Fotbalové Srdíčkové dny

V rámci probíhajícího Mistrovství světa ve fotbale připravila o.p.s. Život dětem pro všechny příznivce fotbalu spolu se společností Synergy FG tombolu o dva atraktivní fotbalové míče. Jeden s originálním podpisem Lionela Messiho a druhý s originálním podpisem Cristiana Ronalda. K oběma míčům výherce obdrží FIFA World Cup certifikát pro ověření pravosti.

Zapojení do tomboly je velmi snadné.

  • Na https://shop.zivotdetem.cz si každý zájemce může zakoupit za 250 Kč lístek do tomboly.
  • S lístkem do tomboly nesmí objednávat žádný jiný produkt. Platbu zvolte jen bankovním převodem.
  • Pokud si někdo chce zakoupit více lístků, musí na každý lístek vytvořit samostatnou objednávku.
  • Číslo objednávky spadne automaticky do slosování.
  • Slosování proběhne 20. prosince 2022 v odpoledních hodinách v sídle o.p.s. Život dětem.

Kromě lístku do tomboly dostane každý žluté srdíčko s usměvavým sluníčkem a mailem děkovný certifikát. V tombole má každý velkou šanci vyhrát, ale určitě má jistotu, že pomůže rodinám s vážně nemocnými dětmi, které se bez pomoci laskavých lidí neobejdou.

Soutěž začíná 21.11. 2022 a končí 18.12. 2022 v 17 hodin. Život dětem děkuje společnosti Synergy FG za krásný nápad i pořízení atraktivních cen a všem fotbalovým fanouškům za zapojení do této zcela ojedinělé události.

Bližší informace o Fotbalových Srdíčkových dnech na: https://www.zivotdetem.cz/c/projekty/ a taky na Soutěž o míč – Synergy FG (synergy-fg.cz) a teké ve videu níže.

Aktualizacxe: Informace o výhercích najde ve našich zprávách – Výherci míče s podpisy Ronalda a Messiho


 

 

Pomoc rodinám s dětmi z postižené Moravy

Pomoc Moravě

Dovolujeme si poděkovat všem laskavým dárcům, kteří přispěli v rámci sbírky na pomoc Moravě na náš transparentní účet 1117771700/5500 pod VS 7777.

Z Vašich darů jsme pomohli třem rodinám s nemocnými dětmi, které se kvůli tornádu ocitly bez střechy nad hlavou a jsou vděčny za Vaši pomoc. Všichni, kterým tato přírodní pohroma přinesla nepředstavitelné problémy, si pochopitelně pomoc zaslouží. Rodiny s nemocnými dětmi, které mají velké starosti i bez tornáda, jsou na tom ještě mnohem hůře. Každodenní péče o nemocné děti je nezbytná i v situaci, kdy je domov zcela v troskách a k této péči přibývá povinnost zajistit bydlení a vše, o co rodiny přišly, ale bez čeho se v životě neobejdou.

Jsme rádi, že jsme Vaší zásluhou mohli pomoci třem konkrétním dětem: Lindě, Toníkovi a Matýskovi.

Všem dárcům moc děkujeme a na Moravu posíláme hodně síly, energie a trpělivosti.

 

 

 


 

Pomáhejme si navzájem

Předvánoční celonárodní sbírkový projekt na pomoc 2 000 vážně nemocným dětem a jejich rodičům.

Projekt, který stmeluje celou Českou republiku, laskavé lidi, známé osobnosti, herce, zpěváky, moderátory, umělce, sportovce a společnosti pro dobrou věc.

Cíl projektu

Cílem je obdarovat a tím ochránit 2000 vážně nemocných dětí a jejich rodiče speciálními nanorouškami české výroby.

Nemocné děti s nejrůznějšími onemocněními jsou bohužel v té nejrizikovější skupině, mají sníženou imunitu a již tak každý den bojují s velkými problémy, které jim jejich onemocnění přináší. Proto bychom je velmi rádi společně s laskavými lidmi a společnostmi obdarovali zdravotnickými nanovlákennými rouškami, které je po celý den na 99,9% ochrání před onemocněním COVID-19 a dalšími virovými onemocněními, bakteriemi, prachovými částicemi a smogem, aby se jejich zdravotní stav ještě nezhoršil. Nanovlákenné roušky mají navíc vysokou prodyšnost a nemocným dětem se v nich bude lépe dýchat.

Abychom zajistili roušky pro 2 000 rodin s vážně nemocnými dětmi na následných 6 měsíců roku 2021, potřebujeme na jejich výrobu částku v celkové výši 29 646 000 Kč.

Podporují nás

Známé osobnosti se již k podpoře sbírky připojily a stále přibývají. Jejich fotografie s rouškami a videa se vzkazy, které šíří po svých sociálních sítích, můžete shlédnout na webové stránce projektu www.zivotdetem.cz/pomahejme.

Zapojte se také

Udělejme společně před Vánocemi dobrý skutek, zapojme se všichni do celonárodní sbírky „Pomáhejme si navzájem“ a pomozme tak vážně nemocné děti ochránit a překonat jim tak náročné období, které v naší zemi a celém světě bohužel panuje.

Stačí odeslat dle Vašich možností jakoukoliv částku
na transparentní číslo účtu:

1117771700/5500

variabilní symbol: 1111

 

Další způsoby pomoci

Pomoci můžete také na webové stránce www.breegy.com nebo si přímo do mobilu stáhnete novou aplikaci breegy, kterou najdete na App Store a Google Play.

Po jednoduché registraci si dárci vyberou projekt “Pomáhejme si navzájem”. Aplikace navíc používá i kameru a samotní uživatelé mohou natáčet videa a inspirovat tak ostatní k podpoře projektu. Poté dárci mohou kromě klasické platby kartou nebo převodem přispívat i přes pohodlnější ApplePay nebo GooglePay.

Více informací naleznete přímo na stránce projektu Pomáhejme si navzájem.

 

 


 

Rádio Srdcem pro Život dětem

Rádio srdcem pro Život dětem je charitativní koncert, pořádaný dneska už pravidelně na Staroměstském náměstí v Praze vždy začátkem prosince. Jsme velmi rádi, že si dvě prestižní rozhlasové stanice, Evropa 2 a Frekvence 1, vybraly právě naši organizaci, aby spolu s námi tento ojedinělý koncert s úžasnou předvánoční atmosférou zorganizovaly a podpořily. Na koncertě vystupuje vždy řada našich předních zpěváků spolu s moderátory rozhlasových stanic.

V letošním roce se koncert konal 7. prosince 2019 opět na Staroměstském náměstí. Koncert se v odpoledních hodinách věnoval programu pro děti, a to od 14:00 do 16:00. Návštěvníky potěšilo prasátko Piggy a jeho kamarády a na závěr Pepa Melen s rodinou. Od 16:40 do 19:30 začal program pro ty větší, které potěšili známí zpěváci.

Na letošním koncertě návštěvníci potkali například skupinu Slza nebo Tomáše Kluse a samozřejmě mnoho dalších. Generálním partnerem charitativního koncertu byla společnost Lidl, která právě tady předávala neziskové organizaci Život dětem šek s částkou, získanou listopadovou sbírkou Srdce dětem. Ta se konala v listopadu ve všech prodejnách společnosti Lidl. Kolik zákazníci Lidlu i Lidl sám nemocným dětem nakonec darují, to nikdo nevěděl téměř do konce koncertu, protože do té doby společnost Lidl celkovou částku tají. Je to vlastně takový krásný vánoční dárek nemocným dětem. Za tuto sbírku patří společnosti Lidl a jejich laskavým zákazníkům skutečně velký dík. Je to obrovská pomoc pro nemocné děti. Výsledná částka všechny ohromila. Od společnosti Lidl a jejich zákazníků jsme získali šek na 38 miliónů korun. Všem patří obrovské poděkování.

Kromě společnosti Lidl předávaly na koncertě Rádio srdcem pro Život dětem šeky i další firmy, které se rozhodly prostřednictvím o.p.s. Život dětem pomáhat nemocným dětem. Patří k nim TianDe – královtsví s částkou 1 milión korun, PRO.MED.CS Praha a.s. s částkou 300 000 Kč, Spedica s částkou 100 000 Kč a BNP Paribas Cardif Pojišťovna rovněž s částkou 100 000 Kč. Jsme velmi rádi, že pro tyto firmy se předání šeku na Staroměstském náměstí stává už rovněž tradiční. Velmi si toho vážíme a všem děkujeme.

Rádio Srdcem pro Život dětem má za cíl nejen získat finanční prostředky pro rodiny s vážně nemocnými dětmi, ale také seznámit širokou veřejnost i posluchače rádií s činností naší obecně prospěšné společnosti Život dětem a s osudy některých nemocných dětí, které naši pomoc velmi potřebují.

Komu letos pomáháme

Štěpánek,4 roky – kombinované onemocnění

Rodiče malého Štěpánka se od neurologa dozvěděli, mu chybí corpus callosum, tedy spojení mezi pravou a levou hemisférou. Proto má problémy s pohybem, se zrakem, má časté epileptické záchvaty a trpí mentální retardací. Ve čtyřech letech nechodí, nemluví, neumí kousat a příliš neprojevuje emoce. Velmi mu pomáhají speciální rehabilitace, které však zdravotní pojišťovny nehradí.

 

Filípek,11 let – mukolopysacharidóza

Filípek byl do dvou let úplně normální kluk. Ve dvou letech začal divně chodit a tak se rodiče po mnoha vyšetřeních dozvěděli, že jejich syn trpí vzácným genetickým onemocněním – mukopolysacharidózou IV. typu. Jeho tělo není schopné odbourávat látky zvané mukopolysacharidy, které jsou v těle běžně přítomny. Staré se odbourávají a nové vytvářejí. Jenže nemocní mukopolysacharidózou je odbourávat neumějí. A tak se postupně hromadí v buňkách a zhoršují příznaky. Z dítěte, které bylo zcela v pořádku, se stává ležící miminko.

Viktorka, 2,5 let – spinální muskulární atrofie

Viktorka se už jako miminko chovala prostě jinak. Proto s ní zašla maminka na neurologii, kde mamince nakonec sdělili, že její dcera trpí spinální muskulární atrofií I. typu. Při této nemoci postupně odcházejí všechny svaly a dítě postupně vypadá jako hadrová panenka. Nakonec mu selžou taky plíce i srdce…. S myšlenkou, že ji Viktorka navždy opustí, se maminka nikdy nesmířila. Štěstí v neštěstí se na obě usmálo v podobě nového, velmi drahého léku.

Více na www.srdcedetem.cz

 

Jak se můžete do pomoci zapojit

Sbírkový účet

Můžete poslat jakoukoliv částku na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 7777

Dárcovská DMS

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS ZIVOTDETEM 30 nebo
DMS ZIVOTDETEM 60 nebo
DMS ZIVOTDETEM 90
na telefonní číslo 87 777

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, Život dětem, o.p.s. obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.

 

Přes DMS lze pravidelně přispívat automaticky každý měsíc.
Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS TRV ZIVOTDETEM 30 nebo
DMS TRV ZIVOTDETEM 60 nebo
DMS TRV ZIVOTDETEM 90
na telefonní číslo 87 777

Svoji trvalou podporu můžete kdykoliv bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP ZIVOTDETEM na 87 777.

 

Více informací na www.darcovskasms.cz

Přehled posledních ročníků

Radio Srdcem (2017)
Evropa2 srdcem (2016)

 

 


 

Dávám srdce dětem s Českou poštou

Dávám srdce dětem je celoroční projekt, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Byl zahájen 1.8.2012 a probíhá na 3 000 pobočkách České pošty formou prodeje samolepek a CD.

Na přepážkách jsou k zakoupení charitativní samolepky označené názvem projektu „dávám srdce dětem“ za 30 Kč, různobarevná plastová srdíčka s usměvavým sluníčkem za 30 Kč a vánoční vánoční CD „Srdci blíž“ za 50 Kč. Výtěžek z prodeje je věnován na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů v celé České republice v podobě potřebných léků, přístrojů, zdravotních pomůcek a služeb.

Díky České poště, jejím laskavým zaměstnancům a všem jejím štědrým klientům se v roce 2018 podařilo získat finanční částku 1 127 354 Kč. Děkujeme!

Anetka
8 let
(03/2019)
zd-letak210x297-ceskaposta-Jachym-WEBJáchymek
3 roky
(09/2017)
zd-letak210x297-ceskaposta-ADAMEK-MAILAdámek
6 let
zd-letak210x297-ceskaposta-eliska-mail
Eliška
2 roky
zd-letak210x297-ceskaposta-davidek-mailDavid
8 let
Terezka
4 roky

 


 

Rock v srdci

Dovolujeme si Vás pozvat na charitativní rockový koncert Rock v srdci, určený pro všechny příznivce rockové hudby. Jsme velmi rádi, že se jeho pořadatelé rozhodli věnovat celý výtěžek z tohoto koncertu na pomoc rodinám s vážně nemocným dětem.

Koncert se koná 13. dubna 2019 v Řevnicích v hotelu Liďák s největší pravděpodobností od 16 hodin, ale začátek jeho pořadatelé včas upřesní.

Na koncertu vystoupí kapely: Morčata na útěku, Tragedis, Vosí hnízdo, Curlies, Honem a Daily Coffee.

Kromě hudebního programu se ti, kteří dorazí, mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Vstupné na koncert je 200 Kč.

Život dětem o.p.s. děkuje pořadatelům, kapelám i návštěvníkům za tolik potřebnou pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.

Celý výtěžek akce bude věnován na konto organizace Život dětem.

 

 


 

Kolin Beach Soccer

Akci jsme se rozhodli uspořádat, protože žijeme šťastný život. Můžeme poznávat okolí, zajímavé lidi, nechávat se inspirovat, vracet se domů a dělit se o všechny zážitky. Přesně takto vzniknul i nápad sportovně kulturní akce Kolín Beach Soccer. Jen tentokrát se nevrátíme domů, ale přímo na Karlovo náměstí, kde bude mít příležitost každý sportovec, či fanoušek sdílet svoje pocity a energii.

Rádi bychom rok co rok připravovali uprostřed prázdnin podívanou, která bude v kontrastu historického centra města a atraktivních plážových sportu oblíbená pro všechny věkové kategorie.

Tento rok jsme si připravili turnaj pro 16 týmů z blízkého okolí, kteří si zahrají o poháry, ale i zajímavý zájezd do ciziny na fotbalový zápas jedné z evropských lig. Dvoudenní turnaj přinese hodně zápasů a ještě více gólů. S podporou asociace plážové kopané postavíme hřiště oficiálních rozměrů, které po odehrání všech zápasů jistě obsadí všechny děti a stane se největším pískovištěm široko daleko. Díky výborné partnerské spolupráci budeme mít možnost vidět v sobotu v 17:30 zápas hokejistů bez bruslí a helem, kteří určitě ukáží svým fanynkám pěkné letní sestřihy. Následovat bude přátelský zápas výběru České reprezentace proti prozatím utajovanému soupeři. Tady už budou všichni jistě fandit jako jeden muž.

Dětské atrakce budou mít zelenou na druhé půlce náměstí a ti nejmenší i větší se můžou těšit na řádně posílený tým malování na obličej, horolezeckou stěnu, skákací hrad, trampolínu a pro soutěživé bude připravena fotbalová klec. Všechny atrakce budou přístupné v sobotu v průběhu celého dne.

Celá akce neoficiálně odstartuje již v pátek 2.8. podvečer, kdy bude hřiště přístupné veřejnosti. Doprovázet je bude pohodový doprovodný program v podobě menšího koncertu, nebo zábavné stand-up commedy show. V sobotu startuje od rána skupinová fáze turnaje a zároveň mnoho atrakcí, včetně bohatého výběru občerstvení.

V průběhu celé akce se budeme snažit sdílet naše štěstí s o.p.s. Život dětem, díky které budeme moci podpořit veřejnou sbírkou našeho kamaráda Lukáše, kterého nemoc upoutala na invalidní vozík a dopřát mu něco, co si přeje nebo potřebuje, aby byl ještě více veselý než je doteď. Večer završíme analýzami u elektronické tužky s doprovodem melodické místní kapely.

Zakončení turnaje spojené se zahájením „velkého letního úklidu“ je naplánované na neděli v 16:00. Těšíme se na tuto výjimečnou společenskou událost v srdci našeho města a tímto zveme všechny, aby se přišli podívat a prověřit, že o této akci platí „ větší než byste čekali“

 

 


 

ECMO

Mimotělní pumpa ECMO už může zachraňovat děti.

Ve středu 21.11.2018 jsme spolu s Nadačním fondem Kapka naděje předali ve VFN v Praze na Klinice dětského a dorostového lékařství předali mimotělní pumpu ECMO, která dokáže zachránit dětí, u kterých dochází k selhání srdce a plic.

Nákup pumpy ECMO byl financován z peněz, darovaných laskavými dárci v rámci sbírky, kterou o.p.s. Život dětem zahájila v únoru letošního roku. Do sbírky se celkem zapojilo 1 100 jednotlivých dárců z řad široké veřejnosti a 15 dárcovských společností. Jejich zásluhou o.p.s. Život dětem poskytla na pumpu ECMO částku 1 037 053,35 Kč. Chybějící částku ve výši 600 000 Kč se rozhodl uhradit Nadační fond Kapka naděje poté, co Česká televize v pořadu Reportéři odvysílala reportáž o nezbytnosti této mimotělní pumpy.

O.p.s. Život dětem děkuje všem laskavým dárcům, kteří se do sbírky zapojili a dali tak šanci vážně nemocným dětem na život.

Přístroj ECMO je pumpa pro mimotělní oběh, která společně s lékařskými odborníky dokáže zachránit život téměř 75 % dětí, u kterých dojde k selhání srdce nebo plic z různých příčin, např. virový a bakteriální zánět plic, těžké postižení plic, vznikající při jiném onemocnění, vdechnutí toxické nebo jiné cizí látky, záněty srdečního svalu, těžké infekce vedoucí k septickému šoku nebo stavy po tonutí. To znamená, že sedm až osm dětí z deseti, u kterých byla stoprocentní pravděpodobnost smrti, se vrací zpět do života. Jediné pracoviště, které dokáže s pomocí pumpy ECMO děti zachránit, je Jednotka intenzivní a resuscitační péče Kliniky dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. I když se jedná o pražské pracoviště, pomoc se dostane dětem z celé České republiky. Tým odborníků přiletí kamkoliv speciálním vojenským vrtulníkem a dítě ihned na pumpu napojí. Do Prahy ho již odvážejí sanitkou.

Pro více informací o přístroji a sbírce navštivte web www.nadejeprodeti.cz

 

 


 

Buen camino dětem

David Dominigue Dvořák se vydal 28.července 2018 na 3 131 km dlouhou pouť z malé vesnice Sv.Jakub u Kutné Hory do nejznámějšího poutního místa Santiago de Compostella ve Španělsku.

Jeho pouť má jediný cíl – ukázat kolemjdoucím, jak důležitá je pomoc těm nejslabším, získat pro ně v Santiagu duchovní podporu a také ve spolupráci s charitativní organizací Život dětem vybrat peníze na léčbu tří vážně nemocných dětí (Elišky, Mikuláše a Karolínky). Tyto penízhe umožní další, tolik potřebné rehabilitace, které zdravotní pojišťovny nehradí.


Z jeho pouti budeme pravidelně přinášet informace v aktualitách i s fotografiemi. Pouť Davida Dominigua Dvořáka můžete také sledovat facebook, kde zveřejňuje videa a postřehy ze své cesty: https://www.facebook.com/buencaminodetem/

20.11.2018 – Poutník David Dominik dorazil koncem října do Santiaga de Compostela. Celou cestu šířil myšlenku potřeby pomoci dětem, které v životě neměly stejné štěstí jako ostatní, zcela zdravé děti. Byla to dlouhá, tříměsíční pěší cesta, na které Dominik potkal mnoho nejrůznějších lidí a informoval je o nutnosti těmto nemocným dětem, které prezentovali Mikulášek, Eliška a Karolínka, pomáhat.

Celou cestu na sociální sítích informoval o svých zážitcích, až své poselství a prosby o požehnání nemocným dětem donesl do Santiaga.

Život dětem děkuje Davidu Dominikovi a všem, kterým není osud nemocných dětí lhostejný a kteří děti podpořili nebo ještě podpoří na transparentní účet 1117771700/5500, VS 5252.

 


 

Geomag dětem

Zakoupením unikátní konstrukční stavebnice Geomag pomůžete vážně nemocným dětem v celé ČR. Z každé zakoupené stavebnice ve vybraných
e-shopech v listopadu a v prosinci 2016 získají 10 Kč vážně nemocné děti, kterým Život dětem o.p.s. pomáhá.

Nechte se nadchnout jedinečností stavebnic Geomag, které jsou určeny pro malé i velké stavitele!
Nákupem stavebnice Geomag nepořídíte jen dárek nebo hračku, ale dáte Vašim dětem i celé Vaší rodině daleko víc. Geomag rozvíjí fantazii, jemnou motoriku, technické myšlení, prostorové vnímání, používá se jako učební pomůcka a dokonce i jako léčebný nástroj v rámci magnetoterapie.
Pomáhejte s úsměvem! 🙂zd-samolepka-geomag-davamsrdce-webZakoupením stavebnice Geomag ve vybraných e-shopech uděláte radost nejen Vašim dětem, ale i dětem vážně nemocným. Děkujeme!
Spolupracující e-shopy:
www.mall.cz
www.magnethrou.cz
www.magnetickysvet.cz
www.svet-stavebnice.cz
www.maxikovy-hracky.cz
www.hracky-4kids.cz
www.ok-hracky.cz

GEOMAG zakoupíte ve třech základních řadách

geomag-classic-video
Classic
Magnetická stavebnice
Geomag Vám umožní vytvářet
neomezený počet obrazců
pomocí magnetických tyček
a ocelových kuliček.
Fantazii se meze nekladou!
Široká škála barev
a druhů Vám přinese zcela
nový způsob aktivního hraní.
geomag-kor-video
Kor
Geomag KOR je nová řada stavebnic na bázi
magnetického systému,
která Vám umožní
vytvořit neomezený
počet postav. Můžete vytvářet zábavná zvířátka
a mnoho dalších
fantastických tvorů
nebo si zahrát vesmírnou
bitvu mezi mimozemšťany
a super hrdiny.
geomag-baby-video
Baby
Stavebnice G-Baby jsou
díky své naprosté zdravotní
nezávadnosti vhodné i pro
nejmenší děti od deseti měsíců do tří let.
Slouží nejen jako jednoduchá
magnetická stavebnice, ale
gumové tvary mořských nebo
farmářských zvířátek slouží
jako „kousátko“, plastové tvary
jako chrastítko nebo hračka
do vody. Předností je, že
všechny dílky stavebnice se
dají jednoduše umývat v myčce
nádobí. G-Baby je zkrátka
ideální hračkou pro malé děti.

Více informací najdete na www.magnethrou.cz

 

 

Karlovarské minerální vody

Děkujeme společnosti Karlovarské minerální vody a.s., že se rozhodla pomoci malému Matýskovi. Z těchto peněz uhradí Život dětem o.p.s. nemocnému chlapečkovi speciální rehabilitace.
aquila-logo-web

Příběh malého Matýska

Když se rodiče dozvěděli, že se jim narodí dvojčátka, měli velikou radost a moc se těšili. Porod byl téměř v termínu po bezproblémovém těhotenství. Matěj se narodil po Marijánce jako dvojčátko B ráno 17.4.2015. K jeho prvnímu nádechu a vědomému pohledu na svět došlo až se zpožděním a lékařskou pomocí. Matýskův nesnadný příchod s nedostatkem kyslíku rodiče hodně zaskočil a naprosto znejistil. Téměř okamžitě si uvědomili, jak výstižné jméno pro něj vybrali. Matěj – dar boží. Opravdu ho tak vnímají.

Zpočátku s Matýskem cvičili Vojtovi metodu. Bohužel ani po čtyřech měsících pravidelného intenzivního praktikování nejevil chlapeček zájem o navázání sociálního kontaktu a nebylo zřejmé, zda se nejedná o smyslové postižení. Zároveň j nepozorovali ani výrazné pokroky v oblasti pohybové kondice. Tím spíše, že jako rodiče dvojčátek měli možnost vzájemného srovnání se zcela zdravou Marijánkou. Vyšetření na neurologii naznačilo riziko rozvoje dětské mozkové obrny.

To je přimělo k zamyšlení, zda skutečně volí vhodnou cestu pro Matěje a zda je to i maximum, co pro něho mohou udělat. Na doporučení se rozhodli rozšířit základní fyzioterapii o komplexní rehabilitační péči s důrazem na podporu socializace a zájmu o komunikaci.

Součástí individuální péče pro Matýska byl zpočátku i pravidelný celodenní pobyt odborné rehabilitační pracovnice doma. Ukázala jim, jak prvky odborné péče začlenit do denního režimu tak, aby co nejméně narušovaly psychickou a fyzickou pohodu Matýska i celé rodiny a nenásilným způsobem podporovaly žádoucí výsledky rehabilitace. Kompletně přizpůsobili těmto potřebám všechny aktivity i celodenní rodinný režim, aby mohli věnovat Matějovi intenzivní a plnohodnotnou podporu v jeho přirozeném vývoji.

Matýsek dělá velké pokroky a každým dnem ukazuje, že zvolili správný směr. Proto nesmírně spoléhají na ucelenou terapeutickou péči, která chlepčekovi velmi pomáhá v jeho rozvoji. Bohužel, tuto speciální péči v oblasti rehabilitační zdravotní pojišťovny nehradí a přitom je tato kompletní péče drahá. Proto potřebují pomoc od nás ostatních.

Také ošetřující lékař je při každé další kontrole na neurologii velmi spokojen a současně aplikovanou rehabilitaci vřele doporučuje.

karlovarsko-vody-matysek0 karlovarsko-vody-matysek1 karlovarsko-vody-matysek2

Společnosti Karlovarské minerální vody a.s. pomáhá dlouhodobě.
Konkrétní případy realizované pomoci najdete zde.

 

 

Srdce pro děti – TV přenosy

Od roku 2009 jsme rozšířili naši činnost o pořádání televizních přímých přenosů na podporu nemocných dětí

Od roku 2010 se jedná o společný projekt naší Život dětem o.p.s., TV Prima a vydavatelství Ringier Axel Springer a.s. – deníku Blesk s názvem „Srdce pro děti“. Jedná se o krásný projekt, který má každým rokem v předvánočním období podporu široké veřejnosti, společností a mnoha laskavých příznivců.

Přehled televizních přenosů

spd2014-clv-1185x1750

Srdce pro děti 2014 ZOO Praha, GOJA
 28. prosince 2014
  na TV Prima

spd2013-clv-1185x1750

Srdce pro děti 2013
Obecní dům, Praha

15. prosince 2013
na TV Prima

spd2012-vizual

Srdce pro děti 2012
Obecní dům, Praha

16. prosince 2012
na TV Prima

blank

Srdce pro děti 2011
GoJa, Praha

15. prosince 2011
na TV Prima

Podívejte se i na informace o starších ročnících.

Travelex

Projekt „Dejte srdce dětem“ jsme zahájili se společností Travelex Czech Republic a.s., která poskytuje směnárenské služby a nebankovní nákup, v únoru roku 2013. Tento projekt spočívá v umístění sběrných plexi kasiček, speciálně připravených pro tento projekt, v prostorách Havlova letiště v Praze a na Rozvadově. Celkem došlo k umístění 8 zapečetěných kasiček, do kterých mohou zákazníci Travelexu vhazovat příspěvky v libovolné hodnotě a tím pomoci vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů, pro které je výtěžek určen.

Pokud lidé cestují a navštíví Havlovo letiště v Praze, mohou využít služeb Travelexu a  zároveň pomoci vážně nemocným dětem.

travelex-nahledy

 

Obrazy na míru

Od roku 2011 se stala společnost Profimedia partnerem a podporovatelem naší o.p.s. Život dětem, která v rámci svého projektu Obrazy na míru našla cestu, jak pravidelně nemocným dětem přispívat.
obrazynamiru-foto

O společnosti Profimedia

Profimedia je největší česká fotobanka, která poskytuje licence na užití fotografií, pořízených nejlepšími fotografy z celého světa. Z archivu Profimedia čerpají vizuální obsah grafičtí designeři, reklamní agentury, korporace i média; naleznete v něm fotografie, ilustrace, filmové záběry, aktuální obrazové zpravodajství i nadčasové historické fotografie a portréty světových osobností. Profimedia působí kromě České republiky i na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku.

Společnost Profimedia v roce 2010 představila nový internetový projekt www.obrazynamiru.cz, prostřednictvím kterého lze vybírat z více než 20 000 motivů vlastní originální obrazy do interiéru.

Projekt každému nabízí možnost dát stěnám nový rozměr. V duchu filozofie vnesení pozitivní atmosféry do každodenního život přesáhla Profimedia ve své činnosti k dobročinnosti a spojila se s Život dětem o.p.s., které z každé realizované objednávky obrazu odvede 5 Kč na pomoc těžce nemocným dětem.

 

Aukce slonů Olympijský park Rio

Připravujeme aukci dřevěných slůňat 50×35 cm z dílny Jiřího Soubusty, které výtvarně ztvárnili naši úspěšní olympionici. Aukce probíhá od 15. 8. do 21. 8. 2016 na Aukro.cz.

ceskaolympijskanadace-logo  logoSNapisemDole aukro

Život dětem a Česká olympijská nadace

společně pomáhají dětem, kterým jejich zdravotní či sociální znevýhodnění nevzalo lásku ke sportu. Výtěžek z charitativní aukce dřevěných slůňat je určen dětem, které jejich onemocnění nebo sociální znevýhodnění ve sportu omezuje. Partnerem aukce je Aukro.cz.

Jaromír Jágr – lední hokej
Tomáš Plekanec – lední hokej
Gabriela Koukalová (Soukalová) – biatlon
Jan Železný – oštěp
Eva Samková – snowboardcross
Miroslava Topinková – Knapková – skif
Petr Koukal – badminton
slon-gabca-koukalova slon-jaromir-jagr slon-jan-zelezny slon-tomas-plekanec aukce-sloni-evasamkova aukce-sloni-mirkaknapkova aukce-sloni-petrkoukal


Komu nyní pomáháme

Romanovi – jehož bratr je vážně nemocný, aby se mohl věnovat svému
oblíbenému veslování. Číst více o Romanovi >>

Monice – po autonehodě naplnit její sen o vlastním handbike. Číst více o Monice >>

Slůňata již jsou na Lipně

Dřevěná slůňata, která budete moci získat v charitativní aukci od 15.8. 2016 do 21.8. 2016 na AUKRO.CZ již dorazila do Olimpijského parku na Lipně, kde si je můžete prohlédnout na vlastní oči a společně s nimi fandit nejen sportu a našim olympionikům, ale i dobré věci v podobě pomoci dětem.
01-akuce-slonu2016-P102006502-akuce-slonu2016-P102007003-akuce-slonu2016-P102007404-akuce-slonu2016-P102008506-aukce-slonu2016-P1020093

 

 

Pomáhejte spolu s námi

Ve spolupráci s OC Olympia Teplice proběhl v loňském roce první úspěšný ročník sbírky Pomáhejte spolu s námi, ve kterém se podařilo získat 101 120 Kč na intenzivní rehabilitace pro Michalku s dětskou mozkovou obrnou.
octeplice-pomahejte-snami-samolepka

Sbírka v OC Olympia Teplice probíhá i v roce 2016 a to v období letních prázdnin 30.6. – 25.8. 2016. Do sbírky se můžete zapojit nákupem srdíčkové samolepky za 50 Kč v OC Olympia Teplice nebo příspěvkem na konta tří chlapců – Filipa, Lukáše a Tomáše, mezi které bude celkový výtěžek sbírky rozdělen:
octeplice-pomahejte-snami-deti2016 octeplice-pomahejte-snami-vizual2016

Letos pomáháme

Filip – porucha růstu, skolióza, oboustranná těžká vada sluchu
18 let, Litoměřice
pomoci Fildovi můžete zakoupením samolepky
nebo také přispěním na konto: 83297339/0800, variabilní symbol 41501

Lukáš – dětská mozková obrna – kvadruparéza
10 let, Žatec
pomoci Lukymu můžete zakoupením samolepky
nebo také přispěním na konto: 83297339/0800, variabilní symbol 41502

Tomáš – Duchennova svalovou dystrofie
13 let, Bystřany
pomoci Tomíkovi můžete zakoupením samolepky
nebo také přispěním na konto: 83297339/0800, variabilní symbol 41503

Ukázka samolepek
octeplice-pomahejte-snami-samolepka1octeplice-pomahejte-snami-samolepka3octeplice-pomahejte-snami-samolepka2

 

V loňském roce jsme pomáhali Michalce z Teplic

Míša je milá slečna, kterou trápí dětská mozková obrna. Tento rok (7. 3. – 3. 4. 2016) absolvovala intenzivní rehabilitační pobyt, který byl hrazen z loňské sbírky a z prodeje samolepek v OC Olympia v Teplicích (více o proběhlé sbírce najdete zde shot.la/lIPS1). Celkem bylo získáno 101 120 Kč! Díky sbírce tak na podzim pojede ještě na další rehabilitační pobyt, kde udělá opět velký pokrok!

Poděkování Michalčiny maminky
Chtěli bychom vám z celého srdce poděkovat, že jste nám díky své štědrosti umožnili, aby mohla Michalka na měsíc odjet na rehabilitační pobyt do Klimkovic a vyzkoušet tak mimo jiné i jednu z nejmodernějších cvičebních metod tzv. Klim-Therapy, díky které jsme již během prvního pobytu v lázních pozorovali značná zlepšení! Léčbou jsme byly naprosto unešené! Na podzim nás čeká ještě jeden pobyt, na který se už nyní moc těšíme. Velký dík patří zejména Vám, kteří jste přispěli, ale i obchodnímu centru Olympia Teplice a také nadaci Život dětem, bez nich by toto vše nebylo vůbec možné.
octeplice-pomahejte-snami-deti2015-02 octeplice-pomahejte-snami-deti2015-01

 

 

Eurest dětem

Eurest dětem je krásný projekt, jehož cílem je podpora nemocných dětí v České republice, které jsou hospitalizovány na dětských odděleních nemocnic. Do projektu jsou zapojeny již několik let přímo zaměstnanci společnosti Eurest. Každým rokem dochází k výběru nemocnice a přístroje, který je zapotřebí na pomoc dětem zakoupit.

Zaměstnanci společnosti Eurest v průběhu každého roku formou srážky ze mzdy a zakoupením našich sbírkových předmětů shromažďují finanční prostředky do cílové částky, za kterou je následně přístroj zakoupen a slavnostně předán. Doposud zaměstnanci společnosti Eurest pomohli díky zakoupeným přístrojům stovkám nemocných dětí na JIPR Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařství fakulty UK v Praze, v Oblastní nemocnici Fifejdy v Ostravě a v Thomayerově nemocnici v Praze.

eurest-podekovani0 eurest-podekovani

 

Koník

Jedná se o moc hezký projekt, na kterém spolupracujeme se společností TRIHORSE s.r.o.. Tato společnost věnuje z každého zakoupeného Koníka 3 v 1 na pomoc nemocným dětem 20 Kč.

„Společně dokážeme víc“

Koník je vyrobený podle nejpřísnějších standardů a bezpečnostních norem s důrazem na bezpečnost, tradici a ekologii. Jedná se o originální, patentovaný a český výrobek, který se vyrábí v českém Děčíně.

Představuje efektivní a chytré řešení 3v1 pro děti od 12 měsíců do 5 let, které šetří prostor, čas i peníze. Děti často jejich hračky omrzí, Koníka stačí jen otočit a máte ihned k dispozici jinou funkci – jinou zábavu pro děti a to bez složitého nastavování či instalace.

Koník přirozeně posiluje zádové svalstvo a rozvíjí celkovou stabilitu dětského tělíčka. Díky použitému materiálu nehrozí prochladnutí, masivní buk a bříza netvoří žádné třísky, není alergenní, nezachycuje prach ani jiné nečistoty. Malovaná verze Koníka je samozřejmě netoxická.

Podrobné informace najdete na www.konik.cz.

konik-vyrobky

 

Včelička

Vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem můžete prostřednictvím VČELIČKY pomoci i Vy a to objednávkou překladatelských či tlumočnických služeb, které Vám nabízí.

vcelicka-150

Překladatelská agentura VČELIČKA se společně s námi od počátku roku 2012 podílí na pomoci vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v ČR a pomáhá jim krůček po krůčku k jejich lepšímu životu.

Bzzz … do všech jazyků

Agentura VČELIČKA s.r.o. poskytuje profesionální překladatelské a tlumočnické služby, zajišťujeme korektury, přepisy textů a další doplňkové služby dle přání zákazníka.

Zajišťuje překlady z různých oborů, počínaje obchodními texty až po úzce specializované obory, soudně ověřené překlady (překlady opatřené doložkou tlumočníka jmenovaného soudem). Ke všem překladům zajistí korektury rodilými mluvčími či předtiskové korektury. Finální překlad graficky upraví do takové podoby, aby se přesně shodoval s originálem.

Dále zajišťuje také kompletní tlumočnický servis včetně technického a organizačního zajištění akcí. Standardně zajistí simultánní či konsekutivní tlumočení, a to ve všech jazykových kombinacích.

Kvalitu překladatelských a tlumočnických služeb garantuje díky rozsáhlé síti kvalitních a prověřených překladatelů a tlumočníků. Nabízí služby za příznivé ceny. Neúčtuje příplatky za odbornost, práci o svátcích a víkendech. Na rozsáhlejší projekty a stálým zákazníkům poskytuje množstevní a věrnostní slevy.

Podrobné informace najdete na www.agenturavcelicka.cz.

Muzikál Láska

Patronka projektu: Kamila Špráchalová
Autor/režie: Filip Malý

muzikallaska-logo

muzikal-laska-plakad-chodounPremiéra: 2. 5. 2015
Další představení: 19. 5.
Divadlo Počernice, Praha  Kulturní centrum Horní Počernice

Hrají: Filip Malý,Markéta Zdeňková,Dominika Byrtusová,Matěj Vlček,Anna Koudelová,Lucie Grebeníčková a další…

Předprodej: www.ticketmuzikallaska.wbs.cz

Webové stránky: www.muzikallaska.wbs.cz
Facebook stránka: www.facebook.com/muzikallaska

Kontakt: muzikal.laska@seznam.cz

Fotografie z premiéry
muzikallaska01 muzikallaska02 muzikallaska04 muzikallaska05 muzikallaska06 muzikallaska07

 

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte