Zprávy 2019

12.3.2019

VolšoHEC RUN 2019

Běháš? Běhání ti dělá radost, ale chtěl bys mu dát širší smysl? Tak se HECni, oběhni spolu se třemi přáteli rybník Olšovec a pomoz tak vážně nemocným dětem

25. května se konal druhý ročník štafetového půlmaratonu VolšoHEC RUN 2019 u rybníka Olšovec v Jedovnicích. Zúčastnili se ho všichni, kteří rádi sportují, a navíc jim není lhostejný osud vážně nemocných dětí, kterým Život dětem o.p.s. pomáhá už 19. let.

Pro Filípka, Emilku a Julinku se podařilo získat krásnou částku 234 309 Kč.

Tento nádherný šek přijala k rybníku Olšovec převzít za Život dětem Miroslava Kostková. Moc děkujeme organizátorům úžasné akce a ovšem, kteří se zapojili. Prostě velký dík!

Třetí ročník půlmaratonu VolšoHEC se koná 23.5.2020. Registrovat se můžete od 1.12.2019. Děkujeme!

Již podruhé se bude konal štafetový půlmaraton pro dobrou věc s názvem VolšoHEC RUN 2019. Zúčastnili se ho všichni, kteří rádi sportují a současně chtějí pomoci rodinám Filípka, Emilky a Julinky. VolšoHEC RUN 2019 se konal v sobotu 25.5.2019 u rybníka Olšovce v Jedovnicích. www.volsohec.cz.

  • Startovné 350 Kč na osobu, tedy 1 400 Kč za štafetu (je určeno na pomoc nemocným dětem).
  • Můžeš získat originální běžecký dres z kvalitního materiálu se svým jménem.
  • Závod podpoří svou účastí také Petr Švancara a další známé sportovní osobnosti.

Veškeré peníze za startovné i za dresy posíláte přímo na konto o.p.s. Život dětem. Tento finanční dar lze uplatnit jako tzv. odčitatelnou položku od základu daně v rámci daňového přiznání či ročního zúčtovaní daně u zaměstnanců. Rádi Vám vystavíme Potvrzení o přijetí daru.

Závod organizuje tým společnosti Phoenix Contact spol. s r.o. ve spolupráci s Život dětem, o.p.s.

Plakát VolšoHEC RUN 2019 
(kliknutím na náhled si plakát zvětšíte)

 

Komu svým startem pomůžeš?

Julinka

Julinka má vzácný Bartterův syndrom – I.typ, který zapříčinil předčasný císařský řez a vyhlídky s ním jsou ve hvězdách….Aby toho neměla málo, po pár dnech na světě u ní propukl pozdě zjištěný zánět mozkových blan, který zapříčinil krvácení do mozku, poškození mozkové tkáně, hydrocephalus, záchvaty a při čtvrté operaci byl Julince voperován VP shunt ( hadička, co odvádí přebytečný mozkomíšní mok do dutiny břišní). Domů jsme si ji odvezli po, pro nás neskutečně dlouhých, 3 a půl měsících. Nyní má Julča 15 měsíců a konečně pomalu pokořuje váhovou hranici 6-ti kg a díky dřině, odříkání a skvělým fyzioterapeutům se začala sama přetáčet na bříško. I přes těžké neprospívání, svalovou hypotonii, pomalý psychomotorický vývoj a spousta dalších „drobností“ je to naše usměvavá Bojovnice, kterou budeme vždy milovat, jako jejího zdravého brášku, a podporovat jak nejvíce budeme umět a moct….
Na co by moji rodiče dar použili: Cvičení v oblečku TheraTogs v ARCADA NeuroMedical Center v Ostravě, hiporehabilitační pobyt v Centru hiporehabilitace Mirákl v Bohuslavicích

Filípek

Filípek desátý den po porodu prodělal již v domácím prostředí srdeční kolaps a zástavu srdce kvůli mnohačetné skryté srdeční vadě. Vzhledem k několika desítek minut trvající resuscitaci tatíkem a následně záchrannou službou, kdy nebyl zcela zásoben mozek kyslíkem, je i po úspěšných operacích srdce Filípek zatím omezen ve fyzickém i duševním vývoji. I přes veškerou celodenní péči od maminky je třeba jej rozvíjet hlavně nákladnými fyzickými terapiemi a logopedickým a dalším cvičením a nákupem speciálních pomůcek na podporu při sezení, držení těla apod.
Na co by byl dar použit: Terapie THERASUIT v SAREMA Liberec, nákup spec. opory při sezení + fixace těla.

Emilka očima její maminky

Emilka se narodila v dubnu 2016 jako naprosto zdravé miminko. Již od prvních chvil se však nechovala standardně s častým pláčem, apnoickými pauzami a nechutí pít. Přišla na řadu spousta vyšetření, která neprokázala žádné onemocnění, a proto jsme byly v termínu propuštěny z porodnice.
Její nestandardní chování se naplno projevilo i doma, stejně tak špatné pití, které nakonec vedlo k nálepce neprospívající kojenec a hospitalizaci v nemocnici. Emilce byly dva měsíce. V nemocnici dostala nasogastrickou sondu a prošla další spoustou různých vyšetření, včetně genetických a rozšířených metabolických, jejichž výsledky jsou v naprostém pořádku. Emilčina nechuť pít nakonec vedla k zavedení PEGU a ihned poté k hospitalizace ve VFN Ke Karlovu k dovyšetření dědičných metabolických poruch. Všechna tato vyšetření opět neprokázala žádné onemocnění. Domů jsme se dostaly, když bylo Emilce pět měsíců. Z jejího ranného dětství si pamatuji jen bílé pláště a hroznou bezmoc. Nerada na to vzpomínám. Od té doby pravidelně cvičíme Vojtovu metodu, chodíme na zrakovou stimulaci a snažíme se Emilku posunout alespoň o centimetr. U Emilky se postupem času zvýraznila svalová hypotonie, centrální zraková vada a samozřejmě těžká psychomotorická retardace na úrovni I. trimenomu. Dnes, tj. ve dvou letech se umí s obtížemi otočit na bříško, nehraje si, v ručičkách nic neudrží, předměty ani obličeje nefixuje, samozřejmě nemluví, nechodí, nesedí. Prognóza není příliš příznivá, už i s ohledem na to, že její vývoj stagnuje. Přesto přese všechno jsme šťastni, že ji máme. Emilka je dar, který nám ukázal život ve své surovosti, bezohlednosti a nespravedlnosti. Na druhou stranu nás Emilka přesvědčila o tom, že když se chce, všechno jde a že handicapem život nekončí. Bylo nám odkryto, co rodičům zdravých dětí zůstane navždy utajeno a život s ní je, zdá se, daleko bohatší. Do dnešního dne nemáme informaci, co Emilku trápí. Ale znát podstatu jejího problému není pro nás to nejdůležitější. Za důležitější považujeme její spokojený život!
Na co bychom případný finanční dar využili? Na nákup nového vozu s dostatečně velkým zavazadlovým prostorem pro převoz zdravotních pomůcek a na jeho úpravy, které nám co nejvíce usnadní každodenní život s handicapovanou dcerou.

Více informací je na www.volsohec.cz nebo na www.facebook.com/volsohecrun