Zprávy 2020

27.11.2020

Zimní Srdíčkové dny začínají už toto pondělí

Naše tradiční zimní Srdíčkové dny jsme naplánovali na týden od 30.11. do 4.12. 2020 a věřili jsme, že se podaří v tomto termínu sbírku pro vážně nemocné děti zrealizovat.

Ovšem vzhledem k tomu, že střední školy a učiliště, které nám už dvacet let se Srdíčkovými dny pomáhají, budou v těchto dnech kvůli koronaviru stále ještě zavřené, proběhnou zimní Srdíčkové dny v současné velmi divné v době taky jinak než obvykle. Protáhli jsme realizaci sbírky podle možností dobrovolníků do konce ledna 2021 a pevně věříme, že aspoň v tom nejzazším termínu zimní Srdíčkové dny proběhnou. Rodiny s vážně nemocnými dětmi to opravdu nutně potřebují – tento rok pro ně není vůbec dobrý. Jarní Srdíčkové dny se v podstatě nekonaly, podzimní tak z poloviny a nad těmi zimními visí stále otazník.

Ale my to nevzdali a připravili jsme veřejnou sbírku jako by se v plánovaném termínu měla konat, a těší nás, že někteří dobrovolníci skutečně v tomto termínu sbírku zrealizují, jiní čekají na otevření škol, ale k pomoci nemocným dětem se stále hlásí. A za to jsme jim vděčni.

Tváří zimních Srdíčkových dnů je malá Emily, která trpí spinální svalovou atrofií. Rodiče se o této nevyléčitelné nemoci dozvěděli, když bylo Emily přibližně sedm měsíců a velmi těžce se smiřovali s tím, že jejich holčička nebude nikdy chodit a že ji nečeká dlouhý život, vlastně vůbec netuší, jak dlouho tady s nimi bude. S povděkem přijali od lékařů informaci, že mohou holčičce do míchy třikrát ročně podávat drahý lék Spinrazu, který sice nedokáže nemoc vyléčit, ale umí pozastavit ochabování svalů. Kromě toho rodiče s Emily pravidelně rehabilitují a snaží se, aby holčička co nejvíce svaly posilovala. To je její velká naděje. Jenže speciální rehabilitace jsou drahé, a tak je potřeba, abychom této krásné, usměvavé holčičce pomohli my.

V rámci zimních Srdíčkových dnů budou dobrovolníci nabízet magnetické kolíčky za 30 Kč, reflexní přívěsek ve tvaru delfína za 35 Kč a CD Srdci blíž za 40 Kč. Za získané finanční prostředky pomůžeme malé Emily a dalším vážně nemocným dětem, které se bez laskavosti nás ostatních neobjedou. Děkujeme všem lidem za pomoc a podporu v této nelehké době. Pokud se Vám nepodaří zastihnout v následujících týdnech dobrovolníky na ulici, můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZIVOT DETEM 60 na číslo 87777, nebo přispět Emily a ostatním nemocným dětem na účet 83297339/0800 pod variabilním symbolem 7777. Můžete se taky sami zapojit do Srdíčkových dnů prodejem sbírkových předmětů, ať už na ulici nebo ve Vaší firmě. Stačí napsat na mail: zivotdetem@zivotdetem.cz.

Navíc stále probíhají online Srdíčkové dny, tentokrát pro malého Štěpánka. Zapojit se můžeme na www.srdickovedny.cz Děkujeme všem laskavým lidem za pomoc.