Rádio srdcem

Rádio Srdcem pro Život dětem je charitativní projekt na pomoc vážně nemocným dětem, který vyvrcholí 9.12. koncertem na Staroměstském náměstí.

samolepka-lidl-evropa2-frekvence1-davamsrdce250pxProjekt organizuje rádio Evropa 2 a Frekvence 1 pro naši o.p.s. Život dětem. Generálním partnerem je společnost Lidl Česká republika v.o.s., která je naším dlouholetým partnerem.

Akce začíná ve 14. hodin vystoupením prasátka Pigy a o trochu později se ke slovu dostanou skutečné špičky české pop-music: bude tu Kryštof, Mirai + Poetika, Peter Aristone, Marek Ztracený, Sebastián, Bára Poláková nebo třeba Anna K.
Dojde i na rozsvěcení vánočního stromu a bubenickou show s orientálními tanečnicemi.

Podrobný program najdete zde (PDF soubor, odkaz se otevře v novém okně)

Rádio Srdcem pro Život dětem má za cíl nejen získat finanční prostředky pro rodiny s vážně nemocnými dětmi, ale také seznámit širokou veřejnost i posluchače rádií s činností naší obecně prospěšné společnosti Život dětem a s osudy některých nemocných dětí, které naši pomoc velmi potřebují.Radio_Srdcem_FB-cover_851x315

Přímo na koncert nás přijedou navštívit tři nemocné děti se svými rodiči. Uvidíte Sofinku, Maxíka a Davídka. Jsou to úžasné děti, se kterými jsme natočili krásné reportáže, abyste se mohli seznámit s jejich příběhy a více pochopit jak je důležité pomáhat.

Příběh Sofinky

Sofinka bude v nejbližší době potřebovat celou řadu pomůcek, které pojišťovny hradí bohužel jen částečně. Jedná se o vertikalizátor pro správný vývoj, polohovací zařízení ven i dovnitř, speciální kočárek, ortézky, pulsní oxymetr, přenosnou odsávačku, dechovou rehabilitaci a mnoho dalších.

Příběh Maxíka

Maxíkovi diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a má oslabenou imunitu. Na neurologii je veden jako pacient s velkým rizikem epilepsie. Velkou radost by mu udělalo kolo, ale protože jeho stabilita není úplně v pořádku, odlehčená trojkolka s velkými koly by pro něj byla velkým přínosem.

Příběh Davídka

Davídek prodělal několik těžkých operací a nespočet menších zákroků. Bohužel všechny tyto okolnosti měly za důsledek velký dopad na celkový vývoj. Nyní jsou Davídkovi necelé tři roky a řekne nezřetelně pár slov. Má plenky, stále nechodí, má „nešikovné“ ručičky a poruchu rovnováhy a koordinace.

Jak se můžete do pomoci zapojit

Sbírkový účet

Můžete poslat jakoukoliv částku na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 7777

Dárcovská DMS

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:

DMS ZIVOTDETEM 30
nebo DMS ZIVOTDETEM 60
nebo DMS ZIVOTDETEM 90

na telefonní číslo 87 777

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, Život dětem, o.p.s. obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč.

Přes DMS lze pravidelně přispívat automaticky každý měsíc. Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru:

DMS TRV ZIVOTDETEM 30
nebo DMS TRV ZIVOTDETEM 60
nebo DMS TRV ZIVOTDETEM 90

na telefonní číslo 87 777

Svoji trvalou podporu můžete kdykoliv bezplatně odvolat zasláním SMS ve tvaru STOP ZIVOTDETEM na 87 777.

Více informací na www.darcovskasms.cz

Zakoupením drobného sbírkového předmětu

Během akce Rádio Srdcem pro Život dětem můžete zakoupit sbírkový předmět přímo na Staroměstském náměstí.

Hovorem s hvězdou v Call centru

Hovorem do Call centra v průběhu koncertu a poskytnutím finančního daru pro děti.

Partneři

HP-banner145x100lidlZivot-detem-srdce-zlute_svisle3D-sRGBHP-banner145x100frekvence1HP-banner145x100evropa2

Dárci

HP-banner145x100lidlkubeck-logopromedcshondlspedicabnp-paribas-logo

Podrobné informace k projektu naleznete na www.radiosrdcem.cz

 

 

Evropa 2 srdcem

Evropa 2, nejposlouchanější rádio pro mladé, podpoří obecně prospěšnou společnost Život dětem charitativním koncertem s názvem Evropa 2 srdcem, který se uskuteční v pondělí 12. prosince na Piazzetě Národního divadla (Náměstí Václava Havla). Začne ve 13.00 hod. a potrvá přibližně dvě hodiny. Na koncertě se představí například kapela Kryštof, Tomáš Klus, Ben Cristovao, Sebastian, Lenny a řada dalších interpretů.

Během koncertu budou mít lidé možnost zakoupit na místě placky a samolepky s logem spolupráce.

e2_srdcem_fb-cover_851x315_ok

Již nyní můžete přispívat na účet 83297339/0800, variabilní symbol 2 a pomoci tak těmto dětem (odkazy na videa se otevírají v novém okně):

evropa2srdcem-matysek-video-thumbMatýsek evropa2srdcem-zoika-video-thumbZoika evropa2srdcem-martinek-video-thumbMartínek
 .
evropa2srdcem-honzik-lea-video-thumb Honzík a Lea evropa2srdcem-samik-video-thumbSamík evropa2srdcem-evropa2-video-thumb
Evropa 2 Srdcem

Děkujeme Evropě 2 a vážíme si toho, že rádio, které má tak úžasné posluchače, si vybralo právě naši organizaci ke spolupráci. Věříme, že společně pomůžeme dalším rodinám s vážně nemocnými dětmi, které na pomoc čekají a neobejdou se bez ní. Jsme skutečně velmi rádi, že na Evropě 2 se našlo tolik nadšených profesionálů, kterým společně s mnoha oblíbenými umělci není osud nemocných dětí lhostejný. Co nejsrdečněji děkujeme vše laskavým lidem, kteří projekt Evropa2 srdcem podpoří.
zd-samolepka-evropa2-davamsrdce-transparent-srgb-web72dpiVelice nás těší také vyjádření Michela Fleischmanna, prezidenta multimediální společnosti Lagardere Active ČR, do které spadá i Evropa 2, který k akci říká: „V dnešní době každý z nás řeší jen své, často až malicherné, problémy a zapomíná na to, že existují lidé, jež se celý život potýkají s mnohem zásadnějšími otázkami. Prostřednictvím charitativního projektu Evropa 2 srdcem bychom chtěli ve společnosti opět otevřít otázku solidarity a pomoci. Chceme zejména mladým lidem a posluchačům Evropy 2 ukázat, co všechno oni sami mohou ovlivnit a jak mohou pomoci konkrétním lidem a dětem. Z tohoto důvodu se Evropa 2 pustila do projektu prostřednictvím něhož pomáhá dětem, které pomoc skutečně potřebují. Velmi si vážím spolupráce s obecně prospěšnou společností Život dětem, která akci zaštítila a která je pro nás garantem důvěryhodnosti a spolehlivosti a my tak máme jistotu, že vybrané finance skutečně skončí ve správných rukou.

 

 

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte