Příběh malé Elizabeth

Malá Elizabeth narodila se v květnu tohoto roku v Sokolově. Hned po porodu ji převezli do nemocnice v Plzni, protože se jí na pravé noze udělal velký puchýř. Byl od kolínka až po nárt. Lékaři vyjádřili podezření na nemoc motýlích křídel (Epidermolysis Bullosa). S malou holčičkou strávila maminka v nemocnici sedm dní, a když se jejich podezření potvrdilo, převezli holčičku i s maminkou na specializované pracoviště do Brna.

Když byl Elizabeth měsíc, mohla se s ní maminka vrátit domů. Musela se naučit, jak se o holčičku starat, jak ji převazovat a ošetřovat puchýřky. Po měsíci se vrátili do Brna na kontrolu, aby se dozvěděli, že jejich holčička trpí dystrofickou formu nemoci motýlích křídel, která se považuje za její nejhorší formu. Elizabeth je roztomilá holčička, která si pochopitelně jako každé miminko tře nožičky o sebe a také si žmoulá očička. To vše je pro ni velmi nebezpečné, protože její pokožka je velmi křehká, prostě jako motýlí křídla. Pokouší se lézt, ale i to je pro ni problém, protože by si mohla odřít kolínka a těch puchýřů by se tvořilo ještě více. A tak musí být holčička pod neustálým dohledem maminky, která ji čtyřikrát týdně převazuje, a aby si neublížila, má Elizabeth zavázané ručičky nebo nosí rukavice. Nemůže mít dudlík jako jiná miminka, protože se jí ihned začnou dělat puchýřky i v ústech a ona pak nemůže polykat.

Elizabeth potřebuje především ošetřující materiál, který je drahý a pojišťovna ho v plné výši nehradí. Samozřejmě ho potřebuje velké množství a soustavně. Jak poroste, bude ho potřebovat stále více.  Děkujeme  všem, kteří se rozhodnou malé Elizabeth pomoci.
elizabeth1-karlovarskemineralnivody-IMG_0760elizabeth2-karlovarskemineralnivody-IMG_4097aelizabeth3-karlovarskemineralnivody-IMG_4099aelizabeth4-karlovarskemineralnivodyelizabeth5-karlovarskemineralnivodyelizabeth6-karlovarskemineralnivody

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte