Rok 2023

18.9.2023 odpoledne proběhlo na nám. Míru v Praze už tradiční Slavnostní zahájení Srdíčkových dnů, veřejném sbírky na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.

Akce byla naprosto skvělá. Bylo nádherné počasí, sluníčko svítilo až moc, všichni z umělců, kteří slíbili, že přijdou zahrát a zazpívat, dorazili, dorazilo i hodně návštěvníků a taky rodiny s nemocnými dětmi, kterým pomáháme.

Atmosféra na nám. Míru byla úžasná. Moderátoři Vlasta Korec a Pepa Melen ani nemuseli upozorňovat na stany s preventivními programy, protože jak u kontroly mateřských znamének a pih, tak u měření cukru v krvi nebo kontroly očí u dětí bylo pořád plno, děti za chvíli chodily s pomalovanými obličeji a po koláčích, které od rána pekli studenti SOU gastronomie U Krbu v Praze 10, se jen zaprášilo.

Návštěvníci vítali všechny umělce a měli velkou radost, že se s nimi mohou osobně pozdravit. Určitě stálo za to na nám. Míru dorazit.

Z akce chystáme video, které samozřejmě tu nádhernou atmosféru dokonale zachytí. Teď přinášíme alespoň několik fotografií.

Program 11. ročníku, 18. září 2023 (PDF soubor, v novém okně)
aktualizace 15.9.2023

Aktuality
Pozvánka na Zábavné odpoledne pro děti i dospělé (9.7.2023)

Sledujte naše události přímo na našem Facebooku – https://www.facebook.com/www.zivotdetem.cz. A máme také Instagram „zivotdetem“.

 

 

 

 

Rok 2022

Podívejte se, jak vypadalo slavnostní zahájení podzimních Srdíčkových dnů 2022. v Praze na nám. Míru. Dne 19. 9. 2022 jsme se spolu potkali na krásné akci s mnoha předními zpěváky, zdravotním preventivním programem i soutěžemi pro děti. Účast je vždy pro každého ZDARMA.

Na koncertu jste mohli vidět a slyšet Leonu Machálkovou, Moniku Absolonovou, Petru Černockou s manželem Jirkou Pracným a taky velmi milého Jana Bendiga.

Jsme rádi, že za námi přišla také Sabina Křováková, Hynek Tomm, Andrea Andrei, z Moravy přijel Martin Chodúr, také Heidi Janků, Bohuš Matuš, Kateřina Brožová i Radim Schwab, Pavel a Monika Trávníčkovy. Všem účinkujícím moc děkujeme, že se k nám přidali a bez nároku na honorář.

Stejně jako v minulých letech Vám lékaři z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady zkontrolovali mateřská znaménka a pihy, což se po tom slunečném létě opravdu hodilo.

Odborníci z Ortoptiky dr. Očka zkontrolovali dětem zrak a Promedica Praha Group a.s. všem zájemcům zkontrolovala cukr v krvi.

Na nám. Míru byla opět skvělá atmosféra s úžasnými umělci. Děkujeme všem, kdo se zúčastnil a těšíme se opět v příštím roce! ❤️

Sledujte naše události přímo na našem Facebooku – https://www.facebook.com/www.zivotdetem.cz. A máme také Instagram „zivotdetem“.

Informativní zprávu o akci najdete v aktualitách.

 

 

 

 

Rok 2021


Dovolujeme si Vás informovat, že jsme pro Vás připravili i tentokrát Zábavné odpoledne, kterým zahajujeme tradiční podzimní Srdíčkové dny, veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.

V pondělí 20.9. na náměstí Míru v Praze 2 od 12:15 se na Vás těšíme. Přijďte určitě, protože i tentokrát jsme pro Vás připravili bohatý program. Přijdou Vás opět potěšit naši přední zpěváci, mezi nimi nebude chybět Monika Absolonová, Leona Machálková, Petr Kolář, Marian Vojtko, Petra Černocká, Kateřina Brožová, Bohuš Matuš, Hanka Křížková, Heidi Janků, Hynek Tomm a mnoho dalších.

I v letošním roce připravujeme tři preventivní stany – kontrolu mateřských znamének a pih, měření cukru v krvi i kontrolu očí u dětí. A jako vždy si u našeho stánku můžete koupit některý ze sbírkových předmětů. Otakar Brousek mladší se už těší, že spolu s námi nabídne dětem bonbóny, které jsme dostali darem od společnosti HARIBO. A věříme, že studenti SOU U Krbu Praha 10 nám opět napečou úplně čerstvé koláče.

Toto Zábavné odpoledne, které pořádáme pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Jany Černochové, má už desetiletou tradici a my doufáme, že se vám všem, kteří přijdete, bude na nám. Míru líbit úplně stejně jako v minulých letech. Celým odpolednem vás bude provázet Vlasta a Korec a Pepa Melen. Přijďte! Bude to stát za to!

Informativní zprávu o akci najdete v aktualitách.

 

 

 

 

Rok 2020

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé (2020)

V pondělí 21. 9. 2020 jsme slavnostně zahájili veřejnou sbírku Srdíčkové dny Zábavným odpolednem pro děti i dospělé na nám. Míru v Praze. Přes koronavirovou dobu akci už tradičně podpořila velká řada zpěváků i herců: Vlasta Korec, Josef Melen, Míša Dolinová, Sabina Křováková, Pavel a Monika Trávníčkovi, Leona Machálková, Monika Absolonová, Kateřina Brožová, Standa Hložek, Petra Černocká, Hanka Křížková, Heidi Janků, Otakar Brousek ml., Petra Špindlerová, Petr Kolář, Radim Schwab, Marián Vojtko, Roberto Caporali, Hanja Navarová a Jára Vaculík, Slezákovci Trio, Hynek Tomm, Karolínka Čížková a Beat Sisters.

Návštěvníci měli možnost nechat si zkontrolovat mateřská znaménka a pihy, hladinu cukru v krvi a pro děti byla připravená kontrola očí speciálním přístrojem. Tento sestřih ukazuje krásnou atmosféru, kterou si všichni užili a těší se za rok na viděnou. Děkujeme všem, kdo se zúčastnil a zahájil spolu s námi naši tradiční celorepublikovou sbírku, která pomáhá nemocným dětem! ❤️

Spojte se s námi na Facebooku a Instagramu „Život dětem“.

Informativní zprávu o akci najdete v aktualitách.

 

 

 

 

Rok 2019

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé (2019)

Tradiční Zábavné odpoledne pro děti a dospělé, kterým zahajujeme podzimní Srdíčkové dny, se konalo na nám. Míru v Praze dne v pondělí 23. září, tedy v den, kdy se studenti středních škol a učilišť rozeběhli po celé republice, aby kolem jdoucím nabídli sbírkové předměty, hlavně tolik oblíbené magnetky se zvířátky a různobarevné propisovací tužky za 30 Kč.

I tentokrát Život dětem podpořila velká řada známých zpěváků – a bylo jich opravdu hodně , např. Bára Basiková, Petr Kolář, Leona Machálková, Monika Absolonová, Petra Černocká, Kateřina Brožová, Hanka Křížková, Hynek Tomm, Radim Schwab, nechyběli manželé Monika a Pavel Trávníčkovi a mnoho dalších. Měli jsme radost, že nad touto akcí přijala záštitu starostka Městské části Praha 2 Jana Černochová, která přišla návštěvníky taky pozdravit.

Stejně jaké v minulých letech prohlédli lékaři Nemocnice Královské Vinohrady návštěvníkům mateřská znaménka a pihy a specialisté z Ortoptiky kontrolovali dětem zrak. Nově odborníci z Promedicy Praha Group prověřovali hladinu cukru v krvi těm, kteří chtěli vědět, jak na tom jsou. Společnost Haribo věnovala dětem několik krabic bonbónů, které jim spolu s oblíbeným Méďou rozdával i Otakar Brousek mladší, který propůjčuje svůj hlas spotům na Srdíčkové dny.

Bylo to opět velmi krásné odpoledne, na které dorazily i členové Tanečního studia Andrea, aby předvedly skvělý step, přišel i klaun Ferda a úžasná Sněhurka. Moderátoři Vlasta Korec a Pepa Melen opět nezklamali a bavili návštěvníky celé odpoledne. Kdo přišel, určitě nelitoval. A ti ostatní se mohou těšit na další ročník. A prozatím se mohou podívat na sestřih z toho letošního roku. Děkujeme všem umělcům, kteří nás podporují a všem laskavým lidem, kteří naším prostřednictvím pomáhají rodinám s vážně nemocnými dětmi.

 

Rok 2018

Zábavné odpoledne 17.9. 2018

17. 9. 2018 se na nám. Míru konal další ročník Zábavného odpoledne pro děti i dospělé, kterým jsme tradičně zahajovali podzimní Srdíčkové dny.

Vy jste se mohli vyfotit s řadou známých umělců, kteří Vám fotografii i podepsali a hned jste si fotku odnesli. Na nám. Míru tentokrát přišli: Michaela Dolinová, Monika a Pavel Trávníčkovi, Hanka Navarová a Jarda Vaculík, Josef Melen, Vlasta Korec, Hanka Křížková, Petra Černocká, Radim Schwab, Kateřina Brožová, Adam Mišík, Marián Vojtko, Andrea Andrei, Magda Reifová a Petr Vacek, Bohuš Matúš, Standa Hložek, Hynek Tomm, Petr Kolář, Monika Absolonová, Ťulda Brousek, FiNe Kids a Taneční studio Andrea. Pro děti bylo připraveno speciální vystoupení a fotografování s klaunem Ferdou a Sněhurkou, v podání Aničky Pávkové. Specialisté od Dr. Očka zdarma vyšetřili vašim dětem zrak. Vaše znaménka a pihy vám zdarma vyšetřili lékaři z Vinohradské nemocnice.

Také jste si mohli dokoupit další předměty pomoci, s logem Život dětem, a doplnit tak svou sbírku. Na našem stánku jste měli k dispozici i krásné nové reflexní přívěsky ve tvaru roztomilých delfínků. Každý stojí 35 Kč a mohli jste je mít v barvách růžové, zelené, modré a hráškové. Stále je najdete na našem eshopu.

Zábavné odpoledne startovalo podzimní Srdíčkové dny, díky kterým jste se snažili najít pomoc dětem, kterým po celý rok pomáháme. Potřebujeme pro ně nakoupit potřebné zdravotní a rehabilitační pomůcky, zdravotní materiál, speciální výživu, ozdravné, rehabilitační pobyty a další potřebná vybavení.

Děkujeme všem, kdo se za námi přišel na nám. Míru podívat a budeme rádi, pokud vás uvidíme osobně na Zábavném odpoledni příště. Můžete opět přijít i se svými kamarády a rodinou. Společně určitě prožijeme příjemné okamžiky.

 

 

Rok 2017

Eva Pilarová, Marián Vojtko, Petr Kolář, Adam Mišík, a další známí umělci opět odstartují podzimní Srdíčkové dny

Ve středu 13. září se na pražském náměstí Míru koná Zábavné odpoledne pro děti i dospělé, které odstartuje další ročník podzimních Srdíčkových dnů. Akce potrvá od 12:20 do 16:30 hodin a nabídne nejen setkání se známi českými zpěváky a herci, ale i bohatý program pro děti.

Video sestřih ze Zábavného odpoledne (aktualizace 2. 10. 2017)

srdicka-herci210x297-201709-MAILJsme rádi, že naše pozvání letos opět přijala řada českých zpěváků a herců. Potkat zde můžete například Evu Pilarovou, Adama Mišíka, Petra Koláře, Terezu Kostkovou, Petru Černockou, Vlastu Korce a mnoho dalších. Ti, kteří na nám. Míru dorazí, se s umělci mohou vyfotit a získat ihned fotografii s podpisem. Děti pobaví klaun Ferda a Sněhurka s různými soutěžemi nebo třeba s tolik oblíbeným malováním na obličej. Potěší Vás určitě také členové divadla sklep Hana Navarová a Jára Vaculík, Taneční studio Andrea nebo Pink Angles či Lollipopz.

Vedle hlavního zábavního programu budou na místě probíhat také preventivní zdravotní akce.  V průběhu odpoledne budou návštěvníkům k dispozici dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kteří jim zdarma zkontrolují pihy a mateřská znaménka. Dětští návštěvníci mohou zase využít přítomných specialistů z Ortoptiky dr. Očka a nechat si prohlédnout svůj zrak.

Pro dospělé bude připraveno posezení s občerstvením – domácí koláče od studentů ze Středního odborného učiliště gastronomie z Prahy 10 a káva spolu s čokoládou B-rink. Výtěžek z prodeje koláčků a kávy bude věnován vážně nemocným dětem.

Vážně nemocné děti budete moci podpořit také nákupem našich sbírkových předmětů. Mezi nimi nebude chybět ani nová série oblíbených magnetek se zvířátky. Právě tyto magnetky spolu s přívěsky budou studenti z celé republiky prodávat v dalším týdnu od 18.9. do 22.9. v rámci Srdíčkových dnů.

Cílem sbírky je za získané finance nakoupit potřebné zdravotní a rehabilitační pomůcky, zdravotní materiál, speciální výživu, ozdravné, rehabilitační pobyty a další potřebná vybavení a pomoci tak nemocným dětem v jejich léčbě. Onemocnění dětí zasáhne vždy celou rodinu, která musí do péče investovat spoustu času a peněz, a my se jim snažíme ulehčit jejich nelehké životní osudy.

Rok 2016

Blíží se Srdíčkové dny

V týdnu od 19. do 23.9. pořádá Život dětem tradiční podzimní Srdíčkové dny. Dobrovolníci budou v ulicích měst na území celé České republiky nabízet reflexní srdíčka v různých barvách za 35 Kč, která slouží jako ochranný prvek na silnicích a také oblíbené magnetky se zvířátky na 30 Kč. Výtěžek sbírky je určen rodinám, které se starají o vážně nemocné děti.

srdicka-herci210x297-201609-A-MAILSlavnostní zahájení Srdíčkových dnů se koná ve středu 14.9. od 12:30 do 16:30 na nám. Míru v Praze 2. Všichni jsou srdečně zváni na Zábavné odpoledne pro děti i dospělé.

Na akci vystoupí řada známých umělců – Michal David, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Petra Černocká, Standa Hložek, Kateřina Brožová, Hanka Křížková, Pavel Vítek a mnoho dalších. Kromě toho lékaři z Vinohradské nemocnice zkontrolují návštěvníkům zdarma mateřská znaménka, specialisté z Ortoptiky dr. Očka prohlédnou dětem zrak a orgánový skener zjistí kondici orgánů v lidském těle.

Na nám. Míru se budou moci všichni nechat vyfotit se svým oblíbeným umělcem a odnesou si domů fotku s podpisem a navíc si prohlédnou také nádherné papoušky, například krásně zbarvené ary, se kterými na jevišti vystoupí Václav Vydra, Jan Čenský a Otakar Brousek ml.
Pro děti je připravený klaun a Sněhurka, nejrůznější soutěže i malování obličejů a na maminky čeká vizážistka.

Kromě umělců se akce zúčastní o rodiny, kterým Život dětem pravidelně pomáhá.

 

Rok 2015

Slavnostní zahájení Srdíčkových dnů

Podzimní Srdíčkové dny budou opět zahájeny Zábavným odpolednem pro děti a dospělé, které proběhne 16. 9. na nám. Míru v Praze od 12:30 do 16:30 hodin.

vizual rocniku 3, 2015

Těší se na Vás Monika Absolonová, Tereza Kostková, Michal David, Kateřina Brožová, Marek Ztracený, Hanka Křížková, Martin Písařík, Gábina Partyšová, Petr Ševčík, Michaela Dolinová, Pavel Vítek, Diana Kalashová, Otakar Brousek ml., Petra Černocká, Standa Hložek, Veronika Jeníková, Dalibor Janda, Míša Maurerová, Jan Přeučil a Eva Hrušková, Barbora Mošnová, Monika a Pavel Trávníčkovi, Miloš Hora a Michal Hudeček a Mažoretky Praha.
Celým odpolednem vás provede Vlasta Korec.

Kromě zpěvu a zábavy na jevišti jsme pro Vás připravili také zdravotní, preventivní programy. Dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Vám zdarma zkontrolují pihy a mateřská znaménka, speciální orgánový skener zjistí během jedné minuty kondici Vašich vnitřních orgánů a lékaři z dětského očního centra Kukátko zkontrolují zrak Vašim dětem.

Společnost Canon pro Vás zajistila fotografa, který Vás vyfotí s některým z oblíbených umělců a Vy získáte zdarma jako památku hezkou fotografii.

Na děti čeká malování na obličej, klaun Ferda, skákací hrad, balónky a soutěže.

Pro dospělé bude připraveno posezení s občerstvením – domácí koláče od studentů ze Středního odborného učiliště gastronomie, U Krbu, Praha 10 a káva z automatu Delicomat spolu s ledovou kávou a čokoládou B-drink. Výtěžek z prodeje koláčků a kávy bude věnován vážně nemocným dětem.

Vážně nemocné děti budete moci podpořit také nákupem našich sbírkových předmětů. Jedním z nich bude i náš nový přívěsek se žetonem do nákupního vozíku ve čtyřech barvách. Právě tyto přívěsky budou studenti z celé republiky prodávat v dalším týdnu od 21.9. do 25.9. v rámci Srdíčkových dnů, tradiční veřejné sbírky, kterou pořádáme již od roku 2000 na pomoc vážně nemocným dětem.

Rok 2014

Zábavné odpoledne pro děti i dospělé na nám. Míru v Praze podpořilo mnoho známých osobností

Srdečně děkujeme všem návštěvníkům středečního Zábavného odpoledne pro děti i dospělé, kteří za námi přišli na náměstí Míru v Praze. Věříme, že jste se s Vašimi dětmi dobře bavili! 🙂 Současně moc a moc děkujeme všem osobnostem, které přijeli na zahájení Srdíčkových dnů. I všem médiím za publicitu, která je pro nás velmi důležitá. Prodejem našich sbírkových předmětů, čerstvích koláčů a kávy jsme pro vážně nemocné děti získali 10 216 Kč.

Srdíčkové dny proběhnou v příštím týdnu, všechny osobnosti a partneři se akce účastnili bez nároku na honorář a fotografie pro nás fotil náš dvorní fotograf Martin Haleš (http://shot.la/sMJFs).

Srdečně děkujeme! :o)

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.
Pozvánka na akci.

 

Rok 2013

V neděli 15.září 2013 jsme na nám. Republiky v Praze uspořádali Srdíčkový den pro děti a dospělé, veselé odpoledne plné písniček, her a soutěží. Tím jsme zahájili tradiční podzimní celorepublikovou sbírku Srdíčkové dny, která se konala od 16. do 20. 9. 2013. Na nedělní odpoledne byl připraven bohatý program s Michaelou Dolinovou, Zorou Jandovou, Petrem Vackem, Dádou Patrasovou, Kateřinou Brožovou, návštěvníci se seznámili s Rádiem Junior a rozesmál je například klaun Ferda. Veselé odpoledne zahájily Mažoretky Zlaté Prahy.

srdicka-herci210x297-201309-NAHLEDZnámé osobnosti jako např. Simona Stašová, Tereza Kostková, Dana Syslová, Petr Ševčík, Veronika Jeníková, Kamila Špráchalová, Miroslava Pleštilová, Vladimír Trojan, Otakar Brousek, Igor Bareš, Vilém Udatný, David Novotný a mnoho dalších všem návštěvníkům namalovaly barvami na tělo srdíčka, symbol lásky a porozumění. Známý karikaturista Štěpán Mareš vytvořil karikaturu Otakara Brouska ml a spolu vyhodnotili dětskou malířskou soutěž o nejveselejší sluníčko.

Příjemným nedělním odpolednem provázel moderátor Vlasta Korec.

Představili jsme zcela novou kolekci oblíbených magnetek se zvířátky za 30 Kč, které pak dobrovolníci v následujícím týdnu prodávali při Srdíčkových dnech spolu s barevnými plastovými srdíčky za 20 Kč. Jejich zakoupením lidé pomohli zlepšit život těžce nemocným dětem a umožnili zakoupení invalidních vozíčků, různých rehabilitačních a kompenzačních pomůcek nebo např. speciální výživy.

Fotogalerie osobností z odpoledne
20130915-srdce-pro-deti-herci-11020130915-srdce-pro-deti-herci-11820130915-srdce-pro-deti-herci-12120130915-srdce-pro-deti-herci-13520130915-srdce-pro-deti-herci-14020130915-srdce-pro-deti-herci-14620130915-srdce-pro-deti-herci-14920130915-srdce-pro-deti-herci-15420130915-srdce-pro-deti-herci-13220130915-srdce-pro-deti-herci-16120130915-srdce-pro-deti-herci-16720130915-srdce-pro-deti-herci-17220130915-srdce-pro-deti-herci-18220130915-srdce-pro-deti-herci-18420130915-srdce-pro-deti-herci-19120130915-srdce-pro-deti-herci-19720130915-srdce-pro-deti-herci-20120130915-srdce-pro-deti-herci-20820130915-srdce-pro-deti-herci-21520130915-srdce-pro-deti-herci-22020130915-srdce-pro-deti-herci-22220130915-srdce-pro-deti-herci-22620130915-srdce-pro-deti-herci-23120130915-srdce-pro-deti-herci-23220130915-srdce-pro-deti-herci-23520130915-srdce-pro-deti-herci-239

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte