Zprávy 2020

10.9.2020

Slavnostní zahájení podzimních srdíčkových dnů na nám. Míru v Praze

V pondělí 21. 9. pořádá Život dětem o.p.s. na náměstí Míru v Praze Zábavné odpoledne pro děti i dospělé, a tím odstartuje další ročník Srdíčkových dnů, veřejné sbírky na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi, kterou Život dětem organizuje již 20 let. Akce potrvá od 12:15 do 16:15 a návštěvníci budou mít možnost vidět známé české zpěváky a herce, například Moniku Absolonovou, Leonu Machálkovou, Petra Koláře, Petru Černockou, Kateřinu Brožovou, Mariána Vojtko, Standu Hložka, Radima Schwaba a mnoho dalších. Zábavné odpoledne moderuje Vlasta Korec a Josef Melen. Pro děti je připraven klaun Ferda a Sněhurka s různými soutěžemi nebo třeba s tolik oblíbeným malováním obličejů. Návštěvníky potěší určitě také členové divadla sklep Hana Navarová a Jára Vaculík, skupina Beat Sisters nebo Slezákovci trio.

Vedle hlavního zábavního programu budou na místě probíhat také preventivní zdravotní akce. V průběhu odpoledne budou návštěvníkům k dispozici dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kteří jim zdarma zkontrolují pihy a mateřská znaménka. Odborníci z firmy Promedica Praha group všem změří hladinu cukru v krvi a dětští návštěvníci mohou zase využít přítomných specialistů z Ortoptiky dr. Očka a nechat si prohlédnout svůj zrak.

Studenti Středního odborného učiliště gastronomie v Praze 10 už od rána budou péct pro návštěvníky koláče, které budou jistě příjemným občerstvením.

Na nám. Míru představí Život dětem zcela novou kolekci záložek do knížek, která je připravena právě na podzimní Srdíčkové dny, které po celé republice budou probíhat právě od pondělka 21.9.

Přijďte všichni. Určitě to bude stát za to!