Zprávy 2013

18.3.2013

Lidl pomohl šestiletému Míšovi

Míša z hlavy vyjmenuje všechny členy týmu HC Pardubice, pravidelně sleduje jejich zápasy, patří mezi nejvěrnější fanoušky. To je šestiletý  Míša Tereska . Kluk, který celým svým srdcem miluje hokej. Jeho největším snem je jednou se sám projet na bruslích. Má totiž dětskou mozkovou obrnu a nedokáže se sám postavit na nohy…   Společnost Lidl, která byla generálním partnerem benefičního galavečera Srdce pro děti 2012 a navíc na pomoc dětem poskytla krásnou částku ve výši 6mil. korun však Míšovi pomohla. Díky laskavému Lidlu a jeho srdečným zákazníkům jsme Míšovi mohli zakoupit speciální termoakupresurní přístroj CERAGEM v ceně 75.000 korun.  Tento přístroj provádí aktivní terapie, kde je postupně stimulován celý organismus prostřednictvím aktivních bodů, dochází  také k prokrvení celého organismu a k uvolnění spastického napětí a to je u dětí s mozkovou obrnou nesmírně důležité.

Že bude Míša ochrnutý zjistili rodiče pět dní po porodu. Dodnes nevědí, kde se stal problém. Těhotenství bylo do 30. týdne bezproblémové, pak přišel předčasný porod a Míša se narodil o dva měsíce dříve.

"Ze začátku jsem to tajila, nemohla jsem tomu uvěřit, proč my, proč já, proč zrovna Míša. Styděla jsem se za to. Brala jsem to jako sebeselhání. Časem jsem pochopila, že já za to nemůžu a že s tím začneme bojovat," vzpomíná Míši maminka Iva (36). Bojovat v rodině Teresků pak znamená pravidelně – třikrát denně – cvičit. A to i přes velké bolesti. Rodina Míši však nic nevzdává, chlapci se věnuje na 100% a věří, že se jednou stane zázrak a Míša bude chodit ……..

 

 

Tímto srdečně děkujeme štědré společnosti Lidl za laskavou pomoc. Právě díky Lidlu můžeme v tomto roce obdarovat téměř 200 dětí a to je úžasné ……..

obrobrobr