Zprávy 2015

2.11.2015

Zakoupením originálního trička přispějete na léčbu Patrika

9 letý Patrik trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Při progresivním onemocněním dochází k úbytku svalové hmoty a v poslední fázi onemocnění se projevuje i ve svalech dýchacích a svalu srdečním.
Velkou naději je pro něj experimentální léčba kmenovými buňkami, kterou nehradí zdravotní pojišťovna.

Podpořte také léčbu pro Patrika nákupem originálního trička, které stojí od 290 Kč. Zakoupit můžete přímo zde shot.la/SMMnD
Jsou dámské, pánské i dětské varianty.

Více se o Patrikovi dočtete zde shot.la/ahXDC nebo na www.sbirkapropatrika.cz. Děkujeme, že společně Patrikovi zajistíme léčbu v dalekém Tel Avivu, kde mu pomohou!

Vyjádření maminky Patrika:

Pomozte nám koupit si čas!

Čas a peníze jsou často srovnávané hodnoty. Pokud do rovnice přidáme ještě délku života -je to sice velmi upřímné a nekompromisní- ale zároveň plně vystihující situaci našeho syna – Patrika Kociána z Českých Budějovic (2006).

Patrik trpí Duchenneovou svalovou dystrofií. Jedná se o progresivní svalové onemocnění výrazně zkracující život, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty, v poslední fázi se projevuje i ve svalech dýchacích a svalu srdečním. Onemocnění je zatím neléčitelné, i když výzkum léku probíhá již několik let velmi nadějně a účinná metoda léčby je slibována v poměrně krátkém horizontu, vzhledem ke stále větší progresi onemocnění se naděje na Patrikovu léčbu velmi snižují.

Získat více času se teď stalo naším cílem! The International Center for Cell Therapy and Cancer Immunotherapy (CTCI) v izraelském Tel Avivu je jedno z mála světových pracovišť, které dlouhodobě úspěšně realizuje experimentální terapii kmenovými buňkami. Tato terapie byla Patrikovi doporučena kvůli zpomalení progrese onemocnění. Právě tato terapie by mohla dát Patrikovi chybějící čas.

Terapie pro Patrika stojí 38 000 USD a není hrazena zdravotní pojišťovnou. Rodina se podílí na financování většinou svých úspor. Víru a čas teď potřebujeme nejvíce. My věříme a Vás bychom chtěli velmi požádat o finanční příspěvek na sbírku pro Patrika, který pokud bude mít dostatek času a energie, určitě zvládne zbytek sám…

S upřímnými díky!

Jana Kociánová – matka Patrika

Patrik má zřízený podúčet u o.p.s. Život dětem: 83297339/0800,
variabilní symbol pro Patrika je 3636.

11229894_10153113171946135_6635515454723313224_n