Pomáhejme si navzájem

Předvánoční celonárodní sbírkový projekt na pomoc 2 000 vážně nemocným dětem a jejich rodičům.

Projekt, který stmeluje celou Českou republiku, laskavé lidi, známé osobnosti, herce, zpěváky, moderátory, umělce, sportovce a společnosti pro dobrou věc.

Cíl projektu

Cílem je obdarovat a tím ochránit 2000 vážně nemocných dětí a jejich rodiče speciálními nanorouškami české výroby.

Nemocné děti s nejrůznějšími onemocněními jsou bohužel v té nejrizikovější skupině, mají sníženou imunitu a již tak každý den bojují s velkými problémy, které jim jejich onemocnění přináší. Proto bychom je velmi rádi společně s laskavými lidmi a společnostmi obdarovali zdravotnickými nanovlákennými rouškami, které je po celý den na 99,9% ochrání před onemocněním COVID-19 a dalšími virovými onemocněními, bakteriemi, prachovými částicemi a smogem, aby se jejich zdravotní stav ještě nezhoršil. Nanovlákenné roušky mají navíc vysokou prodyšnost a nemocným dětem se v nich bude lépe dýchat.

Abychom zajistili roušky pro 2 000 rodin s vážně nemocnými dětmi na následných 6 měsíců roku 2021, potřebujeme na jejich výrobu částku v celkové výši 29 646 000 Kč.

Podporují nás

Známé osobnosti se již k podpoře sbírky připojily a stále přibývají. Jejich fotografie s rouškami a videa se vzkazy, které šíří po svých sociálních sítích, můžete shlédnout na webové stránce projektu www.zivotdetem.cz/pomahejme.

Zapojte se také

Udělejme společně před Vánocemi dobrý skutek, zapojme se všichni do celonárodní sbírky „Pomáhejme si navzájem“ a pomozme tak vážně nemocné děti ochránit a překonat jim tak náročné období, které v naší zemi a celém světě bohužel panuje.

Stačí odeslat dle Vašich možností jakoukoliv částku
na transparentní číslo účtu:

1117771700/5500

variabilní symbol: 1111

 

Další způsoby pomoci

Pomoci můžete také na webové stránce www.breegy.com nebo si přímo do mobilu stáhnete novou aplikaci breegy, kterou najdete na App Store a Google Play.

Po jednoduché registraci si dárci vyberou projekt “Pomáhejme si navzájem”. Aplikace navíc používá i kameru a samotní uživatelé mohou natáčet videa a inspirovat tak ostatní k podpoře projektu. Poté dárci mohou kromě klasické platby kartou nebo převodem přispívat i přes pohodlnější ApplePay nebo GooglePay.

Více informací naleznete přímo na stránce projektu Pomáhejme si navzájem.

 

 


 

Ozdravné pobyty

S potěšením Vám oznamujeme, že v roce 2021 začíná nová sezóna ozdravných pobytů, o které můžete pro své děti požádat.

Přímořské ozdravné pobyty jsou určeny pro nemocné děti, které si prošly nebo procházejí naročnou léčbou nebo jsou vážně nemocné a ozdravný pobyt potřebují ke svému zotavení. Jedná se o děti s pohybovým nebo svalovým onemocněním, respiračním, kožním onemocněním, autismem, cystickou fibrózou, DMO a kombinovaným onemocněním.

Mořská voda a přímořský vzduch mají na děti blahodárný léčivý účinek. Po ozdravném pobytu se děti cítí mnohem lépe jak po zdravotní stránce, kdy se jim zvýší imunita, ale také po stránce sociální, kdy jsou šťastnější a získají u moře také mnoho nových kamarádů a nezapomenutelných zážitků, které jsou pro ně vzácností.

Ozdravný pobyt vždy hradíme pro nemocné dítě a jeho doprovod, kterým je jeden z rodičů. Ve výjimečných případech, kdy nemocné dítě potřebuje péči obou rodičů, hradíme ozdravný pobyt pro oba rodiče.

Pro ozdravné pobyty jsme vybrali krásné místo ve Středním Řecku – destinaci Velika.

Krátce o Velice

Velika je malé městečko, které se nachází na pobřeží Egejského moře. Je prázdninovou oblastí především pro místní obyvatele, a proto se vyhnula výstavbě velkých hotelových rezortů, vlnám turistů a zachovala si tak svou původní řeckou přátelskou mentalitu, kde se neplatí za slunečníky a lehátka, nepospíchá se a vždy se usmívá. Skládá se ze tří samostatných částí: Velika, Kato Sotiritsa a Agiokampos, které obepínají celou délku pláže, která má bezmála 12 km a poskytuje tedy více než dost místa a osobního prostoru.

Proč jsme ale pro ozdravné pobyty vybrali zrovna Veliku?
Prvním důvodem je čistota moře. Na rozdíl od celé řady oblíbených a hojně navštěvovaných destinací je tady moře čisté, a to nejen na oko, ale i pod mikroskopem – to díky čističce odpadních vod a přísnému zákazu průmyslové námořní dopravy v pásu širokém desítky mil.

Druhou velikou předností je infrastruktura, která například na mnohých ostrovech chybí. Přímo ve Velice najdete lékařskou pohotovost, minimarkety, lékárny, řeznictví, pekárny, restaurace apod. Hlavní ale je to, co chybí – totiž veliké hotely a zástupy turistů. Díky tomu je zde tolik potřebný klid a pohoda.

Třetí a možná nejdůležitější předností je, že celá oblast, v níž se Velika nachází, je již od dávných dob využívána k léčení různých neduhů, jež lidi trápí. První dochované záznamy o tom, že se sem lidé přicházeli léčit, pochází až z dob byzantské říše!

Penzion Zoi

Tento penzion je co by kamenem dohodil od moře a blízko od centra Veliky. Krásné místo mezi olivovými a třešňovými sady přináší tolik potřebný klid a přitom jste u moře a v centru Veliky za 3 minuty pomalé chůze. V tomto penzionu bude ubytována většina účastníků našich ozdravných pobytů.

Penzion Katalin

Tento penzion je stejně jako Igiea pár minut od moře a centra Veliky. Disponuje čtyřmi dvojlůžkovými apartmány s terasami, jedním studiem a jedním čtyřlůžkovým apartmánem.

Lázně Kokkino Nero

Celá oblast, ve které se Velika nachází, je silně magnetickou zónou s minerálními prameny, kterými místní obyvatelé a poutníci od pradávna uzdravovali mnohé ze svých neduhů. Tato skutečnost dala vzniknout i nově vybudovaným veřejným lázním v místě zvaném v překladu „červená voda“ (díky bohatému obsahu železa a dalších minerálů). Tyto lázně pod širým nebem jsou otevřené pro všechny návštěvníky zdarma.

Disponují minerálním bahnem, sérií minerálních koupelí, minerálním pramenem a samozřejmě hygienickým zázemím. Několik set metrů od lázní se nachází také přírodní horská tůně napájená minerální vodou ze stejných pramenů jako níže položené lázně. Hned vedle lázní je také taverna, kde můžete svlažit svojí žízeň, případně zahnat hlad třeba pečenou paprikou, řeckým salátem nebo jehněčími souvlaki.

Meteory

Z rozlehlé thessalské roviny se vynořují majestátní skalní vrchy, kamenný les a holé skály – jeden z nejobdivuhodnějších a největších geologických fenoménů naší planety. V severozápadní části Thessálie, jedné z řeckých oblastí, se poblíž města Kalambaka tyčí k nebi úchvatné skalní útvary a na nich, jako podivná ptačí hnízda, kláštery dodnes obývané mnichy. Celá podivuhodná oblast dnes tvoří mnišský stát Svaté Meteory – po Svaté hoře Athos největší pravoslavné mnišské centrum v Řecku.
Meteory jsou jedním z výletů, které máme naplánované pro účastníky ozdravných pobytů a jak se můžete přesvědčit z fotografií, opravdu stojí za to je vidět osobně.

 

 


 

Srdce dětem (sbírka)

Sbírka Srdce dětem pomáhá vážně nemocným dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života.

srdcedetem-logo201609-srgb

V rámci sbírky Srdce dětem probíhají samostatné akce Život dětem a Lidl společně dětem a Vánoční strom Srdce dětem.

Život dětem a Lidl společně dětem

V letošním roce 2020 proběhla sbírka Srdce dětem ve všech prodejnách společnosti Lidl od 2.11. do 14. 11. Kvůli coronaviru byly prodejny zavřené o nedělích a otevírací doba byla zkrácena vždy o jednu hodinu večer. Všichni jsme byli nesmírně zvědaví, jak kvůli těmto omezením sbírka dopadne. Byla jasné, že nemůže překonat rekord z roku 2019, který byl 39 000 000 Kč. Všichni mohli sledovat na www.srdcedetem.cz příběhy nemocných dětí, kterým sbírka pomáhá.

Je skutečně úžasné, že Život dětem spolupracuje s obchodním řetězcem Lidl již od roku 2010. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již 4 766 nemocným dětem. Jsme skutečně nesmírně vděčni vedení společnosti, všem jejím zaměstnancům a obdivuhodně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli celý rok nemocným dětem pomáhat.

samolepka-lidl-spolecne-detemSpolečnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 165 000 000 Kč.

Velice nás těší slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

A ještě Vás chceme informovat, že společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty, takže peníze od zákazníků v plné výši míří k nemocným dětem! Všem laskavým zákazníkům i prodavačům Lidlu patří velké „děkujeme“.

Ta letošní sbírka nás nakonec všechny ohromila. Přes všechna omezení přinesla nemocným dětem částku 39 000 000 Kč. Opravdu neuvěřitelná částka!!! Moc děkujeme!


Vánoční strom

vanocni-strom-00S prosbou o pomoc oslovujeme celou řadu společností, aby dle svých možností před vánočními svátky otevřely svá srdce a obdarovaly ty, ke kterým osud nebyl příliš laskavý.

Přispět je možné jakoukoliv částkou

číslo účtu: 87971319/0800
variabilní symbol: 1234 (je určen projektu Srdce dětem)
specifický symbol: IČO dárcovské společnosti

Dárcům rádi vystavíme Potvrzení o přijetí daru

Srdečně děkujeme všem laskavým společnostem za pomoc nemocným dětem, mezi které patří i Míša.

Více o Vánočním stromu Srdce dětem

 


 

Online Srdíčkové dny

Obecně prospěšná společnost Život dětem zahájila v červnu 2020 nový projekt online Srdíčkové dny. Nyní se lidé do sbírky na pomoc nemocným dětem v rámci celé ČR mohou zapojit i přímo na internetu.

Stačí otevřít webovou stránku www.srdickovedny.cz a zakoupit si virtuální srdíčko nebo obrázek se zvířátky za 30 Kč. V nabídce online Srdíčkových dnů jsou také virtuální obrázky „dávám srdce dětem“ za 100 Kč, 300 Kč nebo 500 Kč. Každý měsíc lidé mohou pomoci jinému dítěti.Aktuální sbírka

Online Srdíčkové dny patří nyní Štěpánkovi

Štěpánek potřebuje získat 105 000 Kč na speciální rehabilitace, které mu pomáhají v jeho těžké situaci a pojišťovna je nehradí.

Chci pomoci

Příběh Štěpánka – 6 let

Malý Štěpánek žije v milující rodině se svou sestřičkou Josefínou, která se snaží svého mladšího bratříčka všechno naučit. Ale je to pro ni velmi obtížný úkol, protože její čtyřletý bráška je prostě jiný. Do tří měsíců by to nikdo nepoznal, až později zabořoval hlavičku do podložky, když pásl koníky a choval se jinak než starší Josefínka ve stejném věku. Maminka se svěřila paní doktorce, ale ta ji uklidňovala, že všechno bude v pořádku, že kluci jsou prostě línější. Mamince se to ale vůbec nelíbilo, a tak skončila se synem na neurologii, kde provedli genetické testy. Zjistili, že mu chybí corpus callosum, tedy spojení mezi pravou a levou hemisférou. Dozvěděli se, že jejich syn bude mít problémy s pohybem, se zrakem, že ho čekají epileptické záchvaty a taky mentální retardace. Jedná se totiž o vývojovou poruchu, která je neléčitelná. Štěpánek se prý dožije maximálně třiceti let. Rodiče se ale nevzdali a začali se synem cvičit Vojtovu metodu, docházeli s ním na plavání a taky na muzikoterapii, protože Štěpánek je na hudbu velmi citlivý. Museli se vyrovnat s tím, že jejich syn ani ve čtyřech letech nechodí, nemluví, neumí kousat a příliš neprojevuje emoce. Ale oni chtějí spíše vidět to, co umí.

Zvládne třeba se přiblížit a to plazením. Je to pro něho velký posun. A taky si moc hezky hraje se starší sestřičkou. I když je to prozatím velmi nepravděpodobné, rodiče věří, že jejich syn jednou udělá pár kroků a třeba se mu podaří říct i několik slov. Bude k tomu zapotřebí hodně trpělivosti a taky drahé rehabilitace a nejrůznější pomůcky. V současné době se neobejde bez vozíku Zippie youngster, který zdravotní pojišťovna nehradí celý, ten jsme mu už doplatili. A taky potřebuje pravidelně rehabilitovat, ideálně aspoň třikrát ročně. Tyto speciální rehabilitace většinou nehradí vůbec. Proto chlapeček potřebuje 105 000 Kč. Podaří se nám pro Štěpánka tyto finanční prostředky získat??? Moc děkujeme všem laskavým dárcům.

o.p.s. Život dětem prosí všechny laskavé lidi s dobrým srdcem, aby se do online Srdíčkových dnů na pomoc Štěpánkovi zapojili nebo o nich dali vědět svým blízkým, přátelům, kamarádům a známým.

 


 

Srdíčkové dny (sbírka)

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení. Veřejnosti jsou známy jako „Srdíčkové dny“.

Osvědčení o povolení konání sbírky (formát PDF, otevře se v novém okně)
Transparentní účet k veřejné sbírce – vyjádření Magistrátu (formát PDF, otevře se v novém okně)

Srdíčkové dny už dneska široká veřejnost dobře zná jako veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Pořádáme je vždycky na jaře, na podzim a v zimě. Snažíme se, aby se naše sbírkové předměty, které kolemjdoucím na ulicích nabízejí studenti středních škol a učilišť, lidem nejen líbily, ale byly také užitečné. Na sbírkových předmětech najdete  často naše usměvavé sluníčko v srdíčku, které je jednak symbolem pro štěstí, ale také naším logem.

Aktuální sbírka

Zimní Srdíčkové dny
v týdnu od 30.11. do 4.12.2020

Z důvodu koronaviru bude probíhat až do konce ledna 2021.

Tisková zpráva v aktualitách

Pokud zrovna ve vašm místě sbírka neprobíhá nebo se Vám nepodařilo ji v ulicích potkat, můžete také pomoci, a to jednoduše zakoupením některého z předmětů přímo v našem e-shopu.

 

Příběhy dětí, kterým můžete aktuálně pomoci si můžete přečíst ZDE.

Seznam měst zapojených do projektu Srdíčkových dnů (za poslední rok):

Zimní Srdíčkové dny – listopad/prosinec 2020 (připravujeme)
Jarní Srdíčkové dny – září 2020 (původně březen, z důvodu koronaviru byly přesunuty na podzim)
Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2019
Podzimní Srdíčkové dny – září 2019
Jarní Srdíčkové dny – březen 2019
Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2018

Náhledy vizuálů posledních sbírek

    

Výtěžek sbírek používáme z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

sd-sbirka-projekt-nahledy

 


 

Darovací certifikát

Dovolujeme si Vám nabídnout naše darovací certifikáty. Mezi Vámi je mnoho našich příznivců, kteří organizaci Život dětem podporují již od samotného založení v roce 2 000.

Věříme, že někteří z Vás rádi přivítají možnost zakoupit sobě nebo svým blízkým darovací certifikát v hodnotě 500 Kč. Jeho zakoupením přispějete na jednu hodinu speciálních neurorehabilitací, které vážně nemocným dětem nesmírně prospívají. Známe mnoho dětí, které jejich zásluhou udělaly své první krůčky a jejich rodiče věří, že pravidelné cvičení dětem postupně pomůže k samostatnosti a my se jim v tom snažíme pomoci, protože zdravotní pojišťovny je hradí částečně nebo vůbec..

Darovací certifikát můžete koupit jako dárek pro sebe, ale taky třeba jako mimořádný vánoční dárek, dárek k narozeninám či svátku pro své blízké, příbuzné, kamarády či známé. Americký spisovatel, učitel a kazatel Robert Fulghum říká: „Dej a bude Ti dáno, neboť dary kolují“   a my věříme, že i Vás tato možnost obdarování obohatí.

Darovací certifikát můžete objednat na našich webových stránkách v e-shopu nebo na adrese: zivotdetem@zivotdetem.cz, a to buď ve verzi pro někoho nebo pro sebe. Můžeme Vám ho zaslat poštou (jako pohlednici) nebo mailem k vytištění.

Srdečně děkujeme všem, kteří prostřednictvím darovacího certifikátu pomohou vážně nemocným dětem.

 


 

Zaměstnanecká sbírka ve Škoda Auto, a.s.

Život dětem, o.p.s. je od roku 2014 vybrána zaměstnanci výrobních závodů Škoda Auto, a.s. jako partner pro Zaměstnanecké sbírky.

Celkový výnos sbírek, který organizuje Škoda Auto, a.s. spolu s Odbory KOVO od roku 2014, probíhá měsíční srážkou ze mzdy zaměstnanců a je věnován na dobročinné účely. Společnost Škoda Auto navyšuje částku darovanou zaměstnanci o dalších 80 %.

 sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1aHP-banner145x100skodaodborykovomb-logo  sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1b

V roce 2015 nominovali zaměstnanci Škoda Auto do 2. kola sbírek 92 neziskových organizací, z nichž bylo následně vybráno 6 vítězných. Také o nich rozhodovali samotní zaměstnanci hlasováním, do kterého se jich zapojilo 13 368.

Nejvíce hlasů získala naše o.p.s. Život dětem spolu s organizací Helppes a Bezpečně na silnicích. Tyto organizace se projektu účastnily již v minulých 2 letech. Nově je do sbírek zařazena Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, regionální o.s. Orion a místní organizace Českého svazu ochránců přírody.

Velice si vážíme důvěry, kterou v naši organizaci zaměstnanci společnosti Škoda Auto vložili a moc nás těší, že můžeme společně pomáhat desítkám vážně nemocným dětem.

Mezi tyto děti patří i Karolínka a Lara

 

 

 

Příběhy dětí

Projekt „Příběhy dětí“ přináší konkrétní příběhy dětí, kterým se snažíme pomoci. Můžete si buď přečíst co je trápí a jak se snažíme jejich situaci řešit a nebo se podívat na video medailonek některých dětí.

pribehy-deti-zdenecek-dmo-video
Zdeněček, 3 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-deti-misa-vvv-video
Míša, 2 roky,
vrozená vývojová vada
pribehy-thumb-terezkaTerezka, 4 roky,
dětská mozková obrna

 

Další příběhy dětí a videa najdete také na youtube kanále Život dětem.

 

 


 

VolšoHEC RUN 2020

Běháš? Běhání ti dělá radost, ale chtěl bys mu dát širší smysl?
Tak se HECni, oběhni spolu se třemi přáteli rybník Olšovec
a pomoz tak vážně nemocným dětem

29. srpna 2020 v 15:00 se poběží další ročník štafetového půlmaratonu VolšoHEC RUN (původní termín 23. 5. 2020 byl z důvodu koronaviru přesunut). Opět se poběží pro nemocné děti ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zúčastnit se ho mohou všichni, kteří rádi sportují, a navíc jim není lhostejný osud vážně nemocných dětí, kterým Život dětem o.p.s. pomáhá už od roku 2000. Jedná se o ideální víkend pro celou rodinu v krásném prostředí u rybníka Olšovce na Blanensku.

Tentokrát pomáháme Elišce, Mikuláškovi a Štěpánkovi. Jejich příběh si můžete přečíst níže.

Aktuální informace na www.facebook.com/volsohecrun nebo www.volsohec.cz.
Registrovat se můžete od 1.12.2019. Další informace připravujeme. Děkujeme!

 

Komu svým startem pomůžeš?

Eliška

Eliška už při narození neměla štěstí. Narodila se s krvácením do mozku. Dvojče, její bratr Honzík, byl přitom úplně v pořádku. Lékaři neuměli mamince říct, co holčičku čeká a doporučili jí, aby s dcerou cvičila Vojtovu metodu. Přitom vyslovili zdrcující diagnózu – dětská mozková obrna s postižením dolních končetin. Připravovali maminku na to, že její dcera nebude chodit nikdy. Zpočátku to tak skutečně vypadalo. Eliška rostla, ale nechodila, a dokonce ani nemluvila. Rodiče objevili speciální rehabilitační neurokliniku a doufali, že tam jejich dceři pomohou. Problém byl ale v tom, že zdravotní pojišťovny tyto speciální rehabilitace nehradí, a přitom čtyřtýdenní pobyt stojí 60 000 Kč. Rodiče Elišky dali tyto peníze dohromady a první pobyt sami zaplatili. Odměnou jim byly první Eliščiny krůčky. Pochopili, že toto je správná cesta a začali hledat neziskové organizace, které by jim s úhradou pomohly. Od té doby jezdí Eliška na speciální rehabilitace pravidelně a dělá velké pokroky. Nejenže chodí, ale dokonce začala i mluvit a rodiče mají skutečně ze své dcery velkou radost. Dobře vědí, že Eliška nikdy nebude jako ostatní děti, ale věří, že když bude pravidelně rehabilitovat, má velkou naději na zlepšení. Dneska už v něčem předstihne dokonce i svého úplně zdravého brášku. Proto rodina bude dál intenzivně shánět peníze, aby mohla Elišce tyto drahé, ale velmi účinné rehabilitace, dopřát.

Mikulášek – Cystická fibróza

Mikulášek je roztomilý chlapeček s velkýma očima. Na první pohled nikdo nepozná, že je vážně nemocný a že nikdo neví, jak dlouho se bude ze života radovat. Hned po narození při novorozeneckém screeningu se maminka dozvěděla, že její jediný syn trpí cystickou fibrózou.
Zjistila, že se nevyléčitelné cystické fibróze říká nemoc slaných dětí, protože jedním z jejích průvodních znaků je až pětkrát slanější pot. Do té doby o této nemoci vůbec nic nevěděla, a tak se postupně seznamovala s krutou perspektivou. Dočetla se, že Mikuláška asi nečeká dlouhý život, protože dneska se takto nemocní dožívají přibližně 35 let. Na druhé straně jí svitla naděje v podobě nových léků, které by měly umět nemoc pozdržet. Problém nemoci spočívá především v hromadění hustého hlenu v plících. Proto musejí takto nemocní pravidelně několikrát denně inhalovat, před každým jídlem polykat enzymy, nesmějí přijít do styku s žádnou infekcí, protože ta jejich stav zhoršuje a musejí také dodržovat velmi přísný hygienicko-epidemiologický režim. Maminka Mikuláška ale nechce, aby její syn žil ve skleníku. Snaží se, aby prožil život plný zážitků a radostných okamžiků. A i když na všechno zůstala sama, má hodně síly a energie, kterou, jak říká, paradoxně získává od malého Mikuláška. Chlapečkovi s cystickou fibrózou velmi pomáhá pobyt u moře, tam téměř nemusí inhalovat a slaná voda mu krásně pročistí dýchací cesty. Právě na tyto ozdravné pobyty potřebuje Mikulášek pomoc od nás ostatních.

Štěpánek – kombinované postižení – 6 roků

Malému Štěpánkovi je šest roků a za ten krátký život už toho hodně zkusil. Když se narodil, měl velké problémy, nebyl vůbec schopen pít mateřské mléko, byl apatický, nesmál se, nebrečel a zdálo se, že se mu nechce žít. Lékaři si s ním nevěděli rady, nebyli schopni stanovit diagnózu a vlastně do dnešního dne nevědí, jakou nemocí trpí. Rodiče dokonce připravovali na to, že jejich syn zůstane zcela nepohyblivý, protože se nevyvíjel jako ostatní děti. A taky jim řekli, že pokud nezačne do šesti let mluvit, nebude asi mluvit nikdy. Nakonec Štěpánkovi zavedli do nosu sondu, kterou přijímal mateřské mléko a později druhou, tzv. PEG do bříška, a tím dostává potravu. Ale rodiče se nevzdali. Smířili se s tím, že chlapeček nemluví, snaží se, aby alespoň něco snědl lžičkou a pokud se to nedaří, využívají PEGU, ale moc si přejí, aby byl Štěpánek pohyblivý. Pravidelně a intenzivně s ním rehabilitují. Zaplatili mu drahé rehabilitace ve speciálním zařízení a dostali za to velikou odměnu. Štěpánek se začal v pohybu zlepšovat. Už po prvním týdnu udělal první kroky v postýlce a dneska se dokonce snaží postavit vedle nábytku. Proto rodiče shánějí peníze na další, tolik důležité a prospěšné rehabilitace, protože dobře vědí, že jejich synovi opravdu pomáhají a jsou nadějí na velké zlepšení. Čím častěji bude Štěpánek rehabilitovat pod dohledem odborníků, tím bude v pohybu samostatnější…

Více informací je na www.volsohec.cz nebo na www.facebook.com/volsohecrun

Přehled všech ročníku projektu VolšoHEC RUN

 

 

 


 

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé je každoroční zábavná akce, kterou zahajujeme náš podzimní týdenní celorepublikový sbírkový projekt tzv. Srdíčkové dny.

Tato krásná akce se koná za podpory mnoha známých osobností, které přijdou potěšit širokou veřejnost svým hereckým či pěveckým vystoupením a tím pomoci a podpořit následující sbírkový projekt. V rámci této akce čekají děti i dospělé různá milá překvapení, dárky, vystoupení, hry, soutěže a mají také možnost seznámit se s novými sbírkovými předměty naší o.p.s. Život dětem.

Program aktuálního 8. ročníku, 21. září 2020 (PDF soubor)

Přehled jednotlivých ročníků

 8. ročník
21. září 2020
nám. Míru, Praha
7. ročník
23. září 2019
nám. Míru, Praha
 6. ročník
17. září 2018
nám. Míru, Praha
srdicka-herci210x297-201709-MAIL 5. ročník
13. září 2017
nám. Míru, Praha
blank
Prohlédnout všechny ročníky

 


 

Rádio Srdcem pro Život dětem

Rádio srdcem pro Život dětem je charitativní koncert, pořádaný dneska už pravidelně na Staroměstském náměstí v Praze vždy začátkem prosince. Jsme velmi rádi, že si dvě prestižní rozhlasové stanice, Evropa 2 a Frekvence 1, vybraly právě naši organizaci, aby spolu s námi tento ojedinělý koncert s úžasnou předvánoční atmosférou zorganizovaly a podpořily. Na koncertě vystupuje vždy řada našich předních zpěváků spolu s moderátory rozhlasových stanic.

V letošním roce se koncert konal 7. prosince 2019 opět na Staroměstském náměstí. Koncert se v odpoledních hodinách věnoval programu pro děti, a to od 14:00 do 16:00. Návštěvníky potěšilo prasátko Piggy a jeho kamarády a na závěr Pepa Melen s rodinou. Od 16:40 do 19:30 začal program pro ty větší, které potěšili známí zpěváci.

Na letošním koncertě návštěvníci potkali například skupinu Slza nebo Tomáše Kluse a samozřejmě mnoho dalších. Generálním partnerem charitativního koncertu byla společnost Lidl, která právě tady předávala neziskové organizaci Život dětem šek s částkou, získanou listopadovou sbírkou Srdce dětem. Ta se konala v listopadu ve všech prodejnách společnosti Lidl. Kolik zákazníci Lidlu i Lidl sám nemocným dětem nakonec darují, to nikdo nevěděl téměř do konce koncertu, protože do té doby společnost Lidl celkovou částku tají. Je to vlastně takový krásný vánoční dárek nemocným dětem. Za tuto sbírku patří společnosti Lidl a jejich laskavým zákazníkům skutečně velký dík. Je to obrovská pomoc pro nemocné děti. Výsledná částka všechny ohromila. Od společnosti Lidl a jejich zákazníků jsme získali šek na 38 miliónů korun. Všem patří obrovské poděkování.

Kromě společnosti Lidl předávaly na koncertě Rádio srdcem pro Život dětem šeky i další firmy, které se rozhodly prostřednictvím o.p.s. Život dětem pomáhat nemocným dětem. Patří k nim TianDe – královtsví s částkou 1 milión korun, PRO.MED.CS Praha a.s. s částkou 300 000 Kč, Spedica s částkou 100 000 Kč a BNP Paribas Cardif Pojišťovna rovněž s částkou 100 000 Kč. Jsme velmi rádi, že pro tyto firmy se předání šeku na Staroměstském náměstí stává už rovněž tradiční. Velmi si toho vážíme a všem děkujeme.

Rádio Srdcem pro Život dětem má za cíl nejen získat finanční prostředky pro rodiny s vážně nemocnými dětmi, ale také seznámit širokou veřejnost i posluchače rádií s činností naší obecně prospěšné společnosti Život dětem a s osudy některých nemocných dětí, které naši pomoc velmi potřebují.

Komu letos pomáháme

Štěpánek,4 roky – kombinované onemocnění

Rodiče malého Štěpánka se od neurologa dozvěděli, mu chybí corpus callosum, tedy spojení mezi pravou a levou hemisférou. Proto má problémy s pohybem, se zrakem, má časté epileptické záchvaty a trpí mentální retardací. Ve čtyřech letech nechodí, nemluví, neumí kousat a příliš neprojevuje emoce. Velmi mu pomáhají speciální rehabilitace, které však zdravotní pojišťovny nehradí.

 

Filípek,11 let – mukolopysacharidóza

Filípek byl do dvou let úplně normální kluk. Ve dvou letech začal divně chodit a tak se rodiče po mnoha vyšetřeních dozvěděli, že jejich syn trpí vzácným genetickým onemocněním – mukopolysacharidózou IV. typu. Jeho tělo není schopné odbourávat látky zvané mukopolysacharidy, které jsou v těle běžně přítomny. Staré se odbourávají a nové vytvářejí. Jenže nemocní mukopolysacharidózou je odbourávat neumějí. A tak se postupně hromadí v buňkách a zhoršují příznaky. Z dítěte, které bylo zcela v pořádku, se stává ležící miminko.

Viktorka, 2,5 let – spinální muskulární atrofie

Viktorka se už jako miminko chovala prostě jinak. Proto s ní zašla maminka na neurologii, kde mamince nakonec sdělili, že její dcera trpí spinální muskulární atrofií I. typu. Při této nemoci postupně odcházejí všechny svaly a dítě postupně vypadá jako hadrová panenka. Nakonec mu selžou taky plíce i srdce…. S myšlenkou, že ji Viktorka navždy opustí, se maminka nikdy nesmířila. Štěstí v neštěstí se na obě usmálo v podobě nového, velmi drahého léku.

Více na www.srdcedetem.cz

 

Jak se můžete do pomoci zapojit

Sbírkový účet

Můžete poslat jakoukoliv částku na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 7777

Dárcovská DMS

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS ZIVOTDETEM 30 nebo
DMS ZIVOTDETEM 60 nebo
DMS ZIVOTDETEM 90
na telefonní číslo 87 777

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, Život dětem, o.p.s. obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.

 

Přes DMS lze pravidelně přispívat automaticky každý měsíc.
Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS TRV ZIVOTDETEM 30 nebo
DMS TRV ZIVOTDETEM 60 nebo
DMS TRV ZIVOTDETEM 90
na telefonní číslo 87 777

Svoji trvalou podporu můžete kdykoliv bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP ZIVOTDETEM na 87 777.

 

Více informací na www.darcovskasms.cz

Přehled posledních ročníků

Radio Srdcem (2017)
Evropa2 srdcem (2016)

 

 


 

Troška navíc na pomoc stačí

Troška navíc na pomoc stačí aneb i malými činy jdou dělat velké skutky

Originální projekt na pomoc těžce nemocným dětem, který osloví každého z nás.

Patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška.

Tento projekt vyjadřuje, že opravdu stačí jen „troška“ k tomu,
abychom pomohli, že nemusíme dávat tisíce a statisíce, ale naopak…

Podrobné informace o projektu si můžete přečíst ZDE.
troska-vizualy

 

 

BIP vydavatelství

BIP vydavatelství spolupracuje s naší organizací už od roku 2014. Projekt s názvem Prevence v tajence  je zaměřen na prevenci proti internetové kriminalitě, když je dítě o samotě doma a také proti nehodám v silničním provozu. Celá publikace je tvořena pomocí luštění křížovek, vždy s preventivní tajenkou a čtení pohádkového příběhu, rovněž s preventivní tématikou. Výtisky jsou pravidelně šířeny prostřednictvím nemocničních oddělení, základních škol a dětských domovů. Vždy jednou za čtvrtletí navíc Bip vydavatelství losuje výherce tabletu.
bip-vydavatelstvi-logo-web-small

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte