Srdce dětem (sbírka)

Sbírka Srdce dětem pomáhá vážně nemocným dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života.

srdcedetem-logo201609-srgb

V rámci sbírky Srdce dětem probíhají samostatné akce Život dětem a Lidl společně dětem a Vánoční strom Srdce dětem.

Život dětem a Lidl společně dětem

V letošním roce proběhne sbírka srdce dětem ve všech prodejnách společnosti Lidl od 2.11. do 15. 11. Děkujeme všem laskavým zákazníkům, kteří v rámci sbírky přispějí nemocným dětem. Už nyní můžete na www.srdcedetem.cz sledovat příběhy nemocných dětí, kterým sbírka pomáhá. Prosíme, sdílejte tyto příběhy svým přátelům a pokud můžete, kupte si virtuální srdíčko za 30 Kč a podpořte konkrétní nemocné dítě z reportáže.

Život dětem spolupracuje s obchodním řetězcem Lidl již od roku 2010. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již 4 766 nemocným dětem. Jsme skutečně nesmírně vděčni vedení společnosti, všem jejím zaměstnancům a obdivuhodně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli celý rok nemocným dětem pomáhat.

samolepka-lidl-spolecne-detemSpolečnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali necelých 36 500 000 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Co nejsrdečněji děkujeme.

Toto jsou ovšem čísla, která platila do 7.12.2019. Na koncertě Rádio srdcem pro Život dětem, jehož sestřih můžete vidět níže, předávaly firmy šeky pro nemocné děti. Na závěr generální ředitel společnosti Lidl Pavel Stratil předal o.p.s. Život dětem neuvěřitelnou částku 38 000 000 Kč, přitom zákazníci darovali nemocným dětem necelých 36 500 000 Kč a společnost Lidl opětovně částku dorovnala na úžasných 38 000 000 Kč. Za tuto neskutečnou částku všem upřímně děkujeme.

Velice nás těší slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

A ještě Vás chceme informovat, že společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty, takže peníze od zákazníků v plné výši míří k nemocným dětem! Všem laskavým zákazníkům i prodavačům Lidlu patří velké „děkujeme“. 

Vánoční strom

vanocni-strom-00S prosbou o pomoc oslovujeme celou řadu společností, aby dle svých možností před vánočními svátky otevřely svá srdce a obdarovaly ty, ke kterým osud nebyl příliš laskavý.

Přispět je možné jakoukoliv částkou

číslo účtu: 87971319/0800
variabilní symbol: 1234 (je určen projektu Srdce dětem)
specifický symbol: IČO dárcovské společnosti

Dárcům rádi vystavíme Potvrzení o přijetí daru

Srdečně děkujeme všem laskavým společnostem za pomoc nemocným dětem, mezi které patří i Míša.

Více o Vánočním stromu Srdce dětem

 


 

Online Srdíčkové dny

Obecně prospěšná společnost Život dětem zahájila v červnu 2020 nový projekt online Srdíčkové dny. Nyní se lidé do sbírky na pomoc nemocným dětem v rámci celé ČR mohou zapojit i přímo na internetu.

Stačí otevřít webovou stránku www.srdickovedny.cz a zakoupit si virtuální srdíčko nebo obrázek se zvířátky za 30 Kč. V nabídce online Srdíčkových dnů jsou také virtuální obrázky „dávám srdce dětem“ za 100 Kč, 300 Kč nebo 500 Kč. Každý měsíc lidé mohou pomoci jinému dítěti.


Aktuální sbírka

Zářijové online Srdíčkové dny patří Martínkovi

Martínek trpí cystickou fibrózou a potřebuje získat 185 614 Kč na nákup přístroje SIMEOX na odlehčení dýchacích cest a zlepšení plicních funkcí.

Chci pomoci

Příběh Martínka
Martínek se narodil jako dvojče akutním císařským řezem, musel být resuscitován a napojen na plicní ventilátor. Následujících šest týdnů byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče, protože opakovaně upadal do těžkých hypoglykemií a dostával infuze glukózy. Po mnoha vyšetřeních sdělili lékaři rodičům chlapečkovu diagnózu – cystická fibróza, které se laicky říká nemoc slaných dětí. V následujících dnech se Martínek s rodiči a sestřičkou přesunuli do motolské nemocnice, kde se rodiče dozvěděli, jak pečovat o miminko s cystickou fibrózou.

Martínek dostával každé dvě hodiny ve dne i v noci vysokokalorickou stravu a před tím mu rodiče měřili hladinu cukru v krvi. Děti s cystickou fibrózou trpí nechutenstvím, přesto musí dodržovat vysokokalorickou dietu a před každým jídlem polykají pankreatické enzymy, aby byly schopné vůbec potravu strávit.

Protože cystická fibróza postihuje především plíce, začali rodiče s chlapečkem pětkrát denně inhalovat a poté odsávat hleny speciální odsávačkou s cévkou. V necelých třech letech u Martínka proběhla rozsáhlá plicní infekce a docházel na pravidelná přeléčení do nemocnice. Na plicích mu zůstaly nevratné změny, v sedmi letech dostal v nemocnici silný plicní zánět, proto dneska v deseti letech opakovaně podstupuje bronchoskopické čištění plic a je na trvalé antibiotické terapii. Martínek stále pětkrát denně inhaluje, třikrát denně provádí plicní rehabilitaci a užívá trvale velké množství antibiotik.

Přes jeho závažné onemocnění je Martínek velmi čilý a upovídaný kluk. Veselý, s velkou fantazií a nadáním k pohybu. Rád jezdí na kole, lyžuje, bruslí, skládá lego a pracuje na počítači a tvoří vlastní videa. Také je velmi šťastný mezi svými kamarády ve škole.

Přístroj SIMEOX Martínkovi pomůže výrazně zkvalitnit každodenní život. Rodina Martínka si však zakoupení přístroje z vlastních finančních prostředků nemůže bohužel dovolit a bude vděčná za jakoukoliv pomoc.

o.p.s. Život dětem prosí všechny laskavé lidi s dobrým srdcem, aby se do online Srdíčkových dnů na pomoc Martínkovi zapojili nebo o nich dali vědět svým blízkým, přátelům, kamarádům a známým.

 


 

Srdíčkové dny (sbírka)

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení. Veřejnosti jsou známy jako „Srdíčkové dny“.

Osvědčení o povolení konání sbírky (formát PDF, otevře se v novém okně)
Transparentní účet k veřejné sbírce – vyjádření Magistrátu (formát PDF, otevře se v novém okně)

Srdíčkové dny už dneska široká veřejnost dobře zná jako veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Pořádáme je vždycky na jaře, na podzim a v zimě. Snažíme se, aby se naše sbírkové předměty, které kolemjdoucím na ulicích nabízejí studenti středních škol a učilišť, lidem nejen líbily, ale byly také užitečné. Na sbírkových předmětech najdete  často naše usměvavé sluníčko v srdíčku, které je jednak symbolem pro štěstí, ale také naším logem.

Aktuální sbírka


Podzimní Srdíčkové dny v týdnu od 21. září

Z jarních Srdíčkových dnů budou podzimní (aktualizováno 25. 5. 2020)
Změna termínu jarních Srdíčkových dnů (aktualizováno 25. 3. 2020)
Termín v ohrožení – více informací ZDE (aktualizováno 10. 3. 2020)

Tisková zpráva v aktualitách (2. 3. 2020)
Seznam měst (připravujeme)

 

Pokud zrovna ve vašm místě sbírka neprobíhá nebo se Vám nepodařilo ji v ulicích potkat, můžete také pomoci, a to jednoduše zakoupením některého z předmětů přímo v našem e-shopu.

Příběhy dětí, kterým můžete aktuálně pomoci si můžete přečíst ZDE.

Seznam měst zapojených do projektu Srdíčkových dnů (za poslední rok):

Jarní Srdíčkové dny – březen 2020 (z důvodu koronaviru byly přesunuty na podzim 2020)
Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2019
Podzimní Srdíčkové dny – září 2019
Jarní Srdíčkové dny – březen 2019
Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2018

Náhledy vizuálů posledních sbírek
   

Výtěžek sbírek používáme z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

sd-sbirka-projekt-nahledy

 


 

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé je každoroční zábavná akce, kterou zahajujeme náš podzimní týdenní celorepublikový sbírkový projekt tzv. Srdíčkové dny.

Tato krásná akce se koná za podpory mnoha známých osobností, které přijdou potěšit širokou veřejnost svým hereckým či pěveckým vystoupením a tím pomoci a podpořit následující sbírkový projekt. V rámci této akce čekají děti i dospělé různá milá překvapení, dárky, vystoupení, hry, soutěže a mají také možnost seznámit se s novými sbírkovými předměty naší o.p.s. Život dětem.

Program aktuálního 8. ročníku, 21. září 2020 (PDF soubor)

Přehled jednotlivých ročníků

 8. ročník
21. září 2020
nám. Míru, Praha
7. ročník
23. září 2019
nám. Míru, Praha
 6. ročník
17. září 2018
nám. Míru, Praha
srdicka-herci210x297-201709-MAIL 5. ročník
13. září 2017
nám. Míru, Praha
blank
Prohlédnout všechny ročníky

 


 

Rádio Srdcem pro Život dětem

Rádio srdcem pro Život dětem je charitativní koncert, pořádaný dneska už pravidelně na Staroměstském náměstí v Praze vždy začátkem prosince. Jsme velmi rádi, že si dvě prestižní rozhlasové stanice, Evropa 2 a Frekvence 1, vybraly právě naši organizaci, aby spolu s námi tento ojedinělý koncert s úžasnou předvánoční atmosférou zorganizovaly a podpořily. Na koncertě vystupuje vždy řada našich předních zpěváků spolu s moderátory rozhlasových stanic.

V letošním roce se koncert konal 7. prosince 2019 opět na Staroměstském náměstí. Koncert se v odpoledních hodinách věnoval programu pro děti, a to od 14:00 do 16:00. Návštěvníky potěšilo prasátko Piggy a jeho kamarády a na závěr Pepa Melen s rodinou. Od 16:40 do 19:30 začal program pro ty větší, které potěšili známí zpěváci.

Na letošním koncertě návštěvníci potkali například skupinu Slza nebo Tomáše Kluse a samozřejmě mnoho dalších. Generálním partnerem charitativního koncertu byla společnost Lidl, která právě tady předávala neziskové organizaci Život dětem šek s částkou, získanou listopadovou sbírkou Srdce dětem. Ta se konala v listopadu ve všech prodejnách společnosti Lidl. Kolik zákazníci Lidlu i Lidl sám nemocným dětem nakonec darují, to nikdo nevěděl téměř do konce koncertu, protože do té doby společnost Lidl celkovou částku tají. Je to vlastně takový krásný vánoční dárek nemocným dětem. Za tuto sbírku patří společnosti Lidl a jejich laskavým zákazníkům skutečně velký dík. Je to obrovská pomoc pro nemocné děti. Výsledná částka všechny ohromila. Od společnosti Lidl a jejich zákazníků jsme získali šek na 38 miliónů korun. Všem patří obrovské poděkování.

Kromě společnosti Lidl předávaly na koncertě Rádio srdcem pro Život dětem šeky i další firmy, které se rozhodly prostřednictvím o.p.s. Život dětem pomáhat nemocným dětem. Patří k nim TianDe – královtsví s částkou 1 milión korun, PRO.MED.CS Praha a.s. s částkou 300 000 Kč, Spedica s částkou 100 000 Kč a BNP Paribas Cardif Pojišťovna rovněž s částkou 100 000 Kč. Jsme velmi rádi, že pro tyto firmy se předání šeku na Staroměstském náměstí stává už rovněž tradiční. Velmi si toho vážíme a všem děkujeme.

Rádio Srdcem pro Život dětem má za cíl nejen získat finanční prostředky pro rodiny s vážně nemocnými dětmi, ale také seznámit širokou veřejnost i posluchače rádií s činností naší obecně prospěšné společnosti Život dětem a s osudy některých nemocných dětí, které naši pomoc velmi potřebují.

Komu letos pomáháme

Štěpánek,4 roky – kombinované onemocnění

Rodiče malého Štěpánka se od neurologa dozvěděli, mu chybí corpus callosum, tedy spojení mezi pravou a levou hemisférou. Proto má problémy s pohybem, se zrakem, má časté epileptické záchvaty a trpí mentální retardací. Ve čtyřech letech nechodí, nemluví, neumí kousat a příliš neprojevuje emoce. Velmi mu pomáhají speciální rehabilitace, které však zdravotní pojišťovny nehradí.

 

Filípek,11 let – mukolopysacharidóza

Filípek byl do dvou let úplně normální kluk. Ve dvou letech začal divně chodit a tak se rodiče po mnoha vyšetřeních dozvěděli, že jejich syn trpí vzácným genetickým onemocněním – mukopolysacharidózou IV. typu. Jeho tělo není schopné odbourávat látky zvané mukopolysacharidy, které jsou v těle běžně přítomny. Staré se odbourávají a nové vytvářejí. Jenže nemocní mukopolysacharidózou je odbourávat neumějí. A tak se postupně hromadí v buňkách a zhoršují příznaky. Z dítěte, které bylo zcela v pořádku, se stává ležící miminko.

Viktorka, 2,5 let – spinální muskulární atrofie

Viktorka se už jako miminko chovala prostě jinak. Proto s ní zašla maminka na neurologii, kde mamince nakonec sdělili, že její dcera trpí spinální muskulární atrofií I. typu. Při této nemoci postupně odcházejí všechny svaly a dítě postupně vypadá jako hadrová panenka. Nakonec mu selžou taky plíce i srdce…. S myšlenkou, že ji Viktorka navždy opustí, se maminka nikdy nesmířila. Štěstí v neštěstí se na obě usmálo v podobě nového, velmi drahého léku.

Více na www.srdcedetem.cz

 

Jak se můžete do pomoci zapojit

Sbírkový účet

Můžete poslat jakoukoliv částku na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 7777

Dárcovská DMS

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS ZIVOTDETEM 30 nebo
DMS ZIVOTDETEM 60 nebo
DMS ZIVOTDETEM 90
na telefonní číslo 87 777

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, Život dětem, o.p.s. obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.

 

Přes DMS lze pravidelně přispívat automaticky každý měsíc.
Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS TRV ZIVOTDETEM 30 nebo
DMS TRV ZIVOTDETEM 60 nebo
DMS TRV ZIVOTDETEM 90
na telefonní číslo 87 777

Svoji trvalou podporu můžete kdykoliv bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP ZIVOTDETEM na 87 777.

 

Více informací na www.darcovskasms.cz

Přehled posledních ročníků

Radio Srdcem (2017)
Evropa2 srdcem (2016)

 

 


 

Rock v srdci

Dovolujeme si Vás pozvat na charitativní rockový koncert Rock v srdci, určený pro všechny příznivce rockové hudby. Jsme velmi rádi, že se jeho pořadatelé rozhodli věnovat celý výtěžek z tohoto koncertu na pomoc rodinám s vážně nemocným dětem.

Koncert se koná 13. dubna 2019 v Řevnicích v hotelu Liďák s největší pravděpodobností od 16 hodin, ale začátek jeho pořadatelé včas upřesní.

Na koncertu vystoupí kapely: Morčata na útěku, Tragedis, Vosí hnízdo, Curlies, Honem a Daily Coffee.

Kromě hudebního programu se ti, kteří dorazí, mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Vstupné na koncert je 200 Kč.

Život dětem o.p.s. děkuje pořadatelům, kapelám i návštěvníkům za tolik potřebnou pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.

Celý výtěžek akce bude věnován na konto organizace Život dětem.

 

 


 

VolšoHEC RUN 2020

Běháš? Běhání ti dělá radost, ale chtěl bys mu dát širší smysl?
Tak se HECni, oběhni spolu se třemi přáteli rybník Olšovec
a pomoz tak vážně nemocným dětem

29. srpna 2020 v 15:00 se poběží další ročník štafetového půlmaratonu VolšoHEC RUN (původní termín 23. 5. 2020 byl z důvodu koronaviru přesunut). Opět se poběží pro nemocné děti ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zúčastnit se ho mohou všichni, kteří rádi sportují, a navíc jim není lhostejný osud vážně nemocných dětí, kterým Život dětem o.p.s. pomáhá už od roku 2000. Jedná se o ideální víkend pro celou rodinu v krásném prostředí u rybníka Olšovce na Blanensku.

Tentokrát pomáháme Elišce, Mikuláškovi a Štěpánkovi. Jejich příběh si můžete přečíst níže.

Aktuální informace na www.facebook.com/volsohecrun nebo www.volsohec.cz.
Registrovat se můžete od 1.12.2019. Další informace připravujeme. Děkujeme!

 

Komu svým startem pomůžeš?

Eliška

Eliška už při narození neměla štěstí. Narodila se s krvácením do mozku. Dvojče, její bratr Honzík, byl přitom úplně v pořádku. Lékaři neuměli mamince říct, co holčičku čeká a doporučili jí, aby s dcerou cvičila Vojtovu metodu. Přitom vyslovili zdrcující diagnózu – dětská mozková obrna s postižením dolních končetin. Připravovali maminku na to, že její dcera nebude chodit nikdy. Zpočátku to tak skutečně vypadalo. Eliška rostla, ale nechodila, a dokonce ani nemluvila. Rodiče objevili speciální rehabilitační neurokliniku a doufali, že tam jejich dceři pomohou. Problém byl ale v tom, že zdravotní pojišťovny tyto speciální rehabilitace nehradí, a přitom čtyřtýdenní pobyt stojí 60 000 Kč. Rodiče Elišky dali tyto peníze dohromady a první pobyt sami zaplatili. Odměnou jim byly první Eliščiny krůčky. Pochopili, že toto je správná cesta a začali hledat neziskové organizace, které by jim s úhradou pomohly. Od té doby jezdí Eliška na speciální rehabilitace pravidelně a dělá velké pokroky. Nejenže chodí, ale dokonce začala i mluvit a rodiče mají skutečně ze své dcery velkou radost. Dobře vědí, že Eliška nikdy nebude jako ostatní děti, ale věří, že když bude pravidelně rehabilitovat, má velkou naději na zlepšení. Dneska už v něčem předstihne dokonce i svého úplně zdravého brášku. Proto rodina bude dál intenzivně shánět peníze, aby mohla Elišce tyto drahé, ale velmi účinné rehabilitace, dopřát.

Mikulášek – Cystická fibróza

Mikulášek je roztomilý chlapeček s velkýma očima. Na první pohled nikdo nepozná, že je vážně nemocný a že nikdo neví, jak dlouho se bude ze života radovat. Hned po narození při novorozeneckém screeningu se maminka dozvěděla, že její jediný syn trpí cystickou fibrózou.
Zjistila, že se nevyléčitelné cystické fibróze říká nemoc slaných dětí, protože jedním z jejích průvodních znaků je až pětkrát slanější pot. Do té doby o této nemoci vůbec nic nevěděla, a tak se postupně seznamovala s krutou perspektivou. Dočetla se, že Mikuláška asi nečeká dlouhý život, protože dneska se takto nemocní dožívají přibližně 35 let. Na druhé straně jí svitla naděje v podobě nových léků, které by měly umět nemoc pozdržet. Problém nemoci spočívá především v hromadění hustého hlenu v plících. Proto musejí takto nemocní pravidelně několikrát denně inhalovat, před každým jídlem polykat enzymy, nesmějí přijít do styku s žádnou infekcí, protože ta jejich stav zhoršuje a musejí také dodržovat velmi přísný hygienicko-epidemiologický režim. Maminka Mikuláška ale nechce, aby její syn žil ve skleníku. Snaží se, aby prožil život plný zážitků a radostných okamžiků. A i když na všechno zůstala sama, má hodně síly a energie, kterou, jak říká, paradoxně získává od malého Mikuláška. Chlapečkovi s cystickou fibrózou velmi pomáhá pobyt u moře, tam téměř nemusí inhalovat a slaná voda mu krásně pročistí dýchací cesty. Právě na tyto ozdravné pobyty potřebuje Mikulášek pomoc od nás ostatních.

Štěpánek – kombinované postižení – 6 roků

Malému Štěpánkovi je šest roků a za ten krátký život už toho hodně zkusil. Když se narodil, měl velké problémy, nebyl vůbec schopen pít mateřské mléko, byl apatický, nesmál se, nebrečel a zdálo se, že se mu nechce žít. Lékaři si s ním nevěděli rady, nebyli schopni stanovit diagnózu a vlastně do dnešního dne nevědí, jakou nemocí trpí. Rodiče dokonce připravovali na to, že jejich syn zůstane zcela nepohyblivý, protože se nevyvíjel jako ostatní děti. A taky jim řekli, že pokud nezačne do šesti let mluvit, nebude asi mluvit nikdy. Nakonec Štěpánkovi zavedli do nosu sondu, kterou přijímal mateřské mléko a později druhou, tzv. PEG do bříška, a tím dostává potravu. Ale rodiče se nevzdali. Smířili se s tím, že chlapeček nemluví, snaží se, aby alespoň něco snědl lžičkou a pokud se to nedaří, využívají PEGU, ale moc si přejí, aby byl Štěpánek pohyblivý. Pravidelně a intenzivně s ním rehabilitují. Zaplatili mu drahé rehabilitace ve speciálním zařízení a dostali za to velikou odměnu. Štěpánek se začal v pohybu zlepšovat. Už po prvním týdnu udělal první kroky v postýlce a dneska se dokonce snaží postavit vedle nábytku. Proto rodiče shánějí peníze na další, tolik důležité a prospěšné rehabilitace, protože dobře vědí, že jejich synovi opravdu pomáhají a jsou nadějí na velké zlepšení. Čím častěji bude Štěpánek rehabilitovat pod dohledem odborníků, tím bude v pohybu samostatnější…

Více informací je na www.volsohec.cz nebo na www.facebook.com/volsohecrun

Přehled všech ročníku projektu VolšoHEC RUN

 

 

 


 

Darovací certifikát

Dovolujeme si Vám nabídnout naše darovací certifikáty. Mezi Vámi je mnoho našich příznivců, kteří organizaci Život dětem podporují již od samotného založení v roce 2 000.

Věříme, že někteří z Vás rádi přivítají možnost zakoupit sobě nebo svým blízkým darovací certifikát v hodnotě 500 Kč. Jeho zakoupením přispějete na jednu hodinu speciálních neurorehabilitací, které vážně nemocným dětem nesmírně prospívají. Známe mnoho dětí, které jejich zásluhou udělaly své první krůčky a jejich rodiče věří, že pravidelné cvičení dětem postupně pomůže k samostatnosti a my se jim v tom snažíme pomoci, protože zdravotní pojišťovny je hradí částečně nebo vůbec..

Darovací certifikát můžete koupit jako dárek pro sebe, ale taky třeba jako mimořádný vánoční dárek, dárek k narozeninám či svátku pro své blízké, příbuzné, kamarády či známé. Americký spisovatel, učitel a kazatel Robert Fulghum říká: „Dej a bude Ti dáno, neboť dary kolují“   a my věříme, že i Vás tato možnost obdarování obohatí.

Darovací certifikát můžete objednat na našich webových stránkách v e-shopu nebo na adrese: zivotdetem@zivotdetem.cz, a to buď ve verzi pro někoho nebo pro sebe. Můžeme Vám ho zaslat poštou (jako pohlednici) nebo mailem k vytištění.

Srdečně děkujeme všem, kteří prostřednictvím darovacího certifikátu pomohou vážně nemocným dětem.

 


 

Kolin Beach Soccer

Akci jsme se rozhodli uspořádat, protože žijeme šťastný život. Můžeme poznávat okolí, zajímavé lidi, nechávat se inspirovat, vracet se domů a dělit se o všechny zážitky. Přesně takto vzniknul i nápad sportovně kulturní akce Kolín Beach Soccer. Jen tentokrát se nevrátíme domů, ale přímo na Karlovo náměstí, kde bude mít příležitost každý sportovec, či fanoušek sdílet svoje pocity a energii.

Rádi bychom rok co rok připravovali uprostřed prázdnin podívanou, která bude v kontrastu historického centra města a atraktivních plážových sportu oblíbená pro všechny věkové kategorie.

Tento rok jsme si připravili turnaj pro 16 týmů z blízkého okolí, kteří si zahrají o poháry, ale i zajímavý zájezd do ciziny na fotbalový zápas jedné z evropských lig. Dvoudenní turnaj přinese hodně zápasů a ještě více gólů. S podporou asociace plážové kopané postavíme hřiště oficiálních rozměrů, které po odehrání všech zápasů jistě obsadí všechny děti a stane se největším pískovištěm široko daleko. Díky výborné partnerské spolupráci budeme mít možnost vidět v sobotu v 17:30 zápas hokejistů bez bruslí a helem, kteří určitě ukáží svým fanynkám pěkné letní sestřihy. Následovat bude přátelský zápas výběru České reprezentace proti prozatím utajovanému soupeři. Tady už budou všichni jistě fandit jako jeden muž.

Dětské atrakce budou mít zelenou na druhé půlce náměstí a ti nejmenší i větší se můžou těšit na řádně posílený tým malování na obličej, horolezeckou stěnu, skákací hrad, trampolínu a pro soutěživé bude připravena fotbalová klec. Všechny atrakce budou přístupné v sobotu v průběhu celého dne.

Celá akce neoficiálně odstartuje již v pátek 2.8. podvečer, kdy bude hřiště přístupné veřejnosti. Doprovázet je bude pohodový doprovodný program v podobě menšího koncertu, nebo zábavné stand-up commedy show. V sobotu startuje od rána skupinová fáze turnaje a zároveň mnoho atrakcí, včetně bohatého výběru občerstvení.

V průběhu celé akce se budeme snažit sdílet naše štěstí s o.p.s. Život dětem, díky které budeme moci podpořit veřejnou sbírkou našeho kamaráda Lukáše, kterého nemoc upoutala na invalidní vozík a dopřát mu něco, co si přeje nebo potřebuje, aby byl ještě více veselý než je doteď. Večer završíme analýzami u elektronické tužky s doprovodem melodické místní kapely.

Zakončení turnaje spojené se zahájením „velkého letního úklidu“ je naplánované na neděli v 16:00. Těšíme se na tuto výjimečnou společenskou událost v srdci našeho města a tímto zveme všechny, aby se přišli podívat a prověřit, že o této akci platí „ větší než byste čekali“

 

 


 

Příběhy dětí

Projekt „Příběhy dětí“ přináší konkrétní příběhy dětí, kterým se snažíme pomoci. Můžete si buď přečíst co je trápí a jak se snažíme jejich situaci řešit a nebo se podívat na video medailonek některých dětí.

pribehy-deti-zdenecek-dmo-video
Zdeněček, 3 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-deti-misa-vvv-video
Míša, 2 roky,
vrozená vývojová vada
pribehy-thumb-terezkaTerezka, 4 roky,
dětská mozková obrna

 

Další příběhy dětí a videa najdete také na youtube kanále Život dětem.

 

 


 

Zaměstnanecká sbírka ve Škoda Auto, a.s.

Život dětem, o.p.s. je od roku 2014 vybrána zaměstnanci výrobních závodů Škoda Auto, a.s. jako partner pro Zaměstnanecké sbírky.

Celkový výnos sbírek, který organizuje Škoda Auto, a.s. spolu s Odbory KOVO od roku 2014, probíhá měsíční srážkou ze mzdy zaměstnanců a je věnován na dobročinné účely. Společnost Škoda Auto navyšuje částku darovanou zaměstnanci o dalších 80 %.

 sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1aHP-banner145x100skodaodborykovomb-logo  sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1b

V roce 2015 nominovali zaměstnanci Škoda Auto do 2. kola sbírek 92 neziskových organizací, z nichž bylo následně vybráno 6 vítězných. Také o nich rozhodovali samotní zaměstnanci hlasováním, do kterého se jich zapojilo 13 368.

Nejvíce hlasů získala naše o.p.s. Život dětem spolu s organizací Helppes a Bezpečně na silnicích. Tyto organizace se projektu účastnily již v minulých 2 letech. Nově je do sbírek zařazena Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, regionální o.s. Orion a místní organizace Českého svazu ochránců přírody.

Velice si vážíme důvěry, kterou v naši organizaci zaměstnanci společnosti Škoda Auto vložili a moc nás těší, že můžeme společně pomáhat desítkám vážně nemocným dětem.

Mezi tyto děti patří i Karolínka a Lara

 

 

 

Troška navíc na pomoc stačí

Troška navíc na pomoc stačí aneb i malými činy jdou dělat velké skutky

Originální projekt na pomoc těžce nemocným dětem, který osloví každého z nás.

Patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška.

Tento projekt vyjadřuje, že opravdu stačí jen „troška“ k tomu,
abychom pomohli, že nemusíme dávat tisíce a statisíce, ale naopak…

Podrobné informace o projektu si můžete přečíst ZDE.
troska-vizualy

 

 

BIP vydavatelství

BIP vydavatelství spolupracuje s naší organizací už od roku 2014. Projekt s názvem Prevence v tajence  je zaměřen na prevenci proti internetové kriminalitě, když je dítě o samotě doma a také proti nehodám v silničním provozu. Celá publikace je tvořena pomocí luštění křížovek, vždy s preventivní tajenkou a čtení pohádkového příběhu, rovněž s preventivní tématikou. Výtisky jsou pravidelně šířeny prostřednictvím nemocničních oddělení, základních škol a dětských domovů. Vždy jednou za čtvrtletí navíc Bip vydavatelství losuje výherce tabletu.
bip-vydavatelstvi-logo-web-small

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte