 12.září - Dnem zahrad a parků, lesů a strání a 13.září - Dnem výletů.

V průběhu festivalu můžete s dětmi navštívit tvůrčí dílny, výstavy, zahrát si různé hry a soutěže

Podrobné informace o festivalu naleznete na adrese <a href="http://www.pohadka.cz">www.pohadka.cz</a>

 

... celý článek
24.6.2009

Projekt Srdce pro děti již pomohl částkou ve výši 782.337,- Kč

Krásný projekt Srdce pro děti, na kterém o.s. Život dětem spolupracuje s deníkem Blesk již pomohl nakoupit rehabilitační pomůcky jednotlivým handicapovaným dětem a současně zdravotnickou techniku na dětská oddělení nemocnic v celkové hodnotě 782.337,- Kč.

K obdarovaným dětem patří: Lukáš Padevět, Péťa a Martínek Kudrnovský, Natálka Weissová, Andreas Hubáček, Honzík Stromko, Martínek Němec, Vojtíšek Merta a Tomášek Doubrava. Dále byla přístroji obdarována Pediatrická klinika ve FN v Praze Motole a JIRP Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN v Praze 2.

K dalšímu obdarovanému dítěti bude patřit roztomilá Eliška Bočanová, která díky projektu Srdce pro děti obdrží invalidní vozíček, lázeňský pobyt a nový pokojíček s různými rehabilitačními pomůckami, které Elišce pomohou zkvalitnit její postižení.

 

... celý článek
24.6.2009

Klinika dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice v Praze obdržela dětská lůžka a postýlky v hodnotě 551.609,- Kč

Občanské sdružení Život dětem zakoupilo pro Kliniku dětské chirurgie a traumatologie, která je součástí Thomayerovy nemocnice v Praze 4 - Krči 8ks dětských postýlek Buddy M-O, 9ks dětských postýlek Buddy L-O a 13ks nemocničních lůžek Calma s nočními stolečky v celkové hodnotě 551.609,- Kč.

Klinika dětské chirurgie a traumatologie je dalším zařízením, které bude občanské sdružení Život dětem i nadále podporovat. V Praze se jedná již o čtvrtou nemocnici, kterou si sdružení vzalo pod svou "patronaci".

... celý článek
23.6.2009

Ředitelka a spoluzakladatelka o.s. Život dětem obdržela cenu Ď (cena mecenášů a dobrodinců) za dlouholetou pomoc nemocným dětem

Dne 22. června 2009 se uskutečnil na historické scéně Národního divadla již devátý ročník slavnostního udílení cen Ď českým mecenášům a dobrodincům konaný pod záštitou ředitele Národního divadla - PhDr. Ondřeje Černého.

Celkem bylo oceněno 16 "mecenášů a dobrodinců", ke kterým patří také ředitelka a spoluzakladatelka o.s. Život dětem paní Anna Strnadová, kterou do projektu nominovali studenti pražského Gymnázia Thomase Manna. Paní Strnadová si velmi váží nominace studentů a následného udělení ceny, které je nejen pro ni, ale také pro celé o.s. Život dětem, které se věnuje pomoci vážně nemocným, opuštěným a handicapovaným dětem již desátým rokem,  obrovskou poctou.

... celý článek
21.5.2009

Nejmilejší koncert 2009

V sobotu 16. května se tým Bona Mente zúčastnil již 18. ročníku celostátní přehlídky zájmovo-umělecké činnosti dětí z dětských domovů ,,Nejmilejší koncert", který pořádal Dětský domov a ŠJ Most ve spolupráci s Dětskou organizací Zálesák.

Abychom nepřijeli s prázdnem, přivezli jsme pro děti spoustu krásných hraček od zaměstnanců společnosti Reality Vltavín s.r.o. a čokoládových dobrot od společnosti Volksbank CZ, a.s.
Po celý den byl pro děti připraven pestrý program, který si děti opravdu užívaly. V 18 hodin se pak Městské divadlo v Mostě zaplnilo téměř do posledního místa, aby si všichni vychutnali přehlídku vítězů. Tým Bona Mente vybíral dětské vystoupení, které budou moci děti ukázat veřejnosti na benefičním večeru 29.října 2009 v Divadle Hybernia v Praze. Bylo velice těžké vybrat pouze jedno vystoupení, všechny děti se za pomoci svých tet a strýčků opravdu snažily a připravily si krásná vystoupení. Mohli jsme vidět recitace vlastních básní, které byly velmi dojemné, hru na různé hudební nástroje, vystoupení pěvecké i taneční. Velice nás potěšilo, že se finále Nejmilejšího koncertu zúčastnil také hudebně nadaný chlapec z dětského domova ve Vysoké Peci, kterému občanské sdružení Život dětem v roce 2005 darovalo elektrické varhany YAMAHA v hodnotě 38 880,- Kč, aby mohl svůj talent dále rozvíjet.

Z Mostu jsme odjížděli v pozdních večerních hodinách plni krásných zážitků z nových setkání. Soutěž Nejmilejší koncert je ukázkou toho, že rozvíjet vzdělání a talent dětí z dětských domovů je velice důležité a potřebné pro jejich pocit sebedůvěry a uplatnění v dalším životě.

... celý článek
13.5.2009

Slavnostní předání Screeningového měřícího přístroje ve Strakonicích

Občanské sdružení Život dětem dne 12.května v 11hod. slavnostně předalo v Dětském centru Jihočeského kraje o.p.s. Screeningový měřící přístroj v hodnotě 65.400,- Kč.

Předání proběhlo ve velmi milé a přátelské atmosféry za účasti ředitele centra Mgr. Martina Karase, primáře, lékařů a dalších významných hostů, kteří poděkovali zástupkyni sdružení za dar, rychlou a efektivní spolupráci při jeho nákupu. Předání se účastnily také dámy ze zdravotnického odboru Jihočeského kraje, který s centrem úzce spolupracuje, dále ředitele gymnázia se studentkami, které se na Srdíčkových dnech ve Strakonicích také podílely. Paní Andrejsková jim poděkovala za mnohaletou spolupráci při sbírkových akcích a prostřednictvím médií také veřejnosti ze Strakonic a okolí, která si kupuje drobné sbírkové předměty s logem sdružení. Na závěr proběhla ukázka vyšetření sluchu darovaným přístrojem, který velmi zefektivní práci lékařů. Všichni účastníci předání si prohlédli celé centrum, ve kterém pečují o miminka a batolata s pečlivostí a láskou. Přejeme centru hodně dalších úspěchů při umisťování dětiček do náhradní rodinné péče, které se ve spolupráci s krajským úřadem daří na vysoké úrovni.
 

Seznam účastníků slavnostního předání:

... celý článek
11.5.2009

Slavnostní předání Screeningového přístroje v hodnotě 65.400,- Kč v Dětském centru Jihočeského kraje


Občanské sdružení Život dětem zakoupilo pro Dětské centrum Jihočeského kraje Screeningový měřící přístroj OTODYNAMICS ECHOCHECK v hodnotě 65.400,- Kč, který slavnostně předává dne 12.května 2009 v 11.hod. přímo v prostorách Dětského centra Jihočeského kraje o.p.s. ve Strakonicích. 

Jedná se o přístroj k vyšetření sluchu prostřednictvím otoakustických emisí (OAE). Vyšetřovací metoda OAE je schopna odhalit těžší nedoslýchavost nebo hluchotu.
Dětské centrum Jihočeského kraje, o.p.s. je nestátní zdravotnické zařízení, založené Sanatoriem Javorník s.r.o. za účelem poskytování pomoci a služeb dětem, matkám a rodinám v tíživé sociální situaci.


 
 

... celý článek
7.5.2009

Slavnostní předání Videogastroskopu s Monikou Absolonovou v prostorách Dětské nemocnice FN Brno

Občanské sdružení Život dětem slavnostně předalo ve středu 6.5.2009 v prostorách Dětské nemocnice FN Brno špičkový přístroj Videogastroskop v celkové hodnotě 807.690,- Kč. Společně se zástupci sdružení přijela děti potěšit také naše vynikající zpěvačka a hvězda muzikálů - Monika Absolonová, která se stala patronkou této Dětské nemocnice pro benefiční večer Bona Mente, který sdružení pořádá 29.10.2009 v divadle Hybernia v Praze. V úvodu slavnostního předání Monika všem hospitalizovaným dětem zazpívala dvě krásné písně ze svého repertoáru a po tiskové konferenci děti navštívila přímo na onkologickém oddělení.

Přístroj byl zakoupen díky sbírkovým projektům občanského sdružení Život dětem, tzv. Srdíčkových dnů, v rámci kterých si široká veřejnost na Moravě zakoupila drobné předměty sdružení označené logem sdružení - usměvavým sluníčkem, které vnáší úsměv do tváří nemocných dětí po celé naší republice. Ke sbírkovým finančním prostředkům přispěla také společnost Lázně Luhačovice, a.s., MF Energy, spol. s.r.o. a společnost Siena, s.r.o.. Druhá část přístroje byla uhrazena díky velkorysému daru AWD nadace Pomoc dětem, která na zakoupení Videogastroskopu darovalo neuvěřitelných 15. 350 EUR.

Slavnostního předání se zúčastnil ředitel nemocnice MUDr. Roman Kraus MBA, MUDr. Vladimír Bartl, CSc. - primář Centrálních operačních sálů, Anna Nesvadbová - tisková mluvčí FN Brno a další lékařský personál, který o děti pečuje.

Největšího dárce společnost AWD Česká republika, který přispěl k zakoupení předávaného přístroje částkou ve výši 15 350 Euro zastupoval její výkonný ředitel a prokurista Ing. Pavel Manhalter, který představil nadaci své společnosti - AWD nadaci Pomoc dětem, která finanční dar poskytla. Společně s panem Manhalterem přišla také paní Jitka Káňová, marketingový specialista oddělení marketingu.

Občanské sdružení Život dětem reprezentovala jeho ředitelka Anna Strnadová, dále paní Vlasta Kovářová, Lucie Faktorová a vedoucí pobočky pro oblast Moravy a Slezska paní Petra Fajmonová.

 

... celý článek
7.5.2009

Projekt Blesk Srdce pro děti i nadále pomáhá Elišce Bočanové

Malá Eliška Bočanová, která trpí vzácnou vadou je hospitalizována ve Fakultní nemocnici v Praze Motole. Této 3 leté holčičce pomáhá krásný projekt Blesk Srdce pro děti, který je určen především na pomoc jednotlivým handicapovaným dětem v České republice. Na tomto úžasném projektu se také podílí občanské sdružení Život dětem, které již desátým rokem vyvíjí činnost především na pomoc vážně nemocným dětem. Příběh Elišky proběhl prostřednictvím Deníku Blesk téměř celou Českou republikou. Čtenáři Deníku Blesk Elišce pomohli nejen finančně zasíláním dárcovských sms a přímou pomocí vkladu na sbírkové konto sdružení Život dětem, ale také posíláním slov podpory přímo Elišce či nabízením další pomoci.

Občanské sdružení Život dětem a Deník Blesk ze získaných finančních prostředků Eličce plánují zakoupit potřebné rehabilitační pomůcky, které Elišce pomohou zkvalitnit její dosavadní život. Z tohoto důvodu byla dne 4.května přijata na II.dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Praze Motole, aby prošla všemi potřebnými vyšetřeními, které dopomohou k řešení jejího postižení a určení potřebných pomůcek případně i další možné léčby.

Elišce chybí 15 centimetrů spodní páteře, přesto se sama naučila pohybovat pomocí rukou a je to velmi statečná holčička. V Motolské nemocnici je pod dohledem lékařských specialistů a prochází všemi potřebnými vyšetřeními. Elišce se s maminkou na oddělení moc líbí a je ráda za poskytovanou pozornost a péči. Všichni se těší, až Elišce budou moci z poskytnutých finančních prostředků od čtenářů Deníku Blesk pomoci.

 

... celý článek
7.5.2009

Slavnostní předání Videogastroskopu s Monikou Absolonovou v prostorách Dětské nemocnice FN Brno

Občanské sdružení Život dětem slavnostně předalo ve středu 6.5.2009 v prostorách Dětské nemocnice FN Brno špičkový přístroj Videogastroskop v celkové hodnotě 807.690,- Kč. Společně se zástupci sdružení přijela děti potěšit také naše vynikající zpěvačka a hvězda muzikálů - Monika Absolonová, která se stala patronkou této Dětské nemocnice pro benefiční večer Bona Mente, který sdružení pořádá 29.10.2009 v divadle Hybernia v Praze. V úvodu slavnostního předání Monika všem hospitalizovaným dětem zazpívala dvě krásné písně ze svého repertoáru a po tiskové konferenci děti navštívila přímo na onkologickém oddělení.

Přístroj byl zakoupen díky sbírkovým projektům občanského sdružení Život dětem, tzv. Srdíčkových dnů, v rámci kterých si široká veřejnost na Moravě zakoupila drobné předměty sdružení označené logem sdružení - usměvavým sluníčkem, které vnáší úsměv do tváří nemocných dětí po celé naší republice. Ke sbírkovým finančním prostředkům přispěla také společnost Lázně Luhačovice, a.s., MF Energy, spol. s.r.o. a společnost Siena, s.r.o.. Druhá část přístroje byla uhrazena díky velkorysému daru AWD nadace Pomoc dětem, která na zakoupení Videogastroskopu darovalo neuvěřitelných 15. 350 EUR.

Slavnostního předání se zúčastnil ředitel nemocnice MUDr. Roman Kraus MBA, MUDr. Vladimír Bartl, CSc. - primář Centrálních operačních sálů, Anna Nesvadbová - tisková mluvčí FN Brno a další lékařský personál, který o děti pečuje.

Největšího dárce společnost AWD Česká republika, který přispěl k zakoupení předávaného přístroje částkou ve výši 15 350 Euro zastupoval její výkonný ředitel a prokurista Ing. Pavel Manhalter, který představil nadaci své společnosti - AWD nadaci Pomoc dětem, která finanční dar poskytla. Společně s panem Manhalterem přišla také paní Jitka Káňová, marketingový specialista oddělení marketingu.

Občanské sdružení Život dětem reprezentovala jeho ředitelka Anna Strnadová, dále paní Vlasta Kovářová, Lucie Faktorová a vedoucí pobočky pro oblast Moravy a Slezska paní Petra Fajmonová.

 

... celý článek
6.5.2009

Speciální přístroj – Videogastroskop v hodnotě 807.690,- Kč pomůže nemocným dětem v Dětské nemocnici FN Brno

Občanské sdružení Život dětem daruje dne 6.5.2009 v 10:30 hod. Dětské nemocnici FN Brno (Černopolní 9) přístroj - Videogastroskop v celkové hodnotě 807.690,- Kč.

Přístroj Olympus GIF – Q180 EVIS EXERA II Video Gastroscope je určen pro endoskopická vyšetření žaludku, např. příčin poruch trávení, včetně odběru tkání na další histologické vyšetření. V poslední době narůstá jeho význam i v diagnostice v dětské onkologii. Rovněž slouží k vyšetření jícnu a žaludku po požití žíravin nebo cizích těles. Dále je určen i k terapeutickým zákrokům, např. k zastavení nebezpečného krvácení z jicnových varixů. Kromě toho se používá při zavedení PEG (výživové cévy přes stěnu břišní) např. u onkologických pacientů jako možnost přísunu výživy, která kromě dalších výhod dítě nezatěžuje a může být ponechána i několik měsíců. Celková pořizovací cena tohoto přístroje činí 807 690,- Kč. Doposud užívaný gastroskop byl bohužel na konci své životnosti, značně poruchový a nespolehlivý, jeho údržba byla velmi nákladná a navíc se tento typ již ani nevyrábí.

Přístroj byl zakoupen díky sbírkovým projektům občanského sdružení Život dětem, tzv. Srdíčkových dnů, v rámci kterých si široká veřejnost na Moravě zakoupila drobné předměty sdružení označené logem sdružení - usměvavým sluníčkem, které vnáší úsměv do tváří nemocných dětí po celé naší republice. Ke sbírkovým finančním prostředkům přispěla také společnost Lázně Luhačovice, a.s., MF Energy, spol. s.r.o. a společnost Siena, s.r.o.. Druhá část přístroje byla uhrazena díky velkorysému daru AWD nadace Pomoc dětem, která na zakoupení Videogastroskopu darovala neuvěřitelných 15.000 EUR.

Společně se zástupci občanského sdružení Život dětem přijde nemocné děti osobně potěšit také Monika Absolonová, která je nejen vynikající zpěvačka, ale také hvězda českých muzikálů. S občanským sdružením Život dětem je zapojena do projektu benefičního večera Bona Mente, které sdružení pořádá dne 29.10.2009 v prostorách Divalda Hybernie v Praze. Monika Absolonová v rámci benefičního večera vystupuje se svým songem a je pro tento večer „patronkou“ Dětské nemocnice FN Brno, pro kterou je výtěžek z benefičního večera také určen. V rámci slavnostního předání Videogastroskopu si s dětmi přijela také zazpívat a potěšit je :-).


Nynější dary navazují na pomoc v předchozích letech. Doposud občanské sdružení Život dětem pomáhalo II.dětské klinice FN Brno, která od roku 2005 od sdružení získala přístroje v celkové hodnotě 1 579 870,70 Kč. Celková pomoc vč. zakoupeného videogastroskopu činí 2 408 588,- Kč. Moravské, slezské nemocnice a další dětská zařízení na Moravě a Slezsku od občanského sdružení Život dětem získali přístroje a další potřebné vybavení v celkové hodnotě 11.831.723,- Kč.

Popis pracoviště: Oddělení dětské onkologie (od prosince 2002 Klinika dětské onkologie, KDO FN Brno) bylo zřízeno v roce 1998. Spádovou oblastí KDO je oblast Moravy a Slezska. V souladu s výsledky výběrového řízení MZ ČR v roce 1999 je KDO oprávněno poskytovat komplexní péči dětem a mladistvým se solidními nádory a hemoblastózami včetně programu vysokodávkované chemoterapie s podporou periferních kmenových buněk krvetvorby.
Na KDO jsou přijímány všechny děti ve věku od 0 do 18 let s prokázaným nebo s podezřením na nádorové onemocnění ze spádové oblasti Moravy a Slezska. Ročně je takto na klinice přijato asi 90 – 120 dětí s nově prokázaným zhoubným onemocněním, asi 20 dětí s recidivou onemocnění a dalších, přibližně 30 – 50 dětí, u kterých se nakonec podezření na zhoubné onemocnění nepotvrdí.
Oddělení intenzivní péče je situováno v prvním patře traktu Dětské nemocnice. Na osmi moderně vybavených lůžcích poskytuje intenzivní a resuscitační péči. Zde jsou hospitalizovány děti vyžadující sledování životních funkcí při podávání složité chemoterapie, děti po operacích a děti s nestabilitou životních funkcí v rámci komplikací při léčbě. V případě, že stav dítěte vyžaduje resuscitační péči (např. umělou plicní ventilaci) přechází pacient do péče Kliniky dětské anesteziologie a resuscitace v rámci Dětské nemocnice.

Transplantační jednotka je nejnovější oddělení KDO, které bylo uvedeno do provozu v červnu 2006. Jedná se oddělení specificky vybavené pro provádění autologních a alogenních transplantací kostní dřeně a kmenových buněk krvetvorby. Disponuje šesti, navzájem izolovanými, lůžky intenzivní a resuscitační péče.

Ambulance dětské onkologie je většinou prvním místem kontaktu nového pacienta a současně místem, které zajišťuje kontinuitu sledování pacienta v průběhu léčby a ještě dlouho po ní.
V současné době je provoz zajišťován třemi ordinacemi a stacionářem. Stacionář se čtyřmi lůžky slouží pro jednodenní podání nitrožilních léků u dětí, které není nutné hospitalizovat. Provoz ambulance je zajištěn v pracovní dny od 7,00 do 15,30, mimo tuto dobu přebírá jeho funkci v akutních případech odd. 23.

 

... celý článek
5.5.2009

Slavnostní předání Videogastroskopu v hodnotě 807.690,- Kč v Dětské nemocnici FN Brno

Občanské sdružení Život dětem daruje dne 6.5.2009 v 10:30 hod. Dětské nemocnici FN Brno (Černopolní 9) přístroj - Videogastroskop v celkové hodnotě 807.690,- Kč.

Přístroj Olympus GIF – Q180 EVIS EXERA II Video Gastroscope je určen pro endoskopická vyšetření žaludku, např. příčin poruch trávení, včetně odběru tkání na další histologické vyšetření. V poslední době narůstá jeho význam i v diagnostice v dětské onkologii. Rovněž slouží k vyšetření jícnu a žaludku po požití žíravin nebo cizích těles. Dále je určen i k terapeutickým zákrokům, např. k zastavení nebezpečného krvácení z jicnových varixů. Kromě toho se používá při zavedení PEG (výživové cévy přes stěnu břišní) např. u onkologických pacientů jako možnost přísunu výživy, která kromě dalších výhod dítě nezatěžuje a může být ponechána i několik měsíců. Celková pořizovací cena tohoto přístroje činí 807 690,- Kč. Doposud užívaný gastroskop byl bohužel na konci své životnosti, značně poruchový a nespolehlivý, jeho údržba byla velmi nákladná a navíc se tento typ již ani nevyrábí.

Přístroj byl zakoupen díky sbírkovým projektům občanského sdružení Život dětem, tzv. Srdíčkových dnů, v rámci kterých si široká veřejnost na Moravě zakoupila drobné předměty sdružení označené logem sdružení - usměvavým sluníčkem, které vnáší úsměv do tváří nemocných dětí po celé naší republice. Ke sbírkovým finančním prostředkům přispěla také společnost Lázně Luhačovice, a.s., MF Energy, spol. s.r.o. a společnost Siena, s.r.o.. Druhá část přístroje byla uhrazena díky velkorysému daru AWD nadace Pomoc dětem, která na zakoupení Videogastroskopu darovala neuvěřitelných 15.000 EUR.

Společně se zástupci občanského sdružení Život dětem přijde nemocné děti osobně potěšit také Monika Absolonová, která je nejen vynikající zpěvačka, ale také hvězda českých muzikálů. S občanským sdružením Život dětem je zapojena do projektu benefičního večera Bona Mente, které sdružení pořádá dne 29.10.2009 v prostorách Divalda Hybernie v Praze. Monika Absolonová v rámci benefičního večera vystupuje se svým songem a je pro tento večer „patronkou“ Dětské nemocnice FN Brno, pro kterou je výtěžek z benefičního večera také určen. V rámci slavnostního předání Videogastroskopu si s dětmi přijela také zazpívat a potěšit je :-).


Nynější dary navazují na pomoc v předchozích letech. Doposud občanské sdružení Život dětem pomáhalo II.dětské klinice FN Brno, která od roku 2005 od sdružení získala přístroje v celkové hodnotě 1 579 870,70 Kč. Celková pomoc vč. zakoupeného videogastroskopu činí 2 408 588,- Kč. Moravské, slezské nemocnice a další dětská zařízení na Moravě a Slezsku od občanského sdružení Život dětem získali přístroje a další potřebné vybavení v celkové hodnotě 11.831.723,- Kč.

Popis pracoviště: Oddělení dětské onkologie (od prosince 2002 Klinika dětské onkologie, KDO FN Brno) bylo zřízeno v roce 1998. Spádovou oblastí KDO je oblast Moravy a Slezska. V souladu s výsledky výběrového řízení MZ ČR v roce 1999 je KDO oprávněno poskytovat komplexní péči dětem a mladistvým se solidními nádory a hemoblastózami včetně programu vysokodávkované chemoterapie s podporou periferních kmenových buněk krvetvorby.
Na KDO jsou přijímány všechny děti ve věku od 0 do 18 let s prokázaným nebo s podezřením na nádorové onemocnění ze spádové oblasti Moravy a Slezska. Ročně je takto na klinice přijato asi 90 – 120 dětí s nově prokázaným zhoubným onemocněním, asi 20 dětí s recidivou onemocnění a dalších, přibližně 30 – 50 dětí, u kterých se nakonec podezření na zhoubné onemocnění nepotvrdí.
Oddělení intenzivní péče je situováno v prvním patře traktu Dětské nemocnice. Na osmi moderně vybavených lůžcích poskytuje intenzivní a resuscitační péči. Zde jsou hospitalizovány děti vyžadující sledování životních funkcí při podávání složité chemoterapie, děti po operacích a děti s nestabilitou životních funkcí v rámci komplikací při léčbě. V případě, že stav dítěte vyžaduje resuscitační péči (např. umělou plicní ventilaci) přechází pacient do péče Kliniky dětské anesteziologie a resuscitace v rámci Dětské nemocnice.

Transplantační jednotka je nejnovější oddělení KDO, které bylo uvedeno do provozu v červnu 2006. Jedná se oddělení specificky vybavené pro provádění autologních a alogenních transplantací kostní dřeně a kmenových buněk krvetvorby. Disponuje šesti, navzájem izolovanými, lůžky intenzivní a resuscitační péče.

Ambulance dětské onkologie je většinou prvním místem kontaktu nového pacienta a současně místem, které zajišťuje kontinuitu sledování pacienta v průběhu léčby a ještě dlouho po ní.
V současné době je provoz zajišťován třemi ordinacemi a stacionářem. Stacionář se čtyřmi lůžky slouží pro jednodenní podání nitrožilních léků u dětí, které není nutné hospitalizovat. Provoz ambulance je zajištěn v pracovní dny od 7,00 do 15,30, mimo tuto dobu přebírá jeho funkci v akutních případech odd. 23.

 

... celý článek
4.5.2009

Slavnostní předání přístroje Vivid S6 v hodnotě 1.825.044,- Kč ve FN v Praze Motole

Občanské sdružení Život dětem slavnostně předalo dne 30.4.2009 v prostorách kardiologického pracoviště Pediatrické kliniky ve FN v Praze Motole vyšetřovací přístroj Vivid S6 v celkové hodnotě 1.825.044,- Kč. Tento přístroj, který slouží k echokardiografickému vyšetření dětí byl zakoupen díky přispění laskavých lidí v rámci sbírkových projektů sdružení tzv. Srdíčkových dnů, díky společnostem, které se zapojily do podnikatelské sbírky Bona Mente - Dobrý úmysl vyhlášené za účelem získání finančních prostředků na zakoupení předávaného přístroje a dále díky dlouholetým a věrným dárcům sdružení Život dětem.

Srdíčkové dny, v rámci kterých si lidé od studentů středních škol zakoupili drobné předměty sdružení, k pořízení přístroje přispěli částkou ve výši 1.186.993,- Kč.

Společnosti přispěly částkou ve výši 638 051,- Kč. Jedná se o společnost Alzasoft, a.s., která je dlouholetým dárcem sdružení a pomáhá mu prostřednictvím svého největšího internetového obchodu s elektronikou v ČR prodávat drobné předměty sdružení (plastová srdíčka a reflexní pásky). Společnost Delpharmea Nutraceuticals, a.s. na přístroj přispěla 1,- korunou z prodeje každého balení dětských vitamínů a minerálů CEM-M, Společnost Aero Vodochody, a.s. darovala na přístroj jednorázovou částku a společnost Seznam.cz, a.s.  darovala taktéž jednorázovou částku. Další společnosti přispěly nižšími částkami a patří jim samozřejmě také srdečné poděkování. 

... celý článek
29.4.2009

Občanské sdružení Život dětem daruje kardiologickému pracovišti Pediatrické kliniky ve FN Motol přístroj Vivid S6 v hodnotě 1.825.044,- Kč

Občanské sdružení Život dětem slavnostně předává dne 30.4.2009 od 10.30 hod. v prostorách kardiologické ambulance Pediatrické kliniky a 2. LF UK Fakultní nemocnice v  Praze Motole speciální vyšetřovací přístroj VIVID S6 v celkové hodnotě 1 825 044,- Kč.

Echokardiografický přístroj se používá na ultrazvukové vyšetření srdce a cév. Toto vyšetření patří mezi základní vyšetřovací metody v kardiologii, pro pacienta je bezbolestné a nezatěžuje pacienta zářením. Echokardiografické vyšetření se provádí bez přípravy, před vyšetřením lze normálně jíst a užívat léky.
Echokardiografické (ultrazvukové) vyšetření srdce je indikováno v  případech, kdy je třeba zobrazit srdce v  pohybu, ověřit jeho schopnost pumpovat krev, ověřit stav chlopní, srdeční svaloviny a osrdečníku. U dětí se toto vyšetření nejčastěji provádí při podezření na vrozenou srdeční vadu, při podezření na zvětšení srdečního svalu, onemocnění perikardu nebo na infekční onemocnění srdečních chlopní. Vyšetření se dále indikuje u pacientů s podezřením na vrozené či získané zúžení či neprůchodnost velkých srdečních cév.
Jedná se o moderní přístroj, který je mobilní a lze jej dopravit přímo k lůžku pacienta.

Přístroj byl zakoupen, díky přispění laskavých lidí v rámci sbírkových projektů sdružení tzv. Srdíčkových dnů a díky společnostem, které se zapojily do podnikatelské sbírky Bona Mente – Dobrý úmysl vyhlášené za účelem získání finančních prostředků na zakoupení předávaného přístroje VIVID S6.

Srdíčkové dny, v rámci kterých si lidé od studentů středních škol zakoupili drobné předměty sdružení, k pořízení přístroje přispěli částkou ve výši 1 186 993,- Kč.

Společnosti, které se zapojily do podnikatelské sbírky Bona Mente přispěly částkou ve výši
638 051,- Kč (seznam společností přikládáme).

Občanské sdružení Život dětem začalo Fakultní nemocnici v Praze Motole pomáhat hned od svého založení v roce 2000. První pomoc směřovala na nákup přístrojů pro transplantační jednotku kostní dřeně, nynější Kliniku hematologie a onkologie, dále svou pomoc rozšířilo na další oddělení nemocnice. V současné době pomáhá Pediatrické klinice FNM, která vznikla v roce 2004 splynutím pracovních týmů bývalé I. dětské kliniky a významné části bývalé II. dětské kliniky. Téměř ve všech oblastech dětského lékařství má Pediatrická klinika FNM vysoce kvalifikované specialisty, kteří poskytují špičkovou diagnostiku a léčbu v oborech - dětská nefrologie (včetně péče o pacienty po TX ledvin, pacienty na dialýze a na dalších eliminačních metodách), v oboru dětská pneumologie,  alergologie, zajišťuje komplexní péči o dětské pacienty  s cystickou fibrózou, dále v oboru dětská endokrinologie a diabetologii, v dětské gastroenterologii, hepatologii (včetně péče o děti po TX jater). Ve spolupráci s dalšími pracovišti FN Motol poskytuje i péči o pacienty s problematikou kardiologickou,  hematologickou, onkologickou, imunologickou, dermatologickou, etc..  Fakultní nemocnice v Praze Motole od sdružení Život dětem doposud získala přístroje a další potřebné vybavení v celkové hodnotě
23 489 033,- Kč.

... celý článek
28.4.2009

občanské sdružení Život dětem předalo JIRP Kliniky dětského a dorostového lékařství přístroje v hodnotě 1.121.057,- Kč

Občanské sdružení Život dětem slavnostně předalo dne 24.4. v 10:30 hod. tři špičkové přístroje v hodnotě 1.121.057,- Kč Jednotce intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1.lékařské fakulty UK v Praze 2.

Prvním předávaným přístrojem byl Aquarius Edwards – LifeSciencs v hodnotě 435 000,- Kč, který  je používán pro mimotělní eliminační metody, při kterých se z těla odstraňují hromadící se látky v důsledku akutního nebo chronického selhání ledvin, selhání jater nebo při poruchách metabolizmu. Při poruchách metabolizmu dochází k hromadění určitých látek, metabolitů, které ve vysoké koncentraci vedou k selhání důležitých orgánů. Při eliminační metodě je pomocí uvedeného přístroje odváděna krev z pacienta pomocí pumpy do zvláštní filtrační kapsle, kde dochází k dialýze a filtraci. Očištěná krev se vrací zpět do těla. JIRP Kliniky dětského a dorostového lékařství je jediné pracoviště v České republice, které provádí uvedenou metodu v léčbě dědičných poruch metabolizmu, a to již od novorozeneckého věku, až po dospívající. Tento přístroj byl z převážné části financován ze sbírkových projektů sdružení tzv. Srdíčkových dnů a dále díky přispívajícím společnostem Metrostav, a.s. a Domatech Production, s.r.o..

Druhým předávaným přístrojem byl Monitor mozkových funkcí OLYMPIC CFM 6000 SW 1.9 v hodnotě  386.057,30 Kč. Tento přístroj umožňuje průběžný monitoring mozkové aktivity pacientů na novorozeneckých odděleních.  Monitor zaznamenává EEG (amplitudou integrované EEG) – rychle interpretovatelný záznam mozkové aktivity a abnormalit, který umožňuje zhodnocení neurologického stavu pacienta. Monitor potřebuje pouze tři snadno aplikovatelné elektrody, pacienta je tak možné napojit již v akutní fázi bezprostředně po porodu. 

Finanční prostředky na zakoupení monitoru mozkových funkcí sdružení získalo ze společného charitativního projektu zaměstnanců společnosti Eurest, spol. s.r.o..

Třetím předávaným přístrojem byl přístroj INVOS Cerebral/static oxymetr, který slouží k měření tkáňové oxygenace.  Zásobování organizmu kyslíkem je jedna ze základních funkcí organizmu a je nezbytná pro normální funkci všech tkání a orgánů. Přitom zásobování kyslíkem musí být optimální. Vysoká i nízká dodávka kyslíku může být pro organizmus škodlivá. Sledování dodávky kyslíku je možné sledovat pomocí metody pulsní symetrie, která je rozšířená, běžně dostupná, ale ta ukazuje pouze hodnoty kyslíku, které jsou v krvi. Přitom nejdůležitější je znát hodnoty přímo v tkáni. Tento přístroj umožňuje právě meření oxygenace tkáně v krvi a to zvl. v mozku, v ledvinách, střevě apod. Je to jeden z velkých pokroků v neinvazivním monitorování.
Občanské sdružení Život dětem k jeho zakoupení přispělo částkou ve výši 300 000,- Kč, kdy 200 000,- Kč bylo financováno z peněz darovaných laskavými čtenáři deníku Blesk v rámci krásného projektu „Srdce pro děti“, jehož realizátorem je společnost RINGIER ČR, a.s. a sdružení Život dětem. Částka ve výši 100 000,- Kč byla uhrazena z nedávného sbírkového projektu sdružení – jarního Srdíčkového dne.
Celková hodnota tohoto přístroje činí 650 000,- Kč. Financování zbývajících finančních prostředků k celkové hodnotě přístroje si Klinika zajistila sama.

... celý článek
24.4.2009

Cyklistický amatérský závod Cyklománie Cup deníku Sport pomáhá postiženým dětem

Protáhněte si tělo na kole a přijeďte se v soboru 25. dubna zúčastnit cyklistického závodu Cyklománie Cup, který pro širokou veřejnost pořádá deník Sport. Těšíme se na vaši účast!

První ročník amatérského cyklistického závodu Cyklománie Cup deníku Sport startuje v sobotu 25. dubna v 11.00 v Dobřichovicích u Prahy. Trasa závodu je rozdělena na dvě kategorie – muži (20 km) a ženy (10 km). Pro děti je připravený speciální dětský závod a samozřejmě také řada doprovodných soutěží a her.

Přihlásit do Cyklománie Cupu deníku Sport se může naprosto každý – registrace závodníků bude probíhat v den závodu od 9.00 přímo na místě. Symbolické startovné ve výši 50 Kč bude věnováno na konto charitativního projektu Blesk Srdce pro děti, na kterém občanské sdružení Život dětem spolupracuje se společností Ringier ČR a.s. a deníkem Blesk.  Cyklisté se také mohou přeregistrovat a získat podrobnější informace o závodu na webu <a href="http://www.deniksport.cz/cyklomanie">www.deniksport.cz/cyklomanie</a>. Každý  předregistrovaný závodník obdrží na místě jako dárek filmové DVD.
Vítězové závodu na prvních třech místech v každé kategorii získají pohár či plaketu a dárkový balíček deníku Sport. Kromě toho jsou pro prvních 50 závodníků v každé kategorii přichystané „Sportovní“ miniceny.

Jako bonus poskytne partner Cyklománie Cupu deníku Sport – České dráhy – každému účastníkovi závodu zdarma přepravu kola ze stanice Praha – Smíchovské nádraží do stanice Dobřichovice a zpět. 

Cyklománie Cup deníku Sport navazuje na projekt Cyklománie, v rámci kterého získali čtenáři deníku v průběhu dubna zdarma celkem 6 cykloatlasů a mohli se zapojit do třítýdenní čtenářské soutěže o atraktivní ceny.  

Závodníci i diváci Cyklománie Cupu budou mít také možnost zakoupit si od občanského sdružení Život dětem reflexní bezpečnostní pásek v hodnotě 35,- korun a tím pomoci dalším nemocným a handicapovaným dětem v České republice.

 

... celý článek
20.4.2009

Moderní technika v hodnotě 1.121. 057,- Kč pomůže kriticky nemocným dětem

Zachraňovat životy kriticky nemocných novorozenců s nízkou porodní hmotností, donošených novorozenců,  kojenců a dětí pomohou tři špičkové přístroje, Aquarius Edwards – LifeSciencs, monitor mozkových funkcí OLYMPIC CFM 6000 SW 1.9 a přístroj INVOS Cerebral/static oxymetr. Tyto přístroje daruje občanské sdružení se symbolickým názvem Život dětem Jednotce intenzivní a resuscitační péče z Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice  a 1. Lékařské fakulty  UK v Praze na Karlově dne 24.4.2009 od 10:30 hod. přímo v prostorách JIRP.

Přístroj Aquarius Edwards – LifeSciencs v hodnotě 435 000,- Kč  je používán pro mimotělní eliminační metody, při kterých se z těla odstraňují hromadící se látky v důsledku akutního nebo chronického selhání ledvin, selhání jater nebo při poruchách metabolizmu. Při poruchách metabolizmu dochází k hromadění určitých látek, metabolitů, které ve vysoké koncentraci vedou k selhání důležitých orgánů. Při eliminační metodě je pomocí uvedeného přístroje odváděna krev z pacienta pomocí pumpy do zvláštní filtrační kapsle, kde dochází k dialýze a filtraci. Očištěná krev se vrací zpět do těla. JIRP Kliniky dětského a dorostového lékařství je jediné pracoviště v České republice, které provádí uvedenou metodu v léčbě dědičných poruch metabolizmu, a to již od novorozeneckého věku, až po dospívající. Tento přístroj byl z převážné části financován ze sbírkových projektů sdružení tzv. Srdíčkových dnů a dále díky přispívajícím společnostem Metrostav, a.s. a Domatech Production, s.r.o..

Monitor mozkových funkcí OLYMPIC CFM 6000 SW 1.9 v hodnotě  386 057,30 Kč  umožňuje průběžný monitoring mozkové aktivity pacientů na novorozeneckých odděleních.  Monitor zaznamenává EEG (amplitudou integrované EEG) – rychle interpretovatelný záznam mozkové aktivity a abnormalit, který umožňuje zhodnocení neurologického stavu pacienta. Monitor potřebuje pouze tři snadno aplikovatelné elektrody, pacienta je tak možné napojit již v akutní fázi bezprostředně po porodu. 

Finanční prostředky na zakoupení monitoru mozkových funkcí sdružení získalo ze společného charitativního projektu zaměstnanců společnosti Eurest, spol. s.r.o..

Třetím předávaným přístrojem je přístroj INVOS Cerebral/static oxymetr, který slouží k měření tkáňové oxygenace.  Zásobování organizmu kyslíkem je jedna ze základních funkcí organizmu a je nezbytná pro normální funkci všech tkání a orgánů. Přitom zásobování kyslíkem musí být optimální. Vysoká i nízká dodávka kyslíku může být pro organizmus škodlivá. Sledování dodávky kyslíku je možné sledovat pomocí metody pulsní symetrie, která je rozšířená, běžně dostupná, ale ta ukazuje pouze hodnoty kyslíku, které jsou v krvi. Přitom nejdůležitější je znát hodnoty přímo v tkáni. Tento přístroj umožňuje právě meření oxygenace tkáně v krvi a to zvl. v mozku, v ledvinách, střevě apod. Je to jeden z velkých pokroků v neinvazivním monitorování.
Občanské sdružení Život dětem k jeho zakoupení přispělo částkou ve výši 300 000,- Kč, kdy 200 000,- Kč bylo financováno z peněz darovaných laskavými čtenáři deníku Blesk v rámci krásného projektu „Srdce pro děti“, jehož realizátorem je společnost RINGIER ČR, a.s. a sdružení Život dětem. Částka ve výši 100 000,- Kč byla uhrazena z nedávného sbírkového projektu sdružení – jarního Srdíčkového dne.
Celková hodnota tohoto přístroje činí 650 000,- Kč. Financování zbývajících finančních prostředků k celkové hodnotě přístroje si Klinika zajistila sama.
Celková cena předávaných přístrojů činí 1 121 057,- Kč.

... celý článek
17.4.2009

Dětské oddělení Nemocnice Jihlava získalo lůžkoviny v hodnotě 22.700,- Kč

Dětské oddělení Nemocnice Jihlava obdrželo prostřednictvím o.s. Život dětem nové lůžkoviny v celkové hodnotě 22 700 Kč od společnosti ARCADE COLOR s.r.o., které velmi přispěly ke zlepšení nemocničního prostředí dětským pacientům z Jihlavy a okolí. Vzhledem k potížím, které nemocné děti mají, se povlečení musí průběžně i několikrát za den měnit, proto se jeho životnost v nemocnicích, oproti běžným domácnostem, velmi zkracuje a jeho počet musí být na každé lůžko prakticky dvojnásobný.

... celý článek
3.4.2009

Jarní Srdíčkový den pomáhá nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem

Občanské sdružení Život dětem pořádá ve dnech 6 a 7.dubna tradičních sbírkový projekt, tzv. Srdíčkový den". Tentokráte si lidé mohou od studentů středních škol po celé naší republice zakoupit krásné přívěsky ve tvaru srdíčka v hodnotě 35ti korun. Do sbírky jsou také zapojeny základní školy, kde prodej probíhá na území škol. Přívěsky jsou vyhotoveny ve čtyřech barvách, modré, žluté, červené a zelené a jsou označeny logem sdružení - usměvavým sluníčkem, které vnáší úsměv do tváří nemocných a jinak handicapovaných dětí, ale také všech laskavých lidí, kteří si přívěsek zakoupí. Výtěžek sbírky je věnován na nákup přístrojů do nemocnic a dalšího potřebného vybavení pro jiná dětská zařízení jakými jsou dětské domovy, stacionáře pro handicapované děti a pro jednotlivé žadatele.

... celý článek
27.3.2009

Společně se čtenáři deníku Blesk a projektem Blesk Srdce pro děti pomáháme Elišce Bočanové z Bohumína

Roztomilá Eliška Bočanová se narodila bez spodní části páteře. Nemá dva obratle, kostrč, křížové ani stydké kosti. Lékaři byli přesvědčeni, že bude naprosto nepohyblivá. Eliška se však nevzdala a dokázala, že je velká bojovnice. Naučila se sedět, pohybovat se pomocí rukou, dokáže udělat i stojku. A o svůj život bojuje dál…

Projekt deníku Blesk - Srdce pro děti, na kterém občanské sdružení Život dětem spolupracuje se rozhodl malé Elišce pomoci. Po uveřejnění příběhu v deníku Blesk zareagovalo tisíce čtenářů, které příběh malé holčičky vzal doslova za srdíčko, tisíce lidí posílají prostřednictvím Blesku Elišce vzkazy.., celé rodině vyjadřují obrovskou podporu a nabízejí pomoc. Lidé také pomáhají finančně, mnoho z nich už poslalo dívence peníze pomocí dárcovské SMS nebo penízky vložili na sbírkové konto sdružení.

Tyto úžasné reakce vyvolali u rodičů Elišky velké pohnutí.

... celý článek
26.3.2009

Občanské sdružení Život dětem pomáhá další pražské nemocnici

Občanské sdružení Život dětem začalo pomáhat další pražské, již čtvrté nemocnici. Jedná se o Fakultní Thomayerovu nemocnici s poliklinikou v Praze 4 - Krči, a to přímo její Klinice dětské chirurgie a traumatologie, pro kterou připravuje první dar, nová lůžka a postýlky v hodnotě téměř 700.000,- korun. Klinika obdrží lůžka i postýlky v dubnu tohoto roku. Občanské sdružení Život dětem pomáhá nejen pražským nemocnicím, ale doposud pomohlo i 49 nemocnicím mimopražským, dále také stacionářům pro handicapované děti, opuštěným dětem v dětských domovech a jednotlivým žadatelům v zákonném zastoupení svých rodičů. Podrobné informace o obdarovaných nemocnicích, stacionářích, dětských domovech a jednotlivých dětech jmenovitě naleznete v přehledu obdarovaných na těchto stránkách.

... celý článek
26.3.2009

Tomášek Doubrava má své vytoužené chodítko

Vzpřímený a s úsměvem přes celou tvář se pomalými krůčky vydal z jednoho pokoje do druhého. To, co je pro ostatní děti normální, se stalo pro sedmiletého Tomáška z Ostravy tím největším zážitkem v životě. Trpí totiž kvadruspastickou formou dětské mozkové obrny. Díky chodítku, které mu pořídili čtenáři deníku Blesk v rámci projektu Srdce pro děti, poprvé nepotřeboval pomoc mámy…

... celý článek
23.3.2009

Výtěžek z dražby luxusních šatů České Miss 2009 Ivety Lutovské pomáhá pomocí projektu Srdce pro děti – handicapovaným dětem

Blesk.cz vydražil luxusní šaty České Miss 2009 Ivety Lutovské za 12 tisíc korun. Šťastný výhercem se stal Jan Ptáček, realitní makléř z Prahy. Výtěžek aukce putuje na charitativní projekt Srdce pro děti, který pomáhá více než jeden rok handicapovaným dětem v České republice.

Od 9.00 do 17.00 proběhla online dražba šatů České Miss Ivety Lutovské. Tento exkluzivní společenský kousek od módní návrhářky Jaroslavy Sedláčkové měla Iveta Lutovská na sobě v průběhu finále soutěže Česká Miss. Vyvolávací cena šatů byla stanovena na 10 000 Kč.

... celý článek
18.3.2009

Dobročinná aukce na serveru Blesk.cz již podruhé pomůže projektu Srdce pro děti

Server www.blesk.cz pořádá již druhou charitativní dražbu, jejíž výtěžek poputuje na konto projektu Blesk Srdce pro děti. Aukce proběhne online v pondělí 23.března. Dobročinný projekt Srdce pro děti, jehož cílem je pomáhat handicapovaným a nemocným dětem, spustil deník Blesk s občanským sdružením Život dětem před více než jedním rokem. Na redakci deníku a přímo na sdružení se za dobu fungování projektu obrátily desítky rodičů a dalších rodinných příslušníků dětí s nelehkým životním osudem, kterým je potřeba poskytnout podporu a Blesk těmto dětem společně s o.s. Život dětem skrze Srdce pro děti různými způsoby pomáhá.

 

 

... celý článek
15.3.2009

Děti z Dětského domova v Krompachu dostaly krásné pokojíčky, satelit, televizi a lavice k odpočinku v hodnotě 105.000,- Kč

Občanské sdružení Život dětem nakoupilo pro děti z Dětského domova v Krompachu krásné a útulné pokojíčky, satelit, televizi a ratanové lavice k odpočinku v hodnotě 105.000,- Kč. Osobně se na děti přijela podívat ředitelka sdružení Anna Strnadová, aby se podívala jak se dětem dary líbí :). Dětský domov navštívila společně s ředitelem spolupracují neziskovou společnosti Nejsi sám - You are not alone, panem Janem Drobným. Tato společnost pro děti zajišťuje výměnné pobyty v zahraničí a další aktivity, se sdružením spolupracuje již více než jeden rok.

... celý článek
10.2.2009

Projekt Srdce pro děti pomáhá dalším postiženým dětem částkou ve výši 203 912,- Kč.

<span style="font-size: 7.5pt; color: #000000; font-family: &quot;Verdana&quot;,&quot;sans-serif&quot;;">Krásný projekt Srdce pro děti, na kterém občanské sdružení Život dětem spolupracuje se společností Ringier ČR a Deníkem Blesk již téměř jeden rok pomáhá postiženým dětem. Tentokráte k obdarovaným patří sedmiletý Tomášek Doubrava, který obdrží speciální dětské chodítko Pony v celkové hodnotě 41 711,- Kč. Chodítko bude Tomáškovi sloužit k samostatné chůzi po bytě i venku. Prozatím může stát pouze hodinu ve speciálním stojanu ve stacionáři pro handicapované děti, které navštěvuje. Je šťastný, když se může dívat na svět s vyšších opor a ne jen ze země, a to nejen to mu právě nové chodítko umožní.

... celý článek
19.1.2009

Stadion Sedlčany pomáhá nemocným dětem

Občanské sdružení Život dětem srdečně děkuje vedení zimního stadionu v Sedlčanech za podanou pomocnou ruku v oblasti léčby vážně nemocných dětí. Stadion poukáže sdružení na konci sezony 1 korunu z každé prodané vstupenky. Velice nás těší, že se k této krásné nabídce pomoci v Sedlčanech různou formou připojují i další skupiny fanoušků hokeje a bruslení.

... celý článek
16.1.2009

Občanské sdružení Život dětem rozdávalo opuštěným dětem dárky

Občanské sdružení Život dětem připravilo krásného "Ježíška" dětem z Dětského domova Krompach, který pečuje o 48 dětí, dětem z Dětského domova Most a dětem z Dětského domova Dubá-Deštná. Sdružení obdrželo velmi hezká přání, ve kterých si děti napsaly Ježíškovi o různé hračky, oblečení, boty, sportovní potřeby ................. Vzhledem k tomu, že si na přáníčkách daly velmi záležet a krásně je vytvořily, sdružení se rozhodlo všem dětem přání splnit :).  Obrátilo se na sponzorující společnosti a laskavé lidi, kteří mu dárečky pomohli obstarat. Některé dárečky byly tak specifické, že po nich sdružení dlouho pátralo, ale nakonec vše dobře dopadlo - dětem se přání splnila a pod vánočním stromečkem každé z nich našlo svůj vysněný dárek :). Dětský domov Krompach současně od sdružení Život dětem získal finanční dar ve výši 100.000,- Kč na zakoupení nábytku do dětských pokojíčků a jídelny.

... celý článek
8.1.2009

Dětské oddělení Nemocnice Písek, a.s. obdrželo přístroje v hodnotě 607 842,- Kč


Občanské sdružení Život dětem dne 7. ledna 2009 v 10:30 hodin slavnostně předalo v prostorách dětského oddělení Nemocnice Písek přístroje v celkové hodnotě 607 842,- Kč. Slavnostní předání proběhlo ve velmi příjemné a přátelské atmosféře,  za přítomnosti představitelů Nemocnice Písek - ředitele Ing. M. Janovského, náměstka MUDr. J. Holana, primáře dětského odd. MUDr. K. Chytrého a dalších, ale i za přítomnosti představitelů města Písek - místostarostky Mgr. Hany Rambousové, vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví J. Rybáka, vedoucího odboru vnitřních věcí Ing. J.Votýpky.

Za občanské sdružení Život dětem se zúčastnila paní Vlasta Kovářová a paní Lucie Faktorová, které dětskému oddělení oficiálně předaly: resuscitační lůžko v hodnotě 58.138,- Kč, pulsní oxymetr pro měření obsahu kyslíku v krvi v hodnotě 49.704,- Kč a finanční příspěvek ve výši 500.000 Kč (k zakoupení ultrazvukového diagnostického přístroje TOSHIBA)

... celý článek