Srdce dětem – sbírka

Sbírka Srdce dětem pomáhá vážně nemocným dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života.

srdcedetem-logo201609-srgb

V rámci sbírky Srdce dětem probíhají akce

Život dětem a Lidl společně dětem

Již šest let spolupracuje Život dětem s obchodním řetězcem Lidl. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 1 000 nemocných dětí.

samolepka-lidl-spolecne-detemSpolečnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 55 500 000 Kč. V loňském roce byla vybrána rekordní částka, která přesáhla 18 milionů korun a společnost Lidl tuto částku navýšila na 20 milionů korun.

Velice nás těší slova Michala Farníka, jednatele společnosti Lidl ČR: „Jsem rád, že jsme nalezli důvěryhodný projekt, ve kterém je možné využít sílu našich prodejen a přispět tak na dobrou věc a pomoci mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život.“

Společně pomáháme Adámkovi a mnoha dalším dětem.

Více příběhů dětí najdete ZDE.

 

Vánoční strom Srdce dětem

S prosbou o pomoc oslovujeme celou řadu společností, aby dle svých možností před vánočními svátky otevřely svá srdce a obdarovaly ty, kteří to nejvíce potřebují.

vanocni-strom-00Přispět je možné jakoukoliv částkou na účet č. 83297339/0800 pod variabilním symbolem 1234 a specifickým symbolem – číslo darovací smlouvy, kterou obdrží každá dárcovská společnost. V případě, že společnosti darovací smlouvu nevyužijí a finanční prostředky zašlou na účet přímo, rádi jim na vyžádání zašleme Potvrzení o přijetí daru pro daňové účely.

Díky vstřícnosti, laskavosti a pochopení mnoha firem, společností i soukromých dárců se pro vážně nemocné děti podařilo v minulých letech získat částku přesahující 12 000 000 Kč. Ta putovala k dětem v podobě celé řady potřebných léků, přístrojů, zdravotních a kompenzačních pomůcek, rehabilitačních a ozdravných pobytů a dalších služeb.

Srdečně děkujeme všem laskavým společnostem za pomoc nemocným dětem, mezi které v letošním roce patří i malá Ronja.

Více informací najdete ZDE.

 

 

Srdíčkové dny – sbírka

Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení a jsou prezentovány a medializovány jako „Srdíčkové dny“.

Osvědčení o povolení konání sbírky (formát PDF, otevře se v novém okně)

Srdíčkové dny se dostaly do povědomí široké veřejnosti a představují pro lidi dobročinnou akci, která probíhá třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě. Pokaždé v sobě skýtá překvapení pro lidi, kteří jsou na ulicích oslovováni studenty středních škol. Ti jim nabízejí drobné předměty s usměvavým sluníčkem, které je naším symbolem pro štěstí a současně logem.

Příběhy dětí, kterým můžete aktuálně pomoci si můžete přečíst ZDE.

Seznam měst zapojených do projektu Srdíčkových dnů

Podzimní Srdíčkové dny – září 2016
Jarní Srdíčkové dny – březen 2016

Zimní Srdíčkové dny – prosinec 2015

Náhledy vizuálů posledních sbírek
srdicka148x210-201609-MAIL
srdicka148x210-201602-LIC-WEB-MAILzivotdetem-zimni-srdickove-dny2015-web

Výtěžek sbírek používáme z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem putuje také na podporu vzdělání.

sd-sbirka-projekt-nahledy

 

 

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé

Zábavné odpoledne pro děti a dospělé je každoroční zábavná akce, kterou zahajujeme náš podzimní týdenní celorepublikový sbírkový projekt tzv. Srdíčkové dny.

Tato krásná akce se koná za podpory mnoha známých osobností, které přijdou potěšit širokou veřejnost svým hereckým či pěveckým vystoupením a tím pomoci a podpořit následující sbírkový projekt. V rámci této akce čekají děti i dospělé různá milá překvapení, dárky, vystoupení, hry, soutěže a mají také možnost seznámit se s novými sbírkovými předměty naší o.p.s. Život dětem.

Přehled jednotlivých ročníků

4. ročník
14. září 2016
náměstí Míru, Praha

vizual rocniku 3, 2015

3. ročník
16. září 2015
nám. Míru, Praha

2. ročník
17. září 2014
nám. Míru, Praha

srdicka-herci210x297-201309-NAHLED

1. ročník
15.září 2013
nám. Republiky, Praha

blank

 

 

Srdce pro děti – TV přenosy

Od roku 2009 jsme rozšířili naši činnost o pořádání televizních přímých přenosů na podporu nemocných dětí

Od roku 2010 se jedná o společný projekt naší Život dětem o.p.s., TV Prima a vydavatelství Ringier Axel Springer a.s. – deníku Blesk s názvem „Srdce pro děti“. Jedná se o krásný projekt, který má každým rokem v předvánočním období podporu široké veřejnosti, společností a mnoha laskavých příznivců.

Přehled televizních přenosů

spd2014-clv-1185x1750

Srdce pro děti 2014 ZOO Praha, GOJA
 28. prosince 2014
  na TV Prima

spd2013-clv-1185x1750

Srdce pro děti 2013
Obecní dům, Praha

15. prosince 2013
na TV Prima

spd2012-vizual

Srdce pro děti 2012
Obecní dům, Praha

16. prosince 2012
na TV Prima

blank

Srdce pro děti 2011
GoJa, Praha

15. prosince 2011
na TV Prima

Podívejte se i na informace o starších ročnících.

Troška navíc na pomoc stačí

Troška navíc na pomoc stačí aneb i malými činy jdou dělat velké skutky

Originální projekt na pomoc těžce nemocným dětem, který osloví každého z nás.

Patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška.

Tento projekt vyjadřuje, že opravdu stačí jen „troška“ k tomu,
abychom pomohli, že nemusíme dávat tisíce a statisíce, ale naopak…

Podrobné informace o projektu si můžete přečíst ZDE.
troska-vizualy

 

 

Příběhy dětí

Sami si můžete vybrat komu konkrétně chcete pomoci.

pribehy-deti-zdenecek-dmo-video
Zdeněček, 3 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-deti-misa-vvv-video
Míša, 2 roky,
vrozená vývojová vada
pribehy-thumb-terezkaTerezka, 4 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-thumb-simonek
Šimonek, 6 let,
cystická fibróza
pribehy-thumb-eliska
Eliška, 5 let,
dětský autismus
pribehy-thumb-matysekMatýsek, 3 roky,
dětská leukémie
pribehy-thumb-adelka
Adélka, 7 let,
vrozená vývojová vada
pribehy-thumb-zoe
Zoe, 8 měsíců,
spinální muskulární atrofie
pribehy-thumb-davidDavid, 23 let,
nemoc motýlích křídel – EB
pribehy-thumb-tomasek
Tomášek, 2 roky,
dětská mozková obrna
pribehy-thumb-elinka
Elinka, 8 let,
meningitida
pribehy-deti-blank-video

 

 

 

Zaměstnanecká sbírka ve Škoda Auto, a.s.

Život dětem, o.p.s. je od roku 2014 vybrána zaměstnanci výrobních závodů Škoda Auto, a.s. jako partner pro Zaměstnanecké sbírky.

Celkový výnos sbírek, který organizuje Škoda Auto, a.s. spolu s Odbory KOVO od roku 2014, probíhá měsíční srážkou ze mzdy zaměstnanců a je věnován na dobročinné účely. Společnost Škoda Auto navyšuje částku darovanou zaměstnanci o dalších 80 %.

 sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1aHP-banner145x100skodaodborykovomb-logo  sbirka-skodaauto-projekt-nahledy1b

V roce 2015 nominovali zaměstnanci Škoda Auto do 2. kola sbírek 92 neziskových organizací, z nichž bylo následně vybráno 6 vítězných. Také o nich rozhodovali samotní zaměstnanci hlasováním, do kterého se jich zapojilo 13 368.

Nejvíce hlasů získala naše o.p.s. Život dětem spolu s organizací Helppes a Bezpečně na silnicích. Tyto organizace se projektu účastnily již v minulých 2 letech. Nově je do sbírek zařazena Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, regionální o.s. Orion a místní organizace Českého svazu ochránců přírody.

Velice si vážíme důvěry, kterou v naši organizaci zaměstnanci společnosti Škoda Auto vložili a moc nás těší, že můžeme společně pomáhat desítkám vážně nemocným dětem.

Mezi tyto děti patří i Karolínka a Lara

 

 

 

Dávám srdce dětem s Českou poštou

Dávám srdce dětem je celoroční projekt, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Byl zahájen 1.8.2012 a probíhá na 3 000 pobočkách České pošty formou prodeje samolepek a CD.

Na přepážkách jsou k zakoupení charitativní samolepky označené názvem projektu „dávám srdce dětem“ za 30 Kč a vánoční CD „Srdci blíž“ za 50 Kč. Výtěžek z prodeje je věnován na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů v celé České republice v podobě potřebných léků, přístrojů, zdravotních pomůcek a služeb.
ceskaposta-projekt-nahledy
Mezi vážně nemocné děti, ke kterým směřuje výtěžek sbírky v letošním roce, patří i Eliška. Lékaři jí diagnostikovali Rettův syndrom. Ten se vyskytuje téměř výhradně u dívčí populace a ovlivňuje hybnost organismu, komunikaci, zrak i motoriku.

Děkujeme, že se společně s námi zapojíte do sbírky. Díky Vám může být svět bohatší o dětský úsměv :-)

 

zd-letak210x297-ceskaposta-eliska-mail
Eliška
2 roky

zd-letak210x297-ceskaposta-davidek-mail
David
8 let

samolepky-ceska-posta-terezka2015
Terezka
4 roky

blank blank

 

Travelex

Projekt „Dejte srdce dětem“ jsme zahájili se společností Travelex Czech Republic a.s., která poskytuje směnárenské služby a nebankovní nákup, v únoru roku 2013. Tento projekt spočívá v umístění sběrných plexi kasiček, speciálně připravených pro tento projekt, v prostorách Havlova letiště v Praze a na Rozvadově. Celkem došlo k umístění 8 zapečetěných kasiček, do kterých mohou zákazníci Travelexu vhazovat příspěvky v libovolné hodnotě a tím pomoci vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů, pro které je výtěžek určen.

Pokud lidé cestují a navštíví Havlovo letiště v Praze, mohou využít služeb Travelexu a  zároveň pomoci vážně nemocným dětem.

travelex-nahledy

 

Obrazy na míru

Od roku 2011 se stala společnost Profimedia partnerem a podporovatelem naší o.p.s. Život dětem, která v rámci svého projektu Obrazy na míru našla cestu, jak pravidelně nemocným dětem přispívat.
obrazynamiru-foto

O společnosti Profimedia

Profimedia je největší česká fotobanka, která poskytuje licence na užití fotografií, pořízených nejlepšími fotografy z celého světa. Z archivu Profimedia čerpají vizuální obsah grafičtí designeři, reklamní agentury, korporace i média; naleznete v něm fotografie, ilustrace, filmové záběry, aktuální obrazové zpravodajství i nadčasové historické fotografie a portréty světových osobností. Profimedia působí kromě České republiky i na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku.

Společnost Profimedia v roce 2010 představila nový internetový projekt www.obrazynamiru.cz, prostřednictvím kterého lze vybírat z více než 20 000 motivů vlastní originální obrazy do interiéru.

Projekt každému nabízí možnost dát stěnám nový rozměr. V duchu filozofie vnesení pozitivní atmosféry do každodenního život přesáhla Profimedia ve své činnosti k dobročinnosti a spojila se s Život dětem o.p.s., které z každé realizované objednávky obrazu odvede 5 Kč na pomoc těžce nemocným dětem.

 

BIP vydavatelství

BIP vydavatelství spolupracuje s naší organizací už třetím rokem. Projekt s názvem Prevence v tajence  je zaměřen na prevenci proti internetové kriminalitě, když je dítě o samotě doma a také proti nehodám v silničním provozu. Celá publikace je tvořena pomocí luštění křížovek, vždy s preventivní tajenkou a čtení pohádkového příběhu, rovněž s preventivní tématikou. Výtisky jsou pravidelně šířeny prostřednictvím nemocničních oddělení, základních škol a dětských domovů. Vždy jednou za čtvrtletí navíc Bip vydavatelství losuje výherce tabletu.
bip-vydavatelstvi-logo-web-small

Karlovarské minerální vody

Děkujeme společnosti Karlovarské minerální vody a.s., že se rozhodla pomoci malé Elizabeth s nemocí motýlích křídel. Z těchto peněz uhradí Život dětem o.p.s. nemocné holčičce ošetřující materiál.
aquila-logo-web

Příběh malé Elizabeth

Malá Elizabeth narodila se v květnu tohoto roku v Sokolově. Hned po porodu ji převezli do nemocnice v Plzni, protože se jí na pravé noze udělal velký puchýř. Byl od kolínka až po nárt. Lékaři vyjádřili podezření na nemoc motýlích křídel (Epidermolysis Bullosa). S malou holčičkou strávila maminka v nemocnici sedm dní, a když se jejich podezření potvrdilo, převezli holčičku i s maminkou na specializované pracoviště do Brna.

Když byl Elizabeth měsíc, mohla se s ní maminka vrátit domů. Musela se naučit, jak se o holčičku starat, jak ji převazovat a ošetřovat puchýřky. Po měsíci se vrátili do Brna na kontrolu, aby se dozvěděli, že jejich holčička trpí dystrofickou formu nemoci motýlích křídel, která se považuje za její nejhorší formu. Elizabeth je roztomilá holčička, která si pochopitelně jako každé miminko tře nožičky o sebe a také si žmoulá očička. To vše je pro ni velmi nebezpečné, protože její pokožka je velmi křehká, prostě jako motýlí křídla. Pokouší se lézt, ale i to je pro ni problém, protože by si mohla odřít kolínka a těch puchýřů by se tvořilo ještě více. A tak musí být holčička pod neustálým dohledem maminky, která ji čtyřikrát týdně převazuje, a aby si neublížila, má Elizabeth zavázané ručičky nebo nosí rukavice. Nemůže mít dudlík jako jiná miminka, protože se jí ihned začnou dělat puchýřky i v ústech a ona pak nemůže polykat.

Elizabeth potřebuje především ošetřující materiál, který je drahý a pojišťovna ho v plné výši nehradí. Samozřejmě ho potřebuje velké množství a soustavně. Jak poroste, bude ho potřebovat stále více.  Děkujeme  všem, kteří se rozhodnou malé Elizabeth pomoci.
elizabeth1-karlovarskemineralnivody-IMG_0760elizabeth2-karlovarskemineralnivody-IMG_4097aelizabeth3-karlovarskemineralnivody-IMG_4099aelizabeth4-karlovarskemineralnivodyelizabeth5-karlovarskemineralnivodyelizabeth6-karlovarskemineralnivody

 

 

Spolupráce s internetovými obchody

Spolupráce s internetovými obchody spočívá v prodeji našich drobných sbírkových předmětů a přímém finančním přispění zákazníků internetových obchodů, kteří mají možnost před ukončení své objednávky do košíku vložit náš sbírkový předmět nebo finančně přispět.
V některých internetových obchodech pro nemocné děti získáváme určité procento z prodeje.

Internetové obchody spolupracující s Život dětem:

Seznam obchodů najdete v části PODPORUJÍ NÁS / Spolupracující obchody

 

 

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte