Srdce dětem – sbírka

„Srdce dětem“ je krásný projekt, který pomáhá vážně nemocným a postiženým dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života.

Projekt je realizován ve spolupráci naší Život dětem o.p.s. a různých společností a médií, které zajišťují rozsáhlou medializaci projektu napříč celou Českou republikou.

srdcedetem-logo201609-srgb

Komu přímo projekt pomáhá

Dětem, které postihla vážná nemoc či zranění; dětem, které nemají rodinu a po něčem pro ně nedostupném obrovsky touží. Získané finanční prostředky jsou věnovány dětem, kterým zdravotní pojišťovny nebo jiné státní instituce nejsou ochotny či schopny potřebné věci či tužby hradit ze svých zdrojů.

V rámci sbírky Srdce dětem probíhají akce:

Lidl a Život dětem o.p.s. společně dětem
Vánoční strom Srdce dětem

Kdo se může o pomoc ucházet

Rodiče, rodinní příslušníci či jiné zainteresované osoby dětí.

Kam můžete psát

Dopisy s popisem problémů konkrétních dětí posílejte na adresu
Život dětem o.p.s.
Lindnerova 6
180 00 Praha 8

Můžete také mailovat na adresu
zivotdetem@zivotdetem.cz

Jak můžete pomoci i Vy

Stačí poslat jakoukoliv částku na účet Život dětem o.p.s.: 83297339/0800 pod variabilním symbolem 1234, či přispět pomocí dárcovské DMS ve tvaru: DMS SRDCEPRODETI na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce obdrží 28,50 Kč – poskytovatelem této služby je Fórum dárců o. s.).

Přehled zrealizované pomoci

Poděkování jednotlivých obdarovaných v rámci celého projektu SRDCE DĚTEM najdete ZDE.
Přehled jak jste již pomohli (otevře se v novém okně, formát PDF).

 

 

Srdíčkové dny – sbírka

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení a jsou prezentovány a medializovány jako „Srdíčkové dny“.

Osvědčení o povolení konání sbírky (formát PDF, otevře se v novém okně)

Srdíčkové dny se dostaly do povědomí široké veřejnosti a představují pro lidi dobročinnou akci, která probíhá třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě. Pokaždé v sobě skýtá překvapení pro lidi, kteří jsou na ulicích oslovováni studenty středních škol. Ti jim nabízejí drobné předměty s usměvavým sluníčkem, které je naším symbolem pro štěstí a současně logem.

Příběhy dětí, kterým můžete aktuálně pomoci si můžete přečíst ZDE.

Seznam měst zapojených do projektu Srdíčkových dnů

Podzimní Srdíčkové dny – září 2016
Jarní Srdíčkové dny – březen 2016

Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2015

Náhledy vizuálů posledních sbírek
srdicka148x210-201609-MAIL
srdicka148x210-201602-LIC-WEB-MAILzivotdetem-zimni-srdickove-dny2015-web

Výtěžek sbírek používáme z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

sd-sbirka-projekt-nahledy

 

 

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé je každoroční zábavná akce, kterou zahajujeme náš podzimní týdenní celorepublikový sbírkový projekt tzv. Srdíčkové dny.

Tato krásná akce se koná za podpory mnoha známých osobností, které přijdou potěšit širokou veřejnost svým hereckým či pěveckým vystoupením a tím pomoci a podpořit následující sbírkový projekt. V rámci této akce čekají děti i dospělé různá milá překvapení, dárky, vystoupení, hry, soutěže a mají také možnost seznámit se s novými sbírkovými předměty naší o.p.s. Život dětem.

Přehled jednotlivých ročníků

4. ročník
14. září 2016
náměstí Míru, Praha

vizual rocniku 3, 2015

3. ročník
16. září 2015
nám. Míru, Praha

2. ročník
17. září 2014
nám. Míru, Praha

srdicka-herci210x297-201309-NAHLED

1. ročník
15.září 2013
nám. Republiky, Praha

blank

 

 

Srdce pro děti – TV přenosy

Od roku 2009 jsme rozšířili naši činnost o pořádání televizních přímých přenosů na podporu nemocných dětí

Od roku 2010 se jedná o společný projekt naší Život dětem o.p.s., TV Prima a vydavatelství Ringier Axel Springer a.s. – deníku Blesk s názvem „Srdce pro děti“. Jedná se o krásný projekt, který má každým rokem v předvánočním období podporu široké veřejnosti, společností a mnoha laskavých příznivců.

Přehled televizních přenosů

spd2014-clv-1185x1750

Srdce pro děti 2014 ZOO Praha, GOJA
 28. prosince 2014
  na TV Prima

spd2013-clv-1185x1750

Srdce pro děti 2013
Obecní dům, Praha

15. prosince 2013
na TV Prima

spd2012-vizual

Srdce pro děti 2012
Obecní dům, Praha

16. prosince 2012
na TV Prima

blank

Srdce pro děti 2011
GoJa, Praha

15. prosince 2011
na TV Prima

Podívejte se i na informace o starších ročnících.

Troška navíc na pomoc stačí

Troška navíc na pomoc stačí aneb i malými činy jdou dělat velké skutky

Originální projekt na pomoc těžce nemocným dětem, který osloví každého z nás.

Patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška.

Tento projekt vyjadřuje, že opravdu stačí jen „troška“ k tomu,
abychom pomohli, že nemusíme dávat tisíce a statisíce, ale naopak…

Podrobné informace o projektu si můžete přečíst ZDE.
troska-vizualy

 

 

Příběhy dětí

Sami si můžete vybrat komu konkrétně chcete pomoci.

pribehy-deti-zdenecek-dmo-video
Zdeněček, 3 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-deti-misa-vvv-video
Míša, 2 roky,
vrozená vývojová vada
pribehy-thumb-terezkaTerezka, 4 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-thumb-simonek
Šimonek, 6 let,
cystická fibróza
pribehy-thumb-eliska
Eliška, 5 let,
dětský autismus
pribehy-thumb-matysekMatýsek, 3 roky,
dětská leukémie
pribehy-thumb-adelka
Adélka, 7 let,
vrozená vývojová vada
pribehy-thumb-zoe
Zoe, 8 měsíců,
spinální muskulární atrofie
pribehy-thumb-davidDavid, 23 let,
nemoc motýlích křídel – EB
pribehy-thumb-tomasek
Tomášek, 2 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-thumb-elinka
Elinka, 8 let,
meningitida
pribehy-deti-blank-video

 

 

 

Škoda Auto ČR

Velmi nás těší, že naše o.p.s. Život dětem byla vybrána zaměstnanci výrobních závodů Škoda Auto ČR jako partner pro Zaměstnanecké sbírky v letech 2014 – 2015.

Celkový výnos sbírek, který probíhá měsíční srážkou ze mzdy zaměstnancům, je věnován jak jinak než na pomoc konkrétním nemocným dětem.

HP-banner145x100skoda

Společnost Škoda Auto navyšuje částku darovanou zaměstnanci o dalších 80%.

Zaměstnanci společnosti Škoda Auto si příjemce pomoci sami vybrali z 244 navržených projektů. 16 projektů postoupilo do finále, v tajném hlasování si pak mohl každý zaměstnanec vybrat své favority. Hlasování se zúčastnilo 12 166 zaměstnanců.

Pro svou pomoc si zaměstnanci Škoda Auto vybrali následné charitativní organizace: Člověk v tísni, Linka bezpečí, Helppes, Bezpečně na silnicích a naši o.p.s. Život dětem.

Velice si vážíme důvěry, kterou v naší organizaci zaměstnanci společnosti Škoda Auto vložili a moc nás těší, že v letech 2014 a 2015 můžeme společně pomáhat nemocným dětem.

 

 

Česká pošta

Dávám srdce dětem je celoročním projektem, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Cílem tohoto krásného projektu je získat finanční prostředky na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů. Projekt byl zahájen 1.8.2012 a probíhá na 3 000 pobočkách České pošty formou prodeje charitativních samolepek v ceně 30 korun.
ceskaposta-projekt-nahledySamolepky jsou označeny názvem projektu „Dávám srdce dětem“ a jsou k zakoupení u přepážek České pošty. V prostorách jednotlivých poboček jsou umístěny také plakátky s příběhy dětí, ke kterým finance získané z prodeje samolepek směřují v podobě potřebných léků, přístrojů, zdravotních pomůcek a služeb.

Výsledek sbírky na přepážkách České pošty v roce 2015 je 2 550 000 Kč

zd-letak210x297-ceskaposta-eliska-mail zd-letak210x297-ceskaposta-davidek-mail samolepky-ceska-posta-terezka2015

VÍCE INFORMACÍ o sbírce v roce 2015 se můžete dozvědět v samostatné části věnované tomuto projektu – www.zivotdetem.cz/ceskaposta

Travelex

Projekt „Dejte srdce dětem“ jsme zahájili se společností Travelex Czech Republic a.s., která poskytuje směnárenské služby a nebankovní nákup, v únoru roku 2013. Tento projekt spočívá v umístění sběrných plexi kasiček, speciálně připravených pro tento projekt, v prostorách Havlova letiště v Praze a na Rozvadově. Celkem došlo k umístění 8 zapečetěných kasiček, do kterých mohou zákazníci Travelexu vhazovat příspěvky v libovolné hodnotě a tím pomoci vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů, pro které je výtěžek určen.

Pokud lidé cestují a navštíví Havlovo letiště v Praze, mohou využít služeb Travelexu a  zároveň pomoci vážně nemocným dětem.

travelex-nahledy

 

Obrazy na míru

Od roku 2011 se stala společnost Profimedia partnerem a podporovatelem naší o.p.s. Život dětem, která v rámci svého projektu Obrazy na míru našla cestu, jak pravidelně nemocným dětem přispívat.
obrazynamiru-foto

O společnosti Profimedia

Profimedia je největší česká fotobanka, která poskytuje licence na užití fotografií, pořízených nejlepšími fotografy z celého světa. Z archivu Profimedia čerpají vizuální obsah grafičtí designeři, reklamní agentury, korporace i média; naleznete v něm fotografie, ilustrace, filmové záběry, aktuální obrazové zpravodajství i nadčasové historické fotografie a portréty světových osobností. Profimedia působí kromě České republiky i na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku.

Společnost Profimedia v roce 2010 představila nový internetový projekt www.obrazynamiru.cz, prostřednictvím kterého lze vybírat z více než 20 000 motivů vlastní originální obrazy do interiéru.

Projekt každému nabízí možnost dát stěnám nový rozměr. V duchu filozofie vnesení pozitivní atmosféry do každodenního život přesáhla Profimedia ve své činnosti k dobročinnosti a spojila se s Život dětem o.p.s., které z každé realizované objednávky obrazu odvede 5 Kč na pomoc těžce nemocným dětem.

 

BIP vydavatelství

BIP vydavatelství spolupracuje s naší organizací už třetím rokem. Projekt s názvem Prevence v tajence  je zaměřen na prevenci proti internetové kriminalitě, když je dítě o samotě doma a také proti nehodám v silničním provozu. Celá publikace je tvořena pomocí luštění křížovek, vždy s preventivní tajenkou a čtení pohádkového příběhu, rovněž s preventivní tématikou. Výtisky jsou pravidelně šířeny prostřednictvím nemocničních oddělení, základních škol a dětských domovů. Vždy jednou za čtvrtletí navíc Bip vydavatelství losuje výherce tabletu.
bip-vydavatelstvi-logo-web-small

Karlovarské minerální vody

Děkujeme společnosti Karlovarské minerální vody a.s., že se rozhodla pomoci malé Elizabeth s nemocí motýlích křídel. Z těchto peněz uhradí Život dětem o.p.s. nemocné holčičce ošetřující materiál.
aquila-logo-web

Příběh malé Elizabeth

Malá Elizabeth narodila se v květnu tohoto roku v Sokolově. Hned po porodu ji převezli do nemocnice v Plzni, protože se jí na pravé noze udělal velký puchýř. Byl od kolínka až po nárt. Lékaři vyjádřili podezření na nemoc motýlích křídel (Epidermolysis Bullosa). S malou holčičkou strávila maminka v nemocnici sedm dní, a když se jejich podezření potvrdilo, převezli holčičku i s maminkou na specializované pracoviště do Brna.

Když byl Elizabeth měsíc, mohla se s ní maminka vrátit domů. Musela se naučit, jak se o holčičku starat, jak ji převazovat a ošetřovat puchýřky. Po měsíci se vrátili do Brna na kontrolu, aby se dozvěděli, že jejich holčička trpí dystrofickou formu nemoci motýlích křídel, která se považuje za její nejhorší formu. Elizabeth je roztomilá holčička, která si pochopitelně jako každé miminko tře nožičky o sebe a také si žmoulá očička. To vše je pro ni velmi nebezpečné, protože její pokožka je velmi křehká, prostě jako motýlí křídla. Pokouší se lézt, ale i to je pro ni problém, protože by si mohla odřít kolínka a těch puchýřů by se tvořilo ještě více. A tak musí být holčička pod neustálým dohledem maminky, která ji čtyřikrát týdně převazuje, a aby si neublížila, má Elizabeth zavázané ručičky nebo nosí rukavice. Nemůže mít dudlík jako jiná miminka, protože se jí ihned začnou dělat puchýřky i v ústech a ona pak nemůže polykat.

Elizabeth potřebuje především ošetřující materiál, který je drahý a pojišťovna ho v plné výši nehradí. Samozřejmě ho potřebuje velké množství a soustavně. Jak poroste, bude ho potřebovat stále více.  Děkujeme  všem, kteří se rozhodnou malé Elizabeth pomoci.
elizabeth1-karlovarskemineralnivody-IMG_0760elizabeth2-karlovarskemineralnivody-IMG_4097aelizabeth3-karlovarskemineralnivody-IMG_4099aelizabeth4-karlovarskemineralnivodyelizabeth5-karlovarskemineralnivodyelizabeth6-karlovarskemineralnivody

 

 

Spolupráce s internetovými obchody

Spolupráce s internetovými obchody spočívá v prodeji našich drobných sbírkových předmětů a přímém finančním přispění zákazníků internetových obchodů, kteří mají možnost před ukončení své objednávky do košíku vložit náš sbírkový předmět nebo finančně přispět.
V některých internetových obchodech pro nemocné děti získáváme určité procento z prodeje.

Internetové obchody spolupracující s Život dětem:

Seznam obchodů najdete v části PODPORUJÍ NÁS / Spolupracující obchody

 

 

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte