Poděkování obdarovaných 2015

Karolínka a Miriamka Wijacká

srdcedetem-kajka-mimi-wijacka

Dominik Jašek

Dobrý den,

Moc děkuji o.p.s. Život dětem za pořízení zdravotní matrace na které se mi mnohem lépe spí a tlak na mou nemocnou kůži je mnohem snesitelnější. Také mi byl zakoupen nový monitor k mému počítači, když starý monitor dosloužil. Počítač je mé spojení se světem z domova. Umožňuje mi nejen hrát on-line hry s kamarády, ale i usnadňuje individuální studium.

Děkuji, Dominik Jašek
srdcedetem-dominikjasek1 srdcedetem-dominikjasek2

Barborka Kebrlová

Vážení,

nesmírně děkuji za Vaši finanční podporu, která umožnila mé dceři rehabilitační pobyt v neurorehabilitační klinice Axon. Velmi si vážím Vaší pomoci, která dala dceři poprvé vyzkoušet intenzivní rehabilitaci. 4 týdenní cvičení dcera zvládla bez zdravotních komplikací. Naše rodina dostala pocit, že náš cíl se zase přiblížil k tomu, aby jednou samostatně chodila. Pro naši rodinu, mého muže, mne a druhou dceru to velmi znamená.

Děkuji za Vaši pomoc.

S přátelským pozdravem

Ing. Monika Kebrlová
srdcedetem-barborkakerbova3 srdcedetem-barborkakerbova2 srdcedetem-barborkakerbova1

Integrační centrum Zahrada

srdcedetem-integracnicentrumzahradaVážení a milí,
tímto Vám chceme ještě jednou moc poděkovat, za Vaši podporu při rozšiřování možnostá naší rehabilitační péče. Pořídili jste nám vertikaliziátor, který již pár týdnů slouží našim dětským klientům. A to k velké spokojenosti. Přikládáme fotku – jedné modelky, jenž se uvolila Vám zapózovat, ve „stojítku“ – jak mu mezi sebou říkáme. Přejeme hodně úspěchů ve Vaši skvělé práci a krásný nadcházející advent.

Za Integrační centrum Zahrada
Pavla Pospíšilová

David Šimík

Dobrý den,

chtěla bych Vám mnohokrát poděkovat jménem mého syna Davida,kterému jste poslali nádherný dar v podobě iPadu. Davídek je je kluk s těžkým mentálním postižením a autista,pevně věřím,že Váš dar mu pomůže k dalšímu rozvoji a vzdělávání.

Ještě jednou Vám mockrát děkujeme.

Za syna Davida Šimíka děkuje maminka Ivana Šimíková
srdcedetem-davidsimik2 srdcedetem-davidsimik1

Eliška

Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat za dcerku Elišku, moc děkujeme za ipad,
Eliška je moc nadšená. Děkujeme Hospodkova
srdcedetem-eliskahospodkova3 srdcedetem-eliskahospodkova2 srdcedetem-eliskahospodkova1

Terezka

Rádi bychom poděkovali za finanční pomoc, kterou nám poskytla organizace Život dětem na zakoupení vertikalizačního stojanu Bantam pro naši dceru Terezku.

Vertikalizační stojan je pro Terezku nezbytnou zdravotní pomůckou, která Terezce umožní tělo zatěžovat pozicí ve stoje. Stoj je pro ni důležitý pro zabránění deformací a pro zatěžování kloubů, protože většinu dne tráví vsedě ve vozíku. Zvolený typ stojanu nám umožní jednoduše Terezku do stojanu přemístit a pak plynuje přejít z pozice sedu do pozice stoje pomocí hydraulického mechanismu stojanu. Na obsluhu stojanu tak stačí jedna osoba a Terezka si může pákou sama měnit pozici ze sedu do stoje, což u jiných vertikalizačních stojanů dodávaných do ČR zpravidla nejde. Pro představu přikládáme fotografie Terezky ve stojanu.

Ještě jednou moc děkujeme a s pozdravem

manželé Hoňkovi
srdcedetem-terzekahonkova2 srdcedetem-terzekahonkova1

Centrum Arpida

Vážení přátelé,

dovolte nám upřímně poděkovat za Vaše rozhodnutí věnovat našemu centru rehabilitační stůl JORDAN E1. Uplatnění našel okamžitě a my si dovolujeme přiložit fotografie.

Centrum ARPIDA je nestátní neziskovou organizací, která poskytuje komplexní péči v duchu uceleného systému rehabilitace dětem, mládeži a mladým dospělým lidem s tělesným a kombinovaným postižením. Denně jej navštěvuje přes 130 klientů z regionu jižních Čech. Ambulantních klientů z celé ČR evidujeme již kolem 3000 (viz www.arpida.cz).

Vámi věnovaný stůl proto bude využit rozhodně každodenně. Ještě jednou děkujeme a přejeme vám hodně zdraví, sil a radosti jak v osobním, ale i pracovním životě.

S úctou

Mgr. Ing. Marek Wohlgemuth
ředitel centra ARPIDA

KMBT_C224e-20151112134601

Lukáš

Děkujeme za fusak pro Lukáška! Fusak je mnohem lepší než ten, který jsme měli. Určitě je teplejší a nepromokavý.

Děkujeme všem hodným dárcům, díky kterým nám byl zakoupen fusak pro Lukáška. Fusak je opravdu vynikající, Lukáškovi je v něm teplo a je nepromokavý. Ještě jednou všem moc děkujeme.

Daňkovi

ZŠ Terezín

Vážení přátelé,

dovolte mi, abych Vám poděkovala za poskytnutý dar – závěsný elektrický zvedák SITO s příslušenstvím v celkové hodnotě 25 400 Kč. Tento zvedák slouží jako pomůcka ve prospěch žáka s těžkým pohybovým postižením. Chlapec je zcela odkázán na pomoc asistenta.

Jsme klasická základní škola, která se na základě zájmu rodičů snaží o integraci postižených žáků. Zkušenosti máme především s tělesně postiženými žáky. Pomůcka – závěsný elektrický zvedák dovolí častější přemísťování postiženého žáka a pomůže tak k jeho ještě většímu zapojení do života třídy a školy.

S pozdravem

Mgr. Hana Bažantová
řed. školy
srdcedetem-zsterezin1 srdcedetem-zsterezin2 srdcedetem-zsterezin3 srdcedetem-zsterezin4 srdcedetem-zsterezin5

Adámek Marschalek

srdcedetem-adamekmarschalek1Děkujeme všem, kteří přispěli do sbírky „Pomáháme Adámkovi“ a pomohli tak k zakoupení iPadu s krytem pro našeho syna Adámka. Adámek má velmi vzácné onemocnění všech kloubů v těle (Arthrogryposis multiplex congenita) a kromě jiného také téměř nehybné prsty a zápěstí. Díky iPadu a aplikacím na rozvoj grafomotoriky se může rozvíjet a trénovat ručičky přirozeně – tedy hrou. Fotka je z pražské nemocnice Bulovka, kde Adámek teď v říjnu podstoupil náročnou operaci nožičky a právě iPad – pohádky a hry,  mu pomáhaly a pomáhají na chvilku zapomenout na bolest a pobyt si v rámci možností i užívat.

Za Adámka děkují Marschalkovi

Šimonek Pačes

srdcedetem-simonekpacesMilá, zlatá teto Aničko!!!!

Moc děkujeme za umožnění opětovné rehabilitace tentokráte v SAREMĚ v Liberci, která je našemu bydlišti nejblíže a můžeme tedy každý den dojíždět a nemusíme, tak být odloučeni od brášky a taťky. Šimonek opět pracuje na uvolnění spasmů na nožkách a odvrácení  hrozící operace kyčle a kotníků.

Moc děkujeme a vážíme si pomoci.

Eva, Radoslav, Mára a Šimonek Pačesovi

Helenka Hagenbartová

Dobrý den  paní Aničko,

ráda bych se s Váma a s nadací podělila o velké radosti v Helenky novém pokoji, níže foto… Moc bych Vám chtěla vyjádřit velké poděkování za mou  Helenku. Bez Vaší pomoci, by Helenka neměla ani bezbariér pokoj, ani v něm opravené a funkční lehátko na cvičení.

Srdečné Vám i celé nadaci patří velké poděkování!

S přáním hezkého dne,
Zdeňka Hegenbartová
srdcedetem-helenkahagenbartova1 srdcedetem-helenkahagenbartova2 srdcedetem-helenkahagenbartova3 srdcedetem-helenkahagenbartova4 srdcedetem-helenkahagenbartova5 srdcedetem-helenkahagenbartova6 srdcedetem-helenkahagenbartova7

Verunka Cimburková

srdcedetem-verunkacimburkovaDobrý den paní Strnadová,
chtěly bychom poděkovat Nadaci Život dětem, která přispěla naší dcerce Verunce na přímořský ozdravný pobyt. Verunka se narodila s nemocí „motýlích křídel“, mořské klima a mořská voda Verunce velmi prospívají a pomáhají zhojit rány na kůži. Verunka si pobyt velmi užila, mořská voda zhojila i bebina, která se doma těžko hojí. Ještě jednou děkujeme Nadaci a všem, kteří  nadaci Život dětem přispívají. Verunka s rodiči

Samuel Havrila

Hezký den paní Strnadová,

chtěla bych z celého srdce Vám a celé nadaci Život dětem poděkovat za to, že jste mému synovi Samíkovi, který je po onkologické léčbě, umožnili jet k moři na ozdravný pobyt. A také, že jsem mohla být s ním a s jeho malou sestřičkou. Bylo to velmi nádherné. Moc Vám děkujeme.

Bohužel také musím říct, že Samíkovi se pobyt líbil, ale těžce mi ho zvládal. Po zdravotní stránce, Samík mi tam přestal jíst, nekomunikoval, měl spíše psychické problémy. Samovi diagnostikovali těsně před odletem austimus. Tak jsme museli dříve odletět domu. Ale i tak si myslím, že to v něm něco hezkého zanechalo a co se týče ekzému, tak už ho od té doby nemá. 🙂

Ještě jednou moc a moc děkujeme.

Havrilovi
srdceprodeti-samuelhavrila3 srdceprodeti-samuelhavrila2 srdceprodeti-samuelhavrila1

Nelinka Bugalová

srdceprodeti-nelinkabugalova5Dobrý den,

chtěli bychom z celého srdce poděkovat nadaci Život dětem za nakoupení kašlacího asistenta pro naši dceru Nelinku, která má diagnostikováno onemocnění SMA I. Po dvou týdnech používání kašlacího asistenta Nelince zmizely skoro všechny hleny z plic, které ji hodně trápily, zejména v těchto podzimních měsících. Nelinka byla zpočátku hodně vyděšená, ale za velmi krátkou dobu si na přístroj zvykla a dokonce se při používání asistenta usmívá.

Moc si vážíme Vaši pomoci a mnohokrát  děkujeme. Rodina Bugalová

Vojtíšek Čermák

srdceprodeti-vojtisekcermakRádi bychom poděkovali všem dárcům a nadaci Život dětem za finanční příspěvek na klimatizaci pro našeho syna Vojtíška. Letošní horké léto bylo velmi náročné na ošetřování motýlí kůže našeho syna, proto jsme rádi za tento dar, který jistě ulehčí Vojtíškovi život.

Děkujeme, Čermákovi.

Tomáš Kaninský

Rádi bychom z celého srdce poděkovali o.s. Život Dětem za pořízení polohovacího zařízení pro sed od firmy Otto bock pro našeho syna Tomáška. Tomáškovi je 6 let a je ležící. Židlička nám hodně ulehčí nejen krmení, hraní, ale hlavně umožní Tomáškovi jiný pohled na svět než jen z ležení.

Vaší pomoci si velice vážíme.

S úctou rodina Kaninských
srdceprodeti-tomaskaninsky3 srdceprodeti-tomaskaninsky2 srdceprodeti-tomaskaninsky1

Ellinka Daňková

S pomocí paní  Mgr. Kopejskové a nadaci Život dětem jsme získali pro naší devítiměsíční dceru Ellu (SMA I.)  kašlacího asistenta. Zatím cvičíme s nižšími tlaky a Ellinka to krásně zvládá. Trénujeme dvakrát denně, nejprve cvičí Méďa a pak je řada na Ellinku. Zatím jsme naštěstí nemuseli řešit žádnou infekci, ale až jednou přijde, bude na ni Ellinka lépe připravena a díky kašlacímu asistentovi ji lépe zvládneme.

Děkujeme mnohokrát.
srdceprodeti-elinkadankova2 srdceprodeti-elinkadankova3 srdceprodeti-elinkadankova1

Bedříšek Svoboda

Dobrý den paní Strnadová,

Bedříšek by vám a vaší nadaci Život dětem rád poděkoval, že jste mu umožnili a zaplatili v září rehabilitační pobyt v lázních Klimkovice. Je vidět, že tyto opakované intenzivní rehabilitační pobyty mu velmi pomáhají a stále ho posouvají, sice pomalu, ale správně, dopředu. Bedříšek zase udělal další pokroky ke svému cíli – naučit se pořádně chodit s berličkami nebo nejlépe bez opory 🙂 A už se zase těší na cvičení v následujícím roce, kdy má v plánu absolvovat v dubnu operaci ulzibat a má objednané další 3 pobyty v pravidelných intervalech po 3měsících, buď v Klimkovicích nebo v Praze na klinice AXON.

Ještě jednou moc děkujeme za vaši finanční pomoc.

Bedříšek s maminkou a rodinou
srdceprodeti-bedriseksvoboda2 srdceprodeti-bedriseksvoboda1

Adélka Barešová

srdceprodeti-adelkabaresovaDobrý den,

za  celou naši rodinu chci, velice poděkovat nadaci ŽIVOT DĚTEM za financování  Benecyklu – Kozlík Junior, pro naši 5-letou dcerku Adélku. Benecykl je úžasná kompenzační pomůcka,kterou využíváme na nejrůznější sportovní aktivity, výlety apod. Díky Vaši nadaci, má dcera zase o něco plnohodnotnější život. Děkujeme 🙂

Daniel Drayer

Dobrý den

ráda bych Vám Všem poděkovala za finanční příspěvek pro mého syna Daniela na rehabilitační pobyt KLIM-THERAPY v Sanatoria Klimkovice,který jsme absolvovali v termínu 18.8 -13.9.2015. Cvičení bylo zaměřeno na uvolnění zkrácených svalů,posílení trupu a nácvik chůze. Danečkovi tato terapie velmi pomohla.

Z celého srdce moc děkujeme

Daneček s maminkou
srdceprodeti-danieldryer2 srdceprodeti-danieldryer1

Jiřík Strach

srdceprodeti-jirikstrach3Zakoupili jsme zdravotní kočárek Kiwi, který vyhovuje Jiříkovu onemocnění a potřebám a značně usnadní jeho každodenní přepravu. Maminka Lenka velice děkuje za tuto pomoc.

Lucinka Suchá

Dobrý večer, paní Strnadová,
ráda bych z celého srdce poděkovala Vaší nadaci Život dětem za poskytnutí daru na kočárek Kimba Neo pro naší dceru Lucinku. Když nám firma Otto Bock přivezla kočárek, dcera byla tak šťastná, že z kočárku ani nechtěla ven. Pořád ke kočárku chodila a chtěla ven, aby v něm mohla sedět. Naše dcera má středně těžkou hypotonii a kvůli začínající skolióze musí správně sedět, což jiný než rehabilitační kočárek neumožňuje. Právě v kočárku Kimba Neo díky pelotům po stranách a abdukčnímu klínu, konečně Lucinka sedí s krásně rovnými zády. Taky oceňujeme u kočárku možnosti polohování, když se dcera unaví může se v kočárku krásně a hlavně pohodlně vyspat, protože kočárek umožňuje polohování až do lehu. To je další výhoda našeho kočárku Kimba Neo. Ještě jednou moc děkujeme. V příloze posílám fotografie Lucinky v novém kočárku.
S pozdravem a přáním krásného večera
Petra Suchá
srdceprodeti-lucinkasucha1 srdceprodeti-lucinkasucha2

Verunka Charvátová

Dovolte nám, abychom nadaci Život dětem a všem, kteří nadaci pomáhají, vyslovili veliké poděkování za nákup klimatizace pro dcerku Verunku. Právě s pomocí klimatizace jsme mohli Verunce zpříjemnit dny v chlazené místnosti a lépe tak zvládnout tropická vedra v letním období. Vám všem patří naše velké díky za poskytnutou podporu. Přejeme všem hodně zdraví a úspěchů v osobním i pracovním životě.

Verunka Charvátová s rodinou
srdceprodeti-verunkacharvatova1 srdceprodeti-verunkacharvatova2

Vojtíšek Čermák

Rádi bychom poděkovali společnosti Lidl a  organizaci Život dětem za zakoupení vozíku Chariot pro našeho syna Vojtíška, který trpí nemocí motýlích křídel. Vozík mu bude sloužit na výlety do přírody a na cyklo projížďky se svojí sestrou.
srdceprodeti-vojtisekcermak2 srdceprodeti-vojtisekcermak1

David Fibichr

Dobrý den, posílam Vám fotky a poděkování za schodištovou sedačku.
Chtěl bych moc poděkovat nadaci Život dětem za to že mi mohli pořídit schodištovou sedačku, která mi ulehčuje chuzi po schodech.

Mockrát děkuj, David Fibichr
srdceprodeti-davidfibichr2 srdceprodeti-davidfibichr3 srdceprodeti-davidfibichr1

Tomáš a Kubík Krausovi

srdceprodeti-krausoviDobrý den, paní Strnadová,
chceme srdečně poděkovat všem lidem – nejen – z nadace Život dětem, kteří umožnili našim vnukům trpící cystickou fibrózou ozdravný pobyt u moře. Kluci si pobyt parádně užili, moc se jim líbily dětské animační programy, hlavně z diskoték byli nadšení. Tomášek se během pobytu naučil plavat. Přímořská atmosféra na nás dýchala ze všech stran, místní lidé k nám byli velmi milí, všude kolem byla krásně udržovaná zeleň, moře na dosah, klid, pohoda. Ještě dnes jsme všichni plní nezapomenutelných zážitků.

Ještě jednou všem velké DÍKY,

zdraví Vás Tomášek a Kubík Krausovi a děda a babi Bursovi (opatrovníci).

Evička Kopečková

Dobrý den. Ještě jednou Vam chceme poděkovat. Hlavně štědrým dárcům. Za pořízení iPadu pro Evicku. Je pro nás skvělým pomocnikem a pro Evcu a motivaci.  Příkladam par fotek.

Děkujeme Kopečkovi.
srdceprodeti-evakoeckova3 srdceprodeti-evakoeckova2 srdceprodeti-evakoeckova1

Andrew Lloyd Griffiths

srdceprodeti-AndrewLloydGriffithsVážená nadace !

Moc vám se synem děkujeme za úhradu tříkolky Junior od firmy Loped-tříkolky s.r.o.
Syn Andy měl obrovskou radost, že si mohl vzít tříkolku s sebou do lázní, protože ji dovezli den před naším odjezdem. A oči mu zářily, když zjistil, že od minulého roku v lázních zprovoznili malé dopravní hřiště, a tak mohl na tříkolce denně jezdit. Díky vaší nadaci a vašim sponzorům jste nám nejen splnili přání, ale zejména umožnili, aby syn mohl jezdit „na kole“ stejně jako jeho zdraví vrstevníci.

Mockrát vám děkujeme !

Andy s mamkou

Karin Havlasová

Vážená nadace,
chtěli bychom Vám a všem, kteří s Vámi spolupracují mockrát poděkovat za poskytnutí nemalého finančního obnosu na absolvování speciálního cvičebního programu Klim-Therapy v Klimkovicích pro naší dceru Karin. Rehabilitace měla velmi pozitivní výsledek na uvolnění spastických svalů a celkového protažení všech svalů (o některých dosud ani nevěděla). Také se zlepšila motorika levé ruky a začala jí více používat. Přínos vnímáme i z psychického hlediska. Karča byla moc ráda, že dostala šanci si to všechno vyzkoušet na vlastní kůži, protože doteď vše poslouchala jen od kamarádů. Má teď velkou motivaci, chuť zkoušet nové věci a je šťastná, že jí to posunulo zase o kousek dopředu.

A za toto vděčíme Vám… ještě jednou děkujeme.
Manželé Havlasovi s Karin
srdceprodeti-karinhavlasova3 srdceprodeti-karinhavlasova2 srdceprodeti-karinhavlasova1

Adélka Hrušková

srdceprodeti-adelkahruskovaChtěla bych velice poděkovat firmě TTC MARCONI s.r.o za poskytnutý finanční dar. Bude použit na další rehabilitační pobyt v Ostravě-Klimkovicích kde 4 týdny usilovně cvičím v programu nazvaném Klim-therapy. Velmi mi pomáhá a posouvá mně stále dál, abych se jednou stejně jako ostatní mohla postavit na vlastní nohy.

Děkujeme Vám
Adélka Hrušková

Lukáš Daňek

Dobrý den, paní Strnadová
takže postel už nám dorazila a Lukáškovi se na ní spí moc dobře. Mnohokrát všem děkujeme.

Děkujeme všem hodným dárcům a všem lidem z nadace Život dětem, díky kterým jsme mohli Lukáškovi pořídit postel s antidekubitní matrací. Lukáškovi se na nové matraci spí moc dobře a hlavně je pro něj vhodná kvůli jeho páteři a kůži. Takže ještě jednou všem mnohokrát děkujeme.

Daňkovi

Barborka Mižáková

Vážená nadace,
chtěla bych Vám za celou rodinu a hlavně za mou dceru Barborku, pro kterou byl Váš velmi štědrý finanční příspěvek použit z celého srdce poděkovat. Díky Vašemu vstřícnému gestu se může Barborka díky chodítka Kid Walk pohybovat jako „zdravé dítě“ a být alespoň trochu soběstačná a nebýt závislá jen na naši pomoci. V chodítku je velice šťastná a spokojená. Konečně je v jejich očích vidět nadšení pro chůzi, kterou v něm sama zvládne.

Děkuji Vám za skvělou a rychlou komunikaci při podání naši žádosti a těším se na případnou naši další spolupráci.

S přátelským pozdravem
Mižáková Kateřina s rodinou
srdceprodeti-barborkamizakova2 srdceprodeti-barborkamizakova1

Jituška Dobešová

Moc bychom chtěli poděkovat vaší nadaci Život dětem za úžasný dar pro naši dcerku Jitušku. Jelikož má pár dní po operaci obou nožiček a bude po delší dobu upoutána na lůžko, je pro ni polohovatelný rošt a matrace opravdu velkým pomocníkem ke zmírnění bolesti a také k pohodlnějšímu spánku. Jako autistka má speciální vyučovací metodu, ke které potřebuje spoustu obrázkových kartiček a pomůcek a ty ji již můžeme připravovat doma díky barevné tiskárně a laminovačce od Vás a tím se dcerka může dostatečně učit i doma a v době kdy nemůže navštěvovat školu nezamešká mnoho učiva. Také jí obrázková kartičková metoda pomáhá k zapojení se do běžného života a k komunikaci s okolím. Ještě jednou moc děkujeme Vám, nadaci i všem sponzorům, kteří se podílejí na tomto úžasném projektu a přejeme hodně takhle šťastných a spokojených dětí.

S díky a přáním hezkého dne
Dobešovi, Tišnov
srdceprodeti-jituskadobesova4 srdceprodeti-jituskadobesova3 srdceprodeti-jituskadobesova2 srdceprodeti-jituskadobesova1

Radimek Brát

srdceprodeti-radimekbratVážení pracovníci nadace Život dětem,
rádi bychom Vám poděkovali za finanční podporu pro našeho syna, který trpí DMO – dětskou mozkovou obrnou. Díky vynaloženému úsilí Vás všech, teď může Radímek využívat lekcí hipoterapie, které jsou pro děti s DMO velice přínosné. Radim je teď v období vzdoru, a tak je pro nás rodiče cvičení Vojtovi metody více obtížnější, ba někdy i nezvladatelné. Přes den navštěvuje denní rehabilitační stacionář, kde je jednou denně odcvičen fyzioterapeutem.  Na koníky se  těší už dopředu, což se nedá oproti cvičení Vojtovi metody vůbec srovnávat.

Jsme tedy moc rádi, že může syn pravidelně využít i jinou formu „cvičení“. Ta mu díky Vám všem a  úžasnému odbornému personálu při hipoterapii, pomáhá ke zlepšení pohybu, uvolnění svalového napětí a psychiky.  Děkujeme, bez Vás bychom to nezvládli.

S pozdravem a přáním krásného babího léta přeje rodina Brátova.

Barborka Pekárková

Dobrý den, velmi bych Vám chtěla touto cestou poděkovat za příspěvek pro mou dceru Barborku Pekárkovou na rehabilitační pobyt v Centru Hájek. Tento pobyt Barborce velmi prospěl, udělala velký kus práce.  Přístup rehabilitačních pracovníků byl báječný a Barborku velmi podpořili v jejím úsilí překonat následky DMO. V závěru pobytu si Barborka  dokonce vyzkoušela stát s berličkami, což jí dodalo sebedůvěry. Děkuji za Vaši práci a úsilí pomáhat nejen dětem, ale i nám rodičům v nelehkém úsilí financovat léčbu našich dětí.

Ještě jednou moc děkuji
Alena Pekárková
srdceprodeti-barborkapekarkova3 srdceprodeti-barborkapekarkova2 srdceprodeti-barborkapekarkova1

Adélka Hrušková

srdceprodeti-adelkahruskovaChtěla bych velice poděkovat nadaci ŽIVOT DĚTEM za poskytnutý finanční dar. Bude použit na další rehabilitační pobyt v Ostravě-Klimkovicích kde 4 týdny usilovně cvičím v programu nazvaném Klim-therapy. Velmi mi pomáhá a posouvá mně stále dál, abych  se jednou stejně jako ostatní mohla postavit na vlastní nohy.

Děkujeme Vám
Adélka Hrušková s rodinou

Mareček Klement

Dobrý den.

Ještě jednou jsem chtěla touto cestou poděkovat za poskytnutí  iPadu pro mého autistického syna. Měl z něho ohromnou radost. Děkujeme.
srdceprodeti-marekklement3 srdceprodeti-marekklement2 srdceprodeti-marekklement1

David Furman

Vážená paní Strnadová,
mnohokrát Vám děkujeme za poskytnutý dar – úhradu letního tábora pro mého syna Davida. Davídek si tábor moc užil, byl moc šikovný a dokonce našel poklad 🙂 Já jsem mohla splnit mladšímu synovi jeho velké přání, a vzít ho na výlet na hrad. (S Davídkem by takový výlet nebyl možný, nevydržel by tam, jelikož má PAS a ADHD). Davídek si užil zpestření prázdnin, já jsem se mohla více věnovat mladšímu Maxíkovi.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme a přejeme mnoho úspěchu ve Vaší práci.

S úctou a přáním krásného dne
Furmanovi
srdceprodeti-davidekfurman2srdceprodeti-davidekfurman1

Ondřej Klučka

srdceprodeti-ondrejkluckaDobrý den,

chtěla bych moc poděkovat za dar pro svého autistického syna v podobě iPadu. Syn z něj má obrovskou radost a já samozřejmě taky, protože mu pomůže v jeho rozvoji. Ještě jednou dárci srdečně děkuji.

Lenka Klučková

Tobiáš Košťál

srdceprodeti-tobiaskostalVážená paní Strnadová,

děkujeme nadaci Život dětem za poskytnutí tabletu iPad Air s ochranným pouzdrem Gripcase pro našeho syna Tobiáše. Tento dar ho velmi potěšil, těšíme se, že mu jeho užívání pomůže při učení, při rozvoji grafomotoriky a dalších dovedností. IPad nám doporučil logoped, který ho používá při práci s dětmi s autismem a který viděl, že Tobík na učení touto formou dobře reaguje. Bez Vašeho laskavého přispění by nejspíš v současné době tuto možnost nedostal.

Mějte se pěkně, ještě jednou děkujeme a přejeme vše dobré.

Veronika a Pavel Košťálovi

Natálka Gáfriková

Dobrý den paní Strnadová,

Moc Vám s Natálkou děkujeme, jste velmi hodná. Moc si toho vážíme.

Jitka Hlůšková
srdceprodeti-natalkagafrikova1 srdceprodeti-natalkagafrikova2

Petr Žiga

Dobrý den,

náš syn Petr se již zúčastnil prázdninového pobytu, který jste nám laskavě zaplatili. Chtěli jsme Vám moc poděkovat jak za syna, tak i za nás. Petřík byl moc spokojený, celý pobyt si radostně užíval a hlavně mohl trávit čas s lidmi, které zná již dlouho. My jsme mohli zase trávit čas s dcerou a načerpat opět nové a velmi potřebné síly. Jsme moc rádi, že se na Vás můžeme obracet, protože s Vaší pomocí můžeme synovi dopřát více takových pobytů, z vlastních zdrojů našetříme jen na jeden.

Děkujeme 🙂

Žigovi
srdceprodeti-petrziga1 srdceprodeti-petrziga2 srdceprodeti-petrziga3 srdceprodeti-petrziga4 srdceprodeti-petrziga5 srdceprodeti-petrziga6 srdceprodeti-petrziga7 srdceprodeti-petrziga8

Anička Hlavicová

Dobrý den,
Chtěla bych Vám poděkovat za finanční příspěvek, za který jste mi zakoupili náhradní baterie k ventiláturu. Po několika týdnech používání si je nemohu vynachválit. Kvůli svému onemocnění SMA se velmi rychle unavím a v tu chvíli mi nejvíc pomůže napojení na ventilátor.
Děkuji Andulka Hlavicová​​​​​​​​
srdceprodeti-anickahlavicova1 srdceprodeti-anickahlavicova2

Nelinka a Štěpánek Pavlovi

srdceprodeti-nela-stepanpavloviDobrý den.
Dětem jste udělali ohromnou radost.Moc vám ze srdce děkujeme.Nám to hodně ulehčí a usnadní život.Jsme rádi že ještě existují dobří lidé.
S pozdravem
celá rodina Pavlovová

Daniel Botor

Vážená paní ředitelko,

chtěla bych velmi poděkovat Vám a ŽIVOTU DĚTEM za poskytnutí finančního daru v hodnotě 50 000 Kč na úhradu rehabilitačního pobytu pro Daniela Botora na neurorehabilitační klinice Axon v Praze. Byli jsme na tam od konce června 2015 a rehabilitace byla opravdu prvotřídní, došlo ke zlepšení jeho stavu. Byli jsme posunem velmi mile překvapeni a určitě bychom rádi terapii zopakovali. Chtěla bych se Vás proto také zeptat a požádat Vás, zda je možno opětovně požádat o Vaši pomoc. Zasílám také několik fotografií z terapie. Propouštěcí zprávu zatím nemáme.

Moc děkujeme.

Míša Vašek

Vážená Nadace, chtěli bychom Vám a všem dárcům ,velice moc poděkovat jménem naší rodiny a jménem našeho těžce postiženého syna Michalka,za velkou pomoc.Potřebovali jsme synovi zakoupit úložné prostory na zdravotnícké potřeby a pomůcky k jeho každodenní potřebě,zároveně zateplený koberec na denní rehabilitací doma a osvětlení bodové světlo a garnýž na závěs.

Tímto Vám všem,mooooc moc děkujeme za velkou pomoc Michalkovi.Velice si vážíme pomoci,a děkujeme za vstřícné jednání a za to že Vám není lhostejný život rodin s postíženými dětmi a nejen dětmi.

DĚKUJEME Vašekovi
srdceprodeti-michalvasek1 srdceprodeti-michalvasek2 srdceprodeti-michalvasek3

Sofie Ela Melicharová a Matěj Carva

Chtěla bych touto cestou strašně moc poděkovat. Nadaci Život dětem a všem kteří nadaci podporují a pomáhají. Díky všem, jsme mohli s dětmi odjet již po druhé na ozdravný pobyt do Chorvatska. Děti byli nadšené,spokojené. Sluníčko přálo. Dcerka Sofie Ela zde oslavila i své 5 narozeniny.

Moc všem děkujeme Sofie Ela Melicharová, Matěj Carva s rodiči
srdceprodeti-sofieela-matej2 srdceprodeti-sofieela-matej3 srdceprodeti-sofieela-matej5 srdceprodeti-sofieela-matej7 srdceprodeti-sofieela-matej4 srdceprodeti-sofieela-matej6 srdceprodeti-sofieela-matej1

Davídek Štefanides

srdceprodeti-davidekstefanidesVážená paní ředitelko Aničko Strnadová i celá nadace Život Dětem,

Ze srdce děkujeme za pomoc s doplatkem na vozík, velmi nám to usnadnilo jeho pořízení. Davídek už  ho moc potřeboval , ze starého vyrostl. Jak se mu vozík vozík líbí, je nejlépe vidět na přiložené fotografii. Je pohodlný, lehoučký a krásně se s ním jezdí.

Ještě jednou obrovské DÍÍÍKY,
z lázní zdraví  Davídek s maminkou

Samuel Marcin

Dobrý deň, pani Strnadová,

veľmi by sme Vám  a celej nadácii Život dětem chceli poďakovať za poskytnutý finančný dar pre syna Samuela s nemocí motýlich křídel, ktorý sme využili na ozdravný /liečivý/ pobyt pri mori. Samík more miluje, a hlavne sa mu tam hoja veľké, stále sa opakujúce rany  na kolenách a rukách, a aj rany, ktoré sa nám urobili v priebehu pobytu sa hojili veľmi rýchlo.  Manžel mi bol pri pobyte veľmi nápomocný, pretože Samík si strhol kožu na päte a nemohol chodiť 5 dní, tak ho nosil na ramenách. Nosili sme ho do mora a potom späť na lehátko. Vieme, že more pomohlo Samíkovej koži na pár mesiacov.

S prianím pekného dňa

Zuzana Marcinová s rodinou
srdceprodeti-samuelmarcin3 srdceprodeti-samuelmarcin2 srdceprodeti-samuelmarcin1

Nelinka Bugalová

Dobrý den,

chtěli bychom ze srdce poděkovat občanskému sdružení Život dětem za nakoupení vzduchové antidekubitní matrace s kompresorem a textilní imobilní vany s příslušenstvím pro naši dceru Nelinku, která má diagnostikovanou spinální svalovou atrofii I.stupně. Tyto pomůcky jsou pro Nelinku velmi důležité. Antidekubitní matrace je výborná jak na prevenci vzniku proleženin, tak i jako uspávací prostředek. Nelinka na ni krásně usíná. V textilní vaně si užívá koupání podobně jako ostatní děti. Ještě jednou moc děkujeme a vážíme si Vaší pomoci.

S pozdravem rodina Bugalová
srdceprodeti-nelinkabugalova1 srdceprodeti-nelinkabugalova2 srdceprodeti-nelinkabugalova4 srdceprodeti-nelinkabugalova3

Maruška Kučerová

Dobrý den paní Strnadová,chtěli bychom vám a vašim dárcům touto formou velice moc poděkovat za finanční pomoc pro naší dcerku Marušku,na speciální rehabilitační pobyt v lázních Klimkovice.Jsme moc rádi,že díky vám mohla Maruška opět tuto léčbu podstoupit.Každá rehabilitace ji dopomáhá zlepšit její zdravotní stav a tím mít i lepší život.

Maruška je naše velké sluníčko a každý její pokrok je naše velká radost.

Z celého srdce vám ještě jednou moc děkujeme.
Rodina Kučerova
srdceprodeti-maruskakucerova01 srdceprodeti-maruskakucerova02 srdceprodeti-maruskakucerova03 srdceprodeti-maruskakucerova04 srdceprodeti-maruskakucerova05 srdceprodeti-maruskakucerova06 srdceprodeti-maruskakucerova07 srdceprodeti-maruskakucerova08 srdceprodeti-maruskakucerova09 srdceprodeti-maruskakucerova10 srdceprodeti-maruskakucerova11 srdceprodeti-maruskakucerova12 srdceprodeti-maruskakucerova13 srdceprodeti-maruskakucerova14 srdceprodeti-maruskakucerova15 srdceprodeti-maruskakucerova16 srdceprodeti-maruskakucerova17 srdceprodeti-maruskakucerova18 srdceprodeti-maruskakucerova19 srdceprodeti-maruskakucerova20 srdceprodeti-maruskakucerova21 srdceprodeti-maruskakucerova22 srdceprodeti-maruskakucerova23 srdceprodeti-maruskakucerova24 srdceprodeti-maruskakucerova25

Víťa Makara

Dobrý den paní Strnadová,
Ještě jednou bych Vám chtěla jménem našeho Víťi, ale vlastně celé naší rodiny  poděkovat za Vaši pomoc, díky které jste nám pomohli posunout Víťu zase o kousek dál.

S pozdravem
Anna Makarová
srdceprodeti-vitamakar2 srdceprodeti-vitamakar1

Karolínka Polcarová

Děkujeme Vám za příspěvek na zakoupení krmící židličky, pomalinku se s ní snažíme skamarádit. Tatínek se šroubkama, nastavením a Karolínka s novou polohou 🙂 Děkujeme Vám za opakovanou pomoc, je to pro nás s Karolínkou povzbuzení.

Děkuji Vám, s pozdravem Karel Polcar
srdceprodeti-karolinkapolcarova2 srdceprodeti-karolinkapolcarova1

Barborka Jindřichová

Celé nadaci bych chtěla se srdce moc a moc poděkovat za koupi notebooku pro mou dceru Barborku. Měla velikou radost. Neumím slovy vyjádřit, jak jsem Vám vděčná za to, co jste pro nás udělaly. Díky, díky, díky!!

Barborka a maminka Hanka
srdceprodeti-barborkajindrichova1 srdceprodeti-barborkajindrichova2 srdceprodeti-barborkajindrichova3 srdceprodeti-barborkajindrichova4 srdceprodeti-barborkajindrichova5

Eliška Tryznová

Eliška se narodila o tři týdny dříve s předem diagnostikovanou srdeční vadou. Proto jsme byly po porodu měsíc v nemocnici a domů jsem si odvážela stabilizované miminko, které bude jen jezdit na kontroly. Měsíce utíkaly a Eli byla stále „divné“ miminko. Nehýbala se, nejedla, nespala… Prakticky se motoricky vůbec nevyvíjela. V 6 měsících nás poslali na genetiku a v 10 měsících nám oznámili diagnózu chromozomální aberace Tetrasomie 18P s prognózou těžká mentální retardace a imobilita plus další přidružené symptomy jako jsou epilepsie, zraková vada, ortopedické vady, centrální hypotonický syndrom, ADHD, vývojové poruchy řeči, atd.

 

A tak začal boj s osudem i přírodou.

 

Každodenním chlebem bylo cvičení Vojtovy metody, Bobathovy metody, zrakové stimulace, stimulace pomocí didaktických pomůcek, hipoterapie, plavání, lázně, do 3 let všechnu stravu mixovat.

 

Výsledek: první krok s oporou ve 3,5 letech, dnes chodí sama i po schodech, zrak funguje s bifokálními brýlemi perfektně, po ortopedické operaci plochonoží se zbavila bolesti nohou, epilepsie je medikací kompenzovaná bez záchvatu, mentální retardace je na spodní hranici lehké a horní hranici střední, v 11 letech pozná většinu našich i cizokrajných zvířat, rostlin, dopravních prostředků, ovoce, zeleniny, barvy, atd… Píše hůlkovým písmem, čte a počítá s grafickým znázorněním do 13. Nejslabším článkem je řeč. Teprve teď začíná tvořit 2 až 3 slovné věty, komunikovat jsme začínaly přes znaky do řeči.

 

Má hrozně ráda děti a lidi obecně, je neuvěřitelně společenská. Jejím „koníčkem“ je hudba, filmy a pohádky s písničkami. Taky ráda jezdí na kobylce Akile, kterou češe a taky po ní uklízí. Ráda mi pomáhá v kuchyni a ještě raději jí. Radost ji udělá, když k nám přijde návštěva J.

 

Eliška je bojovnice. Navzdory osudu se postavila a rozešla. I přes to, že je jakýkoli úkol pro ni velká práce, snaží se, aby v něm obstála. Bohužel nás zrazuje jemná a střední motorika, takže knoflíky, tkaničky a česání je stále problém. Takže ne prognózy, ale čas a píle ukážou kam až Eli ve svém snažení dojde. My se nevzdáváme a dál se učíme nové věci.

 

Teď nás díky Nadaci Život dětem čeká velký úkol…naučit se ovládat tříkolku Loped..a to je pro nás výzva! 🙂 Eli si oblíbila rychlou jízdu, ale brždění a řízení ji už zas tolik netrápí, takže naše „výlety“ jsou pro mě opravdu víc než kondiční 🙂 Máme opravdu co trénovat 🙂

 

MOC děkuji Životu dětem za pomoc a neuvěřitelně úžasný přístup a přeji všem pevné zdraví a pohodové léto!!!

 

Jana Tryznová
srdceprodeti-eliskatryznova1 srdceprodeti-eliskatryznova2 srdceprodeti-eliskatryznova3

Karolínka a Miriamka Wijacké

Ďakujem ešte raz všetkým sponzorom a rovnako deťom a učiteľom zo ZŠ Čeladnej za finance zo zberu, za Vašu ochotu a pomoc 🙂 Nesmierne si toho vážim! Moje holčičky po dvoch týždňoch v rehabilitačnom zariadenie Michalkowo urobily pre mňa vyditeľné pokroky, obzvlášť sa mi páčil ľudský prístup každého terapeuta, pretože bolo vidieť, že majú dlhoročné skúsenosti nielen s individuálnou rehabilitáciou, ale hlavne vedeli byť trpezliví a milí aj keď deti boli uplakané, ukľudňovanie zvládli bravúrne. No a to moje holky vedia byť občas poriadne speváčky, ale kto by nebol na ich mieste, cvičilo sa ozaj intenzívne 🙂

Ďakujeme krásne! Kajka, Mimi a maminka Lucia
srdceprodeti-karolinkamiriamwinjacke1 srdceprodeti-karolinkamiriamwinjacke2 srdceprodeti-karolinkamiriamwinjacke3 srdceprodeti-karolinkamiriamwinjacke4 srdceprodeti-karolinkamiriamwinjacke5 srdceprodeti-karolinkamiriamwinjacke6 srdceprodeti-karolinkamiriamwinjacke7

Lucinka Hanusková

Vážená nadace,
rádi bychom touto cestou moc poděkovali Vám a všem dárcům, kteří přispěli Lucince a umožnili jí tak absolvovat rehabilitační pobyt KLIM-THERAPY v Klimkovicích, který se uskutečnil v termínu 22.4.- 16.5.2015. Tato rehabilitace Lucince pozitivně ovlivnila držení těla na čtyřech, ve vysokém kleku a také ve stoji.

I chůze s chodítkem se velmi zlepšila. Posílila si také svalstvo celého těla a celkově tato terapie dceři hodně prospěla.

Ještě jednou moc a moc děkujeme.
Lucinka s rodinou
srdceprodeti-lucinkahanuskova1 srdceprodeti-lucinkahanuskova2 srdceprodeti-lucinkahanuskova3 srdceprodeti-lucinkahanuskova4

Toníček Hájek

Dobrý den paní Strnadová,

vrátila jsem se s Toníkem z ozdravného pobytu u moře, který Toník bez problémů absolvoval (až na jídlo, jedl jen špagety).

Moc se mu líbilo. Pobyt si užíval a velmi se mu i líbil animační program pro děti od cestovní kanceláře. Naštěstí nebyly tak velká vedra, takže jsme mohli být u moře, u bazénu na hotelu nebo na výletě lodí i po poledni. To, že se Toníkovi líbilo je poznat i podle toho, že ve znakovacím jazyce ukazuje, že se 10x vyspí a poletí letadlem k moři.  Od moře se mu opravdu nechtělo. Podle mne má pro Toníka obrovský význam kromě ozdravného pobytu také to, že si rozšířil obzory a chápe už, co to je letět letadlem, co to je moře a věci spojené s mořem. Proto mi dovolte ještě jednou upřímně a z celého srdce poděkovat za poskytnutí daru v podobě finanční částky, díky které mohl Toník k moři. Děkuji.

S úctou Pavla Hájková
matka
srdceprodeti-tonicekhajek5 srdceprodeti-tonicekhajek2 srdceprodeti-tonicekhajek3 srdceprodeti-tonicekhajek6 srdceprodeti-tonicekhajek7 srdceprodeti-tonicekhajek4 srdceprodeti-tonicekhajek8 srdceprodeti-tonicekhajek1

Jakub Lederer

srdceprodeti-jakublederer1Dobrý den.

Moc vám děkujeme za pomoc při zakoupení notebooku pro výuku našeho syna Jakuba Lederera.

Hezký den vám přejí Ledererovi.

Lucie Bařinková

srdceprodeti-luciebednarikovaDobrý den paní Strnadová,

chceme moc poděkovat nadaci Život dětem za pomoc při úhradě invalidního vozíčku pro naši dceru Lucku. Lucka má od malička amputovanou pravou nožku, k tomu díky předčasnému porodu i DMO a mentální retardaci. Je plně odkázaná na invalidní vozíček a pomoc druhých.

Přesto je ale veselá, chodí do speciální školy, kde má hodně kamarádů,  jezdíme cvičit, jezdí na koníkovi (hipoterapie), má moc ráda zvířátka. Má další dva mladší zdravé sourozence, se kterými moc ráda jezdí na výlety, nejradši za zvířátky do ZOO.

Bez invalidního vozíčku by nic z toho nešlo.

Takže ještě jednou moc děkujeme za Vaši pomoc a také dárcům, kteří přispívají.

rodiče – Hana a Michal Bařinkovi
sourozenci – Anežka a Vojtíšek
a naše Lucinka

Karolínka Möckl Dvořáková

Díky laskavému přispění o.p.s. Život dětem jsme mohli strávit letošní dovolenou a pro Karolínku zasloužený odpočinek u moře a to v destinaci Tunis v hotelu LTI Mahdia beach. Prožili jsme krásné chvíle a hlavně se Kája mohla beze strachu ze zánětu koupat. Bez podpory dobrých lidí s otevřeným srdcem bych tuto dovolenou pro Karolínku nemohla zajistit. Srdečné „děkuji“ posíláme všem kdo se podílí na příběhu našeho života a opakovaně přispívá a podporuje naši činnost!

S přáním krásného dne Veronika a Karolínka
srdceprodeti-karolinkamockldvorakova3 srdceprodeti-karolinkamockldvorakova2 srdceprodeti-karolinkamockldvorakova1 srdceprodeti-karolinkamockldvorakova4 srdceprodeti-karolinkamockldvorakova7 srdceprodeti-karolinkamockldvorakova6 srdceprodeti-karolinkamockldvorakova5

Lucinka

srdceprodeti-lucinkaDobrý den, paní Strnadová,
chtěli bychom vám ještě jednou poděkovat za vaši pomoc, konkrétně za zakoupení kašlacího asistenta, vitamínů Flavon a také za plyšáky.

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli naší Lucince na přístroj Cough Assist E70. Používáme ho několikrát denně při provádění dechové terapie a už jsme s ním i několikrát vykašlávali vdechlé jídlo a vodu. Lucinka naštěstí zatím nebyla nemocná, ale díky tomu, že máme tento přístroj už se případných respiračních infekcí tolik nebojíme. Cough Assist nám pomůže udržet Lucinčiny dýchací cesty v co nejlepší kondici a to je pro děti s diagnózou SMA nesmírně důležité.

Děkuji.

Matyášek Klasna

Krásný večer Paní Strnadová a celé Život dětem 🙂

chtěli bychom ze srdce poděkovat za Vaši další velkorysou podporu v Matyáškově léčbě po léčbě 🙂 Varumin Matyášek dobře zná, proto když jsme otevřeli krabici zajuchal jéé Varumiiin 😀 posíláme i mávání které je pro Vás 🙂

Stále věříme, že Varumin nám pomáhá udržet nemoc “ NA UZDĚ“ a mockrát děkujeme, že díky Vám mu ho můžeme dopřát.

Neskutečně si Vaší pomoci vážíme 🙂
Přejeme všem moc zdraví a pohody
Klasnovi
srdceprodeti-matyasekklasna2 srdceprodeti-matyasekklasna1

Matěj Vaňák

Dobrý den,

omlouvám se, že píši až tak pozdě děkovný dopis. Ale co jsme se vrátili z lázní, tak jsem chodila po doktorech jak s Matýskem tak se sebou.

Chtěli bychom mnohokrát poděkovat všem zúčastněným sponzorům. Hodně to pro nás znamená. Po podstoupení první Klim Therapii jsem přesvědčená, že Matěje toto cvičení posouvá dopředu. Nyní jsme byli již po třetí, s paní fyzioterapeutkou spolupracuje, nemá problém cvičit. Což u první Klim se říct nedalo. Matýsek nezapojoval pravou ruku, nyní jí zapojuje dostatečně, i když ne tak zručně jak levou, ale už ví, že má dvě ruce a jde mu plno věcí snáz. Po čtyřech nelezeme,ale přiskakujeme jak zajíček,takže určitě se zlepšila i opora na čtyřech. Nacvičujeme i chůzi, ale Matěj musí mít pořád oporu. Mytýsek je také velký bojovník,takže i to, co mu nejde se snaží dělat a takése snaží přizpůsobit svým vrstevníkům. Velkou oporu má také ve svém mladším bráškovy. V Klimkovicích se nám líbí.  Jsme moc rádi, že jsou lidé, kterým záleží i na druhých a snaží se pomáhat. Skláníme velkou podklonu. Děkujeme za podporu. Matýsek s rodinou.
srdceprodeti-matejvanak4 srdceprodeti-matejvanak3 srdceprodeti-matejvanak2 srdceprodeti-matejvanak1

Anička Rodová

Dobrý den,
chci Vám touto cestou poděkovat za Váš dar pro mojí dceru Aničku.
Anička je nemluvící šestiletá holčička s dětským autismem a mentální retardací a ipad od Vaší nadace jí udělal velkou radost. Tablet Aničce umožňuje nejen si hrát , ale pomocí různých výukových programů ho využíváme i k rozvoji řeči a myšlení zábavnou formou. Je to pro nás veliká pomoc.
Překvapení v podobě dalšího dárku (plyšového medvěda)  Aničku také moc potěšilo.
Ještě jednou děkuji za sebe i dceru.
S pozdravem Nováková – Rodová
srdceprodeti-anickaradova2 srdceprodeti-anickaradova1 srdceprodeti-anickaradova3

Tomáš a Jakub Krausovi

srdceprodeti-tomasajakubkrausoviChceme Vám srdečně poděkovat za darování přenosných inhalátorů
E-Flow Rapid pro naše vnuky Tomáše a Jakuba Krausovi, kteří trpí
Cystickou fibrózou. Do dnešní doby, což je 9 let, měli kluci na inhalace
pouze robustní nepřenosné inhalátory a tak jsme byli, co se cestování
týká, značně omezeni.
Vašeho daru si upřímně vážíme, neboť bychom sami vnukům tyto
přenosné inhalátory jen velmi obtížně pořizovali z příjmu dvou
starobních důchodců. Ještě jednou děkujeme.

S pozdravem Tomáš a Jakub
Krausovi a prarodiče Božena a Miloslav Bursovi (opatrovníci kluků).

ZŠ pro tělesně postižené, Opava

Vážená paní  Strnadová,
dovolujeme si touto cestou poděkovat nadaci Život dětem za finanční dar určený na nákup kompenzačních pomůcek pro naše žáky, které velkou měrou přispějí k jejich dalšímu rozvoji.
Jedná se o finančně náročnější  pomůcky, které nám  pomohou zkvalitnit komplexní péči o žáky, zvláště pak o žáky se souběžným postižením více vadami. Poslouží k jejich senzorické stimulaci, nabídnou jim nové možnosti vnímání a prostřednictvím neobvyklých podnětů a prožitků obohatí  jejich osobní zkušenosti. Stanou se součástí bazální stimulace, kterou u nás na škole praktikujeme jako jednu z terapií.

Žákům s poruchami autistického spektra, poruchami učení a žákům hyperaktivním zkvalitní hodiny tělesné výchovy a poskytnou jim smysluplnou relaxaci vyvažující školní zátěž.
Těší nás, že se nám Vaším prostřednictvím podařilo získat pomůcky, které zvýší standard naší péče, protože se jedná o pomůcky vysoké kvality s možností širocespektrálního využití.
Pro představu dokládáme několik fotografií.

Silvie Häuserová, ředitelka
ZŠ pro tělesně postižené, Opava
srdceprodeti-dumdetiopava1 srdceprodeti-dumdetiopava4 srdceprodeti-dumdetiopava3 srdceprodeti-dumdetiopava2 srdceprodeti-dumdetiopava5  srdceprodeti-dumdetiopava6 srdceprodeti-dumdetiopava7 srdceprodeti-dumdetiopava8

Kubík Navara

Náš Kubík se narodil s porodní váhou 780g, jeho dvojče – bráška, bohužel svůj boj o život prohrál. Kubík začal bojovat za dva a snaží se pořád, každý den. Bojuje s dětskou mozkovou obrnou důsledkem těžkého krvácení do mozku, s epilepsií a mentálním postižením. I přes všechny komplikace je Kubík veselý, hodný a vnímavý chlapeček.

Aby se mohl ve všech směrech zlepšovat, je potřeba neustálých rehabilitací, které mu pomáhají. Kromě každodenního cvičení doma a třikrát týdně ve stacionáři, docházíme ještě každý týden do Therapy Centra na neurokineziterapii, kraniosakrální terapii a speciální masáž. Tato kombinace cvičení je nejlepší způsob, jak dosáhnout u Kubíka pokroků. Cvičení je účinné a navíc se dá bez problémů cvičit v domácích podmínkách.

Kubík je nesmírně spokojený a veselý kluk, dává nám neustále novou energii jít dál a nevzdávat se. Bohužel rozpočet naší čtyřčlenné rodiny je napjatý a i přes naši snahu co nejvíce na terapie uspořit, se nám to v poslední době nedaří. Děkujeme všem dárcům za to, že v našem boji můžeme pokračovat a s Kubíkem se můžeme těšit na další pokroky, kterých díky této rehabilitaci dosahuje. Opravdu Vám z celého srdce moc děkujeme.
Rodiče Petra a Ladislav Navarovi
srdceprodeti-kubiknavara2 srdceprodeti-kubiknavara3 srdceprodeti-kubiknavara4 srdceprodeti-kubiknavara5 srdceprodeti-kubiknavara6

Filip Grohman

srdceprodeti-filipgrohman2Filípek se narodil s těžkou poruchou růstu. Od malička jsme cvičili Vojtovu metodu, ale po čase se zjistilo, že nebude nikdy chodit a bude na vozíku. Další špatná zpráva přišla ve čtyřech letech, obratle mu tlačily na míchu a hrozilo, že ochrne úplně celý, takže následovala náročná operace krční páteře, která se zdařila. Nyní je už v 9. třídě základní školy a i s jeho oboustrannou vrozenou vadou sluchu (nosí naslouchadla) učení zvládá s pomocí asistenta. Nedávno prodělal vyšetření kvůli neuromuskulární skolioze, kde to také nedopadlo dobře. Přes jeho všechny problémy je to správný kluk, který má rád zvířata, počítač a ze všeho nejraději jezdí po výletech. srdceprodeti-filipgrohman1V jeho případě je nutná rehabilitace na které docházíme, a nyní, když má motomed na každodenní procvičování dolních končetin i doma, moc mu to pomůže. Dovolte abychom touto cestou celé nadaci Život dětem a dárcům mockrát poděkovali za tento dar.

Přejeme Vám mnoho úspěchů, ať se Vám daří a pomůžete ještě hodně dětem, které Vaší pomoc potřebují.

Filípek, Veronika, Vláďa Grohmanovi

Honzík Šnajdr

srdceprodeti-honziksnajdr1Dobrý den paní Strnadová,
rádi bychom Vám poděkovali,že jsme již podruhé mohli zažít úžasný pobyt s delfínky. Honzík byl velice spokojený a skvěle si plavání s delfíny užíval. Měl oči plné radosti a neustále spokojený výraz ve tváři,myslím,že díky tomuto pobytu opět mentálně velmi povyrostl a dozrál. I díky rodině Reifových,kteří díky Vám mohli pobyt také absolvovat,bylo těch 12 dní plných pohody a dobré nálady. Honzík i teď po návratu domů je stále dobře naladěný,pěkně jí,dobře spí a i ve „školce“ (DC Žirafa) si ho moc pochvalují, že velmi pěkně spolupracuje,což je pro nás opravdu velmi povzbuzující a motivuje nás to k dalšímu „boji“. Vzhledem k tomu,že jsme si mohli podruhé ověřit účinky delfinoterapie na našeho Honzíka a výsledky jsou opravdu úžasné,chtěli bychom Vás požádat o zvážení naší žádosti na delfinoterapii i v příštím roce. V příloze posíláme foto a níže je odkaz na video,jak si Honzík delfínky užíval. Ještě jednou Vám i celé o.p.s. Život dětem velice děkujeme.

S pozdravem Honzík Šnajdr s rodiči

Jiřík Reif

srdceprodeti-jirikreif1 Vážená paní Strnadová,členové komise,dárci.
Tímto bych Vám chtěla z celého srdce poděkovat,že jste mě a mému synovi Jiříkovi umožnili absolvovat pobyt v hotelu Nemo,kde probíhá delfínoterapie.

Byl to pro Jiříka,ale i pro maminku opravdu neobyčejně silný zážitek.Delfíni jsou úžasný,Jiřík byl opravdu šťastný, spokojený,stále samý úsměv a já jsem si snad od té doby co Jiřík je na světě tak nádherně neodpočinula.Po celou dobu pobytu jsme měli nádherné počasí.

srdceprodeti-jirikreif2Jelikož jsme nikdy nebyli mimo ČR měla jsem z cesty letadlem opravdu velké obavy,jak Jiřík cestu zvládne.Velmi těžce nese změny prostředí,nové lidi.Na vše pak reaguje agresivně.Tentokrát byl zlatíčko.Náročnou cestu zvládl velmi statečně a co se týče samotné delfínoterapie.Poprvé to bylo takové seznámení,pohlazení,hraní-Jiřík hodil míček a delfín mu ho přinesl zpět a na třetí terapii už se Jiřík pevně sám držel ploutví a jezdil na delfínovi.Bylo to něco nádherného,opravdu slovy  nepopsatelný silný emoční zážitek,za který velké díky.Kromě nádherných zážitků nám tento pobyt umožnil seznámení s úžasnou rodinou srdceprodeti-jirikreif3Šnajdrů,kteří nám pomohli se zorientovat občas byla nutná i pomoc při domluvě a celkově myslím,že jsme strávili příjemné společné chvíle. Zasílám některé foto Jiříka,kde je vidět jak si pobyt opravdu užívá a hlavně foto jak sám plave s delfínem,aby jste sami viděli čemu hezkému jste byli nápomocni.Myslím,že fotka je víc než slova.

Děkujeme maminka a Jiřík Reifovi

Lukášek Pitr

Dobrý den, ještě jednou bych Vám chtěla moc a moc poděkovat za úhradu lehátka Ceragem pro našeho syna Lukáška.

Lehátko máme doma již 3 měsíce a jsme z něj nadšeni. Lukášek chodí na masáž pravidelně každý den před spaním a moc si to užívá. Ze začátku ho to sice bolelo, ale jeho svaly už si na masáž zvykly a nyní se vždy velmi těší. Pár slov o Lukáškovi:
Narodil se 8. července 2004 v řádném termínu s porodní váhou 3,5kg. Porod proběhl bez komplikací. Ve 3 měsících nás pediatrička poslala k neurologovi, který konstatoval, že je jenom pomalejší, že všechno dožene. Až v půl roce mu diagnostikoval DMO a poslal nás na rehabilitace. Od té doby neustále rehabilitujeme – do šesti let jsme cvičili 4xdenně Vojtovu metodu, k tomu různé cviky na protahování, již 6x byl na aplikaci botulotoxinu do lýtek, chodí na rehabilitační plavání, muzikoterapii, logopedii, hippoterapii. Absolvoval i 4-týdenní pobyt na Klim-therapy v Klimkovicích, který bychom rádi ještě absolvovali.

V šesti letech začal samostatně chodit. Od 3 let navštěvoval speciální MŠ při dětském centru Arpida v Českých Budějovicích, kde nyní chodí do 3. třídy. Lukášek je šikovný, je toho však stále hodně, co nezvládne – nepostaví se sám v prostoru bez opory, nevyjde schody bez pomoci.

Ještě jednou moc děkujeme a přejeme Vám hodně zdraví, energie a spokojených dětí, kterým pomáháte.

S pozdravem Daniela Pitrova

Vanesska Sečkárová

srddceprodeti-vaneskaseckarovaDobrý den,

posíláme fotky naší Vanessky a tímto děkujeme Nadaci život dětem a sponzorům za finanční pomoc na zakoupení zdravotního kočárku a iPodu.

S pozdravem Sečkárovi

Viktůrek Fabišovic

srdceprodeti-vikturekfabisovicVážená paní Strnadová,

chtěla bych touto cestou poděkovat, celé Vaši nadaci a všem dárcům, za zakoupení polohovacího lůžka pro našeho syna Viktorka. Syn trpí mukopolysacharidosou a s tím je spojena porucha spánku, často se v noci budí se záškuby celého těla. Nová postel nám pomůže jej lépe polohovat a zajistí mu díky postranicím větší bezpečnost, prevenci proti pádům z postele.

Velmi si Vaši pomoci vážíme a přejeme spoustu úspěchů ve Vaší práci.

Ze srdce ještě jednou děkujeme.

S pozdravem za celou naši rodinu Jana Fabičovicová

Jiřík Ferdan

OLYMPUS DIGITAL CAMERADobrý den paní Strnadová,

ještě jednou se moc omlouvám, my jsme Jiříka v Bantamu nafotili už dřív, ale zapomněli odeslat a pak jsme si mysleli, že jsme vše vyřídili…

Jiřík je ve stojanu moc spokojený, nejčastěji v něm obědvá a večeří, pracuje na PC, čte si a dělá úkoly. Je to skvělá variabilní pomůcka, která se Jiříkovi a jeho potřebám dokáže přizpůsobit, když už je unavený a nevydrží stát, může se na chvíli posadit, poté zase plynule postavit, to vše bez náročné manipulace s ním. OLYMPUS DIGITAL CAMERAStojan je také možno naklonit do pololehu až lehu, přitom si taky pěkně odpočine a uleví zádům. V příloze posíláme fotky…

Moc děkujeme Vaší nadaci, že nám umožnila tuto skvělou pomůcku Jirkovi pořídit!

S pozdravy a přáním všeho dobrého
M. Ferdanová s rodinou

Kačenka Köstelová

srdceprodeti-kacenkakostelovaDobrý den,

chtěly bychom Vám s Kačenkou strašně moc poděkovat za nový inhalátor, který jsme si moc přály, aby jsme mohly jezdit neomezeně na výlety. Jste úžasní, že pomáháte dětičkám, které bohužel nedostaly do vínku tolik zdravíčka.

Ještě jednou moc děkujeme 🙂

Lenka a Kačenka Köstelovi

Terezka Šulcová

srdceprodeti-terzekasulcovaVážená nadace,

chtěli bychom velmi poděkovat za pomoc při nákupu plínek pro naší dcerku Terezku Šulcovou.Díky vaší pomoci se bude mít Terezka zas o něco lépe.Moc si vážíme vašeho příspěvku a přejeme mnoho štěstí.Zasíláme foto s Terezkou a darem od vás.

S úctou rodina Šulcová

Patrik Pittner

srdceprodeti-patrikpittner2Dobrý den,
chtěli bychom velice poděkovat vaší nadaci za velikou pomoc v podobě doplatku za příslušenství ke kočárku Kozlík od firmy Benecykl,ktery je nám OPRAVDU velikou pomocí v péči o syna. Je velký a snadno ovladatelný,což je s desetiletým dítětem velmi duležité,protože péče sama o sobě je velmi náročná a procházky nám do ted dělaly velké problémy. Svět je pro autisty velice náročné místo plné vjemu,ktrých se bojí a z kterých mají veliké záchvaty. Pátík je v kočárku strašně moc spokojený a moc rád chodí ven,protože když potřebuje,  tak se schová do užasného soukromí srdceprodeti-patrikpittner1a přítmý kočárku a to ho uklidní,protože to mají autisté rádi stejně jako zdravé děti-pocit bezpečí 🙂 …a to mu kočárek dává.

Je pro nás velice duležité,aby se Pátík cítil dobře, neměl žádné záchvaty a byl štastné dítě ,protože láska a štěstí léčí a my bohužel jinou léčbu na naše postižení nemáme,takže jsme vám velice, převelice vděční,že jste nám pomohli udělat Pátíčka štastým a nám ulehčili péči o něj .
DĚKUJEME 🙂

S uctou a velkým díky Pittnerovi

Daniel Vojtek

Dobrý den milá a vážená paní Aničko,
ani nevíte s jakou radostí a spokojeností Vám posílám foto Dankovo pokojíčku. Udělala jsem mu všechno ve světlých odstínech a hned jak přijel ze školy tak si změny všimnul. Pořád se Válel na koberci a otvíral šuplíky na komodě.

Moc moc jsem Vám i Vašemu úžasnému kolektivu chtěla poděkovat za Vaší dlouholetou pomoc mému synkovi Danečkovi. Moc si vážíme Vaší péče a obrovské pomoci a lásky, kterou obětujte našim dětem. Nepotkala jsem ještě tak snaživé a obětavé lidi jako je Váš tým. Jsem šťastná, že díky Vašemu příspěvku jsem mohla uskutečnit náš sen a zařídit Danečkovi příjemný a útulný pokojíček.

Mám radost, že se nám to pěkně povedlo. Díky Vám si Daneček může hrát na zemi, kde má teplíčko.

Tímto Vám ještě jednou moc děkujeme za Vaší bohulibou práci a s Danečkem Vám i Vašemu kolektivu přejeme hodně pevného zdraví, štěstí a hodně hodně lásky.

S úctou k Vám Vojtek Daneček a maminka Halina
srdceprodeti-danielvojtek2 srdceprodeti-danielvojtek1 srdceprodeti-danielvojtek3 srdceprodeti-danielvojtek4 srdceprodeti-danielvojtek5

Barborka Kalkušová

Dobrý den, chtěli bychom Vám moc poděkovat za darování iPadu Air naší dceři. Velmi jste nám pomohli. V příloze zasíláme fotografie dcery s darem.

Moc zdravíme a ještě jednou dík. 🙂

Kalkušovi
srdceprodeti-barborkakalkusova1 srdceprodeti-barborkakalkusova2

Štěpánek Ramšák

srdceprodeti-stepanekramsakMilá nadace Život dětem ,

chtěli bychom vám z celého srdce poděkovat za vaši vydatnou pomoc pro našeho syna Štěpánka. Zakoupením hygienických pomůcek jste nám opět velmi pomohli zkvalitnit péči o něj a jeho pohodlí. Štěpánek má dětský autismus, těžkou mentální retardaci a těžkou hyperaktivitu. Je ohrožen velkým množstvím úrazů, které si může způsobit sám a péče o něj je velmi náročná. A tak jsme ze srdce rádi, že stále existují lidé, kterým není pomoc postiženým dětem a jejich rodinám lhostejná. Velmi bychom pak chtěli také poděkovat paní ředitelce Anně Strnadové, její neutuchající zájem , obětavost, milá a srdečná povaha a vlastní nasazení pro pomoc svým svěřenečkům je až neuvěřitelná a dojemná.

Ještě jednou všem velmi děkujeme. Daniel, Lucie, Štěpánek, Davídek a Julinka Ramšákovi

Zlatuška Petrželková

Moc Vás zdravíme a věříme, že Vy, Vaše společnost a dárci se máte dobře a daří se Vám jen podle Vašich představ. Dlouho jsme čekali na sleepform a nakonec se díky Vám a dárcům dobrá věc podařila a Zlatuška včera pátou noc spinkala v této rehabilitační pomůcce. Přeposílám slíbené fotografie se Zlatuškou, jak si užívá této speciální pomůcky.

Dále Vám a všem dárcům moc děkuji za neskutečný lidský přístup k naší žádosti. Dcerka to od začátku svého života neměla jednoduché, porod ve 23.týdnu těhotenství, dvojče jí umřelo, porodní váha jen 570 gramů a jak jsem uváděl v žádosti o pomoc, je zcela imobilní, nechodí, nemluví, má epilepsii,na jedno oko nevidí vůbec a na druhém oku má 12 dioptrií, ale jsme rádi, že má i díky Vám vážení dárci a sleepformu radost ze života.

Slovy se snad ani nedá vyjádřit jak moc jste Zlatušce pomohli. Děkujeme Vám s pokorou za vše, co jste pro nás udělali, vážíme si Vašeho daru a Vašeho lidského přístupu.

Přejeme Vám se Zlatuškou krásné dny a ať láska a světlo doprovází všechny Vaše kroky.
Zlatuška a Martin Petrželkovi
srdceprodeti-zlatuskapetrzalkova4 srdceprodeti-zlatuskapetrzalkova3 srdceprodeti-zlatuskapetrzalkova2 srdceprodeti-zlatuskapetrzalkova1

Matyášek Klasna

Chtěli bychom ze srdce poděkovat Životu dětem za Vaši další velkorysou podporu v Matyáškově léčbě po léčbě 🙂
Varumin Matyášek dobře zná, proto když jsme otevřeli krabici zajuchal jéé Varumiiin 😀
posíláme i mávání které je pro Vás 🙂 Stále věříme, že Varumin nám pomáhá udržet nemoc „NA UZDĚ“ a mockrát děkujeme, že díky Vám mu ho můžeme dopřát.

Neskutečně si Vaší pomoci vážíme 🙂
Přejeme všem moc zdraví a pohody
Klasnovi
srdceprodeti-matyasekklasna3 srdceprodeti-matyasekklasna2 srdceprodeti-matyasekklasna1

Terezka Křížková

Vážená nadace Život dětem,
Touto cestou bych Vám chtěla poděkovat, za finanční příspěvek pro moji dceru Terezku. Díky Vám a dalším sponzorům mohla Terezka absolvovat rehabilitační pobyt v Praze v AXONU. Terezce se zlepšila stabilita těla a opora rukou. Na rehabilitaci useděla sama skoro 2 minuty. Je to úžasné, když jsou vidět malinkaté pokroky. Sice máme ještě spousta práce před sebou, ale věřím, že se bude Terezka zlepšovat. A snad jednou, časem se mi splní sen :).
Krasný den Vám přejeme a ještě jednou moc moc děkujeme.
Maminka Terezky Zdeňka Křížková
srdceprodeti-terezkakrizkova4 srdceprodeti-terezkakrizkova3 srdceprodeti-terezkakrizkova2 srdceprodeti-terezkakrizkova1

Barborka Kühnová

Rádi bychom nadaci Život dětem poděkovali za dar – kvalitní naslouchadla pro naší sedmiletou dceru Barborku. Barborka je oboustranně nedoslýchavá, k diagnóze došlo komplikovanou cestou téměř až v 5 letech. Proto je velmi důležité, aby měla co nejkvalitnější naslouchadla, která ji pomohou překonat její handicap.

Díky nim se začala více zapojovat do kolektivu, zlepšila se její výslovnost. Velmi si Vaší pomoci vážíme.

Ještě jednou moc děkujeme, jsme rádi, že jste.
Barborka a její rodiče.
srdceprodeti-barborkakuhnova5 srdceprodeti-barborkakuhnova2 srdceprodeti-barborkakuhnova3 srdceprodeti-barborkakuhnova4

Kubík Říha

srdceprodeti-kubikrihaDobrý den pani Strnadová,
v příloze zasílám fotku Kubíka s ošetřovacím materiálem.

Děkujeme moc všem co přispívaji do veřejné sbírky. Kubík který má EB ( motýlí křídla) si mohl díky vám koupit ošetřovací materiál který mu nemoc dokáže ulehčit.
děkujeme Životu dětem za schváleni žádosti.
S pozdravem Krejčiříková Soňa  a Kubík  Říha

Samuelek Štěrba

srdceprodeti-samueleksterba1Dobrý den paní Strnadová,
v úvodu bych chtěla napsat něco o našem Samuelkovi. Je to sluníčko. I přes své velké pohybové omezení se snaží dospívat i po mentální stránce, co to jde. Sice pomaleji, ale jistě. Na roce a půl stále nedrží hlavičku, nesedí, nenají se sám ani neřekne máma. To, co má ale opravdu rád jsou procházky a výlety, hlavně vlakem do přírody. Až donedávna jsem si nechtěla přiznat, že má problém, i když diagnóza MCM mluvila jasně. Pořád jsem si ale říkala, že jak zvedne hlavičku všechno rychle dožene. To samé jsem si myslela i o kočárku. Doufala jsem, že nám původní kočárek vystačí až do doby, kdy bude malý ťapat. Jenže Samuelek už je velký kluk, do původního kočárku se dávno nevejde a tak jsme si nechaly poradit a vybrali kočárek Stingray, jen tento malému dobře seděl. Když jsem ale viděla ten doplatek, myslela jsem, že mě klepne. Finančně na tom nejsme zrovna nejlíp a tolik peněz bych dohromady jednoduše nedala. A tímto bych chtěla moc poděkovat Vám, celé nadaci i Vašim sponzorům, že jste nám nejen pomohli, ale že jste nám pomohli tak rychle a ochotně. Až budeme mít kočárek doma, dodatečně bych Vám poslala ještě nějaké fotky.
Takže ještě jednou Vám moc děkujeme…

S pozdravem Michaela Meixnerová, maminka Samuelka Štěrby

Karolínka Polcarová

Dobrý den,

děkujeme Vám s Karolínkou za rehabilitaci na klinice Axon, rozhýbalo to i mě a dozvěděl jsem se další možnosti a hlavně jsme se tam cítili dobře, protože tam byli děti, které jsou na tom podobně jako Karolínka. Udělali jsme malinký pokroky, ale je to znát, co šlo jsem se naučil a pokračujeme doma 🙂 Posílám pár foto.

Děkuji a s pozdravem Karel Polcar
srdceprodeti-karolinkapolcarova2 srdceprodeti-karolinkapolcarova3 srdceprodeti-karolinkapolcarova1

Matýsek Bašus

Vážená paní Strnadová. Chtěla bych Vám a Vaší nadaci jménem našeho syna Matýska Bašuse poděkovat za za Váš dar Kozlík Junior.Matýsek je velmi nadšený a když nám ho dovezli, nechtěl z něho slézt.Tento vozík je pro nás velkým pomocníkem.

Matýsek už s náma může jezdit všude a už nás jeho handicap nijak zvlášť neomezuje. Zítra odjíždíme na operaci nožiček,potom bude mít 6týdnů sádry a díky vozíku může s námi malý jezdit i se sádrami nebo i jako kočárek.Využití bude určitě celoročně. V létě pojedeme na dovolenou do jižních Čech na kolách a je super, že může Matýsek v pohodě s námi. Moc si vážíme Vaší práce,protože pomáháte tolika dětem a nemocnicím.Málokdo si to uvědumuje, kolik je práce s našimi nemocnými dětmi a každý se honí jen za svým mamonem ,vy jste  vyjímka.

Ještě jednou děkujeme,přejeme hodně štěstí, zdraví a úspěchů. Posílám i nějaké fotky Matýska s novým kamarádem Kozlíkem.

Matějova maminka Jiřina Bašusová
srdceprodeti-matysekbasus1 srdceprodeti-matysekbasus2 srdceprodeti-matysekbasus3

Viktorka Kubschová

Všem moc a moc děkuji za poskytnutí daru – individuálního rehabilitačního programu v lázních Klimkovice. I přes virózu jsme si pobyt užily a Viktorka byla šikovná.

Děkujeme všem 🙂
srdceprodeti-viktorkakubschova1 srdceprodeti-viktorkakubschova2 srdceprodeti-viktorkakubschova3 srdceprodeti-viktorkakubschova4 srdceprodeti-viktorkakubschova5 srdceprodeti-viktorkakubschova6 srdceprodeti-viktorkakubschova7 srdceprodeti-viktorkakubschova8 srdceprodeti-viktorkakubschova9 srdceprodeti-viktorkakubschova10 srdceprodeti-viktorkakubschova11 srdceprodeti-viktorkakubschova12

Tereza Vaisová

srdceprodeti-terezavaisovaVážená paní Strnadová,

Mockrát děkujeme vám a všem dárcům, za zakoupení dospělácké tříkolky Loped pro mojí dceru Terku. Moc si toho vážíme. Terezka bude moct jezdit i venku v přírodě a posílí tím svalstvo. Jízda na kole jí moc baví. Děkujeme, že jste nám znovu pomohli.

S pozdravem Terezka s maminkou.

Honzík Varmuž

srdceprodeti-honzikvarmuzVážená paní Strnadová,

chtěla bych touto cestou vyjádřit naše velké poděkování Vaší nadaci za zakoupení pomůcky Cough Assist pro našeho čtyřletého syna Honzíka, který trpí spinální svalovou atrofií. Tato nemoc se vyznačuje velkou svalovou slabostí, oslabeny jsou i svaly dýchací, a proto největším problémem je nedostatečná schopnost těchto dětí vykašlávat hleny v období infektu. Honzíkovi tento přístroj usnadní vykašlávání, čímž ho může uchránit před pro něj životohrožujícím zápalem plic. Zároveň mu pomůže zlepšit kapacitu plic. Moc si Vaší pomoci vážíme, nesmírně jste nám pomohli. Ještě jednou děkujeme.

Michaela Varmužová, Šumperk

Radimek Brát

srdceprodeti-radimbratVážení pracovníci nadace ŽIVOT DĚTEM,

rádi bychom nadaci Život dětem poděkovali za finanční příspěvek, díky kterému nám byl dne 23. 4. 2015 předán zdravotní kočárek Kimba pro syna s diagnózou DMO – hemiparéza pravé části těla.
Měl obrovskou radost, která se opravdu nedala přehlédnout. Vzhledem k tomu, že Radim doposud nemůže vzpřímeně sedět, přepravovali jsme ho v klasickém kočárku v kleku. To však nebylo na dlouhé procházky a hlavně to nebylo úplně bezpečné a pro kluka pohodlné.
Díky kočárku, jehož součástí jsou postranní peloty je teď Radímkovi zaručena osovitost páteře. Možnost polohování opěrky zad, mu zase usnadní vnímat podněty z jiné perspektivy. Nám jakožto rodičům odpadla neustálá ostražitost hlídat Radima při objevování světa, při kterém by mohl vypadnout z kočárku. I tím se Radim dostal do lepší psychické pohody. Miluje probouzet se při dlouhých výletech v bezpečí svého kočárku.
Kočárek se teď o to více stal nedílnou součástí jeho života.
Když nebrázdí byt klečmo v plastové TATŘE, kterou všichni známe z dětství, brumlá si v sedačce z kočárku připevněné na interiérovém podvozku a spokojeně pozoruje dění v naší domácnosti. Protože podvozek má stavitelnou výšku, slouží mu i jako jídelní židlička, kdy nemusí mít nosík v úrovni desky stolu, ale vidí, na co se může těšit.
V pětičlenné rodině, kde pro udržení určitého standardu musí všichni něco obětovat, je úžasné vědět, že finanční položka, kterou bychom dali na prioritní nákup takovéto pomůcky, zůstane našim dětem.
O to více si vážíme pomoci všech, kteří se zapojili do sbírky a dali nám rodičům Radima, možnost k jeho dalšímu plnohodnotnému vývoji života.  Děkujeme – moc děkujeme.

S pozdravem a přáním krásných slunečních dní přeje rodina Brátova.

Soňa Říhová

Děkujeme nadaci Život dětem za pořízení iPadu pro naši dceru, která trpí poruchou příjmu potravy, opožděným psychomotirickým vývojem a vadou zraku Sonička měla z tabletu ohromnou radost a nyní ho používá k výuce ve škole – zrakové a sluchové stimulaci a zároveň k lepší motorice rukou. Ještě jednou děkujeme.

S pozdravem Sonička Říhová a její rodiče.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Žanetka Hrušková

srdceprodeti-zanetkahruskova5Dobrý den, touto zprávo bych se s Vámi ráda podělila o Žanetky pokroky. Žanetka absolvovala Klim Therapy v Klimkovicích v obdobi 3.2. az 2.3.2015
Ale v první řadě bych Vám celé nadaci chtěla od srdce poděkovat. Nejen že jste Žanetku podpořili v léčbe Klim Therapy ale dali jste ji především možnost a šanci se dále zdokonalovat a bojovat tak o vysněné krůčky. Nesmírně si Vaši  podpory ceníme. Nýní co se týče Žanetky. Žanetka dřela a pracovala na celkovém zpevněni trupu a držení těla ale došlo i na stabilitu ve stoji, chůzi ve specialni chodítku. Žanetka si z této terapie odvezla lepši drzeni těla, jeden z větších pokroků je že usedí sama na zemi a znatelně zlepsena pravá ruka která byla kdysi uplně nefunkční,,pro příklad: Žanetka si na Velikonoce dokázala  dát si sama vyfoukle vajíčko do pravé ruky drzet ho a levou po něm malovat.
Tímto nesmírně moc moc děkujeme ze jste a dodávate Žanetce sílu a ohromnou podporu v nelehkých chvílích . Budeme se snažit dělat maximum aby se Žanetka do Klimkovic mohla vrátit, lečbu absolvovat znovu a přibližovat se tak pomalu ale jistě svému snu, k prvním a samostatným průčkům.
S pozdravem a přáním krásneho dne Pavlína s Žanetkou
srdceprodeti-zanetkahruskova1 srdceprodeti-zanetkahruskova2 srdceprodeti-zanetkahruskova3 srdceprodeti-zanetkahruskova4

Eliška Kamzíková

Dobrý den

Díky nadaci život dětem dostala dcera Eliška možnost další speciální rehabilitace Klim-Therapy v Klimkovicích.

I když náš pobyt byl ukončen předčasně díky zápalu plic,Eliška udělala další pokroky. Posílila svalstvo trupu,zlepšení v plazení a držení hlavy. Každý malý krůček je pro nás obrovský pokrok.

Moc děkujeme Eliška s maminkou
srdceprodeti-eliskakamzikova1 srdceprodeti-eliskakamzikova2

Boženka Hradilková

Boženka díky nadaci Život dětem získala tři úžasné pomocníky, bez kterých si už nyní život s jejím těžkým onemocněním téměř nedokážeme představit. Boženka má Spinální muskulární atrofii I.typu, což znamená, že není schopna ani samostatného sedu, a proto je důležité, aby nám s jejím pohybem pomáhali speciální pomůcky, které jsme díky Vám získali, jsou to: toaletní židlička Flamingo, kočárek Kimba neo a autosedačka Recaro přestavěná firmou Protect metal.
Jsme Vám neskonale vděční, že jste nám umožnili svobodnější pohyb s naší úžasnou dcerou!
Děkujeme,
Hradilkovi
srdceprodeti-bozenkahradilkova4 srdceprodeti-bozenkahradilkova3 srdceprodeti-bozenkahradilkova2 srdceprodeti-bozenkahradilkova1

Natálka Štefečková

Vážená nadace,
Dovolte mi, abychom Vám touto cestou poděkovali za finanční dar, který jste věnovali naší dceři Natálce, který posloužil jako doplatek na nákup speciálního chodítka Nurmi Neo a kočárku Kimba Neo od firmy OttoBock s jehož pomocí je naše dcera schopna zvládnout první krůčky sama. Nákupem jste udělali Natálce velkou radost. Ještě jednou děkujeme nadaci Život dětem. Vaší pomoci si velice vážíme.

V přílohách Vám posíláme fotografie dcery s pomůckami.

S pozdravem
Marian Štefečka
srdceprodeti-natalkaromanastefeckova3 srdceprodeti-natalkaromanastefeckova1 srdceprodeti-natalkaromanastefeckova2

 

Tobiáš Lucas

Dobrý den,
rádi bychom Vám všem, co tuto velice potřebnou a důležitou práci děláte, poděkovali za dary pro našeho syna Tobiáška. IPad dorazil v pořádku a mile nás překvapily i další dárečky jako čtečka karet, obal na IPad a druhý den dorazily ještě dvě krabice Lega a věřte, že Tobíkovi udělali velikou radost. Sice nám to nedokáže říct slovem, ale výraz na jeho tváři hovořil za vše. Zatím nám sice nedovolil krabice rozbalit, protože ho velice fascinují obrázky a nápisy na nich, ale za pár dní se k tomu určitě dostaneme a Lego postavíme. Z IPadu je také nadšený, okamžitě věděl, co s ním má dělat. Už komunikujeme s ostatními rodiči autistických dětí a s ranou péčí, kteří nám radí, jaké aplikace pro Tobiáška stáhnout, aby se mohly dále rozvíjet jeho komunikační schopnosti. Ještě jednou moc děkujeme a moc si Vaší pomoci vážíme.

Pickovi
srdceprodeti-tobiaslucas3 srdceprodeti-tobiaslucas4 srdceprodeti-tobiaslucas2 srdceprodeti-tobiaslucas1

Štěpánek Šafránek

srdceprodeti-stepaneksafranekDobrý den, posílám fotku Štěpánka na klouzačce. Omlouvám se, že až teď, ale čekali jsme s montováním skluzavky až bude hezky a pak byl Štěpánek v laznich.

Moc vam chci za poskytnuty dar poděkovat, Štěpánek měl velkou radost, že může zase klouzat na klouzačce. A tato mu vydrží svou širkou a delkou opravdu napořád 🙂

DĚKUJEME
Šafránková

Pavlík Cimbota

Moc děkujeme

za váš dar – iPad pro našeho syna Pavlíka s poruchou autistického spektra. Tablet se stal důležitou součástí každého Pavlíkova dne a hned se s ním naučil pracovat. První dobré výsledky byly zanedlouho vidět a především slyšet. Díky aplikacím, které obrázek komentují Pavlík začíná opakovat slova. Tablet jezdí všude s námi a ulehčuje život jak Pavlíkovi, tak i nám. Moc děkuji za Pavlíka!!!!!!!!
Hezký den přeje Markéta a Pavlík Cimbotovi
srdceprodeti-pavlikcimbota1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA srdceprodeti-pavlikcimbota3 srdceprodeti-pavlikcimbota4

Adámek Marschalek

srdceprodeti-adamekmarschalek1Adámek už jezdí v novém 🙂

Chtěli bychom poděkovat organizaci Život dětem, která Adámkovi zakoupila speciální zdravotní kočárek Tomato Eio a všem, kdo na nákup kočárku přispěli. Jak je vidět i z fotky, Adámek je spokojený, že se konečně nemusí mačkat v golfkách. Věříme, že nám bude kočárek dobře sloužit i v době po operacích, kdy má Adam zasádrované celé nohy a využijeme tedy i samostatné polohování nožní části, které právě tento kočárek má a umožňuje.

Adéla Marschalková, maminka Adámka

Ruth Dittrichová

Dobrý den.

Ještě jednou moc děkujeme za motomed pro naši Ruth, je to náš každodenní pomocník. Ruth šlape moc rada. Bez vaši veliké finanční pomoci by jsme si motomed nemohli pořídit.

Děkujeme a přejeme hodně úspěchu ve Vaši přínosné práci.

Dittrichovi
srdceprodeti-ruthdittrichova2 srdceprodeti-ruthdittrichova1

Matěj Němec

srdceprodeti-matejnemecDěkujeme všem dárcům financí
na pořízení nadrozměrné postele na míru pro mého syna.

Matěj díky Vám získal lůžko dle svých speciálních potřeb. Toto lůžko bychom bez Vaší pomoci nemohli pořídit.

Srdečně děkuje rodina Němcova

 

 

Klára Zikmundová

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVážená paní Strnadová,

ráda bych touto cestou poděkovala Vaší nadaci za zakoupení notebooku – v pořádku dorazil a už se spolu seznamujeme.

Vaší pomoci si velmi Vážím a z Vašeho daru mám opravdu velkou radost. V současné době je už vysokoškolské studium bez podobné pomůcky jen těžko představitelné i pro zdravé kolegy a já jsem vzhledem ke svému postižení odkázaná na moderní technologie ještě o něco víc – pomáhají mi alespoň částečně vyrovnat můj hendikep. Notebook budu proto určitě hodně využívat – je poměrně malý, takže ho mohu brát s sebou do školy, na konference či do knihoven, nosit si v něm studijní materiály nebo zapisovat přednášky (ať už sama, nebo v případě únavy za pomoci asistentky) či psát seminární práce. A bude pro mě vítaným pomocníkem i na dalších cestách či v léčebných zařízeních.

S pozdravem, poděkováním a přáním všeho dobrého

Klára Zikmundová

Dětské centrum Jihočeského kraje

Milá paní Strnadová,

chtěli bychom Vám touto cestou co nejsrdečněji poděkovat za Vaši laskavost, vstřícnost a milé jednání. Chtěli bychom též upřímně poděkovat celému Vašemu týmu a  Nadaci Život dětem, o.s., že konají neuvěřitelné věci pro Ty, kteří to skutečně potřebují! Je fascinující s jakou grácií a samozřejmostí děláte svoji práci, s jakým optimismem a úsměvem na tváři  se umíte s těmito věcmi popasovat. V tomto oboru jste skutečnými profesionály a my si Vás za to moc vážíme.  Vřele děkujeme za Vaši opakovanou pomoc. Pořízení CRP přístroje usnadní nejen práci našim sestřičkám, ale především zkvalitní život dětem, o které v dětském centru pečujeme. Přejeme Vám, aby se Vám ve Vaší ušlechtilé práci dařilo.
Hodně zdraví, štěstí a lásky přejí,
srdečně Martin Karas, zaměstnanci
a dětičky Dětského centra Jihočeského kraje,
o.p.s. Strakonice
srdceprodeti-dcjmk1 srdceprodeti-dcjmk2 srdceprodeti-dcjmk3 srdceprodeti-dcjmk4 srdceprodeti-dcjmk5

Natálka Pfeiferová

Holčička s autismem, které jsme doma pro výuku zajistili mini školu.
srdceprodeti-nataliepfeiferova1 srdceprodeti-nataliepfeiferova2 srdceprodeti-nataliepfeiferova3 srdceprodeti-nataliepfeiferova4 srdceprodeti-nataliepfeiferova5 srdceprodeti-nataliepfeiferova6 srdceprodeti-nataliepfeiferova7 srdceprodeti-nataliepfeiferova8 srdceprodeti-nataliepfeiferova9 srdceprodeti-nataliepfeiferova10 srdceprodeti-nataliepfeiferova11 srdceprodeti-nataliepfeiferova12 srdceprodeti-nataliepfeiferova13 srdceprodeti-nataliepfeiferova14 srdceprodeti-nataliepfeiferova15 srdceprodeti-nataliepfeiferova16 srdceprodeti-nataliepfeiferova17 srdceprodeti-nataliepfeiferova18

Nikolka Čížková

Vážená paní Strnadová,
chtěli bychom moc moc poděkovat nadaci Život dětem za darování benecyklu pro naší Nikolku. Nikolka má vrozené genetické onemocnění – spinální svalovou atrofii, která jí neumožňuje samostatnou chůzi. Kočárek nám moc pomůže při procházkách lesními a polními cestami, kterých je v našem bydlišti na Kokořínsku dost a není možné je absolvovat golfkami natož na mechanickém vozíku.

Také se těšíme až připojíme benecykl za kolo a budeme moc vyrazit celá rodina 🙂

Moc si Vaší vstřícnosti a pomoci vážíme!!!

V příloze posíláme fotky naší Nikolky.

Rodina Čížkova
srdceprodeti-nikolkacizkova2 srdceprodeti-nikolkacizkova1

Honzík a Kubík Sladký

Dobrý den Vážená paní Strnadová,
mnohokrát děkujeme Vám a všem dárcům za umožnění zakoupení juniorských tříkolek Loped pro chlapce,které jim pomáhají posílit svalstvo a zlepšit psychomotorický vývoj.
V příloze Vám zasílám fotografie chlapců na kolech.

Děkuji,s pozdravem,
Jan Sladký
srdceprodeti-honzikkubiksladky1 srdceprodeti-honzikkubiksladky2

Daniel Bureš

Dobrý den.
Děkujeme moc za velkorysý dárek Tablet iPad Air 32GB Space Gray and Black, obalu GCBLUE a čtečky karet Kingston Mobile Lite Wireless Reader G2. V příloze posílám foto syna, jak se seznamuje s Tabletem iPad Air 32GB Space Gray and Black v obalu GCBLUE.

Děkujeme moc za dárek Lego City 60055. Po sestavení se malému Danielovi
moc líbí a stalo se jeho velmi oblíbenou hračkou. V příloze posílám foto syna, jak si hraje
s Legem.

Ještě jednou moc děkujeme.

S pozdravem
Renáta Krkonošková
srdceprodeti-danielbures srdceprodeti-danielbures3 srdceprodeti-danielbures1 srdceprodeti-danielbures2

Adélka Jiranová

Dobrý den,
díky nadaci Život dětem mohla Adélka absolvovat další speciální rehabilitaci Klim-Therapy v Klimkovicích.
Díky této metodě u Adélky došlo k dalšímu zlepšení a posunu dopředu. Posílila svalstvo, trup a dolní končetiny. Během terapie se nám podařilo přejít z francouzských holí na trekové hole v nichž má Adélka lepší oporu. Zlepšila si také nakročení a nášlap dolních končetin.
Adélka byla snaživá, i když  občas protestovala, ale zvládla to skvěle.
Proto  se už teď těšíme na další pobyt, který se nám snad podaří brzy uskutečnit.
Patří Vám velké díky
S pozdravem Adélka s maminkou
srdceprodeti-adelkajiranova2 srdceprodeti-adelkajiranova1

Davídek Pitrman

Touto cestou bychom chtěli, jakožto rodiče, poděkovat za našeho syna Davídka, za dar, který mu umožní již teď se učit nenásilnou formou novým věcem a rozvíjet se. Pamatuji si, a to už je hodně dávno, jak jsem si poprvé zakoupila žluté srdíčko, kdy jsem ani netušila, kam penízky poputují. Netušila jsem, jak hodně je i toto málo důležité, netušila jsem, že i nás se to jednou může týkat, že i my se jednou ocitneme na břehu, kam penízky putují. A jsem vděčná lidem, co třeba taky nevědí a přispějí, i těm, kteří vědí a přispějí vícekrát. Až teď si uvědomuji, jak důležité je stát při sobě.

Chtěli bychom rovněž poděkovat za dárek Lego – závodní auto, kdy nás tento dárek velice potěšil a překvapil. Davida Lego velmi zaujalo, kdy si vybírá stejné části a snaží se je skládat, krásně si na této hře rozvíjí jemnou motoriku.
srdceprodeti-davidekpitrman2 srdceprodeti-davidekpitrman1

Alenka Černá

Dobrý den, paní Strnadová,
dovolte mi prosím, abych Vám jménem naší dcery Alenky Černé poděkovala za darované věci – Tablet iPad Air 32 GB a plyšového mědvěda (Viz. přiložené fotogravie.). Díky těmto darům už v těchto dnech dochází k rozšíření jejího vzdělání. Velmi si vážím Vaší laskavosti a štědrosti.

Přeji Vám mnoho radosti i osobních a pracovních úspěchů.

S pozdravem,

Šárka Černá s dcerou Alenkou
srdceprodeti-alenkacerna3 srdceprodeti-alenkacerna2 srdceprodeti-alenkacerna1

Anička Kočová

Přeji hezký den,
dovolte mi, abychom Vám za celou rodinu velmi poděkovali za Vaši podporu speciálního notebooku pro práci se SMART Notebookem a výukovými programy, se kterými zároveň  dcera pracuje ve škole a  na elektronické tabuli. Může tak mít vše ve svém počítači a mít jej kompatibilní pro práci ve škole, ale i doma na stránkách www.veskole.cz kde jsou díky tomu  interaktivní prezentace dle osnov základní školy a všech předmětů.

Také děkujeme za přenosné lyžiny a výcvik asistenčního psa, který probíhá přímo v domácím prostředí za výuky kynoložky Kristýny Zachové. Již zvládá základní úkony pomoci. Přenosné lyžiny jsou velmi praktické pro převoz  v autě a překonání nepředvídaných  architektonických bariér.

Přejeme Vám krásné velikonoční svátky a mnoho jarní pohody, s poděkováním také za Vaše dlouholeté úsilí pomoci dětem s postižením SMA a svalových dystrofií.

Helena Kočová s rodinou
srdceprodeti-anickakocova1 srdceprodeti-anickakocova2 srdceprodeti-anickakocova3

Anetka Kupcová

Dobrý den, paní Strnadová,
ještě jednou bych Vám opravdu moc a moc chtěla poděkovat za možnost absolvovat s Anetkou terapii Kosmík na neurorehabilitační klinice AXON. V příloze zasílám pár fotografií a píšu poděkování pro Váš FB :-).

Rádi bychom touto cestou poděkovali Vaší nadaci Život dětem za šanci pro Anetku, která spočívala v úhradě terapie Kosmík na Neurorehabilitační klinice AXON. Anetka (4,5) od narození velmi intenzivně cvičí Vojtovu metodu a toto bylo naše první setkání s nějakou alternativní terapií. S výsledkem po intenzivní 4-týdenní rehabilitaci jsme velmi spokojeni – Anetka si zpevnila trup, posílila svahy na nožičkách i ručičkách a zkvalitnila došlápnutí na pravou nohu. S pomocí berliček se na vlastních nožkách udržela sama celých 30 vteřin! :-). Ještě jednou moc děkujeme i všem Vašim příznivcům za tento dar, který Anetku posunul o krok dál k vytoužené chůzi!

Přejeme jen to dobré, rodina Kupcova
srdceprodeti-anetkakupcova1 srdceprodeti-anetkakupcova2 srdceprodeti-anetkakupcova3 srdceprodeti-anetkakupcova4 srdceprodeti-anetkakupcova5 srdceprodeti-anetkakupcova6

Sofinka Němcová

Dobrý den,
fotky malé s dárečky. Sofinka plyšáky moc nemusí, ale do žirafy se zamilovala a každý den s ní spinká. Tablet úžasný,malá se učí logopedii, strukturu i relaxuje.
Moc Vám děkuji za pomoc.
S vděčností

Němcová
srdceprodeti-sofienemcova1 srdceprodeti-sofienemcova2

Kubík Brňák

Dobry večer Vážená nadace život dětem,

moc krát Vám děkujeme za finančni dar pro Kubika, na  zakoupeni specialniho kočarku lisa2.Moc si Váši pomoci vážime a ještě jednou děkujeme.V přiloze posilam fotky Kubika v kočarku,moc byl spokojeny a štastny.
S přatelskym pozdravem Šárka a Drahoš Brnákovi.
srdceprodeti-kubikbrnak2 srdceprodeti-kubikbrnak3 srdceprodeti-kubikbrnak4 srdceprodeti-kubikbrnak5

Honzík Modra

Dobrý večer,moc Vas zdravíme.Chceme opravdu moc,moc poděkovat za dárečky-i pad,obal,čtečku a logo.Balíček jsme dostali minulý týden.Pana pošťáka jsme netrpělivě vyhlíželi.Nedá se snad ani popsat to nadšení.Vám i dárcům VELKÉ DÍKY.Je to velký dar.Moc jste nám tím pomohli a Honzík určitě začne dělat nové pokroky.Věřím v to.Zítra pošlu podepsané darovací listiny na Vaší adresu.

Prozatím posíláme fotečky Honzíka s legem. S I padem ještě nemáme,protože nám paní učitelka z SPC nahrává a stahuje výukové materiály,abychom na něm mohli pěkně pracovat.Tak jak to bude možné,pošlem fotku i s i-padem .Ještě jednou velké díky a hezké,šťastné dny.

S pozdravem Honzík a Petra Modrovi.
srdceprodeti-honzikmodra1 srdceprodeti-honzikmodra2

Dominika Remková

Dobrý den,
chtěli bychom moc a moc poděkovat všem z nadace Život dětem o.p.s. za poskytnutí daru – zakoupení nových, kvalitnějších sluchadel pro naši devítiletou dceru Dominiku. Dominika je s novými sluchadly moc spokojená a ráda je celodenně používá, ještě si na ně pomalu zvyká, ale slyší s nimi lépe než s předchozími sluchadly.
Ještě jednou moc děkujeme za Vaši pomoc a přejeme Vám hodně štěstí a úspěchů ve Vaší další činnosti.

rodina Remkova
srdceprodeti-dominikaremkova1 srdceprodeti-dominikaremkova2 srdceprodeti-dominikaremkova3

Jiřík Ferdana

Vážená paní Strnadová,
rádi bychom touto cestou poděkovali nadaci Život dětem za pořízení notebooku pro Jiříka. V příloze posíláme fotky. Jirka je moc spokojený a učí se s notebookem pracovat.
Děkujeme, s mnoha pozdravy   Ferdanovi
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Danielka Prokopová

Dobrý den Vážená paní Strnadová. Chtěla bych poděkovat Vám,nadaci Život dětem a dárcům za zakoupení zdravotních pomůcek od firmy Linet.Elektrické polohovací lůžko Movita Casa ,antidekubitní nepropustná matrace a infuzní stojan na statickou pumpu budou především pro Danielu,ale též pro mě těmi nejpotřebnějšími pomocníky v ošetřování a péči o stomie,převazy centrálního žilního katetru a infusní terapie na domácí parenterální výživu.Protože má dcera skoliózu páteře,mírnou osteoporózu a lehkou centrální svalovou hypotonii,i z tohoto důvodu je pro ni polohovací lůžko potřebné.Vaše nadace Život dětem Daniele hodně pomohla a ještě jednou děkujeme za pomoc.
S pozdravem Daniela Bartlová-maminka
srdceprodeti-danielkaprokopava1 srdceprodeti-danielkaprokopava2 srdceprodeti-danielkaprokopava3

Sárinka Kališová

srdceprodeti-sarinkakalisovaDobrý den,
vážená paní Strnadová, Vám a všem ze Života dětem, moc děkujeme za dar – notebook pro naši Sárinku. Pan Michal Vlček jí ho včera poslal, odeslala jsem mu podepsaný dodací list.

Když Sárinka dostane jednou za čas dárek, má z něj většinou radost tak pár minut, než ho odložím a ona sama si s ním nedokáže hrát…,ale z notebooku, který jste jí darovali nespustí očička i několik hodin denně a bude mít radost každým dnem. Moc za něj děkujeme.

Alena Kališová, Sárinka a rodina.
Posílám v příloze fotku Sárinky s novým notebookem:-)
Krásný den vám všem

Barunka Reiterová

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat celé nadaci za finanční dar pro naši dceru Báru Reiterovou.
Dar byl použit na úhradu rahabilitace Kosmík na Neurorehabilitační klinice Axon v Praze. Dcera má DMO a již v průběhu léčby pociťovala zlepšení (uvolnění spazmů a zpevnění trupu). Jsme rádi za každý posun vpřed.
Díky Vašemu daru jsme jsme mohli tuto terapii absolvovat.
Velké díky Vám všem.
S přátelským pozdravem

Jiřina Reiterová
srdceprodeti-barunkareiterova2 srdceprodeti-barunkareiterova3 srdceprodeti-barunkareiterova4

Daniel a Štěpánek Štědroň

Vážená paní Strnadová, vážená nadace

mnohokrát Vám děkujeme za dary ve formě ipodů pro naše syny s poruchou autistického spektra. Díky jejich handicapu není s nimi komunikace jednoduchá, ale díky daru, který získali právě od Vás, budeme moci jejich komunikační schopnosti efektivně rozvíjet a sdílet nejen společné prožitky, ale také vytvářet různé vizualizace, které děti s tímto postižením tolik potřebují.
Rovněž lego Hobbit je velmi překvapilo a potěšilo a určitě si s legem rádi vyhrají.
V příloze přikládám fotografie syna Daniela a Štěpána s dary od Vás.

S úctou a přáním jen toho nejlepšího

Milan Štědroň
srdceprodeti-danielstepanstedron2 srdceprodeti-danielstepanstedron3 srdceprodeti-danielstepanstedron4

Karolínka Polcarová

Dobrý den paní Strnadová,
ještě jednou Vám děkujeme za kočárek a posílám fotografie spokojené Karolínky, teď může konečně sedět v původním to nebylo možné, ručičky má podepřeny peloty, máme tam abdukční klín a pětibodové pásy, aby nesjela dolů, kočárek se dá různě polohovat u hlavičky má polstrované bočnice, nehrozí úraz hlavičky, když dostane epileptický záchvat, je to nádhera.

Děkuji a s pozdravem Karel Polcar
srdceprodeti-karolinkapolcarova1 srdceprodeti-karolinkapolcarova2

Tommy Burghardt

srdceprodeti-tommy-burghardtDobry den, chteli bychom velmi podekovat Vasi nadaci za spoluucast na financovani zdravotniho kocarku Stingray od firmy R82 pro naseho syna Tommyho, ktery se narodil s vrozenou vyvojovou vadou mozku a nasledkem toho celkove zaostava ve vyvoji. Tommy sam pevne nesedi a ma velmi ochable svalstvo, ktere se snazime denne posilovat pri rehabilitacich. Kocarek Tomickovi umozni spravne a fixovane sedet, coz mu umozni spravny vyvoj a drzeni svalu pri kazdodennich vychazkach. Urcite tak predejde krivemu sezeni a deformaci patere, coz by mohlo mit do budoucna fatalni nasledky.
Tomicek v novem kocarku fixovane sedi, a to mu umoznuje venovat poroznost vecem, co se deji okolo nej, pozorovat okoli, prirodu, zvirata, jine lidi a vse, co se okolo nej deje. Tommy je z kocarku nadseny a my s nim. Dekujeme z celeho srdce, ze jsme nasemu synovi spolecne s Vami umoznili uzit si kazdodenni vychazky a vice vnimat okoli. Dekujeme, ze pomahate lidem, kteri to nemaji v zivote jednoduche a ze Vam neni jejich osud lhostejny. Jste uzasni. Jsme Vám opravdu moc vdecni a dekujeme Vam.

Prejeme Vam krasny den a mnoho stastnych deticek, kterym pomahate
S uctou Andrea Placha a Henrich Burghardt, rodice maleho Tommyho

Péťa Jochec

Dobrý den,

chtěla bych Vám poděkovat za celou naši rodinu za finanční pomoc pro našeho synka Petříčka na svoz do školy a osobní asistentku,bez které se syn neobejde.Jsme dojati,jak laskavý a lidský přístup přišel z Vaší strany a nesmírně si toho vážíme.Péta trpí dětským autismem,má těžkou mentální retardaci a potřebuje neustálou pomoc druhé osoby a to i po cestě do školy a během vyučování.Vaše pomoc zpusobila,že se muže radovat z každého dne a není vystaven stresum,kdy postrádá jistotu a pomoc druhých. Trvalo velmi dlouho,než se podařilo Petříkovy potřeby naplnit tak,aby nestrádal a mohl se radovat a nyní jezdí do školy velmi rád a prožívá i radostné chvíle,které jsou pro nás rodiče tím nejvzácnějším dárkem.
Děkujeme Vám z celkého srdce
Sona a Petr Jochecovi (rodiče)
srdceprodeti-petajochec1 srdceprodeti-petajochec2 srdceprodeti-petajochec3

Zuzanka Musílková

Milá paní Strnadová,
chtěli bychom Vám moc poděkovat za zakoupení terapeutického stolečku a
přidržovacího třmenu ke speciální židličce pro Zuzanku. Zuzanka si může konečně užívat takové věci jako malování a zvlášť potom různá zraková cvičení, která jsme doposud museli dělat na nevyhovujícím kuchyňském stole.
Věřím, že tato pomůcka opět Zuzanku posune dopředu.
Ještě jednou Vám mnohokrát děkujeme, Vaší pomoci si velmi vážíme!
Přeji pěkný den!
Lucie Musílková
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anastázie Burianová

srdceprodeti-anastazieburianova0
srdceprodeti-anastazieburianova1 srdceprodeti-anastazieburianova2 srdceprodeti-anastazieburianova3 srdceprodeti-anastazieburianova4 srdceprodeti-anastazieburianova5 srdceprodeti-anastazieburianova6

Sdružení svět naděje

Vážená nadace,
Dovolte, abych Vám poděkovala za Váš příspěvek na výtvarné potřeby a polohovací vak pro klienty našeho sdružení, které se nám, díky Vaší finanční pomoci, podařilo pořídit v neuvěřitelné krátké době. Díky polohovacímu vaku může náš nový kamarád trávit pohodlněji volný čas a zapojovat se tak více do her s kamarády. Jsme si vědomi, že bez pomoci Vaší nadace bychom neměli šanci pořídit polohovací vak ani výtvarné potřeby v tak krátké době.
Jsme Vám velmi vděčni a velice si vážíme Vaší pomoci.
Z celého srdce Vám děkuji
S pozdravem a přáním pěkného dne
Bc. Šárka Hagarová
srdceprodeti-sdruzenisvetnadeje2 srdceprodeti-sdruzenisvetnadeje1

Nikolka a Beátka Fedrová

Dobrý den,
chceme poděkovat Vaší nadaci za dárky pro naše dcerky , jste úžasní a moc si toho vážíme. Beátka je strašně nadšená z plyšového medvídka, takového si moc přála 🙂 a hned po pomazlení s ním, ho šla namalovat. Posíláme i obrázek s fotečkou 🙂 . Tablet se naučila zapnout rychle a už zkoušíme počítání a procvičování paměti. Je to skvělá věc.

Moc děkujeme a přejeme Vaší nadaci samé pozitivní věci.
Eva Fedrová s Niky a Beátkou
srdceprodeti-nikolka-beatka-fedrovi4 srdceprodeti-nikolka-beatka-fedrovi2 srdceprodeti-nikolka-beatka-fedrovi1

Vítek Poplštein

srdceprodeti-vitek-poplsteinVážená paní Strnadová,
chtěla bych touto cestou poděkovat  za dar, který jsme obdrželi od Vaší nadace. Moc si Vaší pomoci vážíme a děkujeme všem dárcům.
Vítek měl z daru velkou radost a všem moc děkuje.

S pozdravem

Květuše Leščišinová
a Vítek Poplštein

Simonka Srnská

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVážení,
dovolte, abychom Vám poděkovali za Váš příspěvek na sportovní kočárek a vozík za kolo Kozlík model Junior Country pro naši dceru Simonku.Má svalovou muskulární atrofii, což je vzácné genetické onemocnění postihující příčně pruhované svaly, tedy svaly ovládané vůlí, pomocí nichž může chodit, ovládat hlavu, krk a polykat. V současné době její chůze, i když ji vedeme za ruku, je vratká, neohrabaná a činí jí čím dál větší potíže. Ve volných chvílích jsme se Simčou a její starší sestrou jezdili na výlety, při nichž jsme využívali zapůjčený sportovní kočárek Kozlík, neboť s invalidním vozíkem není možné projet nerovný terén v lese či jet na výlet kole. Ovšem Simonka roste, byli jsme tedy nuceni poohlédnout se po větším kočárku, kterým byl Kozlík model Junior Country od firmy Benecykl, a tento se  nám díky Vaší finanční pomoci podařilo pořídit. Díky novému, většímu Kozlíku, můžeme pořádat výlety a vyjížďky na kole i nadále, které teď budou pro Simonku pohodlnější.

Jsme si vědomi, že bez Vaší pomoci bychom neměli šanci sportovní kočárek pořídit, jsme Vám opravdu velmi  vděčni a ze srdce Vám děkujeme.

Míša Vašek

Vážená nadace,

chtěli bychom Vám a všem dobrým lidem poděkovat za dary co obdržel,náš syn Michálek od Vás.Děkujeme za velkou pomoc a zároven za to že Vám není lhostejný život nemocných lidi,kteří to v životě nemají jednoduché.Strašně mooc děkujeme za sedací vak -Michálek je velice štastný a uvolněný v něm,umožní mu tato věc byt polohován i mimo jeho postel a umožní mu také pobyt na zahradě.Ve zdravotním kočáru dlouho nevydrží venku, má těžkou skoliozu páteře.Zároven děkujeme za nájezdy do auta pro nakládání zdravotního kočáru který je velice těžky,nakládaní a vykládaní bylo velice obtížné.Touto cestou Vám všem mooc děkujeme za celou rodinu i jménem Michalka. DĚKUJEME zároven Vám posíláme fotky k náhlednutí.

DĚKUJEME VAŠEKOVÍ
srdceprodeti-misa-vasek1 srdceprodeti-misa-vasek3 srdceprodeti-misa-vasek4

Péťa Dočkal

srdceprodeti-peta-dockal1 srdceprodeti-peta-dockal2 Dobrý den paní Strnadová,
dovolte mi, abych Vám touto cestou mohl poděkoval za finanční dar, který jste nám věnovali. Tento finanční dar posloužil jako doplatek na nákup speciálního chodítka pomocí kterého je náš syn schopen samostatné chůze. Nákupem jste udělali synovi velkou radost, ještě jednou děkuji nadaci Život dětem za finanční podporu.
S pozdravem
Petr Dočkal

Dominik Jašek

srdceprodeti-dominik-jasekDobrý den paní Strnadová.
Děkuji za dlouholetou podporu organizaci o.p.s Život dětem, která mi díky dobrým lidem pomáhá dlouhodobě při nákupu potřebného ošetřujícího materiálu na mou nemocnou kůži. Je to jedna z mála věcí díky kterým je boj s touto nevyléčitelnu nemocí příjemnější. Také mastičky, desinfekce a speciální strava Nutridrink, což mi vydrží na  několi měsíců. Největším miláčkem domu se stal ovšem odšřavňovač, díky kterému mám pravidelný přísun vytamínů z ovoce a zeleniny v tekutém stavu, když tuhou stravu nemohu konzumovat. Je radost se dívat, kolik dobrých lidí každoročně podpoří o.p.s Život dětem, která díky tomu dále pomáhá potřebným jednotlivcům,organizacím či nemocnicím.
Děkuji
Dominik Jašek

Romana Sekaninová

srdceprodeti-romana-sekaninovaDobrý den paní Strnadová,
dnes odpoledne u nás zazvonila doručovací služba a já jsem nevěřila svým očím, když jsem si přečetla, že balíček přichází z Vaší nadace. Chtěla bych Vám paní Strnadová a celé nadaci touto cestou poděkovat za tento dar. Tablet je velice pěkný a pomalu se s ním začínám seznamovat. Již se těším na objevování funkcí, které tablet umí. Také děkuji za ochranný obal, s nímž bude manipulace jednodušší nejen, když budu muset odpočívat. Přeji mnoho pracovních i osobních úspěchů Vám paní Strnadová i celé nadaci. Ještě jednou mnohokrát děkuji

S pozdravem a přáním hezkého dne
Romana Sekaninová

Nikolka Hromířová

Vážená nadace,
chtěli bychom Vám velmi poděkovat za úhradu rehabilitačního pobytu Therasuit v Centru Hájek. Nikolka tento pobyt absolvovala od 23.2. do 6.3.2015 a jako vždy ji tato rehabilitace  velmi pomohla. Cvičení bylo zaměřeno na zlepšení rovnováhy, zlepšení přenášení váhy, posílení svalů, zlepšení stereotypů chůze a nácvik chůze do schodů. Nikolka pilně cvičila, i když to bylo někdy hodně náročné a zase se posunula o krůček vpřed ke své samostatnosti.
Ještě jednou moc děkujeme za Vaši pomoc, které si nesmírně vážíme.

S pozdravem rodiče Nikolky,

Martina a Miloslav Hromířovi.
srdceprodeti-nikolka-hromirova1 srdceprodeti-nikolka-hromirova2 srdceprodeti-nikolka-hromirova3 srdceprodeti-nikolka-hromirova4 srdceprodeti-nikolka-hromirova5 srdceprodeti-nikolka-hromirova6

Vito Aleš Fisicaro

Chtěli bychom velmi poděkovat nadaci Život dětem za úhradu rehabilitace Klim-therapy v lázních Klimkovice u Ostravy pro našeho syna Vito Aleše Fisicaro. Náš syn má dětskou mozkovou obrnu (DMO) – diparézu a díky Klim-therapy jsme se posunuli opět o malinký krůček dopředu. Při cvičení ve speciálním oblečku Therasuit se Vitásek s fyzioterapeutkou zaměřoval na rozdiferencování ztuhlé pánve, posílení trupu a správný nácvik chůze. Tento rok se v lázních otevřelo nové lokomoční centrum se speciálními přístroji a na jednom z nich Vitásek trénoval nácvik chůze – Woodway. Díky Vašemu daru jsme mohli tuto terapii absolvovat a jsme moc spokojeni, že si Vitásek odnesl malé pokroky.

Se srdečným pozdravem,
Bc.Iva Fisicaro

srdcprodeti-vitoalesfisicaro1 srdcprodeti-vitoalesfisicaro2 srdcprodeti-vitoalesfisicaro3 srdcprodeti-vitoalesfisicaro4 srdcprodeti-vitoalesfisicaro5 srdcprodeti-vitoalesfisicaro6 srdcprodeti-vitoalesfisicaro7 srdcprodeti-vitoalesfisicaro8 srdcprodeti-vitoalesfisicaro9

Nelinka Peštová

srdceprodeti-nelinka-pestovaVážená nadace,
dovolte mi prosím ještě jednou vyjádřit vám obrovský dík za opětovnou pomoc pro naši dceru Nelu Peštovou,přenosný kyslíkový koncentrátor,který ji nadace zakoupila nám tak teď umožňuje více se pohybovat mimo domov,procházky…, ale hlavně opět pravidelně navštěvovat lékaře – kontroly u specialistů, rehabilitace… vrátili jsme ji opět více do života.

Moc děkujeme a vaší pomoci si nesmírně vážíme!
S přáním všeho dobrého
Rodiče Nely – Andrea a Jan Peštovi

Vojtíšek Slováček

Vážená nadace,
chtěli bychom Vám velmi poděkovat za finanční dar, který nám pomohl v nákupu vozíku BENECYKL pro Vojtu. Věřím, že vozík plně využijeme a bude sloužit ke společným aktivitám celé rodiny. Vaše práce a dary Vašich dárců tak budou naplněny a přetaveny do rodinné radosti. Děkujeme. Zatím jsme vozík složili pouze doma. I tak se Vojta s Ondrou již pobavili a těší se na použití přímo v terénu (přikládám dvě fotografie). Ještě jednou děkujeme a přejeme, ať se Vám a Vaší práci daří!

S pozdravem
Věra, Tomáš, Vojta a Ondra Slováčkovi
srdceprodeti-vojtisekslovacek1 srdceprodeti-vojtisekslovacek2

Eliška Trmačová

srdceprodeti-eliska-trmcova1Rádi bychom Vám touto cestou srdečně poděkovali za finanční dar na léčbu pro naši dceru Elišku. Eliška mohla díky Vašemu příspěvku absolvovat od 7.ledna 2015 do 4. února 2015 měsíční intenzivní rehabilitační pobyt v Sanatoriích Klimkovice včetně rehabilitačního programu Klim- Therapy. Eliška při cvičení pěkně spolupracovala, zvládla celý měsíc pilně cvičit. Cvičení bylo zaměřeno na posílení trupu a aktivaci trupu v pozici na čtyřech, v šikmém sedu a ve vysokém kleku, spolu s využitím labilních ploch. Eliška nacvičovala rovnováhu a stabilizaci ve vysokém kleku a ve stoji, s využitím spider systému. Eliška se velice zlepšila ve vnímání okolí, krásně reagovala na hračky, jejich uchopování a využití při cvičení, při nácviku stoje a chůze. Při absolvování celého pobytu byla dobře naladěná, na každého se usmívala, v lázních byla moc spokojená a moc se jí tam líbilo. A to všechno Eliška mohla absolvovat díky Vaší pomoci, které si velice vážíme!!!

Ještě jednou moc děkujeme !!!
Eliška, Lenka a Luboš Trmačovi
srdceprodeti-eliska-trmcova2 srdceprodeti-eliska-trmcova4 srdceprodeti-eliska-trmcova3

Péťa Jochec

srdceprodeti-peta-jochec1Dobrý den milá paní ředitelko,konečně se po nemoci dostávám k tomu,abych Vám poděkovala z celého srdce za pomoc pro mého syna Petříka Jochece,nar. 18.5.2006. Kdo nemá doma podobn postižené dítě,stěží pochopí,jak veliká pomoc k nám přišla z Vaší nadace a jak velmi se Vám cítíme vděčni.Osobní asistence u syna je nezbytná a bez Vás bychom zvládali každodenní péči o syna s velkými obtížemi. Chci vyjádřit slovy nás velký dík a ujistit Vás,že Vaše pomoc zpusobila,
srdceprodeti-peta-jochec5že synek chodí do školy rád a iti,kteří jeho stavy pokládali za neřešitelné vídí, že nemožné se stává možným.Jsme s manželem křestané a nemohu jinak,než Vám také napsat,že vše,co se děje v naší rodině,každá radost i pomoc ze strany lidí,nadací apodobně je hlavně Boží pomocí a tak Vám moc žehnáme a radujeme se,že naše trápení není jen trápením,ale také radostí z toho,že i s takto těžkým dítětem je možno prožívat radostné chvíle ♥

Děkuji za celou naši rodinu,zy synka,který Vám nyní poděkovat nemuže,ale v srdci věříme,že i on sám Vám jednou poděkuji za Vaši pomoc a lásku.
S uctou  rodiče Sona a Petr Jochecovi
srdceprodeti-peta-jochec2 srdceprodeti-peta-jochec3 srdceprodeti-peta-jochec4

Honzík Růžička

srdceprodeti-honzik-ruzicka1S radostí Vám oznamuji, že jsme si tento týden převzali příslušenství k novému řečovému procesoru ke kochleárnímu implantátu pro našeho neslyšícího syna, které jste nám zaplatili. Jsme naprosto spokojeni. Máme nový procesor, který si Honzík moc pochvaluje – pěkně mu „sedí“ za uchem – vůbec mu nepadá, krásně s ním slyší a hlavně se mu líbí, že moderní technologie dokáže potlačit rušivé šumy z okolí. Například při jízdě v autě se nemusí obtěžovat hlukem motoru… Myslím, že to by se líbilo i nám ostatním – slyšícím, kteří tuto možnost nemáme… 🙂 Takže super. Navíc jsme získali (mimo jiné) nabíječku s dobíjecími akumulátory, což pro nás představuje finanční úsporu za jednorázové baterie cca 500,- Kč měsíčně a ještě budeme šetřit přírodu 🙂 Takže taky super.

srdceprodeti-honzik-ruzicka2Nejvíc se ale těšíme, až vyzkoušíme sadu na koupání a potápění. To je totiž naprosto převratná záležitost. Ještě nikdy v životě Honza nezažil, jaké to je slyšet při koupání. Budeme si moct povídat v bazénu a hlavně budeme moct na Honzu zavolat… A to je naprosto úžasné 🙂 Honza miluje vodu, strašně rád se koupe a potápí. Navíc je ve vodě mnohem rychlejší, než my ostatní. Pro nás to ale znamená, že od malička musíme být při koupání mnohem víc ve střehu a Honzovi musíme být neustále v patách, protože na něj zkrátka není možné ve vodě zavolat, když se blíží nějaké nebezpečí… Třeba jsme zažili, že za ním jel motorový člun a on ho neslyšel… To jsou potom horké chvilky… Takže za tuto vymoženost jsme vážně hodně rádi.

Ještě jednou bychom Vám chtěli poděkovat za významný sponzorský dar a také bychom Vás chtěli požádat o předání našeho poděkování konkrétnímu sponzorovi, který finanční prostředky poskytl. Opravdu si toho velmi vážíme.

Děkujeme a přejeme hodně úspěchů.
S pozdravem
Markéta Růžičková

Michalka Láníková

Dobrý den paní Strnadová.
Chtěli bychom Vám i celé nadaci Život dětem moc poděkovat za pomoc při pořízení automobilu. Je to pro nás velká pomoc a moc si ji vážíme.

Michalka je stále připojená na domácí plicní ventilaci a cestování je pro nás složitější. Bylo potřeba pořídit auto s větším prostorem na umožnění cestování ve speciálním kočárku, bezpečné upevnění kočárku v autě a prostor na upevnění všech potřebných přístrojů, které musí mít neustále u sebe. Automobil je pro nás velmi důležitý na časté dopravy k lékaři a také na rodinné výlety, aby jsme mohli být jako rodina co nejvíce spolu a měli i hezké společné chvíle a nejen návštěvy nemocnic.

Ještě jednou moc děkujeme!
S pozdravem Lucie Láníková s rodinou
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lada Moravcová

srdceprodeti-ladamoravcovasrdceprodeti-ladamoravcova

Filípek Žurek

srdce-pro-deti-podekovani-filipek-zurekDobrý den,
chtěli bychom moc poděkovat Vaší nadaci za dar (ipad)pro našeho syna Filípka Žurka.
Moc nám pomohla,Filípek je klidnější,může se vzdělávat i komunikovat..Moc si toho vážíme.

S poděkováním a přáním hezkého dne.
Petra Žurková

Karolínka Šplíchalová

Dobrý den, paní Křepelková,
posílám fotodokumentaci z Klimkovic 🙂  …pobyt je super vydařený ! Kája dělá velké pokroky… Moc děkujeme o.p.s. Život dětem za pomoc, které si nesmírně vážíme. Bez vaší pomoci bychom nikdy nemohly s Kájou do Klimkovic odjet a navíc by Kája nedělala takové pokroky. Opravdu jsme vám velmi vděčni za všechno, co jste pro Káju už udělali. Stále věříme, že jednou se snad podaří, aby se Kája postavila na vlastní nohy. S vděčností za pomoc  posíláme pozdravy do Prahy. Veronika a Karolínka
srdce-pro-deti-podekovani-kaarolinka1 srdce-pro-deti-podekovani-kaarolinka2 srdce-pro-deti-podekovani-kaarolinka3 srdce-pro-deti-podekovani-kaarolinka4 srdce-pro-deti-podekovani-kaarolinka5

Martínek Košťál

srdce-pro-deti-podekovani-martinek-kostalDobrý den Vážená nadace,
chtěli bychom Vám poděkovat za zakoupení inhalátoru eFlow Rapid, který je pro našeho syna velkým pomocníkem. Zkrátí mu dobu inhalování a usnadní mu cestování, protože je moderní, tichý a lehký. Velmi si tohoto daru vážíme a děkujeme všem, kteří nadaci Život dětem podporují.
S pozdravem Košťálovi

Kristýnka a Nikolka Pavlíčková

Vážení pracovníci nadace ŽIVOT DĚTEM,
jmenuji se Dana a jsem maminkou Kristýnky a Nikolky, které jsou postižené dětskou mozkovou obrnou a epilepsii. Obě dcery ležící. Ze srdce bych Vám chtěla poděkovat za zakoupení CERAGEMU. Je to lůžko, které oběma dcerám pomůže v mnoha zdravotních problémech, ale také pomůže od bolesti především zad kvůli velkému zakřivení páteře. Jsem za to moc ráda, protože budou mnohem veselejší a není pro mě nic důležitější, než aby byly dcery spokojené a usměvavé. Poděkovat bych chtěla také sponzorům a všem lidem, kteří přispívají této nadaci. Moc nás také potěšila návštěva p. Konečné a p. Grego, kteří CERAGEM dovezli a tím i poděkovat za zprovoznění, jsou to moc milí lidé. Bez Vás všech bych bohužel nemohla holčičkám CERAGEM pořídit. Ještě jednou moc děkujeme.

S pozdravem a velkou úctou
Dana Pavlíčková s rodinou
100_1081 100_1083 100_1090 100_1093 100_1095 100_1102

ZŠ pro mentálně postižené žáky

zs_pro_mentalne_postizene

Kateřina Nováková

k_novakova

Vážená nadace Život dětem,
velice Vám děkuji za hodnotný a štědrý dar i s nečekanými pozornostmi. Určitě tušíte jakou jste mi udělali radost. Zasílám fotografii mé maličkosti a skvělého ultraboku, který mi bude věrný při studiu.
Přeji Vám všem šťastný, Nový rok 2015.

Kateřina s rodinou. 🙂

Danielek T.

Chtěla bych Vám moc poděkovat za uhrazení části rehabilitace Klim therapy částkou 49tis pro Danielka v Sanatoriu Klimkovice, který jsme absolvovali v termínu 21.11.-19.12.2014. Byl to Danielka nejlepší pobyt, hodně se zpevnil, dává pěkně ruce do opor, v závěsu zdokonalil lezení, mohem lépe zapojuje obě ruce při lezení. Udělal velký pokrok vpřed. Ještě jednou moc děkujeme. Petra Trdlová s Danielkemdanielek

Eliška Srncová

srdce-pro-deti473Vážení z nadace Život dětem,
už to budou 2 roky, co můj syn Daník využívá zdravotní kočárek, na který přispěla i vaše nadace. Před Vánoci oslavil už 3. narozeniny, jeho pohybové možnosti se pomalu, ale jistě zlepšují, i když stále ještě není schopen samostané chůze téměř ani krátké chůze s přidržováním. I díky vám, ale může pohodlně jezdit na vycházky, výlety a všude, kam je třeba. Kočárek je plně využívaný, pohodlný a dokonce i pěkný. Bez přispění nadace by bylo jeho pořízení dost obtížné, pokud by se rovnou neodložilo na neurčito a musel by se využívat ne tak pohodlný (bez speciálních úprav), který by jeho zdraví spíš zhoršoval.
V příloze posílám Daníkovu fotografii ve zmiňovaném kočárku, na které je zrovna vidět jeho radost ať už z toho, že může být venku, nebo zrovna z něčeho co se tam dělo..
Tímto vám ještě jednou děkuji a přeji ať máte hodně štědrých sponzorů, protože to co děláte má smysl a dokáže pomoci a udělat radost nejen rodičům, kteří jsou často zoufalí, ale i samotným dětem, kteří často již dokážou vnímat dění okolo a třeba se těší na nové chodítko, že budou moci konečně chodit skoro jako ostatní, nebo další potřebné nebo užitečné pomůcky.

Děkuji a přeji ať se daří.
Za celou rodinu Eliška Baštová

Matyáš Jeřábek

Dobrý den,
Rádi bychom Vám Všem poděkovali za iPad pro našeho syna Matyáše. Matyáš je z něho nadšený. Otevřel se mu nový svět. Velmi si užívá chvilek, kdy si může prohlížet nové a nové obrázky zvířat a poslouchat jejich zvuky. Do jeho zásoby znakové řeči, po týdnu práce z iPadem přibily hned dva nové znaky a to je pro nás velký úspěch. Nejvíce využíváme aplikaci pro zrakovou stimulaci přímo určenou pro děti s vadou zraku. Těší nás, pozorovat ho, jak se dokáže na úkoly pekelně soustředit (běžně, chvilku neposedí) .
Přejeme Vám Všem do nadace, hodně zdraví a štěstí v roce 2015 a děkujeme za Vaši skvělou práci, kterou děláte

Matyášek a jeho rodiče
srdce-pro-deti472

Nikolas Úbl

Dobry den paní Anicko,dekuji Vam z celeho srdce,ze Nicolas mohl absolvovat lecbu v Sanatoriu Klimkovice.
Je tu krasne zazemi a skvely personal,ktery me pri procedurach nnekolikrat k slzam dojal. Nastoupili jsme 5.1.a koncime 2.2.2015. Vse dobre v roce 2015.
Ivana a Nicolas Ublovi
srdce-pro-deti471