Zprávy 2024

31.3.2024

Jarní Srdíčkové dny 2024

týdnu od 15.4. do 19.4. se koná tradiční veřejná sbírka jarní Srdíčkové dny, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Život dětem již 24 let. Sbírka se koná na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi po celé České republice.

Eminka fotoTváří této sbírky je malá Emminka. Její maminka žila bez rodičů téměř na ulici a když v době covidu otěhotněla, její partner prostě odešel, a tak zůstala na všechno sama. Navíc zjistila, že její milovaná holčička trpí tzv. Othaharovým syndromem. Ten se projevuje silnými a častými epileptickými záchvaty, které poškozují mozek. Nikdo neví, co bude s Emminkou, která je jako hadrová panenka dál, maminka s ní rehabilituje a doufá v zázrak. Srdíčkové dny pomohou nejen Emmince, ale pochopitelně mnoha dalším nemocným dětem.

Pokud na ulici dobrovolníky nepotkáte, můžete navštívit eshop na www.zivotdetem.cz a sbírkové předměty si zakoupit, také můžete pomoci zasláním dárcovské SMS na číslo 8 77 77 ve tvaru DMS ZIVODETEM 30, 60, 90 nebo 180. Podpořit nemocné děti můžete také jakoukoliv finanční částkou na účet 83297339/0800, variabilní symbol 1234.

Moc děkujeme všem, kteří si na ulici koupí naše sbírkové předměty nebo pomohou nemocným dětem jiným způsobem. A taky nás potěší, když se další školy nebo firmy do sbírky zapojí. Stačí vyplnit přihlášku, kterou najdete na našich webových stránkách http://www.zivotdetem.cz/formulare/prihlaska-srdickove-dny/ 

Vaší pomoci rodinám s vážně nemocnými dětmi si nesmírně vážíme.