Josefínka
Možnosti pomoci
• Prosíme všechny, kupte si svou srdíčkovou samolepku za 30 Kč v jakékoliv prodejně Lidl v době od 10. 11. do 23. 11. 2025.
Platit můžete hotově i kartou.
• nebo zasláním libovolné částky na účet 1117771700/5500 s variabilním symbolem 4444
• nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM 30, 60 nebo 90 na číslo 87777.
• Pomoci můžete také konkrétně Josefínce – svou platební kartou, bankovním převodem nebo dalšími variantami pomocí naší nové aplikace zde:
https://srdcedetem.cz/chci-pomoci/?vs=207
Děkujeme všem za jakoukoliv pomoc!
Příběh Josefínky:
Josefínce je dneska pět let a je prostě „jiná“. Proč tomu tak je, to se rodiče nikdy nedozví, ale museli se s tím naučit žít. Maminčino těhotenství bylo naprosto v pořádku, jen ve 30.týdnu gynekoložka zjistila, že miminko je hodně velké, navíc, že má velkou hlavičku. Vzhledem k tomu, že v rodině jsou vlastně velcí všichni, nikoho to nepřekvapilo. Na svět přišla Josefínka císařským řezem a lékaři ihned věděli, že holčička má velký problém. Nedýchala, měla velkou bouli na bříšku, srostlé prstíky a byla hodně flekatá. Když svou Josefínku maminka poprvé uviděla, nevěřila vlastním očím. Ten pohled na nemocné miminko byl pro ni šokující.
Tehdy už rodiče měli doma syna, který se narodil zcela zdravý, a tak nikdo nechápal, proč je Josefínka takto nemocná. Dva měsíce strávila maminka se svou dcerou v motolské nemocnici a tam po různých vyšetřeních rodičům řekli, že jejich holčička trpí MCAP syndromem. Ten se projevuje velkou, často deformovanou hlavou, nízkým svalovým tonusem a přerůstáním tkání v těle. Holčičku už v jednom měsíci museli operovat, aby mohla správně dýchat. Hned po narození zjistili velmi nízkou hladinu cukru, hypoglyklémii, a ve třech měsíci operovali hydrocefalus, narostla jí hodně hlavička a po pár měsících se u ní objevila ještě epilepsie.
Lékaři rodičům řekli, že Josefínka nebude chodit, ani mluvit, bude mentálně retardovaná a může mít nejrůznější zdravotní komplikace. To rodiče nikdy nepřijali a začali se svou malou holčičkou intenzivně rehabilitovat v pražském Cortexu. Tatínek se snaží ze všech sil pomáhat, protože dobře ví, jak náročná péče o Josefínku je.
Jen a jen zásluhou rehabilitací holčička dneska s pomocí chodí, dokonce i schodů, ráda si maluje nějaké klikyháky, ale ze všeho nejraději s maminkou peče. To jí dělá velkou radost a pomáhala by vlastně pořád.
Rodiče se jen těžce vyrovnávali s tím, jak jiná její holčička je. Museli si vyslechnout nejrůznější zlé komentáře na její vzhled a maminka nejvíc trpěla, když společně s Josefínkou doprovázely staršího brášku třeba na fotbal nebo jiné koníčky. To jí hodně bolelo, ale i to celá rodina zvládla a snaží se žít, jak říkají, tady a teď, radují se z maličkostí a snaží se, aby malá Josefínka byla šťastná.
Informace o sbírce najdete také na webu www.srdcedetem.cz
