Poděkování obdarovaných 2016

Vaneska Sommerová

srdcedetem-vaneskasemmerova1Vážená paní Strnadová,
chtěla bych Vám a NADACI mnohokrát poděkovat za dar ipad, který udělal Vanesce velikou radost.Ráda na něm pracuje a určitě jí mnoho pomůže v dalším vývoji.

S pozdravem
Zuzana Sommerová

Lea a Honzík Pavlíčkovi

Milí dárci, ze srdce děkujeme za nás i všechny rodiny s nemocnými dětmi, které se potýkají s různými těžkostmi. Věřte, že jste pro nás velikou oporou ve dnech, které nejsou úplně růžové a že je pro nás neskutečně důležité, že víme, že jsou na světě lidi, kteří žijí na dálku náš příběh s námi. Děkujeme, že jsme i díky vám mohli od Života dětem získat úžasný kočár Benecykl Kozlík Junior Country, který uveze obě naše děti s autismem a můžeme se tudíž směle vydat na výlety do přírody, která nás tolik nabíjí a uzdravuje. Máme z tohoto velikého daru ohromnou radost a už si začínáme užívat čerstvého vzduchu, který tolik potřebujeme. Přejeme všem krásný Nový rok 2017, ať je pln zdraví, radosti, lásky a pochopení.
srdcedetem-leahonzikpavlickovi1 srdcedetem-leahonzikpavlickovi2 srdcedetem-leahonzikpavlickovi3

Tadeáš Hejsek

Srdečně děkujeme za dar našemu synovi Tadeáškovi – tablet Lenovo Yoga. Má z něj velikou radost a učeni je teď pro něj zábavou 🙂 Moc si toho vážíme a moc děkujeme!!! S přáním všeho nejlepšího do nového roku Kateřina, Jaroslav a Tadeášek
srdcedetem-tadeasekhejsek1 srdcedetem-tadeasekhejsek2 srdcedetem-tadeasekhejsek3 srdcedetem-tadeasekhejsek4 srdcedetem-tadeasekhejsek5

Viktorka Fironová

srdcedetem-viktorkafironova1Dobry den,
Chtela bych moc podekovat vsem co maji srdicko na spravnem miste a pomahaji rodinam v tisni ve ktere se bohuzel nachazim i ja s moji 14mesicni dcerkou Viktorkou ktera trpi vaznou nemoci spinalni svalovou atrofii.Diky Vam a nadaci jsem mohla Viktorce poridit zdravotni kocarek ve kterem bude krasne sedet a nebude se ji bortit zadicka. Jeste jednou moc dekuji.
Preji Vam krasne svatky a mnoho dalsich radosti v novem roce
S pozdravem Tereza a Viktorka Fironovi

Natálka Šňupárková

Milá nadace Životem dětem,

ještě těsně před Štedrým dnem dostala naše 3,5 letá dcera Natálka, trpící těžkou formou DMO, epilepsií, jeden velký a opravdu hodně potřebný dárek, nikoliv od Ježíška, ale především od Vás, a to zdravotní kočárek Stingray. Tento kočárek už Natálka zoufale potřebovala, protože v klasickém kočárku, díky své zdravotní indispozici kvůli které neumí sama sedět, si hodně ničila kyčle a páteř. Bohužel, tyto tolik potřebné zdravotní kočárky nejsou nejlevnější, pojišťovna je platí z části a my jsme si nemohli dovolit doplatit takové množství peněz. Proto Vám z celého srdce děkujeme, že jste Natálce doplatili tento kočárek. Natálka už v něm krásně sedí, zatím jenom doma, protože je nemocná. Byl to pro nás ten nejkrásnější vánoční dárek. Moc děkujeme. A přejeme Vám všem do Nového roku 2017 hlavně to zdraví, protože jak všichni víme, to je to nejdůležitější!!!!

S pozdravem rodiče Natálky Šňupárkové
srdcedetem-natalkasnuparkova2 srdcedetem-natalkasnuparkova1

Honzík Wala

Dobrý den,
chtěla bych z celého srdce poděkovat Vaší nadaci za poskytnutí příspěvku, díky kterému jsem mohla synovi Honzíkovi uhradit intenzivní rehabilitační program Klimtherapy, který absolvoval v lázních Klimkovice. Syn absolvoval celý měsíc intenzivní rehabilitace, kdy doslova „dřel“, makal na svém těle a své kondici. Velikým poděkováním nám byla chůze s trekovými holemi, ve kterou bychom před pár lety vůbec nedoufali. Syna každý takovýhle pokrok motivuje k ještě větší touze se zlepšovat a já stále věřím, že někdy v daleké budoucnost bude za určitých podmínek soběstačný. Moc bych si to pro něj přála…

Ještě jednou bych chtěla všem, který se na tomto daru podíleli poděkovat.
maminka Honzíka Waly Lenka Walová
srdcedetem-hoznikwala3 srdcedetem-hoznikwala2 srdcedetem-hoznikwala1

Kateřina

srdcedetem-katerinabohadlova1Dobrý den, chtěla bych Vaší nadaci Život dětem moc moc poděkovat za financování vozíku Kozlík pro dceru Kateřinu, která má Rettův syndrom. Kačenka velice špatně chodí a proto se většinou vozí. S vozíkem můžem vyrazit na dlouhé vycházky a vyjížďky a všichni si to báječně užijem. Ještě jednou velké díky!
S přáním slunečných dnů
Martina K. Bohadlová

 

Daneček

Dobrý den,
moc bych chtěla poděkovat za mého syna Danečka,který má kombinované postižení, nadaci Život dětem a všem dárcům kteří se také podílejí na tomto projektu. Umožnili jste pro Danečka pořídit zdravotní kočárek od firmy R 82 Stingray,který byl pro nás dost finančně nakládný a s vaší pomocí je teď velkým pomocníkem a Daník může při procházkách vnímat svět v sedě,kde předtím v normálním kočárku to bylo nereálné a musel pouze ležet. Ještě jednou velké díky !!!! Posíláme foto,zrovna kočárek přišel když jsme nastupovali do lázní.

S pozdravem a přání všeho dobrého
Lenka Benešová
srdcedetem-danecekbenes2 srdcedetem-danecekbenes1

Florimon a Johan Krouzovi

Obrovské děkuji pro mé syny dvojčata Johana a Florimona za váš dar – iPady, speciální školní pomůcky a doplatek za recept na speciální tekutou výživu Nutridrinky. Vaše opakovaná pomoc je pro nás velkou podporou, bez které by byl nás život o mnohem složitější. Zdravotní stav dvojčat má opět mírnou progresi, svaly rukou i nohou i v obličeji oběma synům slábnou a já tím, že jsou kluci dva a já jen jedna maminka 🙂 , tak jsem velmi unavená a vyčerpané nepřetržitou 24 hodinovou péčí o ně. Co nepokazí fyzické limity dvojčat (svalová dystrofie), to velmi komplikuje přidružený autismus o obou dvojčat.

Díky novým tabletům – iPadům můžeme nejen používat speciální výukové aplikace, ale mohu chlapečky lépe zabavit, pustit jim jejich oblíbené písničky, videa, pohádky. V dubnu nás čeká 4-týdenní lázeňský pobyt, kde iPady velmi využijeme, při rehabilitacích, cvičení a při čase volna.
Speciální školní pomůcky Florimonovi velmi pomáhají zvládnout posunout se ve výuce dál, pomocí obrázků, rozkreslených slovních úloh, pomůcek na sluchové vnímání, obrázkové anglické abecedy, pomůcek z „Oškoly“ pro děti s autismem, atd.

Speciální tekutá strava – Nutridrinky compact protein jsou pro Johana nezbytné pro udržení váhy a svalové hmoty, děkujeme moc i za doplatek na recept za ně na období 3 měsíců ve formě daru od vás.

Velmi si vaší pomoci vážím a oba kluci moc děkují. Maminka Blanka
srdcedetem-florimonajohankrouzovi1 srdcedetem-florimonajohankrouzovi2 srdcedetem-florimonajohankrouzovi3 srdcedetem-florimonajohankrouzovi4 srdcedetem-florimonajohankrouzovi5 srdcedetem-florimonajohankrouzovi6 srdcedetem-florimonajohankrouzovi7

Natálka Benová

Dobrý den, tímto bychom chtěli moc poděkovat Vaší nadaci a všem lidem, kteří se podíleli na koupi židličky pro naši dcerku Natálii Benovou. Jsme ze srdce rádi, že existujou lidé jako Vy, ktreří dokážou pomáhat a rozdávat úsměvy do tváří těm, co potřebují pomoci. Moc si vážíme Vašeho daru a ještě jednou děkujeme. S přáním krásného dne Benovi.
Přejeme hodně zdraví, štěstí a radosti do Nového roku.
srdcedetem-natalkabenova1 srdcedetem-natalkabenova2 srdcedetem-natalkabenova3 srdcedetem-natalkabenova4

Tomášek Frýbot

Vážení přátelé,
chtěla bych vám ještě jednou moc poděkovat za darovaný iPad pro mého syna. Tom je integrován ve 3. třídě běžné základní školy s asistentem pedagoga. Domácí příprava pro něho byla za trest. Po třech měsících od obdržení iPadu se však vše změnilo. Využíváme aplikace jak pro matematiku, tak pro český jazyk a angličtinu , Tom se učí hrou a dělá velké pokroky. Za necelé tři měsíce zvládl pomocí iPadu celou násobilku! Nyní probírají v českém jazyce vyjmenovaná slova, která denně na iPadu procvičuje a dělá velké pokroky.
Nikdy bych nevěřila, jak je pro autistické dítě tak moc důležité učivo vidět a slyšet zároveň.
Moc vám ještě jednou z celého srdce za Tomáška děkuji a přeji hlavně hodně zdraví a pracovních úspěchů v nadcházejícím roce.
S přátelským pozdravem
Lenka Frýbortová

Daneček Macan

srdcedetem-danecekmacan1Dobrý den,
upřímně bychom chtěli poděkovat za dar pro našeho syna Daniela. Věříme, že mu bude pomáhat v jeho dalším rozvoji. Přejeme Vám hodně sil a úspěchů i v dalším roce.

S pozdravem
Macanovi

 

Lukášek Staněk

Dobrý den,

chtěla bych Lukáškovým jménem poděkovat nadaci Život dětem za krásný vánoční dárek pro mého handicapovaného syna. Jsem ráda, že existuje vaše nadace a pomáhá splnit přání a potřeby rodinám, které neměli tolik štěstí a finančních prostředků.

Děkuji. Simona Staňková
srdcedetem-lukasekstanek2 srdcedetem-lukasekstanek1

Samuel Marcin

Vážená paní Strnadová a milá nadace,

Z celého srdce by jsme chtěli poděkovat za poskytnutí daru- tablet pro syna Samuela s nemoci motýlich křídel. Hlavně v zimě mu nebude líto, že jeho zdravá sestra bude řádit venku když bude sníh a on nemůže kvuli zdravotnímu stavu. Tablet si moc užíva a zjistil, že obrazovka dobre reaguje i na prstíky ovázané speciálními náplastmi.

Děkujeme, Samík s rodiči
srdcedetem-samuelmarcin1 srdcedetem-samuelmarcin2 srdcedetem-samuelmarcin3

Ondrášek Ekrt

Dobrý den paní Strnadová,

chtěli bychom Vám ještě jednou moc poděkovat za krásný vánoční dárek pro našeho Ondráška, na kterém jste se podíleli, posíláme Vám na oplátku fotku našeho sluníčka, moc děkujeme a do nového roku přejeme hodně zdraví a spoustu rozzářených tvářiček dětí, kterým pomáháte 😊

Ekrtovi
srdcedetem-tomasekekrt1 srdcedetem-tomasekekrt2

Lukáš Molnár

Dobrý den paní Strnadová,

Chtěla bych Vám moc poděkovat s pomocí na zakoupení vozíčku pro Lukáška. Vozík je krásný a Luky je z něj nadšený. Vozík s ním poroste, takže dlouho vydrží, protože se dá roztáhnout do všech stran a přizpůsobovat se aktuálním potřebám. Moc si Vaší pomoci vážíme ❤️❤️❤️
srdcedetem-lukasmolnar1 srdcedetem-lukasmolnar2

Eliška Janečková

srdcedeteme-eliskajaneckova1Dobrý den,

moc bych chtěla poděkovat za poskytnutí finanční podpory pro mou dceru Elišku Janečkovou, která má pět let a trpí dětskou mozkovou obrnou a zbytkovým zrakem. moc děkujeme všem dobrým lidem a nadaci život dětem za finanční podporu na rehabilitační cvičení v Complex Therapy s.r.o., ve Zlíně. Elišce to velice světčí a dokonce udělala pár malých pokroků.

Moc děkuji
Vávrová Kateřina – matka

Beátka Fedrová

srdcedeteme-beatkafedrova1Dobry den.

Strašně moc děkujeme za zaplacení postele pro Beatku, velmi si toho vážíme a jsme strašně rádi, že Beatka bude dobře a kvalitně spát a doufáme, ze bude co nejméně špatných snů. Beatka Vám nakreslila obrázek, zasílám v příloze a na postel se moc a moc těší, sice ji ještě nějaký ten týden budou vyrábět, ale prozatím má obrázek z katalogu 😂👍.

Přejeme Vám šťastné a vesele Vánoce a ať se Vám daří jen a jen dobře. Fedrovi

Honzík Vagenknecht

Dobrý den paní Strnadová, dnes je to měsíc co Honza podstoupil Vámi uhrazenou operaci Ulzibat. Tímto ještě jeden dík. Vše proběhlo v pořádku, postupně se staví na nohy a od ledna máme naplánovánu intenzivní rehabilitaci v Axonu. Mějte se krásně a již nyní Vám přeji krásné svátky vánoční a do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody a hodně úspěchů ve Vaší dobročinné pomoci potřebným. Jste úžasná. Moc Vás zdravím,

Irena Vagenknechtová
srdcedetem-honzikvagenknecht3 srdcedetem-honzikvagenknecht2 srdcedetem-honzikvagenknecht1

MŠ, ZŠ a Praktická škola Strakonice

srdcedetem-zsms-skoly-strakonice1Dobrý den, vážená nadace Život dětem,
chtěli bychom Vám, všem lidem z nadace, ale také těm, kteří nadaci Život dětem podporují, poděkovat za nádherný vánoční dárek ve formě iPadů Air 2, který žáci naší školy (dvě třídy základní školy speciální Strakonice) obdrželi. To, že jste nám iPady darovali, je pro nás obrovskou hnací silou a motivací k další práci se žáky s mentálním postižením. Jsme přesvědčeni o tom, že právě iPady jim zprostředkují další rozvoj po všech stránkách, iPad je pro ně cennou pomůckou, která přispívá ke zkvalitnění komunikace s okolím, i k efektivnímu vzdělávání. Děkujeme, že umožňujete dětem s postižením uspokojovat jejich jedinečné potřeby a že lidem, kteří o takové děti „pečují“, dáváte pocit, že jejich „práce“ má smysl. Děkujeme za to, že JSTE.

S úctou, Mgr. Košťálová Martina (ředitelka školy), Mgr. Veitsová Petra, Mgr. Košťálová Nikola (učitelky ZŠS).

Petr Žiga

Dobrý den,
chtěli bychom Vaší nadaci moc poděkovat za úhradu rekondičních pobytů v letošním roce.
Synovi se tyto pobyty velmi líbí, užívá si jich, je po celou dobu v péči známých lidí, které má v oblibě. Podpora z Vaší strany je obrovská, bez této pomoci bychom Petrovi nemohli pobyty dopřát v plné míře. Spolek ITY má velmi kvalitní pracovníky, kteří s diagnózou Autismus pracují dlouho, tudíž vědí, jak přistupovat k lidem s touto nemocí. Petr je velmi aktivní, čtrnáctiletý chlapec, neustále vyžaduje pozornost, často se musí činnosti měnit, neumí se zabavit sám a při chvilce nudy se jeho dobrá nálada okamžitě mění v agresivitu. My ostatní členové rodiny potřebujeme chvíle pauzy, doplnit energii a díky Vám jsme si tento luxus mohli dopřát.
Posíláme fotečky z pobytů a ještě jednou mnohokrát děkujeme 🙂
S pozdravem Žigovi
srdcedetem-petrziga5 srdcedetem-petrziga4 srdcedetem-petrziga3 srdcedetem-petrziga2 srdcedetem-petrziga1

Péťa Špak

srdcedetem-petaspak1Dobrý den,
chtěli jsme poděkovat nadaci Život dětem za dar ipad.
Děkujeme moc,
Špakovi

 

 

Nelinka

Vážená nadace život dětem, velice si vážíme finančního prostředku, který nám byl poskytnut pro naší dceru Nelinku na terapii Kosmík na klinice Axon v Praze. Po absolvování terapie došlo u Nelinky ke zlepšení (samostatná chůze o berličkách), za což vám patří veliké díky.
srdcedetem-nelinka2 srdcedetem-nelinka1

Lucinka

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat nadaci Život dětem za krásný dar pro Lucinku.Využili jsme ho na rehabilitaci v Klimkovicích a ještě pojedeme do Kutné hory.Lucince cvičení hodně pomohlo.Zlepšila se hrubá motorika i jemná a to hlavně levá ruka.Také se zlepšilo mluvení a to výrazně.Máme z toho velkou radost a to především Lucinka.Je to pro ni velká motivace.Vidíme,že cvičení má stále velký význam.Lucinka,když vidí,že jí jde vše o něco lépe,tak se o to víc snaží.A má to také velký vliv na psychiku,což je u Lucinky stěžejní.Dystonie ,kterou Lucka trpí se odvíjí od psychického rozpoložení.Ještě jednou díky celé nadaci a hlavně Vám paní Kovářová za vstřícný přístup a vyřízení naší žádosti.Velmi si toho vážím.
srdcedetem-lucinka2 srdcedetem-lucinka1

Vašík Zeman

srdcedetem-vasikzeman1Dobrý den paní Strnadová,chtěla bych Vám za Vašíčka z celého srdce poděkovat za darovaný iPad.Už dlouho nikdo nevyčaroval na jeho tvářičce usměv a Vám se to podařilo,moc děkujeme.Obratem jsem poslala podepsanou darovací listinu.Přeji Vám a celému týmu veselé Vánoční svátky a šťastný Nový rok.V příloze zasílám foto mého synka Vašíčka,ať vidíte jak je šťastný.Ještě jednou moc děkujeme.Fialová ♥ ♥ ♥

Valérie Cíchová

Dobrý den milá nadace Život dětem,
chtěla bych Vám touto cestou z celého srdce poděkovat za finanční dar pro naši dceru Valérii. Díky Vám mohla podstoupit rehabilitaci Klim therapy v kosmickém oblečku v Klimkovicích. Tato rehabilitace jí vždy posune o kousek dopředu a my jsme vždy za každý malý úspěch moc šťastni. Valinka při rehabilitaci skvěle pracuje a velmi kladně vnímá přínos cvičení. Ještě jednou velké díky maminka Simona a Valinka.
srdcedetem-valeriecichova5 srdcedetem-valeriecichova4 srdcedetem-valeriecichova3 srdcedetem-valeriecichova2 srdcedetem-valeriecichova1

Ondrášek Poleč

Vážená paní Strnadová,

chtěli bychom mnohokrát poděkovat sdružení ŽIVOT DĚTEM za peněžní dar na dofinancování zdravotního kočárku Kimba Neo pro našeho syna Ondráška. Z kočárku jsme všichni nadšeni, hlavně náš malý, protože v něm může bezpečně a vzpřímeně sedět, aniž by si křivil páteř a který lze použít také jako polohovací židličku v interiéru. Velice si vážíme Vaší vstřícnosti a ochoty pomoci a ještě jednou moc děkujeme.

Manželé Polečovi
srdcedetem-ondrasekpolec3 srdcedetem-ondrasekpolec2 srdcedetem-ondrasekpolec1

Klárka Havlíková

Dobrý den,
rádi bychom touto cestou poděkovali za zakopení Benecyklu Max Country pro dceru Kláru. Díky Vám nyní můžeme směle vyrazit do terénu i na delší a náročnější vycházky. DĚKUJEME.
rodina Havlíkova
srdcedetem-klarkahavlikova3 srdcedetem-klarkahavlikova2 srdcedetem-klarkahavlikova1

Péťa Horák

srdcedetem-petahorak1

srdcedetem-petahorak6 srdcedetem-petahorak5 srdcedetem-petahorak4 srdcedetem-petahorak3 srdcedetem-petahorak2

Ondřej Vašička

Dobry vecer vazena nadace, moc se omlouvam,ze  piseme az ted,ale byla jsem s Ondraskem vic jak tyden v Motole v nemocnici (kontrolni vysetreni atd). Chteli bychom Vam touto cestou mockrat podekovat za spolufinancovani rijnove terapie Kosmik na klinice Axon v Praze. Musime rici,ze z terapie jssme byli max.nadseni,cela klinika,pristup personalu,terapie, vse na jednicku,Ondrasek se behem 4tydnu zlepsil natolik,ze alespon se snazi drzet hlavicku,lepe reaguje na nas i na hracky,doslo ke zpevneni trupu.Radi bychom terapii opakovali,alespon pristi rok,na leden cekame miminko,takze jen co to pujde,pojedeme urcite znovu.Jeste jednou mockrat za celou nasi rodinu a a hlavne za Ondraska mockrat dekujeme za financni dar….Vasickovi
srdcedetem-ondrejvasicka14 srdcedetem-ondrejvasicka13 srdcedetem-ondrejvasicka12 srdcedetem-ondrejvasicka11 srdcedetem-ondrejvasicka10 srdcedetem-ondrejvasicka9 srdcedetem-ondrejvasicka8 srdcedetem-ondrejvasicka7 srdcedetem-ondrejvasicka6 srdcedetem-ondrejvasicka5 srdcedetem-ondrejvasicka4 srdcedetem-ondrejvasicka3 srdcedetem-ondrejvasicka2 srdcedetem-ondrejvasicka1

Nikolka Niesytová

Dobrý den,
chtěli bychom poděkovat Nadaci ŽIVOT DĚTEM za poskytnutí finanční podpory 15 700 Kč na zakoupení sluchadel pro naši dceru Nikolu Niesytovou.
Sluchadla jsou pro Nikolu velkým přínosem a určitě ji pomůžou lépe zvládat studium na střední škole. Také se zlepšila komunikace s námi a okolím. Nikola je velmi šťastná, že slyší.
Vaší pomoci si velmi vážíme.
Děkujeme za Vaší nelehkou, ale krásnou práci a podporu.

S přáním všeho dobrého
Blanka Niesytová
srdcedetem-nikolniesytova2 srdcedetem-nikolniesytova1

Veronika Charvátová

Rádi bychom moc poděkovali nadaci Život dětem a všem dárcům, kteří nadaci přispěli za financování linolea do dětského pokojíčku. Vzhledem k Verunčině nemoci motýlích křídel, je to nejvhodnější podlahová krytina, na které je nejmenší riziko strhnutí kůže a jiných poranění.

Strašně moc si Vaší pomocí vážíme a přejeme všem hlavně zdraví
za Verunku rodiče Lucie a Vojtěch Charvátovi
srdcedetem-veronikacharvatova3 srdcedetem-veronikacharvatova2 srdcedetem-veronikacharvatova1

Michaela Puddu

Dobrý den paní Strnadová. Chtěla bych Vám a nadaci Život dětem touto cestou moc poděkovat za pomoc při pořízení zdravotního kočárku Otto bock kimba neo pro naši Michaelku Puddu. Chtěla bych poděkovat i za velice rychlé jednání. Díky Vaší pomoci a rychlému jednání dostala Míša kočárek už tento týden a může konečně nejen bezpečně cestovat, ale i konečně sedět a dívat se na svět a pozorovat, což jsme ji v normálním kočárku nemohli dopřát, jelikož je prozatím plně ležící. Moc a moc Vám a nadaci děkujeme. Jsme strašně moc rádi, že se v dnešní době najdou lidé, kterým nezáleží jen na sobě, ale i na druhých, kteří potřebují pomoc. Přeji Vám všen co tuto práci děláte, aby Vás práce těšila a naplňovala. Všem za naši Míšu a celou rodinu ještě jednou velké díky. S přáním krásného dne zdraví Míša Puddu s maminkou a celou rodinou.
srdcedetem-michaelapuddu2 srdcedetem-michaelapuddu1

Anetka Vencálková

Dobrý den pani Strnadová,
Posílám foto naší Anetky v novém vozíku. Je to nádhera.
Děkuji, přeji hezký den
Vencálková Hana
srdcedetem-anetkavencalkova4 srdcedetem-anetkavencalkova3 srdcedetem-anetkavencalkova2 srdcedetem-anetkavencalkova1

Dominik Diviš

Dobrý den,
udělali jsme Dominičkovi oslavu narozenin o trochu dřív, ale o to byla větší radost z Vašeho dárku. Ještě jednou děkuji. Přeji pěkný den.
Divišová
srdcedetem-dominikdivis2 srdcedetem-dominikdivis1

Izák Vašut

Dobrý den,
před nedávnem nám byl doručen kočárek Benecykl který hradila vaše nadace. Moc Vám za tuto pomoc děkujeme. Díky kočárku můžeme se synem jezdit na výlety, trávit více času společně jako rodina. Už teď se těšíme na léto kdy VŠICHNI vyrazíme na kola. Navíc vzhledem ke zdravotním potížím je kočár výbornou alternativou k invalidnímu vozíku.

Rodina Vašutova
srdcedetem-izakvasut4 srdcedetem-izakvasut3 srdcedetem-izakvasut2 srdcedetem-izakvasut1

Matyášek Hadra

Dobrý den, cyklovozík Benecykl pro Matyáše Hadru máme již doma. A tak Vám chceme moc a moc poděkovat za jeho zakoupení. Udělalo nám to velikou radost a už s ním vyrážíme sportovat. V příloze zásíláme pár fotografií.

S pozdravem a poděkováním

rodina Hadrova
srdcedetem-matyasekhadra3 srdcedetem-matyasekhadra2 srdcedetem-matyasekhadra1

Davídek Švára

Vážená paní Strnadová,
chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou moc poděkovat za poskytnutý dar – ipad pro našeho malého skoro 9letého syna autistu Davídka. Ipad ho moc potěšil a hned na něm chtěl začít pracovat. Trochu ho zklamalo, že v něm hned nenašel stejné programy, jaké má ve škole. Nyní má v ipadu již některé programy instalované a je vidět, že ho práce baví a hlavně na chvíli odvede pozornost od jeho častých výbuchů nálad. V příloze zasílám foto syna při práci.
Mějte se moc hezky a přeji Vám mnoho úspěchů jak v pracovním tak profesním životě.
s pozdravem,
Renata Škvárová
srdcedetem-davidekskvara3 srdcedetem-davidekskvara2 srdcedetem-davidekskvara1

Tomášek Mejzlík

Vážená nadace,
nevím jak slovy vyjádřit vděčnost,kterou vůči vám pociťuji. Syn má z darovaného Ipadu velkou radost,celý den ho nepustil z ruky a pomocí jednoduchých aplikací budeme trénovat hlavně komunikaci a porozumění.  jednou velmi děkuji. (Omlouvám se,že neposílám lepší fotografie,ale Tomášek se nerad fotí a musím to dělat tajně 🙂 )
Mejzlíková
srdcedetem-tomasekmejzlik2 srdcedetem-tomasekmejzlik1

Elenka Ocelíková

Vážená paní Strnadová,
chtěla bych Vám alespoň touto cestou vyjádřit obrovské dekuji za Vaši finanční pomoc. S Elenkou jsme se minuly tyden vrátily z Klimkovic, udělala zase obrovský pokrok. Začala si více “ povidat“ , je stabilnější ve stoji a méně uzkostna.  V příloze Vám posílám pár fotek z pobytu (omluvte prosím kvalitu, foceno mobilem). Moc Vam dekujeme, Vaší pomoci si neskutečně važīme. Jste úžasní, jak lidem, jako jsme my a zejména tedy dětem, pomáháte. Z celého srdce Vám přejeme krásné blížící se vánoční svátky a mnoho šťastných deti kolem Vás v celem příštím roce.
Velice Děkujeme
S uctou Ocelikovi
srdcedetem-elenkaocelikova1 srdcedetem-elenkaocelikova2 srdcedetem-elenkaocelikova3 srdcedetem-elenkaocelikova4 srdcedetem-elenkaocelikova5

Davídek Rosůlek

Všechny Vás s Davídkem zdravíme. Byli jsme s Davídkem na operaci očí a pak měsíc v lázních a nyní Vám chceme poděkovat za kočárek a informovat Vás, jak se máme.

Davídek momentálně navštěvuje společně s dvojčetem Dominičkem běžnou mateřskou školu v Petrovicích u Karviné. Tam má svou asistentku, a díky ní a vstřícnosti vedení školky, prožívá všechno společně se zdravými dětmi. Chodil na kurz plavání, byli jsme na karnevale, jezdí na všechny výlety, do divadla a dokonce byl ve školce v přírodě (vše viz.foto). Našim cílem je, aby mohl jít s Domčou a ostatními spolužáky příští rok do běžné základní školy. I z toho důvodu nás jednou týdně navštěvuje „teta“ Zuzka, která již patnáct let pracuje s integrovanými dětmi, a s Davídkem se učí a připravuje ho na vstup do první třídy. S tím souvisí i speciální logopedie, na kterou dojíždíme každý týden až do Klimkovic, ale která Davídkovi moc pomáhá a řeč je čím dál tím lepší. Ale to jsou ty příjemnější záležitosti. Mezi ty, pro Davídka, míň příjemné, patří samozřejmě rehabilitace! Dvakrát v týdnu chodíme cvičit do Rehabilitačního centra v Karviné, kde s Davídkem cvičí vojtovou metodou, no a dvakrát ročně jezdíme na měsíční pobyt do Klimkovic na speciální Klim – therapy.

Davídek stále nechodí, ale věříme v to! Díky nadaci Život dětem jsme získali penízky na nový kočárek, bez kterého bychom to všechno nezvládali a za to patří všem dárcům a vašim partnerům nepopsatelný dík! Zásluhou těch dobrých lidí a ostatně i Vás, máme kočárek a můžeme penízky šetřit na všechno to, o čem jsem psala na začátku emailu, protože, bohužel, mít postižené dítě, je mluvou některých „chytrých“ lidí, nadstandard! A z našetřených peněz jsme teď Davídkovi pořídili také vozík od firmy Benecykl, díky kterému budeme moci stále fungovat celá rodina společně a jezdit na kolech, což máme moc rádi.

A tak ještě jednou, za Davídka a celou rodinu, moc děkuji! maminka Hanka
srdcedetem-davidekrosulek2 srdcedetem-davidekrosulek1 srdcedetem-davidekrosulek9 srdcedetem-davidekrosulek8 srdcedetem-davidekrosulek7 srdcedetem-davidekrosulek6 srdcedetem-davidekrosulek5 srdcedetem-davidekrosulek4 srdcedetem-davidekrosulek3

Filip Grohman

Vážená nadace,
chtěli bychom Vám moc a moc poděkovat za pořízení mechanického vozíku pro syna Filipa, za to, že jste s OC Olympia v Teplicích uspořádali sbírku a všem milým lidičkám, kteří se do sbírky zapojili. Filipovi bude brzy 18 let a potřeboval nový, větší vozík a jelikož bude nutný i vozík elektrický, tak nám to velmi pomohlo. Už jen počká, až mu do vozíku vyrobí ortézu na míru a může jezdit do školy v novém. Studuje Střední Pedagogickou školu, obor sociální činnost a jejich škola pravidelně spolupracuje s nadacemi a prodává jejich předměty. Filda slibuje, že až budou prodávat Vaše srdíčka, tak se bude snažit prodat jich co nejvīce. Vaše nadace Život dětem je skvělá a pomohla už hodně dětem a my budeme držet pěsti, aby ještě dlouho pomáhala!! Doufáme,že i v dospělosti se Filip setká s tak skvělou nadací jako je ta Vaše.
Ještě jednou velké poděkování Vám Všem, díky !
Grohmanovi
srdcedetem-filipgrohman1 srdcedetem-filipgrohman2 srdcedetem-filipgrohman3

Jakub Brňák

Dobrý den,
chtěli bychom Vám mnohokrát poděkovat jménem našeho syna Jakuba,kterému jste poslali nádherný dar v podobě iPadu.Jakub je kluk s těžkým mentálním postižením a autista,pevně věříme,,že Váš dar mu pomůže k dalšímu rozvoji a vzdělávání. Ještě jednou Vám mockrát děkujeme a vážime si že jste a pomahate všem. Za syna Jakuba děkujeme rodiče Šárka a Drahoš Brňakovi.Přidavam foto syna s vašim darem pro něj.Timto bysme Vám chtěli ještě jednou poděkovat a popřad šťasné a veselé Vánoce,protože Jakub je bude mit určitě vesele, Vašim přispěnim…
srdcedetem-jakubbrnak1 srdcedetem-jakubbrnak2 srdcedetem-jakubbrnak3 srdcedetem-jakubbrnak4 srdcedetem-jakubbrnak5

Filípek Bríška

Vážená nadace ŽIVOT DĚTEM a její vážení dárci, chceme Vám touto cestou moc poděkovat za finanční pomoc našemu nemluvícímu synovi Filípkovi, kterému je 5,5 roku a má poruchu autistického spektra spojenou s hyperaktivitou. Díky Vašemu příspěvku jsme mohli Filípkovi zaplatit osobní asistentku, která pracuje u nás doma, nebo ve školce s Filípkem v rámci speciální ABA terapie. Díky této terapii se nám daří Filípka zvokalizovat a následně rozmlouvat. Naší životní prioritou je, aby Filípek byl jednou schopen komunikace a to se nám daří i díky Vám. Ještě jednou Vám moc děkujeme, že náš syn nezůstane němý!
S pozdravem, Radek, Zuzana, Filípek a Daníček Bríškovi
srdcedetem-filipekbrisa2 srdcedetem-filipekbrisa1

Garik Jacob Válek

srdcedetem-garikjacobvalek1Dobrý den,rádi bychom touto cestou poděkovali za zakoupení iPadu pro našeho syna Garika, který má dětskou mozkovou obrnu. Díky vašemu daru bude mít Garik možnost procvičovat jemnou motoriku pravé ruky a psychomotorické schopnosti.

Ještě jednou děkujeme.

S pozdravem Válková

Eliška Anežka Doležalová

Dobrý den,
ještě jednou moc děkujeme za poskytnutí daru pro mojí dcerku Elišku Anežku. Benecykl jsme hned využili při benefičním běhu pro Elišku. Díky tomu mohla starší sestra s Eliškou běžet bezbarierovou trasu. Specialní kočár je velká vyhoda s místem, kde jsem mohla v kludu přidělat enterální a infuzní pumpu.Posíláme pár fotek z akce.
Děkujeme s pozdravem
Mamka Martina
srdcedetem-eliskaanezkadolezalova5 srdcedetem-eliskaanezkadolezalova4 srdcedetem-eliskaanezkadolezalova3 srdcedetem-eliskaanezkadolezalova2 srdcedetem-eliskaanezkadolezalova1

Michalka Dolejšová

Tímto bychom chtěli srdečně poděkovat nadaci Život dětem, OC Olympia Teplice a všem jejím zákazníkům, kteří se jakkoliv podíleli a pomáhali nám zrealizovat již druhý měsíční pobyt v Klimkovicích. Michalka celý měsíc poctivě cvičila, byť to bylo pro ni v některé dny velmi náročné a vyčerpávající, vše zvládala vždy s úsměvem 🙂
Klim-Therapy spolu s dalšími neméně důležitými procedurami nás posouvají zase o kus dál na Michalky cestě za lepší chůzí a motorickými schopnostmi. Ale ještě nás čeká dlouhá cesta, tak nám držte palce! Z celého srdce Vám ještě jednou děkuje Michalka s rodinou.
srdcedetem-michalkadolejsova9 srdcedetem-michalkadolejsova8 srdcedetem-michalkadolejsova7 srdcedetem-michalkadolejsova6 srdcedetem-michalkadolejsova5 srdcedetem-michalkadolejsova4 srdcedetem-michalkadolejsova3 srdcedetem-michalkadolejsova2 srdcedetem-michalkadolejsova1

Zoika Alexandra Koleníková

Dobrý deň pani Křepelková,
chcela by som Zoiku pochváliť aké robí pokroky! Po ďalšej tentokrát mesačnej terapii sa veľmi zlepšila, nebojí sa na boku, nebolia ju kolienka, dokonca sa konečne vytlačí sama na štyri a s pomocou dokáže už aj preliezť stôl! A čo je najvačší úspech je že dokáže už sama sedieť, stabilne a hrať sa v sede! Máme obrovskú radosť a prikladáme aj fotky! Taktiež prikladám fotky s asistentkou Evou Těthalovou, ktorá je so Zoikou v materskej školke a práve sa s nami zúčatnila pobytu kde Zoika jazdila intenzívne na koníkoch a Evičke pani fyzioterapeutka ukázala vela cvikov a v rámci rozcvičky v školke bude vedieť ako Zoike pomôcť a taktiež počas dňa ako ju správne posadiť do tureckého sedu a na štyri. Tieto pokroky sú hlavne vďaka Vám v Život dětem a vďaka všetkým dárcom, ktorí prispeli na Zoikine rehabilitačné pobyty a na našu slečnu asistentku.

Veľmi pekne Vám ďakujeme.

Pekný deň,
Koleníková
srdcedetem-zoikakolenikova9 srdcedetem-zoikakolenikova8 srdcedetem-zoikakolenikova7 srdcedetem-zoikakolenikova6 srdcedetem-zoikakolenikova5 srdcedetem-zoikakolenikova4 srdcedetem-zoikakolenikova3 srdcedetem-zoikakolenikova2 srdcedetem-zoikakolenikova1

Terezka Nedomová

Dobrý den paní Strnadová,
děkujeme za příspěvek na hiporehabilitaci a posílám slíbené fotečky. Udělali jste nám velikou radost pěkný den na shledanou Nedomová
srdcedetem-terezkanedomova1 srdcedetem-terezkanedomova2 srdcedetem-terezkanedomova3 srdcedetem-terezkanedomova4 srdcedetem-terezkanedomova5

Barunka Drápalíková

Vážená paní Křepelková,

chtěli bychom Vám moc, moc, moc poděkovat, za zaplaceni rehabilitační terapii. Naše dcerka Barunka absolvovala v září měsíční terapii a Saremě, v Jedličkově ústavu v Liberci. Barunce intenzivní cvičení pomohlo, celkově zesílila, a zkvalitnila lezení po čtyřech.

Velice si vážíme práce, kterou pro děti jako je Barunka deláte, věřte, že moc pomáhá.

Děkujeme,
s pozdravem,

Kateřina a Jan Drápalíkovi
srdcedetem-barunkadrapalikova2 srdcedetem-barunkadrapalikova1

Lenka Tomešová

Dobrý den. Vážení a milý dárci a sponzoři.Chtěly bychom Vám velmi srdečně poděkovat za zakoupení rehabilitačního polohovacího kočárku Jacko Streeter 5, a také za zakoupení polohovacího zařízení Tampa SM 42 které nám umožní a ulehčí práci s dcerkou Leničkou Tomešovou,a za to Vám obrovský dík za pomoc,velice si Vaší pomoci vážíme.Děkujeme mnohokrát. Ted budu moc Leničku vozit v krásném kočárku po lékařích a s polohovací židličkou Tampou SM 42 již Leničku nebudu muset nosit v náručí po bytě a ke koupelně.Jste skvělí a máme radost že jste mohly mé dceři Leničce pomoci.Také velmi děkujeme Nf Život Dětem,který nám také pomohl s uskutečněním a zakoupením těchto pomůcek,a usnadnil nám práci.Děkujeme všem. Dnes nám z firmy Patron Mělník jak kočárek tak polohovací židličku dovezly.Lenička měla velkou radost i za to Vám velký dík.
srdcedetem-lenkatomesova1 srdcedetem-lenkatomesova2  srdcedetem-lenkatomesova4 srdcedetem-lenkatomesova5 srdcedetem-lenkatomesova6

Kačenka Kuhnelová

srdcedetem-kacenkakuhnelova1Dobrý den,
chtěla bych Vaší nadaci Život dětem moc moc poděkovat za financování vozíku Kozlík pro dceru Kateřinu, která má Rettův syndrom. Kačenka velice špatně chodí a proto se většinou vozí. S vozíkem můžem vyrazit na dlouhé vycházky a vyjížďky a všichni si to báječně užijem. Ještě jednou velké díky! S přáním slunečných dnů
Martina K. Bohadlová

Anetka Klupáková

Vážení dárci z o.p.s. Život dětem,

chtěli bychom vám touto cestou celým naším srdcem poděkovat za iPad s ochranným obalem, kterým jste obdarovali naši dcerku Anetku Klupákovou. Anetka trpí od dvou let těžkou farmakorezistentní epilepsií, těžkou mentální retardací a atypickým autismem. IPad, který jsme před několika lety pořídili z vlastních zdrojů se bohužel porouchal a jeho oprava by byla nákladnější než koupě nového. Vzhledem k tomu, že ho Anetka používala jako výukovou pomůcku, tak jsme oslovili o pomoc vás a vy jste Anetce vše vynahradili. Protože má letošní školní rok dcerka každou středu tzv. tabletový den, kde na iPadu pracují se vzdělávacími programy, tak je to od vás opravdu obrovská pomoc. Jako důkaz radosti zasílám pár fotek, kdy Anetka balík obdržela.

PS: Je dar z nebes, že na tomto světě jste a pomáháte!!!

Ještě jednou obrovský dík a S pozdravem
Lenka Klupáková
maminka Anetky Klupákové
srdcedetem-anetkaklupakova1 srdcedetem-anetkaklupakova2 srdcedetem-anetkaklupakova3 srdcedetem-anetkaklupakova4 srdcedetem-anetkaklupakova5 srdcedetem-anetkaklupakova6 srdcedetem-anetkaklupakova7 srdcedetem-anetkaklupakova8 srdcedetem-anetkaklupakova9 srdcedetem-anetkaklupakova10 srdcedetem-anetkaklupakova11 srdcedetem-anetkaklupakova12

Kateřina Pavlů

srdcedetem-katerinapavlu1Dobrý den,
Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za dar v podobě tabletu IPad.Naše dcerka Kačenka je z něj nadšená,doufáme,že jí tablet pomůže hlavně s rozvojem jemné motoriky a rozpoznáváním tvarů a barev.

Ještě jednou děkujeme a Vaší pomoci si moc vážíme.
Rodina Pavlů

Davídek Ulman a Laura Skřepská

Dobrý den. Zasilam fotografie deti s darem od vás. Strasne moc dekujeme. Dcerka a syn byli moc nadseni. V pondělí odesílám darovací smlouvy. Hezký víkend. Ulmanova
srdcedetem-davidulmanlauraskrepska3 srdcedetem-davidulmanlauraskrepska2 srdcedetem-davidulmanlauraskrepska1

Lenička Tomšová

Dobrý den.
Vážení milí dárci a Nf Zivot Dětem,
Velice bychom chtěly poděkovat za pomoc se zakoupením Ipad air 2 wifi 32 GB, a také za zakoupení rehabilitačního kočárku s příslušenstvím který je momentálně ve výrobě ve firmě Patron Mělník.Za obě věci pro dcerku Leničku Tomešovou nar :16.11.2006 Vám všem ze srdce moc děkujeme za Vaší pomoc.Také si Lenička mohla vyzkoušet polohovací židličku Tampa SM 42 ve vel Maxi.Jste úžasní a my nečekaly takovou velikou pomoc.A protože finančně na takové věci nedosáhneme tak si Vaší pomoci velice vážíme. S pozdravem matka p. Lenka Chaloupková s rodinou.Leničku tablet velice zaujal a rozesmál a za to Vám veliký srdečný dík.Také si Lenička vyzkoušela od Patronu Mělník polohovací zařízení Tampa SM 42 která je velmi prostorná a Lenička se v ní cítila velice dobře a také nám to usnadní cestování po bytě když má Lenička po operaci pravé nožičky sádru a je omezená v pohybu.Lenička pouze sedí a leží.Děkujeme všem,a přejeme krásný den.
srdcedetem-lenickatomsova1 srdcedetem-lenickatomsova2 srdcedetem-lenickatomsova3 srdcedetem-lenickatomsova4 srdcedetem-lenickatomsova5 srdcedetem-lenickatomsova6 srdcedetem-lenickatomsova7 srdcedetem-lenickatomsova8 srdcedetem-lenickatomsova9 srdcedetem-lenickatomsova10

Kryštůfek Lepka

Dobrý den,

mnohokrát děkujeme Vaši neziskové organizaci za darování výpočetní techniky pro našeho syna Kryštůfka. V naši nelehké situaci nám Váš dar pomůže v dalším rozvoji a to především v oblasti komunikace a dorozumívání s ostatními s kterými Kryštof přijde do styku. Dále nám lurčitě pomůže v oblasti jemné motoriky. Ještě jednou mnohokrát děkujeme.

Lepkovi
srdcedetem-krystufeklepka3 srdcedetem-krystufeklepka1 srdcedetem-krystufeklepka2

Honzík Říha

srdcedetem-kubikriha1Dobrý den paní Strnadová,
chtěla bych Vám a všem lidem co přispívají do veřejné sbírky moc poděkovat za poskytnutí financí na nákup obvazů, vitamínů a probiotik pro Kubíka.

Moc si toho vážíme.

 

Nelinka Popelková

Vážená nadace Život dětem,
chtěli bychom Vám touto cestou moc poděkovat, za financování léčebného pobytu v Klimkovicích.
V příloze přikládáme pár fotografii.
S přátelským pozdravem Popelkovi
srdcedetem-nelinkapopelkova1 srdcedetem-nelinkapopelkova2 srdcedetem-nelinkapopelkova3 srdcedetem-nelinkapopelkova4 srdcedetem-nelinkapopelkova5

Vašík Koláčný

Dovolte mi, abych poděkovala Vaší nadaci a také přímo Vám paní Strnadová za finanční příspěvek pro mého syna Vašíka na operaci metodou Fibrotomie dle Ulzibata. Vašíkovi operace velice pomohla, uvolnily se mu svalové kontraktury a zlepšila se hybnost končetin. Následná rehabilitace v rehabilitačním zařízení Renona na Slovensku nás zase o kousíček poposunula dopředu. Ještě jednou moc děkuji za milý a srdečný přístup.
Jana Koláčná (Vašíkova mamka)
srdcedetem-vasikkolacny1 srdcedetem-vasikkolacny2

Kryštof Hladký

srdcedetem-krystofhladky1Dobrý den,
ráda bych poděkovala Vaší organizaci za věcný dar (dj/5516474) iPadu pro mého handicapovaného syna Kryštofa. Tento dar mu bude v jeho každodenním životě pomáhat jak v komunikaci se svým okolím, tak i pro potěchu v jeho uzavřeném autistickém světě (jak můžete vidět v příloze na fotografii). Za sebe i syna tedy velice děkujeme
Lenka Hladká

Kristýnka Mužíková

Vážení přátelé,
Dovolte mi, prosím, aspoň touto formou vyjádřit obrovské upřímné poděkování za obdržený tablet iPad Air 2 od vaší o.p.s. Život dětem. Má dcera ještě neumí moc číst, psát ani počítat, ale co umí velmi dobře je projevit obrovskou radost. Je velká škoda, že jste nemohli vidět její rozzářené a šťastné oči, když se z dobře zabalené zásilky vyloupl nádherný zlatý tablet. Hned se mne taky ptala „a mami, kdo mi to poslal?“ Odpověděla jsem sice bezprostředně „víš jedni moc hodní lidé z Prahy“, ale nyní si vlastně uvědomuji, že to nebyli jen hodní lidé z Prahy, ale vlastně spousta neznámých lidí (dárců) z celé republiky… Když jsem si dávala žádost, tak mne ani ve snu nenapadlo, že by to mohlo vyjít. A podívejte se na to – nyní mám před sebou jasný a reálný důkaz, že spoustě lidí záleží na tom, aby se má dcera někam vývojově posunula. Děkuji vám všem za to! Byl to ohromný dar shodou okolností k jejím desátým narozeninám. Pevně věřím, že i díky vám, bude třeba za pár let už schopná nejen napsat poděkování sama, ale snad se nějak zapojí i do života společnosti a někomu z vás třeba tento nynější dar bude schopná jinou formou vrátit. Svět bude zase o něco lepší.

Děkuji mnohokráte všem!
Hříbková Kamila
srdcedetem-kristynkamuzikova1 srdcedetem-kristynkamuzikova2 srdcedetem-kristynkamuzikova3 srdcedetem-kristynkamuzikova4 srdcedetem-kristynkamuzikova5

František Wittner

srdcedetem-frantisekwittner1Dobrý den,
rádi bychom poděkovali nadaci ŽIVOT DĚTEM za dar ve formě iPadu, pro našeho syna, jehož prostřednictvím může komunikovat a následně se lépe začlenit mezi ostatní děti.
S pozdravem
Wittnerovi

Adámek Švarcr

Dobrý den,
dovolte mi, abych jménem svého syna Adámka Švarcra poděkovala za poskytnutí daru 1 ks Tabletu iPad Air 2 Wifi 64GB a 1 Ks ochranného obalu Shield. Náš syn Adámek má (PAS) a nemluví. Má z Vašeho daru velikou radost. Věřím, že se nám bude lépe komunikovat a Adámek se bude v dovednostech posouvat dál.
Srdečně děkuji Vám všem
Švarcrová Petra maminka Adámka
srdcedetem-adameksvarcr1 srdcedetem-adameksvarcr2srdcedetem-adameksvarcr3

Michálek

Dobrý den  Moc vám děkujeme za přípěvek na neurorehabilitační terapii v axonu  který Michálkovi pomohl se zpevnit v horní části těla, Michálek má větší sílu na cvičení a zase se Michálkovi zlepšil sed. Moc vám děkujeme a posíláme pár veselejších fotek z terapie. Kirschnerovi
srdcedetem-michalekkirschner1 srdcedetem-michalekkirschner2 srdcedetem-michalekkirschner3 srdcedetem-michalekkirschner4 srdcedetem-michalekkirschner5

Jiří Roháček

Dobrý den,paní Strnadová,děkujeme moc celému nadačnímu týmu,že nám vyšel vstříc a pořídil Jiříkovi Roháčkovi ipad.Děkujeme mnohokrat.P.S posíláme foto Jiříka
Eva Poláková
srdcedetem-jirirohacek2 srdcedetem-jirirohacek1

Amálka Nováková

Dobrý den paní Strnadová,
dnes nám přišel polohovací vak pro Amálku. Amálka byla v pondělí na operaci obou kolínek,která dopadla dobře a vak je úplně úžasný a pohodlný a Amálka na něm odpočívá. Za všechny dary mooooc děkujeme. Udělali jste Amálce velkou radost.
S přátelským pozdravem
Rodina Novákových
srdcedetem-amalkanovakova2 srdcedetem-amalkanovakova1

Jasmínka

srdcedetem-jasminkaklimecka1Dobrý den,

zasílám fotografii Jasmínky v závěsu nad vanou v koupelně. Konečně jsme pohnuli s rekonstrukcemi a stropní systém už je v užívání. eště není vše hotové, ale stropní systémy už plní svoje úkoly a je to veliká pomoc. A stále bude s tím, jak Jasmínka poroste. Ze srdce děkujeme za velkou pomoc při vyrovnáváním se se situací a zlepšením podmínek, ve kterých pečuji o úžasnou ač handicapovanou dcerku. Její úsměv a radost stojí za všechny strasti a námahu.

S úsměvy od Jasmínky, její sestry Anežky a maminky Kláry Klimecké

 

Marek Plíska

srdcedetem-marekpliska1Moc vám děkujeme za tablet pro syna ma z něho velikou radost .jako samozivitelka si nemůžu dovolit.

největší radost je pro me jak ma můj syn z něčeho radost

 

 

Honzíček Černý

Dobrý den, včera Jeníček obdržel balíček s iPadem…. chceme celá rodina moc poděkovat za dárek,nevím zda poděkování stačí,protože to pro nás znamená strašně moc a pro jeníka zase o krok vpřed.Je příjemné vědět,že v téhle hrozné době jsou i lidé připraveni pomáhat, ještě jednou mockrát děkujeme s pozdravem Jeníček,Johanka a Šárka Černý
srdcedetem-hozicekcerny2 srdcedetem-hozicekcerny1

Eliška Ulrichová

Dobrý den paní Křepelková,
Tak už jsme s Eliškou v lázních ( v Klimkovicích ). Nastoupili jsme tento týden – o něco dříve než bylo původně v plánu,uvolnilo se jim tady místo a tak nám volali jestli můžeme nastoupit dříve. Elinka je tu zatím spokojená,tak doufám že nám to vydrží až do konce pobytu. Eliška tady chodí i do školy a moc se jí tam líbí, mají tady jednu třídu kde si čtou,zpívají,hrajou … – režim jako ve školce a to se Elince líbí. Posílám pár fotek 🙂
Ještě jednou moc děkujeme že nám tento pobyt uhradíte ❤
S pozdravem Eliška a Jitka Ulrichovi
srdcedetem-eliskaulrichova1 srdcedetem-eliskaulrichova2 srdcedetem-eliskaulrichova3 srdcedetem-eliskaulrichova4 srdcedetem-eliskaulrichova5 srdcedetem-eliskaulrichova6 srdcedetem-eliskaulrichova7 srdcedetem-eliskaulrichova8 srdcedetem-eliskaulrichova9 srdcedetem-eliskaulrichova10

Kristián Čapek

Dobrý den.

Děkujeme za ipad pro našeho autistického syna Kristiána. Velice si toho vážíme. Kristianek byl velice nadšený. Hned jak ho uviděl se mu rozsvitily očička a byl neskutečně šťastný. Ipad mu pomůže v procvičování motoriky,myšlení, paměti a hlavně v komunikaci s námi. Ještě jednou mockrát děkujeme.
S přáním hezkého dne Lesňáková
srdcedetem-kristiancapek1 srdcedetem-kristiancapek2 srdcedetem-kristiancapek3

Tomáš

Dobrý den. Posílám foto Tomáška s novým vozíkem. Z celého srdce chceme poděkovat za váš finanční dar, který nám pomohl pořídit Tomáškovi nový vozík, na který je syn odkázaný od narození a pojišťovna nám vozík zamítla.
Velké poděkování rodina Orlová
srdcedetem-tomasekorel2 srdcedetem-tomasekorel1

Adámek Kučera

Dobrý den,touto cestou mnohokrát děkujeme za Tablet i Pad pro našeho syna Adámka,ve škole  se na něm krásně naučil pracovat a používá ho k výuce každý den. Martina Hurtlová-Adámek Kučera.
srdcedetem-adamekkucera1 srdcedetem-adamekkucera2 srdcedetem-adamekkucera3 srdcedetem-adamekkucera4 srdcedetem-adamekkucera5

Jan Dvořák

Dobrý den všem v Nadaci !
Díky poskytnutí finančního příspěvku jsem mohl ve dnech 15.8.-9.9.2016 absolvovat neuro rehabilitační pobyt v Saremě Liberec.
Rehabilitace byla náročná, významně ale přispěla ke zlepšení mé hybnosti a stability. Posílil jsem si trup, břišní a zádového svalstvo, svaly na nohou a rukou. S berlemi stojím zcela vzpřímený a zdá se, že jsem za ten měsíc „vyrostl“ asi o 10 cm. Nohy zvedám podstatně výš, špičky „necourám“ po zemi a svižněji se pohybuji.
Chci se Vámi podělit o radost, kterou mám z mých dalších pokroků. Podařily se mi tři velké věci !!
Naučil jsem se chodit po schodech nahoru i dolů. Sice se po obou stranách pořád přidržuji zábradlí, ale jdu sám a bez pomoci.
Také už zvládám samostatně nasednout na rotoped a sám zasunout nohy do šlapek. Je to ohromný pokrok, doposud mě musel na sedadlo vyzvedávat táta a nohy do šlapek mi zasunovat.
A zvládnul jsem chůzi s chodítkem po venkovním terénu. Nezdá se to, ale pro člověka se špatnou stabilitou je to hodně náročné. Chodítko pořád někam uhýbá a já musím hodně namáhat svaly, abych ho udržel v rovině. Nebo když je někde nějaký výškový rozdíl, chodítko musím zastavit, srovnat, zabrzdit a přes nerovnost nadzvednout. Už jsem takto obešel celé šluknovské náměstí. Časem bych mohl zvládnout i nějaký ten nákup, protože na rozdíl od berlí si mohu na chodítko nákup uložit u po cestě si na něm také odpočinout.
Jsem nadšený, co se mi podařilo zvládnout. Vědomí toho, že mohu intenzivním cvičením dosáhnout dalších pokroků, mi dává velké naděje do budoucna. Je to běh na dlouhou trať, ale já už na tom zase se svou fyzioterapeutkou Martinou  doma makám.
Ještě jednou moc děkuji za Vaší podporu.
S úctou
Jan Dvořák
srdcedetem-jandvorak01 srdcedetem-jandvorak18 srdcedetem-jandvorak17 srdcedetem-jandvorak16 srdcedetem-jandvorak14 srdcedetem-jandvorak13 srdcedetem-jandvorak12 srdcedetem-jandvorak11 srdcedetem-jandvorak10 srdcedetem-jandvorak09 srdcedetem-jandvorak08 srdcedetem-jandvorak05 srdcedetem-jandvorak04 srdcedetem-jandvorak03 srdcedetem-jandvorak02

Monika Valachová

srdcedetem-monikavalachovaVážená nadace.
V těchto pár řádcích bych Vám chtěla moc a moc poděkovat za poskytnutí finančního příspěvku na hanbike. Cyklistika už od malička patřila mezi mé oblíbené sporty a ani na invalidním vozíku jsem se kola nechtěla vzdát. Díky Vaší nadaci „Život dětem“ a dalších hodných lidí se mi tento sen splnil. Dokonce jsem si mohla pořídit handbike s pomocným motorkem, bez kterého by byla jízda pro mne velice náročná, protože mám po úraze omezený pohyb levé ruky. Nyní již vyrážím na výlety a žádný kopec pro mne není překážkou, dostanu se do míst do kterých bych se na vozíku nikdy nepodívala.Je to nádherný pocit přejíždět překážky bez cizí pomoci.
Proto ještě jednou děkuji a velice si Vaší pomoci vážím.
Monika Valachová

Veronika

srdcedetem-veronikaVážená paní Křepelková a paní Faktorová, velice Vám děkuji za finanční pomoc na mechanický invalidní vozík Quickie helium – xenon2 od firmy MEDICCO s.r.o., který jste mi pomohli s nadací Život dětem zakoupit. Vaše pomoc pro mne byla stěžejní, abych mohla tento vozík mít. Děkuji za ochotu, vstřícnost, rychlost a lidskost s jakou jsem se u Vás setkala.
Jsem maminka dvou dětí. V roce 2009 zemřela má kamarádka, která po sobě zanechala 10-ti denní holčičku. Ujala jsem se jí, přestěhovala jsem se do Prahy a dnes, k šestileté holčičce, máme ještě syna, který se nám narodil letos.
Mou prioritou pro výběr mechanického vozíku byla celková váha vozíku, šlo mi o co nejlehčí vozík, který zde v České republice je na trhu a tak si usnadnit pohyb v co největším měřítku.
Ještě jednou Vám velice děkuji a přeji všem hodně zdraví a dětských úsměvů. Machalová

Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov

Vážená paní Křepelková,
dovolte mi, abych poděkovala Vám osobně, celé společnosti Život dětem a všem lidem, kteří přispívají na dobrou věc. Třída S 1 obdržela před začátkem nového školního roku překrásný dar v podobě iPadů. Je to velký pomocník a motivace ve vzdělávacím procesu. Rozvíjí žáky po všech stránkách, umožňuje mentálně a tělesně handicapovaným dětem příjemně trávit pobyt ve škole. Působí na všechny smysly, je možné iPady zařadit do všech vyučovacích hodin dle potřeby. Tento dárek byl velkým překvapením pro všechny přítomné 1. 9. 2016, kdy usedli do svých lavic. Vážím si pomoci, kterou nabízíte dětem.
S úctou a pokorou třídní učitelka Mgr. Dagmar Slaninová
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov
srdcedetem-skolytrutnov1 srdcedetem-skolytrutnov2

Daneček Kvapil

srdcedetem-danecekkvapil1Dobrý den,
dovolte mi, abych jménem svého syna Daniela Kvapila poděkovala za poskytnutí daru 1ks Tabletu iPad Air 2 Wi-Fi 64GB Silver a 1ks ochranného obalu Gripcase Shield. Jelikož Danielek kvůli postižení nemluví, pomůže nám to na cestě ke vzájemné komunikaci.

Srdečné děkuji Vám všem
Kvapilová Zuzana a Danielek

Daniel Drayer

srdcedetem-danieldrayer1Dobrý den p. Strnadová
dovolte mi abych Vaší nadaci srdečně poděkovala za zakoupení iPadu pro mého syna Danečka.
Daneček má z iPadu velkou radost.
Ještě jednou Vám všem moc děkuji.

S pozdravem
Petra Drayerová

Kubíček Figura

Dobrý den,
chtěla bych vám velice poděkovat za svého syna Kubíčka, kterému byl od vaší nadace poskytnut dar iPad Air 2 …Kubíček byl po návratu ze školy nadšený, dokonce jsme se nevyhnuli ani slzičkám štěstí a to jen díky vám a vaší pomoci dětem, kterým život dal do vínku i nějaké ty nezdary, ještě jednou vám mnohokrát děkujeme, přejeme co nejvíce štěstí do dalších let a hlavně zdraví, neboť to je to nejdůležitější. V příloze zasíláme i fotky Kubíčka s iPadem, který už nepustil z rukou 😀
S pozdravem
Jana Mičulková
srdcedetem-kubicekfigura1 srdcedetem-kubicekfigura2 srdcedetem-kubicekfigura3 srdcedetem-kubicekfigura4

Patrik Pittner

Dobrý den, milá paní Strnadová
jsem Vám nesmírně moc vděčná a děkuji z celého srdce za pomoc s koupelnou pro Pátíka.
6 let se tísnil ve škopku na prádlo ve sprchovém koutě a já snila o vaně a lehčím koupání svého syna. Jsme nesmírně štastní ,protože Pátova radost z nové vany je obrovská , je štastný a užívá si prostor a bublinky totálně na maximum. Potápí se a raduje a strašně krásně se směje a je vidět , že má opravdu obrovskou radost a to je to nejkrásnější , co si máma muže přát a je to pohled pro bohy na ten jeho vysmátý kukuč. Všem dobrým lidem patří naše obrovské díky a jsme strašně moc vděčni za vaši pomoc, že Pátík může využívat terapii v klidu domova každý den
S pozdravem Pittnerová

srdcedetem-patrikpittner05 srdcedetem-patrikpittner04 srdcedetem-patrikpittner03 srdcedetem-patrikpittner02 srdcedetem-patrikpittner01

Patrik Pittner

Dobrý den, milá paní Strnadová
chci Vám strašně mooooc a z celého srdce poděkovat za nádherný pobyt u moře , který jsme si strašně moc užili. Pátíkovi to strašně moc pomohlo a prospělo , opálil se a byl tam uplně jiné dítě , byl tam štastný a nadšený a moře si užíval a hrozně se mu líbily vlny. Podnikli jsme nádherný výlet do místního akvária a dinoparku a jinak jsme plně užívali moře a bazény. Pátík zvládl let tam i zpět a čekání na letišti uplně špičkově a na jedničku s hvězdičkou a jsem na něj hrozně moc pyšná.
ANI SLOVY NEJDE POPSAT JAK MOC JSME VÁM VDĚČNI A DĚKUJEME STRAŠNĚ MOC VŠEM DÁRCUM A VŠEM , DÍKY KTERÝM SE TYTO ZÁZRAKY MOHOU DÍT
S pozdravem a uctou Pittnerová
srdcedetem-patrikpittner1 srdcedetem-patrikpittner2 srdcedetem-patrikpittner3 srdcedetem-patrikpittner4 srdcedetem-patrikpittner5

Eliška Novotná

Vážená nadace Život dětem,

rádi bychom Vám touto cestou poděkovali.
Měli jsme ohromnou radost, když jsme obdrželi zprávu, že díky Vám může naše dcera Eliška absolvovat specializovaný léčebný program Reha Klim Aktiv Junior v Klimkovicích. Moc si toho vážíme a děkujeme za poskytnutou pomoc.
Elišce intenzivní cvičení velmi pomohlo ke zpevnění celého těla, mohli jsme vyzkoušet nové pomůcky a naučit se nové cviky. Také jsme mohli vyzkoušet vertikalizaci, která je pro další vývoj Elišky velmi důležitá. Eliška velmi pilně cvičila a vše skvěle zvládla. Každý takovýto pobyt ji posouvá ve vývoji kupředu. Přikládáme pár foteček z pobytu v Klimkovicích.
Ještě jednou Vám moc děkujeme, přejeme Vám hodně zdraví a také hodně prostředků i pro další děti, které potřebují pomoc stejně jako Eliška.
S pozdravem,

Alena a Luboš Novotní
rodiče Elišky
srdcedetem-eliskaklimkovice1 srdcedetem-eliskaklimkovice2 srdcedetem-eliskaklimkovice3 srdcedetem-eliskaklimkovice4 srdcedetem-eliskaklimkovice5 srdcedetem-eliskaklimkovice6 srdcedetem-eliskaklimkovice7 srdcedetem-eliskaklimkovice8 srdcedetem-eliskaklimkovice9

Patrik

Vážení členové o.p.s. Život dětem,

rádi bychom vám poděkovali za finanční podporu při získání chodítka a mechanického vozíku pro našeho syna Patrika, který trpí Duchenneovou svalovou dystrofií a i když se po absolvování experimentální terapie zdá, že progrese se přibližně od dubna zastavila, byl vozík nevyhnutelný. Především pro Patrikovo osamostatnění a soběstačnost. Nám pak velmi ulevil od bolavých zad 🙂 . Nikdy by nás nenapadlo, že bychom se mohli radovat z invalidního vozíku, ale Patrik na něm doslova září. Máme pocit, že je díky němu mnohem sebevědomější a hlavně šťastnější. Z chodítka už takovou radost nemá, ale jen proto, že jej používáme v rámci každodenního cvičení a rehabilitace a to je samozřejmě pro Patrika pracné. O to větší radost ale máme my, kteří s Patrikem cvičíme, protože pohyb ve vertikální poloze je zkrátka člověku přirozený a velmi prospěšný. Chodítko je velkým pomocníkem. Jsme velmi vděční, že naší rodině pomáháte a že ve vás máme velké zastání. Moc si vaší pomoci vážíme a přejeme vám, aby se vám dobro, které konáte, mnohonásobně v tom nejlepším vrátilo.

Děkujeme.

Kociánovi
srdcedetem-patrikkocian1 srdcedetem-patrikkocian2 srdcedetem-patrikkocian3 srdcedetem-patrikkocian4 srdcedetem-patrikkocian5 srdcedetem-patrikkocian6 srdcedetem-patrikkocian7

Adélka

Dobrý den,
chtěla bych Vám poděkovat za úžasný pobyt u moře, který jsme prožili jen díky vaší nadaci.
Nejen, že se Adélce u moře moc líbilo a byla nadšená, ale především mořské klima podstatně zlepšilo její dýchání a ekzém. Ještě jednou velký dík celé nadaci Život dětem a všem dárcům.
S pozdravem a přáním všeho dobrého
Kateřina Nedbalová
srdcedetem-adelkanedbalova1 srdcedetem-adelkanedbalova2 srdcedetem-adelkanedbalova3 srdcedetem-adelkanedbalova4 srdcedetem-adelkanedbalova5 srdcedetem-adelkanedbalova6

Ondřej Popovec

Dobrý den,
ráda bych vám touto cestou ještě jednou poděkovala za finanční dar na nákup vozíku Benecykl. Díky tomuto vozíčku jsme mohli i s Ondráškem navštívit místa, kam bychom se s kočárkem vůbec nikdy nedostali. A můžu říct, že si to Ondrášek hodně užíval a byl mimořádně šťastný, že může být s námi všude. Navštívili jsme jižní Moravu, místa okolo Mikulova. Byl to Sirotčí hrad, Dívčí hrad, zámek Mikulov a areál Lednice. Některá místa byla pro náš kočárek absolutně nesjízdná. Ovšem s Benecyklem to nebyla otázka jízdy, ale jen otázka kondice obsluhy.
Fotky z výletu do Lednického areálu, trochu těžší byl výlet na Sirotčí hrádek a výstup na Dívčí hrad už byl opravdu náročný. A čím víc byla cesta náročnější, tím více si to Ondrášek užíval.
srdcedetem-ondrejpopovec1 srdcedetem-ondrejpopovec2 srdcedetem-ondrejpopovec3 srdcedetem-ondrejpopovec4 srdcedetem-ondrejpopovec5 srdcedetem-ondrejpopovec6 srdcedetem-ondrejpopovec7 srdcedetem-ondrejpopovec8 srdcedetem-ondrejpopovec9
Jsem přesvědčena, že činnost, kterou vaše nadace vykonává, je neocenitelná. Není to jen finanční příspěvek, ale jsou to hlavně zážitky, které sebou tento příspěvek na pořízení vozíčku přinesl. A bude přinášet i nadále. Když vidím, jak je Ondrášek šťastný a při procházkách více okolí vnímá, jsem šťastná i já. A za to vám patří opravdu velký dík.
S úctou a obdivem
Petra Popovcová
maminka Ondráška

Dětský domov Nechanice

Vážená paní Strnadová,
dovolte mi, abych Vám ještě jednou poděkovala za děti z Dětského domova Nechanice, které díky Vám mohly prožít část letních prázdnin v Bulharsku u moře. Dětem pobyt prospěl i z hlediska zdravotních problémů neboť některé trpí dýchacími a kožními problémy. Věříme, že jim tento pobyt pomůže podpořit imunitní system s blížícím se podzimem a nevlídnou zimou.
PS: přikládám několik fotofrafií.
S pozdravem a díky Jana Staňková
srdcedetem-detskydomovnechanice4 srdcedetem-detskydomovnechanice3 srdcedetem-detskydomovnechanice2 srdcedetem-detskydomovnechanice1

Magdalenka Vítečková

Dobrý den, paní Strnadová!
Ještě jednou Vám mnohokrát děkuji za Vaši neuvěřitelně rychlou pomoc během prázdnin, kdy jsme nutně potřebovali pro Madlenku pořídit monitor saturací a odsávačku hlenů.
I díky Vám už může být Madlenka, přes její vážný zdravotní stav, doma z nemocnice.

S pozdravem
Kateřina Vítečková
srdcedetem-magdalenaviteckova1 srdcedetem-magdalenaviteckova2 srdcedetem-magdalenaviteckova3 srdcedetem-magdalenaviteckova4 srdcedetem-magdalenaviteckova5 srdcedetem-magdalenaviteckova6

Deniska Radová

Dobry den rada bych Vám touto cestou moc poděkovalaza splněny sen pro naší milovanou holčičku Denisku Radovou.Diky Vaší nadaci život dětem ktera nam zaplatila kočárek a židličku od firmy MEYRA v hodnote 24000 kc muzeme konecne na prochazky ktere Deniska moc miluje ale muze s nami take jist u stolu s braškou ktereho posloucha co vypravi . Ani neumim popsat jak se nam ulehčil život . Proto ze srdce moc děkuji za celou naší rodinu a moc Děkujeme
Michaela Radova Maminka Denisky diky moc krásný den
srdcedetem-deniskaradova1 srdcedetem-deniskaradova2 srdcedetem-deniskaradova3 srdcedetem-deniskaradova4 srdcedetem-deniskaradova5

Monička Vybíralová

Milá paní Strnadová,
dovolte mi, abych Vaší nadaci srdečně poděkovala… Pořizovala jsem pro svou 8-mi letou těžce postiženou dcerku Moniku sportovní kočárek od firmy Benecykl. Vyhověli jste mé prosbě a na kočárek jste nám doplatili částku17 350 Kč, která mi ještě chyběla k tomu, abych kočárek mohla objednat. Děkuji moc za Vaše velmi rychlé jednání, díky kterému už máme kočárek doma a stihneme si tak ještě za pěkného počasí užít výletů na kole a do přírody. Sportovní kočárek „kozlík“ je úžasná věc, díky které se i postižené děti mohou dostat do míst, kam se s invalidním vozíčkem nedá. Bohužel jeho pořizovací cena je hodně vysoká, a bez pomoci dobrých lidí, ke kterým patříte i Vy, bych ho pro svou dcerku sama koupit nemohla…
Děkuji moc – nejen za sebe a mou Moničku, ale také za všechny ostatní nemocné děti, kterým pomáháte. Vaší pomoci si moc vážíme!
Se srdečným pozdravem a přáním jen všeho dobrého….
Šárka Vybíralová s Moničkou
srdcedetem-monickavybiralova1 srdcedetem-monickavybiralova2 srdcedetem-monickavybiralova3 srdcedetem-monickavybiralova4

Spolek Rett Community

Spolek Rett Community (podporující rodiny dívek s Rettovým syndromem) velmi děkuje o.p.s. Život dětem za štědrou finanční podporu, kterou věnovala našim pečujícím rodičům, díky nim s námi mohlo 16 maminek a tatínků vyrazit na náš tradiční týdenní odlehčovací pobyt.

Pobyt byl koncipován pro celé rodiny (pečující rodiče, dcery s Rettovým syndromem a jejich zdravé sourozence).

  • pro rodiče jsme připravili odborný i odpočinkový program (skupinovou psychoterapii – aby nám „nevyhořeli“, RHB cvičení a nordicwalking – aby zvládli fyzicky namáhavou péči o dcery s vážným handicapem
  • dívky s Rettovým syndromem měly po celou dobu k dispozici asistentku nebo asistenta (studenti – dobrovolníci)
  • pro zdravé děti byly po celý týden připraveny hry, soutěže a celodenní hlídání

Naším cílem je, aby se rodiny s celé rodiny na pobytu setkaly, předaly si zkušenosti a hlavně si odpočinuly a nabraly síly! Jsme hrdí na to, že všechny naše rodiny zvládají péči o své dcery v domácím prostředí a neumisťují je do ústavních zařízení, přestože je to mnohdy opravdu velmi těžké (některé dcery s Rettovým syndromem jsou již dospělé, ležící, nepohyblivé, inkontinentní, mají epileptické záchvaty atd.). Pro některé z rodin je ale náročné (hlavně finančně) vyrazit s námi v plném počtu, není jednoduché vyjít z platu jen jednoho z rodičů, když se ten druhý trvale stará o dceru se závažným postižením.

Proto patří Životu dětem velké poděkování – jejich finanční příspěvek na pobyt byl opravdu „trefou do černého“!
srdcedetem-rettcommunity1 srdcedetem-rettcommunity2 srdcedetem-rettcommunity3 srdcedetem-rettcommunity4 srdcedetem-rettcommunity6  srdcedetem-rettcommunity8 srdcedetem-rettcommunity9 srdcedetem-rettcommunity10 srdcedetem-rettcommunity11 srdcedetem-rettcommunity12

Lukáš Holub

Vážený a milý týme nadace Život dětem,
Chtěli bychom vám moc poděkovat za peněžitý dar na nákup vozíku Kozlík od firmy Benecykl pro mého syna Lukáše. Moc si toho vážíme a jsme vám velice zavázáni. Moc jsme si pro Lukyho tento vozík přáli a budeme ho plně využívat nejen na dovolené, ale i během celého roku jak na procházky, tak na kolo. Moc moc moc děkujeme.

S pozdravem rodiče Lukáška Holuba z Poběžovic
srdcedetem-lukasholub2 srdcedetem-lukasholub1

Tomášek Feitl

Chtěla bych touto cestou moc poděkovat nadaci ŽIVOT DĚTEM, díky které se můj postižený syn Tomášek dostal poprvé k moři. Tomášek se narodil s vrozenou atrézií jícnu, hned po narození začal mít problém s dýcháním a proto mu byla zavedena tracheostomická kanyla, díky níž dýchá. Od narození má další vývod z tenkého střeva – JEJUNOSTOMIE – přes, kterou je mu podávána výživa nebo léky.
Tomášek se strašně těšil na letadlo. Když jsem mu řekla, že poletí k moři, rozzářil se mu na tváři úsměv a několik týdnů před odletem stále všem předváděl jak letí, byl to jeho sen. Konečně se mu splnil!
Bydleli jsme v hotelu Jacaranda na ostrově Tenerife. Ubytování, strava a hlavně ochota všech zaměstnanců byla úžasná. Chovali se k nám mimořádně laskavě a Tomáška si velmi oblíbili.
Pobyt u moře Tomáškovi velmi prospěl, neměl tam žádné dýchací potíže a vůbec i po psychické stránce pookřál. Doufám, že mu odtamtud nabitá energie a zdraví dlouho vydrží.

Ještě jednou díky.
Tomáškova matka – Lenka Feitlová
srdcedetem-frantisekfeitl01 srdcedetem-frantisekfeitl02 srdcedetem-frantisekfeitl03 srdcedetem-frantisekfeitl04 srdcedetem-frantisekfeitl05 srdcedetem-frantisekfeitl06 srdcedetem-frantisekfeitl07 srdcedetem-frantisekfeitl08 srdcedetem-frantisekfeitl09 srdcedetem-frantisekfeitl10 srdcedetem-frantisekfeitl11 srdcedetem-frantisekfeitl12

Jindřišek Krömer

srdcedetem-jindrisekkromer1Dobrý den, chtěli bychom Vaši nadaci ze srdce poděkovat. V květnu 2016 jste nám zakoupili vozík kozlík od firmy Benecykl a my díky Vašemu daru můžeme chodit na pestřejší výlety,protože díky vozíku se dostaneme na místa, kam jsme se s klasickým mechanickým vozíkem nedostali. Již jsme absolvovali mnoho výletů na hory a Jindra se neskutečně rád vozí. S vozíkem chodíme ven skoro denně a Jindrovi stačí říct – “ Jdeme ven“ a hned se snaží dostat do vozíku, takto nám dává nám najevo se kterým vozíkem by chtěl jít ven. Tímto vám opravdu moc,moc a moc děkujeme a přejeme spoustu dalších šťastných úsměvů od dětí, kterým pomáháte, protože krásným způsobem usnadňujete život mnoha rodin a za to Vám patří obrovský DÍK.

S pozdravem a obrovskou úctou, ze srdce děkujeme Eva, Petr, Ríša, Jindra a František Krömerovi

Adélka Lankašová

srdcedetem-adelkalankasova1Dobrý den,
tímto bychom Vám chtěli poděkovat za finanční dar, který jste poskytli mé těžce postižené dcerce Adélce na hospicovou službu. Velmi si Vaší pomoci vážíme.

Ještě jednou moc děkujeme.

Adélka a Zuzana Lankašovi

Filípek Pátek

Vážená nadace, Vážená paní Anno Strnadová,
dovolte, abychom Vám podekovali za finanční dar 129 139 kč, určený na neurostimulátor Walkaide pro našeho syna Filipa. Nemoc je zlá pro každého,ale vědomí ,že jsou tady na světě i lidé,kteří pomohou a bojují s Vámi, je nepopsatelná. Filip se pere už jedenact le s DMO (paraparézou obou dolních končetin), má za sebou devět operací na každé noze.
,,Krabičky“ jak říka Filip Walkaidu, mu dávají obrovskou šanci vstát z vozíčku ,chodit,zapojit se do běžneho žívota jako jeho vrstevnici.Chodit, učit se, věnovat se jeho největší lásce houslím a klavíru, protože hudba je jeho žívot.

Velice si vážíme Vaší pomoci a děkujeme Vám z celého srdce i všem dárcům Zivota dětem.

Filip a Nada Pátkovi
srdcedetem-filipekpatek2 srdcedetem-filipekpatek1 srdcedetem-filipekpatek4 srdcedetem-filipekpatek3

Samuel Marcina

Vážená pani Strnadová a nadácia Život dětem,
chceli by sme poďakovať všetkým darcom, ktorí prispievajú do verejnej zbierky a nadácii Život dětem za možnosť ísť so synom Samuelom k moru, kde sa mu hojí jeho motýlia koža rýchlejšie a kratšie. Pokroky v hojení sme videli hneď v prvých dňoch pri mori. Samík si more moc užíval, slaná voda robí zázraky.

Ďakuje Samik s rodičmi
srdcedetem-samuelmarcina3 srdcedetem-samuelmarcina2 srdcedetem-samuelmarcina1

Kačenka

Moc bych Vám chtěla poděkovat za zaplacení zátěžových pytlů pro naší Kačenku. Díky Vám můžeme denně bez problémů odcvičit to, co je potřeba a tím zase Kačenku posunout o kousek dál. MOC VÁM DĚKUJEME A MOC SI VAŠÍ POMOCI VÁŽÍME! Jsme opravdu rádi, že jsou nadace jako ta vaše, a tolik hodných lidí, kterým není lhostejný osud ostatních :-). DĚKUJEME 🙂

Krásný den R. Podrázská
srdcedetem-kacenkapodrazska3 srdcedetem-kacenkapodrazska2 srdcedetem-kacenkapodrazska1

Nikolka Sikorová

Dobrý den,
děkujeme za příspěvek na vozík pro dceru Nikolku. Zasílám foto, kdy se Nikolka zúčastnila projížďky na IN-LINE bruslích a jiných kolečkách v Ostravě pořádané spolkem SWANKY, který také foto pořídil.

Pěkný den

Sikorová Silvie
srdcedetem-nikolasikorova02 srdcedetem-nikolasikorova01

Samuelek

Zdravíme se Samuelkem z Turnova a chtěli bychom moc poděkovat za dárek v podobě iPadu. Pro mě samotnou by bylo pořízení takové pomůcky nemyslitelné. Jsem ráda, že mu tak pomáháte dál rozvíjet jeho dovednosti, jak po mentální stránce tak i zrakové. Na nadaci Život dětem se můžeme vždy obrátit s opravdu jakýmkoliv problémem a víme, že na jeho řešení nejsme sami. Vážíme si takových lidí. Děkujeme.

Samuelek se má velice dobře a poslední dobou má skvěle našlápnuto v osobním vývinu. Sedí, pomalu se zkouší stavět na kolínka a je zvídavější, než kdy dřív. Od září nastupuje do speciální školky a oba se těšíme na nové podněty. V září nás pak čeká druhý rehabilitační pobyt v lázních v Košumberku. Lepí se na nás nové a nové nepříjemné diagnózy, jako je epilepsie a chronická bronchitida, ale i přes to si malými krůčky razíme cestu k lepší budoucnosti.
S pozdravem Michaela Meixnerová
srdcedetem-samuelek03 srdcedetem-samuelek02 srdcedetem-samuelek01

Vojtíšek Čermák

Dobrý den, rádi bychom poděkovali Životu dětem za ozdravný pobyt pro našeho syna Vojtíška, který trpí nemocí motýlích křídel. Mořská voda a vzduch mu staré rány lépe zahojily a koupání v mořské vodě se mu líbilo.
Děkujeme všem co přispívají.
Vojtíšek s rodinou
srdcedetem-vojtisekcermak3 srdcedetem-vojtisekcermak2 srdcedetem-vojtisekcermak1

Petr Bauer

Dobrý den,
ráda bych Vaší Nadaci Zivot dětem poděkovala za finanční příspěvek v hodnotě 13957 ,-Kč na Terapii Kosmík v Neurorehabilitačni klinice Axon pro mého syna Petra Bauera.
S terapii jsme byli spokojeni a zde přikladám fotografie.
S pozdravem.
Petra Bauerová
srdcedetem-petrbauer3 srdcedetem-petrbauer2 srdcedetem-petrbauer1

Elizabeth Franciková

srdcedetem-elizabethfrancikova1Děkujeme za umožnění dovolené na Tenerife.

Malé moře moc pomohlo a je skoro bez bebinek.

Je úžasné že jsou ještě lidi který pomáhají druhým :-*

děkujeme moc i nadaci 🙂

 

.

Péťa a Lukášek Mikeskovi

Chtěla bych moc poděkovat za syny Petra a Lukáše, nadaci Život dětem, p.Aničce Strnadové a všem kteří pomáhají, nesmírně si toho vážím.Děkuji za poskytnutí finančního daru na splnění snů klukům kteří si moc přáli aby měli děts.pokojík uspořádaný tak aby měli každý svůj koutek na hraní a hlavně Péta aby měl svůj vyhraněný prostor prosebe kde se schová a nikdo ho neruší. Péta trpí aspergerovým  syndromem ( AUTISMUS), neumí si moc hrát a chce být i sám a mít svůj klid, pod svojí postelí má udělanou kukan kde si může zalést a nikdo ho neruší, taktéž syn Lukáš chce mít svůj klid a prostor. Také mají pod postelí umístěnou magnetickou tabuli pro vizualizaci k přípravě do školy a učení. Ještě jendou moc děkuji za krásný usměv na tvářích mých synů a všech dětiček kterým pomáháte a taky dárcům kteří se podíleli.

Moc děkujeme, maminka Denisa, Péta a Lukáš Mikeskovi
srdcedetem-mikeskovi1 srdcedetem-mikeskovi2 srdcedetem-mikeskovi3 srdcedetem-mikeskovi4 srdcedetem-mikeskovi5 srdcedetem-mikeskovi6 srdcedetem-mikeskovi7 srdcedetem-mikeskovi8 srdcedetem-mikeskovi9 srdcedetem-mikeskovi10 srdcedetem-mikeskovi11 srdcedetem-mikeskovi12 srdcedetem-mikeskovi13 srdcedetem-mikeskovi14

Verunka Charvátová

Chtěli bychom moc poděkovat nadaci Život dětem a všem dárcům.
Děkujeme za financovnání ozdravného pobytu pro naši dceru Verunku, která trpí nemocí motýlích křídel. Pobyt u moře Verunce moc prospěl a již druhý den jsme pozorovali zlepšení starších ran a rychlé hojení nových defektů.

Moc děkujeme a přejeme všem hodně zdraví
za Verunku rodiče Lucie a Vojtěch Charvátovi
srdcedetem-verunkacharvatova2 srdcedetem-verunkacharvatova1

Kateřina Rechbergerová

srdcedetem-katerinarechbergerova1Dobrý den,
chtěla bych moc poděkovat vaší nadaci za finanční dar pro mou dceru Kateřinu. Jednalo se o příspěvek na spec.léčbu – Klimtherapy v lázních Klimkovice. Díky této speciální a náročné terapii se zdravotní stav Katky stále zlepšuje. Ještě jednou děkujeme nadaci Život dětem a všem dárcům za finanční pomoc.
S poděkováním, Gabriela Rechbergová

Jitka Čecháková

Dobrý den,
ráda bych Vám touto cestou velmi poděkovala za poskytnutí finančního daru na osobní asistenci u mé dcery Jitky Čechákové. Velice jste mé dceři tímto pomohli k úspěšnému zvládnutí studia. Dcera ukončila praktickou školu dvouletou s vynikajícími výsledky a pochvalou ředitele školy. Bez asistentky by na škole studovat nemohla. Během tohoto školního roku pochopili pedagogové a vedení školy, že dcera asistenta opravdu potřebuje. Dcera od září nastupuje na další učební obor – kuchařské práce – tentokrát již s podporou, kterou nebudu muset shánět já. Velmi Vám ještě jednou děkuji za Vaši pomoc, vstřícnost, ochotu a děkuji za to, že pomáháte potřebným. Přikládám fotku třídy s osobní asistentkou.

Přeji vám všem krásné prázdniny a ještě jednou velké DÍKY.

S pozdravem

Věra Čecháková, matka
srdcedetem-jitkacechakova2 srdcedetem-jitkacechakova1 srdcedetem-jitkacechakova4 srdcedetem-jitkacechakova3

Anetka Javorská

Ahoj,
jmenuju se Anetka Javorská a mám pět roků. Jsem od narození dítě s více vadami a nemůžu se moc hýbat, ale mám strašně ráda výlety do přírody a trávení volného času se svou rodinou. Mamka, taťka i bráška pro mě dělají maximum a snaží se mě brát všude s sebou, i na hory, kde se můžu konečně nadýchat čerstvého vzduchu. Do letošního roku jsem používala starý kočárek po bráchovi, který nebyl moc terénní a tak mě mamka s taťkou do kopce vždycky museli vynést. Uf, to byla ale fuška…
Letos rodiče přišli na to, že existuje bezvadný terénní kočárek se spoustou vychytávek pro mě, ve kterém by se mi určitě líbilo. Byl ale hrozně drahý, tak jsme se jako rodina obrátili na nadaci Život dětem. A ejhle, našli se dobří lidé, kteří mi kočárek nejen darovali, ale ještě dodali až do domu. Paráda! Teď si vycházky a výlety užívám plnými doušky a nemusím si mačkat údy, mám v něm prostě komfort. No schválně, srovnejte kvalitu dopravy loni a letos. Kdo by to byl řek? Ještě že existují hodní lidé, kteří mi takovou pohodu umožnili. Moc všem děkuji a zdravím z Pradědu, kam jsem si hned vyšlápla. Bez vás bych tu určitě tak hned nebyla! Tak pusu všem.
Vaše Anetka 😛
srdcedetem-anetkajavorska1 srdcedetem-anetkajavorska2 srdcedetem-anetkajavorska3 srdcedetem-anetkajavorska4 srdcedetem-anetkajavorska5

Terezka Procházková

Dobrý den přejeme všem dárcům.
Jménem naší dcerky Terezky Vám chceme poděkovat za vaše finanční příspěvky
pro nadaci Život dětem, která Terezce zakoupila polohovací postel, Ipad a PC Lenovo
Polohovací postel potřebuje pro případné proleženiny a zábrany u postele zaručují bezpečnost Terezky. Ipad budeme používat na trénink zraku pomocí speciální aplikace od nadace Eda pro zrakově postižené. PC Lenovo potřebujeme pro komunikaci s Vámi, nadací Život dětem a nadací Eda pro zrakově postižené. Zároveň budeme na PC pouštět Terezce logopedické audioknihy a trénovat řeč. Ze srdce vám děkujeme a moc si ceníme Vaší pomoci bez vás by nebylo možné tyto potřebné věci pro Terezku koupit ještě jednou velké díky!!!
S úctou a srdečným pozdravem.
Procházkovi

srdcedetem-terezkaprochazkova1 srdcedetem-terezkaprochazkova2 srdcedetem-terezkaprochazkova3 srdcedetem-terezkaprochazkova4

Honzík

Náš Honzíček je velmi hyperaktivní 4,5 letý chlapeček s nízkofunkčním dětským autismem. Asistentka, kterou díky Životu dětem máme i pro naši nejmladší dceru Leušku se stejným onemocněním, je pro nás členem rodiny a je nezbytnou součástí našeho světa. Ze srdce děkujeme, zůstaňte prosím naší oporou :-)!
DĚKUJEME 🙂 🙂 :-)!
srdcedetem-honzapavlicek1
srdcedetem-honzapavlicek2 srdcedetem-honzapavlicek3 srdcedetem-honzapavlicek4 srdcedetem-honzapavlicek5 srdcedetem-honzapavlicek6 srdcedetem-honzapavlicek7 srdcedetem-honzapavlicek8

Tadeášek Herink

Chci upřímně poděkovat nadaci Život dětem za příspěvek na mechanický vozík od firmy OttoBock pro mého syna Tadeáška Herinka. Tadeášek se narodil s porodní váhou 490g a velmi bojoval o svůj život, ale bohužel mu byla diagnostikována dětská mozková obrna a nemůže chodit. Díky práci vaší nadace a sponzorům s velkým srdcem se Tadeášek může s vozíkem dostat tam kam ho nožičky bohužel nedonesou. S vozíku je velice nadšený a už s těší jak na něm bude jezdit. Ještě jednou velké díky Vám vešem.
srdcedetem-tadeasherink3 srdcedetem-tadeasherink2 srdcedetem-tadeasherink1

Agáta

srdcedetem-agatakoupilovaChtěla bych velmi poděkovat nadaci Život dětem za finanční příspěvek na mechanický vozík RGK Tiga FX. Vozík mi velice usnadní pohyb, jezdí se s ním skvěle. Už se těším na prázdninové výlety.
Ještě jednou velký dík všem dárcům.
Agáta

 

 

Vojtíšek Kamic

Dobrý den, paní Křepelková,
v úterý jsme úspěšně ukončili lázeňský pobyt v Klimkovicích. Vojtíšek byl moc šikovný, snažil se a vše zvládl bez komplikací. Vidíme obrovské zlepšení v chůzi s berličkami. Moc děkujeme za finanční podporu díky které jsme si tento pobyt mohli dovolit. V příloze zasílám nějaké fotky.
Přejeme Vám krásné léto a moc děkujeme
Kamicovi
srdcedetem-vojtakamic01 srdcedetem-vojtakamic02 srdcedetem-vojtakamic03 srdcedetem-vojtakamic04 srdcedetem-vojtakamic05 srdcedetem-vojtakamic06 srdcedetem-vojtakamic07 srdcedetem-vojtakamic09 srdcedetem-vojtakamic10 srdcedetem-vojtakamic11 srdcedetem-vojtakamic12 srdcedetem-vojtakamic13 srdcedetem-vojtakamic14 srdcedetem-vojtakamic15 srdcedetem-vojtakamic16 srdcedetem-vojtakamic17 srdcedetem-vojtakamic18

Štěpánek

Dobrý den paní Křepelková,
chceme Vám tímto všichni poděkovat za možnost absolvovat měsíční terapii v axonu. štěpánek dělá pokroky a to jsme teprve na začátku. velmi si toho vážíme a děkujeme za práci, kterou děláte.
Přikládáme pár fotek z dnešního dne.
Děkujeme
srdcedetem-stepanek01 srdcedetem-stepanek02 srdcedetem-stepanek03

Anička Marie Prchalová

Dobrý den,
chtěla bych velmi poděkovat Vaší nadaci Život dětem, která pomohla mé autistické dceři Anně-Marii Prchalové vrátit její život zpět do „normálního“ života, na který byla zvyklá. Už je to zpět „ona“, má Anička. Všude jí bez problému dopravuji. Znovu jezdíme na terapie do hor na vzdálenou Hradečnou, kde má Anička svého koně. Zakoupený automobil je její ochranná bublina, kde se cítí v bezpečí. A za to Vám mnohokrát děkuji. Jsem ráda, že stále existují lidé, kteří soucítí s handicapovanými dětmi a jejich rodinou.

S pozdravem
Olga Parízeková s dcerou Aničkou
srdcedetem-anickaprchalova1 srdcedetem-anickaprchalova2

Šimonek Petera

Vážená nadace Život dětem,

Chtěla bych Vám touto cestou vřelé poděkovat za přispění finanční částky na speciální rehabilitační program Klim- therapy pro mého jediného syna Šimona Petera, který absolvoval v lázních Klimkovice v termínu od 6.5. – 3.6. 2016. Toto intenzivní cvičení synovi pomohlo k lepší rovnováze a stabilnější jistější chůzi. Rovněž zpevnil své hypotonické tělo denním posilováním v kladkách. Také se trochu vypracoval v koordinaci pohybu na cvičné překážkové dráze. Rovněž zlepšil diferenciaci rukou, což taky zkvalitnilo synovu chůzi.

Dále bych chtěla moc poděkovat za proplacení logopedického programu Demosthénes pro mého syna Šimona, který rovněž absolvoval v lázních Klimkovice. Tato logopedie mě velice překvapila, a to ohromnou šikovnosti paní logopedky, která si dovedla se vším poradit. Syn se intenzivním procvičováním motoriky mluvidel a jazyka zlepšil ve výslovnosti hlásek Č, Š, Ž a v tzv. měkčení. Dokonce se paní magistře povedlo vyvodit hlásku R, tzv. drnčením. Opravdu šlo vidět ,jak toto intenzivní procvičování syna ohromně posunulo dopředu k lepšímu mluvení.

Mnohokrát Vám za svého syna srdečně děkuji , že jste mu umožnily tyto intenzivní terapie vykonat a tím mého syna přiblížit k větší  samostatnosti v životě.
Dana Pieszková matka Šimona Petera
srdcedetem-simonekpatera1 srdcedetem-simonekpatera2 srdcedetem-simonekpatera3 srdcedetem-simonekpatera4 srdcedetem-simonekpatera5 srdcedetem-simonekpatera6

 

Katka Brýdlová

Vážení přátelé,
Kateřina Brýdlová z Vysokého Mýta Vaší nadaci a sponzorům zasílá velké poděkování za zakoupení závěsů k elektrickému zvedáku. Velmi nám Vaše pomoc pomohla při každodenním použití. Zasíláme Vám foto.
Ještě jednou srdečně děkuje a zdraví
Kateřina Brýdlová s mamkou.
srdcedetem-katkabrydlova2 srdcedetem-katkabrydlova1

Alexandra Kolomijec

Dobrý den. Za Sašenku ale i celou rodinu moc Vam děkujeme za Vaš dar. Žádali jsme nadací Život dětem o finánční přispěvek na doplátek polohovacího ortopedického kočárku Otto Bock Kimba Neo a polohovací sedačky Leckey pro naši dceru Kolomijec Alexandru. Bylo pro nas velkou rádosti, když nam bylo telefonický sděleno, že ten přispěvek dostaneme. (Manželka se dojetím rozplakala).

Je to dálší dobrý základ pro úzdravení naší dcery, k čemuž od samého jejího komplikovaného příchodu do života přispívají kromě nas rodičů, spousta dobrých lidí = at´ v podobě zkušených lékařů, pečlivých sester anebo anonimních dárců a zakladátelů Vaší společností. Od celého srdce děkujeme všem, kdo má účast v léčení naší dcery.

Rodina Kolomijec.
srdcedetem-alexandrkolomijec1 srdcedetem-alexandrkolomijec2 srdcedetem-alexandrkolomijec3 srdcedetem-alexandrkolomijec4 srdcedetem-alexandrkolomijec5

Eliška Maříková

Dobrý den

Chtěla bych moc poděkovat nadaci Život dětem a všem co tuto nadaci podporují. Děkuji Vám za zakoupení kvalitního, vyztuženého a lehkého kočárku pro moji dceru s nemocí motýlích křídel. Díky Vám je moje dcera v pohodlí a měkoučkém kočárku spokojená při popojíždění v nemocnicích, ale i výletech a dobrodružných cestách. Děkuji za ulehčení naší situace, ale hlavně za ulehčení života mé nemocné dcerky Elišky.

DĚKUJI Vám moc Jana Nováková
srdcedetem-eliskamarikova2 srdcedetem-eliskamarikova1

Kubíček Říha

srdcedetem-kubicekriha1Dobrý den,
děkujeme všem dárcům kteří přispívají do veřejné sbírky, moc si toho vážíme a děkujeme za poskytutí financí na zakoupení ošetřovacího materiálu, který Kubík potřebuje ke každodenímu ošetřování.  Chtěli bychom také moc poděkovat všem co pracují pro Život dětem, jsou vždy moc hodní a vstřícní.
Děkuje Kubík s rodinou

Jiřík Ferdan

srdcedetem-jirikferdan1Vážená nadace,
rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za finanční příspěvek na rehabilitační přístroj motomed pro našeho syna Jirku. Jirka trpí progresívním nervosvalovým onemocněním – spinální muskulární atrofií. První – dětský motomed jsme mu pořídili v jeho šesti letech, kdy ještě sám stál a chodil s dopomocí. Letos v létě mu bude dvanáct let, sám již nestojí ani nechodí, a je plně upoutaný na invalidní vozík.
Za těch šest let také hodně vyrostl a bylo nutné mu pořídit nové rehabilitační a kompenzační pomůcky, mezi nimi i motomed určený pro rehabilitaci nohou i rukou. Vzhledem k tomu, že Jirka již sám nechodí  a zeslábly mu i ruce, je nový motomed v dospělé velikosti důležitou součástí každodenní rehabilitace.
Tento přístroj však není hrazen zdravotní pojišťovnou ani sociálním odborem, a jeho pořizovací cena je vysoká, proto jsme velmi vděční, že nám Vaše nadace pomohla vyřešit tento aktuální problém.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme,
se srdečným pozdravem, rodina Ferdanova

Lukáš a Kateřina

Dobrý den,
ještě jednou poděkování nadaci Život dětem, za finanční příspěvek na nové řečové procesory ke kochleárním implantátům.
S pozdravem Jana Marešová a samozřejmě také Blabolilovi
srdcedetem-lukaskaterina2 srdcedetem-lukaskaterina1

Barunka

srdcedetem-barunkaDěkujeme z celého srdce za proplacení terapie Lokomat v lázních Teplice a možnosti zlepšení stereotypu chůze naší dcerky Barborky. Barborka se narodila s vrozenou vadou mozku, postupem času se přidaly další diagnózy – DMO, epilepsie, oční a ušní vada. Přesto všechno Barunka dokáže říct několik slov, s pomocí se postavit a ujít s pomocí par krůčků. Ještě jednou moc děkujeme ❤ za Barunku

Daniel

srdcedetem-danielmacan1Dobrý den,
Chceme upřímně poděkovat nadaci Život dětem za příspěvek na elektrický vozíček pro našeho syna Danielka. Dnešním dnem mu začíná nový život, ve kterém zažívá svobodu a samostatnost. Jsme velice vděční, že nás na tento nový začátek přiblížila i pomoc o vás. Děkujeme!

Přeji Vám vše dobré a hodně sil do Vaší práce.

S pozdravem

Aneta Macanová

Karolínka

Krásný den !
posílám fotečky z pobytu v Klimkovicích, za který opravdu moc a moc děkujeme. Velmi si vážíme podporu ze strany Život dětem. Vaší zásluhou dělá Karolínka velké pokroky. V Klimkovicích to bylo opět úžasné a potkali jsme na procházce nejmenší druh pudla TOY fenečku Ebony tak to jsem musela poslat 🙂
báječné jarní dny do Prahy Veronika a Karolínka
srdcedetem-karolinka1 srdcedetem-karolinka2 srdcedetem-karolinka3 srdcedetem-karolinka4 srdcedetem-karolinka5 srdcedetem-karolinka6 srdcedetem-karolinka7 srdcedetem-karolinka8

Patriček

Dobrý den,
děkuji  moc vaši nadaci život dětem ya dar který jsem s dětma obržela, krásný kočárek houck pro dvě děti,nesmírně si daru od vás vážime. Kluci jsou moc štasní že se mužou vozit spolu a já děkuji že jste mi usnadnily péči o mé chlapečky ráda bych tímto jmenovitě poděkovala i pani Kovářové za pomoc s vyřizenim našeho kočárku,a za citlivé jednání v mé složité situaci,
děkuji Michala,Lucinka,Vašík a Patriček
srdcedetem-patricek2 srdcedetem-patricek1

Štěpánek Ramšák

Milá paní ředitelko a nadace Život dětem,
velmi vám všem děkujeme za vaši milou pomoc pro našeho syna Štěpánka. Štěpánek si tak mohl plně užít respitní pobyt na vranovské přehradě, odkud si dovezl spoustu zážitků a prožil tam mnoho krásných spokojených chvil. Štěpánek má opravdu velké štěstí na skvělé lidi kolem sebe, jako jsou jeho paní učitelky, tetičky asistentky a tak se společně vydováděli :-). Nejvíce se asi Štěpovi líbila jízda parníkem. Je krásné vidět na jeho tváři spokojený úsměv. Jsme vám velmi vděčni , že jsme díky vám mohli Štěpánkovi tento pobyt dopřát. Ještě jednou z celého srdce děkujeme :-).♥
Lucie Ramšáková  s rodinou
srdcedetem-stepanramsak3 srdcedetem-stepanramsak2 srdcedetem-stepanramsak1

Adam Hanák

Vážená nadace Život dětem, chceme vám moc poděkovat, že jste Adámkovi umožnili absolvovat speciální terapii Ergo Basicu v Klimkovicích.
Je pravdou, že program více nadchl mně, protože Adámkova reakce zrovna nepřekypovala nadšením, když se seznámil se všemi procedurami. Ale musím říct, že si i přes to vedl statečně. Adámek není zrovna aktivní dítě a tak mu po 12 terapiích z důvodů neakceptování delšího cvičebního programu byl přidělen na klasickou půlhodinovou léčebnou TV.
Nejvíce si Adámek užíval procedury, jako byly koupele, tam se dokázal tak vyřádit, že potom minimálně hodinu o sobě nevěděl (musel spinkat). Bavily ho také masáže, spirální stimulace a snoezelen.
Již zmiňovaná aktivita Adámka zapříčinila i špatnou spolupráci při fyzické zátěži, ale postupem času se tato spolupráce zlepšila. Nejvíce Adámek všechny překvapil při terapii Senzorické integraci, tam Adámek nejen že bez vzdoru vykonával fyzickou zátěž, ale také se zajímal o různé podměty a hezky reagoval. Bylo pro mě poučné vidět, jak Adámek dokáže hezky spolupracovat.
Adámek si odvážel dobrou náladu se spoustou zkušeností a zážitku. Dnes vidíme, že mu tato procedura, byť po dobu trvání 12 dní v měsíci nesmírně prospěla. Začal více pracovat s rukama, zkoumá a zapírá se jimi. Postupem času vidíme celkové zlepšení ve všech směrech.

Jsme oba nesmírně vděčni, za finanční podporu z vaší strany. Nemůžeme se dočkat dalšího pobytu v Klimkovicích, kterou nám umožníte.
S přáním krásných dnů Jana s Adámkem
srdcedetem-adamhanak1 srdcedetem-adamhanak2 srdcedetem-adamhanak3 srdcedetem-adamhanak4 srdcedetem-adamhanak5 srdcedetem-adamhanak6 srdcedetem-adamhanak7 srdcedetem-adamhanak8 srdcedetem-adamhanak9

Lucinka Miková

srdcedetem-lucinkamikova1Dobrý den,
rádi bychom srdečně poděkovali nadaci Život dětem a všem hodným dárcům. Díky vám má naše Lucinka nový kočárek, ve kterém se jí dobře sedí a můžeme tedy vyrazit i na delší výlety. Vaší podpory si velmi vážíme, významně nám pomáhá při péči o naši holčičku.
Mikovi

Petr Gežo

Dobrý den,
chtěli by jsme Vám moc poděkovat za finanční příspěvek na zakoupení elektrického vozíku Permobil X 850 Miniflex  pro našeho syna Peťu. Vozík již máme doma a plně využíváme.Máme z něj velkou radost a hlavně Peťa je šťastný že se může s námi pohybovat i tam kde to dříve nebylo možné.
Ještě jednou moc děkujeme a moc si vážíme vaší pomoci ,ještě že tady jste a pomáháte jak jen to jde děkujeme.
S pozdravem a přáním  hezkého dne
Lenka a Petr Gežovi.
srdcedetem-petrgezo3 srdcedetem-petrgezo2 srdcedetem-petrgezo1

Eliška Maříková

Dobrý den,
jmenuji se Eliška a trpím nemocí motýlích křídel. Chtěla bych poděkovat
nadaci Život dětem a Všem sponzorům za zakoupení linolea do obývacího pokoje,
kde trávím hodně času a za jemnější koberec do dětského pokojíčku, kde si hraji
se svými hračkami. Díky tomuto daru je můj život snazší. Při lezení si
nestrhávám kůži na dlaních a na kolínkách, tudíž můj život je mnohem míň
bolestivý než předtím. Ještě jednou Vám všem posílám OBROVSKÉ DÍKY za
zjednodušení mého života.
Děkuji Eliška Maříková s maminkou
srdcedetem-eliskamarikova1 

Izabela Kostanová

Chcel by som sa Vam tymto este raz srdecne podakovat za pomoc a umoznenie ozajstneho zivota detem – v tomto pripade konkretne Izabelky. Zidlicku R82 sme dostali ca pred tyzdnom, vozicek Panthera vcera. Obe veci su uplne uzasne a obrovskou pomocou pre Izabelku. Zidlicka je sice vec ovela potrebnejsia a praktickejsia, nedokazem vsak ani poriadne opisat, aky efekt mal pre Izabelku ten vozicek. V priebehu 5-10 minut uz v nom bola ako doma a „sjizdela na nom Vaclavak“ ako maly raketak. Este si musi osvojit riadenie, ale inak uz su nerozlucna dvojka. Uz v priebehu vcerajska bolo vidno obrovsky efekt toho vozicka na nu – ako si uzivala kazdu drobnost, ze si ju mohla prist lubovolne zobrat, zase odlozit, odist a znovu sa vratit ako sa jej zachce. Naozaj k nezaplateniu.

Este raz teda srdecna vdaka, pripajam aj nejake foto a radi sme k dispozicii ak vieme aj za nas nejak byt napomocni.
srdcedetem-izabelakostanova1 srdcedetem-izabelakostanova2 srdcedetem-izabelakostanova3 srdcedetem-izabelakostanova4

Sárinka

srdcedetem-sarinka01Dobrý večer,
zasíláme fotku Sárinky se zvlhčovačem.
Ještě jednou mnohokrát děkujeme!
Příjemný večer
Pošvancovi

David

srdcedetem-david01Dobrý den,
chci nadaci Život dětem ze srdce poděkovat za pořízení elektrického vozíku pro našeho syna Davida. Vozík je pro nás oba velké usnadnění a ulehčení při každodenním překonávání překážek jež nám život přináší a zároveň obohacení, že se dostaneme i do míst kam se s mechanickým vozíkem vzhledem k úbytku mých sil již dostat  nelze. Já i David máme z něho velikou radost a těšíme se na sluníčko až vyrazíme na společné procházky, které nás oba moc baví.  A to díky Vám…

Ještě jednou Vám za vše děkuji a srdečně zdravíme
Radka Zvoníčková

Tadeášek Müller

Chtěla jsem Vám tímto poděkovat. Syn Tadeášek od Vaší společnosti dostal sluchadla, která bychom si z našich finančních možností nemohli dovolit. Jsme za ně moc a moc vděční. Jsou a věřím, že budou pro syna velikým přínosem do budoucna. Zatím jsme ve fázi zvykání, ale doufáme, že mu pomohou se rozvíjet a vše zmeškané dohnat. Budou mu k dobru jak ve školce, tak následně i ve škole.

Moc Vám tímto ještě jednou děkujeme.
Eva Hrušková a Tadeášek Müller
srdcedetem-tadeasmuller5 srdcedetem-tadeasmuller4 srdcedetem-tadeasmuller3 srdcedetem-tadeasmuller2 srdcedetem-tadeasmuller1

Kateřinka Krýdová

Ráda bych Vám všem poděkovala za podporu na rehabilitaci pro dcerku Kateřinku . Přikladám fotografie .
Celá naše rodina si moc vážíme ochoty a radosti které rozdávte .
Pro nás  rodiče je velké štěstí vidět každý pokrok .
Kačenka před terapií samostatně nestojící .Posun je vidět až ted doma  .
S mojí dopomocí se snaží vylézt schody na skluzavce na dětském hřišti .Velká motivace.

Velký dík

budte s pozdravem

Dana a Kačenka Krýdovi
srdcedetem-katerinakrydova3 srdcedetem-katerinakrydova2 srdcedetem-katerinakrydova1

Mia

Tímto bych Vám chtěla z celého srdce ještě jednou moc poděkovat za dar Variabilní polohovací set Tomek pro naši dcerku Miušku.

Tento polohovací set Miušce velice pomůže v dalším vývoji, set obsahuje velké množství speciálních polohovacích částí, které se dají různě kombinovat a polohování je díky suchým zipům velice snadné.
Zároveň Miušce pomůže v předcházení dekubitů, s kterými jsme se v poslední době potýkali, je velice dobře využitelný i při rehabilitačních cvičeních.
Set je variabilní, plněný eps kuličkami a špaldovými slupkami, což má také výborné relaxační účinky.
Bez této speciální pomůcky by intenzivní polohování a rehabilitování Miušky nebylo možné.

Ještě jednou Vám moc,moc, moc…………….. děkuji.

S vděčností maminka Leona Hradická

Tomášek Tengler

Dobrý den paní Křepelková, vozík Kozlík je naprosto úžasný, super bomba. To je přesně to co nám chybělo. Výlety kamkoliv si vzpomeneme, protože kočárek je tak stabilní a vyjede naprosto všechno. Báječně Tomášek ve vozíku sedí, v klidu se i nají a hlavně může krásně spinkat. Všechny Tomáškovo kamarádi rádi vozí kočárek, občas i nějaké černé pasažéry máme a ani déšť nevadí. Chci Vám a vaší nadaci z celého srdce poděkovat za tu možnost ukázat Tomáškovi zase svět z jiného pohledu. Každou vycházku si užívá je vidět jak je spokojený a to je pro mě to nejdůležitější.
srdcedetem-tomasektengler8 srdcedetem-tomasektengler7 srdcedetem-tomasektengler6 srdcedetem-tomasektengler5 srdcedetem-tomasektengler4 srdcedetem-tomasektengler3 srdcedetem-tomasektengler2 srdcedetem-tomasektengler1

Davídek Košek

Dobrý den, tak už jsme se vrátili s Davídkem z delfinoterapie. Bylo to moc nádherné, Davídek si delfínky užíval na 100%. Pozoroval je, hladil, líbal, povídal jim… Byli opravdu propojeni, ani to nemužu popsat, jak užasné to bylo. U Davídka jsme si už přivezli první pokroky – drží krásně hlavičku a má zpevněná zádíčka. Jeho hlavička to ještě všechno zpracovává 🙂 Mockrát děkujeme všem dárcům za pomoc, které si opravdu moc vážíme! 🙂 maminka Lenka
srdcedetem-davidekkosek1 srdcedetem-davidekkosek2 srdcedetem-davidekkosek3 srdcedetem-davidekkosek4

Michalka Dolejšová

Chtěli bychom vám z celého srdce poděkovat, že jste nám díky své štědrosti umožnili, aby mohla Michalka na měsíc odjet na rehabilitační pobyt do Klimkovic a vyzkoušet tak mimo jiné i jednu z nejmodernějších cvičebních metod (tzv. Klim Therapy), díky které jsme již během pobytu v lázních pozorovali značná zlepšení! Léčbou jsme byly naprosto unešené! Na podzim nás čeká ještě jeden pobyt, na který se už nyní moc těšíme. Velký dík patří zejména vám, kteří jste přispěli, ale i obchodnímu centru Olympia Teplice a také nadaci Život dětem, bez nich by toto vše nebylo vůbec možné. Dolejšovi.
srdcedetem-michalkadolejsova1 srdcedetem-michalkadolejsova2 srdcedetem-michalkadolejsova3 srdcedetem-michalkadolejsova4 srdcedetem-michalkadolejsova5

Terezka Procházková

V lednu 2016 jsme Terezku odvezli na pohotovost. Celý den zvracela, nejedla, nepila, měla velké bolesti hlavy. Další den jí byl udělán odběr mozkomíšního moku, po kterém upadla do bezvědomí. Byla převezena do Prahy do Všeobecné nemocnice, kde provedly CT hlavy a zjistily velký nádor mezi hemisférami mozku. Terezku ihned převezly do nemocnice Motol. V následujícím půlroce Terezka podstoupila několik velice složitých operací s mnohačetnými závažnými komplikacemi a také radioterapii.

Po těchto všech komplikacích má Terezka zbytkový zrak, nechodí, má poškozené centrum žízně a sytosti. Neví, že už nemá hlad, musím jí hlídat stravu a tekutiny ji doplňuji přes PEG (výživovou sondou přímo do bříška). Používáme pleny, ledviny neudrží moč, tak Terezka bere lék Minerin na udržení moči. Jednou denně pícháme injekci Fraxiparine proti trombózám. Cvičíme 5x denně a dále probíhá i odborná rehabilitace.

Chci Vám říct, že i přesto, co už Terezka vytrpěla a prodělala, je plná energie a má chuť do života. Dodává sílu i nám a proto bojujeme a nevzdáváme se. Věříme, že tenhle boj vyhrajeme a naše Terezka bude vítěz. Pro nás už je teď vítěz, tak jak to vše zvládla.

Všem dárcům chceme moc poděkovat za finanční dar na zakoupení invalidního vozíku, který je pro Terezku důležitý a neobejde se bez něho. Jsme rádi, že se najdou hodní lidé, kteří jsou ochotni nám pomoct v naší těžké životní situaci. Máme před sebou ještě dlouhou cestu k Terezčině uzdravení, ale z pomocí dobrých lidí to vše zvládneme. Moc si Vaší pomoci vážíme a děkujeme za naši Terezku.

S pozdravem a úctou Procházkovi
srdcedetem-terezkaprochazkova-prednemoci srdcedetem-terezkaprochazkova-lecba srdcedetem-terezkaprochazkova-polecbe

Maruška Reisingerová

srdcedetem-maruskareisingerovaVážená paní Strnadová,
mnohokrát děkujeme za krásný dar cyklovozík Max country od Benecyklu. Rádi jezdíme na kole a už se těšíme, až si všichni vyjedeme do přírody. Maruška má ráda rychlou jízdu a s tímto darem ji můžeme její sen splnit. S vozíkem se nám naskytly nové možnosti výletů, protože zvládá jakýkoliv terén. Kam nemůžeme autem ani mechanickým vozíkem, tam to zvádne náš „miláček“ cyklovozík. Když se chystáme do přírody, Maruška si do prostorných kapes v cyklovozíku schová svoje poklady jako například dalekohled, zápisník, mobil, atd. a s úsměvem na tváři vyrážíme vstříc novým zážitkům. Vaše pomoc nám velice zpříjemnila život.

Děkujeme, rodina Reisingerova

Karolínka a Miriamka Wijacké

srdcedetem-dvojcatakajamimi

Eliška Grygarová

Z celého srdce bych Vám všem ráda poděkovala za finanční pomoc, doplacení kočárku pro Elišku. Eliška je v kočárku velmi spokojená a zcela jistě jej budeme velmi dlouho využívat. Zasílám fotku Elišky z Vítání občánků 18.3. a fotku z naší první procházky v novém kočárku. Ještě jednou Vám všem moc děkuji.
S pozdravem maminka Mariana
srdcedetem-eliskagrygarva1 srdcedetem-eliskagrygarva2 srdcedetem-eliskagrygarva3 srdcedetem-eliskagrygarva4

Lukášek Daněk

srdcedetem-lukasdanek1Děkujeme všem hodným dárcům a všem v o.p.s. Život dětem za krasný notebook s herní myší, které udělaly Lukáškovi opravdu velkou radost. Notebook využije především na hraní a surfování na internetu​, což mu určitě hodně zpříjemní život. Ještě jednou všem mnohokrát děkujeme.

Daňkovi

Sabina Chromečková

Děkujeme Život dětem o.p.s  za finanční dar  pro naší dceru Sabinu na léčbu KLIM-THERAPY.Sabča trpí od narození DMO,ale díky pravidelnému cvičením a  rehabilitaci v Klimkovicích  se stále posouvá ke svému snu a tím je chůze .Teď ve svých 14 letech zvládá chůzi o čtyřbodových holých  také díky vám  a vaší ochotě  pomáhat našim  nemocným a postiženým dětem.Moc děkujeme Sabina s rodinou.
srdcedetem-sabinachromeckova1 srdcedetem-sabinachromeckova2 srdcedetem-sabinachromeckova3 srdcedetem-sabinachromeckova4 srdcedetem-sabinachromeckova5

Dominik

srdcedetem-dominikVážená nadace Život dětem.
Ze srdce by jsme Vám chtěli poděkovat za pomoc při získání rehabilitační pomůcky
Pedalo pro našeho syna Dominička.Hned jak přišlo Pedalo Dominičkův úsměv vidět když začal na něm hned cvičit je k nezaplacení. Ještě jednou moc děkujeme. Přikládám fotku Dominička na Pedalu ať také vidíte jak je šťastný že může cvičit.
Moc děkuje maminka Sára,Taťínek Honza a syn Dominiček

Fotka je vyfocena hned jak přišlo Pedalo

Jakub Jílek

srdcedetem-jakubjilek1Vážená paní Strnadová,
ještě jednou bychom Vám rádi poděkovali za finanční dar na mechanický vozík HOP
Vozík jsme od firmy převzali dne 3. 2. 2016 a ještě po malých úpravách začali použít. Je skvělý, z Kubíka je spokojený školáček, který nejen ve škole dobře sedí, ale může být polohován a také jezdit na procházky. V příloze Vám zasíláme jednu fotečku a předávací protokol jako doklad o naplnění Vašeho daru.

Děkujeme za Vaši práci, za velkou pomoc, kterou poskytujete mnoha rodinám a jsme moc rádi, že jsme mohli být mezi nimi. Přejeme Vám mnoho dalších úspěchů.

S úctou manželé Jílkovi

Jůlinka Dvořáčková

srdcedetem-julinkadvorackova1Dobrý den paní Strnadová,
moc bych Vám a celé nadaci chtěla poděkovat za zakoupení vozíku za kolo od firmy Benecykl pro mojí dceru Julinku Dvořáčkovou,která je na vozíku.Umožnili jste nám tímto širší vyžití a možnost cestování do přírody,na kole,nebo jen tak,bez ohledu na terén. Tímto ještě jednou moc děkujeme a Vám paní Strnadová díky za rychlé a milé jednání.
S pozdravem Vitouchová Markéta – maminka a Julinka

Matyášek Smetana

Dobry den pani Strnadova,
Chteli bychom jmenem naseho syna Matyska podekovat vsem ochotnym darcum za podporu a za umozneni absolvovat intenzivni rehabilitacni pobyt v Sanatoriich Klimkovice. Matysek nadsene a s radosti absolvoval vsechny procedury, ktere nam i kvuli poruse zraku a sluchu byly upravovany temer na miru 🙂 Nacerpali jsme mnoho novych inspiraci pro nasi dalsi praci doma. Dekujeme, moc si toho vazime!
Smetanovi
srdcedetem-matyassmetana5 srdcedetem-matyassmetana4 srdcedetem-matyassmetana3 srdcedetem-matyassmetana2 srdcedetem-matyassmetana1

Anička Hlavicová

Dobrý den,
děkujeme za pořízení notebooku pro naši dceru Andulku Hlavicovou. Notebook v pořádku dorazil a už je v permanentním provozu. Andulka z něj má velkou radost. V příloze zasíláme několik fotek. Ještě jednou děkujeme a přejeme příjemné jarní dny.
Jana Hlavicová
srdcedetem-anickahlavicova3 srdcedetem-anickahlavicova2 srdcedetem-anickahlavicova1

Adam

Dobrý den.
Posílám fotky syna Adama z rehabilitace Therasuit, která proběhla v lednu po dobu 4 týdnů v Saremě Liberec v budově Jedličkova ústavu. Chci tímto ještě jednou velmi poděkovat za  finační dar, kterého  si velmi vážíme. Rehabilitace proběhla dobře, syn cvičil denně 3 hodiny 5 dní v týdnu vždy po dopolední škole, po celou dobu byl zdravý a snažil se, spolupracoval dobře. Já jsem terapii sledovala a učila se, abych s ním mohla pokračovat s některými prvky cvičení doma. Syn je na tom opět lépe, dělá pokroky. Ještě jednou děkuji a přeji Vám hodně štěstí ve Vaší práci

Marta Procházková, matka
srdcedetem-adam1 srdcedetem-adam2 srdcedetem-adam3 srdcedetem-adam4 srdcedetem-adam5 srdcedetem-adam6 srdcedetem-adam7

Vojtěch Merta

Dobrý den, paní Křepelková,
zdravím s příchodem jara a  hlavně opět s velikým díky. Pomoc vaší nadace nám skutečně vytrhla tzv. trn z paty a hlavně zbavila strachu a břímě a  tím přinesla klid a rodinou pohodu. A to je k nezaplacení a slova díků mi k tomu  nestačí. Již to bude měsíc, co jsme si mohli převzít nový automobil a to bez leasingové závazku. Od té doby není dne, kdybychom se z toho neradovali a já nebyla v myšlenkách, které jsou nositelkami vděku, směrem k vaší nadaci i k Vám osobně. Náš syn Vojtěch Vám taky moc děkuje. Takže ještě jednou moc a mockrát děkujeme!!!

Přeji pěkný den Vám i blízkým.
S úctou, Kamila Mertová
srdcedetem-vojtechmerta2 srdcedetem-vojtechmerta1

Adámek Svoboda

Dobrý den,
chtěli bychom ještě jednou poděkovat za příspěvek pro Adámka na iPad. V příloze zasíláme šťastného Adámka.
Děkujeme
S pozdravem Svobodovi
srdcedetem-adamsvoboda3 srdcedetem-adamsvoboda2 srdcedetem-adamsvoboda1

Zoia Alexandra Koleníková

Dobrý den, ráda bych Nadaci Život dětem a všem, kteří přispěli, poděkovala za finanční pomoc pro naši dcerku Zoiku, na intenzivní terapii v Centru Bolístko Plzeň. Zoice se cvičilo moc dobře a moc se díky terapii zlepšila. Přikládame několik fotek z cvičení.
S pozdravem,
Zuzana Koleníková
srdcedetem-zoiaalexandrakolenikova5 srdcedetem-zoiaalexandrakolenikova4 srdcedetem-zoiaalexandrakolenikova3 srdcedetem-zoiaalexandrakolenikova2 srdcedetem-zoiaalexandrakolenikova1

David Štefanidis

srdcedetem-davidstefandisVážená paní ředitelko Aničko Strnadová i celá nadace Život Dětem. Ze srdce děkujeme za pomoc s doplatkem na vozík, velmi nám to usnadnilo jeho pořízení. Davídek už  ho moc potřeboval , ze starého vyrostl. Jak se mu vozík vozík líbí, je nejlépe vidět na přiložené fotografii.
Je pohodlný, lehoučký a krásně se s ním jezdí. Ještě jednou obrovské DÍÍÍKY,
z lázní zdraví Davídek s maminkou

Honzík Okrouhlý

Dobry den. Hrozne moc dekujeme za ipad pro Honzika. Vasi pomoci si nesmirne vazime. Pro Honzika je ipad veliky pomocnik v rozvoji reci a motoriky. Jeste jednou moc dekujeme.Honzik posila veliky usmev. Okrouhly

Matěje Kocián

Vážení neznámí dárci, z celého srdce bychom chtěli poděkovat Vám i nadaci Život dětem za obrovskou podporu našeho syna Matýska, který je šestým rokem v kómatu. Za Vaše příspěvky jsme mohli Matýskovi pořídit zdravotnický materiál, který pojišťovna nehradí i jsme mohli zaplatit sestřičky a asistentky, které nám s péčí o Matýska pomáhají. Moc děkujeme, protože díky vám má Matýsek šanci na život a může být doma se svou maminkou, tatínkem a bráškou Honzíkem, které má rád a oni jeho. Vaší pomoci si nesmírně vážíme.

Marcela a Vítek Kociánovi
srdcedetem-matejkocian1 srdcedetem-matejkocian2

Denis Knebl

Vážený ŽIVOTE Dětem,

Z celého srdce Vám děkujeme za pomoc při pořízení termomasážního lehátka Ceragem pro našeho syna Deniska, trpícího svalovou dystrofií. Moc se mu masáže líbí, výborně prohřívá svaly a bude každodenním super pomocníkem při protahování i relaxaci Deniskova těla. Také děkujeme za neuvěřitelnou rychlost vyřízení, nesmírně si Vaší pomoci vážíme.

DĚKUJEME ZA VAŠE „SRDCE NA DLANI“ ❤️

S pozdravem a přáním pevného zdraví Libuše Ligocká a Denisek
srdcedetem-denisknebl2 srdcedetem-denisknebl1

Honzík Najman

Vážená paní Strnadová,
i díky finančnímu daru Vaší nadace Život dětem jsem mohla synovi s těžkým kombinovaným postižením pořídit nový automobil, který je pro nás značnou pomocí… Zasílám přílohou fotografie syna a našeho nového „člena rodiny“. Srdečné díky a přání všeho dobrého Vám i všem pracovníkům nadace přeje

Ingrid Najmanová

Michael Stuchlík

srdcedetem-michaelstuchlikDobrý den paní Strnadová,
Míša trpí nevyléčitelnou nemocí svalovou dystrofií Duchennova typu. Od 8mi let je na vozíku. Asi od 12 let má problémy ze zádama. Nastupování a vystupování do auta začalo pro něj být bolestivé a problematické. Jezdí autem na Kociánku do školy, k lékaři, na rehabilitaci i na výlety. Nájezdová rampa do auta je velké ulehčení pro Míšu i pro rodiče. Děkujeme Život dětem o.p.s. za financování a firmě Protec Metal s.r.o. za rychlé zrealizování nájezdové rampy do auta (za 36.800 Kč) , která nám ulehčuje každodenní péči o Míšu a zlepšuje kvalitu života.

Uvědomujeme si, že Vámi poskytnuté prostředky pro našeho syna, byly předmětem zvažování mezi mnoha dalšími, neméně potřebnými žádostmi, o to více jsme vděční za Váš dar. Velmi Vám děkujeme za Vaše rozhodnutí, Vašim dárcům a sponzorům za jejich velkorysost.
S pozdravem a díky za velkou pomoc,
Edita Stuchlíková, matka
syn Michal, tatínek Miroslav Stuchlík

Elizabeth Francisková

Chceme poděkovat všem dárcům co přispívají na nadaci Život dětem díky vám se moji 8 měsíční dceři mohl pořídit kočárek, autosedacka a puzzle na lezení a nadaci děkujeme, že tu jste pro děti, které potřebují vaší pomoc 🙂
děkujeme Adam Francisko (tatínek), Tereza černá (maminka)
a Elizabeth Franciskova (obdarována)
srdcedetem-elizabethfranciskova3 srdcedetem-elizabethfranciskova2 srdcedetem-elizabethfranciskova1

Vašík Dalecký

Vážená paní Strnadová,
velmi děkujeme za nemalý dar cyklovozík Kozlík s bohatým příslušenstvím. Často vozík používáme, jak v létě, tak v zimě s teplým spacákem, který jste nám také darovali. Syn je velmi šťastný, když může zažít rychlou jízdu za kolem nebo procházku po náročnějším terénu. S vozíkem se nám naskytly nové možnosti výletů po polních, kamenitých cestách, po loukách, polích …. a všude tam, kam se invalidní vozík nebo reha kočárek nedostane. Váš dar nám pomohl se dostat dál – nemyslím tím jen kilometry, ale především pomohl rozbořit jednu ze zdí, mezi které jsou rodiny s handicapam  často uvězněny.
Vaše pomoc nám moc pomohla a velmi si ji vážíme.
DĚKUJEME !
Rodina Dalecká
srdcedetem-vasikdalecky3 srdcedetem-vasikdalecky2 srdcedetem-vasikdalecky1 srdcedetem-vasikdalecky4

Davídek Sládek

Dobrý den,
rádi bychom vám poděkovali za to, že jsme díky vašemu daru mohli Davídkovi dopřát intenzivní rehabilitaci TheraSuit v centru Hájek.  Bez vaší pomoci by pro nás uhradit takto nákladnou rehabilitaci nebylo možné. Pro Davídka bylo toto cvičení velmi prospěšné, pokroky byly znát již v prvním týdnu. Bylo to pro něj velmi náročné, ale posunulo ho to ve vývoji o krok dál. Posílil si svaly a odvážil se k prvním krůčkům s oporou. Jeho fyzické pokroky se pozitivně projevily i na psychice. Je mnohem šťastnější a hlavně pohyblivější. Ještě jednou děkujeme za vaši podporu, moc si toho vážíme. V příloze zasíláme fotografie ze cvičení.
S pozdravem Sládkovi
srdcedetem-davideksladek2 srdcedetem-davideksladek1

Matthias Reinelt

Vážená paní Strnadová,
velice Vám děkujeme za pořízení lehátka Ceragem pro našeho syna. Překvapila mne rychlost s jakou máme lehátko doma 🙂 Bála jsem se, zda Matýsek vydrží v klidu, a byla jsem překvapena, že ležel a neprotestoval, a zkoušel i přídavné masážní válečky, a sám si je přikládal na tělo. Večer dokonce usnul před 21 hodinou, což nebývá zvykem. Přikládám fota Matýska na lehátku. Nyní již víme, že lehátko bude velmi užitečné pro Matýska, ale i pro nás pečující.
Jsme Vám vděčni za pomoc, za to že stojíte při nemocných dětech a usnadňujete rodinám situaci.
S přáním pěkných dní a všeho dobrého
Jitka, Jindřich a Matýsek Reineltovi
srdcedetem-matthiasreinelt1 srdcedetem-matthiasreinelt2 srdcedetem-matthiasreinelt3

Honzík

Životu dětem mnohokrát děkujeme za úžasný dar – multifunkční tiskárnu – kterou bychom si nemohli finančně dovolit sami a moc nám pomáhá vytvořit porozumění světu pro naše děti – fotíme denní režimy, ukazujeme jim, co je čeká, na fotkách a tím jim pomáháme s klidem a jistotou přijímat, co je čeká a také neoblíbené změny. nesmírnš (vesmírně) si vážíme vaší pomoci!
Honzíka nejsem schopna vyfotit u tiskárny. ale miluje schovávání v krabicích, tak jsem mu nainstalovala krabici od tiskárny a pár fotek se povedlo. Když budete chítí použijte, ján ráda nasdílím nám. Děkuji moc za pomoc.

Pavlíčková
srdcedetem-honzikpavlicek2 srdcedetem-honzikpavlicek1

Natálka Šňupárková

Vážená nadace Život dětem,
dnes pro naši skoro tříletou dceru Natálku skončil čtyřtýdenní léčebný speciální program REHA BASIC v lázních Klímkovic, který mohla naše dcera absolvovat díky Vám, protože jste uhradili doplatek, který nehradí pojišťovna a na který bychom ještě museli velice dlouho šetřit, než by jsme ho mohli Natálce dopřát. A přitom Natálka by ho potřebovala aspoň dvakrát do roka, protože, bohužel, už od narození má dětskou mozkovou obrnu – tu nejtěžší formu.

Tak bychom Vám chtěli aspoň touto formou z celého srdce PODĚKOVAT. Natálka si pobyt a cvičení velice užila. Fyzioterapeutky ji při cvičení strašně chválily, jak je šikovaná a že vůbec nebrečí. Skoro každodenní plavání byl pro ni relax, protože vodu miluje už od narození. Byl to opravdu báječně strávený měsíc a věříme, že pro ni bude velkým přínosem a uvidíme další pokroky v jejím vývoji.

Ještě, že jsou na světe organizace, lidé, nadace, jako Vy, kteří pomáhají rodinám, kterým osud zasadil tu nejkrutější ránu a to nemocné dítě. A, bohužel, stát se v tomto obrací k nám zády a moc nepomáhá, i když všichni moc dobře ví, že péče o postižené dítě je opravdu finančně náročná.

Ještě jednou moc děkujeme!!!!!!
rodiče Natálky Šňupárkové
srdcedetem-natalkasnuparkova2 srdcedetem-natalkasnuparkova1

Dušan Krutil

Dušanův příběh + poděkování:

Dušan se narodil jako nechtěné dítě. Oba rodiče se ho po narození vzdali a do 6 let svého života žil v dětském domově. Vzhledem k tomu, že mu nebyla diagnostikovaná žádná porucha, měl být z dětského domova umístěn do ústavu pro postižené děti.
Dušana jsme potkali na dni otevřených dveří dětského domova a Dušan se nám moc zalíbil. Byl nám během 2 měsíců svěřen do pěstounské péče. Jeden rok chodil do školky, kde se řešily různé problémy s jeho jiných chováním, byl ve všem pomalý a hodně věcem nerozuměl.
Do 1. třídy nastupoval s paní asistentkou. Začátky byly velmi krušné pro Dušana, paní učitelku, paní asistentku a nás rodiče. Paní asistentka jako vzdělaná a zkušená pedagožka nám doporučila vyšetření na autismus. Ukázalo se, že Dušan je skutečně autista a hned pro nás všechny jeho práce s ním byla jednodušší a myslím si, že i Dušanovi se ulevilo. Začal užívat léky, které mu pomohly porozumět novým životním situacím.
Dnes chodí Dušan do 6. třídy základní školy. Stále má paní asistentku a přechod na 2. stupeň základní školy zvládl za pomoci paní asistentky dobře. Jeho školní prospěch je výborný, má vyznamenání. Je velmi nadaný na jazyky, má jedničky za českého, anglického a ruského jazyka.
Děkujeme organizaci Život dětem za úhradu práce paní asistentky. Bez ní by Dušan neměl takové výsledky. Dušan je ve škole spokojený a chodí tam rád. Díky vaší organizaci je život Dušana ve škole mnohem kvalitnější. Irena Krutilová
srdcedetem-dusankrutil3 srdcedetem-dusankrutil2 srdcedetem-dusankrutil1srdcedetem-dusankrutil4

Patrik Kocián

srdcedetem-patrikkocianMilí přátelé,
znovu a znovu vám všem děkujeme, že jsme o Vánocích mohli dostat ten nejkrásnější dárek. Naději pro našeho syna Patrika a pro celou naší rodinu, v podobě buněčné terapie kmenovými buňkami v izraelském Tel Avivu. Tuto nákladnou léčbu bychom si bez vaší pomoci nemohli dovolit.
Léčba probíhala ambulantně od 21. do 25. 12. 2015. První den jsme absolvovali vstupní pohovor s profesorem Slavinem a první ultrazvukové šokové vlny, které zajišťují silné prokrvení cílových partií  a lepší vstup buněk do těchto potřebných míst. Další den nás čekal opět ultrazvuk, který trval přibližně hodinu.

Středa 23.12. byl naším dnem D. Čekala nás opět ultrazvuková terapie a následná samotná intravenózní aplikace 30 milionů kmenových buněk z pupečníkové krve a placenty dárců. Po přibližně hodinové aplikaci pak následoval opět ultrazvuk a v podvečer laserová terapie, která nově putující buňky v Patrikově těle měla dostatečně vyživit a dát jim co nejvíce energie pro jejich lepší uchycení a vzájemnou komunikaci. Patrik dostával  intravenózně po půl hodinových intervalech pět různých intenzit laseru, které byly barevně odlišeny. Tento den byl sice nejnáročnější, ale zároveň ten nejkrásnější z celého pobytu. Další den následovala opět ultrazvuková a leserová terapie stejně, jako den poslední.

Dle profesora Slavina se účinky léčby projevují individuálně, ale nejdříve však v rozmezí 3 – 6 měsíců od aplikace. Za měsíc od aplikace tudíž žádné změny vidět nemůžeme, ale slibujeme, že o nich budeme informovat. A velmi rádi 🙂 Pro zlepšení účinku a pro dlouhodobější efekt je nutné terapii, přibližně za půl roku až rok, znovu zopakovat. Jsme proto se Sbírkou pro Patrika opět na začátku.
Z celého srdce děkujeme obecně prospěšné společnosti Život dětem, bez jejíž pomoci by žádná Sbírka pro Patrika nemohla vzniknout a fungovat. Jsme velmi vděční za šanci, kterou jsme dostali. Děkujeme.
Rodina Kociánových

Zoe

Dobrý den, moc bychom chtěli poděkovat nadaci Život dětem za nakoupení kašlacího asistenta pro naši dceru Zoe, která má spinální muskulární atrofii 1. Kašlacímu asistentovi říkáme Ednísek,takže když řekneme doneseme Edníska, Zoui ví že se bude cvičit. Cvičíme dvakrát denně. Ze začátku trochu brečela, ale teď už to krásně zvládá, je to šikulka.

Mockrát vám děkujeme Klůzovi
srdcedetem-zoe-zHostinneho2 srdcedetem-zoe-zHostinneho1

Elizabeth Francisková

srdcedetem-elizabethfranciskovaChceme poděkovat všem dárcům co přispívají na nadaci Život dětem. Díky vám se moji 8měsíční dceři mohl pořídit kočárek, autosedacka a puzzle na lezení a nadaci děkujeme, že tu jste pro děti, které potřebují vaší pomoc 🙂

děkujeme Adam Francisko (tatínek), Tereza Černá (maminka) a Elizabeth Franciskova (obdarována)

Matěj Vaňák

Dobrý den,

chtěli by jsme poděkovat všem dárcům, kteří podpořili našeho syna Matěje. Moc to pro nás znamená a vážíme si toho, že jsou na světě lidé, kterým není lhostejný osud druhých. Matýsek už konečně dospěl do věku, kde už začíná rozumět tomu, že mu cvičení jen pomáhá s paní fyzioterapeutkou velmi dobře spolupracuje, těší se na ni celou dobu, doma sledujeme cd, které nám posílají z lázní. Ještě jednou velký DÍK.

Do Nového roku Vám všem přejeme hodně zdraví a štěstí.

S pozdravem Matýsek s rodinou.
srdcedetem-matejvanak1 srdcedetem-matejvanak2 srdcedetem-matejvanak3 srdcedetem-matejvanak4 srdcedetem-matejvanak5 srdcedetem-matejvanak6 srdcedetem-matejvanak7 srdcedetem-matejvanak8 srdcedetem-matejvanak9 srdcedetem-matejvanak10

Marek Kovařík

Dobrý den,
zasílám slíbenou fotodokumentaci týkající se léčby mého syna, Marka Kovaříka, v lázních Klimkovice. Na úhradu tohoto pobytu nám nadace Život dětem významně přispěla. Je tedy samozřejmostí nejen poděkovat, ale i „odtajnit“ jak náš pobyt alespoň v základních obrysech probíhal. Marečkovi lázeňský pobyt včetně účasti v léčebném programu Reha Klim Aktiv Junior velmi prospěl. Poznám to nejen z lékařské propouštěcí zprávy, ale i z toho, jak se syn v průběhu pobytu do různých aktivit zapojil.

I díky Vám máme teď radost nejen z drobných (ale pro nás tak očekávaných) pokroků, ale i naději pro dny příští.

Srdečně zdravím z Olomouce a ještě jednou děkuji za finanční pomoc.
Ivana Dvořáková
srdcedetem-marekkovarik1 srdcedetem-marekkovarik2 srdcedetem-marekkovarik3 srdcedetem-marekkovarik4 srdcedetem-marekkovarik5 srdcedetem-marekkovarik6

Adélka Škochová

srdcedetem-adelkaskochova2Rád bych Vám tímto srdečně poděkoval za Váš dar, který nám umožnil pořízení polohovatelného rehabilitačního podvozku Durango se sedací ortézou pro naši dceru Adélku s dětským autismem. Tento komplet je pro Adélku velmi potřebnou denně využívanou pomůckou. Adélka jej využívá jako bezpečné útočiště pro běžné denní činnosti a nám rodičům i škole umožňuje pohodlnou a bezpečnou manipulaci s Adélkou. Adélka si tento sedací systém oblíbila a ráda v něm tráví svůj denní čas.

Se srdečným pozdravem,

Antonín Škoch
tatínek Adélky Škochové

Vojtíšek Čermák

srdcedetem-vojtisekcermak1Dobrý den,

rádi bychom poděkovali nadaci Život dětem a lidem, kteří přispívají na dobrou věc, za příspěvek na osobní automobil s klimatizací. Vojtíšek trpí nemocí motýlích křídel, proto zvláště v letním období je jeho pokožka hodně náchylná na puchýře a její odření.

Děkujeme, rodina Čermáková

Jindra a Jára Bobkovi

srdcedetem-jindra-jarabobkoviMoc Vám všem za celou naši rodinu, ale hlavně za naše kluky Járu a Jindru děkujeme za darování notebooků. Splnili jste jejich sen, který bychom nebyli schopni zajistit. Notebooky jsme jim dali jako vánoční dárek. Kluci vůbec nic netušili, o to větší to pro ně bylo překvapení. Pod stromeček jsme jim ale dali jen myši a notebooky schovali, takže je pak museli hledat. Měli byste vidět ty úsměvy na jejich tváři !!! Normálně totiž mívají „kamennou tvář hráče pokeru“ a  teď byli opravdu šťastní…

Pevně věříme, že váš dar klukům usnadní studium na střední průmyslové škole a oni si i díky němu jednou půjdou pro maturitní vysvědčení a zažijí alespoň trochu normální život. Ze srdce Vám děkujeme.

Pavla Nováková s rodinou a synové Jaromír a Jindřich