ECMO

Mimotělní pumpa ECMO už může zachraňovat děti.

Ve středu 21.11.2018 jsme spolu s Nadačním fondem Kapka naděje předali ve VFN v Praze na Klinice dětského a dorostového lékařství předali mimotělní pumpu ECMO, která dokáže zachránit dětí, u kterých dochází k selhání srdce a plic.

Nákup pumpy ECMO byl financován z peněz, darovaných laskavými dárci v rámci sbírky, kterou o.p.s. Život dětem zahájila v únoru letošního roku. Do sbírky se celkem zapojilo 1 100 jednotlivých dárců z řad široké veřejnosti a 15 dárcovských společností. Jejich zásluhou o.p.s. Život dětem poskytla na pumpu ECMO částku 1 037 053,35 Kč. Chybějící částku ve výši 600 000 Kč se rozhodl uhradit Nadační fond Kapka naděje poté, co Česká televize v pořadu Reportéři odvysílala reportáž o nezbytnosti této mimotělní pumpy.

O.p.s. Život dětem děkuje všem laskavým dárcům, kteří se do sbírky zapojili a dali tak šanci vážně nemocným dětem na život.

Přístroj ECMO je pumpa pro mimotělní oběh, která společně s lékařskými odborníky dokáže zachránit život téměř 75 % dětí, u kterých dojde k selhání srdce nebo plic z různých příčin, např. virový a bakteriální zánět plic, těžké postižení plic, vznikající při jiném onemocnění, vdechnutí toxické nebo jiné cizí látky, záněty srdečního svalu, těžké infekce vedoucí k septickému šoku nebo stavy po tonutí. To znamená, že sedm až osm dětí z deseti, u kterých byla stoprocentní pravděpodobnost smrti, se vrací zpět do života. Jediné pracoviště, které dokáže s pomocí pumpy ECMO děti zachránit, je Jednotka intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. I když se jedná o pražské pracoviště, pomoc se dostane dětem z celé České republiky. Tým odborníků přiletí kamkoliv speciálním vojenským vrtulníkem a dítě ihned na pumpu napojí. Do Prahy ho již odvážejí sanitkou.

Pro více informací o přístroji a sbírce navštivte web www.nadejeprodeti.cz

 

 


 

Buen camino dětem

David Dominigue Dvořák se vydal 28.července 2018 na 3 131 km dlouhou pouť z malé vesnice Sv.Jakub u Kutné Hory do nejznámějšího poutního místa Santiago de Compostella ve Španělsku.

Jeho pouť má jediný cíl – ukázat kolemjdoucím, jak důležitá je pomoc těm nejslabším, získat pro ně v Santiagu duchovní podporu a také ve spolupráci s charitativní organizací Život dětem vybrat peníze na léčbu tří vážně nemocných dětí (Elišky, Mikuláše a Karolínky). Tyto penízhe umožní další, tolik potřebné rehabilitace, které zdravotní pojišťovny nehradí.


Z jeho pouti budeme pravidelně přinášet informace v aktualitách i s fotografiemi. Pouť Davida Dominigua Dvořáka můžete také sledovat facebook, kde zveřejňuje videa a postřehy ze své cesty: https://www.facebook.com/buencaminodetem/

20.11.2018 – Poutník David Dominik dorazil koncem října do Santiaga de Compostela. Celou cestu šířil myšlenku potřeby pomoci dětem, které v životě neměly stejné štěstí jako ostatní, zcela zdravé děti. Byla to dlouhá, tříměsíční pěší cesta, na které Dominik potkal mnoho nejrůznějších lidí a informoval je o nutnosti těmto nemocným dětem, které prezentovali Mikulášek, Eliška a Karolínka, pomáhat.

Celou cestu na sociální sítích informoval o svých zážitcích, až své poselství a prosby o požehnání nemocným dětem donesl do Santiaga.

Život dětem děkuje Davidu Dominikovi a všem, kterým není osud nemocných dětí lhostejný a kteří děti podpořili nebo ještě podpoří na transparentní účet 1117771700/5500, VS 5252.

 


 

Geomag dětem

Zakoupením unikátní konstrukční stavebnice Geomag pomůžete vážně nemocným dětem v celé ČR. Z každé zakoupené stavebnice ve vybraných
e-shopech v listopadu a v prosinci 2016 získají 10 Kč vážně nemocné děti, kterým Život dětem o.p.s. pomáhá.

Nechte se nadchnout jedinečností stavebnic Geomag, které jsou určeny pro malé i velké stavitele!
Nákupem stavebnice Geomag nepořídíte jen dárek nebo hračku, ale dáte Vašim dětem i celé Vaší rodině daleko víc. Geomag rozvíjí fantazii, jemnou motoriku, technické myšlení, prostorové vnímání, používá se jako učební pomůcka a dokonce i jako léčebný nástroj v rámci magnetoterapie.
Pomáhejte s úsměvem! 🙂zd-samolepka-geomag-davamsrdce-webZakoupením stavebnice Geomag ve vybraných e-shopech uděláte radost nejen Vašim dětem, ale i dětem vážně nemocným. Děkujeme!
Spolupracující e-shopy:
www.mall.cz
www.magnethrou.cz
www.magnetickysvet.cz
www.svet-stavebnice.cz
www.maxikovy-hracky.cz
www.hracky-4kids.cz
www.ok-hracky.cz

GEOMAG zakoupíte ve třech základních řadách

geomag-classic-video
Classic
Magnetická stavebnice
Geomag Vám umožní vytvářet
neomezený počet obrazců
pomocí magnetických tyček
a ocelových kuliček.
Fantazii se meze nekladou!
Široká škála barev
a druhů Vám přinese zcela
nový způsob aktivního hraní.
geomag-kor-video
Kor
Geomag KOR je nová řada stavebnic na bázi
magnetického systému,
která Vám umožní
vytvořit neomezený
počet postav. Můžete vytvářet zábavná zvířátka
a mnoho dalších
fantastických tvorů
nebo si zahrát vesmírnou
bitvu mezi mimozemšťany
a super hrdiny.
geomag-baby-video
Baby
Stavebnice G-Baby jsou
díky své naprosté zdravotní
nezávadnosti vhodné i pro
nejmenší děti od deseti měsíců do tří let.
Slouží nejen jako jednoduchá
magnetická stavebnice, ale
gumové tvary mořských nebo
farmářských zvířátek slouží
jako „kousátko“, plastové tvary
jako chrastítko nebo hračka
do vody. Předností je, že
všechny dílky stavebnice se
dají jednoduše umývat v myčce
nádobí. G-Baby je zkrátka
ideální hračkou pro malé děti.

Více informací najdete na www.magnethrou.cz

 

 

Karlovarské minerální vody

Děkujeme společnosti Karlovarské minerální vody a.s., že se rozhodla pomoci malému Matýskovi. Z těchto peněz uhradí Život dětem o.p.s. nemocnému chlapečkovi speciální rehabilitace.
aquila-logo-web

Příběh malého Matýska

Když se rodiče dozvěděli, že se jim narodí dvojčátka, měli velikou radost a moc se těšili. Porod byl téměř v termínu po bezproblémovém těhotenství. Matěj se narodil po Marijánce jako dvojčátko B ráno 17.4.2015. K jeho prvnímu nádechu a vědomému pohledu na svět došlo až se zpožděním a lékařskou pomocí. Matýskův nesnadný příchod s nedostatkem kyslíku rodiče hodně zaskočil a naprosto znejistil. Téměř okamžitě si uvědomili, jak výstižné jméno pro něj vybrali. Matěj – dar boží. Opravdu ho tak vnímají.

Zpočátku s Matýskem cvičili Vojtovi metodu. Bohužel ani po čtyřech měsících pravidelného intenzivního praktikování nejevil chlapeček zájem o navázání sociálního kontaktu a nebylo zřejmé, zda se nejedná o smyslové postižení. Zároveň j nepozorovali ani výrazné pokroky v oblasti pohybové kondice. Tím spíše, že jako rodiče dvojčátek měli možnost vzájemného srovnání se zcela zdravou Marijánkou. Vyšetření na neurologii naznačilo riziko rozvoje dětské mozkové obrny.

To je přimělo k zamyšlení, zda skutečně volí vhodnou cestu pro Matěje a zda je to i maximum, co pro něho mohou udělat. Na doporučení se rozhodli rozšířit základní fyzioterapii o komplexní rehabilitační péči s důrazem na podporu socializace a zájmu o komunikaci.

Součástí individuální péče pro Matýska byl zpočátku i pravidelný celodenní pobyt odborné rehabilitační pracovnice doma. Ukázala jim, jak prvky odborné péče začlenit do denního režimu tak, aby co nejméně narušovaly psychickou a fyzickou pohodu Matýska i celé rodiny a nenásilným způsobem podporovaly žádoucí výsledky rehabilitace. Kompletně přizpůsobili těmto potřebám všechny aktivity i celodenní rodinný režim, aby mohli věnovat Matějovi intenzivní a plnohodnotnou podporu v jeho přirozeném vývoji.

Matýsek dělá velké pokroky a každým dnem ukazuje, že zvolili správný směr. Proto nesmírně spoléhají na ucelenou terapeutickou péči, která chlepčekovi velmi pomáhá v jeho rozvoji. Bohužel, tuto speciální péči v oblasti rehabilitační zdravotní pojišťovny nehradí a přitom je tato kompletní péče drahá. Proto potřebují pomoc od nás ostatních.

Také ošetřující lékař je při každé další kontrole na neurologii velmi spokojen a současně aplikovanou rehabilitaci vřele doporučuje.

karlovarsko-vody-matysek0 karlovarsko-vody-matysek1 karlovarsko-vody-matysek2

Společnosti Karlovarské minerální vody a.s. pomáhá dlouhodobě.
Konkrétní případy realizované pomoci najdete zde.

 

 

Srdce pro děti – TV přenosy

Od roku 2009 jsme rozšířili naši činnost o pořádání televizních přímých přenosů na podporu nemocných dětí

Od roku 2010 se jedná o společný projekt naší Život dětem o.p.s., TV Prima a vydavatelství Ringier Axel Springer a.s. – deníku Blesk s názvem „Srdce pro děti“. Jedná se o krásný projekt, který má každým rokem v předvánočním období podporu široké veřejnosti, společností a mnoha laskavých příznivců.

Přehled televizních přenosů

spd2014-clv-1185x1750

Srdce pro děti 2014 ZOO Praha, GOJA
 28. prosince 2014
  na TV Prima

spd2013-clv-1185x1750

Srdce pro děti 2013
Obecní dům, Praha

15. prosince 2013
na TV Prima

spd2012-vizual

Srdce pro děti 2012
Obecní dům, Praha

16. prosince 2012
na TV Prima

blank

Srdce pro děti 2011
GoJa, Praha

15. prosince 2011
na TV Prima

Podívejte se i na informace o starších ročnících.

Travelex

Projekt „Dejte srdce dětem“ jsme zahájili se společností Travelex Czech Republic a.s., která poskytuje směnárenské služby a nebankovní nákup, v únoru roku 2013. Tento projekt spočívá v umístění sběrných plexi kasiček, speciálně připravených pro tento projekt, v prostorách Havlova letiště v Praze a na Rozvadově. Celkem došlo k umístění 8 zapečetěných kasiček, do kterých mohou zákazníci Travelexu vhazovat příspěvky v libovolné hodnotě a tím pomoci vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů, pro které je výtěžek určen.

Pokud lidé cestují a navštíví Havlovo letiště v Praze, mohou využít služeb Travelexu a  zároveň pomoci vážně nemocným dětem.

travelex-nahledy

 

Obrazy na míru

Od roku 2011 se stala společnost Profimedia partnerem a podporovatelem naší o.p.s. Život dětem, která v rámci svého projektu Obrazy na míru našla cestu, jak pravidelně nemocným dětem přispívat.
obrazynamiru-foto

O společnosti Profimedia

Profimedia je největší česká fotobanka, která poskytuje licence na užití fotografií, pořízených nejlepšími fotografy z celého světa. Z archivu Profimedia čerpají vizuální obsah grafičtí designeři, reklamní agentury, korporace i média; naleznete v něm fotografie, ilustrace, filmové záběry, aktuální obrazové zpravodajství i nadčasové historické fotografie a portréty světových osobností. Profimedia působí kromě České republiky i na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku.

Společnost Profimedia v roce 2010 představila nový internetový projekt www.obrazynamiru.cz, prostřednictvím kterého lze vybírat z více než 20 000 motivů vlastní originální obrazy do interiéru.

Projekt každému nabízí možnost dát stěnám nový rozměr. V duchu filozofie vnesení pozitivní atmosféry do každodenního život přesáhla Profimedia ve své činnosti k dobročinnosti a spojila se s Život dětem o.p.s., které z každé realizované objednávky obrazu odvede 5 Kč na pomoc těžce nemocným dětem.

 

Aukce slonů Olympijský park Rio

Připravujeme aukci dřevěných slůňat 50×35 cm z dílny Jiřího Soubusty, které výtvarně ztvárnili naši úspěšní olympionici. Aukce probíhá od 15. 8. do 21. 8. 2016 na Aukro.cz.

ceskaolympijskanadace-logo  logoSNapisemDole aukro

Život dětem a Česká olympijská nadace

společně pomáhají dětem, kterým jejich zdravotní či sociální znevýhodnění nevzalo lásku ke sportu. Výtěžek z charitativní aukce dřevěných slůňat je určen dětem, které jejich onemocnění nebo sociální znevýhodnění ve sportu omezuje. Partnerem aukce je Aukro.cz.

Jaromír Jágr – lední hokej
Tomáš Plekanec – lední hokej
Gabriela Koukalová (Soukalová) – biatlon
Jan Železný – oštěp
Eva Samková – snowboardcross
Miroslava Topinková – Knapková – skif
Petr Koukal – badminton
slon-gabca-koukalova slon-jaromir-jagr slon-jan-zelezny slon-tomas-plekanec aukce-sloni-evasamkova aukce-sloni-mirkaknapkova aukce-sloni-petrkoukal


Komu nyní pomáháme

Romanovi – jehož bratr je vážně nemocný, aby se mohl věnovat svému
oblíbenému veslování. Číst více o Romanovi >>

Monice – po autonehodě naplnit její sen o vlastním handbike. Číst více o Monice >>

Slůňata již jsou na Lipně

Dřevěná slůňata, která budete moci získat v charitativní aukci od 15.8. 2016 do 21.8. 2016 na AUKRO.CZ již dorazila do Olimpijského parku na Lipně, kde si je můžete prohlédnout na vlastní oči a společně s nimi fandit nejen sportu a našim olympionikům, ale i dobré věci v podobě pomoci dětem.
01-akuce-slonu2016-P102006502-akuce-slonu2016-P102007003-akuce-slonu2016-P102007404-akuce-slonu2016-P102008506-aukce-slonu2016-P1020093

 

 

Pomáhejte spolu s námi

Ve spolupráci s OC Olympia Teplice proběhl v loňském roce první úspěšný ročník sbírky Pomáhejte spolu s námi, ve kterém se podařilo získat 101 120 Kč na intenzivní rehabilitace pro Michalku s dětskou mozkovou obrnou.
octeplice-pomahejte-snami-samolepka

Sbírka v OC Olympia Teplice probíhá i v roce 2016 a to v období letních prázdnin 30.6. – 25.8. 2016. Do sbírky se můžete zapojit nákupem srdíčkové samolepky za 50 Kč v OC Olympia Teplice nebo příspěvkem na konta tří chlapců – Filipa, Lukáše a Tomáše, mezi které bude celkový výtěžek sbírky rozdělen:
octeplice-pomahejte-snami-deti2016 octeplice-pomahejte-snami-vizual2016

Letos pomáháme

Filip – porucha růstu, skolióza, oboustranná těžká vada sluchu
18 let, Litoměřice
pomoci Fildovi můžete zakoupením samolepky
nebo také přispěním na konto: 83297339/0800, variabilní symbol 41501

Lukáš – dětská mozková obrna – kvadruparéza
10 let, Žatec
pomoci Lukymu můžete zakoupením samolepky
nebo také přispěním na konto: 83297339/0800, variabilní symbol 41502

Tomáš – Duchennova svalovou dystrofie
13 let, Bystřany
pomoci Tomíkovi můžete zakoupením samolepky
nebo také přispěním na konto: 83297339/0800, variabilní symbol 41503

Ukázka samolepek
octeplice-pomahejte-snami-samolepka1octeplice-pomahejte-snami-samolepka3octeplice-pomahejte-snami-samolepka2

 

V loňském roce jsme pomáhali Michalce z Teplic

Míša je milá slečna, kterou trápí dětská mozková obrna. Tento rok (7. 3. – 3. 4. 2016) absolvovala intenzivní rehabilitační pobyt, který byl hrazen z loňské sbírky a z prodeje samolepek v OC Olympia v Teplicích (více o proběhlé sbírce najdete zde shot.la/lIPS1). Celkem bylo získáno 101 120 Kč! Díky sbírce tak na podzim pojede ještě na další rehabilitační pobyt, kde udělá opět velký pokrok!

Poděkování Michalčiny maminky
Chtěli bychom vám z celého srdce poděkovat, že jste nám díky své štědrosti umožnili, aby mohla Michalka na měsíc odjet na rehabilitační pobyt do Klimkovic a vyzkoušet tak mimo jiné i jednu z nejmodernějších cvičebních metod tzv. Klim-Therapy, díky které jsme již během prvního pobytu v lázních pozorovali značná zlepšení! Léčbou jsme byly naprosto unešené! Na podzim nás čeká ještě jeden pobyt, na který se už nyní moc těšíme. Velký dík patří zejména Vám, kteří jste přispěli, ale i obchodnímu centru Olympia Teplice a také nadaci Život dětem, bez nich by toto vše nebylo vůbec možné.
octeplice-pomahejte-snami-deti2015-02 octeplice-pomahejte-snami-deti2015-01

 

 

Eurest dětem

Eurest dětem je krásný projekt, jehož cílem je podpora nemocných dětí v České republice, které jsou hospitalizovány na dětských odděleních nemocnic. Do projektu jsou zapojeny již několik let přímo zaměstnanci společnosti Eurest. Každým rokem dochází k výběru nemocnice a přístroje, který je zapotřebí na pomoc dětem zakoupit.

Zaměstnanci společnosti Eurest v průběhu každého roku formou srážky ze mzdy a zakoupením našich sbírkových předmětů shromažďují finanční prostředky do cílové částky, za kterou je následně přístroj zakoupen a slavnostně předán. Doposud zaměstnanci společnosti Eurest pomohli díky zakoupeným přístrojům stovkám nemocných dětí na JIPR Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařství fakulty UK v Praze, v Oblastní nemocnici Fifejdy v Ostravě a v Thomayerově nemocnici v Praze.

eurest-podekovani0 eurest-podekovani

 

Koník

Jedná se o moc hezký projekt, na kterém spolupracujeme se společností TRIHORSE s.r.o.. Tato společnost věnuje z každého zakoupeného Koníka 3 v 1 na pomoc nemocným dětem 20 Kč.

„Společně dokážeme víc“

Koník je vyrobený podle nejpřísnějších standardů a bezpečnostních norem s důrazem na bezpečnost, tradici a ekologii. Jedná se o originální, patentovaný a český výrobek, který se vyrábí v českém Děčíně.

Představuje efektivní a chytré řešení 3v1 pro děti od 12 měsíců do 5 let, které šetří prostor, čas i peníze. Děti často jejich hračky omrzí, Koníka stačí jen otočit a máte ihned k dispozici jinou funkci – jinou zábavu pro děti a to bez složitého nastavování či instalace.

Koník přirozeně posiluje zádové svalstvo a rozvíjí celkovou stabilitu dětského tělíčka. Díky použitému materiálu nehrozí prochladnutí, masivní buk a bříza netvoří žádné třísky, není alergenní, nezachycuje prach ani jiné nečistoty. Malovaná verze Koníka je samozřejmě netoxická.

Podrobné informace najdete na www.konik.cz.

konik-vyrobky

 

Včelička

Vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem můžete prostřednictvím VČELIČKY pomoci i Vy a to objednávkou překladatelských či tlumočnických služeb, které Vám nabízí.

vcelicka-150

Překladatelská agentura VČELIČKA se společně s námi od počátku roku 2012 podílí na pomoci vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v ČR a pomáhá jim krůček po krůčku k jejich lepšímu životu.

Bzzz … do všech jazyků

Agentura VČELIČKA s.r.o. poskytuje profesionální překladatelské a tlumočnické služby, zajišťujeme korektury, přepisy textů a další doplňkové služby dle přání zákazníka.

Zajišťuje překlady z různých oborů, počínaje obchodními texty až po úzce specializované obory, soudně ověřené překlady (překlady opatřené doložkou tlumočníka jmenovaného soudem). Ke všem překladům zajistí korektury rodilými mluvčími či předtiskové korektury. Finální překlad graficky upraví do takové podoby, aby se přesně shodoval s originálem.

Dále zajišťuje také kompletní tlumočnický servis včetně technického a organizačního zajištění akcí. Standardně zajistí simultánní či konsekutivní tlumočení, a to ve všech jazykových kombinacích.

Kvalitu překladatelských a tlumočnických služeb garantuje díky rozsáhlé síti kvalitních a prověřených překladatelů a tlumočníků. Nabízí služby za příznivé ceny. Neúčtuje příplatky za odbornost, práci o svátcích a víkendech. Na rozsáhlejší projekty a stálým zákazníkům poskytuje množstevní a věrnostní slevy.

Podrobné informace najdete na www.agenturavcelicka.cz.

Muzikál Láska

Patronka projektu: Kamila Špráchalová
Autor/režie: Filip Malý

muzikallaska-logo

muzikal-laska-plakad-chodounPremiéra: 2. 5. 2015
Další představení: 19. 5.
Divadlo Počernice, Praha  Kulturní centrum Horní Počernice

Hrají: Filip Malý,Markéta Zdeňková,Dominika Byrtusová,Matěj Vlček,Anna Koudelová,Lucie Grebeníčková a další…

Předprodej: www.ticketmuzikallaska.wbs.cz

Webové stránky: www.muzikallaska.wbs.cz
Facebook stránka: www.facebook.com/muzikallaska

Kontakt: muzikal.laska@seznam.cz

Fotografie z premiéry
muzikallaska01 muzikallaska02 muzikallaska04 muzikallaska05 muzikallaska06 muzikallaska07

 

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte